Rozmowki polsko-niemieckie dla opiekunek

Witam wszystkich serdecznie! Moze komus sie przyda, wiec publikuje: http://dojczland.info/niemiecki-dla-opiekunek/ Pozdrawiam, shogunteam

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2014-11-25 11:13:23

Rozmowki polsko-niemieckie dla opiekunek

Witam wszystkich serdecznie!

Moze komus sie przyda, wiec publikuje: http://dojczland.info/niemiecki-dla-opiekunek/

Pozdrawiam,
shogunteam

Artykuł opublikowany przez : shogunteam
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2014-11-25 11:57:42

teresik
Member

Re: Rozmowki polsko-niemieckie dla opiekunek

shogunteam napisał:

Moze komus sie przyda, wiec publikuje: http://dojczland.info/niemiecki-dla-opiekunek/

Pozdrawiam,
shogunteam

Bardzo sie przyda big_smile     mam straszne problemy z gramatyką  nie potrafie tworzy zdań...czasowniki    itd   strasznie trudne  yikes   ...........DZIEKI  big_smile

#3 2014-11-25 12:57:02

shogunteam
New member

teresik napisał:

shogunteam napisał:

Pozdrawiam,
shogunteam

Bardzo sie przyda big_smile     mam straszne problemy z gramatyką  nie potrafie tworzy zdań...czasowniki    itd   strasznie trudne  yikes   ...........DZIEKI  big_smile

Doskonale Cie rozumiem, bo sam mialem z tym na poczatku mega problemy. Niestety bardzo ciezko jest sie nauczyc jezyka obcego nie mieszkajac w danym kraju, gdzie sie nim posluguje. A nawet za granica bez kursu sie nie obedzie. Ja na szczescie trafilem na bardzo dobrego nauczyciela niemieckiego w Niemczech, ktory jak zaden inny potrafil wytlumaczyc gramatyke. Byc moze w przyszlosci uda mi sie dodac cwiczenia gramatyczne i objasnienia na strone. Na razie skupiam sie na konwersacjach i w niedalekiej przyszlosci nauce przydatnych niemieckich slowek, bo to moim zdaniem jest bardziej pomocne w doraznych sytuacjach. Ja sam na poczatku mojego pobytu w Niemczech czesto zastanawialem sie jak powiedziec to czy owo po niemiecku i stad pomysl na rozmowki. Zycze powodzenia i owocnej nauki! Jesli masz jakies pytania, badz uwagi, to zapraszam do komentowania pod rozmowkami.
Pozdrawiam

#4 2014-11-25 17:28:16

teresik
Member

To super trafiłeś że miałeś takiego nauczyciela...ja rozglądam sie tu za szkołą dla polaków ,ale nie wiem czy jest.....mam troche czasu to bym sie podszkoliła...ale babcia nie wie czy tu coś takiego jest.....czy tu na forum znajde takie rozmówki?              pozdrawiam  big_smile

#5 2014-11-25 18:48:18

simona1961
Member

teresik napisał:

To super trafiłeś że miałeś takiego nauczyciela...ja rozglądam sie tu za szkołą dla polaków ,ale nie wiem czy jest.....mam troche czasu to bym sie podszkoliła...ale babcia nie wie czy tu coś takiego jest.....czy tu na forum znajde takie rozmówki?              pozdrawiam  big_smile

Teresik wklejam Ci link. https://www.mvhs.de/Deutsch_Migration_u … --1965.htm
W każdym miescie sa kursy języka niemieckiego, a co dopiero w Monachium. Musisz poszukać po prostu. Kursy sa oczywiście płatne, ale nie sa to jakies wielkie pieniądze przeciez. Ja własnie na taki kurs chodze u siebie i choć ja mówię po niemiecku całkiem nieźle to jednak ciągle czegoś nowego sie uczę na zajęciach. Szkoły dla Polaków jako takiej to nie znajdziesz, ale kurs dla obcokrajówców na pewno!

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-11-25 18:49:32)

#6 2014-11-26 09:39:58

shogunteam
New member

teresik napisał:

Co do nauki niemieckiego w Niemczech, to napisalem o tym artykul: http://dojczland.info/nauka-jezyka-niem … iemczech/. Troche dlugi, ale mysle (mam nadzieje), ze wyczerpuje temat i wymienilem w nim tez kilka mozliwosci bezplatnej nauki niemieckiego w Niemczech.

Co do nauczyciela, to po prostu trzeba miec szczescie. Mozesz isc na kurs do Berlitza czy innej drogiej szkoly jezykowej i trafic na nauczyciela, ktory Cie za wiele nie nauczy. Rownie dobrze mozesz isc na kurs do VHSu, gdzie trafisz na dobrego nauczyciela (tak jak to bylo w moim przypadku) i bardzo duzo sie nauczysz.

Jesli macie jakies uwagi, co do portalu, to piszcie je w komentarzach lub na priva (patrz "kontakt" na samej gorze portalu). Bardzo chetnie bym poznal Wasze opinie, o czym byscie przeczytali, jakie rozmowki jeszcze chetnie poznali. Portal tworze od niedawna i jestem otwarty na wszelkie uwagi! Tylko jesli bede mial uwagi od Was, moge wyjsc na przeciw Waszym potrzebom i o tym napisac.

Pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia w nauce niemieckiego i zyciu w Niemczech!
shogunteam

#7 2014-11-26 09:56:57

shogunteam
New member

Dodam jeszcze tylko, ze szkola dla Polakow mija sie z celem. Jesli chcesz sie nauczyc jezyka, to byloby dobrze, gdyby w Twojej grupie wogole nie bylo Polakow, bo pewnie bedziecie rozmawiali po polsku i nie nauczysz sie tyle, co probojac rozmawiac z obcokrajowcami po niemiecku;)

#8 2015-05-22 10:02:46

burko
New member

jeżeli ktoś już pojedzie to szybko się nauczy, a jeżeli komuś bardzo zależy to w pare miesięcy ogarnie komunikatywnie.

#9 2015-05-22 12:49:18

ana
Member

burko! nie jest łatwo jak dziadki z demencją i za dobrze nie słyszący ,,,,a i do głowy też
  nie chce wchodzić za bardzo z wiekiem

#10 2015-05-22 14:40:30

amelia
Przyjaciel Forum

ana napisał:

burko! nie jest łatwo jak dziadki z demencją i za dobrze nie słyszący ,,,,a i do głowy też
  nie chce wchodzić za bardzo z wiekiem

......ta burka to reklamówka .....

Reklama