Przedstawiamy się / opowiadamy o sobie

Witam, jeszcze kilka zwrotów tym razem pomocnym w rozmowach potocznych i powitalnych: Guten Morgen! - gutn morgn! - Dzień dobry!(przed południem) Guten Tag! - gutn tak! - Dzień dobry! (w ciągu dnia) Auf Wiedersehen! - auf widerzejn! - Do widzenia! Gute Nacht! - gute nacht! - Dobranoc! Wie geht es Ihnen? - wi gejt es inen? - Jak panu leci? Ich heisse...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2012-08-27 16:08:53

Przedstawiamy się / opowiadamy o sobie

Witam,
jeszcze kilka zwrotów tym razem pomocnym w rozmowach potocznych i powitalnych:

Guten Morgen! - gutn morgn! - Dzień dobry!(przed południem)
Guten Tag! - gutn tak! - Dzień dobry! (w ciągu dnia)
Auf Wiedersehen! - auf widerzejn! - Do widzenia!
Gute Nacht! - gute nacht! - Dobranoc!
Wie geht es Ihnen? - wi gejt es inen? - Jak panu leci?
Ich heisse... - yś hajse... - Nazywam się...
Ich bin 50 Jahre alt. - yś bin 50 jare alt. - Mam 50 lat.
Ich spreche nich gut Deutsch. - yś szpresie nyśt gut dojcz. - Nie mówię dobrze po niemiecku.

Artykuł opublikowany przez : Marlena45
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

Reklama

Podobne tematy :

Bezsenność naszych podopiecznych - jak sobie radzicie ? - Miałam kilka miesięcy temu podopiecznego, który nie potrafił przespać całej nocy. Byłam tam na szczęście tylko na 3 tyg na zastępstwo, ale nie wspominam tego zbyt przyjemnie...

mozecie kupowac za kase pdp sobie czekolady,owoce,to co lubicie - a czego wasi pdp nie jedza? moja kolezanka opiekunka kupuje sobie po kryjomu czekolady i ciastka za kase pdp , wg mnie to troche cyrk to sie kryc, ale dziadki nie jedza czekolad i ciastek wiec nie pisza na liscie zakupow a opiekunka lubi przeciez wiadomo kazdy lubi jesc i pic co innego a jak u was jak jest z coca cola np?? kupujecie za swoja kase czy za kase pdp?

Kiedy podopieczny popija sobie alkohol - Witajcie, moja bliska koleżanka wyjechała do pracy w opiece i jest załamana. Ma opiekę nad dwiema osobami...

W jakim banku otworzyć sobie konto w Niemczech ? - Dokładnie jak w temacie z jakich banków korzystacie, jakie opłaty ponosicie, czy konieczne jest zameldowanie na terenie Niemiec aby otworzyć sobie konto i cz jesteście zadowolone (bankomaty itp) ?

Agresywna podopieczna - Jak sobie radzić? Pomocy! - Witam Trafiłam na agresywną podopieczną z demencją (Rodzina mówi ,że to demencja ,ale nie wiem możliwe że to Alzheimer , ma 74 lata) Cały dzień jest niespokojna , nie daje mi spokoju , ciągnie mi i chce żebym szła z nią do domu ...

Stopka forum