HausEngel oferuje franczyzę?

Witajcie, siedzę w Niemczech już od jakiegoś czasu, wiem, że Hausengel zatrudniał na niemiecką działalność, ale ostatnio coś słyszałam, że oferują model franczyzowy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

HausEngel - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2011-02-15 22:08:21

JustynaRostocka
Member

HausEngel oferuje franczyzę?

Witajcie, siedzę w Niemczech już od jakiegoś czasu, wiem, że Hausengel zatrudniał na niemiecką działalność, ale ostatnio coś słyszałam, że oferują model franczyzowy. Czy Wy tez o tym słyszałyście? na czym to dokłądnie ma polegac? Pozdrawiam, Justyna R

#2 2011-02-18 01:58:49

Irmina_k
Member

Re: HausEngel oferuje franczyzę?

tak, gdzieś w jakiejś gazecie czytałam, ze oferują franczyzę, nie jestem pewna, czy to teraz czy dopiero od maja, gdy praca i tak bedzie legalna. ale w sumie to niemiecka firma, wiec sama nie wiem. postaram sie odnalezc ten artykuł i dam znać jak cs wiecej bede wiedziała.

#3 2011-02-22 01:37:54

Michalina$$
Member

na czym polega ta franczyza?? w sensie tak jak restauracje, swoje placówki się otwiera? coś to chyba przekombinowane... czy jest ktoś z haus engel?

#4 2011-02-22 11:11:19

Hausengel GmbH
Gość

Michalina$$ napisał:

na czym polega ta franczyza?? w sensie tak jak restauracje, swoje placówki się otwiera? coś to chyba przekombinowane... czy jest ktoś z haus engel?

Firma Hausengel GmbH z Heskem zaprasza do wspolpracy. Jako franczyzodawca gwarantujemy: wdrazenie w system franczyzy, ciaglosc zlecen, profesjonalne pozyskiwanie klientow dla franczyzobiorcy, legalne zameldowanie osoby i zarejestrowanie dzialalnosci gospodarczej na terenie niemiec, prowadzenie ksiegowosci i rachunkowosci, drukowanie umow, rachunkow, pomoc w negocjacjach ze zleceniodawca czyli rodzina, prowadzenie korespondencji ze wszystkimi urzedami takimi jak, urzad meldunkowy, urzad skarbowy, urzad obcokrajowcow itp , dopilnowanie wszelkich formalnosci zwiazanych z „Freizügigkeitbescheinigung”, poprzez wdrazenie do systemu franczyzowego ; pelna ochrone prawna i tym samym spokoj ktory jest potrzebny, pomoc przy tlumaczeniu, oplacenie wszystkim franczyzobiorczyniom prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego od naglych przypadkow (kazdy nagly wypadek jak zlamanie nogi, reki, bole zeba, nadcisnienie, pobyt w szpitalu jest ubezpieczony) dodatkowo ubezpieczenie od odpowiedzialnosci cywino prawnej (stluczenie wazy u rodziny, spowodowanie jakiego kolwiek wypadku), telefon 24h w razie naglego wypadku, w razie niepowodzenia u jednego ze zleceniodawcow gwarantujemy w trybie natychmiastowym nastepne zlecenie, dowoz przez naszych przedstawicieli do zleceniodawcy i jak trzeba odbior, na miejscu pomoc przy pierwszym fizycznym kontakcie z osoba potrzebujaca opieki, rozliczenie podatkowe na terenie niemiec i dopilnowanie wszelkich innych z tym zwiazanych formalnosci, szkolenie w zakresie franczyzy, wlasnej dzialalnosci gospodarczej, opieki nad osoba starsza poprzez rozne materialy szkoleniowe franczyzodawcy (jak np. wydana ksiazka polsko/niemiecka), szkolenie jezyka niemieckiego, wspolprace pod wprowadzonym juz na rynek i znanym znakiem towarowym „Die Hausengel”, i wiele wiecej. Koszty w/w pakietu wynosza 570 E miesiecznie. Jestesmy w stanie zaoferowac Panstwu wieksza ilosc mozliwych zlecen na raz. Panie decyduja gdzie, z kim, i za ile wspolpracuja. Kazde przez nasz przedstawione zlecenie ktore podlega negocjacji bezposrednio z rodzina zaczyna sie od 1670 Euro. W zaleznosci od zakresu danego zlecenia mozliwe jest wynegocjowanie ze zleceniodawca, czyli rodzina nawet kwoty do 2200 E. (zawsze dodatkowo faktyczne koszty podrozy) Przy malzenstwie gotowym podjac sie wykonania zlecenia, odpowiednio wiecej. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt, strona internetowa: hausengel.pl, lub bezpośrednio w biurze we Wrocławiu na ul.Piłsudskiego 13 (budynek ASCO), tel.71/ 72 37 390 lub w Poznaniu ul.Półwiejska25/5, tel. 48 61 415 13 08. Zapraszamy do wspolpracy!.

#5 2011-02-23 08:32:38

Michalina$$
Member

hhmmm.... ciekawe, czy to informacja z pierwszej ręki, czy ktoś przekleił... no nic, wszystko pięknie brzmi, czy ktoś juz  z tego korzystał??

#6 2011-02-23 14:17:31

Hausengel GmbH
Gość

Michalina$$ napisał:

hhmmm.... ciekawe, czy to informacja z pierwszej ręki, czy ktoś przekleił... no nic, wszystko pięknie brzmi, czy ktoś juz  z tego korzystał??

Witam. Ponad 2500 opiekunek i opikunow korzystalo i korzystaj. Tak ta informacja jest z pierwszej reki.
Pozdrawiam
Hausengel GmbH
Filip krupinski
krupinski@hausengel.de

#7 2011-03-03 07:13:56

Beatrycze
Member

witam, a co ze składkai na emeryture? bo podobno nie odprowadzacie. a ubezpieczenie zdrowotne? tylko w czasie pracy??????? skoro czasai opieke swiadczy sie 8h, a innego dnia 24h, to jak to jest rozliczane kiedy sa godziny racy a kiedy nie?

#8 2011-03-04 10:29:37

Hausengel GmbH
Gość

Beatrycze napisał:

witam, a co ze składkai na emeryture? bo podobno nie odprowadzacie. a ubezpieczenie zdrowotne? tylko w czasie pracy??????? skoro czasai opieke swiadczy sie 8h, a innego dnia 24h, to jak to jest rozliczane kiedy sa godziny racy a kiedy nie?

Jest Pani w Niemczech za dzialalnosci gosp. Jak by Pani chciala odprowadzac skladki bedzie to kosztowalo ok 300 Euro dodatkowo. Ale pytanie co sie z tego ma? - biorac pod uwage iz pracuja Panie "tylko" kilka lat w tym kraju?? Zatrudniajac sie np. w domu starcow w D i otrzymujac 1400 EURO Brutto (bo tak sie zarabia) pracodawca odporowadzana skadki. na reke zostaje ok 1000 EUR.(minus koszt wyzywienia, czynsz itp. Dla osob ktore chca na zawsze zostac w niemczech lub zyc najblizsze 40 lat to moze dobra start!?. Ale co jak Panie chca kylko kilka lat popracowac? na internecie jest pelno kalkulatorow co do przyblizonego wyliczenia emerytury. Pracujac min te 5 lat i oplacajac skladki, od 65 roku zycia przysluguje 41 EURO! (Bioroc pod uwage iz Panie pracuja ok. 7 miesiecy w roku znaczy to iz musza Panie ok 10 lat przepracowac zeby od 65 roku zycia otrzymywac ok. 41 EURO! Inny przyklad. Zatrudnione sa Panie w firmie w polsce i delegowane lub wysylane na podroz sluzbowa do niemiec. Skaldki na ZUS w PL sa placowe od min krajowej czyli od ok. 1300 PLN reszte maja Panie w dietach. pomijajac juz fakt ze NIE JEST TO MOZLIWE jako osoba ZATRUDNIONA LEGALNIE wykonywac ten zawod. (partz 8 h dziennie praca, min wynagrodzenie zatrudnionaych osob w tej branzy to 8,5 E na godzine, traktowanie diety wyplaconej dla opiekunek jako zarobek co jest nielegalne itt itp..) emerytura z tych 1300 PLN wiadomo jaka jest. na reke w takim przypadku maja Panie przecietnie ok. 900 EURO(razen z dietami z ktorych nic sie nie oplaca), emerytury tez nie ma.
Model hausengel (Franczyza): Maja Panie znanego na rynku Niemieckim Partnera ktory pomoze w kazdej sytuacji. Przedstawiamy zlecenia, panie wybieraja kiedy za ile jak dlugo i gdzie pracuja!  PANI przejmuje organizacje i realizacje swiadczen czyli decyduje co kiedy i w jaki sposob robi. Mamy Panie ktore zorganizowaly sobie swoja prace w taki sposob ze pracuja 4 godziny dziennie i mamy tez Panie ktore pracuja dluzej. Wszystko lezy w waszych rekach. Nie martwia sie Panie o pisanie umow, faktur, rozliczanie w skarbowce o przyjazd do rodziny i wynegocjopwanie z rodzina wygodnych dla Pan szczegolow, Rejestracja dzialalnosci gosp. meldunek u rodziny, 24 h telefon od naglych przypadkow, szkolenia, i pryw.,ubezpieczenie od naglych przypadkow zdrowotnych i od odpowiedzialnosci cywilno prawnej. (szczegoly opisalem szeroko i gleboko na innych forach) Za zlecenie otrzymuja Panie min. 1670 EURO(zalezne od zlecenia nawet wiecej ) po odciagnieciu kosztow zostaje od 1100 EURo na czysto. Kazda z Pan wybierze dla siebie najbardziej odpowiednia forme. zapraszam do wspolpracy. krupinski@hausengel.de hausengel.pl

#9 2011-03-07 06:36:39

lilo
Gość

Niestety firma i owszem szybko załatwiła mi prace ale umowy nie podpisałam. Wczoraj miałam wyjechać, nawet się spakowałam. Mój ojciec przyczepił się do umowy, teraz uważam, że nie narobił krzyku ale miał rację. Było to spowodowane tym, że umowa doszła w dniu wyjazdu. Podważyliśmy pierwszą umowę, to się okazało, że ciągu 5 minut przysłano nam nową, więc miano ją gotową. Druga była do przyjęcia ale nie była podpisana przez obie strony, tylko do podpisu przez pracownika. Jednak nieokreślony jest tam czas pracy, okazuje się, że to umowa tylko na pół etatu, co już nie zgadzało się z obietnicami. Pół etatu, tzn ile godzin dziennie mam konkretnie pracować, bo chyba nie cały, prawda (a tego już nie napisano)? Opiekunka dzwoniąca z Niemiec była po 12 godzinnej nocce i wg mnie przez rok pracuje po 12 godzin albo nawet i 24, czas pracy wymieniony jest oszustwem, wyjaśniam jest to stawka za dzień brutto oraz 1/2 etatu (coś nie tak). W pierwszej umowie była mowa o możliwości leczenia tylko i wyłącznie na terenie Polski co w ciągu 5 minut zmieniono w drugiej umowie, w której napisano możliwość leczenia na terenie Niemiec. Pierwsza umowa mówi o odpowiedzialności za np zepsute urządzenia, ponieważ dopuszcza ich użytkowanie tylko do pracy i z ostrożnością, za ich zepsucie odpowiadamy my, czyli jeśli się zepsuje pralka to możemy już nie otrzymać pieniędzy, ponieważ za wszystko odpowiadamy. Pytanie gdzie my mamy sobie np prać? Piszą tam tam, ze mam być zawsze schludnie ubrana przecież, czyli co, jeszcze nie zarobiłam pieniędzy, a już mam je wydawać?. Jeśli podopieczny wywróci się sam na podłogę to wg umowy także my za to odpowiadamy Wg tej pierwszej umowy jesteśmy skazani na wszystko co nam powie podopieczny i co nam każe mamy niestety robić, a potem my jesteśmy odpowiedzialni za jego stan, zwłaszcza jeśli ma Alzheimera i zapomni o czymś ważnym przez co np spali się chałupa?. Sprawa następna to przywracanie pacjenta do zdrowia w tym wieku nawet przez wymienione 18 miesięcy nie jest możliwe, jest możliwa jedynie opieka nad nim, do czego mamy uprawnienia tylko w 30% bo w dalszych 70% mamy pełnić funkcję gosposi domowej. Jedno wyklucza drugie. Nie jestem lekarzem. Nie róbcie ze mnie znachorki wykorzystującej zioła do leczenia, przykładowo i przepraszam za obrazę majestatu firmy. .Wynika z tej umowy, ze nie określono nam warunków naszego zamieszkania i nie wiemy czy możemy sami np korzystać z pralki, bo wg mnie wg umowy nie możemy, chyba że zezwoli nam podopieczny, który jest jak by nie było często chory, więc chyba nie będziemy prać swoich rzeczy razem w czasie swojej pracy, który i tak nie jest jasno określony, bo nie wiadomo, który czas znajduje się poza godzinami pracy. Co tzn, że mamy starannie wykonywać powierzone obowiązki, czyli co jeżeli Niemka mnie nie będzie lubiła to może mi powiedzieć, że niestarannie wykonywałam pracę i już mi nie zapłacić? A jeśli Niemka będzie mnie lubiła, to co, wszystko będzie w porządku? Przeczytałam większość umów na terenie Polski i niestety w większości są one nie do przyjęcia. Najlepszą umową jest chyba umowa niemieckiej firmy Hausengel, pomimo, że w Niemczech za Gewerbe nie płacimy składek to jesteśmy prywatnie ubezpieczeni od wszelkich chorób, wypadków, zepsuć urządzeń domowych, co zdarza się notorycznie w każdym domu zarówno niemieckim jak i polskim itp., a także w każdej pracy na terenie polski czy Niemiec. Sama w Polsce miałam wpadek i wiem ile to kłopotów tutaj, a co dopiero tam. W umowie niemieckiej możemy zmienić rodzinę jeśli podopieczny staje się np agresywny, a nie wyrażaliśmy zgody na pracę z takim pacjentem, co też jest istotne. W umowie Helpera wszystko pachnie różami, rzeczywistość jest inna i to rozumie chyba każdy z nas.. Niestety III filar musimy płacić sobie w Niemczech sami ale to już lepsze rozwiązanie, niż to co proponują nam polskie firmy. Szum na temat firm jest niestety słuszny. My Polacy jesteśmy wykorzystywani i to bardzo często, zgadzamy się na wszelkie warunki pracy, ponieważ nie mamy innego wyjścia i często brakuje nam na chleb, co jest z naszej strony oczywistym błędem, bo kiedy złamiemy nogę na terenie Polski to ktoś nam pomoże, ale na terenie Niemiec już nikt a wypadkowi ulec łatwo. Nie będę komentowała tego wszystkiego dalej, bo wydaje mi się, że każdy z nas musi sobie dokładnie pewne rzeczy przemyśliwać sam. Poza tym moje drogie Panie z Helper24 umowy przysyłamy na minimum 7 dni wcześniej do pracownika, mamy prawo skonsultować tę umowę z prawnikiem, przestańcie załatwiać pracę po polsku, zorganizujcie to po niemiecku. Poza tym moje drogie Panie po przeczytaniu umowy z Hausengel uświadomiłam sobie, że żeby tam jechać to trzeba mieć najpierw płynność finansową, bo trzeba być ubezpieczonym choćby od zepsucia odkurzacza, mieć w razie czego gdzie mieszkać i co jeść, czego żadna polska firma w swoich umowach nie przedstawia i nie pisze jak to ma być załatwone. Tam w umowie wszystko jest napisane paragrafami i przynajmniej człowiek rozumie na co się godzi i o co tam chodzi. Traktowanie siebie jak niewolnika i ponizanie nie powinno być w naszej gestii, a niestety podpisując te umowy na takie niewolnictwo się godzimy. Ja podjęłam decyzję, jeżeli jakaś polska firma przedstawi mi warunki pisemnie i uwzględni, gdzie będę prała, co będę jadła, co będzie kiedy coś się zepsuje, wg jakiego paragrafu odda mi pieniądze za wyjazd albo z góry wyśle na odpowiednio załatwioną delegację z dietą żywieniową zapewnioną w umowie i nie będzie mnie kłamać pisząc w umowie, że mam pracować w nienormowanym czasie pracy i przez ile godzin dziennie to pojadę, a jeśli nie to nie mam płynnosci finansowej żeby jechać z taką firmą jak np Hausengel to się nigdzie nie wybieram, wolę tutaj żyć bez tej niby wielkiej kasy. Nie jestem niewolnicą i bardzo paniom z Helper24 dziękuję. Niech korzystają z tego inni naiwni. Panie kłamią w żywe oczy i wręcz, co podważa wiarygodność firmy. Tyle mam do powiedzenia. I ogólnie to u nas w tych agencjach to jest czeski film i niegodziwe warunki pracy. W umowie z Hausengel przynajmniej pisze, że jak nie mamy płynności finansowej, to nie powinnyśmy wybierać się za granicę, bo nas na to zwyczajnie nie stać, a stać będzie wtedy kiedy będziemy ich partnerami. Aczkolwiek także znalazłam kruczek, a mianowicie załącznik nr 1, który poznajemy tam na miejscu i musimy go przyjąć tak jak oni go napisali. Jednak z Helperem to w ogóle totalna porażka. Nic o dodatkach za pracę w nocy, nic o konkretnych godzinach pracy, nic o żywieniu, czy podstawowym czasie wolnym oraz o tym co nam w ogóle wolno. Nic o dodatkowych godzinach pracy. Szanujmy się dziewczyny i na takich warunkach nie wyjeżdżajmy. Tutaj też mamy byle co. Tam mamy jechać po pieniądze, byle jak to niech sobie sami pracują. Do firm pośredniczących piszę jedno, przestańcie nas wykorzystywać. A znalazłam jeszcze to: praca niewolnicza minimalna pensja ,reszta w \"delegacji\" czyli bez odprowadzenia do US I ZUS należnego podatku i składek łamanie ewidentnie kodeksu pracy praca 24 h na dobę,brak urlopu ,brak dnia wolnego ,praca kilka miesięcy ciągiem jako opiekunka w Niemczech a firma bierze od rodziny więcej euro niż dostaje osoba pracująca np 1100 e ma helper- 800 e opiekunka i nie odprowadzają na dodatek od tej kwoty podatków bo niby dają większość w delegacji co jest jawnym oszustwem Niewolnictwo 21wieku ludzie dla ludzi ,brawo !! No i zgadzam się z tym w pełni. Nauczmy się czytać umowy.

#10 2011-03-07 06:40:51

lilo
Gość

Opierniczam tutaj firmę Helper 24 zapomniałam napisać.

#11 2011-03-07 06:50:12

lilo
Gość

Do Pana Krupińskiego z Hausengel pisze jedno. Proszę aby firma traktując nas jako partnera handlowego zanim wyjedziemy z kraju wyjaśniła nam wszystkie warunki pracy uzgadniając je z nami np e-mailowo wraz z napisaniem załącznika nr 1. Po ich zaakceptowaniu i podpisaniu na pewno te dziewczyny, które na to stać rozpoczną z firmą współpracę, chociaż nie jestem pewna czy za 1200 euro to się w ogóle opłaca, bo jak na Niemcy to stawka średnia, a opłaty za usługi sam pan wie są w umowie doskonale wyjaśnione. Może wyjeżdżamy do pracy z biedy ale to nie znaczy, że jesteśmy w większości głupie. Biednym mądrością także z oczu patrzy. To co piszecie w umowie opłaca mi się przy pensji minimum 2500 euro i tyle. Aczkolwiek umowa rzeczowa i rozjaśnia umysł, krótko mówiąc nie masz to się za granice nie wybieraj i to popieram. A na koniec dodam jeszcze raz, byle co mam i tu w Polsce, nie potrzebuję jechać po to samo za granicę, jadę tam po to aby było mi lepiej a tak samo albo gorzej mnie nie interesuje. Od brudnej roboty macie Bułgarów, Rumunów, Cyganów, a nam dajcie z tym święty spokój. Zasiłek socjalny i tak każda z nas dostanie i wcale nie musi za wszelką cenę na niego pracować.

#12 2011-03-07 08:01:17

zuzia
Member

" A na koniec dodam jeszcze raz, byle co mam i tu w Polsce, nie potrzebuję jechać po to samo za granicę, jadę tam po to aby było mi lepiej a tak samo albo gorzej mnie nie interesuje. Od brudnej roboty macie Bułgarów, Rumunów, Cyganów, a nam dajcie z tym święty spokój. Zasiłek socjalny i tak każda z nas dostanie i wcale nie musi za wszelką cenę na niego pracować."

Z tymi Bułgarami, Rumunami i Cyganami od czarnej roboty mocno przesadziłaś (łeś) A my oskarżamy Niemców o szowinizm i rasizm, eh szkoda słów.
Odnośnie zasiłku socjalnego, to z nieba się nie bierze,ciężko pracują na niego inni i odprowadzają podatki. Z założenia jest to pomoc dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji, lub niezaradnych,a nie dla NIEROBÓW!!!

#13 2011-03-07 08:04:52

zuzia
Member

"Jest Pani w Niemczech za dzialalnosci gosp. Jak by Pani chciala odprowadzac skladki bedzie to kosztowalo ok 300 Euro dodatkowo(...)"
A może tak 570 prowizji pomniejszyć o 300 na składki dla opiekunek? Wilk będzie syty i owca cała. Może się mylę.

#14 2011-03-07 17:48:54

Hausengel GmbH
Gość

lilo napisał:

Do Pana Krupińskiego z Hausengel pisze jedno. Proszę aby firma traktując nas jako partnera handlowego zanim wyjedziemy z kraju wyjaśniła nam wszystkie warunki pracy uzgadniając je z nami np e-mailowo wraz z napisaniem załącznika nr 1. Po ich zaakceptowaniu i podpisaniu na pewno te dziewczyny, które na to stać rozpoczną z firmą współpracę, chociaż nie jestem pewna czy za 1200 euro to się w ogóle opłaca, bo jak na Niemcy to stawka średnia, a opłaty za usługi sam pan wie są w umowie doskonale wyjaśnione. Może wyjeżdżamy do pracy z biedy ale to nie znaczy, że jesteśmy w większości głupie. Biednym mądrością także z oczu patrzy. To co piszecie w umowie opłaca mi się przy pensji minimum 2500 euro i tyle. Aczkolwiek umowa rzeczowa i rozjaśnia umysł, krótko mówiąc nie masz to się za granice nie wybieraj i to popieram. A na koniec dodam jeszcze raz, byle co mam i tu w Polsce, nie potrzebuję jechać po to samo za granicę, jadę tam po to aby było mi lepiej a tak samo albo gorzej mnie nie interesuje. Od brudnej roboty macie Bułgarów, Rumunów, Cyganów, a nam dajcie z tym święty spokój. Zasiłek socjalny i tak każda z nas dostanie i wcale nie musi za wszelką cenę na niego pracować.

Witam. Co do zalacznika nr. 1 Nie jest to nic innego niz rozklad (zapotrzebowanie) u rodziny, czyli to co Pani zostaje telefonicznie przedstawione zanim Pani przyjezdza do nas.. Co do Pani stawek srednich. Czyli dal Pani srednia stawka niemiecka 1200 Euro to malo??...hmm. Co do Pani zyczen 2500 EURO. Trzymam kciuki dla Pani zeby znalazla taka oferte. Troche sie zdziwilem bo na meilu Pani napisala o zlych ofertach polskich agencji i ze nasza oferta uczciwa i super i ze czeka Pani na zlecenie ..czyzby kuszace jednak bylo na internecie sie troche "powkurzac"? Pani wnioski co do osob innych narodowosci zostawie bez komentarza.. Pozdrawiam krupinski@hausengel.de hausengel.de

#15 2011-03-07 17:57:14

hausengel GmbH
Gość

zuzia napisał:

"Jest Pani w Niemczech za dzialalnosci gosp. Jak by Pani chciala odprowadzac skladki bedzie to kosztowalo ok 300 Euro dodatkowo(...)"
A może tak 570 prowizji pomniejszyć o 300 na składki dla opiekunek? Wilk będzie syty i owca cała. Może się mylę.

Wyczytuje zarzut ze cos bierzemy nie robiac czegos do konca, albo nie robiac wcale. A TAK NIE JEST!. Namawiam Pania na znalazenie sobie rodziny. Wtedy sama Pani sobie wszystko oplaci i fortuna jeszcze zostanie. Prosze sobie znalesc rodzine ktora zatrudni za 2500 oplaci co trzeba. Kto Paniom zabrania? To co od 1 maja bedzie jest juz teraz dozwolone wiec na co Panie czekaja?To nie sarkazm itp. Naprawde zycze jak najlepiej tylko znam rynek i wiem ze tak nie bedzie. Porzadne firmy jak Hausengel GmbH przetrfaja bo nie biora pieniedzy za nic. Pozdrawiam hausengel.de krupinski@hausengel.de

#16 2011-03-10 11:59:43

bonika
Member
Od: Kielce

Czytam i mam wrażenie, że jakieś to wszystko przekombinowane ze wszystkich stron - pracodawdów, pracobiorców (w tym przpadku....). Niech każdy po prostu stara się wnioski wyciągać sam. Myślę, że Panie tu wchodzące na forum nie zmyślają wszystkiego i nie wyssały swoich doświadczeń z palca... Więc - patrzec, czytać i rozstrzygać powinien każdy sam...!

#17 2011-03-11 19:49:18

BEATA
Gość

WITAM, pracowalam z Hausengel pare lat temu i nigdy wiecej. Spalam na wersalce podpartej taboretem i jadlam resztki po babci. Przez 6 tygodni nikt sie mna nie zainteresowal mimo moich telefonow do firmy. Zjechalam do domu po 2 miesiacach, bo nie chcialam czekac w platnym hotelu na nowa prace. Bylam zszokowana moja pierwsza praca i tym, ze Hausengel dal nowa opiekunke do tej rodziny u ktorej bylam, mimo, ze znali warunki w jakich pracowalam. TRAGEDIA!!!!! Panie Filipie, musialam to napisac. Nie boje sie juz konsekwencji mojej wypowiedzi i chociaz wiem, ze  moze mnie Pan pamietac.

#18 2011-03-14 09:14:29

hausengel GmbH
Gość

BEATA napisał:

WITAM, pracowalam z Hausengel pare lat temu i nigdy wiecej. Spalam na wersalce podpartej taboretem i jadlam resztki po babci. Przez 6 tygodni nikt sie mna nie zainteresowal mimo moich telefonow do firmy. Zjechalam do domu po 2 miesiacach, bo nie chcialam czekac w platnym hotelu na nowa prace. Bylam zszokowana moja pierwsza praca i tym, ze Hausengel dal nowa opiekunke do tej rodziny u ktorej bylam, mimo, ze znali warunki w jakich pracowalam. TRAGEDIA!!!!! Panie Filipie, musialam to napisac. Nie boje sie juz konsekwencji mojej wypowiedzi i chociaz wiem, ze  moze mnie Pan pamietac.

Witam. Przykro czytac ze natrafila Pani akurat na taki ciezki przypadek ale takie cos sie zdarza. Lecz tego ze ktos sie Pania 6 tyg. nie interesowal...tego nie wierze. Tak samo tego ze "platny hotel" bo jeszcze nikt nigdy za niego nic nie placil!. Mam nadzieje ze teraz Pani natrafila na rodzine marzen. Pozdrawiam. p.s. jakie konsekwencje? nie jestesmy w przeczkolu!, natrafila pani na zla rodzine i tyle.

#19 2011-03-22 17:31:10

Hausengel GmbH
Gość

Przełom na rynku usług pielęgnacyjno-opiekuńczych

Certyfikacja firmy Hausengel GmbH zgodnie z ISO 9001 –
Akademia Hausengel certyfikowanym ośrodkiem kształceniowym

Firma Hausengel GmbH, największy niemiecki franczyzodawca w zakresie domowej opieki całodobowej nad osobami chorymi i starszymi, ustala nowe kryteria: jako jedyne przedsiębiorstwo w tej branży posiada od końca lutego certyfikat zgodności z normą DIN ISO 9001. Wymagania jakościowe spełnia również Akademia Hausengel – wewnętrzny ośrodek kształcenia Hausengel GmbH, certyfikowany zgodnie z wytycznymi Federalnego Urzędu Pracy (AZWV).

To absolutny ewenement na rynku usług opieki całodobowej, gdyż obecnie żadne inne działające w tej branży przedsiębiorstwo nie może poszczycić się posiadaniem tego certyfikatu ani też własnym, zatwierdzonym przez Federalny Urząd Pracy ośrodkiem kształcenia zawodowego. Dzięki jakości kształcenia potwierdzonej certyfikatem, Akademia Hausengel podtrzymuje unikalny wizerunek franczyzobiorców firmy, który wyróżnia ich spośród innych usługodawców na rynku.

Norma DIN ISO 9001 to unijny standard, który definiuje wymogi w zakresie systemu zarządzania jakością i jego dokumentacji pod kątem zorientowania na klienta, zdolności kooperacji i procesowego podejścia. Kierując się określonymi w normie DIN ISO 9001 zasadami, firma Hausengel GmbH stworzyła taki właśnie spójny system zarządzania jakością. Przy tej okazji formalnie spisano procedury zarówno już istniejące, jak i nowo zdefiniowane. Wszystkie wcześniejsze procesy zidentyfikowano, usystematyzowano i poddano standaryzacji. Efekty już są widoczne: nowe struktury znacznie podnoszą bezpieczeństwo klientów i podopiecznych oraz jakość oferowanych im usług i zapewniają wysoką, stałą jakość świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych. Dla obu stron oznacza to większą przejrzystość procesów i większe bezpieczeństwo prawne.

Federalny Urząd Pracy uznaje kwalifikacje zawodowe franczyzobiorców firmy Hausengel

Dzięki rozporządzeniu w sprawie akredytowania i certyfikacji ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego (niem. Anerkennungs- und Zulassungsverordnung Weiterbildung – AZWV) Federalny Urząd Pracy ustanowił ramy zapewniania jakości w zakresie edukacji dorosłych. Standard, który teraz formalnie spełnia również Akademia Hausengel, ośrodek kształcenia firmy Hausengel GmbH. „Efektywnie wykorzystywane wewnętrzne ekspertyzy Akademii Hausengel pozwalają nam tworzyć postępową ofertę kursów. Niemiecki rynek usług pielęgnacyjno-opiekuńczych wykazuje długofalowy potencjał i stale potrzebuje nowych wykwalifikowanych pracowników. Rynek ten chcemy zapełnić wykształconymi przez nas specjalistami”, wyjaśnia Simon Wenz, prezes zarządu spółki Hausengel.

Obecnie oferta Akademii skierowana jest do franczyzobiorców firmy Hausengel. Wszyscy franczyzobiorcy zaliczają w sumie 45 godzin szkolenia z zakresu pielęgnacji i opieki nad osobami chorymi i starszymi. Zdobywają także praktyczną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Kursy odbywają się w języku polskim, a także węgierskim, litewskim i niemieckim. Szkolenia z zakresu opieki i pielęgnacji prowadzą pielęgniarki i pielęgniarze ze specjalizacją geriatryczną, będący zewnętrznymi wykładowcami Akademii Hausengel.

Szkolenia na Akademii Hausengel przeszło od początku jej istnienia pond 2 000 franczyzobiorców. Szkolenia te są obowiązkowe. Oznacza to, że franczyzobiorcami firmy Hausengel nie mogą być osoby, które nie uczestniczyły w programie szkoleniowym. Prezes zarządu spółki Hausengel: „Realizując konsekwentnie program szkoleniowy dążymy przede wszystkim do tego, by w każdym przypadku zagwarantować podopiecznym i ich rodzinom najwyższą jakość usług pielęgnacyjno-opiekuńczych ze strony naszych franczyzobiorców.“  Takie podejście sprawia, że franczyzobiorcy firmy Hausengel zdecydowanie wyróżniają się wśród pozostałych, działających na rynku tego typu świadczeń usługodawców.

Uzyskanie certyfikatu zgodności z rozporządzeniem AZWV Federalnego Urzędu Pracy dowodzi więc jednoznacznie, że cel ten nie pozostaje tylko w sferze słownych deklaracji, lecz ma przede wszystkim całkowite zastosowanie w praktyce.

Świadcząc usługi we współpracy z naszymi partnerami, zajmujemy się w szczególności zapewnieniem opieki i pielęgnacji domowej mieszkańcom Niemiec, potrzebującym takiej pomocy. Spółka Hausengel współpracuje przy tym ze starannie wybranymi franczyzobiorcami o wysokich kwalifikacjach. Spółka Hausengel z siedzibą w Heskem-Ebsdorfergrund zatrudnia na stałe 50 pracowników. W lutym 2011 roku przedsiębiorstwo otrzymało certyfikat zgodności z normą DIN ISO 9001. Akademia Hausengel jest ośrodkiem kształcenia zawodowego firmy Hausengel GmbH, certyfikowanym zgodnie z rozporządzeniem AZWV Federalnego Urzędu Pracy.

#20 2012-04-15 20:35:48

TeDe
New member

żenada

#21 2014-10-29 19:06:48

Halina65
New member

hey dziewczyny, czy ktoras mi moze udzeilic blizszych informacji o franchise hausengla? bo oni to nic nie mowia tylko chca zeby przyjechac. a ja nie wiem czy w ogole to wchodzi dla mnie w rachube.
czy ktoras mi moze cos powiedziec blizej?
Pozdrawiam! Halina

#22 2014-10-30 11:29:15

arielka
Member

Halina65 napisał:

hey dziewczyny, czy ktoras mi moze udzeilic blizszych informacji o franchise hausengla? bo oni to nic nie mowia tylko chca zeby przyjechac. a ja nie wiem czy w ogole to wchodzi dla mnie w rachube.
Pozdrawiam! Halina

Jak mogą nie odpowiedzieć, gdy pytasz? To znaczy, że są nieuczciwi lub cię lekceważą. To źle rokuje !

#23 2014-10-30 11:32:24

arielka
Member

hausengel GmbH napisał:

nie jestesmy w przeczkolu!, natrafila pani na zla rodzine i tyle.

"Przedczkolu?????????????? Czy Pan jest przedszkolakiem w przedszkolu?
Miała pecha "zła rodzina" i obojętna firma sad

#24 2014-10-30 20:06:01

Franciszka
Member

Proponuję stworzyć czarną listę agencji pośrednictwa w opiece nad osobami starszymi.

#25 2014-10-30 20:43:15

iza46
Member

Franciszka napisał:

Proponuję stworzyć czarną listę agencji pośrednictwa w opiece nad osobami starszymi.

Franciszko,to nie zda egzaminu.Kiedys Ewal8 wkleila linka z watku gdzie dziewczyna konkretnie wyszczegolnila metamorfoze firmy,jak to prezesik upadlej firmy zasiadl na stolku nowopowstalaj,ech tu masz ten watek i linka,ktory juz nieaktualny.http://www.opiekunki-forum.pl/viewtopic.php?id=3330

#26 2014-10-31 13:19:12

Hausengel GmbH
Member

Halina65 napisał:

Pozdrawiam! Halina

Witam.
Prosze zadzwonic ponownie. Otrzyma Pani szczegolowych informacji nt. franczyzy Hausengel.
Pozdrawiam
Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH
Filip Krupinski

#27 2014-10-31 13:24:02

Hausengel GmbH
Member

arielka napisał:

hausengel GmbH napisał:

Witam.
Cytuje Pani kawalek posta sprzed lat. i co teraz?

#28 2014-10-31 14:10:01

ewal8
Member

Hausengel GmbH napisał:

arielka napisał:

hausengel GmbH napisał:

Witam.

Ano nic drogi panie wink Zarówno przed laty jak i teraz przedszkole pisze się nadal przedszkole.  wink

#29 2014-10-31 14:57:09

Franciszka
Member

Pan Filip, to godny swojej firmy...prawdziwy Anioł, zapewne dlatego występuje na forum pod wieloma postaciami;-)

#30 2014-10-31 18:14:52

arielka
Member

Hausengel GmbH napisał:

Nic teraz. Z odpowiedzi wynika, że nic się nie zmieniło w przedczkolnym życiu, bo pan ciągle tutaj. Posty krytyczne/polemiczne są po coś...ma się zmieniać stosunek agencji do opiekunki i vice versa. Mam na mysli na lepsze. A krytyka nie ma na celu obrażanie kogokolwiek, lecz rozwój.
Serio smile

Aha, jedno dopowiedzenie: w Internecie - na forach nie używamy w zasadzie dużej litery w słowie Pan/Pani (raczej ironia).
Inna sprawa to poczta email.

#31 2014-11-03 08:32:48

Hausengel GmbH
Member

Franciszka napisał:

Pan Filip, to godny swojej firmy...prawdziwy Anioł, zapewne dlatego występuje na forum pod wieloma postaciami;-)

Witam.
Prosze rozwinac. Pod jakimi postaciami wystepuje?

#32 2014-11-03 10:47:44

Hausengel GmbH
Member

arielka napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Nic teraz. Z odpowiedzi wynika, że nic się nie zmieniło w przedczkolnym życiu, bo pan ciągle tutaj. Posty krytyczne/polemiczne są po coś...ma się zmieniać stosunek agencji do opiekunki i vice versa. Mam na mysli na lepsze. A krytyka nie ma na celu obrażanie kogokolwiek, lecz rozwój.
Serio smile

Aha, jedno dopowiedzenie: w Internecie - na forach nie używamy w zasadzie dużej litery w słowie Pan/Pani (raczej ironia).
Inna sprawa to poczta email.

Witam. ..ja ciagle tutaj. Wtedy gdzie pisalem o dietach, delegacjach i innych stworach i teraz rownie jak trzeba pomoc.
Co do stosunkow pomiedzy agencja i opiekunka to sie zgadzam, co do pisowni tez. staram sie. Jezeli porownalibysmy pani niemiecki z moim polskim to pewnie tak zle bym wcale nie wyszedl, wiec prosze o wyrozumienie. mi do glowy by nie wpadlo komus w tym temacie zwracac uwagi..ale to juz kazdy za siebie.

pozdrawiam

#33 2014-11-03 11:31:36

arielka
Member

Hausengel GmbH napisał:

[ Jezeli porownalibysmy pani niemiecki z moim polskim to pewnie tak zle bym wcale nie wyszedl,

pozdrawiam

Meiner Meinung nach,  niemand ( der mit mir nicht geschprochen hatte) soll meine Deutschkenntnisse  beurteilen...

Schoenen Tag!

#34 2014-11-03 14:43:59

amelia
Przyjaciel Forum

arielka napisał:

Hausengel GmbH napisał:

[ Jezeli porownalibysmy pani niemiecki z moim polskim to pewnie tak zle bym wcale nie wyszedl,

pozdrawiam

Meiner Meinung nach,  niemand ( der mit mir nicht geschprochen hatte) soll meine Deutschkenntnisse  beurteilen...

Schoenen Tag!

Ausgezeichnet!

#35 2017-10-20 14:46:39

annagawrecka
New member

Hausengel oferuje teraz wybór między dwoma modelami współpracy. Franczyza lub delegowanie. Polecam.
https://www.hausengel.de/pl/modele-wspolpracy.html

Reklama