inne firmy wysyłłające do pracy jako opiekunka do niemiec

Zainteresowałam się firmą Guardianship ze Strzelna koło Wrocławia chcę podjąć z nią współpracę wie ktoś coś o tej firmie proszę o wiadomość .P OZDRAWIAM KOLEŻANKI I KOLEGÓW

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2012-08-21 20:31:53

barbara1957
Member

inne firmy wysyłłające do pracy jako opiekunka do niemiec

Zainteresowałam się firmą Guardianship ze Strzelna koło Wrocławia chcę podjąć z nią współpracę wie ktoś coś o tej firmie proszę o wiadomość .P OZDRAWIAM KOLEŻANKI I KOLEGÓW

#2 2012-08-21 21:56:50

ahha
Member

Re: inne firmy wysyłłające do pracy jako opiekunka do niemiec

Czesc Barbaro w sprawie Twojego pytania -chyba jest zle -przeczytaj na forum GOWORK strone 565 tam jest chyba odpowiedz.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

#3 2012-10-23 21:39:27

barbara1957
Member

SŁuchajcie koleżanki i koledzy złożyłam już papiery na wyjazd w przyszłym roku jako opiekunka pomimo że jestem pielęgniarką z 35 letnim stażem pracy na OIOMie i od roku ponad pracuję w polskim Domu Opieki Społecznej do niemieckiego Alterheimu.Pracę ma mi załatwić u niemieckiego pracodawcy a0encja HOME CARY Z POZNANIA.Czy ktoś coś o niej wie?Jak wygląda praca opiekuna w niemczech bo jak u nas to wiem. MÓJ niemecki jest bardzo książkowy więc pewnie będzie mi trudno.Mam jeszcze pytanie czy może wiecie jak wyglądają tam zarobki.Mnie powiedziano że 135o E a mieszkanie zapewnia pracodawca oczywisćie netto potem może jakieś dodatki.

#4 2012-11-15 20:34:46

iza46
Member

Z Poloniusza dzis"
OPIEKUN (MĘŻCZYZNA!), OKOLICE PFORZHEIM, 1000 euro/netto/mc, PILNE!!!
Ogłoszenie z 2012-11-15
Praca za granicą, Praca Pforzheim, Praca Niemcy, Praca Opieka nad starszymi
Poszukujemy mężczyzny do opieki na panią mieszkającą ze swoim mężem w miasteczku obok Pforzheim. Pani ma 169 cm, ok 90kg oraz 79 lat. Małżeństwo mieszka w domu 160m2, 6 pokoi. Opiekunowi przysługiwać będzie własny pokój i własna łazienka oraz TV. Osoba chora porusza się na wózku inwalidzkim jest po wylewie. W nocy trzeba pomóc w razie potrzeby skorzystania z WC.

WYJAZD JAK NAJSZYBCIEJ, POBYT 2-3 MIESIĄCE, ŚWIĘTA EXTRA PŁATNE.

Praca jest legalna ? niemiecka umowa o pracę + polska umowa o dzieło.Zakwaterowanie, wyżywienie i przejazd bezpłatne.

Wynagrodzenie ? 1000euro/netto miesięcznie.

Do tego zlecenia poszukujemy wyłącznie mężczyzn z doświadczeniem, znających język niemiecki w stopniu zaawansowanym lub średniozaawansowanym.
TO KPINY PRZECIEZ !za takie wynagrodzenie dzwiganie/mezczyzna -opiekun/pewnie gotowanie dla obojga ,pranie,prasowanie i wstawanie w nocy!za to wynagrodzenie na smieciowej umowie o dzielo!!!Jakie dzielo ?firma niestety anonimowa ,tylko tel komorkowy polski podali

#5 2012-11-15 21:11:14

ahha
Member

iza46 napisał:

Z Poloniusza dzis"
OPIEKUN (MĘŻCZYZNA!), OKOLICE PFORZHEIM, 1000 euro/netto/mc, PILNE!!!
Ogłoszenie z 2012-11-15
Praca za granicą, Praca Pforzheim, Praca Niemcy, Praca Opieka nad starszymi
Poszukujemy mężczyzny do opieki na panią mieszkającą ze swoim mężem w miasteczku obok Pforzheim. Pani ma 169 cm, ok 90kg oraz 79 lat. Małżeństwo mieszka w domu 160m2, 6 pokoi. Opiekunowi przysługiwać będzie własny pokój i własna łazienka oraz TV. Osoba chora porusza się na wózku inwalidzkim jest po wylewie. W nocy trzeba pomóc w razie potrzeby skorzystania z WC.

WYJAZD JAK NAJSZYBCIEJ, POBYT 2-3 MIESIĄCE, ŚWIĘTA EXTRA PŁATNE.

Praca jest legalna ? niemiecka umowa o pracę + polska umowa o dzieło.Zakwaterowanie, wyżywienie i przejazd bezpłatne.

Wynagrodzenie ? 1000euro/netto miesięcznie.

Do tego zlecenia poszukujemy wyłącznie mężczyzn z doświadczeniem, znających język niemiecki w stopniu zaawansowanym lub średniozaawansowanym.
TO KPINY PRZECIEZ !za takie wynagrodzenie dzwiganie/mezczyzna -opiekun/pewnie gotowanie dla obojga ,pranie,prasowanie i wstawanie w nocy!za to wynagrodzenie na smieciowej umowie o dzielo!!!Jakie dzielo ?firma niestety anonimowa ,tylko tel komorkowy polski podali

To tez ciekawe -swiateczna oferta do bardzo towarzyskiej nowotworowej demencji za cale 990 e miesicznie.No moj Boze      http://www.pracodawca.com/index.php?str … p;id=86521

#6 2012-11-15 21:54:32

kryspinka
Member

szkoda że nie ma propozycji tylko za mieszkanie i jedzenie no ale jak doswiadczenie uczy dla kogoś to będzie duża kasa i pojedzie .jak sie nie ma nic to bierze się co leci

#7 2012-11-16 10:05:38

Kamilakoz
Member

czy mi sie wydaje czy teraz jest wiecej chetnych opiekunek do pracy niz kiedys i sytuacja niektórych ludzi przyciska tam mocno ze jadą za 750  800euro.

#8 2012-11-16 10:28:10

liwia70
Member

Kamilakoz napisał:

czy mi sie wydaje czy teraz jest wiecej chetnych opiekunek do pracy niz kiedys i sytuacja niektórych ludzi przyciska tam mocno ze jadą za 750  800euro.

tak jest jakas agencja z bydgoszczy proponowala mi wyjazd za 600 euro

#9 2012-11-16 10:43:23

kasia63
Member

i w Szczecinie agencja E.Prus -proponują az 500euro,łaskawcy:)smilesmilesmile

#10 2012-11-16 12:57:06

jakniew
Member

kasia63 napisał:

To się zgadza!!!!

#11 2012-11-19 15:31:55

iza46
Member

Pilnie poszukujemy opiekunek osob starszych na okres swiäteczno - noworoczny!!! Min. zarobki 1210 €, zwrot kosztow podrozy w wys. 120 € oraz dodatek swiäteczny 100 €.
Wymagana komunikatywna znajomosc jezyka niemieckiego oraz doswiadczenie w opiece.
Dodatkowych informacji udzielamy pod wskazanym numerem telefonu!
Prosimy o kontakt!

2012-11-19
    Sylwias
    Tel. 062323145874

#12 2012-11-19 17:18:57

ulka
Member

Może komuś się przyda spis  firm wysyłający  opiekunki do pracy  do Niemiec  strona z forum opiekunki24.pl

http://www.opiekunki24.pl/wizytowki-firm

#13 2012-11-19 18:35:46

kasia63
Member

kamilakoz- no fakt ,desperacja jest wielka -skoro znajduja sie dziewczyny co nawet za 500-600 pojadą?!a nawet jak na czarno i za 1200 to pierwsze 300 trzeba haracz posrednikowi oddac i zostaje 900minus podroz odliczyc .A to wszystko dlatego ,że sie i pośrednicy i firmy wycwaniły,nie ma w stosunku do naszego zawodu kompletnie żadnych regulacji prawnych w kraju i robia co chcą.Trafic na porządna i uczciwa firme to łut szczęscia po prostu.Druga sprawa ,to same sobie krzywdę robiły zgadzając sie na skandalicznie niskie zarobki a i pośrednicy i firmy to wykorzystują.Długo jeszcze się to moim zdaniem na lepsze nie zmieni.......niestety.

#14 2012-11-19 18:49:21

jakniew
Member

kasia63 napisał:

kamilakoz- no fakt ,desperacja jest wielka -skoro znajduja sie dziewczyny co nawet za 500-600 pojadą?!a nawet jak na czarno i za 1200 to pierwsze 300 trzeba haracz posrednikowi oddac i zostaje 900minus podroz odliczyc .A to wszystko dlatego ,że sie i pośrednicy i firmy wycwaniły,nie ma w stosunku do naszego zawodu kompletnie żadnych regulacji prawnych w kraju i robia co chcą.Trafic na porządna i uczciwa firme to łut szczęscia po prostu.Druga sprawa ,to same sobie krzywdę robiły zgadzając sie na skandalicznie niskie zarobki a i pośrednicy i firmy to wykorzystują.Długo jeszcze się to moim zdaniem na lepsze nie zmieni.......niestety.

Masz rację, nie ma regulacji prawnej co do firm pośredniczących. Owszem istnieje coś takiego jak ustawa, ale tak sformułowana, że dała możliwość firmom pobierania haraczu którego według ustawy pobierać firmom nie wolno, bo zapis jest taki, że nie wolno pobierać im opłat za poszukanie pracy lecz nie ma nic na temat ile prowizji może brać firma za konkretne zlecenie na które delegują opiekunkę. Tak więc mają pole do wymanewrowania. To co firmy pobierają sobie za naszą pracę, pozostaje poza wszelką kontrolą. Pod wszelkimi artykułami jakie ukazały się do tej pory o eldorado pracujących opiekunek w komentarzach opiekunki prostują wiele nieścisłości, prostują nie prawdę jaka jest opisywana nikt nie zainteresował się tymi niecnymi praktykami. Dziewczyny, które wyjeżdżają za 500 czy 600 euro z reguły nie znają języka i chodzi im o to aby się załapać, a nie mając mozliwości na pracę w kraju godzą się na tak niskie płace, bo przeliczają je na złotówki. To się skończy gdy tylko wejdzie do nas waluta euro.

#15 2012-11-19 18:57:37

Maytaya
Member

kasia63 napisał:

No chyba pani zartuje ? 500 euro miesiecznie??? No , o takiej firmie to jeszcze nie slyszalam !

#16 2012-11-19 19:26:23

kasia63
Member

he he -dam sobie ręke uciąć ,że do PL euro jeszcze długo nie wejdzie albo i wcale.Przy kryzysie ekonomicznym w całej Europie,bankructwie Grecji i nadchodzącym ewentualnym bankructwie Hiszpanii i Portugalii,oświadczeniu Wlk.Brytanii,że nie planuje wejscia do sterfy euro wątpię ,że nasz rząd /cokolwiek by nie mówić/sie na taki krok zdecyduje.Ale tak naprawdę to istna ruletka - wejdziemy czy nie ,wpływu na to nie mamy żadnego........

#17 2012-11-19 22:36:15

jakniew
Member

Maytaya napisał:

kasia63 napisał:

No chyba pani zartuje ? 500 euro miesiecznie??? No , o takiej firmie to jeszcze nie slyszalam !

Ta pani nie żartuje, to jest prawda!!!

#18 2012-11-22 12:24:18

iza46
Member

Wklejam z pajeczyny :Oferta pracy w Niemczech

Firma Home and Care Sp.j., która specjalizuje się w wysyłaniu opiekunek do osób starszych oraz pielęgniarek do szpitali, poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko.

OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH

Oferujemy:

- legalne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
- pełne świadczenia socjalne
- zwrot kosztów podróży
- zakwaterowanie i wyżywienie
- dopasowanie oferty do kwalifikacji opiekunki
- stałą opiekę koordynatora
- korzystne warunki finansowe

Posiadamy do kilkunastu nowych ofert dziennie, zarówno długo jak i krótkoterminowych. Wszystkie osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV z dopiskiem *OPIEKUNKA*/p.s.jezeli to umowa o prace ,to mozna podpytac ul. Jawornicka 8/101 60-161 Poznań
Tel kom: +48 797 244 814
Email: hac@homeandcare.eu
www.homeandcare.eu./z ich strony/

#19 2012-12-19 11:17:58

zetka66
New member

jakniew napisał:

Maytaya napisał:

kasia63 napisał:

faktycznie to jest kpina, rzadko sie spotyka żeby schodziło ponieżej 1000 euro miesięcznie a tutaj połowa?! z różnymi firmami zdarzało mi sie wyjeżdzac do pracy jako opiekunka w Niemczech różne piniądze dostawałam ale nie 500 euro! parodia!

#20 2012-12-19 11:57:13

namolna
Member

zetka66 napisał:

jakniew napisał:

Maytaya napisał:

faktycznie to jest kpina, rzadko sie spotyka żeby schodziło ponieżej 1000 euro miesięcznie a tutaj połowa?! z różnymi firmami zdarzało mi sie wyjeżdzac do pracy jako opiekunka w Niemczech różne piniądze dostawałam ale nie 500 euro! parodia!

Prawda???

#21 2013-01-22 22:46:18

iza46
Member

WKLEJAM Z OPIEKUNKI GOWORK""Oferta pracy w Niemczech Drogie Opiekunki i Opiekunowie!
Miło nam poinformować, że nasza firma Senior Help z Poznania rozpoczęla intensywny nabór dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech.
Nie zamierzamy mamić Was lakonicznymi informacjami o "atrakcyjnych zarobkach" i "bezkonkurencyjnych warunkach współpracy" Poniżej w jasny i prosty sposób przedstawiamy warunki wspólpracy z naszą firmą i wymagania jakie stawiamy. Wnioski pozostawiamy Państwu. Wymagania, bo bez tego ani rusz...
Znajomośc języka przynajmniej w stopniu komunikatywnym (czyli gdy podopieczny prosi o coś do picia, żebyśmy wiedzieli, że mamy przynieśc wodę a nie podlać kwiatki) Barirera językowa jest nie do przeskoczenia, opiekunowie muszą znać język w stopniu umożliwiającym komunikację z podopiecznymi, rodzinami, lekarzami, jak również w sklepach czy aptece Doświadczenie od stycznia br obniżyliśmy próg doświadczenia do minimum 3 miesięcy pracy na terenie Niemiec. Doświadczenie zdobyte w Polsce jest dodatkowym atutem. Prawo jazdy - czynne prawo jazdy zwiększa minimalny próg wynagrodzenia w każdym przedziale językowym o ok 50 euro. Szczerość i uczciwość - dziwne, bo nikt tego jak do tej pory nie wymagał. Wymagamy uczciwości i szacunku wobec nas, podopiecznych i pracy. Oczywiście to działa w obie strony . Bez wzjamenej uczciwości i szczerości nie ma dobrej wspólpracy. Warunki, czyli co dostają Państwo od nas... Przedział wynagrodzeń : (obowiązuje od 1 lutego 2013)
Język komunikatywny - od 1050 euro za najlżejsze przypadki
Język dobry - od 1100 euro za najlżejsze przypadki
Język bardzo dobry - od 1200 za najlżejsze przypadki Czynne prawo jazdy +50 euro w każdym przedziale językowym.
Wiadomo, że opiekunka pracująca z bardziej schorowaną osobą otrzyma wyższe wynagrodzenie niż osoba z lekko schorowanym podopiecznym, bo jej zakres obowiązków i wysiłek jest większy. Osoby z wykształceniem pielęgniarskim +100 euro w każdym przedziale językowym Premie świąteczne +50 euro za każdy dzień, premia urodzinowa +25 euro
Zatrudnienie na umowę zlecenie, odprowadzone składki i podatki
Obowiązkowy druk A1 oraz karta EKUZ
Prywatne ubezpieczenie OC, KL, NNW, bagaż, życie
Wynagrodzenie płatne w EUR lub PLN w zależności od życzeń opiekunów
Oferty z 80% rejonów Niemiec
Opieka koordynatora i agencji
Wyjazdy standard na okres 2 miesiące, rzadziej zdarzają się tzw. krótkoterminowe 3 - 6 tygodni.
Nie będziemy pisać o zakwaterowaniu i wyżywieniu, bo to chyba nie podlega dyskusji, że mają to Państwo zagwarantowane. Staramy się również by mieli Państwo dostęp do internetu i swobodnych rozmów do Polski. Wiemy, że praca poza krajem, to tęsknota i rozłąka z bliskimi i ogólnie "ciężki kawałek chleba" toteż dokładamy wszelkich starań, by zagwarantować Państwu komfort psychiczny. Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze swoimi opiekunkami, wspieramy, rozwiązujemy probemy jeżeli zachodzi taka potrzeba.
Możecie Państwo uznać, że to ogłoszenie nie jest profesjonalne. Jednak taką mamy filozofię firmy, rodzinnej firmy. Dbamy nie tylko o siebie ale i o was. Bo bez Was nie byłoby nas.
Jeżeli chcą Panstwo rozpocząc z nami współpracę prosimy o kontakt meilowy lub telefoniczny. Miło nam będzie z Państwem porozmawiać i udzielić wszelkich informacji, których nie zawarliśmy w powyższym ogłoszeniu. Kontakt z nami :
tel. Stacj. 0048 61 669 87 13
tel. Kom. 603-460-200
e-mail : pracaseniorhelp.pl"

#22 2013-01-23 10:28:35

jakniew
Member

Zawsze warto spróbować i sprawdzić, jak się to ogłoszenie ma do rzeczywistości. Oby tak było, to inne padną z braku opiekunek, albo zaczną działać w podobny sposób. Też zamierzam tam się zgłosić.

#23 2013-01-23 14:54:15

iza46
Member

Dorcia2 napisał:

jakniew napisał:

Zawsze warto spróbować i sprawdzić, jak się to ogłoszenie ma do rzeczywistości. Oby tak było, to inne padną z braku opiekunek, albo zaczną działać w podobny sposób. Też zamierzam tam się zgłosić.

Jakniew, wysyłałaś już na tego e-maila swoją kandydaturę, bo ja nie mogę wysłać i nie wiem czemu mi nie idzie ........?

E-mail: praca@seniorhelp.pl
biuro@seniorhelp.info  ze strony http://seniorhelp.pl/  sama z ciekawosci szukalam:)oby normalniej sie dzialo w co nie bardzo wierze:)

#24 2013-01-24 14:02:18

namolna
Member

Witam! Po dłuższej nieobecności spowodowanej różnymi różnościami melduję się na forum. Tyle się wydarzyło,że nie jestem w stanie wszystkich postów przeczytać. W moich poszukiwaniach pracy polecono mi pewną firmę z Lublina.Nie mogę robić kryptoreklamy,zainteresowanym mogę podać namiary na maila.Firma współpracuje z Urzędem Pracy w Lublinie.Zatrudnia na umowę o pracę i podobno dobrze płaci.

#25 2013-01-24 14:30:03

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

iza46 napisał:

Dorcia2 napisał:

Jakniew, wysyłałaś już na tego e-maila swoją kandydaturę, bo ja nie mogę wysłać i nie wiem czemu mi nie idzie ........?

biuro@seniorhelp.info  ze strony http://seniorhelp.pl/  sama z ciekawosci szukalam:)oby normalniej sie dzialo w co nie bardzo wierze:)

ja wysłałam do tej firmy emaila i jestem ciekawa,  czy wogóle mi ktoś odpisze. Nie pisałam o sobie ,bo myslę, że sami wyślą mi jakies druki do wypełnienia.     Jakniew, a Ty pisałaś już do nich?

Zadzwoniłam, rozmowa jak to z każdą firmą przebiegła mile. Oczywiście był zaraz sprawdzian mojego poziomu języka niemieckiego. Pan zaoferował 900  do 1000 e.

#26 2013-01-24 14:52:01

kropka
Member

jakniew napisał:

Dorcia2 napisał:

iza46 napisał:

ja wysłałam do tej firmy emaila i jestem ciekawa,  czy wogóle mi ktoś odpisze. Nie pisałam o sobie ,bo myslę, że sami wyślą mi jakies druki do wypełnienia.     Jakniew, a Ty pisałaś już do nich?

Zadzwoniłam, rozmowa jak to z każdą firmą przebiegła mile. Oczywiście był zaraz sprawdzian mojego poziomu języka niemieckiego. Pan zaoferował 900  do 1000 e.

Jakniew u nich nie pracuje żaden Pan smile I na bank nie za tę stawkę smile Gdzieś ty dzwoniła ??? Zadzwoń pod 603-460-200. Ja dzwoniłam i pytałam dlaczego reklamują się że płacą od 1050  a realnie jakiś Pan proponował opiekunce 900 euro to mi kobitka powiedziała, że u nich żaden Pan nie pracuje. Zrobiłam z siebie kretyna sad

#27 2013-01-24 14:52:25

asia1974
New member

namolna wysłalam Ci @

#28 2013-01-24 15:38:43

jakniew
Member

kropka napisał:

jakniew napisał:

Dorcia2 napisał:

Jakniew u nich nie pracuje żaden Pan smile I na bank nie za tę stawkę smile Gdzieś ty dzwoniła ??? Zadzwoń pod 603-460-200. Ja dzwoniłam i pytałam dlaczego reklamują się że płacą od 1050  a realnie jakiś Pan proponował opiekunce 900 euro to mi kobitka powiedziała, że u nich żaden Pan nie pracuje. Zrobiłam z siebie kretyna sad

Wiecie co? Już chyba zaraziłam się demencją hahahaha:) Zadzwoniłam, ale do innej firmy której link znalazłam też tutaj na forum , wpisałam sobie w zakładce adres. To nie była ta firma, dopiero się zorientowałam:)smile. Jutro zadzwonię do tej k którą tutaj chodzi. Sorry, że wprowadziłam was w błąd:).

#29 2013-01-25 14:12:50

jakniew
Member

Zadzwoniłam i zdecydowałam się wyjechać z tą firmą:)

#30 2013-01-25 18:54:28

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

jakniew napisał:

A możesz nam zdradzić, o co pytali?.....ja zadzwonię też, ale jak wrócę do domu, bo tutaj nie wolno mi z telefonu korzystać:(....też się nastawiam na tą firmę, mimo, że na e-mila mi nie odpisali to  ja zadzwonię do nich........Jakniew może napiszesz mi na e-maila i porozmawiamy sobie, bo może się kiedyś obie w pracy spotkamy właśnie z tej firmy....co Ty na to:)....ślę całuski dla wszystkich opiekunek..................a wiecie, że dzisiaj na spacerze słyszałam już jak ptaki dość głośno już śpiewały, aż miło było posłuchać...Pozdrawiam.

Podaj mi swój adres meilowy.

#31 2013-01-25 20:05:32

ahha
Member

Dorcia2 napisał:

jakniew napisał:

Dorcia2 napisał:

A możesz nam zdradzić, o co pytali?.....ja zadzwonię też, ale jak wrócę do domu, bo tutaj nie wolno mi z telefonu korzystać:(....też się nastawiam na tą firmę, mimo, że na e-mila mi nie odpisali to  ja zadzwonię do nich........Jakniew może napiszesz mi na e-maila i porozmawiamy sobie, bo może się kiedyś obie w pracy spotkamy właśnie z tej firmy....co Ty na to:)....ślę całuski dla wszystkich opiekunek..................a wiecie, że dzisiaj na spacerze słyszałam już jak ptaki dość głośno już śpiewały, aż miło było posłuchać...Pozdrawiam.

...a gdzie jest Twoj e-mail bo chcę do Ciebie Jakniew napisać.......kurde ja ślepa czy co?

Dorcia  email Jankiew jest ( jak kazdej z nas)w lewym gornym rogu tak gdzie jej nick kliknij pod jakniew i otworzy Ci sie nastepna strona i tam jest napisane  email i tam pisz,

#32 2013-01-25 20:10:31

ahha
Member

Dorcia2 napisał:

jakniew napisał:

Dorcia2 napisał:

...a gdzie jest Twoj e-mail bo chcę do Ciebie Jakniew napisać.......kurde ja ślepa czy co?

Chcialam Ci pomoc ale jakniew nie podala za stopce swego adresu email.Sorki.

#33 2013-01-25 21:10:25

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

ahha napisał:

Dorcia2 napisał:

.....no właśnie nasza jakniew już chyba dopadła demencja hihi, ale ja poczekam, na pewno się odezwie jak zaskoczy, że szukam Jej......koleżanko jakniew pu puk to ja....czekam na Ciebie........smilesmilewink

Oczywiście, że podałam swój meil w stopce, dziwne że nie wyświetla. Dorcia2, Twój też nie wyświetla.

#34 2013-01-25 21:16:24

namolna
Member

jakniew napisał:

Dorcia2 napisał:

ahha napisał:

.....no właśnie nasza jakniew już chyba dopadła demencja hihi, ale ja poczekam, na pewno się odezwie jak zaskoczy, że szukam Jej......koleżanko jakniew pu puk to ja....czekam na Ciebie........smilesmilewink

Oczywiście, że podałam swój meil w stopce, dziwne że nie wyświetla. Dorcia2, Twój też nie wyświetla.

Dziewczyny po prostu w swoim profilu(na prywatne) zmieńcie ustawienia na: Ukryj adres email ale zezwól na formę email    i będzie OK!

#35 2013-01-26 09:42:10

namolna
Member

Dorcia2 napisał:

namolna napisał:

jakniew napisał:

Dziewczyny po prostu w swoim profilu(na prywatne) zmieńcie ustawienia na: Ukryj adres email ale zezwól na formę email    i będzie OK!

....już to zrobiłam, ale mam następny problem, bo nie mogę otworzyć swojej poczty..( jak wpisuje już swoje hasło to wyskakuje mi napis ..."wyczyść wszystkie cookie przeglądarki, następnie odśwież stronę i spróbuj ponownie"....jeziiuuu ja nie internetowa jestem i nie wiem co to znaczy:(....pomóżcie mi proszę...całuski dla wszystkich opiekunek..)smile

napisz jaką masz przeglądarkę,pomożemy!

#36 2013-01-26 09:44:12

namolna
Member

namolna napisał:

Dorcia2 napisał:

namolna napisał:

....już to zrobiłam, ale mam następny problem, bo nie mogę otworzyć swojej poczty..( jak wpisuje już swoje hasło to wyskakuje mi napis ..."wyczyść wszystkie cookie przeglądarki, następnie odśwież stronę i spróbuj ponownie"....jeziiuuu ja nie internetowa jestem i nie wiem co to znaczy:(....pomóżcie mi proszę...całuski dla wszystkich opiekunek..)smile

Jeszcze jedna rada: spójrz w google tam jest odpowiedź jak usunąć pliki,jak nie dasz rady pisz,wytłumaczymy co i jak!

#37 2013-01-26 10:02:46

namolna
Member

Dorcia2 napisał:

namolna napisał:

namolna napisał:

Jeszcze jedna rada: spójrz w google tam jest odpowiedź jak usunąć pliki,jak nie dasz rady pisz,wytłumaczymy co i jak!

....przeglądarkę ??  mam mozillę to jet to, ta przeglądarka??.....chyba się teraz ze mnie śmiejecie, co?

W żadnym wypadku nie jest mi do śmiechu,jak jest sprawa poważna.Poczekaj chwilkę,wołam synka i on już będzie pisał co dalej!

#38 2013-01-26 10:10:23

namolna
Member

Mozilla Firefox

Kliknij na zakładkę „Narzędzia”, a następnie „Opcje”. W systemie Linux – Edycja > Preferencje.

Wybierz zakładkę „Prywatność”.

Kliknij na „Wyświetl ciasteczka”.

Aby usunąć pojedyncze pliki cookies, kliknij na wybrany plik znajdujący się na liście i wybierz opcję „Usuń ciasteczka”.

Aby usunąć wszystkie pliki cookies, kliknij na opcję „Usuń wszystkie ciasteczka”.

#39 2013-01-26 10:11:49

namolna
Member

namolna napisał:

Mozilla Firefox

Kliknij na zakładkę „Narzędzia”, a następnie „Opcje”. W systemie Linux – Edycja > Preferencje.

Aby usunąć pojedyncze pliki cookies, kliknij na wybrany plik znajdujący się na liście i wybierz opcję „Usuń ciasteczka”.

Aby usunąć wszystkie pliki cookies, kliknij na opcję „Usuń wszystkie ciasteczka”.

napisz czy dajesz sobie radę?

#40 2013-01-26 10:27:36

namolna
Member

Dorcia2 napisał:

namolna napisał:

namolna napisał:

Mozilla Firefox

napisz czy dajesz sobie radę?

...normalnie jestem geniuszem hura.....dziękuje dobra kobietko za pomoc....mam już pocztę....całuski dla wasz kochane zapracowane opiekuneczki i teraz już możecie do mnie na pocztę już pisać.....ojej już myślałam, że nie potrafię z tą nowoczesnością....dzięki jeszcze raz..smile

No i proszę,genialna opiekunka,brawo!

#41 2013-01-26 10:36:57

namolna
Member

Dorcia2 napisał:

namolna napisał:

Dorcia2 napisał:

...normalnie jestem geniuszem hura.....dziękuje dobra kobietko za pomoc....mam już pocztę....całuski dla wasz kochane zapracowane opiekuneczki i teraz już możecie do mnie na pocztę już pisać.....ojej już myślałam, że nie potrafię z tą nowoczesnością....dzięki jeszcze raz..smile

No i proszę,genialna opiekunka,brawo!

..namolna, a zapytaj jeszcze synka, czy laptop może być no nostop włączony tzn 24 godz na dobę? czy to nie szkodzi laptopowi, bo ja słucham radia nawet w nocy nie wyłączam go i nie wiem czy dobrze robię....jeszcze raz dziękuję za pomoc...całuski dla wszystkich..dzięki takim kobietkom na forum łatwiej jest wytrwać na obczyźnie z dala od domu.....

Może być włączony,ale najlepiej podłączyć do niego ładowanie i wyciągnąć baterie. Wysłałam do Ciebie maila,sprawdzam czy poczta działa!

#42 2013-01-26 12:50:53

iza46
Member

z jobleer.pl""  NIEMIECKA FIRMA POśREDNICTWA PRACY Prowadzi Nabór Osób chętnych do podjęcia pracy w charakterze :OPIEKA- POMOC DOMOWA do Osób Starszych i Chorych na terenie Niemiec. Oferujemy legalną pracę.Zatrudnienie na warunkach Niemieckich . 1).Umowa O Pracę 2).Umowa Zlecenie 3).400 euro Basiz Zapewniamy żetelną obsługę w kwesti. a).Rzetelność informacji o podopiecznym. b).Punktualne otrzymywanie wynagrodzenia c).Warunki socialne Pracownika d).Natychmiastową pomoc w nie przewidzianych sytuacjach Wynagrodzenie miesięczne od 1100 do 1300 Euro Miesięcznie Możliwość otrzymywania wynagrodzenia w formie wypłat tygodniowych do rąk pracownika. Więcej informacji pod nr tel: 0049/ 2643941089 E-mail:adam.gontarz@onet.pl /najbardziej mnie interesuje te 400eur Basis ,ale jak firma placi to juz lipa/

#43 2013-01-26 12:59:04

skahlan
Member

co znaczy Basis, czy tam Basiz?

#44 2013-01-26 13:13:14

namolna
Member

iza46 napisał:

z jobleer.pl""  NIEMIECKA FIRMA POśREDNICTWA PRACY Prowadzi Nabór Osób chętnych do podjęcia pracy w charakterze :OPIEKA- POMOC DOMOWA do Osób Starszych i Chorych na terenie Niemiec. Oferujemy legalną pracę.Zatrudnienie na warunkach Niemieckich . 1).Umowa O Pracę 2).Umowa Zlecenie 3).400 euro Basiz Zapewniamy żetelną obsługę w kwesti. a).Rzetelność informacji o podopiecznym. b).Punktualne otrzymywanie wynagrodzenia c).Warunki socialne Pracownika d).Natychmiastową pomoc w nie przewidzianych sytuacjach Wynagrodzenie miesięczne od 1100 do 1300 Euro Miesięcznie Możliwość otrzymywania wynagrodzenia w formie wypłat tygodniowych do rąk pracownika. Więcej informacji pod nr tel: 0049/ 2643941089 E-mail:adam.gontarz@onet.pl /najbardziej mnie interesuje te 400eur Basis ,ale jak firma placi to juz lipa/

z o2 fo[20.07] 21:36   
masakra2222222222222222222
UWAGA NA PSEUDO POSREDNIKA ADAM GONTARZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma prace w okolicach BONN pojechalam od niego do pracy obiecywal super prace na miejscu okazalo sie ze nie zarabia sie 1000 E bo on zabiera cala wyplate i nie chce wyplacac pieniedzy, do tego ledwo stamtad ucieklam bo podal mi inny adres a to byla wiocha zabita dechami ze na zadnym domu nie bylo nazwy ulicy... Cos mnie tknelo gdy przyszla poczta i zobaczylam inny adres uwazajcie na niego jest najwiekszym oszustem i ma najgorsze prace w jakich bylam!!!
rum

#45 2013-01-26 13:51:04

iza46
Member

namolna napisał:

iza46 napisał:

z o2 fo[20.07] 21:36   
masakra2222222222222222222
UWAGA NA PSEUDO POSREDNIKA ADAM GONTARZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma prace w okolicach BONN pojechalam od niego do pracy obiecywal super prace na miejscu okazalo sie ze nie zarabia sie 1000 E bo on zabiera cala wyplate i nie chce wyplacac pieniedzy, do tego ledwo stamtad ucieklam bo podal mi inny adres a to byla wiocha zabita dechami ze na zadnym domu nie bylo nazwy ulicy... Cos mnie tknelo gdy przyszla poczta i zobaczylam inny adres uwazajcie na niego jest najwiekszym oszustem i ma najgorsze prace w jakich bylam!!!
rum

No to lipa faktycznie,ja nie ufam zadnkym firmom a szczegolnie w Niemczech/ jak rodzina placi to jest pewnosc ,a jak juz "Polaczki " to tylko sady niemieckie .Dzieki za wklejenie ostrzezenia!!!!

#46 2013-01-26 19:04:06

jakniew
Member

Dorcia2 wysłałam do Ciebie próbnego maila. Czy doszedł?

#47 2013-01-26 20:43:15

nastka87
New member

witam wszystkich. Pierwszy raz jestem na tym forum i widzę,że ciekawych rzeczy mogę sie tu dowiedzieć. Ja od sierpnia z przerwami pracuje u jednej babci prywatnie. do tej pory było wszystko ok. Mało roboty, babcia sympatyczna i rodzina bardzo przyjemna. Jeździłam zawsze na 6-8 tygodni. zarobki 300e tygodniowo więc super, ale teraz przyjechałam na ponad trzy miesiące i rodzina juz nie chce płacić tygodniówek tylko 1200e miesięcznie. Więc jak ja obliczyłam to na moim wyjeździe jestem 400e w plecy, dlatego bardzo ważne jest precyzyjne ustalenie płacy i formy zapłaty(mówię o pracach prywatnych).

sama zastanawiam się nad podjęciem współpracy z jakąś firmą, tylko się troche obawiam oszustów i naprawdę trudnych przypadków.
Moja znajoma jeździ z firmy i ostatnie 3 razy miała podopiecznych ze schizofrenią.
No cóż czas pokaże.

pozdrawiam kochani

PS

#48 2013-01-26 20:50:04

nastka87
New member

PPS smile Basis to znaczy podstawa, firma oferuje 400e podstawy, bo wtedy opłaty są inne.
to ta jak u nas płaca minimalna

#49 2013-01-26 20:59:53

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

jakniew napisał:

Dorcia2 wysłałam do Ciebie próbnego maila. Czy doszedł?

......jakniew nie doszedł, właśnie sprawdziłam......sad

Napisz do mnie, sprawdzę czy od Ciebie do mnie wchodzi mail.

#50 2013-01-26 21:25:30

nastka87
New member

a jak już mowa o pośrednikach to uwaga UWAGA NA GRAŻYNĘ POSIEWAŁĘ Z OKOLIC BOLESŁAWCA.  kobieta bierze 1000 zł za załatwienie pracy jeszcze przed wyjazdem, załatwia prace za 250 tygodniowo a wyjazd max na 8 tygodni z tym że nie ma szans na to by wrócić na to samo miejsce. za kolejny następny wyjazd trzeba znowu 1000 zł zapłacić.

#51 2013-01-28 11:38:52

Elizabeth
Member

Tym pośrednikom,chyba w głowach się pomieszało.My "zapiepszamy',ręce urabiamy,a Oni siedząc w domu ściągają od nas wysoki haracz.
Rozumiem,że dziewczyny w bardzo trudnej sytuacji,nie mając wyrobionych jeszcze znajomości ,chcąc wyjechać - próbują różnych propozycji.
Ja też raz dałam się nabrać,ale jak to się mówi;"na własnych błędach się uczymy". Teraz to ja staram się stawiać warunki i nie daję sobą
manipulować.Praca-tak-ale nie za wszelką siłę.
Powodzenia...miłe koleżanki.

#52 2013-02-22 15:13:53

jakniew
Member

Dorcia2 napisał:

Jakniewn co tam u Ciebie?..ja jestem już w domku i muszę coś szukać od nowa....Qrde mam już dość. Tak bym chciała mieć stałą sztele i nie martwić się czy następnym razem tam wrócę czy już nie:(....Jakniew odezwij się do mnie......Pozdrawiam opiekuneczki:)

Nic nowego, póki co jeszcze chcę pobyć w domu. Trafić na dobrą stałą stellę to chyba jak w totolotka:)

#53 2013-03-06 09:40:10

iza46
Member

Niemcy, Austria

Termin rozpoczęcia pracy:

Expersowy, nawet w 24h od podpisania
umowy

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę, pełny etat

Czas trwania
umowy:

Do wyboru: od 1 do 6 miesięcy

Opis pracy:

Wśród naszych podopiecznych są osoby w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia.
Do obowiązków pracownika należy:

opieka nad osobą starszą i chorą
    pomoc w codziennych czynnościach i  w prowadzeniu domu

Wymagania:

Komunikatywna znajomość języka niemieckiego

Doświadczanie w opiece nad osobą starszą

Życzliwe podejście do pacjenta

Prawo jazdy (mile widziane).

Informacje dodatkowe:

Dodatkowe ubezpieczenie OC

Wyjazd na czas już od 1-ego miesiąca

Zwrot kosztów dojazdu

Zatrudnienie przed wyjazdem

europacare@onet.pl
europacare@gmail.com    na goworku ktos polecal:)
Kontakt

EUROPA CARE INTERNATIONAL

ul. Chopina 8/18

20-026 Lublin

tel. + 48 81 525 28 61

tel/fax + 48 81 524 18 22

kom. + 48 784 675 050

kom. + 48 664 912 090

e-mail europacare@onet.pl/ja te znalazlam i mysle ze jak jest umowa o prace to juz ok,a na goworku trzeba poszperac lub zapytac,ja w mlynie:)jestem dzis/

Ostatnio edytowany przez iza46 (2013-03-06 11:01:40)

#54 2013-03-06 10:39:00

krystyna50
New member

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z was wyjeżdżał już za pośrednictwem firmy ProCare24. Coś ktoś o niej słyszał. Szukam a w internecie brak opinii na temat tej firmy. Jutro wyjeżdżam. Proszę o informacje o tej firmie.

#55 2013-03-06 10:54:16

ewal8
Member

Z tego co się zorientowałam to są dwie firmy EuropaCare24 z Krakowa i EuropaCare z Lublina.
Iza, która była polecana na goworku? Ta z Krakowa czy z Lublina?
Na pewno wiem, że ta z Krakowa oferuje umowę o pracę i płaci składki od średniej krajowej.

#56 2013-03-06 10:55:37

ewal8
Member

Krystyna50, napisz jakie warunki pracy i płacy zaproponowała Ci ta firma ProCare24.

#57 2013-03-06 11:09:31

iza46
Member

ewal8 napisał:

Z tego co się zorientowałam to są dwie firmy EuropaCare24 z Krakowa i EuropaCare z Lublina.
Iza, która była polecana na goworku? Ta z Krakowa czy z Lublina?
Na pewno wiem, że ta z Krakowa oferuje umowę o pracę i płaci składki od średniej krajowej.

Dopisalam do mojego postu telefony,to firma z Lublina.

#58 2013-03-06 11:26:52

kasia63
Member

jakniew napisał:

Dorcia2 napisał:

Jakniewn co tam u Ciebie?..ja jestem już w domku i muszę coś szukać od nowa....Qrde mam już dość. Tak bym chciała mieć stałą sztele i nie martwić się czy następnym razem tam wrócę czy już nie:(....Jakniew odezwij się do mnie......Pozdrawiam opiekuneczki:)

Nic nowego, póki co jeszcze chcę pobyć w domu. Trafić na dobrą stałą stellę to chyba jak w totolotka:)

Dorcia - a nie myslałas sobie działalnosc w PL załozyc i sama sobie szukac zlecen.Ja tak w zeszłym roku zrobiłam ,mam stała sztele i przyzwoita kase i jestem wiecej niz zadowolona:)No i przede wszystkim sama sobie jestem szefem:)smilesmile:)Zlecenie znalazłam na necie.

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2013-03-06 11:27:37)

#59 2013-03-06 11:30:48

krystyna50
New member

Firma ProCare24 od której dostałam propozycje to firma z warszawy. http://www.procare24.pl/. Wyjazd na okres trzech miesiecy a wynagrodzenie ok 1000 euro. Dzisiaj ma kurier z umową podjechać. CO o tym sądzicie. Któraś z was zetkneła się z tą firmą lub ma o niej jakieś informacje.

#60 2013-03-07 06:50:40

halusia1
New member

witam was kochane opiekuneczki jestem nowa i mam podpisać umowe firmą ATERIMA powiedzcie czy to rzetelna firma???? pozdrawiam......

#61 2013-03-07 17:36:56

GieniaBytom
Member

Kasia63 - musisz być bardzo przedsiębiorczą kobietą, ale pamiętaj, że nie wszystkie kobitki czują się na tyle samodzielne za granicą. Pewnie trzeba też dość dużo wyłożyć zanim się zacznie własną działalność?

#62 2013-03-07 18:06:54

kasia63
Member

Gienia - żeby założyć dz.g w naszym fachu wystarczy złożyć wniosek w urzędzie miasta,za darmo,następnie znależć sobie biuro ksiegowe ,jesli same nie znamy sie na ksiegowosci/koszt od 50 do 150zł mniej wiecej,co miesiac/ i wyrobić sobie pieczątkęok.50zł/ i to chyba wszystko.Potem przeszukujesz internet w poszukiwaniu pracy ,dajesz tez wlasne ogloszenie i to chyba wszystko.Wystarczy sie tylko odważyć:)
Jak słucham kolezanek,które niby pracuja przez agencje i musza co miesiac płacic haracz do firmy za to,że im w swej łaskawosci prace znalazła to szlag mnie trafia jasnisty!!!!I wierz mi nie sa to opiekunki świeżynki ,tylko nawet takie co juz ponad 10lat jezdza!!!!!Nie rozumiem tego?! Jak można sie tak pozwalać okradać???Pracowałam juz na czarno i przez przyzwoita tylko mało płacaca agencję -zdecydowanie wole byc samodzielna i niezalezna od nikogo:)Ale zdaję sobie sprawe ,ze jak sie jedzie 1x to jest i stres i strach,wiadomo,tez tak mialam ale szybciutko sie ogarnelam i wyleczylam.Nigdy nie płacilam za prace i nigdy nie zamierzam!!!
Czuje sie w D pewnie ,bo nie uważam żebym była jakś gorsza czy mniej wartosciowa tylko dlatego ,ze to ja tu pracuje a nie na odwrót!Język znam komunikatywnie,codziennie sie uczę czegos nowego.No i motywacja podstawowa -kto mi 50latce po liceum da w kraju tyle zarobic co tutaj??Gdyby to bylo możliwe byąłbym w domku:)I kazda z nas.

Ostatnio edytowany przez kasia63 (2013-03-07 18:13:38)

#63 2013-03-09 08:29:24

ewal8
Member

Dziewczyny, znalazłam w necie, stronkę, a właściwie katalog firm zajmujących się opieką. Najważniejsze firmy na jednej stronie z krótkim opisem i adresami, a co istotne z możliwością dodawania opinii o firmach. Póki co nie ma tam dużo tych opinii, ale mam nadzieję, że te z Was, które współpracują z poszczególnymi firmami wyrażą swoje zdanie na ich temat. smile
Pomoże to nowym i tym bardziej doświadczonym dziewczynom w podjęciu decyzji o wyborze firmy.

http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/pr … eka-niemcy

#64 2013-03-09 12:56:24

jakniew
Member

ewal8 napisał:

Dziewczyny, znalazłam w necie, stronkę, a właściwie katalog firm zajmujących się opieką. Najważniejsze firmy na jednej stronie z krótkim opisem i adresami, a co istotne z możliwością dodawania opinii o firmach. Póki co nie ma tam dużo tych opinii, ale mam nadzieję, że te z Was, które współpracują z poszczególnymi firmami wyrażą swoje zdanie na ich temat. smile
Pomoże to nowym i tym bardziej doświadczonym dziewczynom w podjęciu decyzji o wyborze firmy.

http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/pr … eka-niemcy

Bardzo dobra stronka, firm wyszczególnionych od d..... i ciut, ciut. Jak ważne są opinie i dobrze byłoby gdyby opiekunki wpisywały opinie o firmach w których pracują, ta tematyka jest dobrze skomasowana. Warto rozpowszechnić ten link.

#65 2013-03-09 15:35:33

ewal8
Member

Jakniew, ja też myślę, że strona fajna i przydatna zwłaszcza dla dziewczyn, które są "świeżynkami" albo planują zmienić firmę, tylko szkoda, że tak mało jest opinii na temat tych firm.
Ale wydaje mi się, że strona jest stosunkowo młoda i niezbyt rozpowszechniona, więc dziewczyny, wielka prośba do Was: jeśli współpracujecie z wymienionymi firmami na stronie, dodajcie tam swoją opinię na temat tej współpracy.
To nic nie kosztuje, a na pewno pomoże innym opiekunkom, a być może ustrzeże niektóre przed wdepnięciem w przysłowiowe g... smile

#66 2013-03-09 23:22:48

jakniew
Member

ewal8 napisał:

Jakniew, ja też myślę, że strona fajna i przydatna zwłaszcza dla dziewczyn, które są "świeżynkami" albo planują zmienić firmę, tylko szkoda, że tak mało jest opinii na temat tych firm.
Ale wydaje mi się, że strona jest stosunkowo młoda i niezbyt rozpowszechniona, więc dziewczyny, wielka prośba do Was: jeśli współpracujecie z wymienionymi firmami na stronie, dodajcie tam swoją opinię na temat tej współpracy.
To nic nie kosztuje, a na pewno pomoże innym opiekunkom, a być może ustrzeże niektóre przed wdepnięciem w przysłowiowe g... smile

Mało tam jeszcze wpisów, ale sądzę że jeszcze ta stronka nie jest rozpowszechniona wśród opiekunek/unów. Poza tym nie ma się czego obawiać , jesli pisze się negatywną opinię o danej firmie prawdę. Polecać firmy godne uwagi.

#67 2013-03-10 08:56:58

marii
New member

Zapraszam do pracy w Niemczech ,do opieki osób starszych, za pośrednictwem firmy z Lublina Egida ,legalne umowy wysokie zarobki dobra atmosfera w pracy,możliwość zawodowego rozwoju,uczestnictwo w kursach doszkalających.

.

barbara1957 napisał:

#68 2013-03-10 21:10:31

ahha
Member

marii napisał:

Zapraszam do pracy w Niemczech ,do opieki osób starszych, za pośrednictwem firmy z Lublina Egida ,legalne umowy wysokie zarobki dobra atmosfera w pracy,możliwość zawodowego rozwoju,uczestnictwo w kursach doszkalających.

.

barbara1957 napisał:

Witam Pania prosze nas oswiecic i zachecic-i napisac jako forma zatrudnienia, jaki ZUS, wynagrodzenie nie do.. tylko konkretnie ile na miesiac kto placi  i w jakiej walucie?,zwrot kosztow dojazdu,wczesniejszy kontakt z ew. zmienniczka, czy w umowie sa wznianki o karach dla opiekunki etc.                                                                                                                                                                          A tak na marginesie to chcialabym sie zapytac jak pani zagwarantuje 'dobra atmosfere w pracy"?Zagwarantuje Pani sympatycznego podopiecznego i mila wspierajaca rodzine?

#69 2013-03-10 21:51:12

jakniew
Member

ahha napisał:

marii napisał:

.

barbara1957 napisał:

Witam Pania prosze nas oswiecic i zachecic-i napisac jako forma zatrudnienia, jaki ZUS, wynagrodzenie nie do.. tylko konkretnie ile na miesiac kto placi  i w jakiej walucie?,zwrot kosztow dojazdu,wczesniejszy kontakt z ew. zmienniczka, czy w umowie sa wznianki o karach dla opiekunki etc.                                                                                                                                                                          A tak na marginesie to chcialabym sie zapytac jak pani zagwarantuje 'dobra atmosfere w pracy"?Zagwarantuje Pani sympatycznego podopiecznego i mila wspierajaca rodzine?

Trafne uwagi:) Od siebie dodałabym czy jest też zapis o zachowaniu tajemnicy na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. 2003, Nr 153, poz. 1503, ze zm.).

Ostatnio edytowany przez jakniew (2013-03-10 23:14:15)

#70 2013-03-11 18:49:43

GieniaBytom
Member

kasia63 napisał:

Gienia - żeby założyć dz.g w naszym fachu wystarczy złożyć wniosek w urzędzie miasta,za darmo,następnie znależć sobie biuro ksiegowe ,jesli same nie znamy sie na ksiegowosci/koszt od 50 do 150zł mniej wiecej,co miesiac/ i wyrobić sobie pieczątkęok.50zł/ i to chyba wszystko.Potem przeszukujesz internet w poszukiwaniu pracy ,dajesz tez wlasne ogloszenie i to chyba wszystko.Wystarczy sie tylko odważyć:)
Jak słucham kolezanek,które niby pracuja przez agencje i musza co miesiac płacic haracz do firmy za to,że im w swej łaskawosci prace znalazła to szlag mnie trafia jasnisty!!!!I wierz mi nie sa to opiekunki świeżynki ,tylko nawet takie co juz ponad 10lat jezdza!!!!!Nie rozumiem tego?! Jak można sie tak pozwalać okradać???Pracowałam juz na czarno i przez przyzwoita tylko mało płacaca agencję -zdecydowanie wole byc samodzielna i niezalezna od nikogo:)Ale zdaję sobie sprawe ,ze jak sie jedzie 1x to jest i stres i strach,wiadomo,tez tak mialam ale szybciutko sie ogarnelam i wyleczylam.Nigdy nie płacilam za prace i nigdy nie zamierzam!!!
Czuje sie w D pewnie ,bo nie uważam żebym była jakś gorsza czy mniej wartosciowa tylko dlatego ,ze to ja tu pracuje a nie na odwrót!Język znam komunikatywnie,codziennie sie uczę czegos nowego.No i motywacja podstawowa -kto mi 50latce po liceum da w kraju tyle zarobic co tutaj??Gdyby to bylo możliwe byąłbym w domku:)I kazda z nas.

Kasiu63 ale czy czujesz się pewnie przy szukaniu rodziny? Ja boję się, że czekam mnie coś podobnego jak w przeszłości.. wtedy jak powiem, że czegoś nie zrobię, to nie zarobię. Ja podziwiam kobiety, które mają tyle pewności siebie, by się samozatrudnić, ja nie czuję się na siłach, musiałabyś mnie za rękę prowadzić. Najbardziej to się boję odpowiedzialności, znacie stronkę, gdzie piszą o tym samozatrudnieniu?

Ostatnio edytowany przez GieniaBytom (2013-03-11 18:50:34)

#71 2013-03-11 18:52:18

GieniaBytom
Member

halusia1 napisał:

witam was kochane opiekuneczki jestem nowa i mam podpisać umowe firmą ATERIMA powiedzcie czy to rzetelna firma???? pozdrawiam......

Daj nam znać koniecznie jak Ci tu poszło, ja nie znam firmy

#72 2013-03-11 18:57:01

GieniaBytom
Member

jakniew napisał:

ahha napisał:

marii napisał:

.

Trafne uwagi:) Od siebie dodałabym czy jest też zapis o zachowaniu tajemnicy na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. 2003, Nr 153, poz. 1503, ze zm.).

Dziewczyny o co chodzi z tą tajemnicą i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji?

#73 2013-03-11 20:59:11

jakniew
Member

GieniaBytom napisał:

jakniew napisał:

ahha napisał:

Dziewczyny o co chodzi z tą tajemnicą i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji?

Prawidłowo chodzi o to, że nie wolno nam rozmawiać na temat treści umowy z konkurencyjną firmą. Jednakże są firmy, które pod rygorem tego zapisu zabraniają opiekunkom rozmawiać z rodziną o treści zawartej z nią umowy, właściwie to z nikim nie wolno o tym rozmawiać wg ich zapisu i nawet obwarowują to nałożeniem kary pienięznej na opiekunkę.

#74 2013-05-18 17:41:29

urszula47
Member

Firma Mattheiser Hilfsmittel w Trier poszukuje osób chętnych do pracy w charakterze opiekunki osób starszych ze znajomością języka niemieckiego. Oferujemy: - legalną pracę - atrakcyjne wynagrodzenie - zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV wraz ze zdjęciem na adres: E-mail: mh.jalocha@web.de lub kontakt pod numerem telefonu: +49 152 28870039
Czyzby jakas nowa firma?Wklejam,bo moze szukajacym sie przyda ,lecz warto wczesniej zapoznac sie z warunkami .

#75 2013-05-18 19:50:02

ewal8
Member

jakniew napisał:

Jakniew i jak zakończyła się ta historia z tą firmą Seniorhelp z Poznania. Wyjechałaś z nimi, czy coś jednak nie wypaliło?  Bo z tego co się orientuję, to teraz z inną firmą jesteś na wyjeździe.

#76 2013-05-18 20:05:00

jakniew
Member

ewal8 napisał:

jakniew napisał:

Jakniew i jak zakończyła się ta historia z tą firmą Seniorhelp z Poznania. Wyjechałaś z nimi, czy coś jednak nie wypaliło?  Bo z tego co się orientuję, to teraz z inną firmą jesteś na wyjeździe.

Z poznańską firmą nie wyjechałam, w trakcie dostałam ciekawą propozycję na zastępstwo 2-miesięczne do Austrii. Wróciłam stamtąd w połowie listopada, a przez zimę postanowiłam zostać w domu. Przed Wielkanocą zadzwoniłam do firmy z której obecnie jestem " na wyjeździe".

#77 2013-05-19 08:15:53

ewal8
Member

jakniew napisał:

Z poznańską firmą nie wyjechałam, w trakcie dostałam ciekawą propozycję na zastępstwo 2-miesięczne do Austrii. Wróciłam stamtąd w połowie listopada, a przez zimę postanowiłam zostać w domu. Przed Wielkanocą zadzwoniłam do firmy z której obecnie jestem " na wyjeździe".

Jakniew, dzięki za odp. smile Myślałam, że wiesz coś na temat Seniorhelp, bo ich oferta wygląda zachęcająco, zwłaszcza jak piszą o zarobkach. Ciekawe, czy to co piszą ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?

#78 2013-05-19 09:07:07

swistak
Member

ewal8 napisał:

Seniorhelp, bo ich oferta wygląda zachęcająco, zwłaszcza jak piszą o zarobkach. Ciekawe, czy to co piszą ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?

hej ewal8 zajrzalam na ich stronke---faktycznie ciekawie ale o zarobkach?????---gdzie to wyczytalas???

milej niedzieli   :-))))

Ostatnio edytowany przez swistak (2013-05-19 09:07:28)

#79 2013-05-19 09:14:08

ewal8
Member

swistak napisał:

hej ewal8 zajrzalam na ich stronke---faktycznie ciekawie ale o zarobkach?????---gdzie to wyczytalas???

milej niedzieli   :-))))

Na stronie mają lakoniczne informacje, ale ogłaszają się na Gworku. Kiedyś Iza 46 w postach wyżej znalazła to ich ogłoszenie. Poczytaj, to sama zobaczysz

iza46 napisał:

WKLEJAM Z OPIEKUNKI GOWORK""Oferta pracy w Niemczech Drogie Opiekunki i Opiekunowie!
Miło nam poinformować, że nasza firma Senior Help z Poznania rozpoczęla intensywny nabór dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech.
Nie zamierzamy mamić Was lakonicznymi informacjami o "atrakcyjnych zarobkach" i "bezkonkurencyjnych warunkach współpracy" Poniżej w jasny i prosty sposób przedstawiamy warunki wspólpracy z naszą firmą i wymagania jakie stawiamy. Wnioski pozostawiamy Państwu. Wymagania, bo bez tego ani rusz...
Znajomośc języka przynajmniej w stopniu komunikatywnym (czyli gdy podopieczny prosi o coś do picia, żebyśmy wiedzieli, że mamy przynieśc wodę a nie podlać kwiatki) Barirera językowa jest nie do przeskoczenia, opiekunowie muszą znać język w stopniu umożliwiającym komunikację z podopiecznymi, rodzinami, lekarzami, jak również w sklepach czy aptece Doświadczenie od stycznia br obniżyliśmy próg doświadczenia do minimum 3 miesięcy pracy na terenie Niemiec. Doświadczenie zdobyte w Polsce jest dodatkowym atutem. Prawo jazdy - czynne prawo jazdy zwiększa minimalny próg wynagrodzenia w każdym przedziale językowym o ok 50 euro. Szczerość i uczciwość - dziwne, bo nikt tego jak do tej pory nie wymagał. Wymagamy uczciwości i szacunku wobec nas, podopiecznych i pracy. Oczywiście to działa w obie strony . Bez wzjamenej uczciwości i szczerości nie ma dobrej wspólpracy. Warunki, czyli co dostają Państwo od nas... Przedział wynagrodzeń : (obowiązuje od 1 lutego 2013)
Język komunikatywny - od 1050 euro za najlżejsze przypadki
Język dobry - od 1100 euro za najlżejsze przypadki
Język bardzo dobry - od 1200 za najlżejsze przypadki Czynne prawo jazdy +50 euro w każdym przedziale językowym.
Wiadomo, że opiekunka pracująca z bardziej schorowaną osobą otrzyma wyższe wynagrodzenie niż osoba z lekko schorowanym podopiecznym, bo jej zakres obowiązków i wysiłek jest większy. Osoby z wykształceniem pielęgniarskim +100 euro w każdym przedziale językowym Premie świąteczne +50 euro za każdy dzień, premia urodzinowa +25 euro
Zatrudnienie na umowę zlecenie, odprowadzone składki i podatki
Obowiązkowy druk A1 oraz karta EKUZ
Prywatne ubezpieczenie OC, KL, NNW, bagaż, życie
Wynagrodzenie płatne w EUR lub PLN w zależności od życzeń opiekunów
Oferty z 80% rejonów Niemiec
Opieka koordynatora i agencji
Wyjazdy standard na okres 2 miesiące, rzadziej zdarzają się tzw. krótkoterminowe 3 - 6 tygodni.
Nie będziemy pisać o zakwaterowaniu i wyżywieniu, bo to chyba nie podlega dyskusji, że mają to Państwo zagwarantowane. Staramy się również by mieli Państwo dostęp do internetu i swobodnych rozmów do Polski. Wiemy, że praca poza krajem, to tęsknota i rozłąka z bliskimi i ogólnie "ciężki kawałek chleba" toteż dokładamy wszelkich starań, by zagwarantować Państwu komfort psychiczny. Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze swoimi opiekunkami, wspieramy, rozwiązujemy probemy jeżeli zachodzi taka potrzeba.
Możecie Państwo uznać, że to ogłoszenie nie jest profesjonalne. Jednak taką mamy filozofię firmy, rodzinnej firmy. Dbamy nie tylko o siebie ale i o was. Bo bez Was nie byłoby nas.
Jeżeli chcą Panstwo rozpocząc z nami współpracę prosimy o kontakt meilowy lub telefoniczny. Miło nam będzie z Państwem porozmawiać i udzielić wszelkich informacji, których nie zawarliśmy w powyższym ogłoszeniu. Kontakt z nami :
tel. Stacj. 0048 61 669 87 13
tel. Kom. 603-460-200
e-mail : pracaseniorhelp.pl"

Również milutkiej niedzieli zyczę. U nas upał od rana nie do zniesienia, a deszcz by sie przydał. Pozdrawiam.

#80 2013-05-19 09:56:30

swistak
Member

dzieki ewal8  poczytalam ale musze poszukac jeszcze kogos kto z nimi wspolpracowal----moze skorzystam ale dopiero poznym latem

ja tu mam nawrot deszczy wiece chetnie oddam chocby 1 dzien

:-))))

#81 2013-05-19 10:22:15

jakniew
Member

ewal8 napisał:

jakniew napisał:

Jakniew, dzięki za odp. smile Myślałam, że wiesz coś na temat Seniorhelp, bo ich oferta wygląda zachęcająco, zwłaszcza jak piszą o zarobkach. Ciekawe, czy to co piszą ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Tak samo myślałam:), mieli zadzwonić po otrzymaniu ode mnie danych a ponieważ nie odzywali się, więc skorzystałam z zaproponowanego zastępstwa. Poza tym od mojego pierwszego kontaktu nie zadzwonili do tej pory. I jeszcze ciekawostka: zapytałam, jak ze sprawdzeniem języka niemieckiego? Odpowiedź brzmiała: napisze Pani o tym w ankiecie. Mogę napisać, że dobry a okaże się że nie według uznania klienta i co wtedy? Wówczas zadała mi kilka pytań niemiecku. Po tej rozmowie, wyszło na nieprofesjonalizm tej firmy, dlatego po powrocie z Austrii nie przypomniałam się tej firmie.

#82 2013-05-19 10:35:25

krysta63
Member

kasia63 napisał:

kasia63---mam do Ciebie pytanie..Otóż jak już znajdziesz ogłoszenie,dogadasz się z rodziną co do płacy,warunków,to umowe podpisujesz po przyjeżdzie? Czy omawiasz to zanim wyjedziesz ,telefonicznie tz.umowa ustna?A czy trafiło Ci się,ze rodzina mówiła,ze jest tak i tak,a było inaczej-gorzej?
Ile juz miałaś rodzina poszukanych przez siebie i czy wszystkie okazały się pozytywne?
Wybacz,ze mam tyle pytań,ale to właśnie mnie najbardziej interesuje,aby nie być oszukanym poprzez rodzine.A także aby ominąć agencje.
Póki co ja mam super stelle,ale mój Herr wyjedzie  niestety na zawsze za ocean i ja musze szukać czegoś nowego,ale nie chce wiązać sie z polskimi agencjami.Miałam ich kilka.Chciałabym dz.g w PL jak Ty i sama szukać zlecen.
aha a czy jesteś na pełnym ZUsie czy na tym mniejszym?

#83 2013-05-19 11:37:30

urszula47
Member

z My Polacy  dzisiaj'''     Treść:
PILNE, OD ZARAZ ZATRUDNIMY OPIEKUNKE Z KOMUNIKATYWNYM NIEMIECKIM DO STARSZEGO PANA NA UMOWE O PRACE Z NIEMIECKIM PFLEGEDIENST. DLA OPIEKUNEK POSIADAJACYCH DZIECI ZALATWIAMY KINDERGELD. WYNAGRODZENIE 1100 EURO MIESIECZNIE NETTO. TEL. 015163904295, LUB 095118517085, ALBO SKYPE deupol1    Milej niedzieli wszystkim zycze.!!!

#84 2013-05-19 12:14:50

swistak
Member

jakniew napisał:

ewal8 napisał:

jakniew napisał:

Tak samo myślałam:), mieli zadzwonić po otrzymaniu ode mnie danych a ponieważ nie odzywali się, więc skorzystałam z zaproponowanego zastępstwa. Poza tym od mojego pierwszego kontaktu nie zadzwonili do tej pory. I jeszcze ciekawostka: zapytałam, jak ze sprawdzeniem języka niemieckiego? Odpowiedź brzmiała: napisze Pani o tym w ankiecie. Mogę napisać, że dobry a okaże się że nie według uznania klienta i co wtedy? Wówczas zadała mi kilka pytań niemiecku. Po tej rozmowie, wyszło na nieprofesjonalizm tej firmy, dlatego po powrocie z Austrii nie przypomniałam się tej firmie.

dzieki dziewczyny---wszystko wiadomo w temacie...nic dodac nic ujac.....        :-))))

#85 2013-05-21 10:50:16

SeHe
New member

Dzień dobry!

Cóż mogę powiedzieć? Jest mi ogromnie przykro, że wobec jednej z Pań zaistniała taka sytuacja. Niestety Pani "jakniew" nie ma meila dostępnego w profilu toteż zmuszona jestem przeprosić tutaj na forum ogólnym.

Mam nadzieję, że sytuacja po której, żadne z nas się do Pani nie odezwało miała miejsce na krótko przed świętami Wielkanocnymi. Wówczas na skutek błędu ludzkiego straciliśmy całą bazę danych opiekunek, które gotowe były z nami podjąć współpracę. Natomiast jeżeli sytuacja o której Pani pisze miała miejsce po tym terminie nie mam usprawiedliwienia na to co się stało. Nie zbieramy danych osobowych ani nimi nie dysponujemy dalej. Jeżeli ktoś z nami nie podejmuje wspólpracy po prostu wciskamy klawicz "delete".

Jedyne co mogę powiedzieć to przepraszam. Pomimo starań i przestrzegania pewnych zasad w Pani oczach straciliśmy wiele. Jednak wbrew pozorom nie jesteśmy nierzetelni i nieprofesjonalni. Ale uwagi przyjęłam i przeduskutuję tę kwestię z pracownikami.

Pozdrawiam Wszystkie Opiekunki zarówno na wyjeździe jak i w domu

Tatiana Janiszewska
Dyrektor Generalny Senior Help

P.S. W razie dodatkowych sugestii i uwag proszę o kontakt meilowy. Konto założyłam tylko po to by osobiście przeprosić za zaistniałą sytuację. Nie zamierzam prowadzić tutaj kampanii marketingowej. To wasze miejsce spotkań smile

#86 2013-05-21 11:25:24

Barbara45
Member

Skoro jestescie PROFESJONALNI to gdzie byl BACKUP bazy danych opiekunek??? Przeciesz to kpina. Kazda szanujaca i profesjonalna firma obaojetnie jakiej branzy musi posiadac backup bazy danych. W dzisiejszych czasach gdzie wszystko opiera sie na systemach komputerowych to nie luksus tylko standard ktory firma musi spelnic.

Juz sobie wyobrazam sytuacje w ktorej wasza firma straci dane wszystkich zatrudnionych opiekunek lacznie z numerami kont bankowych na dzien przed dokonaniem przelewow z wyplata!!! Ciekawe jak w takiej sytuacji mozna sie zachowc profesjonanie.....

#87 2013-08-11 17:06:07

koziorożec1962
New member

Witam wszystkie opiekunki. Jestem na forum nowa i od razu z prośbą o informacje na temat firmy GLOB CARE opieka z Kłodzka. Firma oferuje pracę w opiece ale na swojej działalności . Pozdrawiam cieplutko.

#88 2013-08-14 11:43:53

dario123
New member

Drogie opiekunki i opekunowie jak jestescie zainteresowani praca na terenie niemiec,belgii ,podaje wam numer kontaktowy do firmy niemieckiej do Pani Alicjii 4917689673839 lub email ansha23@wp.pl,praca jest legalna z umową niemiecką i ubezpieczeniem na terytorium niemiec i belgii,jak ktos zna komunikatywnie niemiecki lub podstawowy angielski maja wiele ofert dla Pań i Panów.Osobiscie może dzwonic szef firmy i można z nim rozmawiac w dwóch jezykach,Dokładnych informacji udziela Pani Alicja po polsku.pozdrawiam i życze powodzenia znalezieniu nowych ofert pracy.Dario123

#89 2013-08-19 13:54:10

ruda
Member

Reklamują się ostatnio w Monachium. Może ktoś będzie zainteresowany, wklejam linka do strony:

http://www.homeinstead.de/

#90 2013-08-19 14:31:35

ella
Member

dario123 napisał:

Drogie opiekunki i opekunowie jak jestescie zainteresowani praca na terenie niemiec,belgii ,podaje wam numer kontaktowy do firmy niemieckiej do Pani Alicjii 4917689673839 lub email ansha23@wp.pl,praca jest legalna z umową niemiecką i ubezpieczeniem na terytorium niemiec i belgii,jak ktos zna komunikatywnie niemiecki lub podstawowy angielski maja wiele ofert dla Pań i Panów.Osobiscie może dzwonic szef firmy i można z nim rozmawiac w dwóch jezykach,Dokładnych informacji udziela Pani Alicja po polsku.pozdrawiam i życze powodzenia znalezieniu nowych ofert pracy.Dario123

Dario123  wyslalam do was mail w czasie kiedy pojawil sie twoj post...nie odpisujecie z powodu nawalu maili? czy za wysokie wymagania mam? smile jak mozna uzyskac jakiekolwiek informacje skoro nie ma odpowiedzi.pozdrawiam smile

Reklama