moja opinia o gkt serwis opiekunki

U mnie w rodzinie też się jeździ do pracy z GKT. Nie słyszałam o żadnych przekrętach czy że pracuje się ponad miarę... to jest raczej kwestia rodziny, a nie firmy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

GKT Serwis - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-02-17 03:14:46

AnnaKrakowska
New member

moja opinia o gkt serwis opiekunki

U mnie w rodzinie też się jeździ do pracy z GKT. Nie słyszałam o żadnych przekrętach czy że pracuje się ponad miarę... to jest raczej kwestia rodziny, a nie firmy... Teraz moja kolezanka też chce jechać i  sam szukam jakichś pewnych i sprawdzonych informacji....

#2 2011-02-21 21:14:48

mirka
Gość

Re: moja opinia o gkt serwis opiekunki

no dobra firma bylam

#3 2013-04-28 17:06:07

amelia
Przyjaciel Forum

mirka napisał:

no dobra firma bylam

A co Ty za autorytet jesteś? 

Ja uważam że są zacofani . Wyjaśniam dlaczego tak sądzę . Ano dlatego, że każą do nich osobiście przyjechać.

W dzisiejszych czasach, gzie jest internet, skyp, telefony , faxy i inne dobra techniki, to jak na razie jedyna firma jaką znam, która każe  sobie do nich przyjeżdżać. No chyba jeszcze Promedika. Nawet Urząd skarbowy toleruje elektroniczne podpisy.

Ale , jak to mówi Uwe i wili "Co komu do jemu, a jemu do komu" ?
A ja powiem " Nie mój cyrk, nie moje małpy".

#4 2013-04-28 17:36:44

Tosia
Member

Może chodzi o to by poznać  osobiście opiekunkę, która będzie pracowała dla firmy?

#5 2013-04-28 18:14:03

amelia
Przyjaciel Forum

Tosia napisał:

Może chodzi o to by poznać  osobiście opiekunkę, która będzie pracowała dla firmy?

A co im to da ? Pijaną chcą mnie zobaczyć? Chcą sprawdzić czy nie kradnę?  Robią nabór na modelki? Garbata nie jestem , ale paradować nie mam ochoty.

Poniekąd, może to być zrozumiałe, ale jak mnie raz zobaczą , to i tak mnie nie nie poznają. Obejrzeć można na skypie, czy porozmawiać.

Wiem, że nie możemy im zabronić takich praktyk ale mnie to nie odpowiada. Osoby, które mieszkają w pobliżu mogą prędzej skorzystać z takiej metody rekrutacyjnej.

#6 2013-04-28 18:20:38

jakniew
Member

amelia napisał:

Tosia napisał:

A co im to da ? Pijaną chcą mnie zobaczyć? Chcą sprawdzić czy nie kradnę?  Robią nabór na modelki? Garbata nie jestem , ale paradować nie mam ochoty.

Poniekąd, może to być zrozumiałe, ale jak mnie raz zobaczą , to i tak mnie nie nie poznają. Obejrzeć można na skypie, czy porozmawiać.

Wiem, że nie możemy im zabronić takich praktyk ale mnie to nie odpowiada. Osoby, które mieszkają w pobliżu mogą prędzej skorzystać z takiej metody rekrutacyjnej.

Taką metodę stosuje też Aterima. Mają oddziały w większych miastach i do najbliższego każą przyjechać. Mało tego, nie interesuje ich nadesłanie fotki najnowszą jaką ma się w swoich zasobach, ale oni robią sami zdjęcie na tle swojego logo. Nie korzystałam z tej firmy, ani tam nie aplikowałam, ale przeszła to koleżanka. Po jej relacji odechciało mi się szukania pracy przez tę firmą.

#7 2013-04-28 18:39:07

Tosia
Member

Macie rację, w domu można spokojnie przeczytać umowę a na miejscu firma może człowieka zbajerować?
Widać , że żółtodziób jestem w tej branży.

jakniew- napisz coś więcej o Aterimie.

#8 2013-04-28 19:27:42

jakniew
Member

Tosia napisał:

jakniew- napisz coś więcej o Aterimie.

Wysłałam Ci maila.

#9 2013-04-28 20:50:21

Tosia
Member

jakniew dziekuję

#10 2013-06-06 18:44:59

Maksik
Member

Dzien dobry wszystkim smile jestem tu pierwszy raz,tak sobie surfowałam po opiniach o firmach i wpadłam na to forum.
Jeśli chodzi o GKT  to własnie się zastanawiam czy myslimy o tej samej firmie smile.Wyjezdzam od nich juz szósty rok i nidy nie było potrzeby do firmy przyjeżdzac,a przynajmniej jak sie nie mieszkalo w tym samym miescie.Jak zaczynalam z nimi to mieli siedzibe w Strzelcach i nigdy tam nie byłam ,teraz sa w Gliwicach to ide sama sobie umowy odbierac,bo tak mi wygodniej.Przedtem wszystko poczta zalatwialam.Moje zmienniczki byly z calej Polski i tez nigdy nie musialy do Poznania czy Strzelec jezdzic.
No ale moze komus kazali ,skoro tak piszecie.
Szczerze mówiąc to po opinach które znalazłam na tym forum o róznych firmach to wydaje mi sie ze GKT jest niezła.Nigdy nie bylo problemu z wyplata,ZUS i podatek odprowadzony,wynagrodzenie przyzwoite.Nie ma przymusu pracy w Boze Narodzenie(daja zmiennika jak ktos nie chce w tym czasie pracowac).Do tej pory miałam dobre doswiadczenia z nimi,choc czasami tez z czyms potrafia wyskoczyc,ale ogólnie jest dobrze(przynajmniej mnie i i tym dziewczynom ktore mnie zmieniały

#11 2013-06-06 21:51:03

krysta63
Member

Witaj Maksik-- a powiedz prosze jeszcze od jakiej kwoty odprowadzają składki,i czy wypłata tylko w złotówkach? i czy masz ubezpieczenie jak jestes na zjeżdzie np dwa miesiące w PL.i czy bilet firma kupuje czy samej a rodzina zraca i ile?
wybacz za tyle pytan,kiedyś tez chciałam startowac do tej firmy,ale jakoś wyjecham z innej

#12 2013-06-06 23:32:17

ruda
Member

No, chwila moment wink. To trzeba jeździć, czy nie trzeba? Nie, żebym dymu szukała, ale jak już przeczytałam wszystkie posty w wątku, który mnie średnio interesuje, to się wciągnęłam i chciałabym wiedzieć big_smile.

#13 2013-06-07 09:18:51

amelia
Przyjaciel Forum

ruda napisał:

No, chwila moment wink. To trzeba jeździć, czy nie trzeba? Nie, żebym dymu szukała, ale jak już przeczytałam wszystkie posty w wątku, który mnie średnio interesuje, to się wciągnęłam i chciałabym wiedzieć big_smile.

Około 2 miesięcy temu rozmawiałam z nimi , bo kiedyś słyszałam od dziewczyny w autobusie, że dobra firma.
Powiedzieli mi, że muszę przyjechać, nie zgodziłam się i na tym zakończyła się moja rekrutacja.

Najlepiej do nich zadzwonić i zapytać. Może zmienili zdanie.

#14 2013-06-07 09:19:18

Maksik
Member

Cześć Krysta63
Składki są odprowadzane od smiesznej sumy przez czas kiedy jestem w Polsce,ale jest ciaglosc ubezpieczenia.Mamy umowy zlecenia na czas nieokreslony,czyli ciagle ktore sa zawieszane na czas kiedy dostajesz zlecenie wyjazdu.Wtedy podpisujesz umowe zlecenie na np. dwa miesiace i wtedy ZuUS jest odprowadzany od kwoty 2100  zł lub wiecej zalezy jaka masz umowe.I od tej kwoty odprowadzany jest tez podatek.Do tego jest dieta 25 euro za dzien pobytu i od tego nie ma ZUS.
Jak chcesz to firma kupi ci bilet i strąci z pierwszej  wyplaty a ty dostajesz zwrot od rodziny (od razu)  w tej samej kwocie tyle ze w euro.
Możesz tez sama kupic a firma daje dla  rodziny papierek ze tyle i tyle maja zwrocic(przeliczaja zwykle 4 zl za eu
uklad wg.mnie jest dobry przez szesc lat nie mialam problemow.Praca jak kazda inna w opiece,wszystko zlaezy od rodziny do jakiej trafisz,ale firma w razie co,jak do nich zadzwonisz to reaguje.Potrafia zadzwonic do rodziny i wyjasniac jak cos sie dzieje.

Ruda.  Ja do tej pory nigdy nie musialam jezdzic do firmy.Nawet jak byla juz w gliwicach gdzie mieszkam to dziewczyny z Poznania(one to koordynuja) pytaly czy maja mi dokumenty przyslac do domu,czy sobie pojde do firmy odebrac.Wiec nie wiem skad te problemy o ktorych ktos napisał,naprawde.A poza tym to mozna przeciez zadzwonic i sie spytac jak to jest z tym obowiazkiem przyjazdu

\jak macie jakies pytania tp piszcie

.

#15 2013-06-07 09:39:20

Maksik
Member

Amelia a gdzie dzwonilas? do Poznania czy Strzelec czy Gliwic?
Dla mnie to jest naprawde zaskoczenie bo przez ponad piec lat nikt mi od nich nie powiedzial ze mam przyjechac
I wiecie co? jaK bede dzwonila niedlugo zeby mi zaklepali termin powrotu to sie po prostu spytam,powiem ze mam informacje ze kaza przyjezdzac,ciekawa jestem co mi odpowiedza.Ja w pPoznaniu zwykle załatwiam z pania Ola,a teraz jest chyba jakis nowy pracownik Szymon sie nazywa i ten wyjazd na ktorym jestem on mi pilotowal.Jak mi odpowiedza to dam wam znac

#16 2013-06-07 10:59:54

krysta63
Member

dzięki Maksik za info.Ja o ile pamietam,to dzwoniłam do Poznania i pani powiedziała,ze nie muszę przyjezdzać,wszystko przez neta się załatwia.To było rok temu.Wtedy wybrałam Aterimę i do nich musiałam pojechać,200 km.do Gdańska.Zwrócili mi za bilet w jedną strone na pociąg.Ale nie żałuję,bo dawno,wieki temu nie byłam w Gdansku,byłam z córką,pozwiedzałyśmy.Był akurat mecz Chorwacja-Hiszpania pełno kibiców,bardzo przyjemny dzien spędziłyśmy.To był pierwszy raz,gdzie pojechałam do firmy,ale nie żałuje,bo był to  świetny wypad.

#17 2013-06-07 11:14:18

Maksik
Member

smile jak widac wszystko ma swoje dobre strony.
Ale z drugiej strony to ta firma jest lekko rąbnięta smile dwiescie kilometrów się tłuc,rany,ja bym chyba sobie odpusciła smile no ale czas fajnie spędzony z córką to fajna rzacz,opłaca się

#18 2013-06-07 11:19:59

amelia
Przyjaciel Forum

Maksik napisał:

Amelia a gdzie dzwonilas? do Poznania czy Strzelec czy Gliwic?
Dla mnie to jest naprawde zaskoczenie bo przez ponad piec lat nikt mi od nich nie powiedzial ze mam przyjechac
I wiecie co? jaK bede dzwonila niedlugo zeby mi zaklepali termin powrotu to sie po prostu spytam,powiem ze mam informacje ze kaza przyjezdzac,ciekawa jestem co mi odpowiedza.Ja w pPoznaniu zwykle załatwiam z pania Ola,a teraz jest chyba jakis nowy pracownik Szymon sie nazywa i ten wyjazd na ktorym jestem on mi pilotowal.Jak mi odpowiedza to dam wam znac

Ja dzwoniłam teraz przed chwilą do Poznania. Pani potwierdziła, to co napisałam wcześniej. Od dwóch lat każda opiekunka zaczynająca współpracę musi przyjechać osobiście.
Wyraziła zgodę na to, abym tak właśnie napisała na forum.

Jeszce jedną informację uzyskałam dzisiaj, że 5 lat temu były inne wymogi, inne umowy i mogło tak być jak pisała koleżanka.

#19 2013-06-07 11:58:15

KRYSIA5555
Member

kochane koleżanki, amelko i maksik,u .........to co piszecie to prawda!!!!!!!! Ale jako osoby z dużym stażem powinnyście rozumiec dlaczego trzeba przyjechać do nich!!!!!!!!!!!!!!!!!   ja chętnie pojechałam, poznałam moją Menagerke, poznałam firmę, zostałam przeszkolona BHP i więcej, ale.................. w/g mnie to ważne z wielu powodów::::::::::: Firma może :
1. nas zobaczyć i sprawdzić czy:- wyglądamy tak jak na zdjęciu
                                                 - czy nie wyglądamy na osobe pijącą , widać to po buzi
                                                 -na ile jestesmy kumate
wiedzcie że /wypisują kobiety różne cuda..............b.często niezgodne z prawdą/
2. przechodzimy szkolenie które jest nam b. potrzebne.........
3, można z przyszłą menagerką omówic co chcemy a z czym się nigdy nie zgodzimy
4. można ponegocjowac umowę i dopisac netto do kwoty wynagrodzenia...........
Uważam że to dla nas jest b.dobre, jeżeli nie mamy nic do ukrycia!!!!!!!!!
Moje panie, nie kłamcie ,nie oszukujcie a na bank nie będzie problemów.
5. Ważna w tej pracy jest też wzrost i waga............panie się boją że jak maja 85 kg to ich nikt nie weźmie.np.
To oczywiście nieprawda, ale te panie podają wage 70 kg , więc nie dostaje pracy z dżwiganiem bo jest za szczupła. To są tylko przykłady, b.często same sobie szkodzimy mając jakieś własne osobiste wyobrażenie o potrzebach i wymaganiach w tej pracy!!!!!!!!
Nie dziwcie się że GK każe przyjeżdzać bo ona za nas świeci oczami przed klientami!!!!!!!!
Sama miałam pare przygód z firmą która nikogo nie sprawdzała , przyjmowała w ciemno i na spotkanie rano do odebrania umowy  i poznania przyszłej zmienniczki przyszła NAWALONA, babka........45 lat i jak ją zobaczyłam to był jej koniec,,,,,,,,,,,,,,, a ja zamiast jechać za 2 mies. musiałam jechać na drugi dzień.
Kiedyś przysłali mi zmienniczkę......o boże........
Przyszedł kierowca busu, żeby odebrała zmienniczke,,,,,,,,,,,, najkrócej pisząc sama wymagała opieki, bo miała zaawansowane stwardnienie rozsiane. Kiedy jej zapytałam , jak wyobraża sobie tu pracę , to powiedziała że da radę.........
I zamiast jechać do domu miałam jedna podopieczną więcej/ [przez 1 tydz/ musiałam się opiekować babcią i nią!!!!!!!!!!!
Dziewczynny jezdzicie więc wiecie jaką wyobrażnie maja neiktóre opiekunki !!!!!!!!!!!
Nie dam złego słowa powiedzieć na GK........................bo to moja najlepsza firma.
Amelko zapomniałaś napisac że czas pobytu na zjezdzie w PL..............maja panie  w GK ubezpieczenie wraz z rodziną i dostaja, na konto pare groszy........ok 20-40 EUR......... ja dostaje , bo mam wypłatę w EUR........nie wiem ile w ZŁ........?????
Amelko jak tak dobrze znasz ta firmę, to może w niej jestes opiekunką???????/Jeżeli tak to może sie spotkamy na jakiejś wymianie?
Napisz do mnie na e-maila........marttuniaa@poczta.onet.pl.............

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2013-06-07 17:57:18)

#20 2013-06-09 11:56:26

Barbara45
Member

Tez uwazam ze firmy ktore przyjmuja opiekunki do pracy przez internet i telefon sa niepowazne. Trzeba wiedziec kogo sie zatrudnia a tego na odleglosc i przez telefon ocenic sie nieda!!!

#21 2013-06-09 14:22:34

Niezapominajka84
Member

amelia napisał:

mirka napisał:

no dobra firma bylam

A co Ty za autorytet jesteś? 

Ja uważam że są zacofani . Wyjaśniam dlaczego tak sądzę . Ano dlatego, że każą do nich osobiście przyjechać.

W dzisiejszych czasach, gzie jest internet, skyp, telefony , faxy i inne dobra techniki, to jak na razie jedyna firma jaką znam, która każe  sobie do nich przyjeżdżać. No chyba jeszcze Promedika. Nawet Urząd skarbowy toleruje elektroniczne podpisy.

Ale , jak to mówi Uwe i wili "Co komu do jemu, a jemu do komu" ?
A ja powiem " Nie mój cyrk, nie moje małpy".

Do Europa Care 24 tez sie osobiscie jezdzi.

#22 2013-06-09 14:45:20

Tosia
Member

Barbara45 zgadzam się z Tobą. Przecież ta praca to opieka nad staruszkami. Osobiście nie mam, nic przeciwko takiej praktyce, jeśli ktoś chce mnie zobaczyć. Zwłaszcza, że ten ktoś będzie mi płacił.

#23 2013-06-09 17:58:24

amelia
Przyjaciel Forum

A teraz jeszcze będą przy rekrutacji badali krew i kał, aby sprawdzić czy mamy tę pracę we krwi czy w du...e.

#24 2013-06-09 18:05:42

krysta63
Member

amelia napisał:

A teraz jeszcze będą przy rekrutacji badali krew i kał, aby sprawdzić czy mamy tę pracę we krwi czy w du...e.

hahahaha ale się uśmiałam.Brawo amelia-- to ci sie udało.

#25 2013-06-09 19:19:48

Tosia
Member

amelia
,,A teraz jeszcze będą przy rekrutacji badali krew i kał, aby sprawdzić czy mamy tę pracę we krwi czy w du...e."
Odgrzewane tzn. gdzieś już taki wpis był.

#26 2013-06-09 20:50:11

jakniew
Member

Jeśli mnie jakaś firma chce zobaczyć, po co mam jeździć np. 500 km do nich bo akurat odpowiada mi np. umowa i płaca, wystarczy kontakt przez skypa. Czy my dostajemy fotografie do kogo jedziemy? Czy my wiemy czy jedziemy do chorej osoby potrzebującej naszej opieki, czy to jakichś terrorystów psychicznych? Po to jest istnieje internet aby wiele spraw udogodnić sobie nawzajem.

#27 2013-06-09 21:10:54

swistak
Member

jakniew napisał:

Jeśli mnie jakaś firma chce zobaczyć, po co mam jeździć np. 500 km do nich bo akurat odpowiada mi np. umowa i płaca, wystarczy kontakt przez skypa. Czy my dostajemy fotografie do kogo jedziemy? Czy my wiemy czy jedziemy do chorej osoby potrzebującej naszej opieki, czy to jakichś terrorystów psychicznych? Po to jest istnieje internet aby wiele spraw udogodnić sobie nawzajem.

zgadzam sie z toba ....   to swieta prawda my tez jezdzimy w ciemno dzisiaj internet rozwiazuje wiele spraw

#28 2013-06-09 21:11:51

amelia
Przyjaciel Forum

Tosia napisał:

amelia
,,A teraz jeszcze będą przy rekrutacji badali krew i kał, aby sprawdzić czy mamy tę pracę we krwi czy w du...e."
Odgrzewane tzn. gdzieś już taki wpis był.

Wiem, że "ale to już było". jednak pasowało mi tutaj klepnąć  i klepnęłam.....

#29 2013-06-09 22:38:32

Maksik
Member

Krysia 5555 zgadzam sie ze Gkt to fajna firma:) w koncu siedze juz ponad pięć lat,a nie jestem osoba ktora pozwoli sobie wciskać wszystko jak leci.I rzeczywiscie jak pisala Amelia,wczoraj bratowa mi powiedziala ze jej kolezance tez kazali przyjechac jak jej dala namiary i ta zadzwonila.To bylo w zeszlym roku.No,pięć lat temu nie mieli takich zasad,moze rzeczywiscie lepiej jak nas widza,sama nie wiem.
A  wczesniej pisalam,ze ubezpieczenie jest ciagłe, płacą 80 zł netto/miesiac i ZUS.
Ale bajerancki to był 2010 rok,jak z gewerbe przeszłam na jeden rok na umowę o pracę smile Za urlop dostałam prawie tyle co wypłata miesięczna.smile ale sie rozmyslili i przeszli na umowy zlecenia,a tu już urlopiku niet sad  Ale i tak pewnie doemerytalnie w tej firmie posiedzę,bo z tego co piszą inni o różnych firmach,todochadze do wniosku ze trafiłam nieżle.

#30 2013-06-10 08:41:21

krysta63
Member

Maksik-- a powiedz proszę jeszcze od jakiej kwoty są odprowadzane składki? i czy wypłate można częściowo w euro otrzymac.I czy można byc na zjeżdzie dwa miesiące  lub w więcej czasu w PL i nie robią problemów z tego powodu.i jest się ubezpieczonym.

#31 2013-06-10 16:32:58

Maksik
Member

Cześć Krysta63 :0
Skladki sa odprowadzane od kwoty bazowej jaka dostaniesz.Na poprzedniej stelli miałam brutto 2370 złi od tego Zus i podatek.Teraz mam troszke wiecej.Mysle ze stawka bazowa zalezy od przypadku do jakiego jedziesz,od twojej znajomosci jezyka,doswiadczenia w opiece,mysle ze tez troche od tego jak dlugo w firmie siedzisz,czasami od tego czy masz prawo jazdy,nie wiem co jeszcze moga brac pod uwage.
Wypłatę możesz dostać częściowo w euro,tzn diety po 25 za dzień,co daje 750 lub 775 na miesiac.A podstawa czyli ta kwota w zlotowkach najaka podpisujesz umowe jest wyplacana w zlotowkach,Ja wolalam wszystko w zlotowkach i wtedy mam przelicznik na ostatni dzien miesiaca po średniej NBP,czyli dobry.
Ja zawsze zostaje w domu dwa miesiace,bo prawie zawsze pracuje w systemie 2 na 2.Wyjatkowo jak teraz zostaję w pracy trzy miesiace,bo tak mi terminy rodzinne pasują.Dla mnie to za dluga rozlaka,wiec robie to sporadycznie.Ale dwa miesiace w domu to norma i dla firmy tez.Jak chcesz wiecej robic ,to w miedzyczasie dziewczyny wskakują na zastepstwa.Bo jak jest jedna stała stella to zwykle wymiany sa rytmiczne 2/2 lub jak rodzina sie zgodzi i dwie zmienniczki tak miedzy soba ustala to 3/3.Zwykle zmiany same sobie ustalamy.Czasami jak ktorejs cos wypadnie to uzgadniamy przesuniecia miedzy soba i zglaszamy do firmy i wtedy firma przysyla nam zmiane umowy.Jak do tej pory zawsze fajnie funkcjonowalo,ale to zalezy na jaka zmienniczke trafisz:) .Jak juz pisalam mamy podpisane umowy zlecenia na czas nieokreslony,wiec ubezpieczenie jest zawsze ciagle,niewazne czy jestes dwa czy trzy miesiace w domu,czy tylko dwa tygodnie.Przez ten czas skladki sa odprowadzane chyba od 100 lub 120 zl,w kazdym razie wyplata jak jestem w domu jest ok.80 zl na reke

#32 2013-06-10 16:44:17

krysta63
Member

Bardzo ci dziękuje dobra koleżanko.Zapisałam sobie ta firma w moich zapiskach.Ja będę szukac nowej firmy dopiero po Nowym Roku.Ale jak ma to wszystko co piszesz to jest gut.
Kiedyś miałam firme,co na wyjezdzie  maiłam umowe o prace do dnia zjazdu,po powrocie do domu rejestrowałam się w UP,potem wyrejestrowywałam i tak wkółko.Wkońcu w ZUS-ie mialam takie bałagan,ze pani urzędniczka oniemiała.Co dwa miesiące inne ubezpieczenie.

#33 2013-06-10 16:46:29

Maksik
Member

no to rzeczywiscie jakis horrorek .Ja mam nadzieje ze GK tak zostanie bo jeszcze pare latek do emerytury mam smile

#34 2013-09-13 18:36:14

momus7
Member

Cześć dziewczyny.Właśnie dzisiaj miałam kontakt z tą firmą GTK Serwis. w Gliwicach.
Mieszkam tu,więc nie ma problemu ,ale chcieli moje zdjęcie.To chyba dla rodziny niemieckiej będzie?
Kupił nie kupił potargować można.Przeszłam test językowy ,jestem komunikatywna smile
Dobrze mogłam poczytać opinie o tej firmie.To forum to wielka pomoc dla mnie.

#35 2013-09-13 21:24:57

krysta63
Member

zdjęcie oczywiście jest dla podopiecznych,aby mogli wybrać z kilku ofert buzię,która im się spodobała.taki Casting.Miałam kiedyś babcię,co nie mogła się zdecydować dwa tyg,która wybrac po mnie jako zmienniczke.Miała 7 ofert z mojej wtedy firmy,nie była zdecydowana,więc rodzina jej dostarczyła z PR24 12 ofert opiekunek ze zdjęciami.Wtedy to dopiero miała mętlik w głowie.Nikt mnie nie zmienił,pomagała babci sąsiadka,przez dwa tyg po moim odjeżdzie,bo tyle czasu babcia potrzebowała,aby wybrac tą jedyną.

Przede wszystkim zdjęcie musi byc wesołe,uśmiechnięta buzia.Ja mam także  z każdym z moich podopiecznych fotki z nimi,aby do nowej firmy wysłać.Co by dobrze patrzyli na przyszłą opiekunke.

#36 2013-11-06 10:48:17

Elizabeth68
Member

Przed chwilą dzwoniła do mnie babeczka z  GKT Serwis Carework i na pytanie o składki jakoś padła kwota 1600...płaca zależy od przypadku i zakresu obowiązków, znajomości języka....950-1300
Pytałam czy muszę przyjechać, nie padła jednoznaczna odpowiedź...zdziwiło mnie jedno, na razie żadnych formularzy, jak coś będzie to się skontaktuje....

#37 2014-01-27 21:38:07

padaipada
Member

Strony do ogloszen na opiekunke dla wszystkich.Korzystajcie  ze strony www.poloniusz.pl,www.arbeitlandia.eu,www.laudigo.com,www.gliaffidabili.it,www.areasenior.it.Duzo ofert pracy znajdziecie na www.lavoro.quotidiano.net-tu oczywiscie sa oferty z agencji ale tez i sa prywatne.Inna strona to www.vaol.it.Do Szwajcarii  www.annuncivolanti.ch,www.tradus.ch,www.tutto-annunci.org,www.bazar.it,www.labachecadeltrentino.it,www.mercatinoannunci.it,www.vmark.ch,www.shopjob.ch-jeden tydzien darmowe ogloszenia.     Witam wszystkich i jest mi milo,ze moge pomoc.wypisalam tak na szybkiego wszystkie strony do ogloszen  na opiekunke.oczywiscie tam gdzie jest ch -to znaczy na szwajcarie,tam gdzie it -to na italie.wszedzie wymagana jest rejestracja.czytajcie dobrze.strony sa darmowe,ale prosze czytac by nie popelnic bledu bo np www.locarnoannunci.ch-na szwajcarie nie mozna zaznaczac wszystkich pozycji bo sa tez i platne,ale wystarczy przed potwierdzeniem zrobionego ogloszenia poklikac i poczytac a potem bedziecie wiedzialy wszystko.Jesli mi sie uda dzisiaj to podam jesli nie jutro agencje na szwajcarie na cala szwajcarie.Kochani robcie sami ogloszenia na tych portalach i znajdziecie prace bo na swoje rodaczki nie macie co liczyc.Boja sie biedactwa,ze jak straca jedna prace to nie znajda nastepnej.wiele z nich to juz kobiety w podeszlym wieku.zazdrosne,msciwe,poprostu biedactwa.moze mysla,ze w wieku 60  i wiecej lat wezma ja w szwajcarii do pracy.To pomylka.juz maja problem babki w wieku 50 tki.takze wszystko przed wami.Jesli nie macie odwagi do Szwajcarii to dobra strona na ogloszenia jest ta www.bazar.it albo trentino.Dobre zarobki sa Mediolanie ale nie zawsze,i w bolzano,trento,trentino Alto Adige.Pozdrawiam

#38 2014-01-27 23:26:35

Emilka52
Member
Od: Szwajcaria

Co Ty opowiadasz??? Mam 61 lat i pracy w Szwajcarii do wyboru - do koloru ... Moze obracasz sie w towarzystwie "biedaczek", ale to nie znaczy, ze masz prawo ogolniac swoja opinie na wszystkich. I wcale nie jestem w podeszlym wieku !

padaipada napisał:

Strony do ogloszen na opiekunke dla wszystkich.Korzystajcie  ze strony www.poloniusz.pl,www.arbeitlandia.eu,www.laudigo.com,www.gliaffidabili.it,www.areasenior.it.Duzo ofert pracy znajdziecie na www.lavoro.quotidiano.net-tu oczywiscie sa oferty z agencji ale tez i sa prywatne.Inna strona to www.vaol.it.Do Szwajcarii  www.annuncivolanti.ch,www.tradus.ch,www.tutto-annunci.org,www.bazar.it,www.labachecadeltrentino.it,www.mercatinoannunci.it,www.vmark.ch,www.shopjob.ch-jeden tydzien darmowe ogloszenia.     Witam wszystkich i jest mi milo,ze moge pomoc.wypisalam tak na szybkiego wszystkie strony do ogloszen  na opiekunke.oczywiscie tam gdzie jest ch -to znaczy na szwajcarie,tam gdzie it -to na italie.wszedzie wymagana jest rejestracja.czytajcie dobrze.strony sa darmowe,ale prosze czytac by nie popelnic bledu bo np www.locarnoannunci.ch-na szwajcarie nie mozna zaznaczac wszystkich pozycji bo sa tez i platne,ale wystarczy przed potwierdzeniem zrobionego ogloszenia poklikac i poczytac a potem bedziecie wiedzialy wszystko.Jesli mi sie uda dzisiaj to podam jesli nie jutro agencje na szwajcarie na cala szwajcarie.Kochani robcie sami ogloszenia na tych portalach i znajdziecie prace bo na swoje rodaczki nie macie co liczyc.Boja sie biedactwa,ze jak straca jedna prace to nie znajda nastepnej.wiele z nich to juz kobiety w podeszlym wieku.zazdrosne,msciwe,poprostu biedactwa.moze mysla,ze w wieku 60  i wiecej lat wezma ja w szwajcarii do pracy.To pomylka.juz maja problem babki w wieku 50 tki.takze wszystko przed wami.Jesli nie macie odwagi do Szwajcarii to dobra strona na ogloszenia jest ta www.bazar.it albo trentino.Dobre zarobki sa Mediolanie ale nie zawsze,i w bolzano,trento,trentino Alto Adige.Pozdrawiam

#39 2014-01-27 23:40:59

amelia
Przyjaciel Forum

Emilka52 napisał:

Co Ty opowiadasz??? Mam 61 lat i pracy w Szwajcarii do wyboru - do koloru ... Moze obracasz sie w towarzystwie "biedaczek", ale to nie znaczy, ze masz prawo ogolniac swoja opinie na wszystkich. I wcale nie jestem w podeszlym wieku !

Fajnie masz, ja też mam 61 lat i jestem w podeszłym wieku. big_smile

#40 2014-01-28 09:51:19

ANTONIA***
Member

No to ja pozwolę sobie powiększyć owo grono zazdrosnych i  mściwych biedactw po 60 plus...
Jakimi Ty kategoriami myślisz niebiedaczko ?
Mała informacja : w Szwajcarii i Niemczech kobiety w wieku 60 lat pracują jeszcze zawodowo - biedactwa !!!

Ostatnio edytowany przez ANTONIA*** (2014-01-28 09:55:32)

#41 2014-01-28 10:10:41

Emilka52
Member

ANTONIA*** napisał:

No to ja pozwolę sobie powiększyć owo grono zazdrosnych i  mściwych biedactw po 60 plus...
Mała informacja : w Szwajcarii i Niemczech kobiety w wieku 60 lat pracują jeszcze zawodowo - biedactwa !!!

Szach i mat !!! Baaardzo mi sie podoba.

#42 2014-01-28 11:40:47

amelia
Przyjaciel Forum

ANTONIA*** napisał:

big_smile

#43 2014-01-28 17:19:28

ewal8
Member

Oj kobitki kobitki! Zazdrość przez Was przemawia wink To Wy nie wiecie, że dzisiejszemu pokoleniu młodość, piękność i brak zmarszczek na zawsze jest dana???? To pokolenie jest i będzie wiecznie młode! wink big_smile
Ps.
Teściowa mojego brata, lat 66 – od 14 lat opiekunka we Włoszech, o którą rodziny włoskie wręcz walczą, żeby u nich pracowała – zamierza pracować dopóty sama opieki potrzebować nie będzie big_smile Takie ci to małe zapotrzebowanie na panie 60+ big_smile big_smile

#44 2014-01-28 20:57:49

kryspinka
Member

jedni chcą młodsze drudzy starsze  zalezy na kogo sie trafi nie ma co dyskryminować nikogo każda z nas kiedyś przekroczy te 60 lat i co ma sie położyc i umrzec wiadomo dopóki jest popyt sie pracuje i już,ja kręce ja musze tyle lat w tej opiece jeszcze, zaczynam Wam zazdroscic tej wcześniejszej emerytury i tych 60 lat i wolnosci jak dzikiej świni(bez urazy u nas w górach tak sie mów ha ha)

Ostatnio edytowany przez kryspinka (2014-01-28 20:58:41)

#45 2014-01-28 23:41:44

Emilka52
Member

Hmm, wczesniejsza emerytura? To chyba mowisz w porownaniu do niemieckiej. Ja przeszlam na emeryture "normalnie", majac lata wypracowne i wiek odpowiedni. Wolnosc - a pewnie, ze jest ! Nareszcie lacze mile z pozytecznym, pracuje za dobra kase i zwiedzam co sie da ! Dlatego nie czuje sie byc "w podeszlym wieku", kondycje i zdrowie posiadam calkiem, calkiem.
Nie zazdrosc - pewnego dnia sie obudzisz i powiesz "cholercia, jak ten czas szybko zlecial"...

kryspinka napisał:

jedni chcą młodsze drudzy starsze  zalezy na kogo sie trafi nie ma co dyskryminować nikogo każda z nas kiedyś przekroczy te 60 lat i co ma sie położyc i umrzec wiadomo dopóki jest popyt sie pracuje i już,ja kręce ja musze tyle lat w tej opiece jeszcze, zaczynam Wam zazdroscic tej wcześniejszej emerytury i tych 60 lat i wolnosci jak dzikiej świni(bez urazy u nas w górach tak sie mów ha ha)

#46 2014-02-07 16:07:18

nevia48
New member

padaipada napisał:

Dzięki! Fajnie by bylo znaleźć pracę w Szwajcarii

#47 2014-08-11 11:08:39

Franciszka
Member

amelia napisał:

;-))), takie kryterium rekrutacji jest najpiękniejszym ze wszystkich, z którymi się spotkałam...Amelio, te badania mogą nam wszystkim skrócić stresujący i często długi proces rekrutacji ;-)))

#48 2015-04-15 08:12:30

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Firma jak każda inna.. płacą w terminie i to wszystko... Zero zainteresowania koordynatora i z polski z niemiec - ale mam to gdzieś... mówię ważne że płacą w terminie i tyle tylko mogę powiedzieć o tej firmie...

#49 2015-07-26 10:14:00

jakniew
Member

Z Wiadomość z FB

!!!! Jak GKT Serwis Sp. z. o. o. / Carework oszukuje polskie opiekunki

Treść:
Swiadomy wyzysk opiekunek! Fikcyjne delegowanie opiekunek. Bezkarne oszustwa. Oto dwie agencje z wielu: Promedica i GKT Serwis Sp. z. o.o. / Carework. Werner Huptas znajduje w umowach polskich opiekunek niekorzystane dla nich zapisy. Bo sa notorycznie wykorzystywane , wrecz okradane. Czyli kłamać jak z nut; wiarygodnie, skutecznie i przekonywująco. W związku z notorycznie powtarzającym się procederem ... Dość, okradania, oszukiwania, kłamstw i wyzysku. Politycy powinni to wreszcie przyjąć do wiadomości i nie dopuszczać do takich działań. Wszystko jest oparte na rzeczywistych przykładach. Obejrzyjcie sobie reportaz Monitor i ARD na temat waszych kochanych i troskliwych agencyjek .... Źródłem wiarygodnych informacji dla niemieckich mediów jest Doradca ds. opiekuńczych Werner Huptas. Cały system oddelegowywania działa w wielu przypadkach na zasadzie wyzysku, wprowadzania w błąd i oszustwa. Oto dwa przyklady: 06.06.2013 niemiecka telewizja ARD w programie Monitor wyemitowala reportaz na temat wyzysku polskich opiekunek w Niemczech przez polskie agencje. www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo. Wystapila opiekunka Alicja ktora prawie 3 lata pracowala w firmie Promedica. Cytat z wywiadu z Alicja: Ja nigdy nie mialam karty Ekuz i druku A1. Firma ubezpieczala mnie w Aviva Commercial Union na kazdy kontrakt. Oraz reportaz ARD z dnia 23.01.2014 na temat: Dubiose Geschäfte von Vermittlern. https://www.tagesschau.de/multimedia/se … t5230.html Wystapila opiekunka Agnieszka ktora prawie 3 lata pracowala w firmie GKT Serwis / Carework . Cytat z wywiadu z Agnieszką: Ja nigdy nie mialam karty Ekuz i druku A1. Firma ubezpieczala mnie w PZU Wojazer Pomoc w Podrozy na kazdy kontrakt. Wiadomosci WP.PL | aktualizacja 2013-09-25 (12:58) Z Wernerem Tiggesem oraz Michaelem Gomolą, szefami agencji opiekuńczej GKT / Carework rozmawia Izabella Jachimska, korespondentka Wirtualnej Polski w Niemczech. Wiele firm pośrednictwa żeruje na niewiedzy swoich klientek. Na co powinny zwracać uwagę osoby poszukujące w Niemczech pracy w charakterze opiekunki domowej, aby nie paść ofiarą oszukańczych agencji? Michael Gomola: Dobrze osobiście odwiedzić agencję, dokładnie przeczytać umowę, upewnić się, czy pracodawca odprowadza niezbędne składki i wystąpił o dokument A1, potwierdzający legalność pobytu i pracy u konkretnej rodziny. Formularz A1 jest podstawą do wydania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, tzw. EKUZ. W razie wypadków

#50 2015-07-26 11:23:12

..?eto
Member

jakniew napisał:

Z Wiadomość z FB

Treść:
Swiadomy wyzysk opiekunek! Fikcyjne delegowanie opiekunek. Bezkarne oszustwa. Oto dwie agencje z wielu: Promedica i GKT Serwis Sp. z. o.o. / Carework. Werner Huptas znajduje w umowach polskich opiekunek niekorzystane dla nich zapisy. Bo sa notorycznie wykorzystywane , wrecz okradane. Czyli kłamać jak z nut; wiarygodnie, skutecznie i przekonywująco. W związku z notorycznie powtarzającym się procederem ... Dość, okradania, oszukiwania, kłamstw i wyzysku. Politycy powinni to wreszcie przyjąć do wiadomości i nie dopuszczać do takich działań. Wszystko jest oparte na rzeczywistych przykładach. Obejrzyjcie sobie reportaz Monitor i ARD na temat waszych kochanych i troskliwych agencyjek .... Źródłem wiarygodnych informacji dla niemieckich mediów jest Doradca ds. opiekuńczych Werner Huptas. Cały system oddelegowywania działa w wielu przypadkach na zasadzie wyzysku, wprowadzania w błąd i oszustwa. Oto dwa przyklady: 06.06.2013 niemiecka telewizja ARD w programie Monitor wyemitowala reportaz na temat wyzysku polskich opiekunek w Niemczech przez polskie agencje. www.youtube.com/watch?v=7Samn6qKKSo. Wystapila opiekunka Alicja ktora prawie 3 lata pracowala w firmie Promedica. Cytat z wywiadu z Alicja: Ja nigdy nie mialam karty Ekuz i druku A1. Firma ubezpieczala mnie w Aviva Commercial Union na kazdy kontrakt. Oraz reportaz ARD z dnia 23.01.2014 na temat: Dubiose Geschäfte von Vermittlern. https://www.tagesschau.de/multimedia/se … t5230.html Wystapila opiekunka Agnieszka ktora prawie 3 lata pracowala w firmie GKT Serwis / Carework . Cytat z wywiadu z Agnieszką: Ja nigdy nie mialam karty Ekuz i druku A1. Firma ubezpieczala mnie w PZU Wojazer Pomoc w Podrozy na kazdy kontrakt. Wiadomosci WP.PL | aktualizacja 2013-09-25 (12:58) Z Wernerem Tiggesem oraz Michaelem Gomolą, szefami agencji opiekuńczej GKT / Carework rozmawia Izabella Jachimska, korespondentka Wirtualnej Polski w Niemczech. Wiele firm pośrednictwa żeruje na niewiedzy swoich klientek. Na co powinny zwracać uwagę osoby poszukujące w Niemczech pracy w charakterze opiekunki domowej, aby nie paść ofiarą oszukańczych agencji? Michael Gomola: Dobrze osobiście odwiedzić agencję, dokładnie przeczytać umowę, upewnić się, czy pracodawca odprowadza niezbędne składki i wystąpił o dokument A1, potwierdzający legalność pobytu i pracy u konkretnej rodziny. Formularz A1 jest podstawą do wydania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, tzw. EKUZ. W razie wypadków

No ja nie zdecydowalabym się na występowanie w mediach DE  nawet w tych naszych sprawach.
To są nasze Polskie sprawy i nie dan im satysfakcji, żeby wytykali nas palcami . Bo to sa nasze sprawy. Nigdy nie robi sie w swoje gniazdo.
A jak by nie bylo moim gniazdem jest Polska.
Jakos do krajowych mediow zadna se nie zglasza i nie nagłaśnia spraw, tylko cholerka w De .Nie zgadzam się .
Najpierw trzeba wyczerpac polskie mozliwości , apotem dopiero dalej szukaC wsparcia.
.

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-07-26 11:29:22)

#51 2015-07-26 12:32:56

jakniew
Member

..?eto napisał:

jakniew napisał:

Z Wiadomość z FB

Treść:

No ja nie zdecydowalabym się na występowanie w mediach DE  nawet w tych naszych sprawach.
To są nasze Polskie sprawy i nie dan im satysfakcji, żeby wytykali nas palcami . Bo to sa nasze sprawy. Nigdy nie robi sie w swoje gniazdo.
Jakos do krajowych mediow zadna se nie zglasza i nie nagłaśnia spraw, tylko cholerka w De .Nie zgadzam się .
Najpierw trzeba wyczerpac polskie mozliwości , apotem dopiero dalej szukaC wsparcia.
.

Masz rację, ale niestety nasze media nie są zainteresowane by wysłuchać tego, co mamy do powiedzenia na temat agencji. Wspomniałam tutaj na forum, w jakimś temacie że jeśli ukazują się artykuły o pracy w opiece za granicą, są to sponsorowane przez same agencje. Jeśli ja miałabym się wypowiedzieć przykładowo w niemieckich mediach o naszej pracy to powiedziałabym o tym, jak powinnyśmy być traktowane przez niemieckie rodziny, o naszych oczekiwaniach i przede wszystkim wyjasnić że nie jesteśmy od tego by zapewnić ful serwis włącznie z pracą w nocy.

#52 2015-07-26 13:54:04

..?eto
Member

jakniew napisał:

..?eto napisał:

jakniew napisał:

Z Wiadomość z FB

Treść:

.

Masz rację, ale niestety nasze media nie są zainteresowane by wysłuchać tego, co mamy do powiedzenia na temat agencji. Wspomniałam tutaj na forum, w jakimś temacie że jeśli ukazują się artykuły o pracy w opiece za granicą, są to sponsorowane przez same agencje. Jeśli ja miałabym się wypowiedzieć przykładowo w niemieckich mediach o naszej pracy to powiedziałabym o tym, jak powinnyśmy być traktowane przez niemieckie rodziny, o naszych oczekiwaniach i przede wszystkim wyjasnić że nie jesteśmy od tego by zapewnić ful serwis włącznie z pracą w nocy.

Słuszna uwaga jeżeli już , to wypowiadać się na temat wątku niemieckiego.

#53 2015-07-26 14:02:51

Franciszka
Member

Werner Huptas przypisuje sobie stanowisko doradcy, tylko nie wiadomo z jakiego ramienia działa i kogo reprezentuje, czy związki zawodowe, czy jakąś inną organizację, czy poradnię, tego nie wiem i nie ma takich informacji na jego temat?! Wygląda na to, że reprezentuje samego siebie;-). Z tego powodu nie polecałam go na forum jako "opiekuna" opiekunek.

Myślę, że robi to samo co inne firmy, jego pokrzykiwania w obronie opiekunek to głównie nagłośnienie dawno istniejącego naszego problemu, żeby zareklamować się i pokazać, że ja jestem lepszy od polskich firm i deklaruje, że zatrudni opiekunki zgodnie z literą prawa. Niestety, ale tego nie robi i podobnie jak większość polskich firm bezczelnie żeruje na opiekunkach. Nie jest zatem wyjątkowy w tej branży, chociaż próbuje za takiego uchodzić.

#54 2015-07-26 15:40:37

jakniew
Member

Franciszka napisał:

Werner Huptas przypisuje sobie stanowisko doradcy, tylko nie wiadomo z jakiego ramienia działa i kogo reprezentuje, czy związki zawodowe, czy jakąś inną organizację, czy poradnię, tego nie wiem i nie ma takich informacji na jego temat?! Wygląda na to, że reprezentuje samego siebie;-). Z tego powodu nie polecałam go na forum jako "opiekuna" opiekunek.

Myślę, że robi to samo co inne firmy, jego pokrzykiwania w obronie opiekunek to głównie nagłośnienie dawno istniejącego naszego problemu, żeby zareklamować się i pokazać, że ja jestem lepszy od polskich firm i deklaruje, że zatrudni opiekunki zgodnie z literą prawa. Niestety, ale tego nie robi i podobnie jak większość polskich firm bezczelnie żeruje na opiekunkach. Nie jest zatem wyjątkowy w tej branży, chociaż próbuje za takiego uchodzić.

To jest jego stronka www. Zwróćcie uwagę na zapis: " 1 osoba do opieki od 1600 do 1900 Euro. " Nie wiadomo tylko dla kogo? Dla firmy? Dla opiekunki? Jak zwykle , oferta dwuznaczna.
http://www.betreuungskräfte.eu/seiten/polen.php

#55 2015-07-26 15:51:24

jakniew
Member

znalazłam taką stronkę z ogłoszeniami.

http://www.zielonakarta.com/ogloszenia.php?p=3

#56 2015-07-26 19:31:28

Franciszka
Member

To jest oferta skierowana do firm:

"Zapraszamy firmy opiekuncze, ktore sa zainteresowane wspolpraca z nami.

Oferujemy kontrakty opiekuncze:

1 osoba do opieki od 1600,- do 1900,- Euro brutto / m-c"

Co do wiadomości z FB, to jest to jego ogłoszenie na My Polacy:

http://www.mypolacy.de/ogloszenia/opiek … 64717.html

#57 2015-07-26 20:05:17

krystynka
Member

Franciszka napisał:

A jaki ciekawy profil ma ten pan wink

#58 2015-07-26 21:17:21

jakniew
Member

Franciszka napisał:

a dla opiekunki ATRAKCYJNA płaca od 800 euro netto big_smile. Krytykuje firmy w Polsce a cóż on ma do zaoferowania? Jak dla mnie to hipokryta.

#59 2015-07-26 21:56:41

Franciszka
Member

jakniew napisał:

a dla opiekunki ATRAKCYJNA płaca od 800 euro netto big_smile. Krytykuje firmy w Polsce a cóż on ma do zaoferowania? Jak dla mnie to hipokryta.

Zgadzam się z Tobą Jakniew w 100 %. Ten pośrednik pochodzi z Opola, jest z zawodu elektrykiem a firmę posiadała jego żona. Nie wiem, czy nadal tak jest, bo w najnowszym ogłoszeniu pseudo-doradca podaje inną siedzibę swojej pseudo-firmy, wcześniej była w Moeglingen teraz podaje Gerlingen.

#60 2015-07-26 22:16:22

Franciszka
Member

krystynka napisał:

A jaki ciekawy profil ma ten pan wink

...i szerokie zainteresowania, takie jak np. sauna ?! lol

#61 2015-07-30 23:40:26

ava
Member

jakniew napisał:

Z Wiadomość z FB

Treść:

Dobroczyńca polskich opiekunek od lat wkleja ten tekst. O tym panu dawniej można było poczytać więcej, ale i dziś kto chce znajdzie informacje.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,77345 … tasa_.html

O tym też artykuł był, ale wzięło i wcięło.

A ten film kiedyś firmował stronę GKT SERWIS

http://www.weti.de/presse/film-und-tv/3 … -herz.html

Naszego Nagietka powaliło obcałowyanie podopiecznej przez sercową opiekunkę Gienię.
Nie tylko z uwagi n a te buziaczki ten filmik strasznie mnie wq…..ł. Zważcie, że nasza Gienia robi toaletę bez rękawic. Miałam kiedyś taką oszczędną zmienniczkę, przyjeżdżam a tu rękawiczek sztuk 9 świeżutko po zakupach.  Ja melduję, że rękawic nie ma, i co słyszę ? A po co mi rękawiczki, Z rękawiczki nie były potrzebne smile
Ma nasza Gienia łóżko jak Bóg przykazał, ale nie robi z niego pożytku. Wystarczy wcisnąć guziczek i nasze łóżeczko jedzie do góry, zatrzymujemy na wysokości bioder i oszczędzamy nasz kręgosłup, ale Gienia ma żelazny kręgosłup. Przy takim kręgosłupie to jej nawet podnośnik nie potrzebny ,wózek też raczej zbędny.  Wlecze tę babinkę kawał do wózka, mogła by do następnego pokoju bezpośrednio na fotel smile Żeby posadzić babinkę też nie trzeba jej dźwigać. Wciskamy guziczek i zagłówek podnosi się razem z babinką. Ten filmik leciał w kilku telewizjach, i sobie Niemcy popatrzyli jak to polskie opiekunki niby z sercem, ale bez mózgu działają na własną szkodę sad Jaka firma taka reklama sad I potem dziwimy się, że Niemcy oczekują że będziemy robić za dźwig.

#62 2015-07-31 00:02:58

jakniew
Member

Przecież nikt z firmy nie dźwiga, a "aktorki" opiekunki grały w tym filmie pod scenariusz firmy. Po pierwsze nie tylko takie targanie staruszków szkodzi opiekunkom, ale i dla staruszków nie jest przyjemne. Miałam staruszka leżącego i nikt nie wymagał ode mnie dźwigania go. Leżał w takim łóżku jak je ava opisałaś. Pewnego pięknego dnia przyjechała zmienniczka ( pielęgniarka z zawodu ), na jeden raz i oczywiście zaczęła się popisywać. Dziadek nie miał wózka, ale stał wózek babci o wiele dla dziadka za mały. No cóż pani opiekunka pielęgniarka zaczęła dziadka na wózek transferować. Przyjeżdżam po 2 m-cach i babcia zaczęła chwalić B., że sadza dziadka na wózku ( 90 kg i 180 wzrostu ). Nic na to nie rzekłam, ale po odjeździe B. babcia zaczęła się domagać, abym też to robiła. Grzecznie, ale dobitnie babci powiedziałam że nie będę tego robić bo nie chcę wracać do domu z chorym kręgosłupem, poza tym mam swoje lata a i lekarz nie polecał transferowanie dziadka. Babka za jakis czas znowu mnie o to zagaduje. Wtedy jej powiedziałam tak: Kiedy na mój czas wolny przychodzą pani córki, to tatę dźwigają i sadzają na wózek byście razem rodzinnie mogli przy stole posiedzieć? babka na to: no nie, bo mój mąż jest za ciężki!!!! A dla mnie to nie jest za ciężki? Ale B. to robiła. Ja nie jestem B. proszę porozmawiać z lekarzem, nie zapisze lift i wtedy będziemy sadzać dziadka na wózku. No i za 2 tygodnie był lift i co z tego sadzania było, kiedy dziadek najchętniej spał całymi dniami, Alzheimer totalny. Potem przyjechała następna zmienniczka i wpadła na kolejny pomysł, aby dziadek siedział na wózku w butach skórzanych, takich w jakich wychodzi się na dwór. Dziadek miał bezwładne nogi i nie stawiał na stopach kiedy siedział na wózku. Jaki powstał efekt? Dziadek miał stopy w ranach, zmienniczka aby za często dziadka nie męczyć przesadzanie z łózka na wózek, wysadzała go już o 6 rano i dziadek tak siedział do 20-tej wieczorem. Kiedy przyszły córki, a zmienniczka była na wolnym ( spryciara zakładała dziadkowi skarpetki ) , coś się wydarzyło że ter skarpetki zdjęły i zobaczyły w jakim stanie są stopy. Wezwały lekarza, lekarz zrugał zmienniczkę. Po moim powrocie do dziadków, otrzymałam informację, że absolutnie nie mam dziadka sadzać na wózek.

#63 2015-07-31 06:39:17

Arekjerzy
Member

Mój dziadek po dawce piorunujacych tabletek usiadł na podłodze i nie mógł się podnieść. Dźwignalem go z tej podłogi raz to od dwóch tygodni narzeka na ból żeber ale było nie było 95 kg waży i było co podnosić. Poza tym jest po by-passach i ma strasznie źle zarośnięta klatkę piersiową w mostku. Muszę znów wnioskować do lekarza o podwójne leki bo zaczyna szalec.

#64 2015-07-31 09:00:05

Franciszka
Member

Arekjerzy napisał:

Mój dziadek po dawce piorunujacych tabletek usiadł na podłodze i nie mógł się podnieść. Dźwignalem go z tej podłogi raz to od dwóch tygodni narzeka na ból żeber ale było nie było 95 kg waży i było co podnosić. Poza tym jest po by-passach i ma strasznie źle zarośnięta klatkę piersiową w mostku. Muszę znów wnioskować do lekarza o podwójne leki bo zaczyna szalec.

Do podniesienia z podłogi starszej osoby, zwłaszcza tyle ważącej potrzebne są 2 osoby, ze względu na Twoje bezpieczeństwo i PDP. Przy upadku musisz zawsze zawiadomić służby medyczne, nie znasz konsekwencji takiego upadku, nie wiesz jak organizm dziadka zareaguje. Tak powinieneś zareagować również dla własnego bezpieczeństwa.

#65 2015-07-31 09:12:25

urszula47
Member

Arekjerzy napisał:

Daj poczytac rodzinie jako tanie rozwiazanie do naglych wypadkow w tym upadki https://www.test.de/Hausnotrufdienste-D … 4270637-0/

#66 2015-07-31 09:47:38

..?eto
Member

urszula47 napisał:

Arekjerzy napisał:

Daj poczytac rodzinie jako tanie rozwiazanie do naglych wypadkow w tym upadki https://www.test.de/Hausnotrufdienste-D … 4270637-0/

http://translate.google.de/translate?hl … rev=search

#67 2015-07-31 10:32:23

jakniew
Member

Jak mój poprzedni podopieczny się przewracał zawsze dzwoniłam po służby medyczne i nie było problemu. Obecne też zdarza się czasami usiąść na podłodze, ale sama rodzina zastrzegła, abym nawet nie próbowała go dźwigać, tylko mam ich powiadomić.

#68 2015-07-31 16:32:15

Arekjerzy
Member

Pisze ,,usiadł,, bo usiadł. Nie przewrócił się tylko usiadł. A teraz ma znów ucieczki i agresję . Jak tu wytrzymać jeszcze ponad 5 tyg i nie zwariowac? Tak mnie dziś utrul i tyle się wyganialem po podwórku za nim że zadzwoniłem po rodzine. Dostaje silne leki ale jak go nachodzi dzień ucieczek to ciężko go dogonić i w dodatku agresor mu się włącza i kaze się wynosić, drze tą niemiecką buzke na całe podwórko.  Można do niego mówić a on na to że nie rozumie smile ale jak coś chce to wszystko rozumie .Taki z niego skubaniec
Można znienawidziec ten zawód. I gdzie ci dziadkowie i babcię usmiechnieci z reklam firm opiekuńczych???
Ich weiss nich sad

#69 2015-07-31 17:26:02

tropfen
Member

Arekjerzy napisał:

Pisze ,,usiadł,, bo usiadł. Nie przewrócił się tylko usiadł. A teraz ma znów ucieczki i agresję . Jak tu wytrzymać jeszcze ponad 5 tyg i nie zwariowac? Tak mnie dziś utrul i tyle się wyganialem po podwórku za nim że zadzwoniłem po rodzine. Dostaje silne leki ale jak go nachodzi dzień ucieczek to ciężko go dogonić i w dodatku agresor mu się włącza i kaze się wynosić, drze tą niemiecką buzke na całe podwórko.  Można do niego mówić a on na to że nie rozumie smile ale jak coś chce to wszystko rozumie .Taki z niego skubaniec
Można znienawidziec ten zawód. I gdzie ci dziadkowie i babcię usmiechnieci z reklam firm opiekuńczych???
Ich weiss nich sad

Uśmiechnięci i zadowoleni to tylko w Promedice wink
Opiekuni i podopieczni-radość i jeszcze raz radość smile smile

#70 2015-07-31 20:24:11

Franciszka
Member

Arekjerzy napisał:

Ich weiss nich sad

To fakt, że tak napisałeś. Przepraszam za brak koncentracji  sad , powodem może być dzisiejsza niebieska pełnia księżyca:

http://wyborcza.pl/1,75400,18444297,zob … elnie.html

#71 2015-07-31 20:27:57

..?eto
Member

Arekjerzy napisał:

Ich weiss nich sad

Widzę , że ten  Twój ppdp ma dwie osobowości.
Jeden siedzi na dupie i ani rusz znim.
A drugi lata , jak wściekly po podwórku i nijak za nim nadążyć.
Powinni Ci płacić dopelt pensję.
A, co to jestt semafor?
hahaha

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2015-07-31 20:28:45)

#72 2015-08-27 20:55:26

mimorak
Member
Od: Stargard

Jestem na PIERWSZYM zleceniu z GTK - pełen profesjonalizm. Co z tego,że każą najpierw do siebie przyjechać? Przecież i tak dostaniesz zwrot kosztów dojazdu w dwie strony. Nie wiem,czy na polskim rynku funkcjonuje lepsza firma.Nie sądzę.

#73 2015-08-28 13:00:57

WIOLKA76
New member

HEY MIALAM NIEMILA I MAM HISTORIE Z------------ BMS W SZCZECINIE -----------------NIE POLECAM WYSYLAJA PRACOWNIKOW GDZIE SIE DA NIE SPRAWDZAJAC WARUNKOW PRACY I BYTU W TYM MIEJSCU JA ZJECHALAM SPOWROTEM DO SZCZECINA BO NA TAKIE WARUNKI W SMRODZIE I BRUDZIE NIE MOZNA SIE GODZIC-WIEM ZE NAPEWNO BEDE MIALA KLOPOTY ALE NIE MOZNA DAC SIE PONIZYC ZA ZADNE PIENIADZE NIE JESTEM NIEWOLNIKIEM TYLKO CZLOWIEKIEM ZNAJACYM SWOJE PRAWA -MYSLA ZE DAJAC NAM PRACE ZROBIMY DLA NICH WSZYSTKO ZA 800 EURO BEDZIEMY SIE KLANIAC I CALOWAC PO REKACH MUSZE PRZEMYSLEC CO Z TYM ZROBIC I OSTRZEGAM UWAZAJCIE NA TAKIE FIRMY

#74 2015-08-28 13:44:45

jakniew
Member

WIOLKA76 napisał:

HEY MIALAM NIEMILA I MAM HISTORIE Z------------ BMS W SZCZECINIE -----------------NIE POLECAM WYSYLAJA PRACOWNIKOW GDZIE SIE DA NIE SPRAWDZAJAC WARUNKOW PRACY I BYTU W TYM MIEJSCU JA ZJECHALAM SPOWROTEM DO SZCZECINA BO NA TAKIE WARUNKI W SMRODZIE I BRUDZIE NIE MOZNA SIE GODZIC-WIEM ZE NAPEWNO BEDE MIALA KLOPOTY ALE NIE MOZNA DAC SIE PONIZYC ZA ZADNE PIENIADZE NIE JESTEM NIEWOLNIKIEM TYLKO CZLOWIEKIEM ZNAJACYM SWOJE PRAWA -MYSLA ZE DAJAC NAM PRACE ZROBIMY DLA NICH WSZYSTKO ZA 800 EURO BEDZIEMY SIE KLANIAC I CALOWAC PO REKACH MUSZE PRZEMYSLEC CO Z TYM ZROBIC I OSTRZEGAM UWAZAJCIE NA TAKIE FIRMY

Nie daj się i walcz ! Co masz zrobić? Weź umowę i idź do prawnika ( zresztą wystarczy radca prawny ) , niech skonstruuje Tobie odpowiednie pismo do firmy z opisem sytuacji jaką na miejscu zastałaś. Czy porobiłaś tam jakies zdjęcia, lub nagrałaś filmik,  by mieć podstawę do udowodnia swoich słów. Oni nie jeżdżą i nie sprawdzają miejsc w które opiekunki wysyłają. Czy masz maile, lub sms-y w których firmę powiadamiałaś o zastanej sytuacji?

#75 2015-08-31 18:10:33

mimorak
Member
Od: Stargard

WIOLKA76 napisał:

BMS czy GKT Service - jest różnica. Subtelna,ale zawsze. smile

#76 2016-01-02 11:26:07

KRYSIA5555
Member

Ja z tą firmą byłam raz, Panie są miłe ale tylko jak regularnie jeździsz, jak chcesz zrobić przerwę i się do nich zgłaszasz to maja cię w nosie. Nie odezwą się nigdy. Na dokładkę Stela w której byłam nie miał nic wspólnego z stanem faktycznym. Ostatnia aktualizacja dotycząca podopiecznej była 2 lata stara, Miała mieć lekka demencje a miała ostatnie stadium . Zero opisu warunków o domownikach, Mieszkało w domku  masę ludzi i każdy chciał stołować się za darmo, Miałam gotować dla 2-ch osób a wyszło dla 5-ciu. reszta ok, Płacą dobrze i terminowo, Co najważniejsze nie oszukują na znajomości języka jak inne firmy, Mają Stele za 1100 eur i wciskają ci , że twoja znajomość języka słaba, A GKT przyznało że znajomość super i nie robili ze mnie wariata. Może dlatego że osobiście to w oczy trudno powiedzieć że jest inaczej niż przez telefon. Chciwość naszych pracodawców jest coraz większa, jak tak dalej pójdzie będą wysyłać za darmo, a może im jeszcze dopłacimy???

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-01-03 08:36:16)

#77 2016-01-03 15:17:13

marjanek42
Member
Od: Gdynia

KRYSIA5555 napisał:

Ja z tą firmą byłam raz, Panie są miłe ale tylko jak regularnie jeździsz, jak chcesz zrobić przerwę i się do nich zgłaszasz to maja cię w nosie. Nie odezwą się nigdy. Na dokładkę Stela w której byłam nie miał nic wspólnego z stanem faktycznym. Ostatnia aktualizacja dotycząca podopiecznej była 2 lata stara, Miała mieć lekka demencje a miała ostatnie stadium . Zero opisu warunków o domownikach, Mieszkało w domku  masę ludzi i każdy chciał stołować się za darmo, Miałam gotować dla 2-ch osób a wyszło dla 5-ciu. reszta ok, Płacą dobrze i terminowo, Co najważniejsze nie oszukują na znajomości języka jak inne firmy, Mają Stele za 1100 eur i wciskają ci , że twoja znajomość języka słaba, A GKT przyznało że znajomość super i nie robili ze mnie wariata. Może dlatego że osobiście to w oczy trudno powiedzieć że jest inaczej niż przez telefon. Chciwość naszych pracodawców jest coraz większa, jak tak dalej pójdzie będą wysyłać za darmo, a może im jeszcze dopłacimy???

Potwierdzam Panie miłe przez telefon, język może nawet trochę nad wyraz oceniają bo mi powiedzieli że średnio mowie po niemiecku ale byli zadowoleni a ja wiem że mój niemiecki jest słaby, ale miło mi się zrobiło. co do warunków to i opisów stelii nie mogę się wypowiedzieć. Jeżeli podejmą pracę z tą firmą dam znać i coś tu dopisze.

#78 2016-01-24 20:17:17

luke.ofm
Member

Niedawno wróciłem, kaska za grudzień wypłacona przed Nowym Rokiem,za styczeń będzie po pierwszym, nie narzekam,bo też i na dobrą sztelę trafiłem.

Reklama