Witam wszytskich:)

Jestem Tu nowa :) ale pomyślałam ze gdzie jak gdzie ale tutaj na pewno znajdę dobre rady. Przymierzam sie do wyjazdu na przełomie września - października To będzie mój pierwszy wyjazd...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2012-07-26 21:28:36

Dana50
Member

Witam wszytskich:)

Jestem Tu nowa smile ale pomyślałam  ze gdzie jak gdzie ale tutaj na pewno znajdę dobre rady. Przymierzam sie do wyjazdu na przełomie września - października To będzie mój pierwszy wyjazd. Obecnie mam 50 lat- i od 25 lat w zawodzie opiekunki osób starszych-praca głównie na oddziałach opieki  paliatywnej.
Problem u mnie stanowi język niemiecki- ale obecnie jestem na intensywnym kursie podstaw- wiec mysle ze do października będzie on choć troche komunikatywny.

Mam do was pytanie- które firmy z czystym sumieniem możecie polecić? chodzi mi głównie o południową Polskę, ale wszystkie informacje przyjmę smile
I jak radziłyście sobie ze średnią znajomością języka na początku ?

#2 2012-07-28 22:40:25

wampirek
Member
Od: slaskie

Re: Witam wszytskich:)

Witj Dana50  !tu sa dobre kolezanki,znajdziesz porade,sama tez szukam czegos,nawet ,prywatnie,...

#3 2012-07-28 23:39:42

simona1961
Member

Dana50 napisał:

Jestem Tu nowa smile ale pomyślałam  ze gdzie jak gdzie ale tutaj na pewno znajdę dobre rady. Przymierzam sie do wyjazdu na przełomie września - października To będzie mój pierwszy wyjazd. Obecnie mam 50 lat- i od 25 lat w zawodzie opiekunki osób starszych-praca głównie na oddziałach opieki  paliatywnej.
Problem u mnie stanowi język niemiecki- ale obecnie jestem na intensywnym kursie podstaw- wiec mysle ze do października będzie on choć troche komunikatywny.

Mam do was pytanie- które firmy z czystym sumieniem możecie polecić? chodzi mi głównie o południową Polskę, ale wszystkie informacje przyjmę smile

1. Nie bój się mówic po niemiecku, bez wzgledu na to czy mówisz dobrze czy żle!
2. Bądź miła, ale stanowcza, nie podlizuj się, bo obróci się to przeciwko Tobie!
3. Znaj swoja wartość i nie daj soba pomiatać!
4. Myśl pozytywnie i pamiętaj, ze delegacja to okres przejsciowy!
5. Nie oczekuj wdzięcznosci od pacjentów, bądź ich rodzin, bywają bardzo toksyczni!
6. Zabierz ze sobą swoje ulubione przyprawy, książki i koniecznie laptopa, oraz dobry słownik!
7. Egzekwuj swoje prawa, czyli wolne itd....
8. Naucz sie odmawiac, jesli cos jest wbrew Twojej woli w sensie obowiązków itd......
9. Zorganizuj sobie wolne chwile, aby zwiedzać, bądź odreagować!
10. Nigdy nie narzekaj, ze masz źle w życiu, że w Polsce nie masz pracy i nie rób z siebie ofiary losu!

No, wyszedl chyba całkiem niezły dekalog dla poczatkujacych koleżanek!   Poza tym uczcie się i jeszcze raz uczcie języka! Znajomosc niemieckiego, chocby niegramatycznie powoduje pewność siebie i komfort psychiczny!!!!!!

#4 2012-07-29 11:26:00

Anka Rose
Member

Simona - rzeczywiście nieźle Ci to wyszło. Szkoda że przed swoim pierwszym wyjazdem nie znałam tego. Dana50 z południowej Polski jest Aterima - firma z którą wyjeżdżam. Nie wiem czy Ci polecać czy nie, bo nie wiem jakie są Twoje oczekiwania.

#5 2012-07-29 11:50:17

Dorcia2
Member

Simona te przykazania są zarąbiste i po przeczytaniu ich stwierdziłam, że ja się wszystkich trzymam....jak by to było pisane do mnie:)smile.....dziękuję Ci za nie i życzę innym opiekunką żeby się ich trzymały ...smile

#6 2012-07-29 18:31:54

KRYSIA5555
Member

simona1961......................jesteś GENIALNA...................najtrafniejsz rada jaką można dać nowym opiekunkom!!!!!!!!!!!! Nigdy a nigdy bym tak pięknie tego nie napisała. GRATULUJE, a nowym życze zapamiętania tego na pamięć.......

#7 2012-07-30 08:44:56

Dorcia2
Member

Kochani wszystkim moim koleżankom skopiowałam i wysłałam te 10 przykazań. Jest tu wszystko, co opiekunka powinna wiedzieć. Żebym te 10 przykazań znała w mojej pierwszej pracy, to mój pamiętnik łzami by nie był zalewany. Pozdrawiam Was kochane:)

#8 2012-07-30 15:20:56

profesorowa266@gmail.com
New member

witam wszystkich bardzo serdecznie.Pracuje na poludniu wloch od 8-miesiecy oczywiscie na  czarno.Mam zamiar juz wrocic do Polski do dzieci -juz mi siada psychika .Slyszalam ze bez wzgledu na to czy praca jest legalna czy nie to nalezy mi sie 13-tka i za urlop za kazdy m-c dwa dni .Dodam ze syn dziadka ktorym sie opiekuje jest wplywowa osoba ale niestety bardzo chytrai watpliwe ze bedzie chcial mi cokolwiek wyplacic. Prosze poradzcie mi cos w tej sprawie bo nie ukrywam iz troche sie boje powiedziec tej rodzinie o naleznych mi pieniadzach.Pozdrawiam wszystkich i dziekuje z gory za rady

#9 2012-07-30 18:15:31

kasia63
Member

witaj profesorowa266- nie wydaje mi sie,choc nie znam zupelnie wloskich realiów w temacie praca,że masz prawo do "13" czy tez innych gratyfikacji jesli pracujesz na czarno....szczerze wątpię ale zapytac zawsze mozna.Ja bym zapytala ale dopiero jak mialabym w reku ostatnia wyplatę....

#10 2012-07-30 18:45:47

profesorowa266@gmail.com
New member

Dzieki Kasiu za odpowiedz .Wlasnie chce sie dopytac bo dowiedzialam sie ze jesli pracujemy na czarno mamy takie same prawa jak pracujac na kontrybucie.Jesli nie bedzie mi chcial wyplacic mam udac sie do sindicati a oni juz zalatwia ta sprawe .Aczkolwiek nie jest to dla mnie komfortowa sytuacja ale dlaczego nie walczyc o cos co nam wszystkim pracujacym sie nalezy.Jesli bedzie komus potrzebny kontakt do prawniczki ktora sie tymi sprawami zajmuje moge podac.A tak na marginesie to opekunka pracujaca na czarno ma jeszcze duzo wiecej godzin wolnych ,anizeli mowia i.t.p.pozdrawiam Kasiu iwszystkich na forum

#11 2012-08-04 16:57:41

Dana50
Member

Dziękuje wam za rady smile   AniuRose- wyjeżdżasz z Aterimą ? czy już z nimi byłaś? Jaka jest ta firma? bo ja mam na oku dwie w Krakowie- właśnie Aterimę i INterkadrę. Jeżeli któraś z was z nimi wyjeżdżała-to byłabym wdzięczna za opinie smile

#12 2012-08-05 15:19:05

Anka Rose
Member

Dana50 - tak ja wyjeżdżam z Aterimą. Tutaj jest o nich temat i więcej opinii:
http://www.opiekunki-forum.pl/t160-ater … nie-a.html

#13 2012-08-06 20:19:47

zaneta
Member

Jadę pierwszy raz za tydzień trochę się denerwuję, ale raz kozie śmierć jak to mędrcy mówią. Muszę przyznać, że czytając Koleżanki wasze posty - jestem podniesiona na duchu. Pozdrawiam serdecznie!

#14 2012-08-07 19:50:03

barbara1957
Member

TU nowa.Jestem Barbara 1957 i dopiero was znalazłam w necie i to przypadkiem.DUŻO czytam waszych wpisów.Mam zamiar w przyszłym roku wyjechać do pracy w niemczech lub w austrii albo szwajcarii.Język znam słabo ale sie uczę i porady wasze są dla mnie c enne.Byłam 3  jako opiekunka w niemczech w czasie swojego urlopu w latach 2010i 2009 u trzech rodzin niemiecki znałam słabo ale dałam radę.Teraz chciałabym na emeryturze dorabiać. Napiszcie jak wygląda sytuacja opiekunek emerytek w niemczech. Poprzednio jechałam z Promediki 24 ,a teraz to nie wiem jak lepiej. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

#15 2012-08-07 20:01:07

jakniew
Member

barbara1957 napisał:

TU nowa.Jestem Barbara 1957 i dopiero was znalazłam w necie i to przypadkiem.DUŻO czytam waszych wpisów.Mam zamiar w przyszłym roku wyjechać do pracy w niemczech lub w austrii albo szwajcarii.Język znam słabo ale sie uczę i porady wasze są dla mnie c enne.Byłam 3  jako opiekunka w niemczech w czasie swojego urlopu w latach 2010i 2009 u trzech rodzin niemiecki znałam słabo ale dałam radę.Teraz chciałabym na emeryturze dorabiać. Napiszcie jak wygląda sytuacja opiekunek emerytek w niemczech. Poprzednio jechałam z Promediki 24 ,a teraz to nie wiem jak lepiej. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Nie ma problemu aby pojechać do pracy dorobić sobie na emeryturze. Z reguły i tak firmy podpisują umowy zlecenia więc nie ma innych przeciwwskazań, składki na ZUS odprowadzane są i tak od najniższej krajowej, czyli nie duże.

#16 2012-08-09 10:30:30

SZPROTKA
New member

Witam wszystkich jestem tu nowa:)pozdrawiam

#17 2012-08-09 16:12:54

Grazynka65
New member

Ja też jestem nowa, witam serdecznie.

#18 2012-08-14 13:24:56

Asia_75
New member

zaneta napisał:

Jadę pierwszy raz za tydzień trochę się denerwuję, ale raz kozie śmierć jak to mędrcy mówią. Muszę przyznać, że czytając Koleżanki wasze posty - jestem podniesiona na duchu. Pozdrawiam serdecznie!

Pewnie już wyjechałaś.Trzymam kciuki smile

Ja jeżdżę już od roku i pamiętam swój pierwszy raz smile Zapamiętaj to co napisała simona1961.... chyba nikt nie ujął tego trafniej smile

#19 2012-08-14 23:32:08

ania40
Member

Hej kobietki,a ja nie jestem tu nowa bo juz sie troche udzielałam:)troche sie wydazyło jak mnie nie było,przedewszystkim zmarła moja podopieczna jak byłam w domu,bardzo to przezyłam bo byłam zwiazana i z babcia i z rodzina,z rodzina nadal utrzymuje kontakt i własnie spodziewam sie ich wizyty na nowej stelli:)Jednak mam troche szcześcia bo znów trafiłam na super babcie i mam tylko nadzieje ze popracuje tu ciut dłuzej....pozdrawiam ciepło;)

#20 2012-08-15 18:35:32

Dana50
Member

czesc wam smile  a czy ktoś coś może o INter kadrze wie?  bo na naszym forum niewiele konkretów opinie jakies dziwne i trudno wywnioskować czy to dobra firma czy  nie ?

#21 2012-08-15 21:05:28

anna3637
Member

barbara1957 napisał:

Witaj jedziemy na jednym wozku ja tez ucze sie jezyka i mam zamiar wyjechac na poczatku przyszlego roku pozdrawiam Anna

#22 2012-08-19 22:05:04

opiekunka57
New member

simona1961 napisał:

Dana50 napisał:

1. Nie bój się mówic po niemiecku, bez wzgledu na to czy mówisz dobrze czy żle!
2. Bądź miła, ale stanowcza, nie podlizuj się, bo obróci się to przeciwko Tobie!
3. Znaj swoja wartość i nie daj soba pomiatać!
4. Myśl pozytywnie i pamiętaj, ze delegacja to okres przejsciowy!
5. Nie oczekuj wdzięcznosci od pacjentów, bądź ich rodzin, bywają bardzo toksyczni!
6. Zabierz ze sobą swoje ulubione przyprawy, książki i koniecznie laptopa, oraz dobry słownik!
7. Egzekwuj swoje prawa, czyli wolne itd....
8. Naucz sie odmawiac, jesli cos jest wbrew Twojej woli w sensie obowiązków itd......
9. Zorganizuj sobie wolne chwile, aby zwiedzać, bądź odreagować!
10. Nigdy nie narzekaj, ze masz źle w życiu, że w Polsce nie masz pracy i nie rób z siebie ofiary losu!

No, wyszedl chyba całkiem niezły dekalog dla poczatkujacych koleżanek!   Poza tym uczcie się i jeszcze raz uczcie języka! Znajomosc niemieckiego, chocby niegramatycznie powoduje pewność siebie i komfort psychiczny!!!!!!

witaj Simona,
dekalog super, szkoda że nie znałam go wcześniej. Na forum jestem nowa, znalazłam je przez przypadek i cieszę się, że tyle się dowiedziałam.Pozdrawiam

#23 2012-08-19 22:14:55

simona1961
Member

Witaj i baw sie z nami miło. Są tutaj fajne dziewczyny i zawsze pomocne!

#24 2012-08-19 23:13:39

wampirek
Member
Od: slaskie

Witam! i dobrej nocki...

#25 2012-08-20 18:33:28

Opiekun40
Zbanowany

witqm Dana 50 udezaj do Promediki24  a Aterima niech sie chowa ... z promedika jestem juz 8 lat jako mezczyzna i jestem bardzo zadowolony.. Ps do tych pan ktore se jada na pierdoly do niemiec i chca do tego jeszcze zarabiac niezle siano to lepiej niech siedza w domu bo tu pieniadze nie leza na ulicy, moje mile trzeba za...... i juz ... Pozdrawiam was moje mile

#26 2012-09-22 19:11:43

Dana50
Member

Ok.. . mam 3 propozycje wyjazdu: 1 Aterima 2. Private care 3. Inter kadra

szczerze- nie wiem jak z inter kadra- a o ateimie poczytalam i się boje.... to samo private care.

Czy ktoras z was jechala z inter kadra? i jezeli tak to jak dlugo czekałyście  na wyjazd? Inter kadra ma siedzibe w krakowie, wiec mam tu stosunkowo blisko jadac z tarnowa. ale chcialabym wstepnie coś wiedzie sad moj niemeicki... pocztakujacy ale lepiej jest niz bylo smile

#27 2012-09-22 22:43:32

krysta63
Member

a dlaczego boisz się Aterimy???czy przeczytałaś może post jakiejś zdesperowanej panienki-opiekunki?Aterima jest moją 4 agencją i najlepszą.Interkadra natomiast mało płaci  dla zaczynających u nich.W Aterimnie tego nie ma.I dlatego wybrałam Aterime i nie żałuje.Zresztą Aterima ma też biuro w Krakowie.

Dana50 napisał:

Ok.. . mam 3 propozycje wyjazdu: 1 Aterima 2. Private care 3. Inter kadra

szczerze- nie wiem jak z inter kadra- a o ateimie poczytalam i się boje.... to samo private care.

Czy ktoras z was jechala z inter kadra? i jezeli tak to jak dlugo czekałyście  na wyjazd? Inter kadra ma siedzibe w krakowie, wiec mam tu stosunkowo blisko jadac z tarnowa. ale chcialabym wstepnie coś wiedzie sad moj niemeicki... pocztakujacy ale lepiej jest niz bylo smile

#28 2012-09-22 23:45:19

Dana50
Member

mało płaci... ? czyli ile? bo mi powiedziano że od 1000 euro  się u nich zaczyna...sad a w aterimie jak to wygląda?

#29 2012-09-24 09:50:48

Kamilakoz
Member

Dana ja tez pracuje w Aterimie i nie ma sie czego bac to bardzo dobra firma i w tej chwili ja z nich nie zrezygnuje bo uwazam ze są najlepszą agencją w kraju. Zarobki masz tam uzaleznione od znajomosci języka. Jak bedziesz osobiscie u nich w biurze a pewnie bedziesz bo mieszkasz niedaleko to tam na miejscu sie jakos dogadasz. Ale oni weryfikuja opiekunki wiec jak juz pracowałas w tym zawodzie to wez sobie wszystkie papiery ze sobą. Jak ja tam byłam pierwszy raz to rozmawial tam ze mną Pan Jarek bardzo sympatyczny człowiek. Sam był kiedyś opiekunem.

#30 2012-09-24 22:40:09

Dana50
Member

Wiec tak, mam kilka pytań przed pierwszym ewentualnym wyjazdem:
1. ile pieniążków zabierałyście ze sobą jadą np na 3 miesiące ? ( zaznaczam że nie mam zamiaru tam robić ani zakupów, ani nigdzie chodzić na kawki czy zakupy itp...)
2. na co uważać przy podpisywaniu umowy ?
3.do jakiej kwoty można negocjować ? ( tak jak pisalam, znajomosć jezyka słaba, ale spore doświadczenie- praca w  domu spokojej starości, + pomoc / praca przy starszych ludziach tu na miejscu w Tranowie- w sumie to bedzie z 25 lat.....)

dziękuję wszystkim za pomoc smile

#31 2012-09-25 10:15:26

Kamilakoz
Member

Dana50 ja na pierwszy wyjazd zabrałam 200 euro. Ale jest tak, ze rodzina Ci kupuje jedzenie i jak żyjesz oszczędnie to i tak z tej kasy prawie nic nie wydasz.
Przy podpisywaniu umowy uważaj co to za umowa. Jak jest na świstku na jedną strone to sobie nie zawracaj głowy. Przeczytak uwaznie całą i jak trzeba to nawet kilka razy. Zwróc uwage czy firma płaci za ciebie ZUS, a jesli tak to w jakiej kwocie. Zobacz w jakiej walucie masz wyplate. Jak są jakies nienormalne kary pienięzne to lepiej uciekaj z takiej agencji.
Co do negocjowania to najlepiej sie sama przekonaj. Agencje płacą w zaleznosci od doswiadczenia i od znajomosci jezyka.

#32 2012-09-25 21:51:48

Dana50
Member

Myślę iśc do kliku agencjo - z tym że najbardziej przekonuje mnie GOWORK,  Interkadra i teraz nawet trcohę aterima, choć niezbyt chetnie zostalam potraktowana przez tą agencję... wyszło na to że nie władam biegle niemieckim więc mogę zapomnieć o wyjeździe.

Niestety w Polsce nie widze dla siebie zycia. W Tarnowie pracy dla osób  w moim wieku nie ma - nawet nie ma możliwości zahaczyć sie do opieki... ludzie biedni, to i staraja sie zaoszczędzić każdy możliwy sposób..
Zreszta chcialabym jeszcze pomoc dzieciom- chyba jak większość z nas smile
na którymś forum czytałam że dobra agencja nawet dla początkującej nie spuści poniżej 1000 euro- wiec jestem dobrej myśli.bo wiem jaka to praca- ciezka i czesto wymaga wyrzeczeń.

Dziękuję za porady:) dam znać jak sie rozwija sytuacja

Dagmara

#33 2012-10-04 19:20:25

gosiek_szplecik
Member

Witam!
Jestem tu nowa , ale tematem interesuję się już dwa miesiące. Podpisałam zobowiązanie na 1-mc z firmą Winckler Personal z Krakowa. Pani w biurze jest bardzo miła , nawet uczy mnie na skaypie niemieckiego , jednak miesiąc mija i żadnych ofert niema . Czy może , któraś z koleżanek opiekunek wie coś o tej firmie. Proszę o szybką odpowiedz.

#34 2012-10-05 00:05:38

ruda
Member

Gosiu,jesteś z Krakowa?

#35 2012-10-05 11:49:41

gosiek_szplecik
Member

ruda napisał:

Gosiu,jesteś z Krakowa?

Cześć Ruda nie nie jestem z Krakowa . Mieszkam kolo Poznania. A co ty coś słyszałaś o tej firmie?

#36 2012-10-05 22:57:27

ruda
Member

Nie,nie znam tej firmy.Jestem z Krakowa,myślałam,że Ty też.

#37 2012-10-06 10:04:06

gosiek_szplecik
Member

To znaczy ,że to firma widmo?

#38 2012-10-08 09:28:53

KRYSIA5555
Member

gosiek_szplecik napisał:

ruda napisał:

Gosiu,jesteś z Krakowa?

nie nie jestem z Krakowa . Mieszkam kolo Poznania. A co ty coś słyszałaś o tej firmie?

Gosiek jak ty mieszkasz koło Poznania to w Poznaniu jest b .dobra firma GKT Serwis na Sobieskiego 11...........zadzwoń tam, tel. 61/662 10 81.......polecam ci jąąąąaaaaaaa

#39 2012-10-08 09:37:02

Kamilakoz
Member

Ta firma winckler jest wpisana do rejestru Kraz. Wiec widmem chyba nie jest. Ale powstała w tym roku dopiero,.

#40 2012-10-08 12:06:45

iza46
Member

KRYSIA5555 napisał:

gosiek_szplecik napisał:

ruda napisał:

Gosiu,jesteś z Krakowa?

nie nie jestem z Krakowa . Mieszkam kolo Poznania. A co ty coś słyszałaś o tej firmie?

Gosiek jak ty mieszkasz koło Poznania to w Poznaniu jest b .dobra firma GKT Serwis na Sobieskiego 11...........zadzwoń tam, tel. 61/662 10 81.......polecam ci jąąąąaaaaaaa

Cos przekrecilas:)Miejscowość    Adres    Telefon
Gliwice    Sobieskiego 11    32/ 7777452
Poznań    Jugosłowiańska 3    61/ 6621082

#41 2012-10-08 14:08:48

KRYSIA5555
Member

izuniu 46 dzięki za poprawienie adresu.............żle zapamietałam, ale telefon dobry.Firma jest ok, a ty w niej teraz jesteś zatrudniona że tak dobrze wiesz???? Tak czy tak dzięki za korekte

#42 2012-10-08 14:24:09

iza46
Member

KRYSIA5555 napisał:

izuniu 46 dzięki za poprawienie adresu.............żle zapamietałam, ale telefon dobry.Firma jest ok, a ty w niej teraz jesteś zatrudniona że tak dobrze wiesz???? Tak czy tak dzięki za korekte

http://praca.money.pl/agencje-pracy/gkt … 8,110.html  wkleilam z tej strony:)Nie pracuje w agencjach ,nie podoba mi sie traktowanie nas jak "wolow roboczych"zycie jest za krotkie na wojny z paniusiami .Mozna w miare godnie pracowac na gewerbe ,dzialalnosci lub bezposrednio zatrudnionym byc na zmiany w jednej rodzinie/nie naleze do calorocznych wyrobnic:)

#43 2012-10-08 14:35:33

iza46
Member

iza46 napisał:

KRYSIA5555 napisał:

http://praca.money.pl/agencje-pracy/gkt … 8,110.html  wkleilam z tej strony:)Nie pracuje w agencjach ,nie podoba mi sie traktowanie nas jak "wolow roboczych"zycie jest za krotkie na wojny z paniusiami .Mozna w miare godnie pracowac na gewerbe ,dzialalnosci lub bezposrednio zatrudnionym byc na zmiany w jednej rodzinie/nie naleze do calorocznych wyrobnic:)

Dokleje jeszcze info tejze firmy pt Fragen und Antworten ueber 24St betreuung"

Die Arbeitszeit ist das Konzept. Grundsätzlich stellt sich die Frage: Was ist Arbeitszeit? Ist Arbeitszeit nur die reine Ausübung von Tätigkeiten oder ist die Anwesenheit auch Arbeitszeit? Sicherlich sollte der Haushaltshilfe/Pflegekraft genügend Tagesfreizeit gewährt werden(z. B. nachmittags).

Einen Tag in der Woche oder mind. zwei halbe Tage sollten nach Möglichkeit zur freien Verfügung gestellt werden. Jeder Mensch hat einen Tagesrhythmus. Unsere Haushaltshilfen passen sich dem Ihrigen an. Je besser die Rahmenbedingungen, desto besser die Motivation und die Chance, dass die Betreuerin nach der Pause wieder zurückkommen wird.

Nach polnischem Arbeitsrecht liegt eine wöchentliche Arbeitszeit von 40 Stunden zugrunde, die ähnliche wie im deutschen Arbeitsrecht kurze Zeit bis zu 48 Stunden/Woche überschritten werden darf. Erfahungsgemäß gleichen sich die Mehrarbeitszeiten mit den Pausen der nächsten Tage oder Wochen immer wieder aus."
ze strony  http://www.24stundenbetreut.com/fragen- … hause.html

#44 2012-10-08 15:20:02

dorotasprancel@onet.pl
New member

Poszukuję zmienniczki na dwa tygodnie w czasie swiąt BOŻEGO NARODZENIA DO OPIEKI NAD STARSZYM MAŁZENSTWEM W MONACHIUM ZAZNACZAM TYLKO OFERTY Z WOJ,OPOLSKIEGO,PODSTAWOWY JĘZYK NIEMIECKI.PROSZĘ PISAĆ NA MÓJ e-mail.dorotasprancel@onet.pl POZDRAWIAM

#45 2012-10-08 20:55:41

ahha
Member

iza46 napisał:

iza46 napisał:

KRYSIA5555 napisał:

Die Arbeitszeit ist das Konzept. Grundsätzlich stellt sich die Frage: Was ist Arbeitszeit? Ist Arbeitszeit nur die reine Ausübung von Tätigkeiten oder ist die Anwesenheit auch Arbeitszeit? Sicherlich sollte der Haushaltshilfe/Pflegekraft genügend Tagesfreizeit gewährt werden(z. B. nachmittags).

Einen Tag in der Woche oder mind. zwei halbe Tage sollten nach Möglichkeit zur freien Verfügung gestellt werden. Jeder Mensch hat einen Tagesrhythmus. Unsere Haushaltshilfen passen sich dem Ihrigen an. Je besser die Rahmenbedingungen, desto besser die Motivation und die Chance, dass die Betreuerin nach der Pause wieder zurückkommen wird.

Nach polnischem Arbeitsrecht liegt eine wöchentliche Arbeitszeit von 40 Stunden zugrunde, die ähnliche wie im deutschen Arbeitsrecht kurze Zeit bis zu 48 Stunden/Woche überschritten werden darf. Erfahungsgemäß gleichen sich die Mehrarbeitszeiten mit den Pausen der nächsten Tage oder Wochen immer wieder aus."

Izka te miesieczne ostateczne koszty o chyba characz dla agencji?O tej firmie Winckler malo jest chyba nie maja swojej strony internetowej, cos mi sie wydaje ze sie dobijasz do legalu a idzie jak po grudzie co?

#46 2012-10-08 22:25:15

iza46
Member

ahha napisał:

iza46 napisał:

iza46 napisał:

Izka te miesieczne ostateczne koszty o chyba characz dla agencji?O tej firmie Winckler malo jest chyba nie maja swojej strony internetowej, cos mi sie wydaje ze sie dobijasz do legalu a idzie jak po grudzie co?

Jakie koszty?Napisz .bo nie wiem o co chodzi?Wkleilam link o firmie GKT ,ktora poleca jedna z dziewczyn w tym watku .A legalna praca jest mozliwa,moje znajome juz kilka lat pracowaly jako pomoce domowe z meldunkiem u rodzin .Niestety jest coraz ciezej o dobra Stelle:(

#47 2012-10-13 13:30:19

gosiek_szplecik
Member

ahha napisał:

iza46 napisał:

iza46 napisał:

http://praca.money.pl/agencje-pracy/gkt;serwis;sp;z;o;o;,adres,958,110.html  wkleilam z tej strony:)Nie pracuje w agencjach ,nie podoba mi sie traktowanie nas jak "wolow roboczych"zycie jest za krotkie na wojny z paniusiami .Mozna w miare godnie pracowac na gewerbe ,dzialalnosci lub bezposrednio zatrudnionym byc na zmiany w jednej rodzinie/nie naleze do calorocznych wyrobnic:)

Tak masz rację jak po grudzie niestety,))Dobijałam się do GKT w Poznaniu i zadzwonili z zastrzeżonego numeru jak akurat byłam u córki w szpitalu i nie mogłam rozmawiać mieli zadzwonić dzisiaj , ale cisza . A ty masz namiar na kompetentną agencję?

Ostatnio edytowany przez gosiek_szplecik (2012-10-13 13:34:21)

#48 2012-10-13 14:20:31

iza46
Member

gosiek_szplecik napisał:

Dzięki dziewczynki za info. Dzwoniłam ale nikt nie odbierał więc weszłam na stronkę i wypełniłam kwestionariusz zobaczymy czy się odezwą . Będę Was informować na bieżąco . A co do pracy bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy to Iza masz szczęście że czytasz i piszesz sprawnie po niemiecku , ja tylko mówię bo nigdy w szkole się nie uczyłam i trochę czytam.

Ja nie pisze perfekt i nie mowie perfekt!Sa rozne przypadki chorobowe,a szukac trzeba samej!Jak jeszcze nie masz doswiadczenia to jedz z firma ,ale na umowe o prace /jestes chroniona Kodeksem Pracy! i bezplatnie w sadach walczysz ,w razie niezgodnosci /a umowe zlecenie tylko dla "zahartowanych w boju"polecam ,choc i po "ukladach "tez pracuja i werbuja za kase nowe naiwne.Nie jest to normalne co sie porobilo.Wklejam agencje .ktora ktos tu polecal LEGALNA PRACA ZA GRANICĄ
WORK & CARE oferuje legalną pracę  w Niemczech dla opiekunek osób starszych.
Wymagania: znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym, doświadczenie, kontakt osobisty.
Zapewniamy umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży.
Nie pobieramy żadnych opłat.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

Anna Wysoczańska

WORK & CARE
Ul. Wałbrzyska 8
58-100 Świdnica
Tel./Fax: 74 853 70 54
Tel. 74 633 20 81
Kom. 669 323 939
E-Mail: biuro@work-care.pl

#49 2012-10-13 15:46:07

ahha
Member

iza46 napisał:

ahha napisał:

iza46 napisał:

Jakie koszty?Napisz .bo nie wiem o co chodzi?Wkleilam link o firmie GKT ,ktora poleca jedna z dziewczyn w tym watku .A legalna praca jest mozliwa,moje znajome juz kilka lat pracowaly jako pomoce domowe z meldunkiem u rodzin .Niestety jest coraz ciezej o dobra Stelle:(

Te koszty wklejam ze strony.Bo nie wydaje mi sie zeby tyle Polce zaplacili a moze sie myle?http://www.24stundenbetreut.com/fragen-24-stunden-betreuung-zu-hause.html Tam pisze 1500 do 2000 e pokoj,wyzywienie to wszystko dla opiekunki?

#50 2012-10-13 20:09:40

iza46
Member

ahha napisał:

iza46 napisał:

ahha napisał:

Te koszty wklejam ze strony.Bo nie wydaje mi sie zeby tyle Polce zaplacili a moze sie myle?http://www.24stundenbetreut.com/fragen-24-stunden-betreuung-zu-hause.html Tam pisze 1500 do 2000 e pokoj,wyzywienie to wszystko dla opiekunki?

Moze chodzi o to ? Normalerweise schicken wir niemanden der kein Deutsch sprechen kann. Natürlich gibt es verschiedene Abstufungen.

Wir haben auf vielfachen Wunsch ein zusätzliches Angebot aufgenommen und zwar für die Haushalte, in denen nicht unbedingt eine Vollzeitstelle notwendig ist und der Betreuerin genügend Zeit zum Erlernen der deutschen Sprache gewährt - oder in  der Familie selbst gelehrt wird. Diese Betreuer/innen sprechen kein Deutsch, sind aber sehr motiviert und engagiert und nach unseren Erfahrungen sehr gute Betreuer/innen. Für dieses Angebot setzen wir 1500,00 bis 1600,00 Euro an.

Stufe 1 - gutes Verständnis, Sprechen fällt noch schwer.
    (1700,00 bis 1900,00 Euro)
    Stufe 2 - gutes Verständnis, gutes Sprechen, grammatikalisch nicht immer 100% korrekt. (1900,00 - 2100,00 Euro)
    Stufe 3 - flüssiges und grammatikalisch korrektes Deutsch.
    (2000,00 bis 2200,00 Euro) /to jest informacja dla rodzin ile musza zaplacic za opiekunke,w zaleznosci od znajomosci jezyka/O zarobkach dowiesz sie jak zadzwonisz do nich .Wczesniej wkleilam informacje z ich strony dotyczaca czasu wolnego,zagwarantowanego!Nie mozna na umowie o prace harowac po 12 godz na dobe bez wolnego!

#51 2012-10-13 22:22:43

Kocinek
Member

Witam Was:) Od kilku miesięcy podglądałam co piszecie i nosiłam się z zamiarem podjąć prace jako opiekunka. I nadeszła ta chwila, bieda przycisnęła, zima za progiem, a węgla ni pół wiaderka, sandałki też mocno znoszone, a na kozaki ni ma:) Mądrzejsza o Wasze uwagi i porady podpisałam już umowę i oczekuję na ofertę. Póki co zaproponowano mnie 1 osobie, ale chyba nie wygrałam castingu na opiekunkę, bo cosik nie dzwonią żeby się pakować. Tak czy owak, będę tu częściej gościć i udzielać się. Dziękuję za Wasze cenne rady, a zwłaszcza dzisiejszy dekalog.
ps  Umowę mam z Aterimą, a wyjadę po raz pierwszy.

#52 2012-10-13 22:43:29

ahha
Member

gosiek_szplecik napisał:

Hej !
Nie wiem co mam myśleć . GKT  dzis cisza . Iza 46 masz pewność co do tej firmy? Jak by co to daj znać na maila. Pozdrawiam MMS

Praca jest na umowe-zlecenie,albo dzialalnosc gosp.lub gewerbe.Na umowe zlecenie od 850e do 1280e,nadzialalnosc od 1100 do 1500.

#53 2012-10-14 09:38:59

icia98
New member

Witajcie, jestem opiekunka od 2 lat pracowalam w holandii, ale musialam zjechac. Szukam teraz prace w niemczech, jakby ktos szukal zmienniczke, to bede wdzieczna. Szukanie pracy do opieki przez firmy, to wkurzajaca sprawa, jesli jezyk jest podstawowy. Umiem sie dogadac, ale ucze sie sama w domu, to wiecie jak to jest, a przez firme ciezko cos znalesc bo oni chca, zeby mowic calymi zdaniami. Wiec szukam teraz inaczej, czyli prywatnie, na wlasna reke. pozdrawiam wszystkich goraco, i piszcie jakby co o ofertach.

#54 2012-10-14 10:29:26

gabi49
New member

Kamilakoz napisał:

Dana50 ja na pierwszy wyjazd zabrałam 200 euro. Ale jest tak, ze rodzina Ci kupuje jedzenie i jak żyjesz oszczędnie to i tak z tej kasy prawie nic nie wydasz.
Przy podpisywaniu umowy uważaj co to za umowa. Jak jest na świstku na jedną strone to sobie nie zawracaj głowy. Przeczytak uwaznie całą i jak trzeba to nawet kilka razy. Zwróc uwage czy firma płaci za ciebie ZUS, a jesli tak to w jakiej kwocie. Zobacz w jakiej walucie masz wyplate. Jak są jakies nienormalne kary pienięzne to lepiej uciekaj z takiej agencji.
Co do negocjowania to najlepiej sie sama przekonaj. Agencje płacą w zaleznosci od doswiadczenia i od znajomosci jezyka.

Witaj!!! zainteresował mnie Twój post, wysłałam do Ciebie email, gdyż chciałam się więcej dowiedzieć.
Jeśli możesz to odpisz.Dziękuje z góry.

#55 2012-10-14 10:29:55

Svitlana
New member

iza46 napisał:

ahha napisał:

iza46 napisał:

Moze chodzi o to ? Normalerweise schicken wir niemanden der kein Deutsch sprechen kann. Natürlich gibt es verschiedene Abstufungen.

Wir haben auf vielfachen Wunsch ein zusätzliches Angebot aufgenommen und zwar für die Haushalte, in denen nicht unbedingt eine Vollzeitstelle notwendig ist und der Betreuerin genügend Zeit zum Erlernen der deutschen Sprache gewährt - oder in  der Familie selbst gelehrt wird. Diese Betreuer/innen sprechen kein Deutsch, sind aber sehr motiviert und engagiert und nach unseren Erfahrungen sehr gute Betreuer/innen. Für dieses Angebot setzen wir 1500,00 bis 1600,00 Euro an.

Stufe 1 - gutes Verständnis, Sprechen fällt noch schwer.
    (1700,00 bis 1900,00 Euro)
    Stufe 2 - gutes Verständnis, gutes Sprechen, grammatikalisch nicht immer 100% korrekt. (1900,00 - 2100,00 Euro)
    Stufe 3 - flüssiges und grammatikalisch korrektes Deutsch.
    (2000,00 bis 2200,00 Euro) /to jest informacja dla rodzin ile musza zaplacic za opiekunke,w zaleznosci od znajomosci jezyka/O zarobkach dowiesz sie jak zadzwonisz do nich .Wczesniej wkleilam informacje z ich strony dotyczaca czasu wolnego,zagwarantowanego!Nie mozna na umowie o prace harowac po 12 godz na dobe bez wolnego!

Witam. jeszcze nie do konca zrozumialam jak to tu dziala, ale zainteresowala mi ta informacja. Jestem opiekunka z doswiadczeniem, i z bardzo dobra znajomoscia niemieckiego (rozmawiam, czytam i pisze ). Poszukuje pracy od 1 stycznia 2013r. Jezeli przeczyta pani to co ja napisalam to bardzo prosze o kontakt svitlanakuziak@gmai.com i wtedy zmozemy nawiazac normalny kontakt.

#56 2012-10-15 08:53:41

janka
Member

cześć, jestem zupełnie nowa, przede mną dopiero pierwszy wyjazd jako opiekunka, mam nadzieje ze na forum znajdę trochę przydatnych informacji przed pierwszym wyjazdem. pozdrawiam wszystkie opiekunki!

#57 2012-10-15 12:23:57

pienczykowskaewa
New member

Witam wszystkie opiekunki.chce prosic opodanie nr,tel.do psrednikow zalatwiajacych prace dla opiuekunek potrzebuje pilnie wyjechac.ale nie przez firme.Moze ja tez kiedys pomoge.moj nr.tel.725519202 lub mail pienczykowskaewa@o2.plPozdrowka i czekam

#58 2012-10-15 20:43:58

pigwa
Member

Wielka jest Twoja ufność,ale efekt może być mizerny.
Może choć napisz,czy na działalność czy na gewerbe chcesz jechac,czy całkiem na czarno?
To jest ważne kobieto.Możemy ci kilka stron podać-ale to praca nie na czarno.

#59 2012-10-16 14:27:15

praca59
Member

Poszukuje zmiennika do Austrii na okres od 10.03.2013 do 20.06.2013. 65 euro dziennie minus 30euro tygodniowo dla firmy.Platne co 2 tyg.Szefowa zalatwia austriackie gewerbe.
Babcia z demencja,fizycznie zdrowa , tylko trzeba jej pilnowac,gotowac i robic zakupy.Sama sie myje,ubiera,idzie na toalete itd.
Wymagana bardzo dobra znajomosc niemieckiego.Nie trzeba przy niej zbyt wiele robic ale trzeba z nia rozmawiac.Panowie prosze pisac :   
z.albrecht@op.pl

#60 2012-11-03 16:17:03

kasica171
New member
Od: Idar-Oberstein

Witam serdecznie. Jestem w okolicy Idar-Oberstein od 3 miesiecy. Jest moze ktos chetny na kawe i pogaduchy? Rowniez Birkenfeld

#61 2012-11-03 22:33:45

martagim19
New member

Witam nazywam sie Marta szukam pracy przy opiece w niemczech mam 21 lat

#62 2017-01-02 13:27:17

firstmail24
New member

Witam dopiero pierwszy raz wyjeżdżam do Niemiec z agencją http://ps24.net.pl możne ktoś coś mi o nich więcej powie. Słyszałam ze są solidni

#63 2017-01-02 20:06:47

mati_kowa
New member

Witam smile Hej hej ! http://www.skupauttrojmiasto.pl/skup-sa … waszczyno/ wpadajcie, polecam, sprawdzona firma.

Ostatnio edytowany przez mati_kowa (2017-02-04 19:57:04)

#64 2017-06-05 22:18:43

klaraz
New member

Tak masz prawo do 13 wypłaty,zaplaty za urlop,oraz tz.likwidacjone to ci sie należy a jeżeli ci nie chcą zapłacić powinnaś się udać z tym do syndykatu tam ci załatwią wszystko wyliczą i będą musieli ci to wszystko zapłacić wiem coś na ten temat ponieważ sama przepracowałam we we Włoszech 15 lat w dodatku zapłacą taką karę że szybciutko przyjdą do ciebie prosić o ugodę .Nie zostawiaj swoich pieniędzy to nie łaska.Powodzenia.

profesorowa266@gmail.com napisał:

witam wszystkich bardzo serdecznie.Pracuje na poludniu wloch od 8-miesiecy oczywiscie na  czarno.Mam zamiar juz wrocic do Polski do dzieci -juz mi siada psychika .Slyszalam ze bez wzgledu na to czy praca jest legalna czy nie to nalezy mi sie 13-tka i za urlop za kazdy m-c dwa dni .Dodam ze syn dziadka ktorym sie opiekuje jest wplywowa osoba ale niestety bardzo chytrai watpliwe ze bedzie chcial mi cokolwiek wyplacic. Prosze poradzcie mi cos w tej sprawie bo nie ukrywam iz troche sie boje powiedziec tej rodzinie o naleznych mi pieniadzach.Pozdrawiam wszystkich i dziekuje z gory za rady

Reklama