studiowanie pielęgniarstwa w niemczech

Witam serdecznie, czy ktoś orientuje się na jakich zasadach można dostać się do jakiejś szkoły niemieckiej pielęgniarskiej? Otóz, obecnie jestem opiekunką ale moją przyszłość chciałabym wiązać z pracą w szpitalu niemieckim jako pielęgniarka...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2014-10-22 14:42:05

ola29031992
Member

studiowanie pielęgniarstwa w niemczech

Witam serdecznie,
czy ktoś orientuje się na jakich zasadach można dostać się do jakiejś szkoły niemieckiej pielęgniarskiej? Otóz, obecnie jestem opiekunką ale moją przyszłość chciałabym wiązać z pracą w szpitalu niemieckim jako pielęgniarka. z tego co mi wiadomo do tej pory, ponoć studia w niemczech są opłacane przez państwo, dostaje się kieszonkowe na życie, mieszkanie, itp. czy ktoś może wie coś na ten temat? bylabym wdzieczna za odpowiedzi.

#2 2014-10-25 11:45:05

renia1311
Member
Od: ...

Re: studiowanie pielęgniarstwa w niemczech

..?eto napisał:

ola29031992 napisał:

Witam serdecznie,
czy ktoś orientuje się na jakich zasadach można dostać się do jakiejś szkoły niemieckiej pielęgniarskiej? Otóz, obecnie jestem opiekunką ale moją przyszłość chciałabym wiązać z pracą w szpitalu niemieckim jako pielęgniarka. z tego co mi wiadomo do tej pory, ponoć studia w niemczech są opłacane przez państwo, dostaje się kieszonkowe na życie, mieszkanie, itp. czy ktoś może wie coś na ten temat? bylabym wdzieczna za odpowiedzi.

Dobry Wieczor! Jeśli to ma być szkoła ( 3 lata)to podaję namiary poczytaj
http://www.strefabiznesu.gazetalubuska. … 51715.html
Nie wiem tylko w jakim jesteś wieku i , jakiego przedzialu wiekowego dotycz ta oferta , może  tylko  osoby , no doczytaj.
Początek już masz  dalej musisz sama drążyć tym  bardziej , że masz jak widzę internet . Powodzenia

Poszperaj po forum, bo temat był ruszany. Nie wiem do końca jak jest w praktyce, ale jeśli znasz na tyle niemiecki, żeby iść do szkoły to startuj! Nie ma ograniczeń wiekowych.

#3 2014-11-03 13:32:58

ola29031992
Member

super. dziękuję za odpowiedzi. mam 22 lata a z niemieckim jest w miarę dobrze. nie jest Perfekt ale jest naprawdę dobrze. sama się uczę bardzo dużo . dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi.

#4 2014-11-03 13:42:54

iza46
Member

Mialabys prosciej gdyby juz pracowala jako opiekunka ze skladkami tu w Niemczech http://www.mypolacy.de/ogloszenia/piele … 66972.html  albo tu 26:32 | kontakt: / sabimed@interia.pl
Firma SABIMED poszukuje kobiet do pracy jako opiekunka osoby starszej. Praca na terenie Niemiec na warunkach niemieckich (składki odprowadzane w Niemczech), warunki pracy dostosowane do możliwości pracownika. Wymagamy minimum komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, dyspozycyjności, mile widziane doświadczenie. Więcej informacji udzielamy przez telefon. Telefony odbieramy od pon do pt w godz. 9-17. www.sabimed.pl, sabimed@interia.pl
94/ 37 217 05, 724 737 197, 793 585 777  potem meldunek we wlasnym M i zameldowanie w Arbeitsamt ,otrzymasz oslne socjalna i mozesz sie uczyc .

#5 2014-11-04 16:46:54

ola29031992
Member

dziękuję za informacje. ja juz pracuje jako opiekunka prawie rok i powiem szczerze praca jako opiekunka na dłuższą metę nie jest dla mnie. chce mieć prace od do i później swoje życie. tylko jest taki problem bo pisałam do wielu szkół niemieckich i oni chcą abym miała praktykę. nie wiem czy praca jako opiekunka liczy się jako praktyka. ja pracuje  polska firma. będę próbować.

#6 2014-11-04 16:57:18

iza46
Member

ola29031992 napisał:

dziękuję za informacje. ja juz pracuje jako opiekunka prawie rok i powiem szczerze praca jako opiekunka na dłuższą metę nie jest dla mnie. chce mieć prace od do i później swoje życie. tylko jest taki problem bo pisałam do wielu szkół niemieckich i oni chcą abym miała praktykę. nie wiem czy praca jako opiekunka liczy się jako praktyka. ja pracuje  polska firma. będę próbować.

Zmien firme ,radze Ci  abys mogla miec oslone w postaci ubezpieczenia jako uczaca sie,odloz z 3 tys euro na start i wioooo.Ta praca 24/24 nic Ci nie daje,to nie jest praktyka.W Heimie ,Pflegedienst tak.Aplikuj do nich bezposrednio ,mieszkanie zalatw sobie i powoli do przodu,kurs jezykowy tu trzeba zrobic tez.

#7 2014-11-04 18:25:04

ola29031992
Member

już tak myślałam bo umowa mi się kończy w połowie kwietnia. mam plany że jakby mnie do szkoły od razu nie przyjęli to pójdę do heimu do pracy tam zdobędę praktykę i dopiero do szkoły. a ty Iza46 jak mogę spytać to pracujesz jako opiekunka czy w heimie czy gdzieś indziej.kasę mam ododłożona. bo myślałam żeby studiować w Polsce pielegniarstwo i nostryfikowac później ale tutaj płacą za szkole i później ma się pewne miejsce pracy.

#8 2014-11-04 19:52:15

iza46
Member

ola29031992 napisał:

już tak myślałam bo umowa mi się kończy w połowie kwietnia. mam plany że jakby mnie do szkoły od razu nie przyjęli to pójdę do heimu do pracy tam zdobędę praktykę i dopiero do szkoły. a ty Iza46 jak mogę spytać to pracujesz jako opiekunka czy w heimie czy gdzieś indziej.kasę mam ododłożona. bo myślałam żeby studiować w Polsce pielegniarstwo i nostryfikowac później ale tutaj płacą za szkole i później ma się pewne miejsce pracy.

Zajmuje sie dziadkami na godziny tzw Stundenweisse z minijoob lub prywatnie tez:)mieszkam juz dlugo ze swpim chlopem.Ppdalam Ci 2 firmy ,ktore placa skladki w De warto aplikowac i przypominac sie ,Albo probuj w Heimach,tylko to moze byc ciezka fizyczna praca.Dobrze,ze masz finanse ,bo mieszkanie troche kosztuje /maklerska prowizja,miette,oplaty/ale na Twoim miejcu wypracowalabym pelny rok skladkowy aby miec szanse na Arbeitslosgeld i wtedy podjac nauke .Sama zobaczysz jaka opcja lepsza bedzie?

Ostatnio edytowany przez iza46 (2014-11-04 19:53:04)

#9 2014-11-04 20:48:18

gosia12369
Member

dobrą wersją jest też przepracowanie chociaż 6-9 miesięcy na niemieckiej umowie, a potem udokumentowanie pozostałych miesięcy do brakującego roku  zaświadczeniem PDU1 że pracowałaś i ubezpieczona byłaś na terenie UE a Polska należy do EU. wtedy załapiesz się na ALG1 ( o taki się właśnie staram) czyli zasiłek większy. Jeżeli przepracujesz ok. 6 m-cy ( nie jestem pewna czy czasami nie 3 m-ce są wystarczające)
na niemieckiej umowie to otrzymujesz ALG 2 czyli zasiłek mniejszy ( ja go mam) ok. Jak znajdziesz mieszkanie już swoje to otrzymasz kase na zagospodarowanie swojego pierwszego mieszkania ( otrzymałam już) , kaucję też opłaci ci jobcenter do wysokości 3- krotności kalt miete ( opłacili mi) , czynsz i wodę i szkołę też ci opłacą, jeszcze dadzą dofinansowanie do biletu miesięcznego.
Niestety zapłacisz za prąd i internet i telefon smile ale to już pikuś
Teraz widzisz że warto swój pomysł odwlec o małe np. 3-6 m-cy, to co napisałam to właśnie obrobiłam ten temat na żywca, bez znajomości języka, ale się dało, głowa do góry

iza46 napisał:

ola29031992 napisał:

Zajmuje sie dziadkami na godziny tzw Stundenweisse z minijoob lub prywatnie tez:)mieszkam juz dlugo ze swpim chlopem.Ppdalam Ci 2 firmy ,ktore placa skladki w De warto aplikowac i przypominac sie ,Albo probuj w Heimach,tylko to moze byc ciezka fizyczna praca.Dobrze,ze masz finanse ,bo mieszkanie troche kosztuje /maklerska prowizja,miette,oplaty/ale na Twoim miejcu wypracowalabym pelny rok skladkowy aby miec szanse na Arbeitslosgeld i wtedy podjac nauke .Sama zobaczysz jaka opcja lepsza bedzie?

#10 2014-11-04 21:19:00

urszula47
Member

gosia12369 napisał:

dobrą wersją jest też przepracowanie chociaż 6-9 miesięcy na niemieckiej umowie, a potem udokumentowanie pozostałych miesięcy do brakującego roku  zaświadczeniem PDU1 że pracowałaś i ubezpieczona byłaś na terenie UE a Polska należy do EU. wtedy załapiesz się na ALG1 ( o taki się właśnie staram) czyli zasiłek większy. Jeżeli przepracujesz ok. 6 m-cy ( nie jestem pewna czy czasami nie 3 m-ce są wystarczające)
na niemieckiej umowie to otrzymujesz ALG 2 czyli zasiłek mniejszy ( ja go mam) ok. Jak znajdziesz mieszkanie już swoje to otrzymasz kase na zagospodarowanie swojego pierwszego mieszkania ( otrzymałam już) , kaucję też opłaci ci jobcenter do wysokości 3- krotności kalt miete ( opłacili mi) , czynsz i wodę i szkołę też ci opłacą, jeszcze dadzą dofinansowanie do biletu miesięcznego.
Niestety zapłacisz za prąd i internet i telefon smile ale to już pikuś
Teraz widzisz że warto swój pomysł odwlec o małe np. 3-6 m-cy, to co napisałam to właśnie obrobiłam ten temat na żywca, bez znajomości języka, ale się dało, głowa do góry

iza46 napisał:

ola29031992 napisał:

Gosiu wyslalam Ci meila zerknij prosze:)

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-11-04 21:19:39)

#11 2014-11-04 21:35:49

gosia12369
Member

Urszula47 odpisałam, jak coś to dzwoń, nie ma problemu, wszystko ogarnęłam w 3 miesiące, oczywiście bym wskoczyła na ALG1 ale pieprzony ZUS ze swoimi programami  inform. wystawił mi zaświadczenie na którego podstawie UP wystawił mi PDU1 że nie byłam ubezpieczona !! chociaż prowadziłam działalność, teraz dostałam ten sam dok. z zus i tam piszą że byłam ubezp przez ostatnie 9 lat , nie wiem jak to u nich jest.
ale spoko

#12 2014-11-05 13:05:07

ola29031992
Member

super. dzięki bardzo za tak ważne informacje. moja mama pracowała jakiś czas w heimie bo była na okresie próbnym i tam jest ciężka robota. pracowała jako jakby to nazwać :myjąca pacjentów. od 7 do 14 chyba. kręgosłup może siąść. czyli myślicie że jak na rok pójdę do pracy takiej do heimu będę miała te składki ubezpieczenie itp to jest dobry pomysł? a później jak piszecie ta kasę z jobcenter na wszytko ? tylko czy oni tak od razu przyjmują do heimu. czy trzeba jakies specjalne wymagania spełniać. język mam w miarę dobry. pracy się nie boję tylko trochę boje się tego ze mnie od razu nie przyjmą do heimu.

#13 2014-11-05 13:13:24

gosia12369
Member

nie musi być heim, jakakolwiek praca na umowę, nawet opieka nad babcią. Musisz próbować , uwierz mi że się opłaca, a teraz lecę do szkoły to taka moja praca smile
i zmień myślenie! ma się udać i się uda !  3 m-ce temu w urzędach mówiono mi że mam wracać do Polski bo nie znam języka i takie ble ble, generalnie miałam to centralnie.. zmieniłam urzędnika, jednego, drugiego i się udało smile

pozdrawiam

ola29031992 napisał:

super. dzięki bardzo za tak ważne informacje. moja mama pracowała jakiś czas w heimie bo była na okresie próbnym i tam jest ciężka robota. pracowała jako jakby to nazwać :myjąca pacjentów. od 7 do 14 chyba. kręgosłup może siąść. czyli myślicie że jak na rok pójdę do pracy takiej do heimu będę miała te składki ubezpieczenie itp to jest dobry pomysł? a później jak piszecie ta kasę z jobcenter na wszytko ? tylko czy oni tak od razu przyjmują do heimu. czy trzeba jakies specjalne wymagania spełniać. język mam w miarę dobry. pracy się nie boję tylko trochę boje się tego ze mnie od razu nie przyjmą do heimu.

#14 2014-11-05 13:23:56

urszula47
Member

gosia12369 napisał:

nie musi być heim, jakakolwiek praca na umowę, nawet opieka nad babcią. Musisz próbować , uwierz mi że się opłaca, a teraz lecę do szkoły to taka moja praca smile
i zmień myślenie! ma się udać i się uda !  3 m-ce temu w urzędach mówiono mi że mam wracać do Polski bo nie znam języka i takie ble ble, generalnie miałam to centralnie.. zmieniłam urzędnika, jednego, drugiego i się udało smile

pozdrawiam

ola29031992 napisał:

Gosiu takich jak Ty trzeba cenic:)Malo tej solidarnosci ale od Ciebie mnostwo cennych informacji tu dla kazdego .Trzymam kciuki za egzaminy i przyszla prace.Ola aplikuj faktycznie do agencji podanych przez Ize46 i do okolicznych Heimow,nawet jako pomoc w kuchni ze skladkami niemieckimi(nie Minijoob bo tu masz tylko rentowe w/g nowych przepisow)a musisz miec podstawowe ubezpieczenie czyli miesiecznie ok 160euro placisz.Czy nie mozesz rozwiazac wczesniej umowy i zaczac zbierac te miesiace pracy?

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-11-05 13:24:52)

#15 2014-11-05 14:44:36

ola29031992
Member

dziękuję wam dziewczyny.jakoś a nabieram wiarę w to że mi się uda. co do mojej umowy. mogę rozwiązać wcześniej ale tu mi płacą 1300 euro a dziadków mam takich super ze każdemu mogę takich życzyć. i mam dużo dużo czasu na naukę niemieckiego. 3 msc mnie nie zbawi i więcej kasy odłożę na nową drogę życia w heimie ;-)

#16 2014-11-05 18:14:22

gosia12369
Member

gdzieś miałam kalkulator z karankenkasy gdzie można wyliczyć od jakiego brutto ile wynosi ubezpieczenie, w pierwszej wersji chciałam zarabiać 550e i to by mi starczyło na ALG2 ale zdzira zamieszała i wyszło inaczej. jak znajdę to prześlę.

urszula47 napisał:

gosia12369 napisał:

pozdrawiam

ola29031992 napisał:

Gosiu takich jak Ty trzeba cenic:)Malo tej solidarnosci ale od Ciebie mnostwo cennych informacji tu dla kazdego .Trzymam kciuki za egzaminy i przyszla prace.Ola aplikuj faktycznie do agencji podanych przez Ize46 i do okolicznych Heimow,nawet jako pomoc w kuchni ze skladkami niemieckimi(nie Minijoob bo tu masz tylko rentowe w/g nowych przepisow)a musisz miec podstawowe ubezpieczenie czyli miesiecznie ok 160euro placisz.Czy nie mozesz rozwiazac wczesniej umowy i zaczac zbierac te miesiace pracy?

#17 2014-11-06 12:31:12

ola29031992
Member

wiem ze mojej mamie proponowali ok 1800 euro brutto za ta prace jako myjąca pacjentów w heimie i zostało by jej na rękę ok 1000 euro. a miałaby całe ubezpieczenie i wszytko. to wiem. ale mama jest pielęgniarka tylko chce sobie nostryfikowac dyplom i inne rzeczy o później mogłaby zarabiać ok 2400 brutto i 1800 na rękę. tylko nie rozumiem po co się płaci ten podatek kościelny. pytałam moich dziadków i to wynosi ok 8-10% od zarobków brutto i płacą go tylko katolicy i ewangelicy. każdy katolik i Ewangelik musi to płacić ? czy są wypadki ze nie trzeba. załóżmy jak się do kościoła nie uczęszcza.

#18 2014-11-06 13:11:12

urszula47
Member

ola29031992 napisał:

wiem ze mojej mamie proponowali ok 1800 euro brutto za ta prace jako myjąca pacjentów w heimie i zostało by jej na rękę ok 1000 euro. a miałaby całe ubezpieczenie i wszytko. to wiem. ale mama jest pielęgniarka tylko chce sobie nostryfikowac dyplom i inne rzeczy o później mogłaby zarabiać ok 2400 brutto i 1800 na rękę. tylko nie rozumiem po co się płaci ten podatek kościelny. pytałam moich dziadków i to wynosi ok 8-10% od zarobków brutto i płacą go tylko katolicy i ewangelicy. każdy katolik i Ewangelik musi to płacić ? czy są wypadki ze nie trzeba. załóżmy jak się do kościoła nie uczęszcza.

Przy meldunku pytaja Cie zawsze Konfirmation?wiec powiedzialam Keine:)place w Pl na tace,chrzest,slub,pogrzeb,groby oporzadzamy i tam wole te pieniadze zostawic,pytaja tez jaki jest Twoj stan cywilny ,czy to pierwszy meldunek/trzeba zawsze po bodajze 2 miesiacach ubezpieczyc sie w Niemczech najlepiej w panstwowej Krankenkasse ,bo prywatne zawsze sa niekorzystne!/Wiec pamietaj,gdy juz bedziesz miec na 100proc pewna prace ,wtedy organizuj mieszkanie,chocby pokoj i melduj sie.Ja bym zaczela od pracy 24/24 w tych polskich firmach ze skladkami pelnymi albo probuj jak masz czynne prawo jazdy w Pflegedienst .A pozniej juz na spokojnie zarejestruj sie jako uczaca sie i bedziesz miec lzej finansowo ,Gosia opisalam wszystko:)ps masz oplacany ZUS?musisz miec ciaglosc ubezpieczenia !

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-11-06 13:12:34)

#19 2014-11-06 14:21:19

ola29031992
Member

a jescze mam pytanko: czyli jakby mnie jakimś cudem przyjęli do szkoły Na tu studia dualne gdzie jest w tym samym czasie praca i nauka ( tzn mam na myśli to ausbildu gplatz) to najlepiej jeszcze poczekać  z rok tak jak piszecie  zatrudnić się z pełnymi składkami itp i dopiero po roku pójść do szkoły czy od razu startować. bo już nie wiem. bo wiem ze Przez 3 lata płacą na ta szkole nawet ok 1000 euro na msc i są jakieś dopłaty do mieszkania itp. tylko nie wiem czy to właśnie nie działa tak jak wy piszecie. ze trzeba rok popracować gdziekolwiek. może się 5 razy o to samo pytam wiec wybaczcie  ale już mi się od tego w głowie miesza

#20 2014-11-06 18:35:06

gosia12369
Member

o tym roku pracy lub mniej na umowie niemieckiej pisałam dlatego że wtedy idziesz na zasiłek, jak załapiesz się na kuronia niemieckiego to juz trafiłas do elitarnego klubu bezrobotnych i życie zaczyna się układać smile
Chodzi tez o to żeby jak najwięcej skorzystać z tego co ci oferuje prawo.
Powiem ci jak bym to ja ogarnęła.
1.Zaczynam pracować ( najlepiej jako opiekunka 24 lub coś innego ale z meldunkiem i z mieszkaniem, może być heim z internatem, potem powiem dlaczego) i na umowie niemieckiej ale nie na minijob.
2. po 6 miesiącach ( własnie nie wiem czy nie po 3, nie jestem pewna) pracodawca daje mi wypowiedzenie
3. szukam roboty na parę godzin w miesiącu, sprzątanie ... do 150e ( najlepiej mniej ok100e)
4. szukam mieszkania na ostatnim miesiącu pracy ( staraj się o mieszkanie ale nigdy nie pokój u polaków bo oni raczej nie daja meldunku a od meldunku wszystko zależy)
5. mam mieszkanie, mam wypowiedzenie z roboty i  lecę jak na skrzydłach do jobcenter i do agentur fur arbeits zameldować się jako bezrobotna.
6. w jobcenter daja mi doradcę zawodowego a ja mówię swoim lichym niemieckim że muszę iść do pracy ale nie znam niemieckiego, facet ( bo z reguły z facetami szło mi lepiej) wypisuje mi zaświadczenia że jobcenter opłaci mi szkołę , u ciebie jak znasz niemiecki to możesz mówić o pielęgniarskiej, że twoim marzeniem jest pomagać niemcom
7. lecę do jobcenter ale do doradcy finansowego z umową za mieszkanie, mówię że nie mam kasy bo mnie zwolnili, pokazuję też umowę na minijob na ok.100e ( w końcu się staram pracować ale mi nie wychodzi) i mówię że nie mam obeznie za co żyć
8. jak jestem właśnie na etapie znaleźienia mieszkania a tam ups kaucja to też zapłacą do wysokości 3x kaltmiete
9. ja to ogarnęłam w 3 miesiące, kaucja zapłacona, kasa na koncie i szkoła na 960 godzin też .
aha
10. po przerobieniu  pkt. 2 wypłacasz całą kasę którą masz na koncie, bo wyciągi są wymagane, w końcu nie masz siana i dlatego się starasz o pomoc

jak przerobisz te punkty to masz szkołę, mieszkanie i na czynsz, kaucja zapłacona , i kieszonkowe które w zupełności wystarcza

ola29031992 napisał:

a jescze mam pytanko: czyli jakby mnie jakimś cudem przyjęli do szkoły Na tu studia dualne gdzie jest w tym samym czasie praca i nauka ( tzn mam na myśli to ausbildu gplatz) to najlepiej jeszcze poczekać  z rok tak jak piszecie  zatrudnić się z pełnymi składkami itp i dopiero po roku pójść do szkoły czy od razu startować. bo już nie wiem. bo wiem ze Przez 3 lata płacą na ta szkole nawet ok 1000 euro na msc i są jakieś dopłaty do mieszkania itp. tylko nie wiem czy to właśnie nie działa tak jak wy piszecie. ze trzeba rok popracować gdziekolwiek. może się 5 razy o to samo pytam wiec wybaczcie  ale już mi się od tego w głowie miesza

#21 2014-11-06 19:09:49

ola29031992
Member

Gosia ! dziękuję ci z całego serca. mam nadzieje ze uda mi się tak jak piszesz bede robić. jeszcze popracuje 2 msc na polskiej umowie trochę kasy odloze i wtedy będę działać. dziękuję jeszcze raz serdecznie. i podziwiam Cię ze dałaś rade sama i nie poddałas się.

#22 2014-11-06 19:20:51

iza46
Member

ola29031992 napisał:

Gosia ! dziękuję ci z całego serca. mam nadzieje ze uda mi się tak jak piszesz bede robić. jeszcze popracuje 2 msc na polskiej umowie trochę kasy odloze i wtedy będę działać. dziękuję jeszcze raz serdecznie. i podziwiam Cię ze dałaś rade sama i nie poddałas się.

Dowiedz sie tez w tych 2 agencjach ,czy placa pelny Sozialversicherung?W razie W bys miala wikt i opierunek darmo,wiec odkladasz wiecej niz mieszkajac i pracujac te pare miesiecy:) ale tez zadzwon do tej poradni,ktora ?eto podala ,tam powinni Ci powiedziec jak wyglada sprawa gdy masz lokum i uczysz sie .Kwestia przyjecia do szkoly,bo musisz miec papierek z ukonczonym kursem jezykowym .Kolezanka po studiach starala sie o nostryfikacje i najpierw musiala skonczyc kurs jezykowy poziom b2 lub c1 nie pamietam,a to ciezka sprawa byla:)finansowo.Wiec najpierw praca,mieszkanko i potem minijoob i szkola.

#23 2014-11-06 19:25:13

gosia12369
Member

to co przerobiłam to pikuś w stosunku do teraz jak chodzę do szkoły.  Nie mogę ogarnąć języka sad sory ale nie wiem czy dam radę bo głowa już nie ta a przerabiam dopiero A2, a gdzie reszta.  Jesteś młoda, dasz radę a ja to chyba do emerytury będę się uczyła, w sumie chodzą z nami na zajęcia Turczynki które są od 16-20 lat w DE i też zaczynają naukę z nami, czyli w nauce jest moja przyszłość smile będę się szkoliła do śmierci a i tak na nagrobku napiszą po Polsku żebym do swojej kwaterki mogła trafić smile
Ps.
Czy ktoś wie czy ucząc się i pobierając socjal wyrabia się jakąkolwie emeryturę? W Polsce mam przepracowane  ok 23-24 lata.

ola29031992 napisał:

#24 2014-11-07 10:39:59

ola29031992
Member

dziękuję wam dziewczyny za pomoc! i życzę powodzenia na nowej niemieckiej drodze życia. my polki jesteśmy silne i damy sobie rade ze wszystkim tylko trzeba w siebie wierzyć! jak będę zaczynała coś w tym kierunku w najbliższym czasie to będę pisać.

#25 2014-11-09 10:07:05

urszula47
Member

Ola poczytaj,bardzo przydatne informacje http://www.dw.de/studia-w-niemczech-pie … a-15784029   ,wyslalam Ci e-maila

#26 2014-11-09 10:27:42

amelia
Przyjaciel Forum

urszula47 napisał:

Ola poczytaj,bardzo przydatne informacje http://www.dw.de/studia-w-niemczech-pie … a-15784029   ,wyslalam Ci e-maila

Ulka! Ty kopaczko! Skąd Ty wykopujesz te artykuły? https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQOLC0tREtEtNMunEDaDOdtuPnf0QK8Os0dJ8K0UHDHxTMQzoSQBQ

Tym razem znów ciekawy artykuł.

#27 2014-11-09 13:10:17

ola29031992
Member

dziękuję bardzo za artykuł. to mnie przeraziło te kwoty za studia. co prawda ja nie chce pójść na żaden uniwersytet tylko coś ala wyzzza szkoła zawodowa dla pielęgniarek. 8 tys euro (!) to nie jest mało. nie wiem jak to się w końcu odbywa. moja ,,daleka ,, znajoma chodzi do takiej szkoły gdzie jej za to płacą. tzn dają kasę co msc przez 3 lata a później ta kasę sobie odbierają jak skończy naukę. i tak mi też mój dziadek podopieczny tłumaczył. gdzie ty tego maila wysłałaś ? na pocztę moja czy tu bo tu chyba nie mam poczty na forum.

#28 2014-11-09 13:12:26

ola29031992
Member

maila dostałam ! już wszytko jasne ! :-) dziękuję.

#29 2014-11-09 22:51:27

Elżbieta44
Member

My Polki jesteśmy niesamowite, pozdrawiam Wszystkie serdecznie. Jestem w niemczech czwarty raz .Wiele  wažnych informacji wyczytałam na tym właśnie forum przed pierwszym wyjazdem.Jestem coraz dumniejszą Polką, silniejszą z każdym wyjazdem, choć w domu zostawiam tröjkę dzieci.Nie jest łatwo, ale  jedno wiem napewno że niemcy muszą nam płacić dobre pieniądze za opcieranie ich tyłköw, I trzeba z nich wyciągać wssystkie socjale ktòre się poprostu nam należą , bo tylko oni są winni że musimy się tułać , że u nas jest wszystko na głowie.Pozdrawiam wszystkie opiekunki I opiekunöw.

#30 2014-11-10 08:09:25

ANTONIA***
Member

Olu,

wybij sobie w google hasło :

krankenpflegeschule für ausländer

Znajdziesz tam wszystkie informacje: Ausbildungsplätze ( bez nich ani rusz ), wymogi, finanse itd.
Przeanalizuj wszystkie propozycje i z pewnością znajdziesz coś dla sibie.

Powodzenia...

#31 2014-11-10 16:39:20

ola29031992
Member

dziękuję ! pisałam nawet do szkół o informacje. tak mniej wiecej jesnem zorientowana w temacie, ale ciągle się czegoś nowego dowiaduje.

#32 2014-11-20 10:54:36

urszula47
Member

ola29031992 napisał:

super. dziękuję za odpowiedzi. mam 22 lata a z niemieckim jest w miarę dobrze. nie jest Perfekt ale jest naprawdę dobrze. sama się uczę bardzo dużo . dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi.

http://www.jobexpress.pl/oferta/217165/ … ZENIE-NIEM   zobacz tu,Hannover

#33 2014-11-20 11:47:00

jolki
Member

urszula47 napisał:

http://www.jobexpress.pl/oferta/217165/Opiekunki-osob-starszych-WYSOKIE-ZAROBKI-UBEZPIECZENIE-NIEM   zobacz tu,Hannover

Wczoraj zainteresowałam się tym ogłoszeniem, ale żadnej opinii o firmie Bravecom nie znalazłam. Jest to jakaś agencja reklamowa i zatrudniają również tancerki. Zarejestrowali się w lipcu tego roku.
Może pokuszę się sprawdzić u źródła, czyli zapytam co i jak.

#34 2014-11-20 12:35:46

urszula47
Member

jolki napisał:

urszula47 napisał:

http://www.jobexpress.pl/oferta/217165/Opiekunki-osob-starszych-WYSOKIE-ZAROBKI-UBEZPIECZENIE-NIEM   zobacz tu,Hannover

Wczoraj zainteresowałam się tym ogłoszeniem, ale żadnej opinii o firmie Bravecom nie znalazłam. Jest to jakaś agencja reklamowa i zatrudniają również tancerki. Zarejestrowali się w lipcu tego roku.
Może pokuszę się sprawdzić u źródła, czyli zapytam co i jak.

Znalazlam taie cos o nich chyba?kapital maja ze hoho 5000zl  http://www.krs-online.com.pl/bravecom-s … 28562.html  w sumie zawsze warto dzwonic i pytac o strone firmy,telefony stacjonarne .Wyglada to ogloszenie jak od  slynnego  Konika z Glogowa http://www.poloniusz.pl/o1-22mgmb/  ech te cwaniackie podchody.....

#35 2014-12-02 17:46:49

iza46
Member

#36 2014-12-07 20:15:13

aligator99
Member

Też marzę o studiowaniu piele w Niemczech ale przed mną dłuuuuuga droga jak z Polski do Peru na piechtę sad
Ty masz mamę która jest w Niemczech . Razem mieszkacie wiec nie jest tak zle z kasą . Gorzej mają ci którzy są sami . Dziwie się tylko jednemu chcesz studiować piele w Niemczech a nie masz żadnego certyfikatu ( DSH , gothe zertificat ) .

#37 2015-01-09 18:07:00

Kasssia
Member

A nie lepiej wybrać jednak polską szkołę? Polskie pielęgniarki są przecież bardzo cenione za granicą.

Reklama