img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



opieka

witajcie koleżanki i koledzy ,interesuje mnie praca jako opiekunka , powiedzcie mi czy mogę sobie sama założyć firme w niemczech jako opiekunka,zdobyć zlecenie lub zlecenia,czy zarobie ,pomóżcie bo nie wiem czy lepiej przez biuro czy samemu założyć

Reklama

Poznajmy się! - aktualne tematy :

#1 2012-07-17 19:40:19

ela
Member
Zarejestrowany: 2012-07-17
Posty: 12

opieka

witajcie koleżanki i koledzy ,interesuje mnie praca jako opiekunka , powiedzcie mi czy mogę sobie sama założyć firme w niemczech jako opiekunka,zdobyć zlecenie lub zlecenia,czy zarobie ,pomóżcie bo nie wiem czy lepiej przez biuro czy samemu założyć

Offline

 

#2 2012-07-17 21:41:16

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

www---czasami też na pajęczynie----------tam znajdziesz anonse od przywatnych osób.Innym sposobem czytanie ogłoszeń-i ogłaszanie się w niemieckiej prasie.Inne cosik nie przychodzi mi do głowy.Można też od pośredników adresy mieć-ale to już za opłatą.
Nic o sobie nie napisałaś,więc trudno cokolwiek ci doradzać.

Offline

 

#3 2012-07-18 08:52:09

Anka Rose
Member
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 152

Re: opieka

Ela możliwości jest dużo. Począwszy od pracy na czarno, poprzez własną działalność w Polsce albo w Niemczech, a skończywszy na agencjach pośrednictwa pracy.

Offline

 

#4 2012-07-18 11:10:28

ela
Member
Zarejestrowany: 2012-07-17
Posty: 12

Re: opieka

dzieki za odpowiedz, jak słysze ze pośrednicy od rodziny biora srednio 2400euro a opiekunką wyplacaja połowe to szlag mnie trafia

Offline

 

#5 2012-07-18 11:17:49

ela
Member
Zarejestrowany: 2012-07-17
Posty: 12

Re: opieka

witam wszystkich,a co sądzicie o moim pomyśle ,mam trochę oszczędności więc mogłabym wynająć mieszkanie w niemczech,założyć firme i zająć się opieką, w niemczech mam rodzine  pracy mi nie załatwią bo tak jest z rodziną ale mogą pomóc w sprawach urzędowych, myślicie że można wyjść na swoje i spokojnie żyć ,może znacie osoby które tak zrobiły,dzięki pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-07-18 12:50:39

KRYSIA5555
Member
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 592

Re: opieka

ela, napewno ci się uda, wystarczy chcieć!!!!!!!!! Wybierz duże miasto, bo tam są duże możliwości,  pracy, mieszkania i życia ,ale i też  są wady, bo daleko i wynajecie czegoś drożej.Nie bierz dziury i nie patrz na rodzinnę, sama dasz sobie radę!! zacznij sama pozałatwiaj wszystko, załatw pracę, wystarczy ogłoszenie w gazecie lokalnej lub internecie na stronach najpopularniejszych www, lub tematycznych.powodzenia

Offline

 

#7 2012-07-18 22:17:21

ela
Member
Zarejestrowany: 2012-07-17
Posty: 12

Re: opieka

będe od piątku w bambergu (bawaria) i burgebrach jest może jakaś osoba która tam pracuje zapraszam na kawe , podaje adres elabylicka00@gmail.com

Offline

 

#8 2012-07-18 22:53:41

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

ela napisał:

witam wszystkich,a co sądzicie o moim pomyśle ,mam trochę oszczędności więc mogłabym wynająć mieszkanie w niemczech,założyć firme i zająć się opieką, w niemczech mam rodzine  pracy mi nie załatwią bo tak jest z rodziną ale mogą pomóc w sprawach urzędowych, myślicie że można wyjść na swoje i spokojnie żyć ,może znacie osoby które tak zrobiły,dzięki pozdrawiam

Mogłabyś-ale nie wydaje mi się,żebyś rozumiała co piszesz.Jeśli wynajmiesz mieszkanie,założysz działalność w Niemczech i zajmiesz się opieką-to na jakiej zasadzie?Jako opiekunka na godziny?I ile z tego wyciągniesz?A koszty będą-mieszkanie,ubezpieczenie i jedzonko-to już min.1200e/mies.
Czy może interesuje cię praca w domu starców,a może w jakimś Pflegedienst?
A jeśli -jak rozumiem-pytasz o opiekę całodobową-to po co ci mieszkanie?
Mieszkasz u rodziny,pracujesz na swój rachunek,koszty masz minimalne-wtedy tak,zarobisz na siebie.
Poza tym,są niemieckie agencje,płacą dobrze,a jak znasz język,to wynegocjować można dużo a i szukać łatwiej.

Offline

 

#9 2012-07-19 14:54:51

ela
Member
Zarejestrowany: 2012-07-17
Posty: 12

Re: opieka

pigwa napisał:

ela napisał:

witam wszystkich,a co sądzicie o moim pomyśle ,mam trochę oszczędności więc mogłabym wynająć mieszkanie w niemczech,założyć firme i zająć się opieką, w niemczech mam rodzine  pracy mi nie załatwią bo tak jest z rodziną ale mogą pomóc w sprawach urzędowych, myślicie że można wyjść na swoje i spokojnie żyć ,może znacie osoby które tak zrobiły,dzięki pozdrawiam

Mogłabyś-ale nie wydaje mi się,żebyś rozumiała co piszesz.Jeśli wynajmiesz mieszkanie,założysz działalność w Niemczech i zajmiesz się opieką-to na jakiej zasadzie?Jako opiekunka na godziny?I ile z tego wyciągniesz?A koszty będą-mieszkanie,ubezpieczenie i jedzonko-to już min.1200e/mies.
Czy może interesuje cię praca w domu starców,a może w jakimś Pflegedienst?
A jeśli -jak rozumiem-pytasz o opiekę całodobową-to po co ci mieszkanie?
Mieszkasz u rodziny,pracujesz na swój rachunek,koszty masz minimalne-wtedy tak,zarobisz na siebie.
Poza tym,są niemieckie agencje,płacą dobrze,a jak znasz język,to wynegocjować można dużo a i szukać łatwiej.

dzieki za odpowiedz,a jak znalezc niemiecka agencje,myslisz ze zatrudnia polke

Offline

 

#10 2012-07-19 20:55:01

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

Miałam wrazenie,ze jedziesz gdizes do niemiec.
Jak znaleść?niestety mam agencję-namiary dostałam od kogoś,kto prosiło nie podawanie dalej-i tak od kilku lat robię-nie podaje namiarów na moją agencję-sorry-ale obiecałam.Mnie tu dobrze-ale wpisz w wyszukiwarke jakiekolwiek seniorenbetreuung czy coś takiego-i wyskoczy ci.Kontakt,który mogę ci podać-wspaniały-zapewniam-praca w Berlinie-opłata jednorazowa-nie wiem ile teraz-było za mnie 300 potem 350-teraz---?Ale zarobek boski-wyciągalam miesięcznie nawet ponad 2000 euro netto.Niestety-dzięki koleżankom z kraju straciłam tam prace-ale  polecam-pośredniczka jest beznadziejna-ale jak już załatwi prace-to za dobrą kasę.Nieastety to nie są łatwe przypadki.Jak chcesz-podam namiary.-----------------poczytalam to co napisalam-moze mi nie uwierzycie-ale zaprawdę-pośredniczka z Berlina ma wspaniale sztele-dobra kasa-ale haracz sciąga i mało sie interesuje-ale finanse sa zgode z umową-np 50e za dzień i dodatkowo za kazdy wolny dzień w tygodniu-dlatego wyciagalam netto i 2000euro.

Offline

 

#11 2012-07-19 21:24:28

kasia63
Member
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 842

Re: opieka

no właśnie pigwa - tak to napisałąś ,że nie wierze-mam namiary ale nie podam,posredniczka do  kitu ale super......pomieszanie z poplątaniem....jak nie chcesz podac namiarów to w jakim celu był twoj post?????????/

Offline

 

#12 2012-07-19 21:58:12

wampirek
Member
Od: slaskie
Zarejestrowany: 2012-02-17
Posty: 238

Re: opieka

Witaj pigwa   czy mozesz podac namiar na uczciwa posredniczke?zajmowalam sie osoba po udarze w rodzinie...polap711@interia.pl   pozdrowienia!

Offline

 

#13 2012-07-19 22:38:49

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

Napiszę jeszcze raz-agencja z którą teraz pracuję jest niemiecka,trzeba mieć swiadectwo o niekaralności.ubezpieczenie,referencje......itd.Namiar dostałam od nieznanej mi osoby z prośbą o zatrzymanie danych dla siebie.I tego się trzymam od 2 lat.Natomiast namiar na Berlin jest moim prywatnym kontaktem-służę telefonem-ze współpracy byłam bardzo zadowolona-niestety-zrobiono ze mnie nieprofesjonalną opiekkunkę(niby doprowadziłam do potężnych odleżyn)Dlatego nie ma co się na mnie powoływać-spaloona  tam jestem.Natomiast konyakt mogę podać-bo zarobki są zajebiste-dla mnie 2000euro-to super dochód netto.I tym kontaktem słłóużę-pośrwdniczka jest OK-ale nie ma z nią łatwego  kontaktu.Kasa jest wspaniała.Praca generalnie w Berlinie+ale nie tylko.Czego jeszcze nie powiedziaam_NR telefonu_podam na forum bez problemu.
.I o

Offline

 

#14 2012-07-19 22:44:44

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

jutro si odeyw+mam prtobvlem y laptopem+++++++++++++++++++++++++++++++____________

Offline

 

#15 2012-07-20 06:54:50

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

Wpisać sobie-seniorenbetreuung in Berlin---wyskoczy cała lista=wybrać pozycję 5-firma Jolanty Katta-W.. .Zapewniam,że wypłata jest od rodziny bezpośrednio dla opiekunki-na konto lub do reki.Niestety,trzeba mieć Gewerbę-tak było za moich czasów/Opłatra dla niej-jednorazowa-i masz pracę.Zawsze są to dobre pieniądze-a czasami nawet bardzo dobre.Napisałam,że ona się potem nie interesuje opiekunką,bo czytam na forach,ze dla niektórych pań ma to jakieś znaczenie.Dla mnie nie ma,więc mi to zwisa.Na pracę u niej czekałam prawie 2 miesiące,sprawdza znajomość języka.Ja ją polecam.

Offline

 

#16 2012-07-21 09:17:59

Anka Rose
Member
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 152

Re: opieka

pigwa napisał:

Miałam wrazenie,ze jedziesz gdizes do niemiec.
Jak znaleść?niestety mam agencję-namiary dostałam od kogoś,kto prosiło nie podawanie dalej-i tak od kilku lat robię-nie podaje namiarów na moją agencję-sorry-ale obiecałam.Mnie tu dobrze-ale wpisz w wyszukiwarke jakiekolwiek seniorenbetreuung czy coś takiego-i wyskoczy ci.Kontakt,który mogę ci podać-wspaniały-zapewniam-praca w Berlinie-opłata jednorazowa-nie wiem ile teraz-było za mnie 300 potem 350-teraz---?Ale zarobek boski-wyciągalam miesięcznie nawet ponad 2000 euro netto.Niestety-dzięki koleżankom z kraju straciłam tam prace-ale  polecam-pośredniczka jest beznadziejna-ale jak już załatwi prace-to za dobrą kasę.Nieastety to nie są łatwe przypadki.Jak chcesz-podam namiary.-----------------poczytalam to co napisalam-moze mi nie uwierzycie-ale zaprawdę-pośredniczka z Berlina ma wspaniale sztele-dobra kasa-ale haracz sciąga i mało sie interesuje-ale finanse sa zgode z umową-np 50e za dzień i dodatkowo za kazdy wolny dzień w tygodniu-dlatego wyciagalam netto i 2000euro.

Pigwa podaj jej nazwisko. Bo z tego co ja wiem, to pośrednicy są w 99% nieuczciwi. A jak ktoś oferuje 2000e na rękę dla opiekunki, to ja w to nie wierzę. Dlaczego nie podasz nazwiska pośrednika tutaj?

Offline

 

#17 2012-07-21 11:02:42

pigwa
Member
Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 223

Re: opieka

Przeczytaj pos powyżej twojego.Podaję jej nazwisko i jej stronę internetową.To jest agencja-tak wynika ze strony.Ona pracuje z mężem.Nazywa się jolanta Katta coś tam-nie chchę przekręcić drugiego członu jej nazwiska.I nie mówię,ze zawsze jest 2000e-ale często,bo ona ma dobrych klientów.Stawka u niej to 50-55euro,albo 45 plus za wstawanie nocne.I najczęściej są dodatkowe pieniądze za wszystkie wolne dni.Ale też nie zawsze,bo bywa,że przychodzi kobieta i wolne dostajesz w naturze.Mówię-dla mnie współpraca z nią była wspaniała,niestety,nic nie trwa wiecznie.

Offline

 

#18 2012-07-21 13:02:28

maria48
New member
Zarejestrowany: 2012-07-21
Posty: 2

Re: opieka

Witam ! Szukam pracy jako opiekunka do osób starszych lub pomoc domowa . Interesuje mnie praca za granica jak również na terenie kraju .
Mój jezyk niemiecki moge okreslić jako podstawowy . Pracowałam w Niemczech 2 miesiące  równiez pracowałam w Grecjii 15 lat .  Oczywiście znam ten język doskonale jak równiez i tamtejszą kuchnię . Uwielbiam wszystkie prace związane z prowadzeniem domu , gotowaniem i sądze że poradze sobie równiez z osobą starszą wink Bardzo prosze o pomoc w znalezieniu pracy mój  e-mail :  maria4896@interia.pl . POZDRAWIAM Maria .

Offline

 

#19 2012-07-22 10:46:53

Anka Rose
Member
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 152

Re: opieka

pigwa napisał:

Przeczytaj pos powyżej twojego.Podaję jej nazwisko i jej stronę internetową.To jest agencja-tak wynika ze strony.Ona pracuje z mężem.Nazywa się jolanta Katta coś tam-nie chchę przekręcić drugiego członu jej nazwiska.I nie mówię,ze zawsze jest 2000e-ale często,bo ona ma dobrych klientów.Stawka u niej to 50-55euro,albo 45 plus za wstawanie nocne.I najczęściej są dodatkowe pieniądze za wszystkie wolne dni.Ale też nie zawsze,bo bywa,że przychodzi kobieta i wolne dostajesz w naturze.Mówię-dla mnie współpraca z nią była wspaniała,niestety,nic nie trwa wiecznie.

A rzeczywiście nazwisko jest, ale adresu strony nigdzie nie widzę i nie wiem gdzie i co sobie mam wpisać.

Offline

 

#20 2012-07-22 13:22:02

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: opieka

Anka Rose napisał:

pigwa napisał:

Przeczytaj pos powyżej twojego.Podaję jej nazwisko i jej stronę internetową.To jest agencja-tak wynika ze strony.Ona pracuje z mężem.Nazywa się jolanta Katta coś tam-nie chchę przekręcić drugiego członu jej nazwiska.I nie mówię,ze zawsze jest 2000e-ale często,bo ona ma dobrych klientów.Stawka u niej to 50-55euro,albo 45 plus za wstawanie nocne.I najczęściej są dodatkowe pieniądze za wszystkie wolne dni.Ale też nie zawsze,bo bywa,że przychodzi kobieta i wolne dostajesz w naturze.Mówię-dla mnie współpraca z nią była wspaniała,niestety,nic nie trwa wiecznie.

A rzeczywiście nazwisko jest, ale adresu strony nigdzie nie widzę i nie wiem gdzie i co sobie mam wpisać.

To jest ta strona Anka Rose:
www

Offline

 

#21 2012-07-23 09:35:27

Anka Rose
Member
Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 152

Re: opieka

Dziękuję Ci pięknie.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

Co robić jeśli opieka nad pacjentem nas przerasta ? - Ja także cały czas szukam teraz pracy w opiece, ale mam pewien problem. Opiekowałam się tylko mamą i teściową...

Opieka 2 osób chociaż kontrakt mówił o jednej - Moja koleżanka właśnie wróciła z pracy w trybie przyspieszonym. Okazało się na miejscu, że do opieki nie ma jednej Pani- a tak jej w biurze powiedzieli, ale jest jeszcze jej siostra, która wymaga bardzo podobnej opieki...

Opieka nad pacjentem cierpiącym na cukrzycę - Na pewno niektóre z Was opiekowały się ludźmi z cukrzycą. Powiedzcie mi w takim razie czy taka zwyczajna opiekunka może dawać zastrzyki z insuliną, czy przychodzi jakaś wykwalifikowana pielęgniarka bądź ktoś tego pokroju? Bo to chyba do obowiązków opiekunki nie powinno należeć...

Opieka nad osobą starszą, leżącą - Opieka nad osobą starszą leżącą, nie jest prosta. Poniżej kilka słów na temat tego co trzeba wiedzieć, aby móc dobrze opiekować się osobą starszą w stanie leżącym...

Jaka opieka osoby z Alzheimerem? - Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu opiece? Pozdrawiam

Stopka forum