img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

Ostrzegam, bo ja juz dostalam ze 3 meile z rachunkiem z niemieckiego Telecomu... Wszystko wyglada ok, gdyby nie to, ze nigdy nic u nich nie zamawialam:) Tylko Sticka uzywalam i to doladowalam sama w innej firmie Sam meil nie jest grozny, ale wejscie w linka do rachunku juz tak, wtedy instaluje sie oprogramowanie ktore ma dostep do kont finansowych...

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2014-11-27 00:02:06

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

Ostrzegam, bo ja juz dostalam ze 3 meile z rachunkiem z niemieckiego Telecomu...
Wszystko wyglada ok, gdyby nie to, ze nigdy nic u nich nie zamawialam:)
Tylko Sticka uzywalam i to doladowalam sama w innej firmie
Sam meil nie jest grozny, ale wejscie w linka do rachunku juz tak, wtedy instaluje sie oprogramowanie ktore ma dostep do kont finansowych...jesli ktos korzysta z opcji netowej swojego banku program czysci stan konta....
Takze uwazajcie na takie listy

Pozdrawiam
Elizabeth

Ostatnio edytowany przez Elizabeth68 (2014-11-27 00:02:57)

Offline

 

#2 2014-11-27 06:24:25

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

Elizabeth68 napisał:

Ostrzegam, bo ja juz dostalam ze 3 meile z rachunkiem z niemieckiego Telecomu...
Wszystko wyglada ok, gdyby nie to, ze nigdy nic u nich nie zamawialam:)
Tylko Sticka uzywalam i to doladowalam sama w innej firmie
Sam meil nie jest grozny, ale wejscie w linka do rachunku juz tak, wtedy instaluje sie oprogramowanie ktore ma dostep do kont finansowych...jesli ktos korzysta z opcji netowej swojego banku program czysci stan konta....
Takze uwazajcie na takie listy

Pozdrawiam
Elizabeth

Także je otrzymuję. Z różnych firm tylko zwierają załącznik w RAR albo ZIP. Po prostu nie otwieram załączników. W PL otrzymywałem podobne tylko od polskich firm szczególnie telekomunikacyjnych. Notabene nie fałszywy a prawdziwy LIST dostałem od ZDF do zapłacenia abonamentu TV. Bo skoro jestem zameldowany w DE to muszę płacić. Dwa miesiące to odkręcałem. W Polsce nie płace a tu miałbym.

Offline

 

#3 2014-11-27 10:02:26

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

copyfield napisał:

Elizabeth68 napisał:

Ostrzegam, bo ja juz dostalam ze 3 meile z rachunkiem z niemieckiego Telecomu...
Wszystko wyglada ok, gdyby nie to, ze nigdy nic u nich nie zamawialam:)
Tylko Sticka uzywalam i to doladowalam sama w innej firmie
Sam meil nie jest grozny, ale wejscie w linka do rachunku juz tak, wtedy instaluje sie oprogramowanie ktore ma dostep do kont finansowych...jesli ktos korzysta z opcji netowej swojego banku program czysci stan konta....
Takze uwazajcie na takie listy

Pozdrawiam
Elizabeth

Także je otrzymuję. Z różnych firm tylko zwierają załącznik w RAR albo ZIP. Po prostu nie otwieram załączników. W PL otrzymywałem podobne tylko od polskich firm szczególnie telekomunikacyjnych. Notabene nie fałszywy a prawdziwy LIST dostałem od ZDF do zapłacenia abonamentu TV. Bo skoro jestem zameldowany w DE to muszę płacić. Dwa miesiące to odkręcałem. W Polsce nie płace a tu miałbym.

Rowniez dlatego za nic nie mam zaufania do bankowosci netowej dlatego nie korzystam, chociaz to pewnie wygoda placic tak rachunki...
Do mnie takie listy teraz zaczely przychodzic i laczylam to z pobytem w DE, podawaniem meila np. do rejestrarcji netu...
wykradaja dane i tak probuja oszustw...

Offline

 

#4 2014-11-27 16:20:35

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

Wysyp tych fałszywych rachunków niemieckich ostatnio.Najrozsadniej nie otwierac i od razu do kosza:)Tak robię:)

Offline

 

#5 2014-11-27 18:10:22

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

Elizabeth68 napisał:

Rowniez dlatego za nic nie mam zaufania do bankowosci netowej dlatego nie korzystam, chociaz to pewnie wygoda placic tak rachunki...
Do mnie takie listy teraz zaczely przychodzic i laczylam to z pobytem w DE, podawaniem meila np. do rejestrarcji netu...
wykradaja dane i tak probuja oszustw...

Co do bankowości internetowej to - od stuleci używam:) Nie wiem jak na poczcie bym się zachował wypełniając jakieś przelewy i patrzeć jak Pani to samo robi (jednym palcem) czyli puszcza przez internet i .....kasuje 4 czy ileś tam złoty.
Nawet jak samochód kupuję czy sprzedaje, to nie chcę żądnych gotówek (obawa o fałszywki) tylko przelewy
Maili nie podaje się w zasadzie żądnym firmom. Jednak jak wejdziesz na stronę obojętnie jaką i zaczniesz oglądać np buciki. To zapewne dostaniesz pełno ofert z propozycjami butów. To jest "zasługa" plików cookie czyli mają twoje IP i wysyłają na twojego kompa (IP) pełno reklam niestety tego nie unikniesz, chyba że założysz PŁATNE konto bez spamów

Offline

 

#6 2014-11-27 23:59:00

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

copyfield napisał:

. To jest "zasługa" plików cookie czyli mają twoje IP i wysyłają na twojego kompa (IP) pełno reklam niestety tego nie unikniesz, chyba że założysz PŁATNE konto bez spamów

A mnie się "ciasteczka" bardzo podobają, bo...
1.dostaję reklamy tego, co mi się podoba smile
2. oraz tego, co lubi jeść mój pies wink
3. ... i wiem, co lubi mój mąż, bo cookies mi to zdradzają big_smilebig_smilebig_smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2014-11-27 23:59:45)

Offline

 

#7 2014-11-28 06:20:07

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

arielka napisał:

copyfield napisał:

. To jest "zasługa" plików cookie czyli mają twoje IP i wysyłają na twojego kompa (IP) pełno reklam niestety tego nie unikniesz, chyba że założysz PŁATNE konto bez spamów

A mnie się "ciasteczka" bardzo podobają, bo...
1.dostaję reklamy tego, co mi się podoba smile
2. oraz tego, co lubi jeść mój pies wink
3. ... i wiem, co lubi mój mąż, bo cookies mi to zdradzają big_smilebig_smilebig_smile

Smacznego:) mam na mysli ciasteczka. Ja czyszczę i tak historię przeglądarki. Lepiej zainstalować CLEAN - wyczyszcza sam przy starcie kompa.
Głupio by mi było aby ktoś zobaczył to co ja przeglądam

Ostatnio edytowany przez copyfield (2014-11-28 06:21:11)

Offline

 

#8 2014-11-28 09:52:23

arielka
Member
Zarejestrowany: 2014-09-08
Posty: 790

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

copyfield napisał:

Głupio by mi było aby ktoś zobaczył to co ja przeglądam

I tu Cię mam big_smile, ja interesują się i wyszukuję tylko to mozna pokazć nie tylko wrogowi, ale i przyjacielowi tongue

Offline

 

#9 2016-09-19 16:32:15

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

Wkleje tu info z my polacy "Uwaga!!!! Treść: Potrzebna opiekunka do babci na juz Proszę dzwonic po numer 015757659393 Barbara

        Treść:
    Ostrzegam wszystkie opiekunki szukajace pracy, proszę nie jechać do Lollar, Hesja. Pracowała tam rumunka, która mi powiedziała ze to jest obóz pracy, babka w pampersach, 80 kg, żadnych liftów, albo siedzi, albo leży. Na dole w piwnicy łazienka, w domu brud i smród, nie ma telefonu ani internetu. Babka waży 75 kilo i trzeba samemu ją znosić razem z wózkiem z 1go pietra do piwnicy, żeby wykapać. Pokój opiekunki jest na 3 kondygnacji, a do łazienki po nocy musi chodzic do piwnicy, obok pokoju opiekunki mieszka 21 letni wnuk alkoholik, w domu mieszka tez babki syn, nikt nie pomaga tej rumunce, kazdy tylko rozkazuje i wymaga. Rumunka jeszcze 3x w tygodniu gotuje jeść dla rodzin pozostałych dwóch synów. Jest tam 1200 euro, ja jak obejrzałam to wszystko i pogadałam z tą rumunką, wyjechałam na drugi dzień. Kobieta Barbara, która oferuje ta pracę, bierze pieniądze od rodziny i od opiekunki, kłamie, jest skrajnie nieuczciwa, mieszka w Niemczech 14 lat. Bierze haracz a nawet nie była w domu w którym miałam pracować. Nie jedzcie, bo jak zrezygnujecie na miejscu, to nie ma zapłaty ani pieniędzy za podróż. Kobieta nazywa się Barbara C." trzeba byc naprawde wieprzem zeby w takie miejsce wpakowac kogos.

Offline

 

#10 2016-09-20 12:42:36

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

urszula47 napisał:

Wkleje tu info z my polacy "Uwaga!!!! Treść: Potrzebna opiekunka do babci na juz Proszę dzwonic po numer 015757659393 Barbara

        Treść:
    Ostrzegam wszystkie opiekunki szukajace pracy, proszę nie jechać do Lollar, Hesja. Pracowała tam rumunka, która mi powiedziała ze to jest obóz pracy, babka w pampersach, 80 kg, żadnych liftów, albo siedzi, albo leży. Na dole w piwnicy łazienka, w domu brud i smród, nie ma telefonu ani internetu. Babka waży 75 kilo i trzeba samemu ją znosić razem z wózkiem z 1go pietra do piwnicy, żeby wykapać. Pokój opiekunki jest na 3 kondygnacji, a do łazienki po nocy musi chodzic do piwnicy, obok pokoju opiekunki mieszka 21 letni wnuk alkoholik, w domu mieszka tez babki syn, nikt nie pomaga tej rumunce, kazdy tylko rozkazuje i wymaga. Rumunka jeszcze 3x w tygodniu gotuje jeść dla rodzin pozostałych dwóch synów. Jest tam 1200 euro, ja jak obejrzałam to wszystko i pogadałam z tą rumunką, wyjechałam na drugi dzień. Kobieta Barbara, która oferuje ta pracę, bierze pieniądze od rodziny i od opiekunki, kłamie, jest skrajnie nieuczciwa, mieszka w Niemczech 14 lat. Bierze haracz a nawet nie była w domu w którym miałam pracować. Nie jedzcie, bo jak zrezygnujecie na miejscu, to nie ma zapłaty ani pieniędzy za podróż. Kobieta nazywa się Barbara C." trzeba byc naprawde wieprzem zeby w takie miejsce wpakowac kogos.

nieźle. moja imienniczka.
20 letni wnuk i nie ma netu :-)))) to jacyś jaskiniowcy:-))))

a tak z innej beczki- pracował ktoś dla chodzącego parkinsona z demencją? jak słyszę parkinson mówię " nie dziękuję " ale może nie taki straszny ten parkinson?
była bym wdzięczna za informacje.
chociaż jak słyszę parkinson z demencją to śmiać mi się chce i płakać. ale może te choroby zawsze idą w dwupaku tylko czasami nawet o tym nie wiemy...

Offline

 

#11 2016-09-20 18:33:47

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork
Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1659

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

barbara.b napisał:

a tak z innej beczki- pracował ktoś dla chodzącego parkinsona z demencją? jak słyszę parkinson mówię " nie dziękuję " ale może nie taki straszny ten parkinson?
była bym wdzięczna za informacje.
chociaż jak słyszę parkinson z demencją to śmiać mi się chce i płakać. ale może te choroby zawsze idą w dwupaku tylko czasami nawet o tym nie wiemy...

Parkinson - to inna bajka.
Właśnie wróciłem - bo mój hrabia z Bremen - miał parkinsona. Nie ma czego się obawiać w przeciwieństwie  do demencji...
Pamiętasz o tabletkach i nic więcej. Głowa pracuje normalnie, jeszcze zależy od stadium i PDP może się wściekać, że nie wszystko mu wychodzi.
Wszystko na zasadzie co lepsze "rozlać czy zapomnieć wypić"

Offline

 

#12 2016-09-20 18:54:25

Elizabeth68
Member
Zarejestrowany: 2013-10-17
Posty: 1353

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

copyfield napisał:

barbara.b napisał:

a tak z innej beczki- pracował ktoś dla chodzącego parkinsona z demencją? jak słyszę parkinson mówię " nie dziękuję " ale może nie taki straszny ten parkinson?
była bym wdzięczna za informacje.
chociaż jak słyszę parkinson z demencją to śmiać mi się chce i płakać. ale może te choroby zawsze idą w dwupaku tylko czasami nawet o tym nie wiemy...

Parkinson - to inna bajka.
Właśnie wróciłem - bo mój hrabia z Bremen - miał parkinsona. Nie ma czego się obawiać w przeciwieństwie  do demencji...
Pamiętasz o tabletkach i nic więcej. Głowa pracuje normalnie, jeszcze zależy od stadium i PDP może się wściekać, że nie wszystko mu wychodzi.
Wszystko na zasadzie co lepsze "rozlać czy zapomnieć wypić"

Zalezy jak zaawansowany...moj poprzedni PDP mial, zorientowalam sie w czasie opieki...samodzielnie jadl, to juz duzo...chodzil tez w miare samodzielnie...ale sa przypadki, ze trzeba karmic i zawsze byc kolo, bo sa problemy z chodzeniem...

Offline

 

#13 2016-09-20 22:09:43

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

dziewczyny, Parkinson to nic złego !!!!!!!!!!!1 przy Parkinsonie jest zawsze demencja, ale  nie zawsze drżenie rąk !~!!!  JA miałam kilka przypadków  Parkinsona z demencją, bo to zawsze idzie w parze !!!!!!
Jak teraz się zastanawiam, czy  PDP byli inni niż  Alsheimer i inny niż demencja starcza, Muszę ten temat przemyśleć, co te choroby dzieli a co łączy, jakie są róźnice.

Offline

 

#14 2016-09-21 06:55:56

ania1968
Member
Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 450

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

KRYSIA5555 napisał:

dziewczyny, Parkinson to nic złego !!!!!!!!!!!1 przy Parkinsonie jest zawsze demencja, ale  nie zawsze drżenie rąk !~!!!  JA miałam kilka przypadków  Parkinsona z demencją, bo to zawsze idzie w parze !!!!!!
Jak teraz się zastanawiam, czy  PDP byli inni niż  Alsheimer i inny niż demencja starcza, Muszę ten temat przemyśleć, co te choroby dzieli a co łączy, jakie są róźnice.

Ja maiłam dwie Podopieczne z parkinsonem, w tym jedna miała na dodatek Alzheimera, druga umysł jak brzytwa. I przy tej drugiej wysiadł mi bark, bo była praktycznie leżąca, ale wszyscy żądali żeby prowadziła życie na wózku, a więc milion razy dziennie transfer(długo tam nie pracowałam , bo moje zdrowie najważniejsze) . Ta z Alzheimerem na dodatek była prawie do końca chodząca. Co człowiek to historia i nie ma prostego przełożenia, ta choroba to ok, a druga to nie bardzo.

Offline

 

#15 2016-09-23 18:38:41

barbara.b
Member
Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 3456

Re: Ostrzezenie przed falszywymi rachunkami z DE i nie tylko

dzięki za odpowiedzi.
tak sobie myślę, że albo psychiczna choroba albo fizyczna. a parkinson to jednak i to i to. z tego co piszecie to jednak problemy z chodzeniem, jedzeniem...
jeszcze raz- poniektóre panie podziwiam. ja jeżdżę do lekkich zleceń a mam dość. a wydawało mi się, że jestem silna fizycznie i psychicznie. po dwóch latach w opiece jestem wrakiem człowieka. może nie wrakiem ale ciałem z mnóstwem dolegliwości, z czego większość wydaje mi się o podłożu psychicznym. nawet dupa może boleć od stresu :-))))

ania1968 napisał:

KRYSIA5555 napisał:

dziewczyny, Parkinson to nic złego !!!!!!!!!!!1 przy Parkinsonie jest zawsze demencja, ale  nie zawsze drżenie rąk !~!!!  JA miałam kilka przypadków  Parkinsona z demencją, bo to zawsze idzie w parze !!!!!!
Jak teraz się zastanawiam, czy  PDP byli inni niż  Alsheimer i inny niż demencja starcza, Muszę ten temat przemyśleć, co te choroby dzieli a co łączy, jakie są róźnice.

Ja maiłam dwie Podopieczne z parkinsonem, w tym jedna miała na dodatek Alzheimera, druga umysł jak brzytwa. I przy tej drugiej wysiadł mi bark, bo była praktycznie leżąca, ale wszyscy żądali żeby prowadziła życie na wózku, a więc milion razy dziennie transfer(długo tam nie pracowałam , bo moje zdrowie najważniejsze) . Ta z Alzheimerem na dodatek była prawie do końca chodząca. Co człowiek to historia i nie ma prostego przełożenia, ta choroba to ok, a druga to nie bardzo.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

lista agencji pracy zatrudniających tylko na umowę o pracę... - Aby nie dać się oszukać przez pseudo agencje pracy zatrudniające opiekunki tylko na umowy zlecenia,tj...

Dieta dla seniora i nie tylko - Moja ciocia zaczęła korzystać z usług tej firmy http://www.dfmedica.eu/o-nas/ . Tam badają i dobierają dietę do organizmu człowieka i myślę , że to jest najlepszy sposób na dobrą dietę i na to , żeby się zdrowo odżywiać i np...

Blog opiekunki osób starszych,autorki książki Perły rzucone przed damy - http://kasiaperla.blogspot.com Zapraszam.

czy sa tu jakies Panie ktore wyjezdzaja tylko na 4tygodnie? - macie problemy w Agencji,aby dostac taka sztelle? Ja doskonale rozumiem rodziny niemieckie,ze wola opiekunki,ktore siedza 2-3 miesiace , koszta, babcia/dziadek tez przezywaja zmiany,odbieranie z dworca itp...

Praca opiekunki na swieta i nie tylko - Hej Wczoraj wrocilam z Niemiec wspolpracuje z Fundacja Andreas Grosch ze Szczecina. Bardzo fajna Fundacja polecam serdecznie...

Stopka forum