Urządzenie pokoju leżącego podopiecznego

Właśnie mam w rodzinie ciocię, obłożnie chorą którą na przemian z kuzynką będziemy się zajmowały. Czy możecie doradzić nam jak urządzić pokój takiej leżącej podopiecznej ? Część z was pracuje za granicą, więc może widziała jak tam się urządza takie pokoje dla osób schorowanych...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Polsce - aktualne tematy :

#1 2012-08-22 13:29:11

amelka44
Member

Urządzenie pokoju leżącego podopiecznego

Właśnie mam w rodzinie ciocię, obłożnie chorą którą na przemian z kuzynką będziemy się zajmowały. Czy możecie doradzić nam jak urządzić pokój takiej leżącej podopiecznej ? Część z was pracuje za granicą, więc może widziała jak tam się urządza takie pokoje dla osób schorowanych. Zależy nam na tym, żeby czuła się w nim dobrze tak jak to tylko możliwe. Ta osoba jest osobą leżącą, nie wstającą już ważne więc by było żeby zadbać za wszasu o wszystkie niezbędne rzeczy dla osób pielęgnujących ją za jednym zamachem. Będę wdzięczna za każdą radę po temat opieki nad osobą starsza jest dla mnie nowy i nie znam się na tym tak jak wy tutaj na tym forum.

#2 2012-08-22 19:44:22

poziomka
Member

Re: Urządzenie pokoju leżącego podopiecznego

Koleżanko!
Na początek kilka informacji.
To zależy od wielu czynników.
Np. wieku cioci,schorzenia,zakresu  zakresu zachowanej sprawności fizycznej,wielkości pokoju,tego czy będzie to tylko jej pokój..
Jeżeli jest to osoba leżąca i tak raczej będzie nadal bardzo ważne jest:
- łóżko specjalistyczne wielofunkcyjne  / z podnoszonym wezgłowiem,unoszeniem nóg,
regulacją wysokości leżenia w łóżku, drabinkami zapobiegające wypadnięciu,uchwyty na ręce do samodzielnego unoszenia się/,
-materac przeciwodleżynowy,
-podkłady pod pośladki,
-pampersy, pieluchomajtki,
  -lub basen,
-stolik przyłóżkowy, albo skrócić nogi od dużego taboretu
-rękawiczki jednorazowe,
-myjki,środki higieniczne,dobry balsam do ciała,
-worki jednorazowe na opatrunki, odpady
-wałek pod nogi np ze zrolowanego koca zawinięty w podkład,/jeże to osoba z niedowładem nóg, kółka pod pięty z waty,podpórka pod stopy /
-stolik na przybory do pielęgnacji,leki,jałowe gaziki, chusteczki higieniczne, przybory do mycia ,kubek lub pojnik z "dziubkiem",albo słomka do picia,sztućce..
-By nie robić przygnębiającego "szpitalnego widoku" tych rzeczy można je pogrupować do kolorowych pudełek plastikowych, albo koszyczków wiklinowych.
-Bielizna dzienna i nocna; nie syntetyczna !Wskazane wygodne koszule nocne rozpinane  lub przecięte z tyłu i wiązane jak dla położnic w szpitalu .
-Niezbędne rzeczy i lampka nocna obok łóżka,
-łóżko ustawić jeśli możliwe tak by było dojście z obu stron / ułatwia mycie, zmianę bielizny, podanie basenu/ i i nie tyłem do drzwi-potrzebny jest kontakt  wzajemny.
-Zachować na ile się da dawne wnętrze pokoju, prasę, radio, tv,telefon, jeśli ciocia  korzysta.
Nie wiem gdzie mieszkacie, takie łóżka, materace, kule do chodzenia, balkoniki można odpłatnie wypożyczać w większych miastach.Jeśli nie ma takich możliwości radzić sobie trzeba " po domowemu",np pod poduszkę wkłada się odwrócone krzesło z płaskim oparciem by chora osoba jakiś czas, lub przy dusznościach leżała wyżej..
Zajrzyjcie na stronę  Interkadry i Medwork 24 tam sa tez przydatne informacje w dziale: Poradnik opiekunki.
I piszcie, pytajcie szczegółowo, tu jest wiele sympatycznych, doświadczonych koleżanek z tego co widzę, pomogą Wam.
Pozdrawiam.

#3 2013-01-15 17:46:27

opiiekunka
Member

A ciocia chce zmienić wygląd pokoju? Czy Ty chcesz to dla niej zrobić od tak po prostu?

#4 2013-03-08 22:41:10

GieniaBytom
Member

Przy okazji ja spytam, czy jeśli osoba jest leżąca to trzeba spać w tym samym pokoju co ona? wiem, że pytanie może śmieszne ale jak jest lepiej? Boję się, że tak zasnę, że jej nie usłyszę jak będzie czegoś potrzebowała..

#5 2013-03-09 09:41:54

kasia63
Member

Gienia -NIGDY PRZENIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Opiekunka ma miec godne warunki socjalne -wlasny pokoj bezwzglednie!!!!Jesli pacjent wymaga wstawania nocnego najczesciej jest tzw Baby Fone/przywoływacz taki jak dla niemowląt.Nie moge tego znalezc ale w innym poscie przedstawiasz oferte pracy,pytasz o nasze opinie-nie gniewaj sie ale z twoich wypowiedzi wynika ,że nie masz nawet w niewielkim przyblizeniu pojęcia na czym polega praca opiekunki.To nie jest jak napisalas tylko podawanie lekow.....czego zreszta opiekunka robic nie powinna tylko Pflegedienst/w praktyce roznie bywa/,.Nie jestesmy tylko damami do towarzystwa,czesto pacjent jest lezacy,mało pomocny w codziennym funkcjonowaniu czy to ze wzgledu na wiek czy to na choroby i jest naprawde ciezko.Trzeba zmieniac pampersy,sprzatac wymiociny,karmic,przebierac,znosic rozne zachowania podopiecznego,kapac,ponadto sprzatac ,gotowac ,robic zakupy itp.Przede wszystkim proponuje ci na 1x wyjazd nie jedz do lezacego podopiecznego bo sie "zajeździsz" i zniechęcis za nie daj Boże zdrowie stracisz jak trzeba bedzie dzwigac a nie będzie na wyposazeniu specjalnego urzadzenia do tzw transferu.Szukaj ofert do kogos na chodzie i w miare możliwosci nie z demencja/doczytałam ,ze nie wiesz co to za choroba/.Szczerze ci radzę ,moze zastanow sie jeszcze nad ta pracą,moze lepiej jechac na zbiory,na pieczarki czy do fabryki......no nie wiem Gienia,moze ja przesadzam ale czarno cie widze  póki co....Sorrki.

#6 2013-03-09 11:46:01

amelia
Przyjaciel Forum

Och "poziomeczko". Jesteś perełką! Z takimi poradami nasze "nowicjuszki" będą miały o wiele łatwiej . Chwała Ci za to.

Ja należę do tych bardziej doświadczonych , ale nie mam za wiele czasu na pisanie!

Pozdrawiam cieplutko!

Do Kasi 63 : Mądrze piszesz KOBIETKO!

Też serdecznie pozdrawiam!
i całą Resztę też!
Hejka

#7 2013-03-09 12:03:00

iza46
Member

kasia63 napisał:

Gienia -NIGDY PRZENIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Opiekunka ma miec godne warunki socjalne -wlasny pokoj bezwzglednie!!!!Jesli pacjent wymaga wstawania nocnego najczesciej jest tzw Baby Fone/przywoływacz taki jak dla niemowląt.Nie moge tego znalezc ale w innym poscie przedstawiasz oferte pracy,pytasz o nasze opinie-nie gniewaj sie ale z twoich wypowiedzi wynika ,że nie masz nawet w niewielkim przyblizeniu pojęcia na czym polega praca opiekunki.To nie jest jak napisalas tylko podawanie lekow.....czego zreszta opiekunka robic nie powinna tylko Pflegedienst/w praktyce roznie bywa/,.Nie jestesmy tylko damami do towarzystwa,czesto pacjent jest lezacy,mało pomocny w codziennym funkcjonowaniu czy to ze wzgledu na wiek czy to na choroby i jest naprawde ciezko.Trzeba zmieniac pampersy,sprzatac wymiociny,karmic,przebierac,znosic rozne zachowania podopiecznego,kapac,ponadto sprzatac ,gotowac ,robic zakupy itp.Przede wszystkim proponuje ci na 1x wyjazd nie jedz do lezacego podopiecznego bo sie "zajeździsz" i zniechęcis za nie daj Boże zdrowie stracisz jak trzeba bedzie dzwigac a nie będzie na wyposazeniu specjalnego urzadzenia do tzw transferu.Szukaj ofert do kogos na chodzie i w miare możliwosci nie z demencja/doczytałam ,ze nie wiesz co to za choroba/.Szczerze ci radzę ,moze zastanow sie jeszcze nad ta pracą,moze lepiej jechac na zbiory,na pieczarki czy do fabryki......no nie wiem Gienia,moze ja przesadzam ale czarno cie widze  póki co....Sorrki.

Kasiu63!Podpisuje sie pod Twoim zdaniem na temat tej pracy,ale Gienia juz byla jak pisala na dwoch sztellach chyba?Gieniu,czytaj forum studiuj a pytania ,ktore ciagle zadajesz sa troszke Twoim wygodnictwem,wszystko praktycznie juz na forum bylo "walkowane".Zapoznaj sie z firmami i warunkami pracy,a jak bylas juz w Niemczech,to wiesz czym to "pachnie".Milego dnia Wszystkim!!!

#8 2013-03-09 21:27:16

poziomka
Member

Amelio!
Dziękuję za ciepłe słowa, ale mimo dojrzałego wieku rumienię się .
Padło pytanie, sądziłam, że ktoś faktycznie potrzebował pilnie podpowiedzi.
Czy istotnie tak było nie wiem, bo czasem ktoś pyta , a później  cisza...
Miałam trochę czasu , coś tam nagryzmoliłam , ale do perełki mi daleko !
Są tu inne fajne, mądre dziewczyny,  służące wszelkimi radami, m. innymi prawnymi, życiowymi, ze zdrową krytyką,
ale nie złośliwością , wskazujące na nieuczciwe firmy itp... Ja z tego też korzystam.
-Na przykład u  jakniew można liczyć na celną uwagę na każdy temat, ciekawe  artykuły i nowinki , u  Izy 46 na wparcie,
radę i bezinteresowną pomoc, nowicjuszkom szczególnie. Ty dajesz nam  przykład   ile w tej pracy trzeba od siebie dawać,
ale  i wymagać  dla siebie ze strony firmy, rodziny, masz rzeczowe podejście do naszych problemów .
I można tu wymieniać inne osoby, bo każda coś fajnego wnosi na to forum, łącznie z humorem   tak potrzebnym na co dzień.
  I dzięki Wam za to !

#9 2013-03-11 19:11:23

GieniaBytom
Member

iza46 napisał:

kasia63 napisał:

Kasiu63!Podpisuje sie pod Twoim zdaniem na temat tej pracy,ale Gienia juz byla jak pisala na dwoch sztellach chyba?Gieniu,czytaj forum studiuj a pytania ,ktore ciagle zadajesz sa troszke Twoim wygodnictwem,wszystko praktycznie juz na forum bylo "walkowane".Zapoznaj sie z firmami i warunkami pracy,a jak bylas juz w Niemczech,to wiesz czym to "pachnie".Milego dnia Wszystkim!!!

Dziewczyny czytam, piszę i pytam, dziękuję Wam za pomoc. O tym babyfonie to nie widziałam!!! rewelacja, tak jak przy opiece nad dziećmi to w porządku, już się bałam, że będę musiała spać z podopieczną.. W przyszłym tygodniu mam spotkanie w 1 firmie, dam znać jak mi poszło, wypytam o te szczegóły dokładniej, najwyżej poczekam dłużej na osobę bardziej sprawną.

#10 2013-03-11 19:50:48

iza46
Member

Gieniu ,czasem warto poczekac na lzejszy przypadek.A jak bym slyszala,ze baby pfone jest na wyposazeniu lub wstawanie w nocy ,to z miejsca podziekowalabym ..Popatrz na jobleer.pl ,tam caly czas sa ogloszenia ,szukaj umowy o prace  z ustalonym wolnym i obowiazkami,oraz stanem podopiecznego.Uwazaj co podpisujesz!zadnych in blanco/na o2 dziewczyny pisaly o jakijs Prus ze Szczecina,zeruje na naiwnosci rodaczek/.Najlepiej umowe skseruj i wez do domu,a potem do prawnika.

Reklama