Co robić w czasie wolnym?

Jakie macie sposoby na relaks, oczywiście w wolnym czasie od pracy, będąc daleko od domu u podopiecznego, tęskniąc a czasem harując nawet jak wół???

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2012-08-09 21:26:20

zaneta
Member

Co robić w czasie wolnym?

Jakie macie sposoby na relaks, oczywiście w wolnym czasie od pracy, będąc daleko od domu u podopiecznego, tęskniąc a czasem harując nawet jak wół???

#2 2012-08-10 21:54:38

kasia63
Member

Re: Co robić w czasie wolnym?

Zabieram kilka książek,na kompie ,na ipli oglądam seriale,jak mam niedaleko polski sklep to i gazetki kupuję choć przebitka jest koszmarna.Poza tym koniecznie rower  -zawsze się o niego dopominam jak jadę w nowe miejsce - spacerować nie lubię a na rowerze się więcej zobaczy.No i jeśli tyko czas na to pozwala to zwiedzam ile wlezie i fotografuję.

#3 2012-08-11 00:21:57

zaneta
Member

A seriale niemieckie - co jest na topie, pytam bo lubię:)

#4 2012-08-11 08:55:45

Anka Rose
Member

Moja największa rozrywka to (niestety) internet. Poza tym lubię tak jak Kasia63 pozwiedzać, o ile czas jest.

#5 2012-08-11 09:16:21

KRYSIA5555
Member

Co do seriali niemieckich, to moje są : "Sturm der Liebe'"/od pon. do pt. od 15.09/ i"" Alles was zehlt"" tez codziennie o 19.05......TO OGLĄDAM OD LAT. nawet  w PL mam niemiecką telewizję i oglądam bez przerwy.Polecam!!!!!!!!

#6 2012-08-11 14:05:38

makola45
Member

Ja też rower ,książki ,ebooki i niektóre seriale.W domu nie oglądam żadnych seriali a tu mnie wciągnęły co niekróre np.verbotene liebe.W dzień wolny to już szaleje i zwiedzam albo robie runde po sklepach.Można teraz troszke poszaleć po wyprzedażach.I wszędzie rowerkiem sie poruszam.Bez roweru jak bez ręki.

#7 2012-08-14 23:36:29

ania40
Member

Ksiazki,internet i czekam cierpliwie az mi auto przyprowadza z warsztatu wtedy pakuje babcie i hej ze ha....Niemcy nasze smilesmile
16 sierpnia...w końcu rusze tyłek....babciny oczywiście smile jestem już mobilna:)

Ostatnio edytowany przez ania40 (2012-08-16 14:28:26)

#8 2012-08-19 21:54:20

opiekunka57
New member

kasia63 napisał:

Zabieram kilka książek,na kompie ,na ipli oglądam seriale,jak mam niedaleko polski sklep to i gazetki kupuję choć przebitka jest koszmarna.Poza tym koniecznie rower  -zawsze się o niego dopominam jak jadę w nowe miejsce - spacerować nie lubię a na rowerze się więcej zobaczy.No i jeśli tyko czas na to pozwala to zwiedzam ile wlezie i fotografuję.

witam,
zazdroszczę Ci tyle wolnego czasu. Ja na dwa miesiące pobytu wykłóciłam ok. 30 godz. mimo, że w kontrakcie miałam 2 godziny dziennie. Jesteś szczęściarą. Pozdrawiam i życzę dalszych takich kontraktów.

#9 2012-09-05 13:34:37

kryspinka
Member

kontrakt kontraktem a rzeczywistosć może sie różnic diametralnie ,ja siedzę tu z przerwą od marca i dopiero teraz wywalczyłam sobie godzine wolnego rychło wczas jak to mówia u nas jak u babci końcówka ,ale ja tam sie nie nudzę wyszywam obraz ,robię obrus na szydełku znalazłam nawet jakies polskie programy niech sobie gadaja cokolwiek.seriale niemieckie mnie nie nęcą jakos nie moge przetrawić seriali o lesbijkach i pedałach .

#10 2012-09-06 11:28:21

MartaDerek
New member

ja mam przy sobie zawsze mojego laptopa i ze 30 filmów przy sobie :-)

#11 2012-09-19 20:49:01

wakeful
Member

MartaDerek napisał:

ja mam przy sobie zawsze mojego laptopa i ze 30 filmów przy sobie :-)

Dokładni jak ja, laptop , filmy na dysku  ( jak mam internet to namiętnie z  niego korystam) i lubię robić na szydełku ale wtedy i tak siedziałam z babcią, ona oglądała seriale.

#12 2012-09-20 07:33:45

ella
Member

jejku,dziewczynyn wyszywaja,na szydelkach,drutach..ja jestem lewus do takich rzeczy;/..wiec u mnie zostaje tylko komp i internet,albo lozko do spania:)..a ze jestem na wsi (z 5 domow na krzyz)..i dookola same tyczki chmielu...nie laze nigdzie bo kleszczy nalapie:)a tak powaznie to zadna atrakcja ogladac pooooooooooola i pola:)...jestem samiutka jak palec z babcia lezaca..wiec tego wolnego mam w huk,tylko co z tego jak nie ma gdzie wyjsc:(..wiec buszuje po necie.

#13 2012-09-20 08:09:44

Dorcia2
Member

Ja zabieram druty i mam zamiar robić sweter dla siebie, a jeszcze odkryłam tam, że chętnie czytam książki hihi, bo ja raczej w domu to się skupić na czytaniu nie mogłam, a teraz luzik, no i jeszcze komputer. Jak rano go włączam, to w nocy wyłączam hihi.....jest to mój przyjaciel tam:)

#14 2012-09-20 08:45:22

krysta63
Member

ella--a nie mogłabyś zabierac ze sobą kije do norg wolking i spacerować pośród pól?ja np  mam Mp3 z moją ulubioną muzyka i chodze z kijkami,śpiewam sobie.Po co kiśnieć  w domu,ruszajmy się to na starośc bedziemy Fit.

#15 2012-09-20 08:51:03

ella
Member

krysta63 napisał:

ella--a nie mogłabyś zabierac ze sobą kije do norg wolking i spacerować pośród pól?ja np  mam Mp3 z moją ulubioną muzyka i chodze z kijkami,śpiewam sobie.Po co kiśnieć  w domu,ruszajmy się to na starośc bedziemy Fit.

szczerze????nie przepadam za taka rozrywka,powaznie,wole kawe,papierochy i laptop!!...chodzilam na poczatku ale tak mnie sarna kiedys wystraszyla!!!spie.......am tak ze o malo kijkow nie pogubilam..powaznie!!!serce to mialam w gardle;/;/;/...kijki stoja...a ja siedze na kompie:D..kawusia,karpatka,papierosy i swiat otwarty (przez net)big_smilebig_smile..a z mp3 laze zawsze po domu:),bez tego ani nawet nie ma mowy zebym sie ruszyla:D..

#16 2012-09-20 11:06:39

Kamilakoz
Member

Ja chodze bez kijków. Jakoś się do tego nie moge ciagle przekonac. Sam spacer tez jest zdrowy. A jak bede chciała pochodzic z kijkami to pojde do lasu i utne sobie dwa leszczynowe.

#17 2012-09-20 11:32:55

wakeful
Member

ella napisał:

krysta63 napisał:

szczerze????nie przepadam za taka rozrywka,powaznie,wole kawe,papierochy i laptop!!...chodzilam na poczatku ale tak mnie sarna kiedys wystraszyla!!!spie.......am tak ze o malo kijkow nie pogubilam..powaznie!!!serce to mialam w gardle;/;/;/...kijki stoja...a ja siedze na kompie:D..kawusia,karpatka,papierosy i swiat otwarty (przez net)big_smilebig_smile..a z mp3 laze zawsze po domu:),bez tego ani nawet nie ma mowy zebym sie ruszyla:D..

Kawa,Papierochy i net po prostu jesteś super:DDD

#18 2012-09-20 11:51:31

ella
Member

nieeeeeeee no:Dbig_smilebig_smile..az tak dobrze to nie ma nigdzie...oczywiscie mowimy o czasie wolnym;)....wiadomo najpierw obowiazek,potem przyjemnosci..a ze mam babusie lezaca,jestesmy same,takze wszystko zrobione na spokojnie,bez strsow....i czasu wolnego mam w huk..oprocz swoich 2 h...i w sumie zeby nie to ze barakuje mi wyjscia do sklepow ,zakupy,jakies promocje:D...to bylo by super...no ale coz..nie mozna miec wszystkiego...aha to jeszcze dopisze wam zeby byla rownowaga w tym dobrym i zlym...ze tu nie mam telefonu stacjonarnego..internet place sobie sama...takze jak wszedzie cos za cos....sa + i -.....smile

#19 2012-09-20 11:57:05

simona1961
Member

Kamilakoz napisał:

Ja chodze bez kijków. Jakoś się do tego nie moge ciagle przekonac. Sam spacer tez jest zdrowy. A jak bede chciała pochodzic z kijkami to pojde do lasu i utne sobie dwa leszczynowe.

Widocznie Kamilko masz zdrowy kręgosłup. Ja bez kijków nie chodze po prostu, no chyba, ze na zakupy. Jedno trzeba równiez wiedzieć , z kijkami sie powinno chodzić szybko, wręcz kłusem lecieć, wtedy to ma sens. Chociaz relaksujący spacer też sens ma, z kijkami czy bez smile

#20 2012-09-20 11:59:59

simona1961
Member

ella napisał:

nieeeeeeee no:Dbig_smilebig_smile..az tak dobrze to nie ma nigdzie...oczywiscie mowimy o czasie wolnym;)....wiadomo najpierw obowiazek,potem przyjemnosci..a ze mam babusie lezaca,jestesmy same,takze wszystko zrobione na spokojnie,bez strsow....i czasu wolnego mam w huk..oprocz swoich 2 h...i w sumie zeby nie to ze barakuje mi wyjscia do sklepow ,zakupy,jakies promocje:D...to bylo by super...no ale coz..nie mozna miec wszystkiego...aha to jeszcze dopisze wam zeby byla rownowaga w tym dobrym i zlym...ze tu nie mam telefonu stacjonarnego..internet place sobie sama...takze jak wszedzie cos za cos....sa + i -.....smile

Kochana, ja też najbardziej na świecie kocham kanapę, kawkę i papieroska. Wysiłek fizyczny mnie brzydzi, ale się zmuszam, bo obrastam w tłuszczyk. Ile mnie to kosztuje to tylko ja wiem smile . Brak mozliwości wyjścia do sklepu , korzystania z promocji traktuj in plus. Ilez to ojrasków w kieszeni zostanie smile

#21 2012-09-20 12:01:38

simona1961
Member

simona1961 napisał:

ella napisał:

Kochana, ja też najbardziej na świecie kocham kanapę, kawkę i papieroska. Wysiłek fizyczny mnie brzydzi, ale się zmuszam, bo obrastam w tłuszczyk. Ile mnie to kosztuje to tylko ja wiem smile . Brak mozliwości wyjścia do sklepu , korzystania z promocji traktuj in plus. Ilez to ojrasków w kieszeni zostanie smile

Dodam, że gdyby nie te wyjścia do sklepu i gdyby nie te promocje, to byłabym bardzo bogatym człowiekiem ha...ha...ha...

#22 2012-09-20 20:19:46

Dorcia2
Member

Ja też mam dużo wolności i mogę się szwędać, ale wolę z lapkiem na tarasie posiedzieć, albo z książką lub krzyżówką, a d......a rośnie oj rośnie hihi:)

#23 2012-09-20 22:04:12

krysta63
Member

dziewczyny-kijki i rower to najlepszy ruch,aby oderwac się od nudów  w domu z naszymi babkami,dziadkami.Bo niby pracujemy,ale  to żadne ciężkie fizyczne prace.Dlatego warto ruszyc 4 litery,dać laptopowi odpocząc i w drogę.No chyba,że któraś musi w nocy wstawać,jest nie dospana i ma ciężką stelle-to co innego.Sama tak kiedys miałam,to wtedy nie ma się chęci na nic.

#24 2012-09-21 12:04:49

edith-1972-1972
Member

Oj Simona tu masz racje,mnie tez zawsze cos skusi.Tylko,ze potem mam problem z pakowaniem czego nie cierpie.Poznalam tez fajne opiekunki w moim miasteczku i jezeli moge to spotykam sie z nimi.Troche pomarudzimy,troche sie posmiejemy i zawsze jest bardzo milo.

#25 2012-09-21 12:32:27

fiona
New member

Kamilakoz napisał:

Leszczynowe chyba trochę za miękkie ? wink też zdecydowanie wolę spacery bez kijków, z roweru też korzystam bardzo sporadycznie, bo jednak zwykły spacer najbardziej mnie relaksuje. Poza tym, jak większość z Was, lubię wieczorem poczytać, albo obejrzeć sobie jakiś dobry film (seriale szybko mi się nudzą). No i do tego oczywiście zwiedzanie nowych miejsc i fotografowanie. Od dawna marzy mi się lustrzanka aparat, bo kompaktowy ma jednak dość ograniczone możliwości, ale na razie niestety muszę ciągle odkładać ten zakup, bo ciągle są ważniejsze wydatki…

#26 2012-09-21 15:26:22

pumba
Member

Dziewczyny, a nie ma u Was w okolicy Flohmarktów??
Ja je uwielbiam, ogólnie lubię takie stare graty, a okazje tylko czyhają! Dam ojraka albo parę centów a mam radochę, że coś kupiłam. Jak to baba- mam uciechę z każdego zakupu. Nieraz dzieciom kupiłam jakieś gry albo zabawki- wszystko oczywiście taniutko. W róznym stanie tam rzeczy są, ale wystarczy poszukać. Te Flohmarkty często też po wioskach organizują, więc naprawdę, rozejrzyjsie się. Chociaż raz na jakiś czas, bo w Polsce czegoś takiego nie mamy! smile

#27 2012-09-21 17:19:23

simona1961
Member

pumba napisał:

Ja je uwielbiam, ogólnie lubię takie stare graty, a okazje tylko czyhają! Dam ojraka albo parę centów a mam radochę, że coś kupiłam. Jak to baba- mam uciechę z każdego zakupu. Nieraz dzieciom kupiłam jakieś gry albo zabawki- wszystko oczywiście taniutko. W róznym stanie tam rzeczy są, ale wystarczy poszukać. Te Flohmarkty często też po wioskach organizują, więc naprawdę, rozejrzyjsie się. Chociaż raz na jakiś czas, bo w Polsce czegoś takiego nie mamy! smile

No jak to nie ma? Oczywiście, że są i oczywiście, że jestem tam stałym bywalcem. Kupuję starą porcelanę, udało mi się kupic piekną secesyjną półkę za 15 euro, a ostatnio piekny stary drewniany zegar na scianę za 40 euro. Cacuszko, mówie Wam.

#28 2012-09-21 18:24:35

ahha
Member

simona1961 napisał:

pumba napisał:

No jak to nie ma? Oczywiście, że są i oczywiście, że jestem tam stałym bywalcem. Kupuję starą porcelanę, udało mi się kupic piekną secesyjną półkę za 15 euro, a ostatnio piekny stary drewniany zegar na scianę za 40 euro. Cacuszko, mówie Wam.

Och dziewczyny jak ja Wam tego zazdroszcze, pracuje w takiej wiosze ze albo w gorki do lasu albo w pola.Po paru tygodniach wiem gdzie jaki kamien lezy. A ja tak uwielbiam Flohmarkty, bardziej jak sklepy a tu nic ni sklepu ni staroci no chyba ze ja .Zazdroszcze Wam.Kupujcie cacuszka prawda ze dodaje to mieszkaniu czy domowi duszy?

#29 2012-09-21 18:37:31

krysta63
Member

a ja to nienawidze wiosek,a teraz mam Monachium i jutro zaczyna sie Oktoberfest.

#30 2012-09-21 19:54:37

cocolino
Member

ja juz dostaje zajoba do glowy tylko internet i tv mi zostaje,na okraglo w domu siedze.na spacer niemam gdzie isc  bo tu dziura  babka spi na okraglo,niema nikogo w domu calymi dniami ,na zakupy jezdzilam z corka ,teraz niechce mnie brac bo wychodzi taniej jak sama wybiera a to byla jedyna moja rozrywka.odliczam juz dni zeby wyjechac  na urlop

#31 2012-09-21 20:23:33

Dorcia2
Member

cocolino ciesz się,że masz tam jeszcze internet,bo bez niego to byś całkiem zgłupiała...hihi:)

#32 2012-09-21 22:59:05

simona1961
Member

cocolino napisał:

ja juz dostaje zajoba do glowy tylko internet i tv mi zostaje,na okraglo w domu siedze.na spacer niemam gdzie isc  bo tu dziura  babka spi na okraglo,niema nikogo w domu calymi dniami ,na zakupy jezdzilam z corka ,teraz niechce mnie brac bo wychodzi taniej jak sama wybiera a to byla jedyna moja rozrywka.odliczam juz dni zeby wyjechac  na urlop

Cocolino, ja tez jestem w dziurze zalepionej, ale na spacer mam gdzie wyjść. Jesli masz rower do dyspozycji, to powinnaś jezdzić choćby w pole, to zawsze jest jakieś odreagowanie. Gdybym nie miała samochodu to w zyciu do dziury bym nie pojechała. Nigdy! Chyba Ci już nieduzo zostało, więc dasz radę. Trzymaj się!

#33 2012-09-22 11:34:19

Kamilakoz
Member

Cocolino trzymaj sie. Wiem jak to jest byc w takiej sytuaci. Pamietaj ze masz jeszcze nas. Internet to nie to samo bo samotnosc dokucza, zwłaszcza jak wyladowałas w jakiejs wsi i nie masz do kogo sie odezwac.

#34 2012-09-22 12:09:31

cocolino
Member

dzieki kolezanki za wsparcie.dzisiaj dzien zakupow wypada ,jeszcze mialam nadzieje ze wyjde do ludzi razem z corka tzn do sklepu,niestety nie,roweru tu niema wiec kolejny dzien w domu ,chyba ze bede łazic na okolo domow jak obłakana ,chcialam wziasc kiedys psa na spacer tez niewolno.babka mi jedynie obiecala ze pojdziemy na spacer jak bedzie cieplo tzn wypada predzej na wiosne haha,2 razy w miesiacu wyjdzie z domu,pod tym wzgledem to jest tu wiezen .jeszcze tydzien  musze wytrzymac

#35 2012-09-22 14:30:14

iza46
Member

cocolino napisał:

Coccolino,a tak chwalilas te prace:(zmienniczke chialas z sercem itp)a corce zal opiekunce cos kupic i nie tlumacz,ze poprzednia sztele byla straszna,otoz ja takie rodziny skreslam na wstepie,gdzie nie ma czasu DLA MNIE.toz w wiezieniu lepiej maja.sorki,ale zmien priorytety .Dla swojego dobra

#36 2012-09-22 16:52:22

cocolino
Member

no tak wszystko wychodzi po czasie dopiero a wygladalo tak pieknie ale jak czytam co maja inne opiekunki to tez wspolczuje a i tak trzymaja sie recami i nogami.Babcie mam super i po zartuje  i pogada na kazdy temat a to ze ja wykape i posprzatam to znowu niejest takie pieklo  przeciez nie bede siedziec i pierdziec w stolek na okraglo,gdyby nie brak swiezego powietrza noi przesadna czystosc  jak dla mnie byloby idealnie

#37 2012-09-22 18:26:25

pigwa
Member

Krzywo zeznajesz miła cocolino.Brak świeżego powietrza znam z autopsji-trudne,ale nie zabija.Przesadna czystość?z nudów można i to znieść.Jak nie ma dzwigania,sikania  i tym podobnych,to chyba nie jest tak żle?A jak babcia ciągle śpi,to masz możliwo

#38 2012-09-22 18:29:48

pigwa
Member

ści wyjchodzenia do woli-tylko trochę chęci.Nawet w pole,do lasu-gdziekolwiek,aby z domu,na powietrze.

#39 2012-09-22 22:51:26

krysta63
Member

wygląda na to cocolino,że nie masz najmniejszej chęci ruszyć się z domu.Wioska wioską,ale chodzic z kijkami,biegac,spacerowac szybkim marszem-to dla Ciebie byłaby jako takie odprężenie na świeżym powietrzu.Ja znam też takie osoby-zmienniczki,co to miały  wolnego czasu  bez liku,ale ruszyc się gdziekolwiek nie miały zamiaru.a potem tylko narzekały jak to im żle,bo nie mają co zrobic ze sobą,nudzą się itd.A wystarczy samozaparcie,ze dzis pobiegam 10 min np,a pojutrze już 15.

#40 2012-09-23 07:23:47

cocolino
Member

cOS NIE UWAZNIE cZYTASZ cO PISALAM WcZESNIEJ po pierwsze niema gdzie tu isC <jasne jakby sie uparla to nawet po polaCh bym Chodzila ale babCia ma lęki wedlug Corki i niemozna ją dlugo zostawiC sama >dlugo Czyli nawet pol godziny ;I GDZIE JA MAM TA PRZERWE?

#41 2012-09-23 07:59:52

cocolino
Member

pigwa napisał:

Krzywo zeznajesz miła cocolino.Brak świeżego powietrza znam z autopsji-trudne,ale nie zabija.Przesadna czystość?z nudów można i to znieść.Jak nie ma dzwigania,sikania  i tym podobnych,to chyba nie jest tak żle?A jak babcia ciągle śpi,to masz możliwo

CZY TY KOLEZANKO WIDZISZ CIAGLE JAKIS KRECENIA.CZY JA PISALAM ZE MAM ZLE?WRECZ ODWROTNIE PISALAM ZE SZTELLA JEST SWIETNA ,POCZYTAJ INNE POSTY.

#42 2012-09-23 08:35:00

krysta63
Member

cocolino-zrobiłas błąd od samego poczatku,ze nie negocjowałas twojego wolnego czasu i rodzina myśli,ze tak ci pasuje,że tak ma być.To córka wie lepiej,ze babcia ma lęk? ja myślę,ze to Ty będąc z babcią wiesz lepiej.
a spacerowac mozna i po polach.Trzeba miec tylko checi.

#43 2012-09-23 08:45:27

hellyspring
Member

2012-09-19 11:32:13

cocolino
    Member

Re: Standardowy dzień z życia opiekunki - rutyna dnia coziennego.

jetema tutaj nowa i na nowej sztelli,moze ja tez sie podziele wiadomoscia jak wyglada moj dzien,po miesiecu pracy moglam powiedziec ze jest super  ,babcia na poczatku nie ufna jak i rodzina,wszystko kontrolowane,gdzie sie nie ruszylam to sprawdzane,nawet czy jest kurz na meblach,posciel zmianiona ,czy babka zadbana ,umyta itd,stress jak cholera ,jakos przekonali sie do mnie ,chca zebym zostala u nich na stale,jednak mam problem z pieniedzmi wyplacanych przez agencje,zarabiam 900 euro i to na dwie raty wysylaja,babcia musiala isc do szpitala,po nim troche sie pozmienialo,krzyczy w nocy ,wola mnie,chodze caly dzien jak pijana,mysle ze agencja powinna wiecej placic,niemam zadnego dnia wolnego ani nawet pauzy bo babcia ma demencje i niewie co to znaczy przerwa,corki praktycznie w domu niema ,codziennie dwa razy rano i wieczorem musze kapac babcie  na specjalnym fotelu ,ciezko jej ruszyc nawet rekom ,chodzic chodzi ale ma trudnosci z poruszaniem,po kapieli sniadanie i zmiana opatrunkow na nogach i czekanie na caritas,pozniej  odkurzanie  bo babcia ponoc jest uczulona na najdrobniejszy pylek ,chodzi corka i patrzy czy nie lezy np nitka na podlodze,juz sama kapielom ,ubieraniem leje sie ze mnie ,jeszcze sprzatanie i obiad, wczesniej sie wysilalam gotowalam zupki drugie dania i co tylko ale babcia je jak ptak,niby smakuje ale je strasznie malo,wogole niema apetytu,zaden jugogurt czekoladki nawet niechce ,musze ja pol godziny namawiac na zjedzenie obojetnie czego.je o 16 tej moze ze trzy lyzki,wiec sobie tylko gotuje a babci daje 10 propozycji jedzenia,wybiera najgorsza ale trudno.cos musi miec w zoladku.po zjedzeniu tych trzech lyzek znowu spi,moglabym w tym czasie gdzies wychodzic jednak niemoge,jestem uziemiona,na okraglo w domu bo babcia lekow dostaje jak sie obudzi i niema mnie kolo niej,wiec swiata niewidze,zakupow tez nie robie bo najblizszy market 10 km wiec corka przywozi dwa razy w tygodniu.babcia spi na okraglo,budze ja na sile i zagaduje,namawiam na gry,ogladanie tv czy czegos innego.spacerow niemam bo babci ciagle zimno,niechce wyjsc wogole na dwor.juz zadzylam sie przyzwyczaic myslalam ze sztella jest super ale moje kolezanki jak im opowiedziam to mowia zebym pukla sie w glowe,za 900 euro wstawanie w nocy,podciaganie babci nawet z toalety bo ponoc po szpitalu niema sily wstac.niewiem co mam robic bo podpisalam umowe na rok,czy szukac nowej sztelii  czy tu zostac ,troche mi szkoda opuszczac bo ja sie przyzwyczailam i oni do mnie ale obowiazkow mi doszlo po szpitalu ,noce nie przespane noi swiata nie widze.

Hmmm... Cocolino, to jak Ty w końcu się na tą swoją stellę zapatrujesz ?? I gdzie ten czas wolny, jak babka śpi ?

#44 2012-09-23 08:55:32

ahha
Member

cocolino napisał:

pigwa napisał:

CZY TY KOLEZANKO WIDZISZ CIAGLE JAKIS KRECENIA.CZY JA PISALAM ZE MAM ZLE?WRECZ ODWROTNIE PISALAM ZE SZTELLA JEST SWIETNA ,POCZYTAJ INNE POSTY.

Witam Cie Coccolino - no to przeczytaj sobie ponownie co napisalas w dziale -rutyna dnia codziennego i co dziewczyny Ci odpisaly (Poziomka),chyba potrzeba Ci wiecej albo duzo asertywnosci  no i sie mieszasz raz babcia spi tylko a ty nie mozesz wyjsc, raz corka dobra a potem ze dwa razy dziennie odkurzanie i kazda nitka itp.Grzecznie i stanowczo upierac sie i egzekwowac czas wolny (corka nie pracuje 24/24)kiedys z tej pracy przyjezdza w sobote i niedziele nie pracuje (niby taka fajna a na zakupy Cie nie chce zabrac a zabierala)Dziewczyno z tego co piszesz to masz full roboty i wolne Ci sie nalezy jak sorry jak psu kosc. Np. cala niedziela niech corcia siedzi ze spiaca babcia albo Pflegedienst, a jak autobusy jezdza do miasta kup bilet  i ceja do miasta odreagowac. Wszystkiego dobrego Ci zycze -nie dawaj sie.

#45 2012-09-23 08:57:59

cocolino
Member

rodzina mowi ze moge wychodzic jak mam przerwe ale jak moge wyjsc jak nikogo w domu niema?babcia ledwo chodzi do toaletyjuz raz upadla.kto pozniej zato odpowie jak cos sie stanie?zawsze winna opiekunka

#46 2012-09-23 09:40:49

cocolino
Member

co do dnia wolnego to odpoczatku mi powiedzieli ze tu niemam.

#47 2012-09-23 09:59:49

cocolino
Member

ahha napisał:

cocolino napisał:

pigwa napisał:

Witam Cie Coccolino - no to przeczytaj sobie ponownie co napisalas w dziale -rutyna dnia codziennego i co dziewczyny Ci odpisaly (Poziomka),chyba potrzeba Ci wiecej albo duzo asertywnosci  no i sie mieszasz raz babcia spi tylko a ty nie mozesz wyjsc, raz corka dobra a potem ze dwa razy dziennie odkurzanie i kazda nitka itp.Grzecznie i stanowczo upierac sie i egzekwowac czas wolny (corka nie pracuje 24/24)kiedys z tej pracy przyjezdza w sobote i niedziele nie pracuje (niby taka fajna a na zakupy Cie nie chce zabrac a zabierala)Dziewczyno z tego co piszesz to masz full roboty i wolne Ci sie nalezy jak sorry jak psu kosc. Np. cala niedziela niech corcia siedzi ze spiaca babcia albo Pflegedienst, a jak autobusy jezdza do miasta kup bilet  i ceja do miasta odreagowac. Wszystkiego dobrego Ci zycze -nie dawaj sie.

Wlasniie  taka fajna corka to byla na poczatku,zakupy razem ,obiecane wycieczki,przez 2 miesiace niemialam zadnej .miala mnie poznac z polska opiekunka  to nigdy jej niema w domu a jak jest to na 10 minut i ucieka. ehhh musze ta sztele przemyslec na uropie to jak pisaliscie mi wczesniej.ale wiecie co,szkoda mi tej babci,jest przesympatyczna,za wszystko dziekuje mi,caluje po rekach itd a nikt ją nie odwiedza,nawet do niej nie zadzwoni nie podoba mi sie ta sytuacja.wzieli opiekunke tylko poto zeby miec swiety spokoj,jak mozna tak matke swoja traktowac?

#48 2012-09-23 15:14:48

iza46
Member

cocolino napisał:

ahha napisał:

cocolino napisał:

Wlasniie  taka fajna corka to byla na poczatku,zakupy razem ,obiecane wycieczki,przez 2 miesiace niemialam zadnej .miala mnie poznac z polska opiekunka  to nigdy jej niema w domu a jak jest to na 10 minut i ucieka. ehhh musze ta sztele przemyslec na uropie to jak pisaliscie mi wczesniej.ale wiecie co,szkoda mi tej babci,jest przesympatyczna,za wszystko dziekuje mi,caluje po rekach itd a nikt ją nie odwiedza,nawet do niej nie zadzwoni nie podoba mi sie ta sytuacja.wzieli opiekunke tylko poto zeby miec swiety spokoj,jak mozna tak matke swoja traktowac?

Dziewczyno co Ty widzisz dobrego w tej pracy?Gdzie wolny czas?Corka mowi,ze mama ma lęki i nie powinnas jej zostawiac!Piszez tez ,ze tez cyt"tu nie ma wolnego!"Ja nie mam sentymentow!to maja praca,i jak rodzina mnie traktuje jak narzedzie/nie czlowieka/obiecuje wycieczki itp a potem "zapomina"to ja juz odpowiednio z nimi rozmawiam.Ale....Ty pracujesz przez agencje  ,sory agencyjke w du...y wlazaca platnikowi ,czyli rodzinie niemieckiej.No ,coz moja babcia tez mnie caluje i glaszcze po glowie,a rodzina liczy sie ze mna tez,bo juz zrobilam pare akcji...babcia ma dobra opieke i nikt mnie nie nachodzi po kryjomu.Oj,cocolina nie patrz na babcie,ze nikt jej nie kocha,to nie bedzie docenione nigdy!Wlasnie widze po twoim rozumowaniu,ze jestes swiezo upieczona opiekunka .NIEMCY MAJA INNA MENTALNOSC ,poznaj ich lepiej ale nie na jednej szteli i nie przez agencyjki

#49 2012-09-23 18:52:09

cocolino
Member

kurde mAM WREScIE KOLEZANKE OD DZISIAJ!!POSTAWIlAM SIe RODZINIE I mnie ZAWIEZLI HAhA cIeSZE siE JAKBYm wYSZLA z wiezEnIa

#50 2012-09-23 22:03:12

senior
New member

witam wszystkie Panie czytam wypowiedzi bo chcę w Waszym zawodzie pracować .Uczę się niemieckiego (ciężko),ale myślę że jeżeli ktoś potrafi to ja też.Co do pracy to trochę wiem, bo miałam mamę chorą 13 lat w pampersach ,z różnymi dolegliwościami. Byłam laborantką medyczną, dla niej musiałam zrezygnować z pracy .Trochę z medycznej strony wiem co nieco o chorobach.Proszę podpowiedzieć jak się skutecznie uczyć.Boję się przyszłości ,czy podołam.czekam na jakieś wieści. Dzięki.

#51 2012-09-23 22:45:24

ahha
Member

senior napisał:

witam wszystkie Panie czytam wypowiedzi bo chcę w Waszym zawodzie pracować .Uczę się niemieckiego (ciężko),ale myślę że jeżeli ktoś potrafi to ja też.Co do pracy to trochę wiem, bo miałam mamę chorą 13 lat w pampersach ,z różnymi dolegliwościami. Byłam laborantką medyczną, dla niej musiałam zrezygnować z pracy .Trochę z medycznej strony wiem co nieco o chorobach.Proszę podpowiedzieć jak się skutecznie uczyć.Boję się przyszłości ,czy podołam.czekam na jakieś wieści. Dzięki.

Witam - podam  do nauki jezyka Niemieckiego- kurs dla Opiekunek na stronie Aterimy, potem strona Busuu. com, nastepnie Deutsche Welle,w ksiegarniach i Empikach mozna kupic plyty CD z nauka jezyka dla opiekunek, dobry slownik z rozmowkami.Mozna tez wykupic lekcje ukierunkowane na opieke. Pozdrowienia i powodzenia.Glowa do gory nie musi byc gramatycznie wazne jest abys zrozumiala do do Ciebie mowia slowami,wzrokiem i mimika.Bedzie dobrze.

#52 2012-09-24 18:23:11

wakeful
Member

Fajne te stronki podałaś, dzięki sama też skorzystam>D

#53 2016-05-13 11:51:35

alfreda
Member
Od: Berlin

A co lubicie oglądać w telewizji?
Ja nie do końca lubię motoryzację, ale uwielbiam program Top Gear.
Ostatnio wyczytałam na http://www.mototarget.pl/news,ben_colli … 21412.html kto to taki Stigi.
Szczerze mówiąc kogoś zupełnie innego obstawiałam.
A wy kojarzycie tych 3 starszych Panów w różnych samochodach i na różnych kontynentach?

#54 2016-05-13 12:29:02

ewa5
Member

W wolnym czasie jeśli nie pada deszcz, to na rower. Gdy jest brzydka pogoda, to internet, film, książka lub odsypiam. Czasem blisko mojej stelli jest inna opiekunka z PL, wówczas można się spotkać w wolnej chwili.

#55 2016-05-14 13:57:53

Tosia
Member

Dzisiaj w wolnym czasie  podczas Eurowizji zagłosujcie na Michała Szpaka.

Ostatnio edytowany przez Tosia (2016-05-14 13:59:35)

#56 2016-05-14 16:17:15

Dalia
Member

alfreda napisał:

A wy kojarzycie tych 3 starszych Panów w różnych samochodach i na różnych kontynentach?

No Alfreda, przegięłaś z tym: "3 starszych panów" Jeśli Clarksson, May i Hammond to starsi panowie tzn., że ja jestem też starszą panią - a temu mówię MOJE  STANOWCZE  NIE
A Top Gear to program stary jak świat, jak mój syn był młodszy to namiętnie go oglądaliśmy. Brytyjski humor, luz i fajne pomysły - świetnie się ogląda.

Ostatnio edytowany przez Dalia (2016-05-14 16:18:02)

#57 2016-05-14 16:21:43

Dalia
Member

Tosia napisał:

Dzisiaj w wolnym czasie  podczas Eurowizji zagłosujcie na Michała Szpaka.

Nigdy tego nie oglądam, dla mnie to straszna szmira, dno po prostu. Ale kiedyś obejrzałam jak Michał Szpak śpiewał "Dziwny jest ten świat" Niemena, aż do wtedy byłam przekonana, że nikt inny tego nie zaśpiewa a jeśli zaśpiewa to spieprzy. I byłam pod wrażeniem jak Michał to wykonał. Życzę mu powodzenia na Eurowizji. smile

#58 2016-05-14 16:38:39

urszula47
Member

Z tym Szpakiem bez przesady ,nastepna Conchita Wurst.Czy niemogly wygladac po chlopsku?

#59 2016-05-14 17:29:58

Dalia
Member

urszula47 napisał:

Z tym Szpakiem bez przesady ,nastepna Conchita Wurst.Czy niemogly wygladac po chlopsku?

Conchita Kiełbasa to jest przegięcie, zgadzam się. Chociaż nie słyszałam jak gość śpiewa, może jest dobry.
A Szpak zmienił image. Nie bronię go, nie mam w zasadzie zdania na jego temat, bo się plotkami nie interesuję, ale utkwiło mi w pamięci jego wykonanie piosenki Niemena.
Urszula - posłuchaj, nie patrząc na niego. wink

#60 2016-05-14 18:29:50

Tosia
Member

Dalio o to chodzi, aby słuchać. Ma potencjał. Nie słucham i nie oglądam Eurowizji.  Przypadkiem zobaczyłam fragment jak śpiewał Michał. Jest moim faworytem ze względu na głos, a nie przekaz tekstu i wygląd.  Akurat jestem w PL i nic nie mogę zrobić. Koleżanka z Holandii będzie głosować na niego. Super.

#61 2016-05-15 09:19:47

Tosia
Member

Szpak wyśpiewał 8 lokatę. Głosami widzów zajął 3 miejsce. Niech śpiewa i daje ludziom radość.

#62 2016-05-16 09:52:46

Giana
Member

Ja w wolnym czasie jeżdżę na rowerze, jak nie mam możliwości na wyjście to czytam książki albo oglądam TV. Z tym, że na przerwie tylko polską wink . Oglądałam w sobotę Eurowizję. Dobrze, że jestem na urlopie to nie problem był ze wstawaniem. Siedziałam do 1.00, żeby posłuchać wszystkich wyników.

#63 2016-05-16 09:53:56

Giana
Member

Tosia napisał:

Dalio o to chodzi, aby słuchać. Ma potencjał. Nie słucham i nie oglądam Eurowizji.  Przypadkiem zobaczyłam fragment jak śpiewał Michał. Jest moim faworytem ze względu na głos, a nie przekaz tekstu i wygląd.  Akurat jestem w PL i nic nie mogę zrobić. Koleżanka z Holandii będzie głosować na niego. Super.

No właśnie to był jednyny minus, że akurat jestem na urlopie - nie mogłam głosować, ale moja zmienniczka zagłosowała smile

#64 2016-06-06 15:09:28

roksip
Member

Ja ostatnio stawiam na ruch- bardzo polubiłam okoliczny basen : p Chociaż mój strój zaczyna być powoli zbyt duży na mnie- sama nie wiem czy to stres czy to jedzenie... no ale, wracam do domu na urlop to zamówię coś ładnego z http://www.kostium.com/ i akurat będzie na urlop+basenowanie! smile Wrzuciłabym jeszcze jakąś fitness płytę ale chyba byłabym nieżywa po 10 minutach : p

#65 2016-06-06 15:24:23

izi300
Member

Rower rower i jeszcze raz rower, kiedy pogoda sprzyja.
Jak siedzę w przerwie w swoim pokoju to żaden to wypoczynek bo mam ciągle wrażenie, że babka zaraz będzie czegoś chciała i mnie zawoła bo zapomni, że przerwę mam.

#66 2016-06-14 22:11:40

ewa5
Member

Teraz w wolnym czasie doszło oglądanie piłki nożnej wink W czwartek Polska-Niemcy.

#67 2016-07-21 17:27:44

Jolunia
New member

Ja staram sie duzo czytac, choc i tak mam stosik ksiazek, ktore wciaz czekaja na przeczytanie wink Uwielbiam tez jazde na rowerze - tu gdzie mieszkam jest akurat piekny duzy park lesny, idealny na jezdzenie. Jak zbyt zmeczona to chociaz na spacer, sama albo ze znajoma, swieze powietrze zawsze polepsza mi nastroj wink

#68 2016-07-22 14:53:48

KRYSIA5555
Member

no od 2012 roku niewiele z was podjęło temat """wolnego czasu""
Tego czasu jest sporo, ale nie my decydujemy co oglądać w TV, albo gdzie wyjść ~!!!!
Wg mnie największym balastem w tej pracy , jest brak wolności, Niby nie masz wiele do roboty, ale siedzisz bezproduktywnie i oglądasz głupie Nachrichte,,,,,,,,,,,,,,,, 5 razy dziennie to samo !!!!!!!!!Babcia ma demencje to dla niej za każdym razem jest nowe, ale dla nas?????? Katastrofa !!!

#69 2016-07-22 19:00:26

barbara.b
Member

no krysia masz rację. czas wolny jest ale trudno z niego skorzystać. u ostatniej babki jak szłam na godzinę na spacer to ostatniego dnia dowiedziałam się od sprzątaczki, że babci nie pasowało, że chodziłam sama. a za każdym razem jak szłam miała akurat osobistego gościa, którym się nie chciała ze mną podzielić. a jak ją ekstra pytałam, czy chce iść na spacer to nie chciała i mówiła, że nie może chodzić. z tego wynika, że jak babcia może góra chodzić 5 minut po ogródku to opiekunka nie może wyjść na porządny spacer i ruch ma też ograniczyć do 5 minut na ogródku? myślałam, że już się uporałam z ostatnim stelle ale chyba jednak nie. a w domu też drugi tydzień z tego wszystkiego nie wiedziałam, czy mogę usiąść. jaka ja głupia byłam. no ale najgorzej jak tak człowieka z zaskoczenia wezmą i człowiek na chwilkę zgłupieje. mam nadzieję, że to jednak była wyjątkowa stella i nigdy więcej mi się coś takiego nie trafi a jak się trafi to nie dam się zaskoczyć i nie zgłupieję.

#70 2016-07-22 19:56:16

krysta63
Member

A  ja w wolnym czasie chodzę sobie do Galerii Handlowej OEC w Monachium i  dzisiaj właśnie przyjechalam do Monachium i w pauzie także byłam tam rozejrzeć się co za przeceny letnie są.i co się stało ponad dwie godz po tym jak stamtąd wyszłam????atak terrorysty ..teraz w TV na żywo pokazuja.Dacie wiarę??

#71 2016-07-22 20:26:06

ewal8
Member

krysta63 napisał:

A  ja w wolnym czasie chodzę sobie do Galerii Handlowej OEC w Monachium i  dzisiaj właśnie przyjechalam do Monachium i w pauzie także byłam tam rozejrzeć się co za przeceny letnie są.i co się stało ponad dwie godz po tym jak stamtąd wyszłam????atak terrorysty ..teraz w TV na żywo pokazuja.Dacie wiarę??

No właśnie Krysta oglądałam przed chwilą wiadomości i jestem w szoku, a po przeczytaniu  Twojego wpisu jeszcze bardziej.
Świat zwariował i ku zagładzie pędzi niestety.

#72 2016-07-22 21:00:32

barbara.b
Member

dam wiarę. wczoraj do siory mówiłam, że bała bym się do monachium jeschać albo do frankfurtu do takich większych maist. a teraz patrzę na fb a w monachium zamach był. to moje miasto kiedyś było. w polsce jesteśmy bezpieczne i u babci na ogródku. nie ma co się pchać do wielkich miast.

krysta63 napisał:

#73 2016-10-25 22:31:05

andrea
Member

W wolnym czasie proponuję obejrzeć film "Bilet powrotny" z 1978 z Anną Seniuk i Leszkiem Herdegenem w rolach głównych, film w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich.

#74 2016-10-25 22:49:57

simona1961
Member

andrea napisał:

W wolnym czasie proponuję obejrzeć film "Bilet powrotny" z 1978 z Anną Seniuk i Leszkiem Herdegenem w rolach głównych, film w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich.

Oglądałam,  świetny film i w dodatku ciągle aktualny. Polecam również !

#75 2017-05-18 07:59:34

latinka
Member

Nie gram w gry komputerowe wink

Powiem Wam,że staram się sama zapełnić sobie czas w pożyteczny sposób. Tak aby coś z tego jednak wynieść Ostanio zapisałam sie na kurs języka. Nie mam czasu na zajęcia z korepetytorem ani tym bardziej na stacjonarne ( które tutaj w Niemczech jednak są dosyć drogie).

Tak wieć zdecydowałam sie na kurs online. Dla zainteresowanych takie kursy organizuje Empik. Oraz cenowo wychodzi o wiele, wiele taniej niż jakbyście chciały sobie taki własnie kurs wykupić tutaj na miejscu.
https://empikschool.com/

Ostatnio edytowany przez latinka (2017-05-31 08:19:38)

#76 2017-07-20 09:52:56

rozza
Member

Staram się od jakiegoś czasu uprawiać sport. Niestety ale zauwazyłam,ze po zimie złapałam kilka nadprogramowych kilogramów co niekoniecznie mi sie podoba i staram się je zrzucić smile
Tak wiec;
chodzę na basen
biegam
oraz ... zapisałam sie na silownie ( oczywiście na początku z trenerem). Byłą to dobra decyzja bo przynajmniej wiem jakie ćwiczenia powinnam wykonywac. Samodzielnie byłoby dość trudno.
https://sklepgwinner.pl/blog/czas-na-fi … -silownie/

Ostatnio edytowany przez rozza (2017-07-26 13:22:50)

#77 2017-07-20 14:23:00

krymas48
Member

rozza napisał:

Staram się od jakiegoś czasu uprawiać sport. Niestety ale zauwazyłam,ze po zimie złapałam kilka nadprogramowych kilogramów co niekoniecznie mi sie podoba i staram się je zrzucić smile
Tak wiec;
chodzę na basen
biegam
oraz ... zapisałam sie na silownie ( oczywiście na początku z trenerem). Byłą to dobra decyzja bo przynajmniej wiem jakie ćwiczenia powinnam wykonywac. Samodzielnie byłoby dość trudno.

I tak trzymać!  Tylko czekać efektów. smile

#78 2017-08-28 09:36:19

Kułaka
Member

Ja czas wolny spędzam w zależności od ochoty albo przy komputerze, albo przy książce, ewentualnie jeszcze spacery pozostają

#79 2017-08-28 11:32:07

barbara.b
Member

Kułaka napisał:

Ja czas wolny spędzam w zależności od ochoty albo przy komputerze, albo przy książce, ewentualnie jeszcze spacery pozostają

Ja zazwyczaj klade sie spac, zeby odpoczac. W tv lepsze filmy leca wieczorem wiec siedze do pozna. Spacerow wystarczy mi z podopieczna. Z internetu tez korzystam w trakcie dnia. Ewentualnie jak jakies dluzsze wole to wypad do miasta. Ale niekoniecznie co tydzien bo miasto kusi 😂

#80 2017-08-28 13:00:58

mobilna
Member

Nie mam pojecia o czym mówicie.
W miescie jestem 1x lub 2x dziennie. Ksiązki , filmy , net...
Budze się rano i nie mam ojecia kiedy robi sie 21:30
Brak czasu na wszystko.

#81 2017-08-28 17:48:44

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Najpierw to zasadnicza reguła "Trza go mieć" tzn. czas wolny.
Ja po obiedzie drzemka ok. 1h.
W niedzielę spacer pośród pól i łąk około 1h
i dlatego po każdych 6 tygodniach wyjeżdżam gdzieś w Polskę... teraz planuje góry

#82 2017-09-05 14:06:57

Tadek90
Member

Jak ja rozumiem ten brak czasu. Zawsze jest coś do zrobienia. Choć ostatnio można powiedzieć, że nawet się pobyczyłem, bo razem z moim podopiecznym pojechaliśmy do http://wojnar.pl/oferty/turnus-rehabili … -14-dniowy . Gdzie tak naprawdę przez większość czasu zajmowali się nim pracownicy ośrodka i miałem czas w ciągu dnia dla siebie. A pojechaliśmy do Zakopanego na te wakacje, bo mój podopieczny jest w połowie Polakiem. Akurat takie szczęście mnie spotkało. Nawet coś tam po polsku powie, ale nie za wiele.

#83 2017-09-05 14:59:07

barbara.b
Member

Tadek90 napisał:

Jak ja rozumiem ten brak czasu. Zawsze jest coś do zrobienia. Choć ostatnio można powiedzieć, że nawet się pobyczyłem, bo razem z moim podopiecznym pojechaliśmy do http://wojnar.pl/oferty/turnus-rehabili … -14-dniowy . Gdzie tak naprawdę przez większość czasu zajmowali się nim pracownicy ośrodka i miałem czas w ciągu dnia dla siebie. A pojechaliśmy do Zakopanego na te wakacje, bo mój podopieczny jest w połowie Polakiem. Akurat takie szczęście mnie spotkało. Nawet coś tam po polsku powie, ale nie za wiele.

Oj tadek tadek. Chcesz dostac po glowie ? 😂

#84 2017-09-05 23:25:40

ola23
New member

Dobra książka na czas wolny, długi spacer a poza tym to zajmuję się jeszcze ochroną kart płatniczych. Nowsze technologie teraz wszędzie narażone są na niebzpieczeństwoo,

Ostatnio edytowany przez ola23 (2017-09-05 23:35:22)

#85 2017-09-06 13:58:22

Lenaa52
Member

ola23 napisał:

Dobra książka na czas wolny, długi spacer a poza tym to zajmuję się jeszcze ochroną kart płatniczych. Nowsze technologie teraz wszędzie narażone są na niebzpieczeństwoo,

Ochrona kart płatniczych? smile

#86 2017-09-06 13:59:54

Lenaa52
Member

Lenaa52 napisał:

ola23 napisał:

Ochrona kart płatniczych? smile

Aaa, i moje sposoby na spędzanie wolnego czasu:
Książki, filmy, rozmowy z rodziną, a także spacery, krzyżówki <3

#87 2017-09-30 01:53:17

Patka91
Member

Książka, rower, basen, bieganie... Lubię spędzać czas wolny aktywnie.

#88 2017-10-09 12:54:16

Aleksandra b
Member

Patka91 napisał:

Książka, rower, basen, bieganie... Lubię spędzać czas wolny aktywnie.

Ja zaczęłam jeszcze grać na tablecie, jak już wszystko inne mnie znudzi, a wyjść nie mogę.

#89 2018-02-02 07:57:46

latinka
Member

super

Ostatnio edytowany przez latinka (2018-02-23 08:20:00)

#90 2018-02-23 10:51:44

mijam
Member

Mam bardzo wiele zainteresowań:
bieganie
czytanie książek
Lubię również co jakiś czas pograć sobie w grę komputerową. Szczegónlie jak jestem zmęczona po pracy albo pogoda na dworze nie zachęca do wyjścia i spędzenia czasu na powietrzu.

Grywam głównie w gry w sieci. Spodobała mi się gra na przykład w kasynie online. Polubiłam maszyny hazardowe w tym miejscu.

Ostatnio edytowany przez mijam (2018-02-23 10:51:54)

Reklama