Praca dla opiekuna tylko na czarno

Jak to jest, że szukając prywatnie pracy w Niemczech jako opiekun, nie mam problemu z jej znalezieniem. Chciałbym jechać legalnie przez jakąś polską firmę i nie mam na to szans...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-07-17 13:36:10

adam55
New member

Praca dla opiekuna tylko na czarno

Jak to jest, że szukając prywatnie pracy w Niemczech jako opiekun, nie mam problemu z jej znalezieniem. Chciałbym jechać legalnie przez jakąś polską firmę i nie mam na to szans. Wszędzie słyszę, że obecnie oferty są jedynie dla kobiet. W czym my mężczyźni jesteśmy gorsi? Jestem sprawnym, silnym mężczyzną, przez 20 lat pracowałem jako pielęgniarz w szpitalach, jestem też ratownikiem medycznym. Mam już spore doświadczenie w opiece w Niemczech i znam dobrze niemiecki. Ale jak widać to nie wystarczy, aby dostać legalną pracę. Czy znacie firmy, które mają oferty dla mężczyzn? Proszę o namiary. Jestem z okolic Szczecina, ale mogę jechać na drugi koniec Polski, aby znaleźć pracę.

#2 2012-07-17 15:27:47

krysta63
Member

Re: Praca dla opiekuna tylko na czarno

hm,wierzyc sie nie chce.skoro masz takie doświadczenia(nie dużo opiekunek ma aż takie) znasz język i nic.podzwoniłeś po wszystkich dużych firmach,powysyłałes CV.A może sprobowałbys w niemieckich domach opieki..mieszkasz tak blisko granicy to może po drugiej stronie sa jakieś domy opieki.
na innym forum jest jeden mężczyzna i on bardzo szybko znalazł prace w agencji Aterima med.spróbuj i Ty.powodzenia

#3 2012-07-18 22:17:20

kropka
Member

krysta63 napisał:

hm,wierzyc sie nie chce.skoro masz takie doświadczenia(nie dużo opiekunek ma aż takie) znasz język i nic.podzwoniłeś po wszystkich dużych firmach,powysyłałes CV.A może sprobowałbys w niemieckich domach opieki..mieszkasz tak blisko granicy to może po drugiej stronie sa jakieś domy opieki.
na innym forum jest jeden mężczyzna i on bardzo szybko znalazł prace w agencji Aterima med.spróbuj i Ty.powodzenia

spróbuj szukać przez niemieckie agencje, krysta ma rację szukaj w domach spokojnej starości, tylko nieco dalej od granicy z PL im dalej w głąb Niemiec tym lepsze stawki. pozdrawiam

#4 2012-07-27 16:02:45

Vita
New member

Pana adam 55 proszę o kontakt w sprawie pracy,
kropska@aol.com

#5 2012-07-28 08:10:30

miroslaw
New member

Witam Panie Adamie ....ja tez okolice Szczecina .....zgadzam sie z Panem ,ze na czarno chyba dużo szybciej złapać prace niz poprzez agentury np.Ale są niemieckie agentury które maja jadnak wybór dla facetow/opiekunow/.Moze Pan zalożyc swoja działalnosc gospodarcza w Polsce .......i problemu nie ma ....wszystkie okresy Pana pracy zaliczane sa do stazu pracy ,,,a poprzez to i do lat potrzebnych do emerytury.

Ostatnio edytowany przez miroslaw (2012-07-28 09:59:15)

#6 2013-05-26 11:32:44

gabi683
Member

Wiecie co ręce mi opadają zam podstawy niemieckiego ,nie uwierzę ze wszystkie opiekunki jadą  do Niemiec i od razu biegle mówiły po niemiecku .Do tego słownictwem używanym przy pomocy.Mam 38 lat potrafię wszystko jestem gospodynią domowa ,piorę gotuje sprzątam znam się na roślinach>Przez 5 lat opiekowałam się osobą chorą na raka najpierw chodząca potem leząca.Myłam ubrałam karmiłam,chce nabyć doświadczania w Niemczech i ten język opanować.Ale agnacje to koszmar   może ktoś z was jest mi wstanie coś doradzić.A cha mieszkam zachodniopomorskim czeto jest w Niemczech nie mam problemu w sklepie na zakupach nie jest to dla mnie żaden problem     .Po trafie się poruszać mam dobra orientacje w terenie.Za każde info będę wdzięczna.Od czegoś muszę zacząć  ,mam naje ze mnie rozumiecie gabi683@gazeta.pl

Ostatnio edytowany przez gabi683 (2013-05-26 11:45:08)

#7 2013-05-26 21:13:50

ulka
Member

miroslaw napisał:

Witam Panie Adamie ....ja tez okolice Szczecina .....zgadzam sie z Panem ,ze na czarno chyba dużo szybciej złapać prace niz poprzez agentury np.Ale są niemieckie agentury które maja jadnak wybór dla facetow/opiekunow/.Moze Pan zalożyc swoja działalnosc gospodarcza w Polsce .......i problemu nie ma ....wszystkie okresy Pana pracy zaliczane sa do stazu pracy ,,,a poprzez to i do lat potrzebnych do emerytury.

Z tą działalnością założoną w PL i pracą w Niemczech to nie  jest wcale  tak do końca legalnie........najlepiej jak rodzina zatrudni Pana osobiście na  typowych  niemieckich zasadach- polecam niemieckie fora  do przejrzenia.

#8 2013-06-02 16:55:07

basia145k
New member

witam serdecznie mam 45 lat i doświadczenie w opiece tu w Polsce nad osobami chorymi na raka (pani rak pluc,pan rak kosci) i bardzo bym chciała pracować jako opiekunka w Niemczech znam podstawy niemieckiego i dalej rozwijam nauke i umiem się porozumiewać wtym jezyku ale nie chce jechać przez biuro ogloszen typu promedica itp. chce wyjechać prywatnie ale nie wiem gdzie takich ogloszen szukac jeśli ktoś by mogl mi poloc w tej sprawie będę ogromnie wdzieczna bardzo proszę o wiadomość na email basia145k@wp.pl pozdrawiam wszystkich serdecznie Basia

#9 2013-06-02 17:47:19

efka66
Member

gabi683 napisał:

Wiecie co ręce mi opadają zam podstawy niemieckiego ,nie uwierzę ze wszystkie opiekunki jadą  do Niemiec i od razu biegle mówiły po niemiecku .Do tego słownictwem używanym przy pomocy.Mam 38 lat potrafię wszystko jestem gospodynią domowa ,piorę gotuje sprzątam znam się na roślinach>Przez 5 lat opiekowałam się osobą chorą na raka najpierw chodząca potem leząca.Myłam ubrałam karmiłam,chce nabyć doświadczania w Niemczech i ten język opanować.Ale agnacje to koszmar   może ktoś z was jest mi wstanie coś doradzić.A cha mieszkam zachodniopomorskim czeto jest w Niemczech nie mam problemu w sklepie na zakupach nie jest to dla mnie żaden problem     .Po trafie się poruszać mam dobra orientacje w terenie.Za każde info będę wdzięczna.Od czegoś muszę zacząć  ,mam naje ze mnie rozumiecie gabi683@gazeta.pl

Ale co to znaczy? Że nie przechodzisz weryfikacji w firmach?

#10 2013-06-02 20:53:38

kati434
New member

promedica24 ma oferty także dla mężczyzn,powodzenia w znalezieniu pracy.Ja znowu szukam agencji,które oferują pracę dla opiekunek  znających język francuski.Niemiecki znam,ale chciałabym się zmieniać z mamą,a mama zna tylko francuski.Ciężko jest z tym.

#11 2013-06-02 21:03:11

iza46
Member

kati434 napisał:

promedica24 ma oferty także dla mężczyzn,powodzenia w znalezieniu pracy.Ja znowu szukam agencji,które oferują pracę dla opiekunek  znających język francuski.Niemiecki znam,ale chciałabym się zmieniać z mamą,a mama zna tylko francuski.Ciężko jest z tym.

t

2013-05-28
    opiekunka
    niemcy ...
    Tel. 0049/421/828694
Szukam opiekunki dla osob starszych z znajomoscia jezyka francuskiego.Bardzo dobre warunki pracy, ubezpieczenie wynagrodzenie od 8000 - 12000 zlotych.
Kontakt tel.0049/421/8286947
email zyhal@kabelmail.de                         WKLEILAM Z PAJECZYNY ostatnio intensywnie przeszukuje internet:)    NO I WIDAC JAK TO JEST,GDY SIE WKLEI OGLOSZENIE Z PAJECZYNY.JA PRZESZUKUJEEEEE E Z TA KRESECZKA /nie mam polskiej klawiatury/.

Ostatnio edytowany przez iza46 (2013-06-02 22:35:00)

#12 2013-06-02 22:21:42

iza46
Member

kati434 napisał:

ty to dopiero nie masz co robić,że szpiegujesz innych,sherlock się znalazła,lepiej zajmij się tymi co dają lipne ogłoszenia.Może to ty dałaś te ogłoszenie i teraz mi kity wciskasz z tą pracą,niby opiekunka,a potem pani do towarzystwa.

Wiesz co?Wejdz na pajeczyne zadzwon itd a potem szkaluj mnie kobieto! Szukam pracy tez! Pisalam o tym w innym watku.Widzicie jak to jest?Probujesz podpowiedziec cos ,to cie oczernia.A Tobie jakas Iza46 zaproponowala agencje towarzyska?Sory,cos mi sie gowork kojarzy ,ech wariatkowo sie robi.

#13 2013-06-03 09:49:07

kati434
New member

iza46 napisał:

kati434 napisał:

ty to dopiero nie masz co robić,że szpiegujesz innych,sherlock się znalazła,lepiej zajmij się tymi co dają lipne ogłoszenia.Może to ty dałaś te ogłoszenie i teraz mi kity wciskasz z tą pracą,niby opiekunka,a potem pani do towarzystwa.

Wiesz co?Wejdz na pajeczyne zadzwon itd a potem szkaluj mnie kobieto! Szukam pracy tez! Pisalam o tym w innym watku.Widzicie jak to jest?Probujesz podpowiedziec cos ,to cie oczernia.A Tobie jakas Iza46 zaproponowala agencje towarzyska?Sory,cos mi sie gowork kojarzy ,ech wariatkowo sie robi.

dobra przyznaje się do błędu ,zle  zrozumiałam twoją wypowiedz.Przepraszam

#14 2013-06-03 18:53:54

iza46
Member

kati434 napisał:

iza46 napisał:

kati434 napisał:

dobra przyznaje się do błędu ,zle  zrozumiałam twoją wypowiedz.Przepraszam

Ufff ,odetchnelam :)Widzisz,nie kazdy w internecie to cwaniak,kretacz,naciagacz.Problem w tym,ze ciezko uwierzyc .a zwlaszcza jak poda sie czy adresy,czy wklei ogloszenia /za ktorych wiarygodnosc ja tez nie odpowiadam/grunt,aby wspierac sie i nie tylko w tej ciezkiej pracy,ale tez i miedzy soba Polakami.A to truuudne troche?Powodzenia!Przeprosiny przyjete!!!!!

#15 2013-06-03 19:07:29

kati434
New member

no i właśnie te e bez kreseczki to zrobiło,ja zrozumiałam,ze ja za dużo przeszukuję internet i myslę o co chodzi,co w tym złego?też se pewnie o mnie nieżle pomyślałaś,jak się ciebie uczepiłam.Czasami tam gdzie trzeba i komu naprawdę się  należy to ten nie obrywa,tylko ten co niewinny.Grunt,że sobie wyjaśniłyśmy,też mi ulżyło.Pozdrawiam

Reklama