opisy rodzin nie pasują do faktycznego stanu

ja jakiś czas temu pokusilam sie na prace z modrzyńskim, bo to niemiecka firma, a nie polska. zalatwili mi prace raczej szybko, chyba w tydzień, a ze mialam dosc duze doswiadczenie wyslali mnie do pacjentki "ciężki przypadek"...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

MDT Agentur Modrzyński - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2011-02-17 18:59:25

Beatrycze
Member

opisy rodzin nie pasują do faktycznego stanu

ja jakiś czas temu pokusilam sie na prace z modrzyńskim, bo to niemiecka firma, a nie polska. zalatwili mi prace raczej szybko, chyba w tydzień, a ze mialam dosc duze doswiadczenie wyslali mnie do pacjentki "ciężki przypadek". na miejscu okazalo sie ze jest jeszcze maz tej kobiety o ktorym nic nie wiedzialam wczesniej. byłam złamana. co innego wiedzieć takie rzeczy od razu, a co innego jak wpadasz ucieszona do rodziny, a tam zaskoczenie. nie wiem czyja to była wina, czy firmy, czy rodzina nie podała wszytskich info. cieszy mnie to, ze nie robili mi problmów i pozwolili natychmiast rozwiązać umowę.

#2 2011-05-07 23:50:58

mirella
Member

Re: opisy rodzin nie pasują do faktycznego stanu

No i dlatego ja jeżdze z Heart 24 tam przynajmniej wiem z jakim problemem sięspotkam bo walą na wstepie o co chozi, pozdrawiam

#3 2012-10-11 10:24:53

piko_bello
New member

Słyszałam już o takich przypadkach. Agencja przedstawia ofertę, rzekomo do jednej osoby, wypłata też jak za jedną osobę,a co się okazuje? Przyjeżdzasz na miejsce a tam i dziadzio i babcia. I co teraz? Ja bym się starała wykłócić o większe pieniądze. W końcu przyjechało się do Niemiec, pieniądze tez na przejazd wydane, a darmo wracac do Polski. JEszcze jak masz krótszy kontrakt, to tym bardziej. Jechałam kiedyś z Niemiec i jedna babka mi opowiadała, że właśnie jedzie ze stelli gdzie tak ją zaskoczyli. Miała być u rodziny 2 miesiące, może nawet niecałe. Po przyjeździe okazało się, że do opieki oprócz pani ma też jej męża. Wprawdzie był dość sprawny. Trzeba mu było czasem pomóc się ubrać, buty zawiązać, bo miał problemy ze schylaniem. Co oprócz tego-jakies spacerki wspólne, babcię brała na wózku, jej mąż szedł z nimi. Nie ma co robić tragedii. Zadzwoniła do agencji, powiedziała jak sprawa w praktyce wyglada. Oni o niczym nie wiedzieli. Dostali ofertę, miała być do jednej osoby i tak ją przedstawili. Rodzina pewnie chciała zaoszczędzić, płacąc mniej a wykorzystać opiekunkę do dwóch osób. Koniec końców dało sie to jakoś naciągnać i dostała podwyżkę 150 euro z tego co pamiętam. Ja bym z takiego faktu nawet była zdowolona. Pracy niewiele więcej, a za to dodatkowy grosz.

#4 2012-10-11 14:38:30

Krycha
Member

Mi na szczęście nic takiego się nie przytrafiło, ale dzięki dziewczyny dobrze o tym wiedzieć, że zdarzają się takie przypadki. To bardzo nie fair, nie wyobrażam sobie, że jadę opiekowac się jedną osobą, a tam są dwie... W historii piko_bello dobrze, że agencja się dobrze zachowała.

#5 2012-11-22 01:08:18

amelia
Przyjaciel Forum

Ja zawsze żądam, abym miała umożliwiony kontakt telefoniczny z rodziną, a najlepiej poprzednią opiekunką zanim podpiszę umowę. Mam przygotowane pytania i staram się dowiedzieć jaka jest sytuacja. Jest wtedy mniej niespodzianek.

#6 2012-11-22 11:33:39

Kamilakoz
Member

Amelia ja mysle podobnie. Lepiej zadzwonic niz sie potem rozczarowac i miec problemy. Przez telefon sie mozna wiele dowiedziec jak sie porozmawia z rodzina. A takie neispodzianki jak dwie osoby zamiast jednej nie sa chyba dla nikogo mile.

Reklama