Przerwa pomiędzy zleceniami i inne.

Witam, w związku z tym, że dopiero "raczkuję", jeśli chodzi o wyjazdy za granicę jako opiekun osób starszych, miałabym kilka dodatkowych pytań. 1. Jak to jest z przerwami między zleceniami? Czy mogę np...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2014-11-21 13:09:57

morskie-oko
Member

Przerwa pomiędzy zleceniami i inne.

Witam,

w związku z tym, że dopiero "raczkuję", jeśli chodzi o wyjazdy za granicę jako opiekun osób starszych, miałabym kilka dodatkowych pytań.

1. Jak to jest z przerwami między zleceniami? Czy mogę np. powiedzieć agencji, że chciałabym zrobić sobie dłuższą przerwę (chcę zrobić prawo jazdy i pojeździć znów stopem po świecie smile, do tego dochodzą jeszcze dwa śluby...) i czy oni to zaakceptują, a po np. 2 miesiącach tej przerwy mogłabym znów wrócić do pracy? Czy po prostu nie ma takiej opcji?

2. Jak długo trwają  średnio przerwy między zleceniami? Ponieważ nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, aby nie siedzieć tygodniami w domu.

3. Jeżeli zakończę zlecenie w planowanym czasie, czy muszę "być wierna" dotychczasowej agencji, czy też mogę np. zgodzić się na zlecenie od innej firmy?

To są główne pytania, które mnie nurtują od kilku dni. Tak jak już wspominałam na początku, jestem nowa, jeżeli chodzi o wyjazdy, dlatego proszę o zrozumienie smile oraz z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.

#2 2014-11-21 13:33:32

ania1968
Member

Re: Przerwa pomiędzy zleceniami i inne.

morskie-oko napisał:

Witam,

w związku z tym, że dopiero "raczkuję", jeśli chodzi o wyjazdy za granicę jako opiekun osób starszych, miałabym kilka dodatkowych pytań.

1. Jak to jest z przerwami między zleceniami? Czy mogę np. powiedzieć agencji, że chciałabym zrobić sobie dłuższą przerwę (chcę zrobić prawo jazdy i pojeździć znów stopem po świecie smile, do tego dochodzą jeszcze dwa śluby...) i czy oni to zaakceptują, a po np. 2 miesiącach tej przerwy mogłabym znów wrócić do pracy? Czy po prostu nie ma takiej opcji?

2. Jak długo trwają  średnio przerwy między zleceniami? Ponieważ nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, aby nie siedzieć tygodniami w domu.

3. Jeżeli zakończę zlecenie w planowanym czasie, czy muszę "być wierna" dotychczasowej agencji, czy też mogę np. zgodzić się na zlecenie od innej firmy?

To są główne pytania, które mnie nurtują od kilku dni. Tak jak już wspominałam na początku, jestem nowa, jeżeli chodzi o wyjazdy, dlatego proszę o zrozumienie smile oraz z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.

1. Zależy co i jak będzie w umowie, ja mam,że jeżeli nie będę mogła wyjechać przez trzy miesiące to agencja może rozwiązać umowę. Pewnie nie musi, wiem, że dziewczyny z przyczyn losowych miały dłuższe przerwy. To raczej jest kwestia dogadania, ja teraz muszę dużo pracować i dłuższe przerwy mnie nie interesują.

2. Przerwy między zleceniami zależą po pierwsze od Ciebie, po drugie od agencji (te większe mają chyba więcej zleceń) i od tego czy Cię rodzina zaakceptuje. Ja nie czekam na zlecenie, czasami trzeba poczekać na wyjazd ok 2 tygodni.

3. Zawsze możesz wypowiedzieć umowę z chyba dwutygodniowym wypowiedzeniem, a są też agencje, które podpisują umowę tylko na czas wyjazdu, ale to jest wiedza "autobusowa"

#3 2014-11-21 14:06:19

morskie-oko
Member

ania1968 napisał:

morskie-oko napisał:

Witam,

1. Zależy co i jak będzie w umowie, ja mam,że jeżeli nie będę mogła wyjechać przez trzy miesiące to agencja może rozwiązać umowę. Pewnie nie musi, wiem, że dziewczyny z przyczyn losowych miały dłuższe przerwy. To raczej jest kwestia dogadania, ja teraz muszę dużo pracować i dłuższe przerwy mnie nie interesują.

2. Przerwy między zleceniami zależą po pierwsze od Ciebie, po drugie od agencji (te większe mają chyba więcej zleceń) i od tego czy Cię rodzina zaakceptuje. Ja nie czekam na zlecenie, czasami trzeba poczekać na wyjazd ok 2 tygodni.

3. Zawsze możesz wypowiedzieć umowę z chyba dwutygodniowym wypowiedzeniem, a są też agencje, które podpisują umowę tylko na czas wyjazdu, ale to jest wiedza "autobusowa"

Ja mam właśnie taką umowę, o której mówisz w punkcie 3, czyli na czas wyjazdu. I wnioskuję z niej, że dostaję zlecenie, ono się kończy, a potem mogę przyjąć zlecenie od innej firmy. Z drugiej strony wolałabym już trzymać się tej sprawdzonej przeze mnie. Ale też chciałabym wyjechać znów jak najszybciej, co oznacza w moim przypadku chyba podjęcie się zlecenia z innej agencji. I to są takie moje małe problemy. No cóż, mam nadzieję, że wszystko będzie ok, a jak się okaże, że pójdzie po mojej myśli, to już będzie na całego ok smile.

#4 2014-11-21 15:05:44

Franciszka
Member

morskie-oko napisał:

Witam,

Witaj morskie-oko,

Ty decydujesz w jakim czasie i z jaką firmą chciałabyś wyjechać, bo przecież żadna agencja nie jest w stanie zmusić Ciebie do wyjazdu, bo w jaki sposób miałaby to zrobić? Możesz powiedzieć o dłuższej przerwie, czy o tym, że wstrzymujesz się do jakiegoś czasu z wyjazdem do pracy i nie musisz tłumaczyć się z tego powodu. Często opiekunki mają 2 miesiące przerwy, czasem dłużej, ponieważ w tej pracy kierujemy się warunkami zlecenia (stan zdrowia PDP), wynagrodzeniem i miejscem (wieś, miasto). Możesz przyjmować zlecenia od wielu agencji bez żadnych ograniczeń, to Ty wybierasz zlecenie czy agencję, która spełnia Twoje oczekiwania. Może być tak, że będziesz zmuszona wrócić wcześniej z opieki, bo PDP skierują do szpitala, albo rodzina zdecyduje się na dom opieki. W tej pracy nie można dokładnie zaplanować przyszłości. Jak jesteś zdecydowana na wyjazd, to deklarujesz się wyjechać, jak nie możesz, to mówisz, że w tym momencie nie wyjeżdżasz, dopiero za miesiąc, czy dwa.

#5 2014-12-09 22:45:55

aligator99
Member

Z tymi przerwami to nie do końca jest tak że chcesz czy nie chcesz siedzieć w domu tygodniami .
A jak przydzielą ci do pracy z zmienniczką albo zmiennikiem i jak się okaże że zmienniczka musi z dokładnością co do zegarka przyjeżdżać do Polski co 5 równych tygodni i co wtedy zrobisz ? są takie przypadki i takich przypadków jest coraz więcej . Rzadko się zdarza że pierwsza praca  i u POD siedzisz 2 miesiące .

#6 2014-12-10 00:18:05

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE

Ja "robię" tylko zastępstwa czyli za granica przebywam zazwyczajęaj 4-6 tygodni. O długości przerw decyduje sama ( na ile to jest możliwe technicznie), jeśli zależy mi na krótkiej przerwie - szukam następnej stelli jeszcze będąc na bieżącej - kontaktuję się z Niemiec z agencją i mówię, kiedy chciałabym znowu wyjechać. Kilka razy chciałam wyjechać z inną agencją - ale zawsze obecna, gdy próbuję wypowiedzieć umowę - natychmiast wyszukuje mi tak atrakcyjne oferty - że zostaję...big_smile

#7 2014-12-10 13:01:46

krysta63
Member

ja  teraz nie mam swojej stelli,więc zastępuje kolezanki jak chcą.Zrobiłam sobie wolne w tym roku aż 7 miesięcy--działka,podróże.Kiedys jeżdziłam regularnie 2 na 2m.Teraz ja decyduje kiedy i na ile jadę.

#8 2015-01-07 10:09:56

kajka91
Member

A jak wygląda zazwyczaj proporcja tygodni pracujących do niepracujących? Najpopularniejszy model wyjazdu to na przykład 6 tygodni w Niemczech i 2 w Polsce? Wygodniej jest chyba posiedzieć w pracy trochę dłużej, a potem mieć także dłuższą przerwę, niż często podróżować w tę i z powrotem.

#9 2015-01-09 17:30:09

Kasssia
Member

Kajka, masz racje. Lepiej dłużej popracować i potem na dłużej wpaść na urlop. Przynajmniej ja tak uważam, ale oczywiście każdy ma inne preferencje.

#10 2015-01-09 19:30:10

Franciszka
Member

Kasssia napisał:

Kajka, masz racje. Lepiej dłużej popracować i potem na dłużej wpaść na urlop. Przynajmniej ja tak uważam, ale oczywiście każdy ma inne preferencje.

A Ty Kassiu, jesteś teraz na urlopie? A może nudna jest praca w ProCare24?

Reklama