Porozmawiajmy o pogodzie

Dzień Dobry, jak nie masz o czym rozmawiać, to rozmawiaj o pogodzie ( sprawdzone w praktyce!) :) Poniżej dla wszystkich uczących się na własną rękę, kilka zwrotów dotyczących pogody: Jest ciepło - es ist warm / es yst warm Jest zimno - es ist kalt / es yst kalt Jest słonecznie - es ist sonnig / es yst zoniś Jest wietrznie - es ist windig / es yst windiś Jest mroźnie - es ist frostig / es yst frostiś Jest gołoledź - es ist glätte / es yst glete Pada deszcz - es regnet / es regnet Pada grad - es hagelt / es hagelt Pada śnieg - es schneit / es sznait Błyska się - es blitzt / es blict Grzmi - es donnert / es donert Mam nadzieje, że będzie to pomocne w codziennych rozmowach z podopiecznymi...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kursy języka niemieckiego i opieki dla Opiekunek - aktualne tematy :

#1 2012-08-27 15:23:08

Porozmawiajmy o pogodzie

Dzień Dobry,
jak nie masz o czym rozmawiać, to rozmawiaj o pogodzie ( sprawdzone w praktyce!) smile Poniżej dla wszystkich uczących się na własną rękę, kilka zwrotów dotyczących pogody:

Jest ciepło - es ist warm / es yst warm

Jest zimno - es ist kalt / es yst kalt

Jest słonecznie - es ist sonnig / es yst zoniś

Jest wietrznie - es ist windig / es yst windiś

Jest mroźnie - es ist frostig / es yst frostiś

Jest gołoledź - es ist glätte / es yst glete

Pada deszcz - es regnet / es regnet

Pada grad - es hagelt / es hagelt

Pada śnieg - es schneit / es sznait

Błyska się - es blitzt / es blict

Grzmi - es donnert / es donert

Mam nadzieje, że będzie to pomocne w codziennych rozmowach z podopiecznymi.
Serdecznie pozdrawiam

Artykuł opublikowany przez : Ewelina50
Skomentuj już teraz :-) Zapraszamy do dyskusji...
Wszelkie prawa zastrzeżone dla opiekunki-forum.pl 2016

#2 2012-08-27 19:06:25

ruda
Member

Re: Porozmawiajmy o pogodzie

Nie chcę się czepiać,ale czy to forum musi być ,w moim pojęciu, zaśmiecane takimi wątkami?
Jeśli ktoś chce się uczyć niemieckiego ma na to 1001 lepszych miejsc i sposobów sad.

#3 2012-08-27 19:58:15

jakniew
Member

ruda napisał:

Nie chcę się czepiać,ale czy to forum musi być ,w moim pojęciu, zaśmiecane takimi wątkami?
Jeśli ktoś chce się uczyć niemieckiego ma na to 1001 lepszych miejsc i sposobów sad.

Masz rację ruda. Jest przecież tutaj wątek o zwrotach po niemiecku, więc po co te wszystkie dodatkowe podtematy?

#4 2012-08-28 23:00:56

zaneta
Member

Skoro o pogodzie, to podpowiedzcie mi proszę, jakie są niemieckie jesienie w środkowo-południowej części tego kraju? Na dniach wyjeżdżam i nie wiem jak dużo ciepłych rzeczy mi potrzeba.

Reklama

Stopka forum