Gdzie kupic ubezpieczenie zdrowotne na miesiac przed wyjazdem zFirma?

Tzn jestem w tym momencie w Niemczech na sztelli, mam tylko ubezpieczenie niemieckie. Potym jak skonczy mi sie ta sztella chcialabym od razu jechac przez polska firme ...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2014-08-07 15:36:36

Opiekunka1990
Member

Gdzie kupic ubezpieczenie zdrowotne na miesiac przed wyjazdem zFirma?

Tzn jestem w tym momencie w Niemczech na sztelli, mam tylko ubezpieczenie niemieckie. Potym jak skonczy mi sie ta sztella chcialabym od razu jechac przez polska firme . Nowy wymog ZUSu to  musze miec ubezpieczenie w PL miesiac przed wyjazdem. Jak zjade i ubezpiecze sie jako bezrobotna to bede musiala miesiac czekac zeby moc wyjechac przez firme. To mi nie na reke, bo jak zjade to chce sie od razu zglosic do firmy i wyjechac w ciagu 7-10 dni a zeby bylo to formalnie poprawne musze miec juz "ciaglosc" ubezpieczenia polskiego. Tak wiec chce ubezpieczyc sie juz dzisiaj. Gdzie mozna wykupic takie ubezpieczenie zdrowotne? I jakie sa ceny?

#2 2014-08-07 15:41:57

urszula47
Member

Re: Gdzie kupic ubezpieczenie zdrowotne na miesiac przed wyjazdem zFirma?

Jak masz ubezpieczenie w Geseztliche Krankenkasse to powinnas automatycznie byc przejeta przez NFz tak jak ja mialam polska Ekuz i tu dostalam niemiecka.A w Nfz dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to koszt ok 400zl ,kiedys placilam sobie to.Wejdz na strone nfz i poszperaj.

#3 2014-08-07 15:49:43

renia1311
Member
Od: ...

urszula47 napisał:

Jak masz ubezpieczenie w Geseztliche Krankenkasse to powinnas automatycznie byc przejeta przez NFz tak jak ja mialam polska Ekuz i tu dostalam niemiecka.A w Nfz dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to koszt ok 400zl ,kiedys placilam sobie to.Wejdz na strone nfz i poszperaj.

A to dobrowolne to nie jest związane z działalnoscią? A Ty masz gewerbe i pewnie jak byłaś w Pl, to sobie dokupiłaś... tak to rozumiem.

#4 2014-08-07 15:52:35

urszula47
Member

Jestem zatrudnoina przez rodzine oni placa mi.A kiedys daaawn wykupywalam dobrowolne ubezpiecz w Nfz. Praca byla prywatna.

#5 2014-08-07 21:39:46

ALEX52
Member

Opiekunka1990 napisał:

Tzn jestem w tym momencie w Niemczech na sztelli, mam tylko ubezpieczenie niemieckie. Potym jak skonczy mi sie ta sztella chcialabym od razu jechac przez polska firme . Nowy wymog ZUSu to  musze miec ubezpieczenie w PL miesiac przed wyjazdem. Jak zjade i ubezpiecze sie jako bezrobotna to bede musiala miesiac czekac zeby moc wyjechac przez firme. To mi nie na reke, bo jak zjade to chce sie od razu zglosic do firmy i wyjechac w ciagu 7-10 dni a zeby bylo to formalnie poprawne musze miec juz "ciaglosc" ubezpieczenia polskiego. Tak wiec chce ubezpieczyc sie juz dzisiaj. Gdzie mozna wykupic takie ubezpieczenie zdrowotne? I jakie sa ceny?

Mozesz sie ubezpieczyc sama w NFZ ,jak sie nie myle to gdzies 350zl miesiecznie,trzy lata temu placilam 330zl.

#6 2014-08-20 08:00:01

effka86
Member

jak jesteś ubezpieczona w Niemczech (AOK czy inna tego typu), popros swojego niemieckiego pracodawcę o wystawienie form. E106, ten formularz wyślij do nfz (wypelnij), i wyślij, to jest Twoje polskie ubezpieczenie.
I działa to w druga strone, jak będziesz miała w nfz ubezpieczenie, i polskiego pracodawcę,popros o druk E106, wyślij do niemieckiej ubezpieczalni (musisz być zameldowana w Niemczech), i dostaniesz pelne niemieckie ubezpieczenie.

Reklama