moja opinia o helper24 opiekunki

Wszystko wygląda w porządku, dostałam do podpisu umowę o pracę (taką samą w każdej polskiej firmie), stawka też mnie satysfakcjonuje... Od marca mogę jechać do pracy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Helper 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-02-17 03:09:20

AnnaKrakowska
New member

moja opinia o helper24 opiekunki

Wszystko wygląda w porządku, dostałam do podpisu umowę o pracę (taką samą w każdej polskiej firmie), stawka też mnie satysfakcjonuje... Od marca mogę jechać do pracy. Jeszcze się trochę waham, ale przeglądając opinie o tej firmie na internecie skłaniam sie jednak do wyjazdu. Szkoda że nie znam nikogo kto był już pracował w Niemczech jako opiekunka z tą firmą... Jestem ciekawa jak to wygląda z perspektywy osoby zatrunionej.

#2 2011-02-17 20:48:29

Irmina_k
Member

Re: moja opinia o helper24 opiekunki

a odnośnie helpera, to raz w autobusie spotkałam babeczkę od nich. pamiętam ją dobrze, bo długo jechałyśmy, a ona strasznie chrapała. no ale nie do tego zmierzam. chciałam ją podpytać o firmę, bo ja z moim miranexem ledwo co rozpoczęłam współprace i też się bałam, ze mogą mnie jakoś oczukać w pewnym momencie. ona była strasznie nieufna, nie chciała mi nic powiedzieć. chyba myslała, że ja jakaś podstawiona jestem, że ją tak przepytują. dopiero pod koniec podróży mi powiedziała, ze jezdzi już z nimi 1,5 roku, wiec chyba musi być dobrze, skoro odd nich nie uciekła do innej firmy.

#3 2011-03-11 05:21:51

lili
Gość

Zgadza się, ta firma oferuje nam lipę, a nie pracę.  Helper 24 to oszust. Z umową byłam w inspekcji pracy. Okazało się, że firmy typu Helper 24, czyli tzw agencje pracy tymczasowej biorą pieniacze od Niemnców z góry, a nam na delegacje nie dają nic. Nie zawierają w umowie gdzie będziemy spały i co będziemy jadły, chociaż na delegacje i wyżywienie wg kodeksu pracy powinniśmy dostawać z góry. Umowa to nie żaden etat, tylko pół etatu w Polsce, czyli na delegacji nic, a przypominam pracę mamy wykonywać na terenie Niemiec, co już jest niezgodne z kodeksem pracy. 30% wg umowy to usługi opiekuńcze, a 70% usługi sprzątania, zastanówmy się czy wszystkie jesteśmy przygotowane do zawodu sprzątaczki, bo do opieki na pewno. Następna rzecz to odpowiedzialność za zepsute urządzenia w domu, wg umowy spada na nas. Urządzenia domowe mamy prawo wykorzystywać tylko do pracy i na zlecenie Niemca, więc nie wolno nam wyprać rzeczy, czy zrobić sobie herbaty bez jego zgody, a w takim razie jesteśmy na jego lasce, to obóz koncentracyjny, nie praca. Nie wyliczono nam w umowie dokładnych godzin pracy, wynagrodzenia za nocki oraz za weekendy, czyli wg umowy pracujemy 4 godziny dziennie przez 5 dni, a resztę na czarno. Dziewczyny nie podpisujcie tej umowy, za nim podpiszecie husteczkę, idźcie do prawnika. Panie w ciągu 5 minut potrafią przysłać nową inną umowę, tak jakby prawnik siedział nad nimi 24h na dobę albo miały ją gotową. Te wszystkie agencje to oszuści w biały dzień. Żądajcie umów na minimum 7 dni wcześniej, te panie umowy przysyłają w dzień waszego wyjazdu, abyście nie miały czasu się nad nią zastanowić. Jeżeli agencje biorą z góry, to starajcie się z Niemcem zawrzeć taką umowę same, działalność możemy sobie same otworzyć i te pieniądze na nią przeznaczyć. Nie dawajmy się pracy na czarno i oszustom. Żle mamy w Polsce, a wyjeżdżając do pracy za granice liczymy na lepszy byt, a nie na poniewierkę i straty. Chcecie wg umowy 300 euro to powodzenia, ja zostałam i w poprzedni czwartek nie podpisałam tej umowy. Mało tego wypowiedziałam umowę przedwstępną i z umową przysłaną mi przez panie z Helper 24 wybrałam się do Państwowej Inspekcji Pracy w swoim mieście, panie tylko straszą, że załatwiły wam kontrakt i nie możecie się teraz wycofać, to wszystko co napisały w umowie nie trzyma się kupy, jeśli chodzi o prace za granicą. Takie agencje powinno się zamykać i szkoda, że działają na rynku, bo niestety mają do tego prawo, a my godzimy się na to, co podpiszemy. Pozdrawiam, Lili. Tyle.

#4 2011-03-11 09:05:32

EwaN.
Member

no co Ty...... az mi sie wierzyc nie chce..... naprawde Helper takie machlojki prowadzi? czy znasz jeszcze kogos z helpera, kogo by tak potraktowali??

i najwazniejsze - z kim teraz chcesz wyjechac?

#5 2011-03-11 13:50:07

Maria46
Gość

Ja jeżdżę z helperem od ponad pół roku i mogę z ręką na sercu powiedzieć że to to Panna Lili wypisuje to istne bzdury. Wyjezdzając bylam w bardzo ciezkiej sytuacji, wiadomo zostawia sie rodzinę... do mojej babci wracam pod koniec miesiaca, Panie kontaktuja sie ze mna srednio raz w tygodniu pytaja czy wszytsko ok. Dziwnym dla mnie jest ze ta "Pani" wie tyle na temat wyjazdu i warunkow pracy jak nawet nie podpisala umowy !big_smile Lili martwi sie juz jaka herbate zaparzy u rodziny a nie ma pojecia o pracy opiekunki. O jakiejkolwiek pracy z czego widze bo normalny czlowiek ktory ma cos do roboty nie siedzi o 5 rano na forum i nie wylewa swoich zalow. Wspolczuje kazdemu pracodawcy ktory zatrudni ta kobiete smile Pozdrawiam wszyskie "kolezanki po fachu".

#6 2011-03-14 21:24:45

fiki fiki
Gość

HELPER24 ogólnie w porzadku płacił na czas, pierwsze wyjazdy były w porzadku, tylko później to chyba jakoś nikt nie przywiązywał do tego wagi i było to takie niewiadomo co tzn. niesprawdzone oferty, czy nie chciały prawdy powiedzieć jak tam jest, niewiem co one sobie myślały. Wysyłały do rodziny gdzie była inna zupełnie sytuacja niż przedstawiona przed wyjazdem. Odchodząc od tej rodziny za podróż nie zwrócą bo nie zostałam tam nastepnie przejechać do innej rodziny trzeba za własne pieniądze. A pytam dlaczego jeżeli tam nie była moja wina tylko ich, one oferty nie znały? nastepnie u kolejny rodziny nie byłam pełnych dwóch miesięcy tez się krzywili że muszą mi za podróż zwrócić , ja musiałam o to walczyć a dlaczego nie firma? Owszem pieniądze odzyskałam za podróż ale było to nieprzyjemne.

Może jest ktoś z Hamburga na forum, chętnie nawiążę kontakt.

#7 2011-03-17 10:15:28

Alexandra
Gość

fiki fiki napisał:

HELPER24 ogólnie w porzadku płacił na czas, pierwsze wyjazdy były w porzadku, tylko później to chyba jakoś nikt nie przywiązywał do tego wagi i było to takie niewiadomo co tzn. niesprawdzone oferty, czy nie chciały prawdy powiedzieć jak tam jest, niewiem co one sobie myślały. Wysyłały do rodziny gdzie była inna zupełnie sytuacja niż przedstawiona przed wyjazdem. Odchodząc od tej rodziny za podróż nie zwrócą bo nie zostałam tam nastepnie przejechać do innej rodziny trzeba za własne pieniądze. A pytam dlaczego jeżeli tam nie była moja wina tylko ich, one oferty nie znały? nastepnie u kolejny rodziny nie byłam pełnych dwóch miesięcy tez się krzywili że muszą mi za podróż zwrócić , ja musiałam o to walczyć a dlaczego nie firma? Owszem pieniądze odzyskałam za podróż ale było to nieprzyjemne.

Może jest ktoś z Hamburga na forum, chętnie nawiążę kontakt.

Mam pytanie-Jak odzyskałaś pieniądze za podróż bo mnie tez nie zwrócili(dwa bilety w obie strony ) i nawet za badania lekarskie nie chcą zapłacić chociaż zabrali mi rachunek żeby sobie w koszta wrzucić  nie mówiąc ,że od września nie otrzymałam świadectwa pracy mimo kilku próśb telefonicznych i meilowych (wcześniej  przysłali mi błędnie wystawione i odesłałam z prośba o poprawienie niestety pewnie czasu nie mają zajmować się głupotami  bo już im konta nie zasilam  a  zarobili na mnie ponad 30000zł)

#8 2011-03-18 21:51:11

Joanna
Gość

Opiekowałam się chorą osobą z demencją,praca ciężka ale miałam tego świadomość ponieważ przed wyjazdem zostałampoinformowana.Uważam żetosolidna firma, nie oszukują,wynagrodzenie wpływa  w terminie,zus odprowadzany alenie jest to praca dlakażdego. rozstanie zrodzinąbyłotrudne ale tutaj nie było dlamnie pracy niestety. Heart 24polecam.

#9 2011-03-21 00:10:02

Maria
Gość

lili napisał:

Zgadza się, ta firma oferuje nam lipę, a nie pracę.  Helper 24 to oszust. Z umową byłam w inspekcji pracy. Okazało się, że firmy typu Helper 24, czyli tzw agencje pracy tymczasowej biorą pieniacze od Niemnców z góry, a nam na delegacje nie dają nic. Nie zawierają w umowie gdzie będziemy spały i co będziemy jadły, chociaż na delegacje i wyżywienie wg kodeksu pracy powinniśmy dostawać z góry. Umowa to nie żaden etat, tylko pół etatu w Polsce, czyli na delegacji nic, a przypominam pracę mamy wykonywać na terenie Niemiec, co już jest niezgodne z kodeksem pracy. 30% wg umowy to usługi opiekuńcze, a 70% usługi sprzątania, zastanówmy się czy wszystkie jesteśmy przygotowane do zawodu sprzątaczki, bo do opieki na pewno. Następna rzecz to odpowiedzialność za zepsute urządzenia w domu, wg umowy spada na nas. Urządzenia domowe mamy prawo wykorzystywać tylko do pracy i na zlecenie Niemca, więc nie wolno nam wyprać rzeczy, czy zrobić sobie herbaty bez jego zgody, a w takim razie jesteśmy na jego lasce, to obóz koncentracyjny, nie praca. Nie wyliczono nam w umowie dokładnych godzin pracy, wynagrodzenia za nocki oraz za weekendy, czyli wg umowy pracujemy 4 godziny dziennie przez 5 dni, a resztę na czarno. Dziewczyny nie podpisujcie tej umowy, za nim podpiszecie husteczkę, idźcie do prawnika. Panie w ciągu 5 minut potrafią przysłać nową inną umowę, tak jakby prawnik siedział nad nimi 24h na dobę albo miały ją gotową. Te wszystkie agencje to oszuści w biały dzień. Żądajcie umów na minimum 7 dni wcześniej, te panie umowy przysyłają w dzień waszego wyjazdu, abyście nie miały czasu się nad nią zastanowić. Jeżeli agencje biorą z góry, to starajcie się z Niemcem zawrzeć taką umowę same, działalność możemy sobie same otworzyć i te pieniądze na nią przeznaczyć. Nie dawajmy się pracy na czarno i oszustom. Żle mamy w Polsce, a wyjeżdżając do pracy za granice liczymy na lepszy byt, a nie na poniewierkę i straty. Chcecie wg umowy 300 euro to powodzenia, ja zostałam i w poprzedni czwartek nie podpisałam tej umowy. Mało tego wypowiedziałam umowę przedwstępną i z umową przysłaną mi przez panie z Helper 24 wybrałam się do Państwowej Inspekcji Pracy w swoim mieście, panie tylko straszą, że załatwiły wam kontrakt i nie możecie się teraz wycofać, to wszystko co napisały w umowie nie trzyma się kupy, jeśli chodzi o prace za granicą. Takie agencje powinno się zamykać i szkoda, że działają na rynku, bo niestety mają do tego prawo, a my godzimy się na to, co podpiszemy. Pozdrawiam, Lili. Tyle.

Ja starałam się u nich o pracę ale zrezygnowałam ...przedstawiono mi warunki pracy bardzo rzetelnie.Praca ciężka bo opieka nad schorowanymi ludźmi daleko od domu i bliskich.Warunki finansowe dobre. Praca  się liczy do emerytury bo odprowadzajas kładki.Płacąwterminie. Moja koleżanka znimi jeździ i nie narzeka. Nie oszukują! Kobiety z firmy s,a zyczliwe okażdej porze możnazadzwonicdo polski i pogaać z nimi ,wesprą na duchu w trudnych chwilach. Dlaczego zrezygnwałambo udało mi sieznaleść pracę w mojej miejscowości a miałam problem z rozstaniem z rodziną . Nie rozumiem jednak dlaczego pani pizenieprawdę. Jesteśmy dorosłei samepodejmujemy decyzje przecież wiadomo że jedzie się tam do pracy i to do ciężkiej a nie na urlop.

#10 2011-10-06 23:42:03

Adamus
New member

Witam. Mam pytanie czy ta podpisana kartka papieru "wywiad i zasady współpracy z firmą Helper 24" to umowa?? Pisze tam że niemożna zrezygnować z przedstawionej nam oferty pracy, czy to umowa niewolnicza??

#11 2011-10-13 09:29:28

ewaes
Member

Witam Mam czekać na telef. z firmy Interkadra na zastępstwo,na umowę zlecenie i nie wiem co mam robić.Szukać innej firmy,propozycji czy się zgodzić.Poradżcie mi.Sprawa ciągnie się od kwietnia.Pozdrawiam.

#12 2012-01-13 18:45:08

gillette
New member

Jestem po wstępnej rozmowie z firmą HELPER24 ,mam otrzymać od nich dokumenty(do pracy opiekunki osób starszych w Niemczech). Mam pytanie czy to firma uczciwa,czy raczej oszuści?Nie chcę zostać oszukana w jakiś sposób.Proszę o uczciwe podpowiedzi na ten temat.
W Wywiadzie i zasadach współpracy HELPER 24 Sp.z o.o z kandydatem/przyszłym pracownikiem są takie punkty m.in.:
10) Przedstawienie oferty i jej akceptacja  następują telefonicznie podczas tej samej rozmowy(rozumiem to następująco :przedstawicielka tej firmy proponuje mi jedyną jaką ma ofertę a ja muszę się bezwarunkowo zgodzić według wyżej sformułowanej ,,ustawy";jeśli nie ma innej alternatywy też muszę się zgodzić, bo wymusza to punkt 10).
12)Nieskorzystanie z ofert przez kandydatów w deklarowanym terminie (z winy kandydata),może skutkować obciążeniem kandydata kosztami tłumaczenia dokumentów ,kosztami organizacyjnymi oraz oraz stratami ,na jakie została narażona firma HELPER 24.
Pracuję jako opiekunka osób starszych w Niemczech już od pewnego czasu .Szukam uczciwej firmy bo w ostatniej na razie nie ma nowych ofert(sporo osób zmarło i wiele kobiet zostało bez pracy).
Nigdy nie miałam kłopotów z wyjazdem w terminie wcześniej ustalonym .Odnoszę jednak wrażenie,po analizie dokumentu z HELPER-a 24 ,że to bezdyskusyjne narzucanie i wymuszanie aby przyjąć to,co tam jest oferowane.Zawsze zapoznawano mnie z kandydaturą osoby starszej  i jeśli nie chciałam , odmawiałam pracy.
Proszę tylko o rzetelne i prawdziwe opinie od osób jakie pracowały przez tę firmę.

Ostatnio edytowany przez gillette (2012-01-13 21:18:55)

#13 2012-01-16 16:01:54

elka19692
Member

Gillette nie jedz z ta firma bo sie przejedziesz, ja szukam zmienniczki jesli chcesz podaj nr stacj to zadzwonie do Ciebie

#14 2012-03-18 19:42:23

maria
New member

Jestem zadowolona z wyjazdu z Helper24, byłam z ta firma na wyjeździe już 3 razy i szczerze polecam, po podpisnaniu umowy i załatwieniu formalności mogłam już wyjechać do rodziny> panie pomogły mi w zakupie biletu, co ważne też jest stały kontakt z firmą, bo panie dzwonią przynajmniej raz na tydzien.
teraz mam pauze ale czekam na wyjazd po świętach, czeka na mnie kolejna oferta i wiem ze bedzie dobrze, z mojej strony jak najbardziej firma godna polecenia !! trzymam kciuki kobiety i warto jechac z nimi !!

#15 2012-03-18 19:47:04

maria
New member

Maria napisał:

lili napisał:

Ja starałam się u nich o pracę ale zrezygnowałam ...przedstawiono mi warunki pracy bardzo rzetelnie.Praca ciężka bo opieka nad schorowanymi ludźmi daleko od domu i bliskich.Warunki finansowe dobre. Praca  się liczy do emerytury bo odprowadzajas kładki.Płacąwterminie. Moja koleżanka znimi jeździ i nie narzeka. Nie oszukują! Kobiety z firmy s,a zyczliwe okażdej porze możnazadzwonicdo polski i pogaać z nimi ,wesprą na duchu w trudnych chwilach. Dlaczego zrezygnwałambo udało mi sieznaleść pracę w mojej miejscowości a miałam problem z rozstaniem z rodziną . Nie rozumiem jednak dlaczego pani pizenieprawdę. Jesteśmy dorosłei samepodejmujemy decyzje przecież wiadomo że jedzie się tam do pracy i to do ciężkiej a nie na urlop.

dziwią mnie opinie kobiet które nigdy nie jezdziły z firma a staraja sie przekonac ze coś jest nie tak. ja polecam wyjazdy z nimi. wszytsko rzetelnie wytłumaczone, pomoc ze strony kobiet z firmy na kazdym etapie wyjazdu w trakcie i po, płaca na czas i zgodnie z ustaleniami ,, wiec zastanawiam sie czy to moze pisze ktoś kto nie przeszedł weryfikacji jezykowe?? i teraz nie chce sie przyznac ..
DLA MNIE FIRMA WARTA POLECENIA !!!!!

#16 2012-03-22 19:50:07

maria
New member

czesc, ja akurat jezdze z ta firmą , byłam kilka razy u tej samej rodziny - jezdze zmiennie z inna opiekunka po 2 miesiace od 1,5 roku , i jestesmy zadowolone , wiec bez obaw . pozdrawiam i zycze powodzenia

#17 2012-05-08 11:10:23

Paszkiena
Member
Od: Czechowice-Dziedzice

Współpracuję z tą agencją, od 3 miesięcy. To co istotne:
Dosyć szybko udało mi sie pojechać, 2 tygodonie od rozmowy kwalifikacyjnej, mam dobry niemiecki co ponoć podniosło wynagrodzenie na 1tys euro od początku.
Jest zapis w umowie o funkcji opiekuńczej pracownika.

Nie wiem jak to wyglądało kiedyś, mi zwrócono (rodzina) kwotę za przejazd, ale tak jak w umowie po przeproacowaniu 3 miesięcy, wiec nie mam zastrzeżeń. 
Nikt mnie nie oszukał, wróciłam cała i zdrowa

Ostatnio edytowany przez Paszkiena (2012-05-15 16:15:58)

#18 2012-05-10 09:39:28

Paszkiena
Member

gilette: to nie tak, możesz odmówić zaproponowaną ofertę i Panie szukają innej i wtedy zadzwonią. Przecież jeśli nie odpowiada Ci osoba, do której masz jechać bo np. jej choroby przekraczają Twoje dotychczasowe dświadczenie to wtedy możesz poprosić o inną ofertę i nie ma problemu

#19 2012-07-06 13:27:04

woia70
Member

Hej hej opiekunki z Helpera piszcie gdzie teraz jesteście ? 
Ja Luxemburg smile gorrrrącooooo że aż nie mamy siły !

#20 2012-07-10 15:48:40

KingaL
Member

ojoj, tylko nie ta firma!!
gdybym cofnęła czas, nigdy bym nie miała tej nieprzyjemności współpracowania z nimi (zastraszanie -"że MUSZĘ, bo będę płacić kary", marne stawki, dużo by opowiadać..)

#21 2012-07-17 09:41:05

woia70
Member

U mnie koordynatorka moja jest ok ;-) Co do stawek to jest to zalezne od stopnia znajomosci jezyka i moze stad  ta opinia. Zzadowolenie akurat

Ostatnio edytowany przez woia70 (2012-07-17 10:34:21)

#22 2012-07-19 09:34:07

Paszkiena
Member

woia70 ja jestem teraz w Polsce na urlopie, ale mam kolejny wyjazd od sierpnia do Karlsuhe. Fajnie, że ktos tu jest z Helpera, długo jestes już w Luxemburgu? u nas tez były upały!

#23 2012-10-01 12:25:21

woia70
Member

Upss przepraszam ;-) Zupelnie zapomnialam, tez mialam chwile urlop ale juz spowrotem Lux, w sumie nie az tak daleko od Karlruhe !!!!
Teraz mam caly czas internet to bede czesciej hihi . dziekuje za maila odezwij sie!

#24 2012-12-07 09:45:47

Paszkiena
Member

To co wracamy z maila na forum ? ;-) bo mi sie urlop skonczy w grudniu

#25 2012-12-13 10:44:38

woia70
Member

Czasami bywam ale teraz to raczej rzadko, lepiej mail! przedłuzam do konca stycznia stelle - wieksza kasa ze swiat.
Jak jestes w Polsce to dostalas kartke premiowa ? Jak wakacje z dzieciorami? Uciekam pa!

#26 2012-12-20 16:19:40

Paszkiena
Member

dostałam zazdroszcze, ale w tym roku nie moglam sobie pozwolic na wyjazd w grudniu, tym razem pozostane z rodzina. a Ty ciagnij ile sie da jak jest okazja :)
wakacje byly obledne, oczywiscie na stecówce i pietraszonce :)) poogoda w kratke ale wieksza czesc bylo ok. nie odpowiadasz mi i nie ma cie na skype :(

#27 2013-01-15 14:49:23

justina.b
New member

czesc !
Polecam ich, otrzymalam teraz wyplate wraz z premią swiateczna 200€ tak jak bylo umowione. fajne tez to ze zostaje do lutego i za to dostane tez dodatkowe 100€ z tytulu swiat. Familia dostalam korekt, stella w ogole spoko dziadek mobilny i sam sie myje, goli big_smile oby takie czesciej sie trafialy, bo psycha tu w kondycji na 4/5. Zdrawim, justa

#28 2013-03-05 17:02:04

GieniaBytom
Member

lili napisał:

Same niedogodności! sprawdzę to, czy każda agencja ma takie same warunki bo wierzyć mi się nie chce.
A czy są jakieś kary jak będziesz chciała zrezygnować z pracy np. z powodu choroby?

#29 2013-03-15 12:11:47

onaGliwice
New member

Byłam z tej firmy w pracy w okresie zimy, gdzie sie pochorowałam. Koordynatorka załatwiła mi wizytę u lekarza na ubezpieczenie, potem zjazd do domu i nie musiałam płacić żadnej kary.

#30 2013-03-15 15:45:11

amelia
Przyjaciel Forum

onaGliwice napisał:

Byłam z tej firmy w pracy w okresie zimy, gdzie sie pochorowałam. Koordynatorka załatwiła mi wizytę u lekarza na ubezpieczenie, potem zjazd do domu i nie musiałam płacić żadnej kary.

Ale pierdzielisz!!! Pierwszy i jedyny post. Znamy takie sztuczki firemko!

#31 2013-03-15 15:50:01

onaGliwice
New member

amelia, nie wiem o czym piszesz.  Byłam z tej firmy w pracy i osobiście polecam

#32 2013-03-15 19:42:39

amelia
Przyjaciel Forum

onaGliwice napisał:

No szkoda, że nie wiesz? Nie udawaj.  Wystąpiłaś na forum pierwszy raz. Zainteresował Cię tylko negatywny post???

Takich tu dużo. Niby opiekunka, a w rzeczywistości naganiacz. Taki  post jednorazowy świadczy o jednym.  Zresztą "w praniu" wszystko wyjdzie, a prawdziwa cnota krytyki się nie boi a prawda sama się obroni.
"Pażiwiom uwidim".

#33 2013-03-15 20:33:39

onaGliwice
New member

no cóż, amelio skoro tak myślisz to sobie myśl. Nie zamierzam się wdawać w takie dyskusje. Widocznie w Twojej opinii nikt nie ma prawa tu się zalogować i napisać pierwszego posta.

#34 2013-03-16 06:43:16

amelia
Przyjaciel Forum

onaGliwice napisał:

no cóż, amelio skoro tak myślisz to sobie myśl. Nie zamierzam się wdawać w takie dyskusje. Widocznie w Twojej opinii nikt nie ma prawa tu się zalogować i napisać pierwszego posta.

W mojej opini każdy ma prawo tu się zalogować i pisać co uważa. Ja jednak mam doświadczenie. Dmucham na zimne. Też nie mam zamiaru dyskutować. Zresztą wszystko sobie wyjaśniłyśmy.
Pozdrawiam.

#35 2013-03-16 10:59:17

onaGliwice
New member

droga amelio, bierzesz mnie za kogoś kim nie jestem, no ale cóż. To bardzo dobrze że że dmuchasz na zimne i fajnie że są takie osoby na forum które mają doświadczenie.

#36 2013-03-16 11:23:13

kasia63
Member

onaGliwice napisał:

onaGliwice  - Napisałaś jedno pozytywne zdanie nt pracy w firmie  i dziwisz sie ,ze jesteś postrzegana nie jako opiekunka- notorycznie wypowiadaja sie na forum osoby z firm udajace opiekunki -1 post wielce pozytywny,zero konkretów nt pracy w  firmie....i cisza .Chyba oczywistym jest ,że stali forumowicze sa nieco wyczuleni.Napisz cos wiecej o wspolpracy z twoja firma  i nie "rekruterskim" językiem.Właśnie dlatego,ze mamy doswiadczenie wyłapujemy podstawione osoby.Jesli ktos naprawdę jeździ  jako opiekunka to od razu widac czytając posta.

#37 2013-03-16 11:31:27

jakniew
Member

kasia63 napisał:

onaGliwice napisał:

onaGliwice  - Napisałaś jedno pozytywne zdanie nt pracy w firmie  i dziwisz sie ,ze jesteś postrzegana nie jako opiekunka- notorycznie wypowiadaja sie na forum osoby z firm udajace opiekunki -1 post wielce pozytywny,zero konkretów nt pracy w  firmie....i cisza .Chyba oczywistym jest ,że stali forumowicze sa nieco wyczuleni.Napisz cos wiecej o wspolpracy z twoja firma  i nie "rekruterskim" językiem.Właśnie dlatego,ze mamy doswiadczenie wyłapujemy podstawione osoby.Jesli ktos naprawdę jeździ  jako opiekunka to od razu widac czytając posta.

Podpisuję się pod tym co napisała kasia63 "obiema ręcoma"

#38 2013-03-16 13:17:40

amelia
Przyjaciel Forum

onaGliwice napisał:

droga amelio, bierzesz mnie za kogoś kim nie jestem, no ale cóż. To bardzo dobrze że że dmuchasz na zimne i fajnie że są takie osoby na forum które mają doświadczenie.

A jak Cię mamy postrzegać?. Jak do tej pory jedynym powodem Twojego bycia na tym forum jest obrona agencji, która wydaje się być podejrzana. Koleżanki też mają podobne zdanie. Nie podajesz konkretów.

Spróbuj pokusić się o odrobinę empatii i postaw się w roli czytającego Twój post.
-Już wiesz, co z niego wynika?

Wg mnie nic nie wynika, a jeśli już to tylko jedno. - To, o czym pisałam wcześniej.
Jeśli, to jest agitacja, to nie udało Ci się.
A jeśli jesteś opiekunką, to wkrótce się okaże.

Pozdrawiam.

#39 2013-03-16 13:29:59

onaGliwice
New member

Dziewczyny napiasala dobrze bo faktycznie jak sie rozlozylam to wszystko ok sie skonczylo. Bylam na wyjezdzie w tamtym roku w styczniu, opiekowalam sie babcia 90 lat po wylewie i z klopotami z pamiecia wiec pracy przy niej bylo sporo. Gdzies po miesiacu totalnie mnie rozlozylo, dostalam temperatury, gardlo, kaszel no masakraaa. Probowalam sie sama leczyc no ale nie obylo sie bez lekarza i antybiotykow. Wiadomo ze chora babcia sie nie moglam opiekowac i zadzwonilam do opiekunki z firmy i normalnie bez problemow moglam wrocic i jeszcze pomogli w zalatwieniu wizyty. Nie placilam zadnej kary i na dodatek w kwietniu jade od nich do opieki tym razem nad babcia 80 lat.

#40 2013-04-30 10:44:07

amelia
Przyjaciel Forum

amelia napisał:

onaGliwice napisał:

A jak Cię mamy postrzegać?. Jak do tej pory jedynym powodem Twojego bycia na tym forum jest obrona agencji, która wydaje się być podejrzana. Koleżanki też mają podobne zdanie. Nie podajesz konkretów.

Spróbuj pokusić się o odrobinę empatii i postaw się w roli czytającego Twój post.
-Już wiesz, co z niego wynika?

Wg mnie nic nie wynika, a jeśli już to tylko jedno. - To, o czym pisałam wcześniej.
Jeśli, to jest agitacja, to nie udało Ci się.
A jeśli jesteś opiekunką, to wkrótce się okaże.

Pozdrawiam.

No coś ta "ona Gliwice " znikła" , wyparowała! Może na urlopie, a może agencja już nie działa?

#41 2013-04-30 11:25:59

archeo
Member

Matko boska... czytam i czytam wpisy na temat różnych firm i tu i na innych forach i powiem szczerze, że łeb mam kwadratowy. Jestem jeszcze przed podpisaniem umowy ale już po wstępnych ustaleniach i im więcej się wczytuję tym mniej wiem. Jedno co wiem to , że od czegoś trzeba zacząć a co będzie czas pokaże. Oczywiście te wszystkie Wasze wpisy pomogły mi w podjęciu jakichkolwiek kroków / i za to ogromnie dziekuję smile /  i chyba jestem bliżej celu ale czy firma na którą się zdecydowałam będzie ok ? Ich weiss nicht:)

#42 2013-10-03 17:28:05

momus7
Member

Mnie, po przeczytaniu różnych wypowiedzi dymi się z czachy.
Tak sobie myślę że dopiero w "praniu" wychodzi prawda o firmie.
To często tzw.element ludzki wpływa na to.
Jak się trafi na mało kompetentną osobę to mamy problemy w pracy.
A pani zawsze się wyłga.
To my musimy tyrać żeby zarobić kasę dla siebie i firmy.
A kto wie jak policzyć rekompensatę dla nas, za uszczerbek na zdrowiu?
Jakieś zakażenia ,infekcje itp.Nie wspomnę nawet o bolących plecach,czy bolących nerwach.
Opiekunka ma być opiekunką a nie robotem wieloczynnościowym.
Nie ogrodnikiem  czy sprzątaczką,do tego rodzina musi nająć osobne osoby.
My,  zdecydowanie musimy wyznaczać granicę  zakresu obowiązków.

Rozpisałam się,ale to tak na gorąco.Pozdrawiam.
To taki mój manifest,przypomnijcie mi jakby co.

#43 2013-10-04 11:01:49

ALEX52
Member

Witam drogie panie i kolezanki ktore pracuja w SHN europa to naprawde uczciwa firma,pracuje w niej juz od roku i nie narzekam wyplaty sa zawsze na czas ,coz wiecej moge powiedziec rodzina do ktorej trafilam jest bardzo fajna.A tak w nawiasie nieznam nikogo oprocz mojej zmienniczki z tej firmy moze sie ktos odezwie domnie ja pracuje w okolicach KREFELD ,teraz jestem w polsce jeszcze przez miesiac .pozdrawiam

#44 2013-12-04 21:55:36

Caro
New member

Witam

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja, gdy osoba wyjeżdża z firmą Helper 24 i po pewnym czasie na miejscu okazuje się, że fizycznie nie jest w stanie pracować (z powodu chorób przewlekłych) - czy zerwanie kontraktu z firmą obarczone jest kwestiami finansowymi ? Czy Firma przed wyjazdem wymaga od potencjalnych pracowników aktualnych badań lekarskich dotyczących stany zdrowia - czy tylko fotografii z uśmiechniętą buzią ... ? Pytam, ponieważ moja Mama uparła się na wyjazd z tą firmą, a prawda jest taka, że sama jest ponad 60 letnią starszą, schorowaną panią, która (mając zwyrodnienia/problemy z kręgosłupem i barkami - cały czas odkładamy termin operacji) czasem ma problem wstać z łóżka, w łazience/ubikacji, czy z zapięciem głupiego stanika. Przepraszam za dosadność ale sprawa dla mnie jest bardzo poważna - na czym polega opieka medyczna tej firmy ?

pozdrawiam

Caro

#45 2013-12-04 23:03:16

ahha
Member

Caro napisał:

Witam

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja, gdy osoba wyjeżdża z firmą Helper 24 i po pewnym czasie na miejscu okazuje się, że fizycznie nie jest w stanie pracować (z powodu chorób przewlekłych) - czy zerwanie kontraktu z firmą obarczone jest kwestiami finansowymi ? Czy Firma przed wyjazdem wymaga od potencjalnych pracowników aktualnych badań lekarskich dotyczących stany zdrowia - czy tylko fotografii z uśmiechniętą buzią ... ? Pytam, ponieważ moja Mama uparła się na wyjazd z tą firmą, a prawda jest taka, że sama jest ponad 60 letnią starszą, schorowaną panią, która (mając zwyrodnienia/problemy z kręgosłupem i barkami - cały czas odkładamy termin operacji) czasem ma problem wstać z łóżka, w łazience/ubikacji, czy z zapięciem głupiego stanika. Przepraszam za dosadność ale sprawa dla mnie jest bardzo poważna - na czym polega opieka medyczna tej firmy ?

pozdrawiam

Caro

Witaj Caro jesli Twoja Mama ma tak powazne schorzenia to bedac na jej miejscu bardzo bym sie zastanawiala nad praca w tym fachu mowiac kolokwialnie.C o prawda Mama moze odrzucac tzw. ciezkie miejsca gdzie trzeba dzwigac lub pomagac w podnoszeniu ,higienie, kapieli itp.ale bez wzgledu na to powinna zapoznac sie dokladnie z umowa i konsekwencjami jej zerwania.Wszak w kazdym (chyba) wzorcu umowy jest punkt na co Pani/Pan choruje, jakie przyjmuje leki i ogolnie jakie sa ograniczenia w pracy w zwiazku ze schorzeniami.Ja tak mialam i mialam jeszcze taki punkt ze co co pisze jest zgodne ze stanem faktycznym i pod tym sie podpisalam. Taka mam wiedze .Pozdrawiam:)

#46 2013-12-05 10:14:12

Caro
New member

ahha napisał:

Caro napisał:

Witam

pozdrawiam

Caro

Witaj Caro jesli Twoja Mama ma tak powazne schorzenia to bedac na jej miejscu bardzo bym sie zastanawiala nad praca w tym fachu mowiac kolokwialnie.C o prawda Mama moze odrzucac tzw. ciezkie miejsca gdzie trzeba dzwigac lub pomagac w podnoszeniu ,higienie, kapieli itp.ale bez wzgledu na to powinna zapoznac sie dokladnie z umowa i konsekwencjami jej zerwania.Wszak w kazdym (chyba) wzorcu umowy jest punkt na co Pani/Pan choruje, jakie przyjmuje leki i ogolnie jakie sa ograniczenia w pracy w zwiazku ze schorzeniami.Ja tak mialam i mialam jeszcze taki punkt ze co co pisze jest zgodne ze stanem faktycznym i pod tym sie podpisalam. Taka mam wiedze .Pozdrawiam:)

Witaj Ahha
Tak, widziałam część dokumentów jakie przysłano Mamie z Helper24 i jest tam już adnotacja, że Mama nie jest zainteresowana opieką nad osobami leżącymi. Wzmiankę  o lekach etc też widziałam, ale nie mam wpływu na to co Mama napisze/powie w biurze ... Chyba jedynym wyjściem jest przejechać się do Gliwic i przedstawić powagę sytuacji ... - jeśli do takiej wizyty dojdzie to dam znać.

pozdrawiam

Caro

#47 2013-12-05 10:22:17

kryspinka
Member

lepiej niech przemyśli sprawe dobrze za kazdy dzien pobytu w szpitalu bedzie musiała zapłacic 10 euro za przywóz do Polski w razie komplikacji musia zapłacic sama czy jej sie to tak kalkukuje nie mówiąc o tym że wszystkie sprawy spadna na Twoja głowe bo agencja na pewno takimi rzeczami zajmowac sie na pewno nie bedzie.a wydawałoby sie że starszych trzeba słuchać ,to ten czarny scenariusz pozytywny może byc taki że faktycznie dostanie lekką stele ale na takie to mozna liczyc przy duzym szczęściu

#48 2013-12-05 10:23:03

amelia
Przyjaciel Forum

archeo napisał:

Matko boska... czytam i czytam wpisy na temat różnych firm i tu i na innych forach i powiem szczerze, że łeb mam kwadratowy. Jestem jeszcze przed podpisaniem umowy ale już po wstępnych ustaleniach i im więcej się wczytuję tym mniej wiem. Jedno co wiem to , że od czegoś trzeba zacząć a co będzie czas pokaże. Oczywiście te wszystkie Wasze wpisy pomogły mi w podjęciu jakichkolwiek kroków / i za to ogromnie dziekuję smile /  i chyba jestem bliżej celu ale czy firma na którą się zdecydowałam będzie ok ? Ich weiss nicht:)

Kochana, nie martw się , najgorsze to pierwsze 10 lat big_smile

.. a tak na poważnie , to nikt nie ogarnia wszystkiego przed pierwszym wyjazdem. Nasze forum jest pomocne, ale mimo to nie wszystko da się sprawdzić , Każdy wyjazd, to nowe doświadczenie i nowa nauka.

Nawet dla "starych" opiekunek, każdy wyjazd, szczególnie do nowej rodziny jest niewiadomą i wiąże się z pewnym ryzykiem.

Głowa do góry, pierś do przodu i POWODZENIA!

#49 2013-12-05 10:24:24

amelia
Przyjaciel Forum

momus7 napisał:

Mnie, po przeczytaniu różnych wypowiedzi dymi się z czachy.
Tak sobie myślę że dopiero w "praniu" wychodzi prawda o firmie.
To często tzw.element ludzki wpływa na to.
Jak się trafi na mało kompetentną osobę to mamy problemy w pracy.
A pani zawsze się wyłga.
To my musimy tyrać żeby zarobić kasę dla siebie i firmy.
A kto wie jak policzyć rekompensatę dla nas, za uszczerbek na zdrowiu?
Jakieś zakażenia ,infekcje itp.Nie wspomnę nawet o bolących plecach,czy bolących nerwach.
Opiekunka ma być opiekunką a nie robotem wieloczynnościowym.
Nie ogrodnikiem  czy sprzątaczką,do tego rodzina musi nająć osobne osoby.
My,  zdecydowanie musimy wyznaczać granicę  zakresu obowiązków.

Rozpisałam się,ale to tak na gorąco.Pozdrawiam.
To taki mój manifest,przypomnijcie mi jakby co.

Masz rację, ja też to ciągle powtarzam.

#50 2013-12-05 11:53:24

urszula47
Member

Caro napisał:

Witam

pozdrawiam

Caro

Jezeli dojdzie do wyjazdu ,to niech mama wezmie choc turystyczna Ekuz plus polise na transport sanitarny i zcie/no Warta Travel/,w kazdy razie musi miec w rece te dwa ubezpieczenia!Bez nich nawet niech sie nie wybiera!Firma powinna wyrobic te karte do dnia wyjazdu i wykupic ubezpieczenie dodatkowe/karta ekuz to za malo,za szpital 10eur dziennie ale po 14dniach juz pobyt darmowy/Szpital jednak nie trzyma chorych obcokrajowcow ,jak nadaja sie do transportu karetka to na koszt pacjenta wioza do odpowiedniego kraju.Osoby lezace nie musza byc ciezkie "w obsludze",nawet przeciwnie!Pracowala u takiej babci i mialam dzwig ,bajka!Pflegediens rano i wieczorem codzien myl ja.Lekka praca.Gorzej z wozkiem,transfery recznie lub demencje mobilne o sile konia:)nie dadza sie polozyc,ubrac itd.Mama niech wybierze oferte krotkoterminowa ,zeby sie przekonac czy sprosta zadaniu.Najlepiej jak bedzie miec bilet open ,W firmie Margos rodzina placi po przyjezdzie ok 180eur,moze tam?Wejdz na www.mypolonia.pl z lewej jest wykaz firm i podzwoncie!

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2013-12-05 11:54:58)

#51 2013-12-05 12:09:39

Caro
New member

urszula47 napisał:

Osoby lezace nie musza byc ciezkie "w obsludze",nawet przeciwnie!Pracowala u takiej babci i mialam dzwig ,bajka!Pflegediens rano i wieczorem codzien myl ja.Lekka praca.Gorzej z wozkiem,transfery recznie lub demencje mobilne o sile konia:)nie dadza sie polozyc,ubrac itd.Mama niech wybierze oferte krotkoterminowa ,zeby sie przekonac czy sprosta zadaniu.Najlepiej jak bedzie miec bilet open ,W firmie Margos rodzina placi po przyjezdzie ok 180eur,moze tam?Wejdz na www.mypolonia.pl z lewej jest wykaz firm i podzwoncie!

Moja Mama ma problem z podniesieniem zwykłego szklanego dzbanka z ekspresu kawowego - ze zwględu na problemy z nadgarstkiem; niedawno zemdlała i znalazła się na tydzień w szpitalu - ma problemy neurologiczne więc żadna praca, nawet lekka za granicą, nie uspokaja mnie - co innego gdyby to była w Warszawa, to odległość Śląsk-Warszawa nie jest dla mnie kłopotem.

pozdrawiam

Caro

#52 2013-12-05 15:46:56

kasia63
Member

Caro napisał:

urszula47 napisał:

Osoby lezace nie musza byc ciezkie "w obsludze",nawet przeciwnie!Pracowala u takiej babci i mialam dzwig ,bajka!Pflegediens rano i wieczorem codzien myl ja.Lekka praca.Gorzej z wozkiem,transfery recznie lub demencje mobilne o sile konia:)nie dadza sie polozyc,ubrac itd.Mama niech wybierze oferte krotkoterminowa ,zeby sie przekonac czy sprosta zadaniu.Najlepiej jak bedzie miec bilet open ,W firmie Margos rodzina placi po przyjezdzie ok 180eur,moze tam?Wejdz na www.mypolonia.pl z lewej jest wykaz firm i podzwoncie!

Moja Mama ma problem z podniesieniem zwykłego szklanego dzbanka z ekspresu kawowego - ze zwględu na problemy z nadgarstkiem; niedawno zemdlała i znalazła się na tydzień w szpitalu - ma problemy neurologiczne więc żadna praca, nawet lekka za granicą, nie uspokaja mnie - co innego gdyby to była w Warszawa, to odległość Śląsk-Warszawa nie jest dla mnie kłopotem.

pozdrawiam

Caro

No to ja nie rozumiem ,czemu jak mama taka chora i rzeczywiście sie teraz na 100% do żadnej takiej pracy ,daleko od domu nie nadaje -czemu się jak osioł uparła????Każdy chce zarobic to wiadomo ,ale do cięzkiej cholery !!!!Nie za wszelka cenę!!!!!Co ona?Chce wrocić w pudełku????/Daj jej to do przeczytania wszystko ,może pójdzie po rozum do glowy.........

#53 2013-12-05 16:32:02

Maytaya
Member

caro , mmmm.
Ja bym nie chciala na miejscu Niemca 60letniej,chorej Opiekunki hmm 
Kasia63 ma racje - twoja mama  oszalala hmm 
nie wiem co porawadzic  ...

#54 2013-12-05 18:11:37

ahha
Member

amelia napisał:

archeo napisał:

.. a tak na poważnie , to nikt nie ogarnia wszystkiego przed pierwszym wyjazdem. Nasze forum jest pomocne, ale mimo to nie wszystko da się sprawdzić , Każdy wyjazd, to nowe doświadczenie i nowa nauka.

Nawet dla "starych" opiekunek, każdy wyjazd, szczególnie do nowej rodziny jest niewiadomą i wiąże się z pewnym ryzykiem.

Witaj Ameio co prawda post Archeo jest z kwietnia br. ale to co piszesz to swieta prawda dla kazdej zwlaszcza nowej opiekunki. Archeo zas ma juz 'pierwsze koty za ploty " za soba i jest wprawiona opiekunka tak mysle prawda Archeo?smilesmile:)Nie taki dialel straszny:)smilesmile

#55 2013-12-05 19:07:47

amelia
Przyjaciel Forum

ahha napisał:

amelia napisał:

archeo napisał:

Witaj Ameio co prawda post Archeo jest z kwietnia br. ale to co piszesz to swieta prawda dla kazdej zwlaszcza nowej opiekunki. Archeo zas ma juz 'pierwsze koty za ploty " za soba i jest wprawiona opiekunka tak mysle prawda Archeo?smilesmile:)Nie taki dialel straszny:)smilesmile

To chyba ta grypa tak na mnie działa, że nie zauważyłam daty tego postu smile , choć to cały czas aktualne sprawy.

#56 2015-09-22 12:25:24

AlicjaKon
New member

2000 euro to chyba placi rodzina agencji, a pozniej wiadomo jak.... juz sama nie wiem... macie numer do tej agencji?

#57 2015-12-16 13:48:09

dionizy06
New member

całkiem solidna firma, zobaczymy jak będzie dalej

#58 2015-12-16 22:21:15

festynka
Member

dionizy06 napisał:

całkiem solidna firma, zobaczymy jak będzie dalej

Jestes z tej agencji? Z wpisu można tak wnioskować.

Reklama