Palace opiekunki,czy macie problemy ze znalezieniem sztelli?

Masakra, prawie wszystkie ogloszenia maja w tresci Niepaląca opiekunka z dobrym niemieckim!

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2014-11-26 08:28:44

WiolaM
Member

Palace opiekunki,czy macie problemy ze znalezieniem sztelli?

Masakra, prawie wszystkie ogloszenia maja w tresci Niepaląca opiekunka z dobrym niemieckim!

#2 2014-11-26 11:26:44

arielka
Member

Re: Palace opiekunki,czy macie problemy ze znalezieniem sztelli?

WiolaM napisał:

?????????

#3 2014-11-26 11:30:46

barbara.b
Member

hmm. widziałam parę ogłoszeń z niepalącą opiekunką, ale chyba nie wszystkie mają takie wymogi. no ale konkurencja rośnie i myślę, że wymagania są coraz większe. ma się wybór więc rodziny życzą sobie niepalące, z językiem, z doświadczeniem, w średnim wieku, szczupłej.. kiedyś wystarczyło, że baba ze wsi przyjechała. osobiście jestem przeciwniczką osób palących i nie chciała bym mieć a ni w domu ani w pracy palacza, więc jestem jak najbardziej za.

#4 2014-11-26 13:25:54

iza46
Member

Zamknelas watek o Heimie za 1340eur brutto niezapomnij o tym lol niezapominajko lol

#5 2014-11-27 06:30:04

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

To są według mnie standardowe pytanie "Czy Pani pali" a po tym idzie :Czy zrezygnujesz z palenia w DOMU"....itp. Osobiście zawsze odpowiadam, że nie palę. Pomimo, iż palę - to także nie cierpię dymu w domu. Palę zawsze na zewnątrz...ogród.

#6 2014-11-27 06:32:39

kakadu
Member

WiolaM napisał:

Też to zauważam.Czytam takie ogłoszenia i ogarnia mnie niepokój.A wiem o czym mówię,bo obecnie pracuję jako niepaląca,na prośbę agencji,i następnym razem już chciałabym normalnie pracować,z możliwością palenia.
To niestety może być dużym problemem.

#7 2014-11-27 09:35:53

krysta63
Member

A nie lepiej oduczyć się palenia???
Ja tez nie chciałabym palącej opiekunki,niewazne ze pali po za domem,ale smród w ustach zostaje.blee

#8 2014-11-27 10:17:21

arielka
Member

kakadu napisał:

[
To niestety może być dużym problemem.

Ale to problem dla niepalących. Ktoś, kto pali papierosy, nie zdaje sobie sprawy, co czują niepalący sad

#9 2014-11-27 14:03:50

teresik
Member

copyfield napisał:

To są według mnie standardowe pytanie "Czy Pani pali" a po tym idzie :Czy zrezygnujesz z palenia w DOMU"....itp. Osobiście zawsze odpowiadam, że nie palę. Pomimo, iż palę - to także nie cierpię dymu w domu. Palę zawsze na zewnątrz...ogród.

Witam  mnie babcia zapytała czy pale powiedziałam że tak ale nie w domu  ona powiedziała ze to nie problem  moge palic na tarasie albo na balkonie  .Powiedziała również że syn i córka też palą i jej to nie przeszkadza

#10 2014-11-27 18:16:15

copyfield
Member

krysta63 napisał:

Ja tez nie chciałabym palącej opiekunki,nieważne ze pali po za domem,ale smród w ustach zostaje.blee

Wszystkiego nie będę się oduczał -deko przyjemności za nerwy i harówę się należy. Ja np. nie znoszę smrodu alkoholu w ustach (abstynent) a muszę tolerować "kolacyjki" z lampką wina czy piwa

#11 2014-11-27 19:01:10

urszula47
Member

teresik napisał:

copyfield napisał:

Witam  mnie babcia zapytała czy pale powiedziałam że tak ale nie w domu  ona powiedziała ze to nie problem  moge palic na tarasie albo na balkonie  .Powiedziała również że syn i córka też palą i jej to nie przeszkadza

Wlasnie ja tak pale i zawsze sie troszke chusteczka mokra do twarzy przetre lub olejkiem kokosowym lub arganowym,jak arabka :)nie pasuje ?to szukam normalnej rodziny,gdzie jest mozliwosc bycia swobodnym w tej niezgodnej z wszelkimi normai pracy.Luzik ale i szacunek musi byc i z jednej i drugiej strony  http://id.joe.pl/sub_images/pictures/d3e083eb2bb284fcc0e815f12c59a5ed_th2.gif

#12 2014-11-27 20:43:56

krysta63
Member

no nie przesadzaj z tą harówką,na polu za konia nie robisz.kieliszek wina to nawet na zdrowie pomaga.Smród alkoholu---to chyba jak ktoś obali skrzynkę mamrota lub denaturatu

copyfield napisał:

krysta63 napisał:

Ja tez nie chciałabym palącej opiekunki,nieważne ze pali po za domem,ale smród w ustach zostaje.blee

Wszystkiego nie będę się oduczał -deko przyjemności za nerwy i harówę się należy. Ja np. nie znoszę smrodu alkoholu w ustach (abstynent) a muszę tolerować "kolacyjki" z lampką wina czy piwa

#13 2014-11-27 21:22:04

copyfield
Member

krysta63 napisał:

no nie przesadzaj z tą harówką,na polu za konia nie robisz.kieliszek wina to nawet na zdrowie pomaga.Smród alkoholu---to chyba jak ktoś obali skrzynkę mamrota lub denaturatu

Nikt nie przesadza. Akurat w moim przypadku - gdzie dziadek w szpitalu na intensywnej leży, a ja z babką co ledwo łazi w domu na gospodarce - to już 4 tydzień wolnej godziny nie miałem. 120 km dziennie za kółkiem- odwiedziny w szpitalu, z rana jeszcze zakupy, gotowanie....ect. dopiero po 20 mam deko czasu do rana, ale gdzie pójdziesz na wsi???? nawet TV nie masz

#14 2015-01-07 10:04:50

kajka91
Member

Jestem osobą palącą ale wydaje mi się, że przecież wszystko można indywidualnie ustalić z osobą, u której się pracuje. Palenia w domu sama nie toleruję i wydaje mi się, że dymek na dworze i późniejsze mycie rąk to podstawa, którą chyba każdy stosuje. Jeżeli doda się do tego mycie zębów po każdym papierosie to naprawdę niewiele czuć.

#15 2015-01-17 03:09:41

Kreacja
Member

WiolaM napisał:

Przewaznie pozwalaja palic,oczywiscie na zewnatrz .
Jak w rodzinie wszyscy niepalacy to wiadomo,ze raczej wola pania niepalaca,bo to takim osobom napewno przeszkadza.
Ale wiekszosc pozwala na zewnatrz ,szczegolnie jesli w rodzinie jest ktos palacy.
Latem jest to napewno mniejszy problem,zwlaszcza jak ktos ma dom ,a wiec najczesciej i ogrod,na ktory mozna wyjsc.
Tez zauwazylam,ze oststnio coraz czesciej podaja taki wymog,ale..ja bym sie tym nie przejmowala.
Sa miejsca ,w ktorych mozna palic,nawet w domu:P,choc to oczywiscie rzadkosc.

Idealem byloby oczywiscie rzucic palenie..no tak,ale co zrobic,jak komus silnej woli brak:)

#16 2015-01-17 07:51:07

kamila
Member

nie mialam jeszcze proplemu z tym, zawsze palilam na zewnatrz a kilka razy mialam miejsce gdzie domownicy palili wszyscy nawet dzieci, nie macie pojecia jaka byla dymowa!! big_smile mimo iz pale przeszkadza mi dym w pomieszczeniu , raz mialam babcie ktora za mna chodzila i prosila zebym przy niej palila bo ona lubi ten zapach yikes ale zawsze sie wymykalam , mysle ze niektorzy sobie wyobrazaja opiekunke z wielkim petem przy garach albo przy podopiecznym na lozku ;]

#17 2015-01-17 10:14:48

kasia63
Member

Nigdy nie miałam problemu,były sztele ,ze mogłam u siebie palic i takie że na zewnątrz.Takich ,gdzie jest wymagana niepaląca opiekunka w ogóle nie biore pod uwagę.Nie mam 15 lat ,żeby po krzaczorach sie kryc.Roboty jest dośc ,zawsze podkreslamze pale i to dla mnie ważne,żeby mnie nikt nie ścigał za fajki.

#18 2015-02-16 22:19:41

Szymon
Member

#19 2015-03-09 23:17:14

morzy
Member

Czy ktoś kto pali, zastanawia się, po co to robi? Osobiście mnie to zastanawia , tak samo jak ktoś, kto jest otyły, nie próbuje zmienić stylu odżywiania. Kiedyś poznałam pewnego opiekuna, który wysiadł z autobusu , żeby zapalić papierosa i został okradziony na kwotę, która by mu wystarczyła na rok palenia, ja byłam świadkiem tego. Potem w rozmowie powiedziałam temu panu, żeby rzucił ten nałóg, to odzyska po roku tę kwotę. Może mało kto z Was uwierzy, ten pan rzucił palenie po niedługim czasie, i mówi , że nie czuje się już taki zatruty jak dawniej paląc papierosy. Ja zawsze powtarzam, że życie składa się w wyborów, palę, albo nie palę. A ja pieniądze które są potrzebne na miesiąc palenia przeznaczam na ratę kredytu samochodowego. Jeszcze jedno, jak pracowałam w Hamburgu, to moja paląca zmienniczka po dwóch miesiącach poinformowała mnie o raku płuc, odparłam Jej, że po kaszlu jaki Ją dręczył od razu wiedziałam, że to rak. Mój teść też umarł na raka płuc, bo palił od młodości, ale umierając wołał, że chce żyć, miał 73 lata, i, że był głupi, że palił, nigdy by drugi raz nie zaczął palić. A jak mijam na ulicy palącą osobę, to wtedy się irytuję, że ja tego duszącego mnie zapachu nie chcę, i byłoby super, żeby ci co palą, czynili to tak, żeby inni tego nie wdychali, ale sąsiedzi czasem mają też niedaleko balkon, czy taras. Nie ma się co dziwić, że wielu ludzi chce unikać tego zapachu, jaki bije od osób palących, bez urazy, mycie zębów i rąk nie załatwia sprawy, ale to Wasz wybór.

#20 2015-03-10 00:10:08

squonk
Member

morzy napisał:

Czy ktoś kto pali, zastanawia się, po co to robi? Osobiście mnie to zastanawia , tak samo jak ktoś, kto jest otyły, nie próbuje zmienić stylu odżywiania. Kiedyś poznałam pewnego opiekuna, który wysiadł z autobusu , żeby zapalić papierosa i został okradziony na kwotę, która by mu wystarczyła na rok palenia, ja byłam świadkiem tego. Potem w rozmowie powiedziałam temu panu, żeby rzucił ten nałóg, to odzyska po roku tę kwotę. Może mało kto z Was uwierzy, ten pan rzucił palenie po niedługim czasie, i mówi , że nie czuje się już taki zatruty jak dawniej paląc papierosy. Ja zawsze powtarzam, że życie składa się w wyborów, palę, albo nie palę. A ja pieniądze które są potrzebne na miesiąc palenia przeznaczam na ratę kredytu samochodowego. Jeszcze jedno, jak pracowałam w Hamburgu, to moja paląca zmienniczka po dwóch miesiącach poinformowała mnie o raku płuc, odparłam Jej, że po kaszlu jaki Ją dręczył od razu wiedziałam, że to rak. Mój teść też umarł na raka płuc, bo palił od młodości, ale umierając wołał, że chce żyć, miał 73 lata, i, że był głupi, że palił, nigdy by drugi raz nie zaczął palić. A jak mijam na ulicy palącą osobę, to wtedy się irytuję, że ja tego duszącego mnie zapachu nie chcę, i byłoby super, żeby ci co palą, czynili to tak, żeby inni tego nie wdychali, ale sąsiedzi czasem mają też niedaleko balkon, czy taras. Nie ma się co dziwić, że wielu ludzi chce unikać tego zapachu, jaki bije od osób palących, bez urazy, mycie zębów i rąk nie załatwia sprawy, ale to Wasz wybór.

Jasne, że się zastanawia, ale takie przemowy jak Twoja nie trafiają do palaczy. Mówię jako były palacz. Jak sama napisałaś, życie składa się z wyborów, a palacze wybierają właśnie palenie. Mnie to nie przeszkadza, dopóki nie muszę wąchać (jestem wielką fanką elektronicznych fajek, chociaż na początku uważałam to za głupi gadżet). Albo nie muszę robić czyjejś pracy, kiedy palący sobie w tym czasie idzie na dymka.
Chociaż przyznaję, żeogromna liczba palących pracowników w służbie zdrowia i opiece to jest dla mnie prawdziwa zagadka.

Reklama