Depresja po stracie bliskiej osoby

Witam Was serdecznie. Pracuję od jakiegoś czasu w DE przy małżeństwie. Pan-MS, nietrzymanie moczu, oczywiście na wózku. Cieżko chory. JEgo żona za to dość się trzyma, nie wymaga jakiejś specjalnej opieki, czasmi pomoc przy ubieraniu, wstawaniu ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Psychologia starości podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2012-08-27 15:24:03

huba_buba
New member

Depresja po stracie bliskiej osoby

Witam Was serdecznie. Pracuję od jakiegoś czasu w DE przy małżeństwie. Pan-MS, nietrzymanie moczu, oczywiście na wózku. Cieżko chory. JEgo żona za to dość się trzyma, nie wymaga jakiejś specjalnej opieki, czasmi pomoc przy ubieraniu, wstawaniu . No i doszło w końcu do takiej sytuacji, że stan dziadka bardzo się pogorszył i trafił do szpitala. Długo to nie trwało, a niestety zmarł. Mam wrócić do tej pani za jakis tydzień, ale bardzo się stresuję przed tym wyjazdem. Pracowałam tam sporo czasu, znałam oboje bardzo dobrze, z niczym nie miałam tam problemu. Ale teraz.. Nie wiem jak będzie zachowywać się babcia. Wiadomo-śmierć kogoś bliskiego, to straszny szok. Czy będe w stanie jakoś ją podtrzymać na duchu, pomóc psychicznie? Boję się, że może mieć spora traumę, a jest słaba emocjonalnie i będzie mogła zrobić coś głupiego...Wiem, jak bardzo się oboje kochali. Po prostu nie znałam podobnego małżeństwa. Przed pierwszym wyjazdem nie miałam takiego stresu jak teraz hmm

#2 2012-08-27 21:12:22

kasia63
Member

Re: Depresja po stracie bliskiej osoby

hubusiu droga - i tak już niestety popełniłas duzy blad az tak bardzo przywiazujac sie do obojga  -taki mi sie widzi po przeczytaniu twojego posta.Ta nasza praca poza tym ze bywa ciezka fizycznie jest przede wszystkim bbb obciazajaca psychicznie-jestes daleko od domu,niewiele masz czasu dla siebie,przejmujesz sie sprawami podopiecznych,czesto tak jak w twoim przypadku przywiazujesz sie i efekt bywa taki ze "wypalasz" sie błyskawicznie.Jak pracowalam na onkologii/25lat/oddzialowa zawsze nam mlodym mowila i wrecz uczulala na to zeby uczyc sie nie przywiazywac do pacjentow bo to nikomu niestety/chocby wydawalo sie inaczej/pozytku nie przynosi i z czasem sprawia ze przychodzi taki moment ze sie czlowiekowi "przelewa" i ma dosyc albo przezywa np  strate pacjenta tak jakby mu ktos z rodziny odszedł.To jest naprawde ciezki kawalek chleba ten nasz zawod i dla wlasnego komfortu psychicznego trzeba sobie wypracowac taka metode na przetrwanie zeby sie samemu nie skrzywdzic.Zycze ci wszystkiego dobrego bo to bedzie z pewnoscia trudna zmiana dla ciebie.A starzy ludzie wbrew pozorom sa b silni psychicznie-az tak sie nie martw,sadze ze babcia cie zaskoczy.

#3 2012-09-26 19:23:58

Gienia007
Member

Jeśli miałaś dobry kontakt z babcią też, to może Twoja obecność jej pomoże. Zapewne musisz się przygotować na depresyjne stany i babcia może się raczej zamknąć w sobie, ale jak pisze kasia63, może Cię zaskoczy, może będzie rozmawiać, może wsparcie od kogoś kto będzie nad nią czuwał cały czas wesprze ją i odżyje na tyle ile radę da. Nie ma co martwić się na zapas.Dobrze, że już wcześniej ich poznałaś, to też będzie miało wpływ na stosunek do Ciebie. Ile mogłoby być gorzej, gdyby jechał tam teraz ktoś całkiem obcy.

#4 2014-06-19 19:56:57

NagleSami
New member

Drodzy Użytkownicy!

pragniemy poinformować, że w naszej Fundacji nagle Sami dla osób w żałobie działa telefon wsparcia o numerze 800 108 108. Telefon jest bezpłatny zarówno z telefonów komórkowych jak i stacjonarnych. Dyżury telefonu odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://naglesami.org.pl na której możecie dowiedzieć się więcej o działalności naszej Fundacji.

Wszystkie osoby potrzebujące pomocy po stracie Bliskiej Osoby oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy do kontaktu.

Z pozdrowieniami
Fundacja Nagle Sami

#5 2014-06-19 20:04:17

Barbara45
Member

NagleSami napisał:

Drodzy Użytkownicy!

pragniemy poinformować, że w naszej Fundacji nagle Sami dla osób w żałobie działa telefon wsparcia o numerze 800 108 108. Telefon jest bezpłatny zarówno z telefonów komórkowych jak i stacjonarnych. Dyżury telefonu odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://naglesami.org.pl na której możecie dowiedzieć się więcej o działalności naszej Fundacji.

Wszystkie osoby potrzebujące pomocy po stracie Bliskiej Osoby oraz ich rodziny i przyjaciół zapraszamy do kontaktu.

Z pozdrowieniami
Fundacja Nagle Sami

Ale to jest naiwne. Czy wam sie wydaje ze jak sie zarejestrujecie i kilkoma nowymi nikami i zalozycie jednoczesnie 3 tematy o smieci, zalobie to sie nikt nie zorientuje ze to tylko po to by sobie zrobic reklame??? Bardzo nieladnie tak podpuszczac ludzi na takie powazne tematy

#6 2014-06-19 22:59:13

ALEX52
Member

Barbara45 napisał:

NagleSami napisał:

Drodzy Użytkownicy!

Z pozdrowieniami
Fundacja Nagle Sami

Ale to jest naiwne. Czy wam sie wydaje ze jak sie zarejestrujecie i kilkoma nowymi nikami i zalozycie jednoczesnie 3 tematy o smieci, zalobie to sie nikt nie zorientuje ze to tylko po to by sobie zrobic reklame??? Bardzo nieladnie tak podpuszczac ludzi na takie powazne tematy

No tak czynne do 20stej a jak bede potrzebowala waszej pomocy po 20stej to co mam czekac do nastepnego dnia do 16stej zeby otrzymac wiadomosc Tut mi laid smieszne .

#7 2014-07-01 13:00:06

Llox
New member

No niestety trzeba będzie czekać. Spróbuj na liniach wsparcia

_____

Czepiam się jak rzep psiego ogonka smile

#8 2014-07-01 13:46:31

filemon201
New member

Niestety nie możesz się przyzwyczajać, choć źle to brzmi musisz traktować to jak pracę i tylko tak... bo inaczej się wypalisz

#9 2014-12-01 18:07:23

Kasssia
Member

Może moje doświadczenie w kontakcie z osobami starszymi nie jest jakies wielkie, ale takie życiowe doświadczenie podpowiada mi, że zazwyczaj ludzie w starszym wieku wcale tak źle śmierci bliskich nie znoszą, oczywiście bliskich też w wieku podeszłym. większość tych ludzi prezentuje podejście,że w tym wieku swoje się już przeżyło i nie ma co lać łez

#10 2014-12-01 21:09:58

jogi45
Member

Dziwnym trafem coraz więcej reklam na naszym forum i tematy niekoniecznie dla opiekunek. Data rejestracji nie jest miarodajna bo to można sobie ustawić. Admin powinien pousuwać wszystkie posty z reklamami. Nie potrzebujemy chyba tego na forum ? Niektórzy zarabiają w ten sposób na waciki ale my opiekunki/opiekunowie zarabiamy inaczej i jest to nasze forum.

#11 2014-12-01 22:10:02

krystynka
Member

jogi45 napisał:

Dziwnym trafem coraz więcej reklam na naszym forum i tematy niekoniecznie dla opiekunek. Data rejestracji nie jest miarodajna bo to można sobie ustawić. Admin powinien pousuwać wszystkie posty z reklamami. Nie potrzebujemy chyba tego na forum ? Niektórzy zarabiają w ten sposób na waciki ale my opiekunki/opiekunowie zarabiamy inaczej i jest to nasze forum.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQES-aCC3y1FAjNuKBzsRmn7qcWB08CpLb3mTLRB2Tj3fc-xOuwlg&reload=on

#12 2015-10-07 11:45:29

Madzia
Member

Coś w tym jest. Połowa postów zawiera przekierowania. Smutna sprawa.

#13 2015-10-16 14:15:20

tyluniaxx
Member
Od: Dąbrowa Górnicza

Jeśli szukacie wsparcia psychologicznego dla starszej osoby, to polecam Wam te namiary- http://strefa-zycia.pl/
Uważam, że nie warto się wstydzić bólu, tylko z nim sobie jakoś radzić!

#14 2015-10-16 14:30:18

festynka
Member

tyluniaxx napisał:

Jeśli szukacie wsparcia psychologicznego dla starszej osoby, to polecam Wam te namiary- http://strefa-zycia.pl/
Uważam, że nie warto się wstydzić bólu, tylko z nim sobie jakoś radzić!

Bez Twojej reklamy sobie poradziłam-nie wysilaj się

#15 2016-03-08 15:08:37

wernika
Member
Od: Wałbrzych

Ja potrzebowałabym dla znajomej namiary na psychoterapeutę z Warszawy. Możecie mi kogoś polecić?

Z góry dzięki za namiary smile

#16 2016-03-08 15:10:00

anabella
Member
Od: Rydułtowy

Warszawa posiada wiele tego typu namiarów. Te http://psychomedic.pl/psychoterapeuta-warszawa/ należą do bardziej znanych i sprawdzonych.
Na "znanymlekarzu" możesz sprawdzic sobie opinie o tej placówce PsychoMedic.pl albo zadzwoń sobie pod numer 22 254 88 88 i spytaj o przybliżony termin wizyty.
Są czynni 7 dni w tygodniu.

#17 2016-03-08 15:10:23

wernika
Member
Od: Wałbrzych

dzięki bardzo smile

#18 2016-03-08 20:51:52

mobilna
Member

tylunia , wernika i annabela
Czyli jedna i ta sama osoba , która teraz pyta samą siebie i sobie odpowiada .
Oczywiście wciskajac reklamę.

Reklama