Ile trwa Ruhezeit w Niemczech?grrr...

Przybilam 3 gwozdziki ok 13-00 na balkonie;) i wyleciala sasiadka, ze jest Ruhezeit!! :mad: kuzwa, mowie, ok, moment, musialam dobic ostatniego gwozdzika;) Aaaa jeszcze, ze w nocy jest za glosno...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2014-09-28 14:33:57

Elizabeth68
Member

Ile trwa Ruhezeit w Niemczech?grrr...

Przybilam 3 gwozdziki ok 13-00 na balkonie;) i wyleciala sasiadka, ze jest Ruhezeit!! mad
kuzwa, mowie, ok, moment, musialam dobic ostatniego gwozdzika;)
Aaaa jeszcze, ze w nocy jest za glosno....ja na nia wielkie oczy?! jak za glosno?
no tak, gadam ponoc przez telefon za glosno...a sciany sa cienkie;)
Z nia mialam jakies dziwne przejscia, nie wiem o co Kobicie chodzi, ale jak dla mnie jest dziwna....
Wczoraj rano sprzataczka jakas, ktora z reszta rozmawiala z nia wczesniej, zaczepila mnie zeby tak glosno drzwi nie zamykac....masakra....
One nawet jak bede je pescila zamykajac wydadza odglos;)
Czy Ci ludzie powariowali?
Do ktorej godziny dzis jeszcze nie moge wziac tego mlotka do reki?wink bo chcialabym dokonczyc swoje dzielo na balkonie?
Tylko nie mowcie, ze cala niedziele...;(
Paranoja jakas...

Pozdrawiam
Elizabeth

Ostatnio edytowany przez Elizabeth68 (2014-09-28 14:35:18)

#2 2014-09-28 15:49:13

amelia
Przyjaciel Forum

Re: Ile trwa Ruhezeit w Niemczech?grrr...

Elizabeth68 napisał:

Przybilam 3 gwozdziki ok 13-00 na balkonie;) i wyleciala sasiadka, ze jest Ruhezeit!! mad
Aaaa jeszcze, ze w nocy jest za glosno....ja na nia wielkie oczy?! jak za glosno?
Z nia mialam jakies dziwne przejscia, nie wiem o co Kobicie chodzi, ale jak dla mnie jest dziwna....
Wczoraj rano sprzataczka jakas, ktora z reszta rozmawiala z nia wczesniej, zaczepila mnie zeby tak glosno drzwi nie zamykac....masakra....
Do ktorej godziny dzis jeszcze nie moge wziac tego mlotka do reki?wink bo chcialabym dokonczyc swoje dzielo na balkonie?
Paranoja jakas...

Pozdrawiam
Elizabeth

Całą niedzielę, niestety. Sobota po południu też. No i codziennie w porze obiadowej, 2 godziny.
A tak naprawdę to zawsze mogą wezwać policję i powiedzieć że jest za głośno. Nawet o 7-ej rano mogą powiedzieć jak za głośno gra muzyka a policjant przyjdzie, choć Ci nic nie zrobi (za pierwszym razem) ale ma obowiązek Cię pouczyć.

Tak że jak trafiłaś na "gangrenę" to może zgłoś to do firmy. ( jeśli chodzi o drzwi)  Ale młotkiem w niedzielę nie pracuj. sad

#3 2014-09-28 16:12:49

Elizabeth68
Member

amelia napisał:

Elizabeth68 napisał:

Paranoja jakas...

Pozdrawiam
Elizabeth

Całą niedzielę, niestety. Sobota po południu też. No i codziennie w porze obiadowej, 2 godziny.
A tak naprawdę to zawsze mogą wezwać policję i powiedzieć że jest za głośno. Nawet o 7-ej rano mogą powiedzieć jak za głośno gra muzyka a policjant przyjdzie, choć Ci nic nie zrobi (za pierwszym razem) ale ma obowiązek Cię pouczyć.

Tak że jak trafiłaś na "gangrenę" to może zgłoś to do firmy. ( jeśli chodzi o drzwi)  Ale młotkiem w niedzielę nie pracuj. sad

chyba trafilam, jutro to zrobie:)
Firma juz wie, ze mam taka sasiadeczke, ktora moze, ale nie musi chciec mi zaszkodzic....
Pewnosci nie mam, ale bede sie usmiechac bez zachwytu:D
To jest jeszcze bliska kolezanka przyjaciolki corki, a ta przyjaciolka od czasu czasu miedzy opiekunkami opiekuje sie babcia...
sie porobilo, ale grunt to pozbyc sie leku przed ludzmi, nie robie nic zlego a tej pracy jest full jakby co...

Milego dzionka
Elizabeth

#4 2014-09-28 16:33:18

amelia
Przyjaciel Forum

Też kiedyś miałam sąsiadkę (debilkę), która mnie wyzwała od polskich świń, krów i czegoś tam jeszcze i powiedziała że wezwie policję na mnie, bo krzywdzę dziadka.
( To długa historia) W każdym razie córka dziadka stała za mną "murem" i powiedziała, że mam nic nie zmieniać w moim postępowaniu i jak babsko chce , to niech przysyła policję. (miała zięcia policjanta i myślała że mnie wystraszy).

Następnego dnia po awanturze wygoniłam ją z domu i powiedziałam, że nie życzę sobie kontaktu z nią. Chodziła nadęta jak "puzon" ale był spokój.

Przy innych Stellach nie miałam takich problemów. W sumie, to z sąsiadami powinno się żyć w zgodzie, nawet jak czasem trzeba zęby zacisnąć.

No ale cóż?, czasem się nie da, choć byśmy im dopę miodem smarowali. Zresztą tak jak wszędzie , są ludzie i parapety.

Będziesz miała zagwozdkę.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-09-28 16:35:19)

#5 2014-09-28 18:25:40

arielka
Member

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam
Elizabeth

Niedziela i sobota to święto. Ale nie tylko w De, również w Polsce. Zabiłabym tego, kto by mi wiercił albo gwoździe wbijała za ścianą tongue

Wystarczy, że mi jeden sąsiad kosi trawę w każde święto... mogę tolerować tylko swoje własne hałasy wink

#6 2014-09-28 19:02:26

Elizabeth68
Member

arielka napisał:

Elizabeth68 napisał:

Pozdrawiam
Elizabeth

Niedziela i sobota to święto. Ale nie tylko w De, również w Polsce. Zabiłabym tego, kto by mi wiercił albo gwoździe wbijała za ścianą tongue

Wystarczy, że mi jeden sąsiad kosi trawę w każde święto... mogę tolerować tylko swoje własne hałasy wink

To byly trzy male gwozdziki, i wbijalam je w drewno balkonowe, chcialam zaslonic wnetrze, bo wszystko widac...
Jasne, mozna te 2 godziny traktowac jako swietosc, ale ja mysle, ze chodzi o cos innego...
bo zeby komus rozmowy telefoniczne przeszkadzaly, to ja nie wiem z czego te sciany sa...co Wy nigdy wieczorem nie rozmawiacie przez telefon?
fakt rozmowa byla do ok 24:00, ale kuzwa nie darlam sie, normalnie mowilam...
Poza tym to mozna przekazac zupelnie inaczej, wytlumaczyc jakie panuja tu zasady a nie tak od razu z pycholem...
ale mnie tam juz wisi, zastosowalam sie...
Wiecie czlowiek w obcym kraju, jakies niedomowienie, chec pomocy nagle szlus, wlacza sie lampka sygnalizacyjna...
Ja rozumiem Ruhezeit dla osob straszych;)o!
Osoby w pelni sil to smiech na sali haha tylko brzuchy rosna ;-P

#7 2014-09-28 21:11:59

arielka
Member

Elizabeth68 napisał:

Jasne, mozna te 2 godziny traktowac jako swietosc, ale ja mysle, ze chodzi o cos innego...

Ja też myslę, że nie fakty chodziło, ale o tzw. "pouczenie obcego, czyt. dzikiego" . Bo nas czasem traktują jak gorszych...lepiej się wtedy czują?

Elizabeth68 napisał:

bo zeby komus rozmowy telefoniczne przeszkadzaly, to ja nie wiem z czego te sciany sa...
fakt rozmowa byla do ok 24:00, ale kuzwa nie darlam sie, normalnie mowilam...

A może za cicho mówiłaś tongue
Zresztą, jak mój mąż gada przez telefon, to go słychać u sąsiadów. A on mówi, że cicho mówił. No , cicho jak lew ryczący big_smile

Osoby w pelni sil to smiech na sali haha tylko brzuchy rosna ;-P

A ja nie wiedziałam, dlaczego ten mój kiedyś płaściutki brzuszek taki teraz wypukły się robi. A to z umiłowania niedzielnej ciszy tak urósł.
No, no.
Dzięki za informacjęł tongue

#8 2014-09-28 21:42:03

amelia
Przyjaciel Forum

A R I E L K A !    Powiedz mi moja droga jak Ty to robisz że cytujesz trzy posty naraz???

No tak mi się to podoba, że największym moim pragnieniem jest nauczyć się tego triku. smile

#9 2014-09-28 23:01:14

arielka
Member

amelia napisał:

A R I E L K A !    Powiedz mi moja droga jak Ty to robisz że cytujesz trzy posty naraz???

No tak mi się to podoba, że największym moim pragnieniem jest nauczyć się tego triku. smile

Widzę, że nie śpisz, więc ci powiem...
Albo nie, nie powiem, bo mam jeszcze coś do zrobienia i musiałabym logicznie to wyjaśnić, a to wymaga czasu, bo moja głowa marzy już tylko o książeczce do łóżeczka <--- Widzisz, sama budowa tego zdania świadczy o tym, że już mózg mi się zawiesił sad
Więc pogłówkuj sobie i jeżeli do jutra sama nie wpadniesz na to, to rano napiszę tongue

Umiesz zamieszczać obrazki, a mnie to się nie udało mimo wielu prób. Więc masz mądrą główkę. i coś wykombinujesz.
A na razie:

Nun schnell ins Bett und schlaft recht schön,
dann will auch ich zur Ruhe gehn,
ich wünsch’ euch gute Nacht.

Pamietęcie, kto to śpiewał wink w DDRze?

#10 2014-09-29 10:52:11

arielka
Member

Amelio, oto sposób wielokrotnego cytowania:

1. Kilkasz cytuj
2. Wykasowujesz fragmenty, których nie chcesz cytować.
3. Wpisujesz

przed zdaniem do cytowania.
4. Wpisujesz

na końcu cytowanego fragmentu.
5. Piszesz swój komentarz.
6. Ponawiasz punkty od 3 do 5 tyle razy, ile chcesz smile

Ostatnio edytowany przez arielka (2014-09-29 10:53:21)

#11 2014-09-29 10:55:39

arielka
Member

arielka napisał:

Amelio, oto sposób wielokrotnego cytowania:

1. Kilkasz cytuj
2. Wykasowujesz fragmenty, których nie chcesz cytować.
3. Wpisujesz

przed zdaniem do cytowania.
4. Wpisujesz

na końcu cytowanego fragmentu.
5. Piszesz swój komentarz.
6. Ponawiasz punkty od 3 do 5 tyle razy, ile chcesz smile

Niestety komputer zareagował w punkcie 4 na koniec cytatu. wink Nic na to nie poradzę. Mam nadzieję, że całość jest logiczna i czytelna smile
Owocnego cytowania wink

#12 2014-09-29 11:34:42

amelia
Przyjaciel Forum

arielka napisał:

amelia napisał:

Widzę, że nie śpisz, więc ci powiem...
Albo nie, nie powiem, bo mam jeszcze coś do zrobienia i musiałabym logicznie to wyjaśnić, a to wymaga czasu, bo moja głowa marzy już tylko o książeczce do łóżeczka <--- Widzisz, sama budowa tego zdania świadczy o tym, że już mózg mi się zawiesił sad
Więc pogłówkuj sobie i jeżeli do jutra sama nie wpadniesz na to, to rano napiszę tongue

Umiesz zamieszczać obrazki, a mnie to się nie udało mimo wielu prób. Więc masz mądrą główkę. i coś wykombinujesz.
A na razie:

Nun schnell ins Bett und schlaft recht schön,
dann will auch ich zur Ruhe gehn,
ich wünsch’ euch gute Nacht.

Pamietęcie, kto to śpiewał wink w DDRze?

Piaskowy dziadek?

No i dzięki za instruktarz. Jak znajdę trochę więcej czasu, to postaram się tego nauczyć, ale na razie coś czarno to widzę. big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-09-29 11:51:17)

#13 2014-09-29 12:15:32

arielka
Member

amelia napisał:

Piaskowy dziadek?

No i dzięki za instruktarz. Jak znajdę trochę więcej czasu, to postaram się tego nauczyć, ale na razie coś czarno to widzę. big_smile

Jasne, Sandmaennchen wink

Teraz spojrzałam jeszcze raz. Że też tego wcześniej nie zauważyłam: komputer na hasło, które wpisuję reaguje jego WYKONANIEM!!!

Więc napiszę te same hasła do cytowania, co wcześniej, ale DUŻYMI  literami. A Ty wpisz je z małymi, ok?

Pkt 3 - przed zdaniem do cytowania wpisz

tylko małymi literami + klamry
Pkt 4 - po zdaniu cytowanym wpisz

również małymi literami + klamry, zwróć uwagę, że tu musi być znak /

Reszta bez zmian.
Miłego dnia smile

Myślałam, że jak dam dużymi literami, to komp to wyświetli. sadsadsad Co za uparciuch wink

Mam jeszcze inny pomysł.

Wciśnij cytowanie i zwróć uwagę, co się wyświetla na początku i na końcu. I zastosuj to, co widzisz w nawiasach-klamrach po każdym fragmencie cytowania.
Miałam wczoraj przeczucie, że wyjaśnienie tego nie będzie łatwe wink

Ostatnio edytowany przez arielka (2014-09-29 12:19:37)

Reklama