img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Altenpflegehilfe

Witam po długiej przerwie, chciałam zapytać, czy ktoś orientuje się jakie obowiązki ma Altenpflegehilfe i jak taka praca wygląda. Byłabym wdzięczna za informacje...

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2014-09-23 08:44:50

iweta
Member
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 91

Altenpflegehilfe

Witam po długiej przerwie,
chciałam zapytać, czy ktoś orientuje się jakie obowiązki ma Altenpflegehilfe i jak taka praca wygląda. Byłabym wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2014-09-24 11:53:49

iweta
Member
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 91

Re: Altenpflegehilfe

malagosia napisał:

iweta napisał:

Witam po długiej przerwie,
chciałam zapytać, czy ktoś orientuje się jakie obowiązki ma Altenpflegehilfe i jak taka praca wygląda. Byłabym wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam

Altenflegehilfe-chyba jak sama nazwa wskazuje to jest to tylko pomoc czyli człowiek do wszystkiego i dla wszystkich.
Trochę zaczęłam się interesować tematem,gdyż planuję w przyszłym roku iść do szkoły trzyletniej na Altenpflegerin.Na Altenpflegehilfe wystarczy roczna szkoła.
1 Października zaczyna się nowy semestr (Stuttgart),ale nie zdążę z tłumaczeniem potrzebnych dokumentów i muszę jeszcze odłożyć trochę pieniędzy,dlatego zdecydowałam się poczekać jeszcze rok.
Jest również możliwość aby dostać pokój w tzwn.internacie (coś na wzór hotelu dla pracowników).Koszt to podobno około 200€uro m-c.Piszę podobno,gdyż temat jest dla mnie świeży i narazie są to tylko wstępne informacje których sama się dowiedziałam.Chętnie nawiążę kontakt z osobami które są w temacie i też mają w planie szkołę.

Hej, dzięki za odpowiedź. Ja obecnie mieszkam niedaleko Stuttgartu i też chcę zrobić studia, nawet znalazłam dwuletnie dla obcokrajowców w mojej miejscowości. Ja się zastanawiam nad Altenpflegerin i Altenpflegehilfe, ale chodzi o czas i pieniądze, bo to są studia dzienne, więc właściwie praca jest wykluczona.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2015-03-26 06:40:49

haneeya
New member
Zarejestrowany: 2015-03-26
Posty: 1

Re: Altenpflegehilfe

Podczas odwiedzin członków najbliższej rodziny zachowuję się podobnie jak Dalia. Uważam, że nie byłoby właściwe pozostawać z nimi dłużej niż przez chwilę przy przywitaniu. To jest ich wizyta i to wyłącznie oni powinni spędzać czas z PDP, bo taki jest cel ich odwiedzin i nie powinnam ich krępować swoją obecnością. Najczęściej proponują, żeby pozostać w ich towarzystwie, jednak nie korzystam z tego, bo zwykle jest to jedynie uprzejmość. Czasem przygotowuję coś do picia: kawę, herbatę lub wodę. Zazwyczaj są dobrze zorientowani w poruszaniu się po całym domu. Wychodzę z pokoju w momencie ich wyjścia jedynie po to, żeby pożegnać się.



_____________



haneeya

Ostatnio edytowany przez haneeya (2015-03-26 06:41:17)

Offline

 

#4 2015-03-26 08:38:49

amelia
Przyjaciel Forum
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 4997

Re: Altenpflegehilfe

haneeya napisał:

Podczas odwiedzin członków najbliższej rodziny zachowuję się podobnie jak Dalia. Uważam, że nie byłoby właściwe pozostawać z nimi dłużej niż przez chwilę przy przywitaniu. To jest ich wizyta i to wyłącznie oni powinni spędzać czas z PDP, bo taki jest cel ich odwiedzin i nie powinnam ich krępować swoją obecnością. Najczęściej proponują, żeby pozostać w ich towarzystwie, jednak nie korzystam z tego, bo zwykle jest to jedynie uprzejmość. Czasem przygotowuję coś do picia: kawę, herbatę lub wodę. Zazwyczaj są dobrze zorientowani w poruszaniu się po całym domu. Wychodzę z pokoju w momencie ich wyjścia jedynie po to, żeby pożegnać się.



_____________



haneeya

A można wiedzieć jak będziesz korzystać z naszego forum. Zabawisz z nami na dłużej i będziesz służyć nam swoimi radami?
Co robisz? Gdzie jesteś? Może zdradzisz rąbka tajemnicy? (jeśli wolno zapytać?)

Offline

 

#5 2015-03-26 08:57:21

squonk
Member
Zarejestrowany: 2014-08-11
Posty: 366

Re: Altenpflegehilfe

haneeya napisał:

Podczas odwiedzin członków najbliższej rodziny zachowuję się podobnie jak Dalia. Uważam, że nie byłoby właściwe pozostawać z nimi dłużej niż przez chwilę przy przywitaniu. To jest ich wizyta i to wyłącznie oni powinni spędzać czas z PDP, bo taki jest cel ich odwiedzin i nie powinnam ich krępować swoją obecnością. Najczęściej proponują, żeby pozostać w ich towarzystwie, jednak nie korzystam z tego, bo zwykle jest to jedynie uprzejmość. Czasem przygotowuję coś do picia: kawę, herbatę lub wodę. Zazwyczaj są dobrze zorientowani w poruszaniu się po całym domu. Wychodzę z pokoju w momencie ich wyjścia jedynie po to, żeby pożegnać się.



_____________



haneeya

Tylko co to ma wspólnego z Altenpflegehilfe? Chyba pomyliły Ci się wątki.

Offline

 

Reklama

Stopka forum