prośba o pomoc

Witam wszystkie opiekunki i opiekunów..Jestem tu nowa.Bardzo proszę pomóżcie mi doświadczone panie i panowie znalezieniu dobrej firmy ,z którą można spokojnie wyjechać do pracy w opiece w Niemczech,która płaci na czas ,odprowadza składki...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2014-12-06 18:33:31

hokej10
Member
Od: dolnośląskie

prośba o pomoc

Witam wszystkie opiekunki i opiekunów..Jestem tu nowa.Bardzo proszę pomóżcie mi doświadczone panie i panowie znalezieniu dobrej firmy ,z którą można spokojnie wyjechać do pracy w opiece w Niemczech,która płaci na czas ,odprowadza składki.  Chciałabym wyjechać na początku stycznia 2015 r. A może polecacie pracę na czarno ? Ja np.Nie polecam firmy MEDHOME 24 Z DZIERŻENIOWA MIAŁAM PRZYJEMNOŚĆ NIE TAK DAWNO U NICH PRACOWAĆ ZA FRIKO.Pozdrawiam

#2 2014-12-06 20:15:27

urszula47
Member

Re: prośba o pomoc

Moje znajome/3 osoby/pracuja na umowe o prace i skladki od sredniej krajowej a takze same szukaja pracy wysylajac meile www.betreut.de zrob sobie profil tam.http://workexpress.pl/  to sprawdzona firma ale tez wymagania stawiaja,http://www.europacare24.com/dla-opiekunek.php  tam tez byly dobre warunki zawsze,ponoc cos dla nowych sie zmienilo?http://medipe.pl/  tu tez maja byc skladki od sredniej ale umowa zlecenie i zakres obowiazkow daja na pismie.Na czarno mozesz jechac jak masz sprawdzona posredniczke np kolezanka jezdzi ,niech Cie poleci.Jak masz umowe zlecenie to nigdy Ci Sad Pracy nie pomoze,musisz sama odpowiadac za to co podpisalas i asekurowac sie aby pozniej nie bylo problemow/okres wypowiedzenia,opis pacjenta ,czas wolny,zakres obowiazkow to wszystko na pismie z podpisami osoby rekrutujacej lub meilowo /.Nie korzystam z posrednictwa ,sama szukam i dogaduje warunki pracy.

#3 2014-12-07 14:09:20

krystynka
Member

Witaj hokej! Udzielić na Twoje pytanie odpowiedzi jest bardzo trudno....Poczytaj na forum opinie na temat firm...
Nie tak dawno Elizabeth też miała dylemat...Słowem,trudno jest doradzać w wyborze firmy.Jeszcze dwa lata temu sama wygłaszałabym peany pochwalne na cześć dwu firm,ale teraz zmieniłam zdanie.  Niestety -nie doradzę... Powodzenia w wyborze firmy!

#4 2014-12-07 16:42:39

Franciszka
Member

To nie jest prośba o pomoc, tylko gra na emocjach i czekanie "na gotowe"! Trzeba mieć tupet, żeby założyć taki wątek!

#5 2014-12-07 16:53:45

krysta63
Member

"dobra firma z która można spokojnie wyjechac"-------takiej nie ma.Wątpie aby ktoś ci takiej informacji udzielił.Zawsze coś bedzie nie tak.Jak nie w firmie,to na stelli.Trzeba czytac fora--rózwnież inne opiekunkowe i robic notatki,która agencja ma najwięcej pozytywnych opinii,zadzwon tam,wypytaj,dowiedz się więcej.Agencji jest taki ogrom,ze można sie pogubic.

#6 2014-12-07 17:36:01

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE

Każdy ma swoją opinię na temat firm, są one oczywiście subiektywne...Dużo też zależy od stelli i ludzi, których tam spotkasz! Większość firm działa na bardzo podobnych zasadach, różnią się np.wysokością odprowadzanych składek, czy zwrotów kosztów podróży. Trzeba samemu się przekonać - opinie w internecie, też nie są tak do końca wiarygodne, no ale jeśli jakaś firma ma same negatywne - to raczej coś w tym jest!
Ja tam jestem ze swojej zadowolona: nie wiem, czy taka dobra, czy moje wymagania tak skromne. big_smile

#7 2014-12-07 18:28:35

iza46
Member

Mala uwaga,otoz w watku "med=pol24 "hokej10 poleca swoja ulubiona firemke o tejze nazwie.Chyba szuka stell prywatnych,aby wykurzyc "nielegalna"opiekunke a wprowadzic swoje "leegalneeee"a jakze na zusie od 200zl lol proponuje zamknac ten watek HOKEISTKO AGENTURKO big_smile

#8 2014-12-07 19:22:32

Franciszka
Member

iza46 napisał:

Mala uwaga,otoz w watku "med=pol24 "hokej10 poleca swoja ulubiona firemke o tejze nazwie.Chyba szuka stell prywatnych,aby wykurzyc "nielegalna"opiekunke a wprowadzic swoje "leegalneeee"a jakze na zusie od 200zl lol proponuje zamknac ten watek HOKEISTKO AGENTURKO big_smile

Izo 46, wszystko na to wskazuje, że rozpracowałaś "hokeistkę" w 100 %.

#9 2014-12-07 19:49:02

amelia
Przyjaciel Forum

Oj tam, oj tam, "napadacie" dziewczynę a ona w dobrej wierze........ smile

#10 2014-12-08 09:36:07

krystynka
Member

Franciszka napisał:

iza46 napisał:

Izo 46, wszystko na to wskazuje, że rozpracowałaś "hokeistkę" w 100 %.

A więc to była podpucha...
http://supergify.pl/images/stories/oczka/goldi222_oczy0013.gif

#11 2014-12-10 19:51:00

hokej10
Member

Rozczaruje Was kobiety;do Krystynki,Franciszki, Izy46-ŻADNA TO PODPUCHA NIESTETY  NIE ROZSZYFROWAŁY MNIE PANIE !!!! Nie nadajecie się niestety  na detektywów!!  HI,HI,HI!!!
MEDHOME24 NIE JEST MOJĄ ULUBIONĄ FIRMĄ-NIESTETY!!!!
Nie jestem  żadną hokeistką -agenturką i nie zamknę tego wątku ,ponieważ szukam pracy i marzeniem moim jest wyjechać do pracy i zarpobić pieniądze a nie pracować dla idei.Chyba żadna tu pani nie pracuje za darmo?

#12 2014-12-10 19:57:47

hokej10
Member

amelia napisał:

Oj tam, oj tam, "napadacie" dziewczynę a ona w dobrej wierze........ smile

#13 2014-12-10 20:08:18

iza46
Member

hokej10 napisał:

Rozczaruje Was kobiety;do Krystynki,Franciszki, Izy46-ŻADNA TO PODPUCHA NIESTETY  NIE ROZSZYFROWAŁY MNIE PANIE !!!! Nie nadajecie się niestety  na detektywów!!  HI,HI,HI!!!
Nie jestem  żadną hokeistką -agenturką i nie zamknę tego wątku ,ponieważ szukam pracy i marzeniem moim jest wyjechać do pracy i zarpobić pieniądze a nie pracować dla idei.Chyba żadna tu pani nie pracuje za darmo?

Przeczytaj swoj wpis ,no chyba pisalas o MED POL24 ?JAKI MEDHOME24?PISALAM O MED-POL24 
    Cytuje twoj post :

#11 2014-12-05 22:48:40

hokej10
    New member

Re: Med-pol 24 de

+Witam ,moja bliska znajoma pracuje w tej firmie i sobie ją chwali;opłacają składki no i oczywiście co jest bardzo ważne pieniądze są na czas."http://www.opiekunki-forum.pl/t1935-med-pol-24-de.html#p45145   soro fajna firma to jedz przez nich.smile

#14 2014-12-10 20:48:49

krystynka
Member

hokej10 napisał:

Ja,ja pracuję dla idei i za ..."eurogrosze"... wink
Nie,no słuchaj...jest tyle firm,wystarczy jedno Twoje ogłoszenie...a Ty nadal swoje. Czego oczekujesz? Nikt Ci "gotowca"nie poda na talerzu ! Ja już wcześniej wspomniałam,że marny ze mnie detektyw wink Wątku też nie musisz zamykać...

#15 2014-12-10 21:48:59

Franciszka
Member

hokej10 napisał:

Kein Kommentar!

#16 2014-12-10 22:40:08

amelia
Przyjaciel Forum

hokej10 napisał:

Droga Kasiu. Nikt nie pokładał w Tobie żadnych nadziei a więc i nie mogłaś nikogo rozczarowywać. Po prostu nikt nie bierze na poważnie komentarzy osób, które zaczynają swój pobyt na forum od chwalenia , bądź ganienia agencji. Takich "mieszadeł" czyli fałszywych opiekunek mieliśmy już tutaj na pęczki. Zawsze kiedyś wychodzi szydło z worka.

Jeśli masz cne zamiary i chciałabyś korzystać z naszych doświadczeń a także dzielić się swoimi doświadczeniami, to ok , zapraszamy!

Jeśli przyszłaś tutaj namieszać , to nie możesz liczyć na miłe przyjęcie a raczej na ignorancję.

Pozdrawiam.

#17 2014-12-10 23:07:11

matka najlepszego syna
Member

Uważam, że jesli ktoś szuka firmy - nie może wymagać na forum, by ktoś wypisywał z nazwy firmy, bo większość osób nie chce afiszować się na forum z jaką firmą pracuje - bo nie wiadomo, kto to czyta,l epiej pozostać choć trochę anonimowym!
Możesz więc uzyskać jedynie ogólne informacje - na co zwracać uwagę i co jest ważne przy wyborze firmy.
Ja jestem np. ze swojej firmy zadowolona, ale w necie krążą o niej różne, często przeciwstawne opinie.
Jeśli firma nie spełni Twoich oczekiwań - mam póżniej wysłuchiwać pretensji?
Poza tym myślę, że  firma podchodzi do każdego pracownika w sposób indywidualny przydzielając stelle - wszystko zależy od doświadczenia, umiejętności, znajomości języka, czy też opini rodzin o opiekunce.
Ja napisałam kilku osobom priv, gdzie pracuję, nikogo nie namawiam, bo nie mogę zagwarantować satysfacji.

#18 2014-12-10 23:23:13

matka najlepszego syna
Member

Bednarski na kłopoty - ma zawsze humor złoty!!!! big_smile big_smile big_smile

#19 2014-12-11 07:40:51

kakadu
Member

Szczerze mówiąc,to nie rozumiem,po co ludzie pytaja na forum o nazwy dobrych firm?
Jak ktoś pisze,ze dopiero się zarejestrował,że zamierza wyjechać,czy tam nawet,że chce zmienić i szuka-i dodaje,ze czytał forum,to chyba łatwo jest się zorientować,że nikt nie podaje nazwy swojej firmy.Nikt,
Może potem,jak się nawiąże prywatny kontakt,a i to nie wiem,czy wtedy dziewczyny podaja nazwy swoich aktualnych firm?
Wydaje mi się,ze to wypływa z obawy o zwiększenie się konkukurencji,no bo nawet jak masz "swoją" firmę i jesteś zadowolona,to rozpowszechnianie jej nazwy spowoduje napływ "świeżej krwi".Logicznym jest,że wtedy trudniej dostać nowe zlecenie,bo firma ma więcej opiekunek,pośród których może wybierać.A jeszcze jak znajomość jezyka nie jest zbyt dobra,to takie obawy się automatycznie zwiekszaja,bo co z tego,że firma cie zna,że solidna jesteś,jeśli te nowe znają lepiej jezyk?A doświadczenie?-to zdobywa się pracą.Tak więc zachodzi obawa,że firma wybierze konkurentkę i wtedy oczekiwanie na nowe miejsce się wydłuża.
Swego czasu też pytałam na forach różnych o adresy agencji i też dostawałam odpowiedzi typu szukaj,ogłaszaj się,wszyscy chcą mieć podane na tacy...itd.A mnie chodziło o namiary na Szwajcarię.No nie umiałam w internecie nic wyszukać,bo w te klocki nie byłam dobra.Nikt mi nic nie napisał.
Z internetem nadal radze sobie średnio,ale już wiem więcej.A lekcje odrobiłam-już nie pytam.
Zresztą,jest tez druga strona medalu.Podasz nazwę firmy i zaraz posypią się kontry na nie,bo tak to już jest,że nie wszystki podoba się to samo.
Ja mam miejsce,do którego wracam już od kilku lat,ale wszystkie inne,które mnie zmieniają uciekają stąd albo wcześniej albo z tekstem nigdy więcej.I jak określić to miejsce?Jest dobre,czy nie jest?

#20 2014-12-11 12:54:20

bozencina50
Member

Karkadu jestem pod wrażeniem Twojej wypowiedzi - brawo!Powiniena ona być umieszczona gdzies w jakimś widocznym miejscu  tu na forum ,jako wskazowka dla początkujących .
Bardzo konkretnie i rzeczowo wyjaśnione dlaczego  gotowych informacji odnośnie firm  nie dostajemy.Przyznam się ,że ja też na poczatku miałam z tymm problem i niektóre wypowiedzi odbierałam jako Hejty!
Szacun!
Pa:-)
P.S.Ale ja jestem " szczególistka " i tak szybko  nie rezygnuję:-) :-) :-)

#21 2014-12-11 13:00:38

andrea
Member

kakadu, wyłożyłaś "kawę na ławę", zgadzam się z tobą w 100%

#22 2014-12-11 20:03:38

paulina26
Member

Witam Wszystkich serdecznie!
Chcialabym rowniez zwrocic sie do Was z prosba o pomoc, porade, ale w innej kwestii. Mianowicie, w Niemczech zostaje do 6-7 stycznia, lecz moj dowod osobisty jest wazny tylko do konca tego roku, i obawiam, sie, ze jesli trafi sie jakas kontrola, a przewaznie jak jade to jest zawsze cos, albo policja, albo straz, i wyrywko wybieraja dowody do sprawdzenia. Czy moze powinnam sie zwijac juz stad 30 grudnia, w razie nieprzyjemnoosci. Bardzo prosze o porade w tej sparwie i z gory dziekuje!
Pozdrawiam serdecznie!
Milego wieczoru!

#23 2014-12-11 20:07:51

krysta63
Member

a paszportu przypadkiem nie masz ze sobą?Może napisz meila z  zapytaniem do Urzędu Miasta w Twoim miescie,co masz zrobic.

paulina26 napisał:

Chcialabym rowniez zwrocic sie do Was z prosba o pomoc, porade, ale w innej kwestii. Mianowicie, w Niemczech zostaje do 6-7 stycznia, lecz moj dowod osobisty jest wazny tylko do konca tego roku, i obawiam, sie, ze jesli trafi sie jakas kontrola, a przewaznie jak jade to jest zawsze cos, albo policja, albo straz, i wyrywko wybieraja dowody do sprawdzenia. Czy moze powinnam sie zwijac juz stad 30 grudnia, w razie nieprzyjemnoosci. Bardzo prosze o porade w tej sparwie i z gory dziekuje!
Pozdrawiam serdecznie!
Milego wieczoru!

#24 2014-12-11 21:43:43

Franciszka
Member

paulina26 napisał:

Pozdrawiam serdecznie!
Milego wieczoru!

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon … tMode=true

Dowód, którego okres ważności upłynął jest nie ważny. Nie można się nim posługiwać. Dowód taki należy wymienić. Obowiązek taki wynika nie tylko ze zwykłej logiki ale również z przepisów prawa, a konkretniej z art. 40 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

O wymianę dowodu osobistego, z powodu utraty ważności należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Oczywiście o wydanie nowego dowodu osobistego występujemy do urzędu gminy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Organem wydającym dowód jak we wszystkich innych wypadkach jest wójt, burmistrz, prezydent miasta.

Warto również wiedzieć, że uchylanie się od obowiązku wymiany dowodu osobistego jest wykroczeniem. Osoba nie dopełniająca obowiązków z tym związanych podlega karze ograniczenia wolności lub grzywny.

Ostatnio edytowany przez Franciszka (2014-12-11 21:49:10)

#25 2014-12-11 21:56:21

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Jak wracasz ze starym dowodem - to raczej nie kontrolują, przeważnie odwrotnie zdarzają się łapanki.
Raz wjeżdżałem gościu miał nieważny - a sprawdzała normalna Policja, sprawdzili tylko na kompie + chyba 15 Euro musiał wybulić mandatu ale pojechał dalej. To zalezy na kogo się trafi.

#26 2014-12-11 22:33:03

arielka
Member

Nie wiedziałam, że dowód ma date ważności ...

#27 2014-12-11 22:36:34

simona1961
Member

O matko, wielkie mi ci mecyjeL:D big_smile big_smile big_smile 2 lata jezdziłam samochodem bez dowodu rejestracyjnego, który został mi ukradziony, wyrobiłam dopiero wtedy jak musiałam zagranicę jechać, a w międzyczasie podrózowałam po Polsce i nikt mnie nie zatrzymał. Zostałam zatrzymana przez Policję bez OC i przeglądu, puścili wolno big_smile big_smile big_smile big_smile , acz musiałam uzyc wdzięku osobistego. Koleżanki córka pojechała i wracałą z Niemiec bez dokumentów. No nie dajmy się zwariowac. Palenie glupa, troszkę łez i obejdzie się bez problemów.

#28 2014-12-11 23:05:51

matka najlepszego syna
Member

Taaa...najlepiej udawać nieświadomą. Może oni nie zauważą, zrestą nikt kontrolował nie bedzie!

#29 2014-12-11 23:21:39

bozencina50
Member

simona1961 napisał:

O matko, wielkie mi ci mecyjeL:D big_smile big_smile big_smile 2 lata jezdziłam samochodem bez dowodu rejestracyjnego, który został mi ukradziony, wyrobiłam dopiero wtedy jak musiałam zagranicę jechać, a w międzyczasie podrózowałam po Polsce i nikt mnie nie zatrzymał. Zostałam zatrzymana przez Policję bez OC i przeglądu, puścili wolno big_smile big_smile big_smile big_smile , acz musiałam uzyc wdzięku osobistego. Koleżanki córka pojechała i wracałą z Niemiec bez dokumentów. No nie dajmy się zwariowac. Palenie glupa, troszkę łez i obejdzie się bez problemów.

Wiśta wio , łatwo powiedzieć jak sie ten urok osobisty ma:)
Przypomniał mi się kawał: Są trzy etapy życia:
Młodosć
Wiek średni
Dobrze wygladasz.
Palić głupa to ja umiem ale czy trzeci etap wystarczy?smile
P.S. a tak na marginesie to  my Polacy" kreatywność "mamy w genach big_smile big_smile sam Adolf Hitler nie mógł wyjść z podziwu ... No ale ,jaki kraj taka kreatywnosć :-) :-) , jedni mają rozwiniętą gospodarkę a my ...kreatywność ha,ha...
KOCHAM MÓJ KRAJ!
Pa :-)
Arielka! dobrze ,że trzymasz " rekę na pulsie"zobacz ile się można dowiedzieć...A gdybyś tak dostała swoją wymarzoną ofertę  pracy a tu dowód nie ważny....Ale co tam ..kto jak kto ale Ty urok osobisty napewno masz big_smile
Pa ,pozdrawiam:-)

Ostatnio edytowany przez bozencina50 (2014-12-11 23:23:04)

#30 2014-12-12 08:40:51

Elizabeth68
Member

Kto pyta nie bladzi;)
Polecam MEDIPE! hehe mam nawet taki obowiazek ja polecic;)
M-c temu polecilabym Curaform;)

#31 2014-12-12 09:13:34

krysta63
Member

a jak za Twoim poleceniem jakaś dziewczyna się u nich zatrudni,to Tobie skapnie  jakis Geld?W innych agenturkach dają co nieco.

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

#32 2014-12-12 09:51:05

Elizabeth68
Member

krysta63 napisał:

a jak za Twoim poleceniem jakaś dziewczyna się u nich zatrudni,to Tobie skapnie  jakis Geld?W innych agenturkach dają co nieco.

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

Tak, zwlaszcza jak powolaja sie na nick forumowy;)
Umowy sa tajneee!!!smile

#33 2014-12-12 10:14:14

krystynka
Member

simona1961 napisał:

Chyba,że popadniesz na długonogą blondynkę ...no i tyle w temacie urok osobisty-kontra policja... Dla takiej to nawet nie da się wytłumaczyć "łopatologicznie",że żarówka teraz mi się przepaliła i właśnie zmierzam na CPN oddalony ok.500 m. Nie ma zmiłuj :płacz i płać ! smile
Co do dowodu... W ubiegłym roku moja znajoma została poddana przypadkowej kontroli na terenie UK. Jedyny dokument-to był dowód osobisty,który kila dni wcześniej stracił ważność...
Konsulat zaoferowała jej pomoc w wyrobieniu paszportu (cena 90 funtów) ...smile

#34 2014-12-12 11:39:02

Elka now.
Member

Uważam ,że Simona ma dużo racji . Mnie też kiedyś policja zatrzymała za niewielkie przekroczenie szybkości i obyło się bez mandatu . No , ale trzeba umieć zrobić niewinną minę , bo do długonogich blondynek to raczej nie należę ha. Ba nawet nie mam 150 cm. Ale jakoś sobie radzę i nie mam z tym problemów smile

#35 2014-12-12 11:53:16

bozencina50
Member

Elka now. napisał:

Uważam ,że Simona ma dużo racji . Mnie też kiedyś policja zatrzymała za niewielkie przekroczenie szybkości i obyło się bez mandatu . No , ale trzeba umieć zrobić niewinną minę , bo do długonogich blondynek to raczej nie należę ha. Ba nawet nie mam 150 cm. Ale jakoś sobie radzę i nie mam z tym problemów smile

I tak trzymaj !  MAŁE JEST PIĘKNE!
Pozdrawiam :-)  niewiele wyższa Bożencina .
P.S.Za to  mamy ten  przywilej noszenia BUTÓW NA OBCASACH ! big_smile

#36 2014-12-12 12:23:02

krystynka
Member

Elka now. napisał:

To nie tak... Długonoga piękność to  ta w mundurze a ja to ta "ofiara"- no...

#37 2014-12-12 13:03:05

Franciszka
Member

To jest dobre podejście, jak najbardziej, psychologicznie udowodnione;-). Ważne, żeby "argumenty" trafiły na podatny grunt;-). Trzeba próbować wybrnąć z trudnej sytuacji, ale należą one do wyjątkowych, kiedy policjant odstąpi od nałożenia kary i zastosuje pouczenie.

#38 2014-12-12 14:15:16

simona1961
Member

krystynka napisał:

simona1961 napisał:

Chyba,że popadniesz na długonogą blondynkę ...no i tyle w temacie urok osobisty-kontra policja... Dla takiej to nawet nie da się wytłumaczyć "łopatologicznie",że żarówka teraz mi się przepaliła i właśnie zmierzam na CPN oddalony ok.500 m. Nie ma zmiłuj :płacz i płać ! smile
Co do dowodu... W ubiegłym roku moja znajoma została poddana przypadkowej kontroli na terenie UK. Jedyny dokument-to był dowód osobisty,który kila dni wcześniej stracił ważność...
Konsulat zaoferowała jej pomoc w wyrobieniu paszportu (cena 90 funtów) ...smile

Palenie głupa zawsze wychodzi, jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, nawet wtedy kiedy tuż prawie przed radiowozem policyjnym, przechodziłam w niedozwolonym miejscu przez ulicę big_smile big_smile big_smile big_smile Pusciłam pani policjantce taką gadkę, ze ja głupia, durna, nawyzywałam sama siebie, widziałam ich przeciez i zgrzeszyłam i takie tam inne. Efekt, mandat 25 zł, a inni dostawali 50-100 big_smile big_smile big_smile big_smile, głównie za mądrowanie się. Moja przyjaciółka po przekroczeniu znacznie prędkosci, tak się mądrowała, że za każde wypowiedziane słowo stawka mandatu szła w górę o 50 zł. Stanęło na 500 zł
i po co było się mądrować ? big_smile big_smile big_smile big_smile Głupa trza rznąć i tyle.

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-12-12 14:17:52)

#39 2014-12-12 15:04:28

bozencina50
Member

simona1961 napisał:

Palenie głupa zawsze wychodzi, jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, nawet wtedy kiedy tuż prawie przed radiowozem policyjnym, przechodziłam w niedozwolonym miejscu przez ulicę big_smile big_smile big_smile big_smile Pusciłam pani policjantce taką gadkę, ze ja głupia, durna, nawyzywałam sama siebie, widziałam ich przeciez i zgrzeszyłam i takie tam inne. Efekt, mandat 25 zł, a inni dostawali 50-100 big_smile big_smile big_smile big_smile, głównie za mądrowanie się. Moja przyjaciółka po przekroczeniu znacznie prędkosci, tak się mądrowała, że za każde wypowiedziane słowo stawka mandatu szła w górę o 50 zł. Stanęło na 500 zł
i po co było się mądrować ? big_smile big_smile big_smile big_smile Głupa trza rznąć i tyle.

A mnie już nie chce się rżnąć głupa..tyle się w życiu jego narżnęłam ,że cenię sobie to ,że już nie muszę...ale nic nie mam przeciwko  rżnięciem głupa.Cel uświęca środki jak powiedział ...nie wiem kto:)
Szacun dla kreatywnosci:)
Pozdrowienia dla Tych co rżną..i dla tych co nie rżną big_smilebig_smile....

#40 2014-12-12 18:34:44

krystynka
Member

Joanna Kamińska
10 grudnia o 19:38 · Edytowany ·

Moi kochani ZNAJOMI, bliżsi i dalsi,
proszę Was bardzo o chwilę uwagi, dosłownie chwilę.
Na zdjęciu poniżej jest Edyta, siostra mojej bardzo dobrej koleżanki z pracy.
Edyta zaginęła pod koniec kwietnia tego roku (2014). Wyjechała do Niemiec, do pracy, na trzy tygodnie, miała zastąpić swoją koleżankę przy opiece nad starszą osobą. Wsiadła do białego osobowego kombi. Miało to miejsce 14 kwietnia 2014 roku w Wawrze około godz. 10 rano. Pożegnała się ze swoją córeczką i siostrą. Wtedy widziano ją ostatni raz. Ostatni telefon od rodziny odebrała 23 kwietnia. Później jej telefon zamilkł.
Wiemy tylko, że kombi którym odjechała, ma ciemną maskę (brąz, bordo, czerń, może granat). Wiemy jak mało wiemy. Gdyby ktokolwiek przewidział co się stanie, zrobilibyśmy setkę zdjęć samochodowi, jego rejestracji i kierowcy...
Pomóżcie proszę, udostępniajcie tę wiadomość chociaż raz w tygodniu, niech krąży. Szczególnie jeśli macie znajomych poza granicami Polski. Jest bardzo prawdopodobne, że Edyta jest przetrzymywana w Niemczech. Jeśli macie tam znajomych szepnijcie im na priv niech mają oczy otwarte. Wiem, że nie znacie Edyty. Ja też jej nie znam. Ale może macie siostry, koleżanki, przyjaciółki, które myślą aby wyjechać lub wyjeżdżają za granicę aby „dorobić”? Zróbcie to dla nich. I dla córeczki Edyty – Emilki. Ma siedem lat i bardzo tęskni za swoją mamusią...

Dziękujemy za wszelką pomoc, Wasze uwagi i podpowiedzi, są dla nas bezcenne. Dzięki Wam nabraliśmy nadziei na odnalezienie Edyty. Piszcie proszę do nas na priv, informacji z komentarzy nie dajemy rady już odbierać ze względu na ich liczbę, a ponieważ są bardzo ważne nie chcemy stracić żadnego z nich.

http://zaginieni.pl/baza-danych-osob-zaginionych…
— z użytkownikiem Beata Jędrzejczyk.
https://www.facebook.com/joanna.kaminska.963

Taką prośbę dostałam na swój profil " fejsbukowy"  .... Zdecydowałam się na umieszczenie jej na forum...Miejmy nadzieję,że dzięki "puszczeniu" do dalszego obiegu, Edyta odnajdzie się...

#41 2014-12-12 19:14:16

arielka
Member

bozencina50 napisał:

... i dla tych, których usiłuje się rżnąć, ale się nie dają big_smile

#42 2014-12-12 19:18:18

arielka
Member

simona1961 napisał:

Moja przyjaciółka po przekroczeniu znacznie prędkosci, tak się mądrowała, że za każde wypowiedziane słowo stawka mandatu szła w górę o 50 zł. Stanęło na 500 zł

A ja dostała za parkowanie w niedozwolnym miejscu 10 zł (słownie: dziesięć zł/zero groszy), bo powiedziałam, że taka jest piękna pogoda, że pomyslałam, że już weekend. A tam weekendy parkowanie było bezpłatne. Głupa nie rżnęłam, ale... naprawdę to bylo moje jedyne usprawiedliwienie. Zadziałało wink

#43 2014-12-12 19:22:07

arielka
Member

bozencina50 napisał:

Arielka! dobrze ,że trzymasz " rekę na pulsie"zobacz ile się można dowiedzieć...A gdybyś tak dostała swoją wymarzoną ofertę  pracy a tu dowód nie ważny....Ale co tam ..kto jak kto ale Ty urok osobisty napewno masz big_smile
Pa ,pozdrawiam:-)

Tak, taaak big_smile
Nogi mam, włosy w odpowiednim kolorze mam, uśmiecham sie odruchowo, gdy kogoś widzę...ale czy to wystarczy babaci lub dziadkowi, którymi będę się kiedyś opiekować tongue

#44 2014-12-12 19:34:45

krysta63
Member

hm czegoś tu nie rozumiem---kto kierował tym autem,kto to był??Z kim ona do DE jechała i czy popracowała na stelli i potem zniknęła?
tyle ludzi tak  poprostu znika.

krystynka napisał:

Joanna Kamińska
10 grudnia o 19:38 · Edytowany ·

Moi kochani ZNAJOMI, bliżsi i dalsi,
proszę Was bardzo o chwilę uwagi, dosłownie chwilę.
Na zdjęciu poniżej jest Edyta, siostra mojej bardzo dobrej koleżanki z pracy.
Edyta zaginęła pod koniec kwietnia tego roku (2014). Wyjechała do Niemiec, do pracy, na trzy tygodnie, miała zastąpić swoją koleżankę przy opiece nad starszą osobą. Wsiadła do białego osobowego kombi. Miało to miejsce 14 kwietnia 2014 roku w Wawrze około godz. 10 rano. Pożegnała się ze swoją córeczką i siostrą. Wtedy widziano ją ostatni raz. Ostatni telefon od rodziny odebrała 23 kwietnia. Później jej telefon zamilkł.
Wiemy tylko, że kombi którym odjechała, ma ciemną maskę (brąz, bordo, czerń, może granat). Wiemy jak mało wiemy. Gdyby ktokolwiek przewidział co się stanie, zrobilibyśmy setkę zdjęć samochodowi, jego rejestracji i kierowcy...
Pomóżcie proszę, udostępniajcie tę wiadomość chociaż raz w tygodniu, niech krąży. Szczególnie jeśli macie znajomych poza granicami Polski. Jest bardzo prawdopodobne, że Edyta jest przetrzymywana w Niemczech. Jeśli macie tam znajomych szepnijcie im na priv niech mają oczy otwarte. Wiem, że nie znacie Edyty. Ja też jej nie znam. Ale może macie siostry, koleżanki, przyjaciółki, które myślą aby wyjechać lub wyjeżdżają za granicę aby „dorobić”? Zróbcie to dla nich. I dla córeczki Edyty – Emilki. Ma siedem lat i bardzo tęskni za swoją mamusią...

Dziękujemy za wszelką pomoc, Wasze uwagi i podpowiedzi, są dla nas bezcenne. Dzięki Wam nabraliśmy nadziei na odnalezienie Edyty. Piszcie proszę do nas na priv, informacji z komentarzy nie dajemy rady już odbierać ze względu na ich liczbę, a ponieważ są bardzo ważne nie chcemy stracić żadnego z nich.

http://zaginieni.pl/baza-danych-osob-zaginionych…
— z użytkownikiem Beata Jędrzejczyk.
https://www.facebook.com/joanna.kaminska.963

Taką prośbę dostałam na swój profil " fejsbukowy"  .... Zdecydowałam się na umieszczenie jej na forum...Miejmy nadzieję,że dzięki "puszczeniu" do dalszego obiegu, Edyta odnajdzie się...

#45 2014-12-12 19:39:42

paulina26
Member

Wielkie dzieki Wszystkim za porady. Moj nowy dowod jest juz gotowy, bo zlozylam wniosek przed wyjazdem, no a potem wyjechalam i nie zdazylam odebrac, bo jeszcze nie byl gotowy, i dlatego taka sytuacja. Mysle, ze nic sie nie stanie, musze byc dobrej mysli.
Wesolych Swiat Wszystkim, tym ktorzy zostaja w DE, i tym ktorzy maja to szczescie, ze swietuja z rodzina w Pl!!!

#46 2014-12-12 21:43:14

Franciszka
Member

I ja też mam taką nadzieję, że podczas powrotnej podróży nie będziesz kontrolowana. Szczęśliwej podróży i Wesołych Świąt!

#47 2014-12-12 22:41:46

bozencina50
Member

arielka napisał:

bozencina50 napisał:

... i dla tych, których usiłuje się rżnąć, ale się nie dają big_smile

Tych podziwiam najbardziej!

#48 2014-12-12 22:52:08

bozencina50
Member

arielka napisał:

Tak, taaak big_smile
Nogi mam, włosy w odpowiednim kolorze mam, uśmiecham sie odruchowo, gdy kogoś widzę...ale czy to wystarczy babaci lub dziadkowi, którymi będę się kiedyś opiekować tongue

Wystarczy  (nie wątp w to Arielko !)do rżnięcia głupa przed policjantem oczywiscie  a babci  i dziadkowi to Schillera w orginale przeczytasz ...big_smile
Pa:)

#49 2014-12-13 19:31:10

hokej10
Member

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

Dzięki za polecenie Medipe  ale dlaczego "hi,hi" ?

A może jakiś ranking dobrych firm? Po co tracić czas na szukanie i wertowanie w internecie jak można  jak ktoś napisał "podać na talerzu"
Mi chodzi o to aby firma była poprostu wypłacalna (taka co płaci za pracę a nie wykręca sie sianem).Nie musicie pisać swoich w kórych obecnie pracujecie .No  niestety tacy jesteśmy my Polacy jeden dla drugiego wilkiem.Niestety tak trudno drugiemu pomóć,to jest straszne!Ja zawsze staram się pomóc drugiej osobie -taka jestem głupia!.Pozdrawiam wszystkie panie opiekunki

#50 2014-12-13 19:46:25

ulka
Member

A może jakiś ranking dobrych firm? Po co tracić czas na szukanie i wertowanie w internecie jak można  jak ktoś napisał "podać na talerzu"
Mi chodzi o to aby firma była poprostu wypłacalna (taka co płaci za pracę a nie wykręca sie sianem).Nie musicie pisać swoich w kórych obecnie pracujecie .No  niestety tacy jesteśmy my Polacy jeden dla drugiego wilkiem.Niestety tak trudno drugiemu pomóć,to jest straszne!Ja zawsze staram się pomóc drugiej osobie -taka jestem głupia!.Pozdrawiam wszystkie panie opiekunki

hokej 10 - zachowanie wielu Polaków poza Polską pozostawia bardzo wiele  do życzenia - NIESTETY!
Jesteśmy dla siebie wredni , zawistni , i do bólu zazdrośni! Skąd taka mentalność i zachowanie ? Wyniesione z domu?
Nie jesteś głupia:) Tylko jedna z niewielu NORMALNA! I TAKA POZOSTAŃ:)!!!!
Zyczę Ci wszystkiego dobrego, tak w życiu zawodowym jak i osobistym. pozdrawiam serdecznie:)

#51 2014-12-13 19:59:14

urszula47
Member

hokej10 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

Powtorze moj post,na ktory nie odpowiedzialas .Moze Ci czasu tez szkoda na zyczliwosc?Nie oceniaj Polakow wedlug jednego schematu!Moglabym podac dwa przyklady ,gdzie skorzystano z mojej pomocy i tu tez na forum.Ale dziekowac to tez jakos ciezko .Mam negatywne zdanie o WSZYSTKICH FIRMACH ten rynek opieki  jest jednym  z najbardziej skorumpowanych rynkow.Jak znasz dobrze jezyk i masz doswiadczenie startuj do tych z umowa o prace.Nie podoba mi sie ,ze masz pretensje do dziewczyn ,sama tez nie potrafisz skreslic paru pozytywnych slow tutaj.

Moje znajome/3 osoby/pracuja na umowe o prace i skladki od sredniej krajowej a takze same szukaja pracy wysylajac meile www.betreut.de zrob sobie profil tam.http://workexpress.pl/  to sprawdzona firma ale tez wymagania stawiaja,http://www.europacare24.com/dla-opiekunek.php  tam tez byly dobre warunki zawsze,ponoc cos dla nowych sie zmienilo?http://medipe.pl/  tu tez maja byc skladki od sredniej ale umowa zlecenie i zakres obowiazkow daja na pismie.Na czarno mozesz jechac jak masz sprawdzona posredniczke np kolezanka jezdzi ,niech Cie poleci.Jak masz umowe zlecenie to nigdy Ci Sad Pracy nie pomoze,musisz sama odpowiadac za to co podpisalas i asekurowac sie aby pozniej nie bylo problemow/okres wypowiedzenia,opis pacjenta ,czas wolny,zakres obowiazkow to wszystko na pismie z podpisami osoby rekrutujacej lub meilowo /.Nie korzystam z posrednictwa ,sama szukam i dogaduje warunki pracy. "

#52 2014-12-13 20:57:18

matka najlepszego syna
Member

hokej10 napisał:

Pozdrawiam wszystkie panie opiekunki

Ja w kwestii formalnej - Dlaczego naszych Panów Opiekunów nie chcesz pozdrowić???
Poza tym nie czytasz ze zrozumieniem - nie chcemy osobiście reklamować firm na forum i uszanuj to, niezależnie jakimi wzgledami kto się kieruje.
My tu na obczyźnie ciężko  pracujemy i nie ma mamy czasu ani ochoty na jakies rankingi! big_smile

#53 2014-12-13 21:07:34

Elizabeth68
Member

hokej10 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

Bo teraz tu pracuje...nie powiem dlaczego, chyba, ze tam aplikujesz i ja dostane od nich kase haha za to ze "zlowilam" dla nich opiekunke, trzeba byc cwanym!winka co!wink
Co dla jednego jest dobre niekoniecznie dla drugiego;) haha
Swoje trzeba chwalic jednak hihi Trzeba sobie pomagac, nie?wink
Kiedys na moje ogloszenie odpowiedziala opiekunka lowiaca na firm, ale ona chciala kase ode mnie;) to juz insza innosc;)

#54 2014-12-13 21:08:20

Franciszka
Member

hokej10 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

My tutaj nic nie musimy i skończ swoją grę, bo nikt nie nabierze się!

#55 2014-12-13 23:50:37

simona1961
Member

hokej10 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

,,Na kanapie siedzi leń......,, Wielokrotnie na tym forum były podawane firmy, które sa wypłacalne , zatrudniaja na umowe o pracę ze składkami od sredniej krajowej , bądź na umowę zlecenie, na tych samych zasadach. Siedź dalej na kanapie i czekaj na mannę z nieba. Alternatywnie, weź się za czytanie forum!

#56 2014-12-14 17:28:09

hokej10
Member

urszula47 napisał:

hokej10 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Kto pyta nie bladzi;)

Powtorze moj post,na ktory nie odpowiedzialas .Moze Ci czasu tez szkoda na zyczliwosc?Nie oceniaj Polakow wedlug jednego schematu!Moglabym podac dwa przyklady ,gdzie skorzystano z mojej pomocy i tu tez na forum.Ale dziekowac to tez jakos ciezko .Mam negatywne zdanie o WSZYSTKICH FIRMACH ten rynek opieki  jest jednym  z najbardziej skorumpowanych rynkow.Jak znasz dobrze jezyk i masz doswiadczenie startuj do tych z umowa o prace.Nie podoba mi sie ,ze masz pretensje do dziewczyn ,sama tez nie potrafisz skreslic paru pozytywnych slow tutaj.

Moje znajome/3 osoby/pracuja na umowe o prace i skladki od sredniej krajowej a takze same szukaja pracy wysylajac meile www.betreut.de zrob sobie profil tam.http://workexpress.pl/  to sprawdzona firma ale tez wymagania stawiaja,http://www.europacare24.com/dla-opiekunek.php  tam tez byly dobre warunki zawsze,ponoc cos dla nowych sie zmienilo?http://medipe.pl/  tu tez maja byc skladki od sredniej ale umowa zlecenie i zakres obowiazkow daja na pismie.Na czarno mozesz jechac jak masz sprawdzona posredniczke np kolezanka jezdzi ,niech Cie poleci.Jak masz umowe zlecenie to nigdy Ci Sad Pracy nie pomoze,musisz sama odpowiadac za to co podpisalas i asekurowac sie aby pozniej nie bylo problemow/okres wypowiedzenia,opis pacjenta ,czas wolny,zakres obowiazkow to wszystko na pismie z podpisami osoby rekrutujacej lub meilowo /.Nie korzystam z posrednictwa ,sama szukam i dogaduje warunki pracy. "

#57 2014-12-14 17:36:55

hokej10
Member

DO URSZULI 47
Przepraszam ,przepraszam.Nie nie szkoda mi czasu na życzliwość,dziękuje.Własnie nie znam dobrze języka .Dzięki za pomoc i dobre słowo.Do firmy work expres już dzwoniłam,muszę podszkolić język a nigdzie tak dobrze sie nie podszkoli jak w Niemczech na stelli.W medipe mam już założony swój profil.A co do .eropacare24 dzięki zadzwonię do nich.Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje i pozdrawiam!!!!

#58 2014-12-14 17:40:50

hokej10
Member

DO SIMONA1961
Tak,tak "na krzesełku przed monitorem siedzi leń nic nie robi cały!!! dzień tylko patrzy w ekran aż mu gały wychodzą z orbit!!!"Dzięki serdecznie za rady .Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczorku!!!

#59 2014-12-14 17:43:39

hokej10
Member

DO FRANCISZKA
Wybacz o Pani !!! ALE ja gierek nie prowadzę ale TY to na pewno.Życzę o pani ci miłego wieczorku!!!

#60 2014-12-14 17:47:15

hokej10
Member

Do  ELIZABETH 68

DZIĘKUJE BARDZO ZA POMOC .W firmie Medipe złożyłam już swój profil -czekam na propozycje pracy .Jeszcze raz bardzo cidziękuje za pomoc i pozdrawiam!!!

#61 2014-12-14 17:53:03

hokej10
Member

DO MATKI NAJLEPSZEGO SYNA

POZDRAWIAM OCZYWIŚCIE WSZYSTKICH PANÓW OPIEKUNÓW !!!!!!!!!!!!!
Wiem ,wiem jak ciężko się pracuje za granicą jako opiekunka bo już pracowałam!
Postaaram się czytać Twoje posty ze zrozumieniem,jak oczywiście będziesz chciała coś napisać,bo nikt cię oczywiście tutaj nie zmusza!!!Dziękuje za poświęcenie mi swojego drogocennego czasu .Bardzo dziękuje za pomoc i dobre słowa.Pozdrawiam

#62 2014-12-14 17:54:27

urszula47
Member

hokej10 napisał:

DO URSZULI 47
Przepraszam ,przepraszam.Nie nie szkoda mi czasu na życzliwość,dziękuje.Własnie nie znam dobrze języka .Dzięki za pomoc i dobre słowo.Do firmy work expres już dzwoniłam,muszę podszkolić język a nigdzie tak dobrze sie nie podszkoli jak w Niemczech na stelli.W medipe mam już założony swój profil.A co do .eropacare24 dzięki zadzwonię do nich.Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje i pozdrawiam!!!!

No nie ma za co dziewczyno:) zlosnico smile tu masz liste firm dzwon aplikuj ,teraz cos maja zmienic w sprawie umow i skladek ,oby smile http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/pr … eka-niemcy  wiec trza dzwonic,oglos sie tez sama http://www.poloniusz.pl/ i na tej stronie tez full ogloszen.Nie podpisuj umow bez konsultacji z prawnikiem,lepiej zaplacic niz potem plakac lub nerwy szarpac.Masz na pismie miec opis pacjenta,zakres obowiazkow,czas wolny i okres wypowiedzenia umowy!!!!!!!!!!to sa umowy tak skonstruowane,abys sie pogubila wiec nie ryzykuj.Poradnia tez Ci pomoze w Niemczech ,gdybys miala skandaliczne warunki i wszelkie niezgodnosci typu dodatkowy podopieczny ,ktory zjawia sie po paru dniach smile http://www.pogranicze.de/mieszkac-w-nie … racownikow  zainwestuj w laptopa modem do internetu abys miala kontakt z ta placowka ,nie musi byc zle ale samej trzeba sobie stwarzac w miare bezpieczne warunki.

#63 2014-12-14 17:59:54

hokej10
Member

do ULKI
Jak miło spotkać normalnego człowieka .Dziękuje Ci Ulo za dobre słowa Gorąco pozdrawiam !!!

#64 2014-12-14 18:07:44

hokej10
Member

Mam nadzieję,że odpisałam dziś wszystkim i  nie zapomniałam o kimś.
Dowiedziałam się o sobie parę różnych rzeczy.Dziękuje wszystkim za pomoc!!!!
Nikogo nie zmuszam,ale jeżeli ktoś ma swoją nie przymuszoną wole zawsze jeżeli tylko chce może ze mną się nią podzielić-będę bardzo wdzięczna-dziękuje i pozdrawiam wszystkie panie opiekunki i oczywiście panów opiekunów też.Miłego wieczorku !!!

#65 2014-12-14 18:13:25

hokej10
Member

Mam nadzieję,że odpisałam dziś wszystkim i  nie zapomniałam o kimś.
Dowiedziałam się o sobie parę różnych rzeczy.Dziękuje wszystkim za pomoc!!!!
Nikogo nie zmuszam,ale jeżeli ktoś ma swoją nie przymuszoną wole zawsze jeżeli tylko chce może ze mną się nią podzielić-będę bardzo wdzięczna-dziękuje i pozdrawiam wszystkie panie opiekunki i oczywiście panów opiekunów też.Miłego wieczorku !!!

#66 2014-12-15 21:37:52

Franciszka
Member

Hokeju 10, czy ...eto? Nie wiem, dlaczego tak postępujesz? Jesteś jak kalejdoskop, Zenit i Nadir w jednym i ciągle ta ambiwalencja emocjonalna. Czego oczekujesz a co chcesz osiągnąć? Czy na pewno chodzi Ci o pracę?

#67 2014-12-15 22:43:10

hokej10
Member

Franciszka napisał:

Hokeju 10, czy ...eto? Nie wiem, dlaczego tak postępujesz? Jesteś jak kalejdoskop, Zenit i Nadir w jednym i ciągle ta ambiwalencja emocjonalna. Czego oczekujesz a co chcesz osiągnąć? Czy na pewno chodzi Ci o pracę?

OZEKIWAŁAM  TYLKO DOBREJ RADY OD DOŚWIADCZONYCH OPIEKUNEK.
Ośiągnąć-nic !Chodzi mi wyłącznie o pracę o nic więcej.Pozdrawiam

#68 2014-12-15 22:45:51

hokej10
Member

Franciszka napisał:

Osiągnąć nie chce nic a oczekiwałam tylko dobrej rady od doświadczonych koleżanek opiekunek.Chodzi mi tylko o pracę i onic więcej

#69 2014-12-15 23:04:43

bozencina50
Member

hokej10 napisał:

Franciszka napisał:

Osiągnąć nie chce nic a oczekiwałam tylko dobrej rady od doświadczonych koleżanek opiekunek.Chodzi mi tylko o pracę i onic więcej

I dostałaś wędkę a rybkę musisz złowić sobie sama....W Twoim  wąteku jest wiele rad a zdaje sie ,że Kakadu wytłumaczyla Ci jak 6 letniem dziecku dlaczego nie dostaniesz gotowej już "rybki na tależu".I dla jasności nikt tu nie jest Twoim wrogiem ,poprostu życie....Wyluzuj i prześledż ten wątek jeszcze raz!
Życzę Ci powodzenia:)
P.S . to nie jest ...eto ? ...eto ? miała inną wrażliwość niestety nie zrozumiałą dla wszystkich.Szkoda sad

Ostatnio edytowany przez bozencina50 (2014-12-15 23:07:10)

#70 2014-12-15 23:30:25

Elizabeth68
Member

hokej10 napisał:

Do  ELIZABETH 68

DZIĘKUJE BARDZO ZA POMOC .W firmie Medipe złożyłam już swój profil -czekam na propozycje pracy .Jeszcze raz bardzo cidziękuje za pomoc i pozdrawiam!!!

co mi z podziekowan;)pfiii...podaj kto Ci polecil firme, to mi kase dadza haha

#71 2014-12-16 20:52:26

hokej10
Member

bozencina50 napisał:

hokej10 napisał:

Franciszka napisał:

I dostałaś wędkę a rybkę musisz złowić sobie sama....W Twoim  wąteku jest wiele rad a zdaje sie ,że Kakadu wytłumaczyla Ci jak 6 letniem dziecku dlaczego nie dostaniesz gotowej już "rybki na tależu".I dla jasności nikt tu nie jest Twoim wrogiem ,poprostu życie....Wyluzuj i prześledż ten wątek jeszcze raz!
Życzę Ci powodzenia:)
P.S . to nie jest ...eto ? ...eto ? miała inną wrażliwość niestety nie zrozumiałą dla wszystkich.Szkoda sad

Dzięki za wędkę,zaczne łowić,pozdrawiam

#72 2014-12-16 20:54:59

hokej10
Member

Elizabeth68 napisał:

hokej10 napisał:

Do  ELIZABETH 68

co mi z podziekowan;)pfiii...podaj kto Ci polecil firme, to mi kase dadza haha

ok!ok!

#73 2014-12-16 22:32:49

marek666
New member

Witajcie,
jestem opiekunem , dostałem umowę pośrednictwa  od firmy atena sk ( www.atena.sk) jest to największa na Słowacji agencja. Musiałem przejść rozmowę po Angielsku, dostałem wcześniej pytania i mogłem przygotować się pod temat. rozmowa się udała po mimo stresu. i potem dostałem umowe i inne dokumenty, sporo załatwiania jest. Teraz rozwazam czy podpisac umowę i inne\dokumenty. Umowa jest poprawna prawnie:)

#74 2014-12-16 23:00:14

Elizabeth68
Member

marek666 napisał:

Witajcie,
jestem opiekunem , dostałem umowę pośrednictwa  od firmy atena sk ( www.atena.sk) jest to największa na Słowacji agencja. Musiałem przejść rozmowę po Angielsku, dostałem wcześniej pytania i mogłem przygotować się pod temat. rozmowa się udała po mimo stresu. i potem dostałem umowe i inne dokumenty, sporo załatwiania jest. Teraz rozwazam czy podpisac umowę i inne\dokumenty. Umowa jest poprawna prawnie:)

A co to ma wspolnego z tym watkiem?wink
Prosisz zeby Ci pomoc w decyzji?hehe

#75 2014-12-17 08:12:35

Franciszka
Member

marek666 napisał:

Witajcie,

Jeżeli umowa jest  "poprawna prawnie", to jakie masz wątpliwości?

#76 2014-12-18 09:21:45

Franciszka
Member

hokej10 napisał:

Franciszka napisał:

Zapraszam Ciebie do pełnego uczestnictwa w grupie, działaj, wymieniaj informacje, nie oczekuj, tylko sama coś dawaj z siebie a z pewnością o wiele więcej otrzymasz w zamian. Wystarczy stosować zasady, które obowiązują w każdej grupie: współpracujemy kierując się wzajemnym szacunkiem, pomagamy sobie i dbamy o dobrą atmosferę na forum. Wybór należy wyłącznie do Ciebie;-).

#77 2014-12-18 09:42:09

ewal8
Member

Franciszka napisał:

hokej10 napisał:

Zapraszam Ciebie do pełnego uczestnictwa w grupie, działaj, wymieniaj informacje, nie oczekuj, tylko sama coś dawaj z siebie a z pewnością o wiele więcej otrzymasz w zamian. Wystarczy stosować zasady, które obowiązują w każdej grupie: współpracujemy kierując się wzajemnym szacunkiem, pomagamy sobie i dbamy o dobrą atmosferę na forum. Wybór należy wyłącznie do Ciebie;-).

Franciszko, bardzo fajnie napisane i dużo w tym racji jest.
Trudno jednak mówić o wzajemnym szacunku, skoro dziewczyna prosi o radę i pomoc, a dostaje stek insynuacji na swój temat. A jak okazuje się, że jest zwykłą opiekunką a nie jakąś podszywaczką, słowo „przepraszam” nie pada. Smutne to trochę…

Przecież każdy początkujący na forum poszukuje porady, dobrego słowa bądź pracy. Ja też byłam początkująca i swoje wejście na forum zaczęłam od czytania, a potem od licznych pytań, aż do prośby o polecenie godnych zaufania firm. I powiem szczerze, że wielką pomoc tutaj otrzymałam, nawet łącznie z propozycjami pracy, za co wszystkim tym, którzy mnie wtedy wsparli i pomogli, serdecznie dziękuję.

Czasami może nie warto wyciągać pochopnych wniosków po jednym wpisie, może lepiej poczekać na rozwój akcji.
Tak mi się wydaje, ale może się mylę…

#78 2015-01-14 21:38:35

dzastta888
New member

witam wszystkich! tez szukam dobrej oferty zeby wyjechac ale ktora jest w 100% prwdziwa? a nie wiecie moze gdzie mozna sie oglosic? bo widze ze tu nie ma jakichs konkretow podanych tylko to jest takie bladzenie w ciemnosciach...z wszystkich wpisow wynika ze tak naprawde to zadna firma badz agencja nie jest dobra to jestem ciekawa kto z nich jezdzi i dlaczego jest ich tak duzo?

#79 2015-01-15 14:52:30

kamila
Member

kazda firma dziala na swoja korzysc a nie opiekunki, jakies podpuchy typu dodatek swiateczny to juz jest przereklamowane, ))) lapiej samemu szukac i wybrac , kazdy poczatkujacy ma z tym problem i to przerasta na pewno,jest teraz na rynku tyle firm-firemek, biur i agencji ze mozna tylko zwariowac, wink
tak czy inaczej zycze powodzenia

#80 2015-01-26 19:55:13

hokej10
Member

kamila napisał:

kazda firma dziala na swoja korzysc a nie opiekunki, jakies podpuchy typu dodatek swiateczny to juz jest przereklamowane, ))) lapiej samemu szukac i wybrac , kazdy poczatkujacy ma z tym problem i to przerasta na pewno,jest teraz na rynku tyle firm-firemek, biur i agencji ze mozna tylko zwariowac, wink
tak czy inaczej zycze powodzenia

Masz racje Kamilo jest tyle firm ,firemek ,że można dostać kociego rozumu- ja powol już  dostaję.Szukam,dzwonię  i nic nie ma-ostatnio miałam propozycje pewnej agencji nie będę pisać jakiej  2 osoby -1000 euro albo  inna agencja -1 osoba 950 ludzie nie długo będzie sie wyjeżdżało za fri jeszcze z własnym jedzeniem +własne koszty przejazdu,coraz gorzej.Gdzie wy znajdujecie pracę?Czy pracujecie za groszę?

#81 2015-01-27 12:19:16

Jolanta
Member

Szukam pilnie pracy w Monachium.
Jestem tu i jak nie znajdę nic to będę zmuszona zjechać do końca miesiąca do domu.
Może ktoś ma jakieś namiary to chętnie skorzystam.
Proszę o pomoc

#82 2015-01-27 14:19:13

urszula47
Member

Jolanta napisał:

Szukam pilnie pracy w Monachium.
Jestem tu i jak nie znajdę nic to będę zmuszona zjechać do końca miesiąca do domu.
Może ktoś ma jakieś namiary to chętnie skorzystam.
Proszę o pomoc

Wyslalam Ci na priv a nuz cos maja?

#83 2015-01-28 20:02:57

Jolanta
Member

Dzięki Urszula
Niestety nic na już nie mają -- ale za 1000 Euro to może za 2-3 dni sie znajdzie , i nawet noclegi na 2-3 dni gwarantują i to tylko   po 20 Euro
Ta Firma to jakaś jest dziwna i nie wiem czy na pewno uczciwa
Dzisiaj nawet sami dzwonili i upewniali się czy aby nie zmieniłam zdania i nie chciała z nimi współpracować,  proponowali nawet 50 Euro za polecenie ich innym opiekunkom.
Jeszcze raz serdecznie dziękuje za szczere chęci.
PS.
Pani pytała kto mi ich polecił

#84 2015-01-28 21:02:16

urszula47
Member

Jolanta napisał:

Dzięki Urszula
Niestety nic na już nie mają -- ale za 1000 Euro to może za 2-3 dni sie znajdzie , i nawet noclegi na 2-3 dni gwarantują i to tylko   po 20 Euro
Dzisiaj nawet sami dzwonili i upewniali się czy aby nie zmieniłam zdania i nie chciała z nimi współpracować,  proponowali nawet 50 Euro za polecenie ich innym opiekunkom.
PS.

Nie gniewaj sie,ale chyba to juz "nasza"cecha narodowa nikomu nie wierzyc smile masz ich nowa strone,a poleca moja znajoma ktora tam pracowala i miala placone Aok ,teraz ponoc od wyzszych kwot.Stelle maja rozne i raczej ciezkie. http://www.worknow.com.pl/   podaje innym te stronke i blsagam.....uwierzcie,ze za to kasy nie mam.Kiedys obca osoba mi reke podala i mi chyba to "siadlo na mozgu"zeby tez dzielic sie z innymi.

#85 2015-01-28 22:01:44

iza46
Member

urszula47 napisał:

Jolanta napisał:

Dzięki Urszula
PS.

Nie gniewaj sie,ale chyba to juz "nasza"cecha narodowa nikomu nie wierzyc smile masz ich nowa strone,a poleca moja znajoma ktora tam pracowala i miala placone Aok ,teraz ponoc od wyzszych kwot.Stelle maja rozne i raczej ciezkie. http://www.worknow.com.pl/   podaje innym te stronke i blsagam.....uwierzcie,ze za to kasy nie mam.Kiedys obca osoba mi reke podala i mi chyba to "siadlo na mozgu"zeby tez dzielic sie z innymi.

Fajnie Ulu,ze istnieja takie dobre duszyczki jak Ty /i wiele innych tu na forum/.Jolanto! Nie musisz korzystac z pdpowiedzi Urszuli przeciez.Chyba nasz forumowicz ST podawal linka z ta firma kiedys?Nazwa sie zmienila ale wlasciciele ci sami.I jak wiemy tu na forum nasz kolega mimo czestych zmian pdp ma sie dobrze lol

#86 2015-01-29 11:36:07

Jolanta
Member

iza46 napisał:

urszula47 napisał:

Jolanta napisał:

Dzięki Urszula
PS.

Fajnie Ulu,ze istnieja takie dobre duszyczki jak Ty /i wiele innych tu na forum/.Jolanto! Nie musisz korzystac z pdpowiedzi Urszuli przeciez.Chyba nasz forumowicz ST podawal linka z ta firma kiedys?Nazwa sie zmienila ale wlasciciele ci sami.I jak wiemy tu na forum nasz kolega mimo czestych zmian pdp ma sie dobrze lol

Nie było moim zamiarem siać zamętu chciałam tylko podziękować Uli za Jej szczere chęci .niepotrzebnie opisałam co mnie spotkało w trakcie rozmowy z przedstawicielem firmy i jak późnie firma chciała mnie naciągnąć choćby nawet na parę groszy.
Zdania nie zmienię  i ta firma na pewno nie jedną z nas wykorzystała i chce wykorzystać ,
Może dla swoich stałych opiekunek(nów) sa przyjaźniejsi Ja w stosunku do siebie tego nie odczułam.

#87 2016-02-19 19:25:31

simona1961
Member

Miłe kolezanki, dowiedziałam się dziś, że moja znajoma cięzko choruje na raka. Znam ją osobiscie, jest bardzo dobrym człowiekiem, wychowują z męzem adoptowaną córkę. To wielka tragedia , że tak wartościowa osoba musi się zmagac ze straszną chorobą. Choruje juz od 9 lat i teraz została jej tylko płatna terapia, a sporo pieniążków jeszcze brakuje. Nie mogę sobie wyobrazić co ona i jej rodzina przechodzi.
Prosze więc w imieniu Bożenki o przekazanie 1% podatku na wskazane w plakacie konto.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/v/t1.0-9/12417992_10201123260441783_6321812034119658569_n.jpg?oh=8ef3528646304d4523384039d98fbed0&oe=575F1787

#88 2016-02-25 13:00:33

Ewelka
New member

Hej, jestem nową opiekunką. Ciocia załatwiła mi pracę w Dortmundzie i wyjechałam. 3 miesiące później dojechał do mnie narzeczony. Planujemy na obczyźnie ślub i stanęliśmy przed wyborem sali i wodzireja. Myślimy również nad wynajęciem barmana na wesele coś jak to http://www.barmanwesele.pl/. Możecie kogoś polecić?

#89 2016-02-25 14:53:41

sabi40
New member

Goldener Herbs polecam , odradzic moge tylko Medpol !

Reklama