Opóźnienia autokarów

Czy znacie jakąś firmę przewozową, która jest solidna. Byłam już trzy razy w Niemczech, jeździłam różnymi przewoźnikami i jeden jest gorszy od drugiego...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-07-19 16:11:56

roksana
New member

Opóźnienia autokarów

Czy znacie jakąś firmę przewozową, która jest solidna. Byłam już trzy razy w Niemczech, jeździłam różnymi przewoźnikami i jeden jest gorszy od drugiego. Albo opóźnienia nawet do trzech godzin, albo kawy nie można sobie zrobić w autokarze. To jakaś paranoja. Bilety wcale nie są tanie a obsługa fatalna sad

#2 2012-07-19 16:29:05

pigwa
Member

Re: Opóźnienia autokarów

Bardzo solidni przewożnicy-ale niestety busiki-co nie wszystkim odpowiada.Firmy-braciaktrans i czarter.Solidni,punktualni,korzystam od kilku lat.Co do dużych przewożników-spodobał mi się Sindbad-ale jechałam tylko jeden raz-wygodnie było,filmy były,za kawę trzeba było dodatkowo płacić,spóżnienia nie mieli-ale nie mam większego doświadczenia z tą firma.

#3 2012-07-19 20:50:12

krysta63
Member

moim zdaniem najlepszy jest Sindbad,poprzednio jeżdziłam innymi dużymi przewożnikami,ale Sindbad jest naj.Ja mam darmowa kawa,bo mam karte stałego klienta.opóżnienia-dawno nie miałam.

#4 2012-07-19 21:27:46

kasia63
Member

ja jeżdżę z firmą EKO-BUS-  z Koszalina,SINDBAD jest tańszy ale jedzie o 5-6 godz dłużej -zamiast 9godz w to samo miejsce jedzie ok 15stu!!!!!Dlatego wole busa,choc drożej.

#5 2012-07-20 08:34:47

KRYSIA5555
Member

Zależy w jakie okolice Niemiec chcesz jechać z jakiej części PL wyjeżdzasz ! Sindbad jest najtańszy w miarę punktualny, atobusy konfort i docierają wszedzie, ale....
Tu zaczynają się schody, jedziesz dużo dłużej niż z innymi przewoźnikami! tylko że to nie jest do końca parwdą, bo .... jak jedziesz do Pn. Westwali, były DDR, lub okolice od różnej części naszej i ich granicy to polecam Syndbada, ale już dalej południe Niemiec to rzeczywiście wybierz małego przewoźnika, busik. Wpisz na GOOGLe , mali przewożnicy do Niemiec to wyjdzie ci min. kilka linków, podzwonisz i wybierzesz najkorzystniejszy dla ciebie. Ja mam zasadę że nie jadę dłużej niż 8 godz./ nawet do Monahium/ i tym się kieruje przy wyborze przewodnika, ale jestem z Wrocławia, więc nie mogę porównać z się z babką z np. Koszalina. Jak ktoś mnie wozi jak Sinbad 14-15 godz to nie jade z nim., bo mieszkam przy granicy. Sama widzisz że trudno coś konkretnego ci doradzić.

#6 2012-07-20 08:35:38

Anka Rose
Member

Ja też polecam Sindbada.

#7 2012-07-20 17:13:46

krysta63
Member

tak,tak,wszystko zależy gdzie sie miesza i gdzie jedzie.ja mieszkam w kujawsko-pomorskim i na Bawarie  żaden mały bus nie pojedzie,a jeśli już to skasuje jak za zboże.po za tym małe busy kosztują znacznie drożej i są nie wygodne.Ja tam wole jechac dłużej ale wygodniej.kwestia gustu.
a gdyby mi trafił się kiedyś Berlin to pociągiem mogłabym bezpośrednio jechac.

#8 2012-07-20 17:28:23

jakniew
Member

krysta63 napisał:

tak,tak,wszystko zależy gdzie sie miesza i gdzie jedzie.ja mieszkam w kujawsko-pomorskim i na Bawarie  żaden mały bus nie pojedzie,a jeśli już to skasuje jak za zboże.po za tym małe busy kosztują znacznie drożej i są nie wygodne.Ja tam wole jechac dłużej ale wygodniej.kwestia gustu.
a gdyby mi trafił się kiedyś Berlin to pociągiem mogłabym bezpośrednio jechac.

Jechałam po raz pierwszy busem i byłam zadowolona w porównaniu z podróżą autokarem. Mianowicie, musiałam dojechać najpierw do Gdańska, prywatnie samochodem ponad 100 km. Potem z Gdańska autokarem firmy Eurobus, autokar jechał przez mnóstwo miast począwszy od Tczewa, Grudziądz i już nie pamiętam gdzie skąd zabierał kolejnych podróżnych i tak dowiózł nas do Legnicy, gdzie trzeba było się przesiąść do kolejnych autokarów w zależności gdzie kto dalej jechał. Ta przesiadka była MAKABRYCZNA ! Na dodatek kierowcy przynajmniej tego autokaru do którego się przesiadłam byli nadzwyczaj niesympatyczni, był postój na 1 serwowaną kawę i to z wielką łaskę przez burkliwego kierowcę. Cała moja podróż trwała w sumie 26 godz.
Następnym razem zdecydowałam się na busa, który podjechał po mnie do domu i zawiózł mnie pod dom podopiecznej i jechałam o połowę krócej. W koszcie biletu w drodze było obfite śniadanie, a w drodze powrotnej jest obiad. Bilet kosztuje w jedną stronę 300 zł ale w moim przypadku, gdzie i tak muszę dojechać zawsze do większego miasta koszt prawie się wyrównuje. Krysta, powiem Ci, że jechała ze mną busem pani z Bydgoszczy i to na Bawarię.

#9 2012-07-20 19:32:44

KRYSIA5555
Member

jasne. nie ma co oszczędzać na bilecie !!!!!!!!!! Dziewczyny to nie wy płacicie za bus , obojętnie jaki  on jest ---tylko Rodzina, czy podopieczna!!!!!!! Już tak wpadłyście w kierat oszczędzania że przestały niektore panie myśleć!!!  A jak by zapłacono wam za samolot, to co?????  Też byście pojechały busem 24 godz????  Oj dziewczyny, dziewczyny. Bilet to koszty, a to nie wasza broszka.... chyba że ktoś kocha podróże.hiiiiiiiiiiiii 24 godz, zamiast 12......czemu nie!!!  są różne gusty a z nimi się nie dyskutuje!!!

#10 2012-07-20 21:29:58

krysta63
Member

macie racje dziewczyny.jak czasami jakas podróż nas wkurzy,to szukamy innego przewożnika.mnie jakoś nigdy nie spotkało ze strony Sindbada nic przykrego.a jeżdze  7 rok.Na Eurolines  kilka razy sie  naciełam,chamscy kierowcy,itd i powiedziałam,że już nim nigdy nie pojade.i nie jeżdzę,choc też mam karte stałego klienta.ja zazwyczaj jade ok 15 godz. Jakos przekonania nie mam  do małych busów,raz jechałam po przesiadce ze Szczecina do Bydgoszczy  busem to kierowca w nocy zasuwał jak wariat,małe dziecko cały czas płakało a dwóch facetów za mną całą drogę gadało,a co drugie słowo to k......Jechało nas 11 osób.no i tym się zraziłam.
Krysia5555-pracowałam z jedną agencją jakiś czas  i to ona mi kupowała bilety,także to nie jest aż tak że stałam się pazerna na kilka euro.teraz w obecnej agencji sama sobie kupuje a rodzina mi oddaje.

#11 2015-06-25 12:27:35

werter
New member

Wiesz co,  kiedyś bardzo często jeździłem autokarami z Wrocławia do Niemiec do pracy i muszę przyznać, że podróże były cięzko głównie dlatego, że tak jak wspomniano na początku tego wątku - fatalna obsługa i stan autokarów. W końcu znajoma mi poleciła tę firme -  http://www.ariwa-bus.pl/wynajem-autokarow-wroclaw/   No po prostu niebo a ziemia! Totalna różnica w obsłudze pasażera i same autokary na wysokim poziomie. Spróbuj smile

#12 2015-08-26 11:48:03

KrzysztofA
New member

Również nie raz podróżowałem autokarami za granice i nie zawsze byłem zadowolony właśnie przez niemiłą obsługę, jak i kierowcę. Ja już trafiłem na odpowiednią firmę dla swoich potrzeb i nie wyobrażam sobie zmieniać ją na inną. Serdecznie polecam każdemu firmę http://www.autokaryakord.pl/. Cudowna obsługa, pełen komfort i bardzo mili kierowcy.

#13 2015-08-27 09:57:51

Arekjerzy
Member

KrzysztofA napisał:

Również nie raz podróżowałem autokarami za granice i nie zawsze byłem zadowolony właśnie przez niemiłą obsługę, jak i kierowcę. Ja już trafiłem na odpowiednią firmę dla swoich potrzeb i nie wyobrażam sobie zmieniać ją na inną. Serdecznie polecam każdemu firmę http://www.autokaryakord.pl/. Cudowna obsługa, pełen komfort i bardzo mili kierowcy.

Urzekla mnie twoja historia wink

#14 2015-08-27 13:18:13

amelia
Przyjaciel Forum

Arekjerzy napisał:

KrzysztofA napisał:

Urzekla mnie twoja historia wink

big_smile

#15 2018-01-12 09:40:45

Monia73
Member

A ja mam trochę z innej beczki pytanie - wybieram się do Fryburga czyli daleko właściwie już blisko Szwajcarii i mam watpliwosci odnośnie tej podróży bo wyjechać chcę na weekend a zbliżają się jakieś nieciekawe warunki pogodowe - czy z Sinbadem jest bezpiecznie jechać w taką podróż i czy nie okaże się że zamiast 17 godz. Zrobi się 20☺ czy ten sinbad to bezpieczeństwo przy gololudzi np.?

#16 2018-01-12 13:14:38

mobilna
Member

Monia73 napisał:

A ja mam trochę z innej beczki pytanie - wybieram się do Fryburga czyli daleko właściwie już blisko Szwajcarii i mam watpliwosci odnośnie tej podróży bo wyjechać chcę na weekend a zbliżają się jakieś nieciekawe warunki pogodowe - czy z Sinbadem jest bezpiecznie jechać w taką podróż i czy nie okaże się że zamiast 17 godz. Zrobi się 20☺ czy ten sinbad to bezpieczeństwo przy gololudzi np.?

Sindbad i bez gołoledzi może miec spoznienie. Wystarczy korek lub wypadek na drodze i juz jest obsówa.
Nawet pociagi się spózniają.
Droga to droga i rozne rzeczy moga się zdarzyc.

Reklama

Stopka forum