img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

Jestem pielęgniarką. Pracuję od 15 lat w szpitalu na etacie. Za tydzień idę na urlop wypoczynkowy, chciałam wziąć potem bezpłatny i legalnie wyjechać podczas obu urlopów do Niemiec...

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-07-19 13:50:25

sabina
New member
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 2

Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

Jestem pielęgniarką. Pracuję od 15 lat w szpitalu na etacie. Za tydzień idę na urlop wypoczynkowy, chciałam wziąć potem bezpłatny i legalnie wyjechać podczas obu urlopów do Niemiec. Niestety w każdej firmie słyszę, że mając umowę o pracę, nie mogę wyjechać na umowę zlecenie do Niemiec. Do tej pory jeździłam na czarno, więc nie wiem jak to jest. Niestety w żadnej firmie nie wytłumaczono mi dlaczego tak jest.

Offline

 

#2 2012-07-19 15:14:04

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

sabina napisał:

Jestem pielęgniarką. Pracuję od 15 lat w szpitalu na etacie. Za tydzień idę na urlop wypoczynkowy, chciałam wziąć potem bezpłatny i legalnie wyjechać podczas obu urlopów do Niemiec. Niestety w każdej firmie słyszę, że mając umowę o pracę, nie mogę wyjechać na umowę zlecenie do Niemiec. Do tej pory jeździłam na czarno, więc nie wiem jak to jest. Niestety w żadnej firmie nie wytłumaczono mi dlaczego tak jest.

Oczywiście, że będąc zatrudniona na etacie, możesz pracować na umowie cywilnoprawnej. Takie umowy pozwalają dorobić do pensji, a to  co będziesz robiła w trakcie swojego urlopu nikogo to nie obchodzi. Zbywają ciebie w firmach błędną informacją.
Nie wytłumaczą ci tego, bo nie ma na to wytłumaczenia.

Ostatnio edytowany przez jakniew (2012-07-19 17:23:46)

Offline

 

#3 2012-07-20 08:33:28

Anka Rose
Member
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 152

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

Sabina - nic nie koliduje ze sobą. Możesz mieć obydwie umowy jednocześnie.

Offline

 

#4 2012-07-20 08:40:26

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

sabina, firmy zbywają cię bo widocznie nie chcą opiekunki na 1-n raz !!!!! Ty im powiedz to co chcą usłyszeć, ' ' Ze przymieżasz sie do pracy na stałe w Niemcach, ale nie wiesz czy dasz radę i chcesz spóbować zanim zrezygnujesz z parcy na umowę w PL........ Wtedy wszystkie przeszkody znikną, bo prawnie nie ma takiego ograniczenia.

Offline

 

#5 2012-07-20 09:40:27

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

A czy trzeba w ogóle wspominać o tym,że jest się na etacie?Nie można pominąć tego tematu?Zgłosić się i po prostu szukać oferty dla siebie i wyrażać chęć wyjazdu na określony czas?Albo nawet nakłamać,ze na dłużej?Czy firmy to sprawdzają?

Offline

 

#6 2012-07-20 10:16:34

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

No i widzicie dziewczyny do czego trzeba się posunąć - do kłamania, bo jak się powie prawdę nic się nie uzyska.

Offline

 

#7 2012-07-20 11:01:14

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

Ostatnio czytałam,ze kłamiemy średnio kilka razy na godzinę.Czasami kłamstwa sa lepsze od brutalnej prawdy-tak wyczytałam i tak też myślę.Czy muszę swojej chorej mamie mówić jak bardzo jest chora?Nie,nie muszę jeśli wiem,że chce żyć.

Offline

 

#8 2012-07-20 11:57:59

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: Czy umowa o pracę koliduje z umową zlecenie?

widzisz sabinko, wszystkie potwierdzamy że kłamstwo jest czasami niezbędne, żeby coś osiągnąć. Co do sparwdzenia, czy parcujesz , nikt tego nie robi, ale musisz byc ubezpieczona. Inaczej ubezpiecza się osobę bezrobotną, a inaczej parcującą na umowę o pracę, chociaż znaczenie też ma forma umowy jaką zawrzesz  z nową firmą. DOPUKI NIE KRZYWDZISZ KŁAMSTWEM INNYCH W/G MNIE MOŻNA KŁAMAĆ.....

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

lista agencji pracy zatrudniających tylko na umowę o pracę... - Aby nie dać się oszukać przez pseudo agencje pracy zatrudniające opiekunki tylko na umowy zlecenia,tj...

Co lepsze? Umowa zlecenie czy własna działalność gospodarcza? - Mam działalnosc w polsce ,pracuje jako opiekunka w niemczech.Interesuje mnie jak wyglada złożenie gewerby w niemczech...

Niemiecka umowa? - A ja mam takie inne naiwne pytanie. Która z firm zatrudnia na niemiecką umowę? nie mieszkam juz w polsce od 3 lat i szukam pracy tu w niemczech jako opiekunka ale zalezy mi na niemieckiej umowie...

zlecenie bez dokładnych danych podopiecznej - szukam pracy na nowo. złapałam jedno zlecenie za rogi i zrezygnowałam. nasłuchałam się od pani, że co ona ma teraz powiedzieć rodzinie...

OPIEKUNKI DO NIEMIEC // UMOWA O PRACĘ // SIMPLY JOBS - Opis stanowiska pracy Simply Jobs jest szybko i dynamicznie rozwijającą się agencją na rynku pośrednictwa pracy...

Stopka forum