Problem z zapchaną wanna ;/

Od jakiegoś czasu zaczęło dziwnie bulgotać w rurach, zignorowałam ten problem stwierdzając, że czasem tak może być. Minęło kilka tygodni i woda w wannie zaczęła spływać powoli, coraz gorzej na początku mi to nie przeszkadzało, 30 minut i było po sprawie...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2014-10-31 10:13:14

rozeta19
Member

Problem z zapchaną wanna ;/

Od jakiegoś czasu zaczęło dziwnie bulgotać w rurach, zignorowałam ten problem stwierdzając, że czasem tak może być. Minęło kilka tygodni i woda w wannie zaczęła spływać powoli, coraz gorzej na początku mi to nie przeszkadzało, 30 minut i było po sprawie. Jednak od wczoraj zauważyłam, że woda już prawie nie spływa. Wykąpałam się wieczorem o 8 a o 1 w nocy jeszcze było sporo wody w wannie. Co robić? Jestem sama z babcią, rodzina podopiecznej mieszka w innym kraju. Może wiecie jak nazywają się takie środki do udrażniania rur po Niemiecku? I gdzie je mogę dostać smile

#2 2014-10-31 10:35:24

ania1968
Member

Re: Problem z zapchaną wanna ;/

rozeta19 napisał:

Od jakiegoś czasu zaczęło dziwnie bulgotać w rurach, zignorowałam ten problem stwierdzając, że czasem tak może być. Minęło kilka tygodni i woda w wannie zaczęła spływać powoli, coraz gorzej na początku mi to nie przeszkadzało, 30 minut i było po sprawie. Jednak od wczoraj zauważyłam, że woda już prawie nie spływa. Wykąpałam się wieczorem o 8 a o 1 w nocy jeszcze było sporo wody w wannie. Co robić? Jestem sama z babcią, rodzina podopiecznej mieszka w innym kraju. Może wiecie jak nazywają się takie środki do udrażniania rur po Niemiecku? I gdzie je mogę dostać smile

rohrreiniger, jest żel i granulki. A można dostać w DM, Muller, insze drogerie, ale też EDEKA, LIDL, chyba aldik. Są markowe i marki własne w lidl w5. Ja nie widzę różnicy, ale może jest? Domowy sposób to gorący ocet z sodą ew proszkiem do pieczenia ale to to na mniejszy kaliber. Ja w pierwszym mieszkaniu rozebrałam syfon i tam był dosłownie skamieniały brud. Potem dopiero sobie uświadomiłam, co byłoby gdyby mi uszczelka pękła. Ale się udało znakomicie.

Te butelki mają obrazek zatkanej rury i takie bąbelki jak to niby przetyka. Tu gdzie jestem do wszystkiego wzywa się fachowca, jak sama chciałam sprawdzić poziom oleju w samochodzie to się wypatrzyli na mnie jak na UFO. Jeszcze nic mi się nie zatkało, ale poprzedniczka wzywała firmę do przepychania rur. Mnie tylko uczulili, że tłuszcz po smażeniu do kosza nie do zlewu, każdy odpływ ma siteczko itd. Tu wiele domów ma problemy z odpływem. podobno rury za cienkie czy cuś.

#3 2014-10-31 10:37:23

ewal8
Member

Rozeto - kup Rohrfrei Pulver albo Rohrfrei Gel.
Dostać je możesz na pewno na dziale z chemią w każdym większym markecie.
Udanego udrażniania. smile

Tu masz np. zdjęcie poglądowe http://de-pic1.ciao.com/de/262691890.jpg

ale są też innych firm. Na pewno coś znajdziesz.

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-10-31 10:40:15)

#4 2014-10-31 11:05:39

rozeta19
Member

Dzięki dziewczyny za rady smile po połódniu idę zaopatrzyć się w niezbędne środki, zobaczymy czy to coś pomorze smile

#5 2014-11-06 21:14:15

arielka
Member

rozeta19 napisał:

Dzięki dziewczyny za rady smile po połódniu idę zaopatrzyć się w niezbędne środki, zobaczymy czy to coś pomorze smile

Z doświadczenia wiem, że lepsze są wersje żelowe. Proszek trzeba bardzo długo spłukiwać, bo stopniowo osadza się w rurach i kamienieje.

#6 2014-11-07 11:09:46

rozeta19
Member

Już po problemie, skorzystałam z rad dziewczyn i kupiłam ten proszek i pomógł od razu. I nie trzeba długo czekać, na opakowaniu pisało, że wystarczy 15 minut.

#7 2014-11-07 14:37:09

arielka
Member

rozeta19 napisał:

Już po problemie, skorzystałam z rad dziewczyn i kupiłam ten proszek i pomógł od razu. I nie trzeba długo czekać, na opakowaniu pisało, że wystarczy 15 minut.

Ale pamiętaj o bardzo długim spłukiwaniu, bo po każdym użyciu mała ilość zostaje i kamieniej. Stopniowo zapycha się cały przekrój rury. Mój hydraulik opowiadał, że musieli rozkuwać płytki, żeby dojść do syfonu po brodzikiem czy wanną.

#8 2014-11-07 16:34:32

rozeta19
Member

arielka napisał:

rozeta19 napisał:

Ale pamiętaj o bardzo długim spłukiwaniu, bo po każdym użyciu mała ilość zostaje i kamieniej. Stopniowo zapycha się cały przekrój rury. Mój hydraulik opowiadał, że musieli rozkuwać płytki, żeby dojść do syfonu po brodzikiem czy wanną.

Arielka dziękuje za informację, napewno przy następnym razie wezmę to pod uwagę smile

#9 2014-11-14 10:49:18

rozeta19
Member

Uhh to współczuje ;/

#10 2014-11-14 11:13:43

arielka
Member

Eliza napisał:

Ja mam taki problem co tydzień. Co tydzień muszę używać jakiegoś środka na przepchanie rury. A jestem po remoncie i za bardzo nie ma tego jak rozkuwać tongue

Spróbuj gorącego octu i sody oczyszczonej. Jeżeli problemem nie są skamieniałe pozostałości po "udrażniaczu",  to powinno pomóc.

#11 2014-12-17 13:27:16

waclawpalec
New member

rozeta19 napisał:

Hej

Przede wszystkim pierwsze co zrób to kup sobie sitko które będzie łapało włosy, obstawiam że to właśnie włosy zapychają rury. To kwestia 1 euro.
Następnie zamów sobie kreta przykładowo z tego sklepu którzy mają dystrybucję w Niemczech: http://www.higiena.net.pl/produkty/srod … ur,2,10639
Kret chyba jest teraz najlepszym środkiem do udrażniania rur. Powinien rozpuścić włosy.
Dla profilaktyki powinnaś też kupić zwykły przepychacz taki który pod wpływem ciśnienia przepchnie ci rurę.

Profilaktycznie czasem przepychając oraz lejąc kreta unikniesz problemu na długo smile

#12 2014-12-17 13:56:47

matka najlepszego syna
Member
Od: PL/DE

Nie zapomnij,że po udrażniaczu w granulkach trzeba po odczekaniu 10 min zalać g o r ą c ą wodą - ostrożnie!!!!

#13 2014-12-18 09:41:16

arielka
Member

matka najlepszego syna napisał:

Nie zapomnij,że po udrażniaczu w granulkach trzeba po odczekaniu 10 min zalać g o r ą c ą wodą - ostrożnie!!!!

Ostatnio kupiłam w Rossmanie udrażniacz domol, w płynie. Jest baaaardzo mocny, żrący śmierdzący, ale działa świetnie i jest tańszy od Kreta.
I uwaga, żeby nie polać czegoś  kolorowego ...

Reklama