Praca z firma Private Care 24,zabrali mi pieniądze z wypłaty150 Euro!!

Okradli mnie z pieniędzy bez mojej wiedzy,zabrali 150 euro bez mojej wiedzy,napisali potrącenia inne na rachunku,gdy już wróciłam do domu i czekałam na pieniądze następne, za swoją ciężką prace, ktoś z rodzinnki wysłał zdjęcia jakieś śmieszne z poplamioną wykładziną gdzie już mnie tam nie było 3 tygodnie w pracy i każdy mógł wejść do tego pokoju!!dosłownie bezprawie!!!Zero zainteresowania z ich strony swoim pracownikiem,gdy już jesteś w pracy nie wysłali mi nawet karty ubezpieczeniowej zdrowotnej gdy potrzebowałam pomocy ze strony lekarza, bo mąż podopiecznej mojej pryskał toksynami podejrzewam że to był jakich silny środek na owady bo dostałam zatrucia organizmu,wymioty i drgawki,a gdy zadzwoniłam do firmy to pani powiedziała żebym piła mleko i się otruła masakra!!!Mogła bym więcej napisać!!!pozdrawiam opiekunki

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2012-08-14 15:39:26

myszor
Member

Praca z firma Private Care 24,zabrali mi pieniądze z wypłaty150 Euro!!

Okradli mnie z pieniędzy bez mojej wiedzy,zabrali 150 euro bez mojej wiedzy,napisali  potrącenia inne na rachunku,gdy już wróciłam do domu i czekałam na pieniądze następne, za swoją ciężką prace,  ktoś z rodzinnki wysłał zdjęcia jakieś śmieszne z poplamioną wykładziną gdzie już mnie tam nie było 3 tygodnie w pracy i każdy mógł wejść do tego pokoju!!dosłownie bezprawie!!!Zero zainteresowania z ich strony swoim pracownikiem,gdy już jesteś w pracy nie wysłali mi nawet karty ubezpieczeniowej zdrowotnej gdy potrzebowałam pomocy ze strony lekarza, bo mąż podopiecznej mojej pryskał  toksynami podejrzewam że to był jakich silny środek na owady bo dostałam zatrucia organizmu,wymioty i drgawki,a gdy zadzwoniłam do firmy to pani powiedziała żebym piła mleko i się otruła masakra!!!Mogła bym więcej napisać!!!pozdrawiam opiekunki

#2 2012-08-14 16:33:09

jolka55
Member

Re: Praca z firma Private Care 24,zabrali mi pieniądze z wypłaty150 Euro!!

no prosze-jakie mamy agencje.
Ale  nie bardzo zrozumiałam-jak Ty już byłas w domu to niby ktos z rodziny wysłał zdjęcia że to Ty poplamiłaś wykładzine?a ciebie nikt nie zmieniał?
ata karta to zawsze długo zanim przyjdzie-średnio 5 tyg.No ale jak potrzebowałas natychmiast pomocy lekarskiej to powinni coś zaradzic panie  z agencji.Najwidoczniej mają ciebie jak i inne opiekunki jako maszynki do nabijania kasy.a ja takze zastanawiałam się kiedys nad tą agencją,ale teraz to omijac będę szerokim łukiem.

#3 2012-08-14 20:09:52

makola45
Member

To znaczy firma dziad.Omijać z daleka.

#4 2012-08-14 20:21:29

myszor
Member

Zmieniała mnie inna opiekunka z polski,jak wyjeżdżałam nic tam nie było!!!To śmieszne, że za jakąś plamkę, potrącają na nasze  aż 600PLN.Co Szwajcara nie stać na Vanisz albo inne płyny,dziady!!!I śmieszne że dopiero jak mięli wypłacić pieniądze po 3 tyg bycia w domu, w kraju na kwicie napisali potrącenia inne!!!musiałam dzwonić do firmy i się dowiedzieć o co chodzi z tymi pieniędzmi!!!Ja tam byłam 3 miesiące i nie przysłali żadnej karty ubezpieczonej i zdrowotnej!!!

#5 2012-08-14 21:33:24

jolka55
Member

a to w Szwajcarii było.Naprawde paskudnie sie zachowali pracownicy agencji.Ja bym ci radziła oczernic  ta agencja jeszcze na innych forach dla opiekunek,aby kobiety omijały tą właśnie agencje.A jak  brak chętnych do pracy to agencja upadnie.

#6 2012-08-14 21:42:14

pigwa
Member

Hej myszor!Ja tam nie wiem,kto plame zrobił-ale znam życie.Też mi się zdarzyło poplamić wykładzinę i starałam sie to tak ukryć,coby nie wyszło za mojego pobytu-a potem to niestety juz historia.Nie neguję,ze to nie ty-ale z drugiej strony znam życie-pewna jesteś?Może to tylko złość na firmę za potracenie=zresztą moim zdaniem jak najbardziej bezpodstawne!!!!

#7 2012-09-03 12:49:14

myszor
Member

Odradzam wszystkim opiekunką współpracy z TA firmą zero ubezpieczenia zero wiedzy o rodzinie do której jedziesz zero współpracy i troski o swojego pracownika jeżeli lubisz ryzyko i tracić zdrowie bez zabezpieczenia prawnego zagranicą to proszę bardzo firma się wszystkiego wypiera i ma cię głęboko w D....tylko jeszcze potrąca pieniądze z wypłaty bezprawnie!!!!UWAGA czytajcie dobrze umowę!!!

#8 2012-09-26 13:34:09

private care 24
New member

myszor napisał:

Okradli mnie z pieniędzy bez mojej wiedzy,zabrali 150 euro bez mojej wiedzy,napisali  potrącenia inne na rachunku,gdy już wróciłam do domu i czekałam na pieniądze następne, za swoją ciężką prace,  ktoś z rodzinnki wysłał zdjęcia jakieś śmieszne z poplamioną wykładziną gdzie już mnie tam nie było 3 tygodnie w pracy i każdy mógł wejść do tego pokoju!!dosłownie bezprawie!!!Zero zainteresowania z ich strony swoim pracownikiem,gdy już jesteś w pracy nie wysłali mi nawet karty ubezpieczeniowej zdrowotnej gdy potrzebowałam pomocy ze strony lekarza, bo mąż podopiecznej mojej pryskał  toksynami podejrzewam że to był jakich silny środek na owady bo dostałam zatrucia organizmu,wymioty i drgawki,a gdy zadzwoniłam do firmy to pani powiedziała żebym piła mleko i się otruła masakra!!!Mogła bym więcej napisać!!!pozdrawiam opiekunki

Witam, tak jak już wspomnieliśmy - opiekunka nie otrzymuje, bądź jest jej potrącona odpowiednia kwota z wypłaty, jeśli: spożywa alkohol w miejscu pracy, nieprawidłowo wywiązuje się ze swoich obowiązków, narażając przy tym zdrowie bądź życie osoby podopiecznej, bądź w sposób intencjonalny dokonuje zniszczeń na szkodę klienta. W Pani przypadku (a znamy go bardzo dobrze i jest też w sposób adekwatny udokumentowany) było to dokonanie zniszczeń w pokoju przeznaczonym dla Pani użytku (tj. oddanie moczu na dywan). Pani następczyni była tam po Pani już następnego dnia, a nie 3 tygodnie później. Zgłosiła do nas ten fakt, jako że klient również wyraził swoje oburzenie w tej materii, przygotowując dla niej pokój. Zapach unoszący się w pokoju był nie do zniesienia, a zniwelowanie go wymagało usunięcia znacznej części wykładziny oraz znajdującego się pod nią linoleum (stąd też te 150 Euro). O fakcie odciągnięcia z Pani wypłaty wymienionej kwoty została Pani poinformowana, przyjmując podane informacje z wielkim oburzeniem i słownictwem nieprzystającym osobie w Pani wieku. Klient zrezygnował również z Pani usług dlatego, że w ostatnim tygodniu przed zmianą zredukowała Pani wykonywane obowiązki do minimum, pozostawiając swojej następczyni dużo dodatkowej pracy. Jeśli chodzi o kartę ubezpieczeniową, Pani EKUZ był ważny do 23.04.2013. Nawet jeśli nie otrzymała Pani owej karty do ręki, nie oznacza to, że została Pani pozostawiona samej sobie bez żadnego ubezpieczenia. Bardzo łatwo jest oczerniać firmę przez osobiste pobudki. Jeśli chce Pani nas oczerniać - proszę bardzo, ale proszę podawać zawsze wszystkie informacje na temat zajścia, a nie przedstawiać tylko tą część, która czyni z Pani pokrzywdzoną przez nas opiekunkę. Inne panie z naszej firmy dzwonią do nas od jakiegoś czasu - są oburzone Pani zachowaniem i nalegały, aby Pani na tym forum odpowiedzieć. Jeśli wyraża Pani chęć kontynuowania rozmowy, serdecznie zapraszamy.

#9 2012-09-26 16:22:33

simona1961
Member

private care 24 napisał:

myszor napisał:

Witam, tak jak już wspomnieliśmy - opiekunka nie otrzymuje, bądź jest jej potrącona odpowiednia kwota z wypłaty, jeśli: spożywa alkohol w miejscu pracy, nieprawidłowo wywiązuje się ze swoich obowiązków, narażając przy tym zdrowie bądź życie osoby podopiecznej, bądź w sposób intencjonalny dokonuje zniszczeń na szkodę klienta. W Pani przypadku (a znamy go bardzo dobrze i jest też w sposób adekwatny udokumentowany) było to dokonanie zniszczeń w pokoju przeznaczonym dla Pani użytku (tj. oddanie moczu na dywan). Pani następczyni była tam po Pani już następnego dnia, a nie 3 tygodnie później. Zgłosiła do nas ten fakt, jako że klient również wyraził swoje oburzenie w tej materii, przygotowując dla niej pokój. Zapach unoszący się w pokoju był nie do zniesienia, a zniwelowanie go wymagało usunięcia znacznej części wykładziny oraz znajdującego się pod nią linoleum (stąd też te 150 Euro). O fakcie odciągnięcia z Pani wypłaty wymienionej kwoty została Pani poinformowana, przyjmując podane informacje z wielkim oburzeniem i słownictwem nieprzystającym osobie w Pani wieku. Klient zrezygnował również z Pani usług dlatego, że w ostatnim tygodniu przed zmianą zredukowała Pani wykonywane obowiązki do minimum, pozostawiając swojej następczyni dużo dodatkowej pracy. Jeśli chodzi o kartę ubezpieczeniową, Pani EKUZ był ważny do 23.04.2013. Nawet jeśli nie otrzymała Pani owej karty do ręki, nie oznacza to, że została Pani pozostawiona samej sobie bez żadnego ubezpieczenia. Bardzo łatwo jest oczerniać firmę przez osobiste pobudki. Jeśli chce Pani nas oczerniać - proszę bardzo, ale proszę podawać zawsze wszystkie informacje na temat zajścia, a nie przedstawiać tylko tą część, która czyni z Pani pokrzywdzoną przez nas opiekunkę. Inne panie z naszej firmy dzwonią do nas od jakiegoś czasu - są oburzone Pani zachowaniem i nalegały, aby Pani na tym forum odpowiedzieć. Jeśli wyraża Pani chęć kontynuowania rozmowy, serdecznie zapraszamy.

Wnioskuję, że skoro hm......obwiniona i ukarana kara pieniężną opiekunka załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne na podłogę, to znaczy, że nie miała dostepu do przybytku zwanego toaletą, bądź ubikacją tudziez wychodkiem! Przeciez chyba do czasu podjęcia pracy w Waszej firmie nie mieszkała na drzewie? Jesli prawda jest zaś, że spozywała w nadmiarze alkohol będąc w pracy, to gratuluję procesu rekrutacji! Zresztą, większosc firm wysyła opiekunki do Niemiec nie widząc ich na oczy. Nie dziwcie sie więc potem, że bywaja takie wpadki!  Moje zdanie jednak jest takie, ze znaleźliście sobie jelenia do oskubania i tyle sad  Poza tym pisanie na tym forum tego typu wyjasnien jest na poziomie magla! Zle to świadczy o Was jako o firmie! Kompletny brak klasy!

#10 2012-09-27 08:12:02

iza46
Member

simona1961 napisał:

private care 24 napisał:

myszor napisał:

Wnioskuję, że skoro hm......obwiniona i ukarana kara pieniężną opiekunka załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne na podłogę, to znaczy, że nie miała dostepu do przybytku zwanego toaletą, bądź ubikacją tudziez wychodkiem! Przeciez chyba do czasu podjęcia pracy w Waszej firmie nie mieszkała na drzewie? Jesli prawda jest zaś, że spozywała w nadmiarze alkohol będąc w pracy, to gratuluję procesu rekrutacji! Zresztą, większosc firm wysyła opiekunki do Niemiec nie widząc ich na oczy. Nie dziwcie sie więc potem, że bywaja takie wpadki!  Moje zdanie jednak jest takie, ze znaleźliście sobie jelenia do oskubania i tyle sad  Poza tym pisanie na tym forum tego typu wyjasnien jest na poziomie magla! Zle to świadczy o Was jako o firmie! Kompletny brak klasy!

I teraz mozna sie przekonac jak "profesjonalnie"dzialaja firemki,bo to nie Firmy!Biora prowizje za swiadczenie uslug klientowi niemieckiemu ,a ja pytam :Gdzie koordynator!Gdzie przekazanie obowiazkow przez zmienniczke?No i ta rekrutacja pozal sie Boze przez telefon!Kaske lekko by sie bralo!Rozumiem,ze znajomosc jezyka posiadacie,wiec jak mozna brud bylo zostawic !co to rodzina nie zadzwonila do waszych partnerow niemieckich,od czego ich macie?Acha ,moze strach Was oblecial,ze wezma inna psa warta agencje z ROBOKOPAMI 24 rund um die Uhr.

#11 2012-09-27 08:49:47

jakniew
Member

Jak wiecie, kij ma dwa końce. Z wypowiedzi firmy wynika, że potrącając pieniądze za zniszczenia dokonane przez tą opiekunkę, oparła się jedynie na doniesieniu przez telefon. Nam trudno ocenić,jaka jest prawda ale uważam że potrącić pieniądze powinno się wówczas jeśli przedstawiciel firmy pojawi się na miejscu wraz z "winną" opiekunką i sprawdzi czy faktycznie ona zrobiła to o czym doniesiono. Czyżby fetor przedstawiciel firmy poczuł przez słuchawkę telefoniczną? Co do rekrutacji żadna firma nawet przy osobistym spotkaniu nie stwierdzi jak odpowiedzialną osobą jest kandydatka na opiekunkę, takie sprawy wychodzą dopiero " w praniu". Reasumując cała opisana sprawa została załatwiona w bardzo uproszczony sposób. Firma dysponowała pieniędzmi opiekunki do dnia jej wypłaty, więc nie wysilając się na naoczne sprawdzenie sytuacji potrąciła pieniądze i cześć. Po co więc są koordynatorzy za granicą? Chciałabym też wiedzieć, czy koordynatorzy przed przybyciem opiekunki sprawdzają osobiście stan rzeczywisty zgłoszonej osoby do opieki, szczególnie jeśli jest to nowe miejsce? Czy przed przybyciem opiekunki sprawdzają jakie warunki na miejscu ona zastanie i czy zgadza się to wszystko z ankietą jaką wypełniają rodziny podopiecznych? Kolejna rzecz to taka, że wymieniające się opiekunki mają zbyt mało czasu na przekazanie i przyjęcie miejsca pracy. Jak to się odbywa same doskonale wiecie.

#12 2012-09-27 09:52:19

private care 24
New member

jakniew napisał:

Jak wiecie, kij ma dwa końce. Z wypowiedzi firmy wynika, że potrącając pieniądze za zniszczenia dokonane przez tą opiekunkę, oparła się jedynie na doniesieniu przez telefon. Nam trudno ocenić,jaka jest prawda ale uważam że potrącić pieniądze powinno się wówczas jeśli przedstawiciel firmy pojawi się na miejscu wraz z "winną" opiekunką i sprawdzi czy faktycznie ona zrobiła to o czym doniesiono. Czyżby fetor przedstawiciel firmy poczuł przez słuchawkę telefoniczną? Co do rekrutacji żadna firma nawet przy osobistym spotkaniu nie stwierdzi jak odpowiedzialną osobą jest kandydatka na opiekunkę, takie sprawy wychodzą dopiero " w praniu". Reasumując cała opisana sprawa została załatwiona w bardzo uproszczony sposób. Firma dysponowała pieniędzmi opiekunki do dnia jej wypłaty, więc nie wysilając się na naoczne sprawdzenie sytuacji potrąciła pieniądze i cześć. Po co więc są koordynatorzy za granicą? Chciałabym też wiedzieć, czy koordynatorzy przed przybyciem opiekunki sprawdzają osobiście stan rzeczywisty zgłoszonej osoby do opieki, szczególnie jeśli jest to nowe miejsce? Czy przed przybyciem opiekunki sprawdzają jakie warunki na miejscu ona zastanie i czy zgadza się to wszystko z ankietą jaką wypełniają rodziny podopiecznych? Kolejna rzecz to taka, że wymieniające się opiekunki mają zbyt mało czasu na przekazanie i przyjęcie miejsca pracy. Jak to się odbywa same doskonale wiecie.

Witamy serdecznie, miło jest zobaczyć odpowiedź osoby, która dokładnie wczytała się w nasz post. Pieniądze zostały potrącone opiekunce nie tylko w oparciu o telefon i maile od klienta, ale także w oparciu o zeznania opiekunki, która była tam już przed panią, której  potrąciliśmy pieniądze i miała tam ponownie wrócić (nazwijmy ją umownie opiekunką nr2). Otrzymaliśmy również dokumentację fotograficzną i załączone rachunki za dokonane naprawy. Generalnie zawsze żądamy od klienta mocnego dowodu na dokonanie szkody, czy też w postaci wyciągu telefonicznego, dokumentacji osób neutralnych (np. lekarzy), czy też rachunku za dokonane naprawy. Kolejną sprawą jest, że ubezpieczamy teraz nasze opiekunki prywatnie, więc jeśli opiekunka przyzna się do dokonanej szkody, zostanie ona całkowicie pokryta przez ubezpieczyciela. Logicznym wnioskiem było, że skoro opiekunka nr1, która nie zgłosiła faktu nieprzyjemnego zapachu ani nam, ani klientowi, po wyjeździe opiekunki nr2, która tam zaraz po niej wróciła - była za to odpowiedzialna. Posiadamy koordynatorów za granicą (na terenie Niemiec), jednak jest to niemożliwe, aby sprawdził wszystkie aspekty ważne dla nas i dla opiekunki w czasie swojej wizyty. W razie, gdyby stan faktyczny odbiegał od stanu przedstawionego przez klienta, opiekunka ma obowiązek zgłosić to nam w celu ingerencji. Jeśli klient nie dostosuje się do wymagań przedstawionych w umowie, ściągamy opiekunkę z powrotem albo oferujemy inne miejsce pracy, aby nie była ona stratna. Tak, jak Pani stwierdziła, kij ma zawsze dwa końce i często musimy w takich sprawach ingerować. Zawsze jednak z punktu widzenia opiekunek to właśnie my będziemy tą "złą stroną" tego kija. W kwestii przekazywania obowiązków - staramy się, aby nasze opiekunki miały ze sobą kontakt jeszcze w miejscu pracy. Wiadomo, że nie da się przekazać wiedzy z, powiedzmy, 3-miesięcznego pobytu w 12 godzin. Z naszej strony umożliwiamy kontakt między zmienniczkami, zanim jeszcze spotkają się one na miejscu. Chętnie odpowiemy na dalsze pytania.

#13 2012-09-27 11:14:19

Maytaya
Member

Simone 1961 , nie masz racji,.,.
1)  Firma Pricate Care 24 , dobrze robi ze sie tu broni. Opiekunka tu ja oczernia , tym bardziej ze dla nas ta opiekunka jest anonimowa a firma nie ! Wiadomo ze opiekunka zawsze przedstawia sytuacje w takim swietle ze to ona jest biedna i pokrzywdzona, dlatego my - pozostale opiekunki- wspolczujemy i wierzymy.
2) Uwierz mi ze w procesie rekrutacyjnym nie ma szans na wykrycie czy kandydatka ma problemy z alkoholem czy nie.  To wychodzi tylko  "w praktyce".
3) Nie wierze ze na stelli nie bylo WC !  Za to podejrzewam ze opiekunka nie zrobila tego zabrudzenia specialnie, lecz ma problemy z utrzymaniem moczu lub tp.  Co nie zmienia faktu, ze jej nastepczyni poczula obrzydzenie i zglosila szkody - tez bym tak uczynila.
4) Niby opiekunka taka wspaniala a firma winna - to dlaczego dziadki zrezygnowali z tejze opiekunki ( o czym ona sama nam oczywiscie "zapomiala"  nam wspomniec) ?

Nie wiem jak wygladala ta glupia wykladzina - nie widzialam zdjec. Nie jezdzilam nigdy z ta firma , ciezko wiec mi ocenic czy interesuja sie warunkami opiekunek na stellach. Ale z przedstawionych tu informacji i wypowiedzi opiekunka nie ma racji i przedstawia tylko swoja subiektywna opinie , zatajajac informacje ktore sa na jej niekorzyc i wprowadzajac dziewczyny , ktore byc moze mialy zamiar jechac z ta firma, w blad.

#14 2012-09-27 11:26:14

grubcia
New member

Rozumiem,ze firma moze potracic pracownikowi za szkody wyrzadzone w m-scu pracy.
Co jednak z karta EKUZ?

Dlaczego pracownica jej nie dostala?  Z czym miala udac sie w razie potrzeby do lekarza?
Co to za porada ze strony pani z biura,ze w razie zatrucia-pij mleko?
Obowiazkiem firmy jest wyrobienie i dostarczenie karty Ekuz opiekunce,najlepiej jesscze przed wyjazdem,ale znajac nnasza biurokracje,troche sie to przedluza.Wy jako firma nie dostarczyliscie EKUZ przez 3 m-ce!!!!!!!
Po fakcie stwierdzacie,ze byla ta karta,w dodatku wazna do 2013,dlaczego ja zatem bezprawnie przetrzymywaliscie?????

#15 2012-09-27 11:56:03

Maytaya
Member

Co do karty EKUZ, masz racje Grubciu ! I porade "pij mleko" to chyba jakis zart .

"O fakcie odciągnięcia z Pani wypłaty wymienionej kwoty została Pani poinformowana, przyjmując podane informacje z wielkim oburzeniem i słownictwem nieprzystającym osobie w Pani wieku. "   -  jakiez to slownictwo bylo ? Jesli wulgaryzmy to chyba nie przystaja w zadnym wieku smile  Nie tylko mlodym opiekunkom smile

#16 2012-09-27 12:46:09

simona1961
Member

Maytaya napisał:

1)  Firma Pricate Care 24 , dobrze robi ze sie tu broni. Opiekunka tu ja oczernia , tym bardziej ze dla nas ta opiekunka jest anonimowa a firma nie ! Wiadomo ze opiekunka zawsze przedstawia sytuacje w takim swietle ze to ona jest biedna i pokrzywdzona, dlatego my - pozostale opiekunki- wspolczujemy i wierzymy.
2) Uwierz mi ze w procesie rekrutacyjnym nie ma szans na wykrycie czy kandydatka ma problemy z alkoholem czy nie.  To wychodzi tylko  "w praktyce".
3) Nie wierze ze na stelli nie bylo WC !  Za to podejrzewam ze opiekunka nie zrobila tego zabrudzenia specialnie, lecz ma problemy z utrzymaniem moczu lub tp.  Co nie zmienia faktu, ze jej nastepczyni poczula obrzydzenie i zglosila szkody - tez bym tak uczynila.
4) Niby opiekunka taka wspaniala a firma winna - to dlaczego dziadki zrezygnowali z tejze opiekunki ( o czym ona sama nam oczywiscie "zapomiala"  nam wspomniec) ?

Nie wiem jak wygladala ta glupia wykladzina - nie widzialam zdjec. Nie jezdzilam nigdy z ta firma , ciezko wiec mi ocenic czy interesuja sie warunkami opiekunek na stellach. Ale z przedstawionych tu informacji i wypowiedzi opiekunka nie ma racji i przedstawia tylko swoja subiektywna opinie , zatajajac informacje ktore sa na jej niekorzyc i wprowadzajac dziewczyny , ktore byc moze mialy zamiar jechac z ta firma, w blad.

Czytam i nie wierzę, problemy z utrzymaniem moczu mają skutkować sikaniem na podlogę??? I tak ma się zachowywac człowiek w 21 wieku???
Co Ty w ogóle wygadujesz kobieto? Czy normalny człowiek sika na podłogę bez przyczyny? sika sobie bo własnie na podłoge lubi to robić? A słyszałas może o tym, ze niektóre opiekunki nie moga korzystać z toalety np. po 22 00 bo podopieczny sobie tego nie zyczy? W nocy tez nie moga korzystać, bo podopieczny się budzi na dźwięk spuszczanej wody w klozecie? A słyszałaś o tym, że podopieczny pozwala wykąpać sie opiekunce raz w tygodniu tylko? Przykłady mogę mnozyc! Tak bywa moja droga , a jesli o tym nie wiesz to nie jestes opiekunką!

#17 2012-09-27 13:28:16

Maytaya
Member

Simona1961, jestem opiekunka, wprawdzie poczatkujaca! Ale nigdy nie spotkalam sie z tym ze nie mozna korzystac z WC po 22.00 ! I nigdy tez na taki cyrk by zadna szanujaca sie opiekunka sie nie zgodzila ! Tak samo jak prysznic raz w tyg. - nikt normalny nie bedzie pracowal w takich warunkach.

#18 2012-09-27 14:13:48

simona1961
Member

Maytaya napisał:

Simona1961, jestem opiekunka, wprawdzie poczatkujaca! Ale nigdy nie spotkalam sie z tym ze nie mozna korzystac z WC po 22.00 ! I nigdy tez na taki cyrk by zadna szanujaca sie opiekunka sie nie zgodzila ! Tak samo jak prysznic raz w tyg. - nikt normalny nie bedzie pracowal w takich warunkach.

Szanująca się opiekunka oczywiście , że się na to nie zgodzi, ale te z tak zwanym nożem na gardle i te, które nie wiedzą, jak sobie poradzić z tego typu szykanami, bądź nie znają języka, owszem! Poczytaj sobie opowieści innych opiekunek, które przezyły takie sytuacje, to może inaczej spojrzysz na ten problem!

#19 2012-09-27 14:37:28

Kamilakoz
Member

Takie sprawy sa zawsze trudne. Opiekunka mówi jedno, firma drugie, zmienniczka i rodzina jeszcze co innego, a ktos odpowiedzialnośc musi poniesc.

#20 2012-09-27 16:48:54

ahha
Member

private care 24 napisał:

jakniew napisał:

Witamy serdecznie, miło jest zobaczyć odpowiedź osoby, która dokładnie wczytała się w nasz post. Pieniądze zostały potrącone opiekunce nie tylko w oparciu o telefon i maile od klienta, ale także w oparciu o zeznania opiekunki, która była tam już przed panią, której  potrąciliśmy pieniądze i miała tam ponownie wrócić (nazwijmy ją umownie opiekunką nr2). Otrzymaliśmy również dokumentację fotograficzną i załączone rachunki za dokonane naprawy. Generalnie zawsze żądamy od klienta mocnego dowodu na dokonanie szkody, czy też w postaci wyciągu telefonicznego, dokumentacji osób neutralnych (np. lekarzy), czy też rachunku za dokonane naprawy. Kolejną sprawą jest, że ubezpieczamy teraz nasze opiekunki prywatnie, więc jeśli opiekunka przyzna się do dokonanej szkody, zostanie ona całkowicie pokryta przez ubezpieczyciela. Logicznym wnioskiem było, że skoro opiekunka nr1, która nie zgłosiła faktu nieprzyjemnego zapachu ani nam, ani klientowi, po wyjeździe opiekunki nr2, która tam zaraz po niej wróciła - była za to odpowiedzialna. Posiadamy koordynatorów za granicą (na terenie Niemiec), jednak jest to niemożliwe, aby sprawdził wszystkie aspekty ważne dla nas i dla opiekunki w czasie swojej wizyty. W razie, gdyby stan faktyczny odbiegał od stanu przedstawionego przez klienta, opiekunka ma obowiązek zgłosić to nam w celu ingerencji. Jeśli klient nie dostosuje się do wymagań przedstawionych w umowie, ściągamy opiekunkę z powrotem albo oferujemy inne miejsce pracy, aby nie była ona stratna. Tak, jak Pani stwierdziła, kij ma zawsze dwa końce i często musimy w takich sprawach ingerować. Zawsze jednak z punktu widzenia opiekunek to właśnie my będziemy tą "złą stroną" tego kija. W kwestii przekazywania obowiązków - staramy się, aby nasze opiekunki miały ze sobą kontakt jeszcze w miejscu pracy. Wiadomo, że nie da się przekazać wiedzy z, powiedzmy, 3-miesięcznego pobytu w 12 godzin. Z naszej strony umożliwiamy kontakt między zmienniczkami, zanim jeszcze spotkają się one na miejscu. Chętnie odpowiemy na dalsze pytania.

ja natomiast jestem zniesmaczona wysylanymi przez Panstwa postami.Uwazam ze zadna szanujaca sie firma nie rozwiazywalaby tak krepujacych spraw na forum- publicznie. Zaraz ktos napisze ze to opiekunka zaczela (ukradli, niewyplacli).Tym bardziej, jako dobra firma zaproslilabym Pania do siedziby i tam wszystko wyjasnic.ZA ewentualne pomowienia mozna zadac przeprosnin i sprostowania.A "babranie sie w szczegolach" co zrobila, ile razy zrobila i ona czy nie ona PUBLICZNIE jest zenujace i swiadczy rowniez o firmie.

#21 2012-09-28 08:00:41

ewal8
Member

Uważam, że każdy ma prawo do obrony. Jeśli opiekunka rzuciła jakikolwiek cień podejrzeń na firmę, ta walcząc o swoje dobre imię, ma prawo przedstawić sytuację ze swojego punktu widzenia. W ten sposób walczy o swoje dobre imię i reputację, ze tak powiem. Jeśli jakakolwiek opiekunka pisze o zaniedbywaniu obowiązków przez swoją zmienniczkę lub o innych jej różnych zachowaniach, zmienniczka ta też broni się na forum. Był taki przypadek gdzieś na tutejszym forum we wcześniejszych postach. Natomiast dziwi mnie jeden fakt: otóż, bardzo często dziewczyny opisują swoje niezbyt przyjemne przygody z różnymi firmami, takie jak np. ta z dywanem, albo i jeszcze inne, oczywiście obwiniając zawsze firmę. I my czytający zawsze stajemy po stronie tych ciemiężonych dziewczyn. Tak tez było w przypadku tej opiekunki od dywanu. Ja czytając, co jej ta firma zrobiła, od razu byłam oburzona, ze jak mogli, tyle pieniędzy zabrać, przeciez uczciwie pracowała, a oni tak ja potraktowali. Takie były moje pierwsze wrażenia.  Ale... No właśnie, ale. Jak to już Jakniew napisała, kij ma zawsze dwa końce, a my znamy tylko jeden, zazwyczaj ten przedstawiony przez opiekunkę, więc myślę, ze firma jak najbardziej ma prawo przedstawić nam ten drugi koniec, a wnioski wyciągnijmy juz same. Przecież juz wielokrotnie pisałyście: sa nieuczciwe firmy, ale i równiez opiekunki. A ponadto, prawda leży zawsze po środku:) Pozdrawim i miłego dnia życzę.

#22 2012-09-28 08:46:02

iza46
Member

ewal8 napisał:

Uważam, że każdy ma prawo do obrony. Jeśli opiekunka rzuciła jakikolwiek cień podejrzeń na firmę, ta walcząc o swoje dobre imię, ma prawo przedstawić sytuację ze swojego punktu widzenia. W ten sposób walczy o swoje dobre imię i reputację, ze tak powiem. Jeśli jakakolwiek opiekunka pisze o zaniedbywaniu obowiązków przez swoją zmienniczkę lub o innych jej różnych zachowaniach, zmienniczka ta też broni się na forum. Był taki przypadek gdzieś na tutejszym forum we wcześniejszych postach. Natomiast dziwi mnie jeden fakt: otóż, bardzo często dziewczyny opisują swoje niezbyt przyjemne przygody z różnymi firmami, takie jak np. ta z dywanem, albo i jeszcze inne, oczywiście obwiniając zawsze firmę. I my czytający zawsze stajemy po stronie tych ciemiężonych dziewczyn. Tak tez było w przypadku tej opiekunki od dywanu. Ja czytając, co jej ta firma zrobiła, od razu byłam oburzona, ze jak mogli, tyle pieniędzy zabrać, przeciez uczciwie pracowała, a oni tak ja potraktowali. Takie były moje pierwsze wrażenia.  Ale... No właśnie, ale. Jak to już Jakniew napisała, kij ma zawsze dwa końce, a my znamy tylko jeden, zazwyczaj ten przedstawiony przez opiekunkę, więc myślę, ze firma jak najbardziej ma prawo przedstawić nam ten drugi koniec, a wnioski wyciągnijmy juz same. Przecież juz wielokrotnie pisałyście: sa nieuczciwe firmy, ale i równiez opiekunki. A ponadto, prawda leży zawsze po środku:) Pozdrawim i miłego dnia życzę.

Widze,ze myslisz nielogicznie i malo orientujesz sie w tym calym systemie pracy przez agencje.Otoz opiekunka opuszcza miejsce pracy i.....ani rodzina ani koordynator/ktory jak piesek na dwoch lapkach szuka nowych podopiecznych ale juz "zlapanych"ma gdzies/nie zaglada do jej pokoju,oczywiscie zmienniczki tez nie bylo!Wiec chyba powinni to zrobic i na goraco wyjasniac sprawe!Mysle,ze logicznie myslaca kobieta ,zorientowana,ze poniesie kare za to co niby zrobila bala by sie tak zachowac!TAKA MACHINA JAK DWIE FIRMY PLUS RODZINA OCZEKUJACA NA TANIA OPIEKUNKE PRZECIW JEDNEJ ZAHUKANEJ KOBIECIE!

#23 2012-09-28 10:41:34

Kamilakoz
Member

A ja uwazam nie sadzcie a nie bedziecie sądzeni. Nie wiem czemu firma z opiekunką roztrząsa to na forum, bo od tego są sądy przecież. Chociaz o taką kwota to trudno się sadzić.

#24 2012-09-28 11:57:33

ewal8
Member

iza46 napisał:

ewal8 napisał:

Widze,ze myslisz nielogicznie i malo orientujesz sie w tym calym systemie pracy przez agencje.Otoz opiekunka opuszcza miejsce pracy i.....ani rodzina ani koordynator/ktory jak piesek na dwoch lapkach szuka nowych podopiecznych ale juz "zlapanych"ma gdzies/nie zaglada do jej pokoju,oczywiscie zmienniczki tez nie bylo!Wiec chyba powinni to zrobic i na goraco wyjasniac sprawe!Mysle,ze logicznie myslaca kobieta ,zorientowana,ze poniesie kare za to co niby zrobila bala by sie tak zachowac!TAKA MACHINA JAK DWIE FIRMY PLUS RODZINA OCZEKUJACA NA TANIA OPIEKUNKE PRZECIW JEDNEJ ZAHUKANEJ KOBIECIE!

Ja również myślę, że "ze logicznie myslaca kobieta ,zorientowana,ze poniesie kare za to co niby zrobila bala by sie tak zachowac!", ale my naprawdę nie wiemy jak było w rzeczywistości i w zasadzie trudno opowiedzieć się po jednej czy drugiej stronie. Uważam tylko, że zarówno jedna jak i druga strona ma prawo do tzw. reakcji na opisaną sytuację. A jak już wcześniej napisałam, prawda zazwyczaj jest po środku. I masz rację, że "malo orientujesz sie w tym calym systemie pracy przez agencje" (to o mnie oczywiście) - jak to napisałaś, bo współpracowałam tylko z jedną firmą, która też mi wszystkiego do końca nie wyjaśniła co do stanu podopiecznej. Ale w sporze z pracodawcą nie zawsze pracownik ma rację i vice versa. Natomiast każdy ma prawo do przedstawienia swojego punktu widzenia, zarówno opiekunka jak i agencja. A ocenianie postępowanie jednej czy drugiej to już całkiem odrębny temat i od tego rzeczywiście są inne instytucje.

#25 2012-09-28 20:11:35

jakniew
Member

Moje zdanie na temat sprawy opiekunki "od dywanu" jest takie, że czy to osoba podopieczna jeśli jest sama w stanie lub jej rodzina powinni się sami zainteresować w jakim stanie opiekunki pozostawiają czy to użytkowany przez nie pokój, czy też sprzęt. Obie strony mogłyby podpisać oświadczenie i byłoby ok. Nie rozumiem dlaczego zostawia się te sprawy zmienniczkom, a czasami bywa różnie. Co innego, jeśli dwie opiekunki wymieniają się od dłuższego czasu w jednym miejscu i mają zaufanie do siebie, a rodzina wraz z podopiecznymi do nich. A cóż firma? Firma zawsze będzie dbać tylko i wyłącznie o swój interes. Przedstawicieli firmy nie ma na miejscu i na miejscu nie jest w stanie potwierdzić doniesienia o ewentualnych szkodach, zaufa przede wszystkim niemieckim pracodawcom.

#26 2012-09-28 20:46:52

iza46
Member

jakniew napisał:

Moje zdanie na temat sprawy opiekunki "od dywanu" jest takie, że czy to osoba podopieczna jeśli jest sama w stanie lub jej rodzina powinni się sami zainteresować w jakim stanie opiekunki pozostawiają czy to użytkowany przez nie pokój, czy też sprzęt. Obie strony mogłyby podpisać oświadczenie i byłoby ok. Nie rozumiem dlaczego zostawia się te sprawy zmienniczkom, a czasami bywa różnie. Co innego, jeśli dwie opiekunki wymieniają się od dłuższego czasu w jednym miejscu i mają zaufanie do siebie, a rodzina wraz z podopiecznymi do nich. A cóż firma? Firma zawsze będzie dbać tylko i wyłącznie o swój interes. Przedstawicieli firmy nie ma na miejscu i na miejscu nie jest w stanie potwierdzić doniesienia o ewentualnych szkodach, zaufa przede wszystkim niemieckim pracodawcom.

Mylisz sie bardzo ,ze przedstwicieli nie ma!Sa tzw.koordynatorzy i najczesciej z firmy na terenie Niemiec i to oni kontroluja prace opiekunki .Moze nie zawsze?Te firmy np promedica24 zatrudniala znajoma i co tydzie n zagladal do niej przedstawiciel firmy wspolpracujacej z Promedicą.Prawie wszystkie firmy znajdujace sie na terenie Niemiec biora opiekunki zatrudnione przez kooperantow z Polski.Nie zamelduja przeciez w biurze 200 osob i nie zaloza gewerbe.,Maja partnerow w Polsce i jedni i drudzy oraz rodzina "goszczaca"opiekunke moga ja kontrolowac do woli.Przykre,ze po wyjezdzie i to po pewnym czasie zorientowali sie,ze nie jest tak jak powinno byc.

#27 2012-10-01 17:11:47

myszor
Member

O Boże masakra co firma nie mówi że mnie dała do starego zboczeńca co nie mogłam się zamykać w pokoju i nie mogłam wyjść w nocy bo pryskał truciznami na moim piętrze przychodził w nocy do mojego pokoju i się obnażał!!!!a pani prezes pojechała sobie na wczasy do Dubaju jak chciałam z nią porozmawiać i wyjaśnić!!!masakra z dala od Private Care kobiety!!!a ta pani lepiej niech się nie wypowiada na temat opiekunek żle bo to świadczy o ich winie i oszustwie bezprawnym!!!

#28 2012-10-01 18:13:26

myszor
Member

I jeszcze jedno ta pani co mnie zmieniała to jest koleżaneczka jednej pani z firmy Private Care24 a ja już nie chciałam tam wracać bo to co tam się ze mną wyprawiano to masakra nikomu tego nie życzę nawet w wrogą!!!I jeszcze jedno gdzie moje ubezpieczenie się zapodziało może mi firma to wyjaśni 3 miesiące horroru bez ubezpieczenia i opieki przez firmę wszystko było kontrolowane przez rodzinę były podsłuchy kamerki nawet komputer był sprawdzany przez synka,zero prywatności w lampie kamerka i mikrofon z tłumaczeniem tel na podsłuchu e-mail szedł przez ich komputery oni chyba są idiotami że się człowiek nie domyśli tym bardziej że się wywodzę z rodziny inteligencji polskiej!!!stary mnie poparzył wapnem ogrodowym pryskał środkami owadobójczymi gdy spałam i jak wspominałam inne jeszcze sprawy jak już wspominałam!!!!I proszę żeby ten babsztyl mnie nie obrażał bo piszę prawdę i nie jestem alkoholiczką może TY co tak piszesz to nią jesteś !!!!I zdania o tej firmie nie zmienię dziady i złodzieje!!!!

#29 2012-10-01 19:04:28

Dorcia2
Member

O kurde kamery, podsłuchy, czy to jakiś kryminał jest? Czy na prawdę takie rzeczy miały miejsce? Do czego to się ludzie mogą posunąć, żeby opiekunkę podsłuchiwać i podglądać, a to nie jest karalne czasem?

#30 2012-10-01 19:38:32

myszor
Member

Tak ale to był dreszczowiec bo oni nie zdają sobie sprawę w jakie ręce trafiamy a rodzinnki montują kamerki żeby się zabezpieczać przed polskimi opiekunkami np przed kradzieżami itp czy czasami nie znęcamy się nad starcami, a firma nie mają nas na uwadze że jest odwrotnie!!!że to my jesteśmy większości poszkodowane!!!!

#31 2012-10-01 19:46:52

myszor
Member

I jeszcze jedno TO dlaczego jak taką złą opiekunką byłam zasrana firma Private Care24 pozwoliła mi tam się męczyć 3 miesiące pytam się WAS Private Care 24!!!!omijać z daleka!!!!pozdrawiam opiekunki te które są ze mną!!!!pozdrawiam jeszcze raz!!!

#32 2012-10-01 20:00:44

iza46
Member

myszor napisał:

I jeszcze jedno ta pani co mnie zmieniała to jest koleżaneczka jednej pani z firmy Private Care24 a ja już nie chciałam tam wracać bo to co tam się ze mną wyprawiano to masakra nikomu tego nie życzę nawet w wrogą!!!I jeszcze jedno gdzie moje ubezpieczenie się zapodziało może mi firma to wyjaśni 3 miesiące horroru bez ubezpieczenia i opieki przez firmę wszystko było kontrolowane przez rodzinę były podsłuchy kamerki nawet komputer był sprawdzany przez synka,zero prywatności w lampie kamerka i mikrofon z tłumaczeniem tel na podsłuchu e-mail szedł przez ich komputery oni chyba są idiotami że się człowiek nie domyśli tym bardziej że się wywodzę z rodziny inteligencji polskiej!!!stary mnie poparzył wapnem ogrodowym pryskał środkami owadobójczymi gdy spałam i jak wspominałam inne jeszcze sprawy jak już wspominałam!!!!I proszę żeby ten babsztyl mnie nie obrażał bo piszę prawdę i nie jestem alkoholiczką może TY co tak piszesz to nią jesteś !!!!I zdania o tej firmie nie zmienię dziady i złodzieje!!!!

Wiesz ,wspolczuje Ci takiego piekla!Mnie od razu by zastanowilo ,gdy nie dano by mi klucza do mojego pokoju.Raz dziadek 90 lat pozabieral klucze i zrobilam awanture ,zadzwonilam do rodziny i po bezowocnych pertraktacjach /dzieci z rodzicami dziadkami/wyjechalam na drugi dzien .No coz nie zdazylam podpisac umowy z rodzina :)Tu widac,jaka roznica jest ,gdy jedzie sie jako "wyrobnica"z agencji .Nie masz w nikim oparcia ,smutne to.

#33 2012-10-02 11:19:17

oceangreen
Member

to dlaczego siedziałaś tam 3 miesiące i godziłaś się na takie traktowanie? tego nie potrafie zrozumieć.....

#34 2012-10-02 12:32:30

ewal8
Member

Oto jest pytanie? Jak mogłaś zgodzić się na takie traktowanie??? I to przez taki długi czas - 3 miesiące!! Na Boga, przecież to wieki są... Ja rozumiem, można mieć nóż na gardle, ale jak było tak źle od samego początku, to chyba nie liczyłaś na to, że zmieni się sytuacja na lepsze.

#35 2012-10-02 13:21:50

Maytaya
Member

Myszor jesli to prawda co gadasz, to po jakiego ciorta czekalas az 3 miesiace aby zjechac do domu ???? Nikt nie mial prawa tak sie wobec ciebie zachowywac !! Ok, dziadek pewnie juz mu mózg nie dziala w tym wieku - lekarz powinnien interweniowac i zapisac mu jakies tabletki uspokajajace ( moja frau tez swojego czasu szalala, to doktor zaraz jej zalecil medikamenty ostrzejsze ) ale rodzina zeby taki teatr urzadzala !!!

#36 2012-10-18 20:55:17

betreuerin
New member

nie polecam nikomu PRIVATE CARE 24. ja bylam u rodziny ktora bardzo zle mnie traktowala, chcialam zjechac ale nie pozwolono mi, nie pomogli mi, nie interesowali sie a na koniec nie zaplacili za moja ciezka prace i jeszcze mnie straszyli sadem!! nie zaplacili bo ta rodzina nie zaplacila im, bo to byli nienormali ludzie, ale to przeciez nie moja wina, to oni mnie tam wyslali!! strzezcie sie i omijajcie PRIVATE CARE 24 z Torunia wielkim Lukiem. To oszusci i wyzyskiwacze! dorabiaja sie na cudzej charowce i ciezkiej pracy!

posty pozytywne pisza na pewno oni sami, bo slyszalam juz bardzo duzo negatywnych opnii o nich takze od znajomych , ktore z nimi wyjechaly. zenada!

#37 2013-01-07 21:52:46

lubklon
New member

Jestem obiektywnym obserwatorem ale to co wypisujecie tutaj to jedna niedorzeczna paplanina. Typowo polskie. 2 Polaków i od razu 3 partie. Czy wam ktoś dogodzi? Może ewentualnie zrobiłby to sam Razputin ale nie ma go już. No to pracujcie w Polsce po 4-5 zł za godz. lub 1200 w szpitalu lub domu opieki albo jeśli jesteście takie super to przecież granica otwarta. Polak zawsze musi mieć wroga a jeszcze jak mu dali internet to wpierjot ! Ciekawe do kogo byście się przyp...y gdyby tych agencji nie było. Chyba gryzłybyście sobie same swoje ogony gdybyście miały

#38 2013-01-07 21:58:14

anitkak11
Member

lubklon napisał:

Jestem obiektywnym obserwatorem ale to co wypisujecie tutaj to jedna niedorzeczna paplanina. Typowo polskie. 2 Polaków i od razu 3 partie. Czy wam ktoś dogodzi? Może ewentualnie zrobiłby to sam Razputin ale nie ma go już. No to pracujcie w Polsce po 4-5 zł za godz. lub 1200 w szpitalu lub domu opieki albo jeśli jesteście takie super to przecież granica otwarta. Polak zawsze musi mieć wroga a jeszcze jak mu dali internet to wpierjot ! Ciekawe do kogo byście się przyp...y gdyby tych agencji nie było. Chyba gryzłybyście sobie same swoje ogony gdybyście miały

a tY PRZEPRASZAM TO KTO SĘDZIA?
Każdy ma swój punkt widzenia więc jak możesz być obiektywny skoro tylko z jednej strony patrzysz?
a i jeszcze jedno to to forum jest dla opiekunek a nie dla obserwatorów
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez anitkak11 (2013-01-07 22:01:54)

#39 2013-01-08 03:18:11

macso
New member

ahha napisał:

ja natomiast jestem zniesmaczona wysylanymi przez Panstwa postami.Uwazam ze zadna szanujaca sie firma nie rozwiazywalaby tak krepujacych spraw na forum- publicznie. Zaraz ktos napisze ze to opiekunka zaczela (ukradli, niewyplacli).Tym bardziej, jako dobra firma zaproslilabym Pania do siedziby i tam wszystko wyjasnic.ZA ewentualne pomowienia mozna zadac przeprosnin i sprostowania.A "babranie sie w szczegolach" co zrobila, ile razy zrobila i ona czy nie ona PUBLICZNIE jest zenujace i swiadczy rowniez o firmie.

No niestety kij ma zawsze dwa końce. Przecież opiekunka też mogła udać się do siedziby firmy i  grzecznie wyjaśnić sprawę osobiście. Wolała napisać o tym na forum, więc dostał odpowiedź na forum. A historyjki o zakazie korzystania z toalety to można między bajki włożyć. A zawsze można skorzystać z jakiegoś pojemnika. Sikanie na dywan ma ewidentny posmak działania złośliwego i świadczy o charakterku szanownej opiekunki ( widać to też w treści pierwszego postu).

#40 2013-01-08 05:34:45

amelia
Przyjaciel Forum

lubklon napisał:

Weź się do pracy zapyziały obserwatorze. Coś ci się we łbie po......iło. To właśnie po to wyjeżdżamy do opieki, bo nie chcemy mieć w Polsce 4 czy 5 Euro. Ale nie zapominaj baranie, że jesteśmy ludźmi. Należy nam się sen, odpoczynek i czas wolny a także godziwe wynagrodzenie. A tobie jak się nie podoba nasze pisanie, to wypad stąd albo do sądu. Masz sporo za uszami i nie na łapkę ci, że prawda wychodzi na światło dzienne. Alboś nie douczony, albo masz przetrącony kręgosłup. No jeszcze jedno wchodzi w grę - naćpałeś się albo nawąchałeś czegoś niedozwolonego, małolacie betonowy. nieładnie!!!!
Zaśpiewam ci "mniej niż zero".
Pamiętaj jedno!!!!! Zło zawsze powraca!!!! Uważaj!!! Los bywa sprawiedliwy!!!
Ponieważ nie jestem mściwa, to życzę ci polepszenia stanu umysłowego!!!

#41 2013-01-08 08:33:45

myszor
Member

Już pisałam wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!zawsze Polak był traktowany jak śmieć!!!!może inne mają szczęście i trafią dobrze ale może na 100procent opiekunek to będzie 5....procent co trafią idealnie a reszta to jest taka prawda poniżenia, wyzysk bicie itp posądzane o kradzież o pijaństwo itp!!!!ja się śmieję jak Ci ludzie specjalnie zostawiają portfel lwypchane kasą na wierzchu żeby nas sprawdzać ,czy czasami im nie zakosisz, ale jak nie mają do nas zaufania to po jaką kur....bierze opiekunkę z Polski niech sobie weżnie Bułgarkę to się przekona która jest lepsza!!!!HAHA

#42 2016-11-28 15:13:32

barbara.b
Member

private care 24 napisał:

myszor napisał:

hahah właśnie jestem po rozmowie kwalifikacyjnej do Państwa firmy. w trakcie wypełniania ankiety podziękowałam za dalsze wypełnianie ankiety oraz współpracę. ankieta była długa, szczegółowa i bez sensu. jakby układał ją ktoś kto nie  ma pojęcia o opiece. pytano mnie jak zajmowała bym się osobą leżącą, z inkontynencją chociaż nie jeżdżę do takich osób i g... mnie to obchodzi jak się takimi osobami zajmuje. przy pytaniu o to jak zajmowała bym się osobą z agresywną demencją wysiadłam. nie wiem jak o leżących i sikających ale o demencyjnych to można książki pisać.
pamiętam, że keidyś czytałam o tym zasikanym dywanie. na miejscu opiekunki walczyła bym o odzyskanie kasy i o odszkodowanie za pomówienie, stres.
proszę sobie wyobrazić- paniusiu z private care, że podopieczne z demencją w pewnym momencie szczają na dywan! w życiu nie uwierzę, że na ten dywan nasikała opiekunka!!!! i jeszcze w swoim pokoju!!!!
już moja pierwsza podopieczna ( w pełni chodząca, nic niekumająca ale na tyle kulturalna i obyta, że nie było z nią nudno ) sikała na dywan. a dowiedzieliśmy się o tym całkiem przypadkiem, w momencie, gdy na dywanie było już kilka plam. raz poszłam wołać ją na obiad, weszłam do jej sypialni a ona naciągała spodnie na tyłek. lekko zdezorientowana powiedziałam do niej, że jak się ubierze to żeby przyszła na obiad. chwilkę się zastanawiałam dlaczego się przebierała ale szybko o tym zapomniałam. dopiero, gdy pewnego pięknego dnia weszłam boso do jej pokoju i depnęłam w coś mokrego zorientowałam się, że w momencie kiedy naciągała spodnie na tyłek była po sikaniu na dywan!!! zadzwoniłam do córki. córka próbowała tłumaczyć, że może coś się rozlało. odwróciłyśmy dywan i od spodu dopiero było widać jak podopieczna zrobiła sobie z dywanu kuwetę.
szkoda, że firma, która ma taką dokładną ankietę by sprawdzić opiekunkę nie wie o tym, że podopieczny sika na dywan. no ale po ankiecie widać, że firma wie tyle o opiece co się od rodzin dowie... - kompletna nieufność wobec opiekunki połączenie z wchodzeniem w dupę rodzinie. normalnie jedna ankieta a się pozbierać nie mogę. przy demencyjnym potrafię zachować spokój a tutaj przy wypełnainiu ankiety poległam.

#43 2016-11-28 15:20:07

barbara.b
Member

private care 24 napisał:

myszor napisał:

odnośnie karty ekuz- przez 3 miesiące nei doszła do tej pani? jak to jest możliwe? do tego ta pani wymagała pomocy lekarza i dzwoniła do firmy. " pij mleko". a co to ku... Boguś Linda?  ( może niektórzy pamiętają jak reklamował mleko ) normalna firma załatwia wizytę u lekarza, dosyła faxem dokumenty aby ją lekarz przyjął i nie obarczał kosztami wizyty.
i co to za opiekunki, co wydzwaniają do firmy poskarżyć, że jakaś opiekunka napisała o firmie coś na forum. jeszcze oburzone. kobieta przezyła a waszą firmą co przeżyła. obciążyliście ją kosztami za obsikany przez podopieczną dywan. ma prawo się wyżalić.

#44 2016-11-28 15:24:40

barbara.b
Member

Maytaya napisał:

przepracowała tam 3 miesiące! 3 miesiące ja trzymali będąc niezadowolonymi? porażka. 2 lata pracuję w opiece i tyle co widziałam to sorry ale w pierwszej kolejności uwierzę opiekunce, w drugiej firmie ( sa nieświadomi jak dzieci we mgle i łudzę się, że nie każda firma kłamie celowo ) a rodzinie niemieckiej w życiu nei uwierzę.

#45 2016-11-28 15:34:23

barbara.b
Member

simona1961 napisał:

Maytaya napisał:

Czytam i nie wierzę, problemy z utrzymaniem moczu mają skutkować sikaniem na podlogę??? I tak ma się zachowywac człowiek w 21 wieku???
Co Ty w ogóle wygadujesz kobieto? Czy normalny człowiek sika na podłogę bez przyczyny? sika sobie bo własnie na podłoge lubi to robić? A słyszałas może o tym, ze niektóre opiekunki nie moga korzystać z toalety np. po 22 00 bo podopieczny sobie tego nie zyczy? W nocy tez nie moga korzystać, bo podopieczny się budzi na dźwięk spuszczanej wody w klozecie? A słyszałaś o tym, że podopieczny pozwala wykąpać sie opiekunce raz w tygodniu tylko? Przykłady mogę mnozyc! Tak bywa moja droga , a jesli o tym nie wiesz to nie jestes opiekunką!

haha simona. nie słyszałam o tym, że nie można w nocy korzystac z toalety :-))) w gastronomi raz trafiłam, że pokój był przy restauracji a kibelek był w restauracji :-))) no i po skończonej pracy szefowa do mnie mówi, żebym skorzystała z toalety bo ona zamyka restuarację na kod i w nocy do niej nie wejdę bo się włączy alarm. tylko na nią popatrzyłam i powiedziałam, że wstaję albo nie w nocy do kibelka ale jak będę wiedziała, że nie mogę skorzystac z kibelka to pewnie całą noc będzie mi się chciało sikać. koniec końców dała mi kod do wyłączenia
alarmu. z wrażenia sikałam całą noc. następnego dnia szefowa powiedziała, że nie mogę tak często chodzić bo na alarm ma ktoś wgląd, jakaś firma ochroniarska i jak zobaczą, że ktoś się kręci pomyślą, że to jakiś włam. szybko zrezygnowałam z tej pracy. nie przez kibelek. kibelek to był wstęp do mnóstwa innych dziwnych spraw :-))))
to samo z myciem się- sorry ale żaden dziadek nie może zakazać ci brać codziennie prysznica! mi podopieczna wyłączyła ciepłą wodę. sama się nie myła więc jej nie preszkadzało, że nie ma wody. córka była na urlopie. spytałam jej to kłamała, że woda jest odgórnie wyłączona, ale jej głupi komentarz, że ona nie potrzebuje ciepłej wody mówił wszystko. zadzwoniłam do córki. córka wezwała fachowca, żeby mi tą wodę włączył bo sama nie mogła przyjść a rachunek za przybycie fachowca dostała babka.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-11-28 15:43:48)

#46 2016-11-29 15:03:04

nenania
Member

jak dla mnie to wszystko grubymi nićmi szyte, zresztą opiekunka między słowami przyznaje się do oddawania moczu...

#47 2017-02-05 20:55:33

ubuntu
New member

unbelievable !! nawet nie wiem jak to skomentować po przeczytaniu całego wątku !! rezygnuje z bycia opiekunką. To co tu wypisujecie nie mieści mi się nawet w głowie. Wole je#bać w Polsce za 1500.

#48 2017-02-06 06:34:29

barbara.b
Member

nenania napisał:

jak dla mnie to wszystko grubymi nićmi szyte, zresztą opiekunka między słowami przyznaje się do oddawania moczu...

Jakos przeoczylam moment, w ktorym Opiekunka przyznaje sie do oddaeania moczu I szczerze w to watpie.

Reklama