Wypowiedzenie umowy zlecenia

Witam:) Ktos z Was wypowiadal umowe zlecenie z okresem wypowiedzenia? Jesli napisze pismo z data dzisiejsza to okres wypowiedzenia liczy sie od jutra czy dzis? Czy musza mi odeslać kopie, ze przyjeli pismo? Kurde niby prosta sprawa a gubie sie w szczegolach;) Pozdrawiam EŁ

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formy pracy: pośrednik, własna działalność, gewerbe - aktualne tematy :

#1 2014-11-26 13:49:08

Elizabeth68
Member

Wypowiedzenie umowy zlecenia

Witam:)

Ktos z Was wypowiadal umowe zlecenie z okresem wypowiedzenia?
Jesli napisze pismo z data dzisiejsza to okres wypowiedzenia liczy sie od jutra czy dzis?
Czy musza mi odeslać kopie, ze przyjeli pismo?
Kurde niby prosta sprawa a gubie sie w szczegolach;)

Pozdrawiam

#2 2014-11-26 14:08:17

urszula47
Member

Re: Wypowiedzenie umowy zlecenia

Elizabeth68 napisał:

Jesli napisze pismo z data dzisiejsza to okres wypowiedzenia liczy sie od jutra czy dzis?

Pozdrawiam

Ela wygogluj bezplatne porady prawne w swoim miescie i lec z tym badziewiem do PRAWNIKA to umowa smieciowa wiec tu nikt Ci nie oze pomoc.Elu Ty jestes odpowiedzialna za to co podpisalas w tej umowie,kazde slowo,kazdy paragraf waby jest.Moze zainwestuj w prawnika te 100zl?Sa firmy z umowa o prace i ryzyko mniejsze i pracy w brod.

#3 2014-11-26 14:54:45

Elizabeth68
Member

urszula47 napisał:

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam

Ela wygogluj bezplatne porady prawne w swoim miescie i lec z tym badziewiem do PRAWNIKA to umowa smieciowa wiec tu nikt Ci nie oze pomoc.Elu Ty jestes odpowiedzialna za to co podpisalas w tej umowie,kazde slowo,kazdy paragraf waby jest.Moze zainwestuj w prawnika te 100zl?Sa firmy z umowa o prace i ryzyko mniejsze i pracy w brod.

Ale po co?wink
Wszystko co do umowy wiem:)
Moge ja wypowiedziec z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia....tylko nie wiem w ktorym dniu liczyc te 2 tygodnie:)
Bo wzor ktory mam przewiduije podanie kiedy mija ten okres

"Niniejszym wypowiadam umowę zlecenia zawartą dnia ....... roku z zachowaniem 14 dniowego okresu wypowiedzenia zgodnie z par. .....  punkt  ...... umowy.  Okres ten upłynie  w dniu ....... r. "
A dobra napisze na forum prawne, tam podadza mi date...

Pozdrawiam
E

#4 2014-11-26 18:41:26

Franciszka
Member

#5 2014-11-26 18:46:35

jogi45
Member

Elizabet przede wszystkim jak wysyłasz takie pismo to zrób kopię, choćby ksero i dołącz potwierdzenie nadania poleconego listu albo jeszcze lepiej wyślij za potwierdzeniem odbioru. Ja bym zrobiła skan, wysłała meilem z dopiskiem że oryginał wysłany pocztą dnia... listem poleconym lub listem za potwierdzeniem odbioru (zależy jak wyślesz) Czy masz w umowie że wypowiedzenie musi mieć taki format? Przecież każde inne z zachowaniem reguł jest ważne.

Ostatnio edytowany przez jogi45 (2014-11-26 18:47:44)

#6 2014-11-26 18:56:58

Elizabeth68
Member

jogi45 napisał:

Elizabet przede wszystkim jak wysyłasz takie pismo to zrób kopię, choćby ksero i dołącz potwierdzenie nadania poleconego listu albo jeszcze lepiej wyślij za potwierdzeniem odbioru. Ja bym zrobiła skan, wysłała meilem z dopiskiem że oryginał wysłany pocztą dnia... listem poleconym lub listem za potwierdzeniem odbioru (zależy jak wyślesz) Czy masz w umowie że wypowiedzenie musi mieć taki format? Przecież każde inne z zachowaniem reguł jest ważne.

Tak chce zrobic, wyslac poleconym, za pobraniem i zeskanowac wczesniej, i przeslac mailem, ale jak tak czytam to mam coraz wiecej obaw jak liczyc ten okres 14 dni...gdzies czytam, ze liczy sie od daty odebrania przez zleceniodawce albo zgloszenia woli, myslalam ze chodzi o date na pismie...
Pogubilam sie...
W umowie nie mam formy, moze napisac tylko pierwsze zdanie bez daty zakonczenia?
3 dni bedzie szlo i dopiero jak odbiora bedzie sie liczyc?na pobraniu powinna byc data odebrania, od niej liczyc?
pomerdane...niby taka prosta sprawa;)

Ostatnio edytowany przez Elizabeth68 (2014-11-26 18:57:40)

#7 2014-11-26 19:00:26

Elizabeth68
Member

Franciszka napisał:

http://www.kodekscywilny.pl/artykul,1690,4936,obliczanie-terminu-wypowiedzenia-zlecenia.html

Należy przy tym pamiętać, że oświadczenie o wypowiedzeniu będzie złożone drugiej stronie w dniu, w którym dotarło ono do niej w taki sposób, że mogła się ona zapoznać z jego treścią (art. 61 § 1 K.c.).

Czyli bedzie sie liczyc od daty odebrania przez agencje?
to nie ma co daty wpisywac...tylko wypowiedziec z zachowaniem okresu wypowiedzenia

#8 2014-11-26 19:22:14

Franciszka
Member

Jeżeli sposób wypowiedzenia jest uzgodniony per mail, to teoretycznie otrzyma w tym dniu. Bieg zdarzenia wypowiedzenia liczy się na ogół od dnia następnego, tj. od pełnego dnia, więc jak wyślesz jutro, to liczysz 14 dni od 28 listopada, chyba, że napiszesz dzisiaj, że wypowiadasz umowę z dniem 27 listopada, liczysz 14 dni kalendarzowych od jutra.

#9 2014-11-26 19:28:26

Elizabeth68
Member

Franciszka napisał:

Jeżeli sposób wypowiedzenia jest uzgodniony per mail, to teoretycznie otrzyma w tym dniu. Bieg zdarzenia wypowiedzenia liczy się na ogół od dnia następnego, tj. od pełnego dnia, więc jak wyślesz jutro, to liczysz 14 dni od 28 listopada, chyba, że napiszesz dzisiaj, że wypowiadasz umowę z dniem 27 listopada, liczysz 14 dni kalendarzowych od jutra.

wlasnie nie jest uzgodniony, ogolne stwierdzenie....

#10 2014-11-26 21:26:16

jogi45
Member

Powszechnie przyjętą formą kontaktu nawet z urzędami jest wiadomość email. Wysyłając maila możesz ustawić "potwierdzenie odbioru". Wtedy wiadomośc zwrotna o odebraniu maila przez agencję jest dla ciebie dowodem że wypowiedzenie dotarło. Od tego momentu możesz na pewno liczyć te 14 dni. Wypowiedzenie na piśmie jesst kolejnym dowodem że takie pismo wysłałaś. Dowód nadania poleconego jest potwierdzeniem daty.
Do mojej agencji rozwiązanie umowy po wykonaniu zlecenia wysyłam tylko meilem.

Ostatnio edytowany przez jogi45 (2014-11-26 21:28:14)

#11 2014-11-26 21:58:59

Elizabeth68
Member

jogi45 napisał:

Powszechnie przyjętą formą kontaktu nawet z urzędami jest wiadomość email. Wysyłając maila możesz ustawić "potwierdzenie odbioru". Wtedy wiadomośc zwrotna o odebraniu maila przez agencję jest dla ciebie dowodem że wypowiedzenie dotarło. Od tego momentu możesz na pewno liczyć te 14 dni. Wypowiedzenie na piśmie jesst kolejnym dowodem że takie pismo wysłałaś. Dowód nadania poleconego jest potwierdzeniem daty.
Do mojej agencji rozwiązanie umowy po wykonaniu zlecenia wysyłam tylko meilem.

Ja kiedys w umowie mialam zaznaczone, ze mozna meilem, teraz nie, ale wypowiem ogolnie bez daty konkretnej tylko z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
Dam sobie jeszcze 2 dni, jak nie dostane zlecenia w piatek im wysle na wszystkie sposoby:)
W czasie wypowiedzenia bede szukac dobrej Stelli, bo na razie dostaje takie co zaraz laduja na ich stronie;)

Pozdrawiam
E

Ostatnio edytowany przez Elizabeth68 (2014-11-26 21:59:19)

#12 2014-11-26 23:38:35

Elizabeth68
Member

Dla tych co chca w przyszlosci wyslac meilem wypowiedzenie wkleje odpowiedz z forum prawniczego:

"Z mailem to trochę śliski temat - zleceniodawca może np. nie odznaczyć potwierdzenia, albo stwierdzić, że np. nie mógł otworzyć załącznika..."

moze, nie musi tak byc, zalezy od agencji czy jest ok czy nie...

i jeszcze od fachowcow:)

" Bieg wypowiedzenia liczy się od daty dostarczenia, nie od tej wpisanej na wypowiedzeniu. Jeśli wysyłasz np. pocztą robisz to za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, nikt niczego nie odsyła, data na zwrotce jest datą od której liczysz termin wypowiedzenia.

Jeżeli dostarczasz osobiście ważne, żeby zleceniobiorca pokwitował odbiór - będzie to "w razie czego" dowód prawidłowego rozwiązania umowy."

No to juz wiem na 200% jak to zobic;) hehe

#13 2014-11-27 11:35:29

Franciszka
Member

Tak jak zauważyłaś wcześniej, zależy od firmy do której kierujesz wypowiedzenie. Możesz dostarczyć osobiście w dwóch egzemplarzach,  z których jeden jest dla Ciebie lub dostajesz kopię przyjęcia pisma z datą wpływu. Przy umowie o pracę taki sposób jest wymagany, ale przy umowie zlecenie, najczęściej wysyłasz na mail z opcją potwierdzenia przyjęcia wiadomości. Nie jest również potrzebny załącznik, wypowiadasz w formie listu elektronicznego. Dla Twojej całkowitej pewności i braku zaufania do firmy wysyłasz pocztą z tzw. "zwrotką".

#14 2015-10-15 22:00:11

Elka now.
Member

Witam drogie opiekunkowo 
Jak długo jestem jeszcze ubezpieczona , po moim wypowiedzeniu umowy na zlecenie  , które kończy się 21 . 10. 2015.
Muszę zaliczyć parę lekarzy , naturalnie muszę być ubezpieczona .
Czy muszę się rejestrować w UP , jak w Polsce będę  tylko 3 tyg , a nową umowę będę podpisywać w De.
Kiedyś ktoś pisał ,że nasze ubezpieczenie jeszcze jest ważne przez miesiąc czasu , czy to prawda .
Z góry dziękuję za pomoc .
Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę smile

#15 2015-10-15 22:14:05

..?eto
Member

Cześć !
To prawda, że ubezpieczenie zdrowotne działa jeszcze Przez 30dni po zakończeniu umowy.
Pozdrawiam.

Reklama