Zakładanie spraw w sądach przeciw naszym ex-pracodawcom.

Pracowałam na umowę -zlecenie. Nie otrzymałam wynagrodzenia. Firma w wyniku kontroli Inspekcii Pracy zamknęła działalność. Kontrola ZUS w trakcie. Nieoficjalnie inspektorka powiadomiła mnie o tym że- firma nie miała uprawnień do delegowania ale A1 nie będzie cofnięte i tak właśćiwie, to inni mają gorzej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Sposób pracy: Praca legalna, praca na czarno - aktualne tematy :

#1 2014-09-30 12:09:39

Hexeanna
New member
Zarejestrowany: 2014-09-30
Posty: 1

Zakładanie spraw w sądach przeciw naszym ex-pracodawcom.

Pracowałam na umowę -zlecenie.
Nie otrzymałam wynagrodzenia. Firma w wyniku kontroli Inspekcii Pracy zamknęła działalność. Kontrola ZUS w trakcie. Nieoficjalnie inspektorka powiadomiła mnie o tym  że- firma nie miała uprawnień do delegowania ale A1 nie będzie cofnięte i tak właśćiwie, to inni mają gorzej.

Jaqkie macie doświadczenia z sadami, mozecie podać jakieś sprawy, które zakończyły sie naszym zwycięstwem?
Sygnatury akt itp.
Pozdr

Offline

 

#2 2014-09-30 22:48:36

ava
Member
Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 295

Re: Zakładanie spraw w sądach przeciw naszym ex-pracodawcom.

Bogu dziękować nie musiałam się po sądach włóczyć żeby zarobione pieniądze odzyskać. Wyrok uzyskasz, ale to pewnie potrwa. Szybkiego załatwienia sprawy życzę. 

Jesteś pewna, że firma zamknęła działalność w wyniku kontroli PIP. Ja bym obstawiała, że to firemka zamknęła działalność aby uniknąć kontroli. Jak nie jest gałgan przedsiębiorcą, to nie mogą go kontrolować. Pewnie masz „lepiej” bo nie byłaś delegowana, ale w podróży służbowej ( zlecenie + diety). Trzymaj się, nie daj się.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Za i przeciw pracy na czarno - Jak tak przeglądam to forum to widać, że wiele opiekunek korzystały z obu form zatrudnienia. W związku z tym mam pytanie: co w końcu jest lepsze? Ja jeżdżę legalnie, ale zastanawiam się nad zamianą na pracę na czarno- ze względu an zarobki...

Na czarno za i przeciw - Drogie koleżanki, chciałam się dowiedzieć czy jakieś sankcje prawne grożą za pracę na czarno w Niemczech? Czy zdarzają się jakieś kontrole i kary gdy się jedzie na własną rękę???

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

Polityka Prywatności i Polityka Cookies