img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Witam serdecznie, aldi talk na laptopie śmigal mi bez problemów, niestety laptop się zepsuł i jestem zmuszona korzystać z tabletu. Ściagnęłam aplikację ale niestety przy uruchomieniu pokazuje sie błąd "Fehlende SIM-Karte...

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2014-07-18 21:27:21

felicja
Member
Zarejestrowany: 2012-12-11
Posty: 39

problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Witam serdecznie, aldi talk na laptopie śmigal mi bez problemĂłw, niestety laptop się zepsuł i jestem zmuszona korzystać z tabletu. Ściagnęłam aplikację ale niestety przy uruchomieniu pokazuje sie błąd  "Fehlende SIM-Karte. Ihre SIM-karte kann leider nicht gelesen werden. Bitte stellen Sie sicher, dass Ihre Aldi Talk Sim-Karte aktiv und entsperrt ist und starten Sie die App anschließend neu." wyczytałam, Ĺźe to dość częsty problem ale nie znalazłam odpowiedzi jak go rozwiązać. Karta napewno jest wlozona dobrze.

Internet mi chodzi bez programu ale podejrzewam, ze dziala jak w telefonie i zjada mi euro za przesyl. 

A najwiekszym problemem jest to, ze nie dziala ani skype ani gg. Oba nie chca sie zalogowac.

Blagam o pomoc bo zostane 2 miesiace bez kontaktu z rodzina.

PS. Przepraszam za bledy ale ucze sie pisac na tym cholernym tablecie

Offline

 

#2 2014-07-18 22:50:17

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Musisz kupic nowy stick bo ten nie czyta karty sim/fehlende sim karte /brakuje sim karty.http://www.surf-stick.net/android-tablet-mit-surfstick-verbinden.html    Lösung 2 – Tablet mit Surfstick verbinden .Moze w Saturnie lub Media Markt pomoga Ci w problemie?W koncu zalezy im na klientach.

Offline

 

#3 2014-07-19 12:40:40

felicja
Member
Zarejestrowany: 2012-12-11
Posty: 39

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Dziekuje za odpowiedz ale nie wydaje mi sie by problem byl po stronie sprzetu, bo teraz mam wlozony modem z karta i internet dziala, tylko nie dziala  przez program i pobiera kase za transfer. Na komputerze wszystko bylo ok...

Offline

 

#4 2014-07-19 13:03:44

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Jak skonczy Ci sie ta opcja to dopiero wtedy mozesz miec inna i tu jest ten minus.Ja bym kupila nowy pakiet i ustawila sobie internetL z 1GBbo na pakiecie masz 10eur Guthaben,A zrob to najlepiej w telefonie bez simlocka jak masz taki.dzwon 1155 i "buchuj"internet L za 10eur,zawsze Ci sie przyda.Albo poczekaj te 20 pare dni i tez w telefonie zasil za 15eur i zamow nowa opcje,tylko pamietaj aby obecna byla nieaktywna!Status abfragen moechten,ten komunikat znajdz.

Offline

 

#5 2014-07-19 13:09:24

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Sorki nie dopisalam,sprawdz ten Status,pewnie masz opcje dzienna za 2 euro?czyli caly dzien powinnas serfowac za 1.99eur albo nie masz zadnej opcji?trzeba zabuchowac choc internet L!jak masz na koncie 10eur jeszcze to to zrob.

Offline

 

#6 2014-07-19 13:20:57

iza46
Member
Zarejestrowany: 2012-09-07
Posty: 1483

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Z tego co pisalas zrozumialam,ze nie wykrywa sim karty.Teraz masz wyjscie takie,ze doladowajesz karte i nie w sticku/za duze ryzyko dla "mniej"pojetnych"takich jak ja/.Tak jak ula pisze wloz do komorki i zadzwon 1155 odsluchaj Status i jak nie ma zadnej aktywnej uslugi i chyba tak jest to ja zamow tez przez 1155.Faktycznie na internet L musisz miec 10eur,na smartfon chyba 7 eur?wszystko Ci mowi automat .Ten 1155 jest darmowy.

Ostatnio edytowany przez iza46 (2014-07-19 13:22:01)

Offline

 

#7 2015-05-08 16:13:50

aligator99
Member
Zarejestrowany: 2014-07-11
Posty: 94

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

A ja mam taki problem oby ktoś pomógł smile

Syn mojego podobicznego złatwił mi internet z aldi taka na tableta . Taryfa 15E za 30 dni . Ok ale jest jeden problem . Z Ruffnummer i z hasłem . Nie mogę sparwdzić swojej taryfy ile do kiedy i takie tam . weszłam na stronę aldi taka chciałabym otrzymać moje hasło albo je odświeżyć . Wpisuję swoje dane i co wiedzę . Ze mój Rufnummer jest niewiadomy . Co robić ! co robić !

Offline

 

#8 2015-05-08 16:27:13

urszula47
Member
Zarejestrowany: 2013-03-07
Posty: 1593

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

aligator99 napisał:

A ja mam taki problem oby ktoś pomógł smile

Syn mojego podobicznego złatwił mi internet z aldi taka na tableta . Taryfa 15E za 30 dni . Ok ale jest jeden problem . Z Ruffnummer i z hasłem . Nie mogę sparwdzić swojej taryfy ile do kiedy i takie tam . weszłam na stronę aldi taka chciałabym otrzymać moje hasło albo je odświeżyć . Wpisuję swoje dane i co wiedzę . Ze mój Rufnummer jest niewiadomy . Co robić ! co robić !

Nie znam sie na stickach oryginalnych bo mam z innej sieci ,ale obsluguje Aldi .Sprawdzam wszystko dzwoniac z tej karty 1155 darmo,stan konta sprawdzam #100* i zielony /dzwon/.Jak chcesz wiedziec do kiedy i jaka masz taryfe to nazywa sie Status abfragen moechten smile

Offline

 

#9 2015-05-08 16:45:54

aligator99
Member
Zarejestrowany: 2014-07-11
Posty: 94

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Niech ci Bozia w pieniążkach wynagrodzi smile

Offline

 

#10 2015-05-15 23:02:57

image123456
Member
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 41

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Dziewczyny ja teraz mam problem , zawsze u podopiecznych miałam internet , i nigdy nie korzystalam, z żadnych stickow ani nic takiego , teraz będę musiała kupić , czy możecie coś poradzić gdzie , i jaki , dodam tylko że mam tableta nie laptopa , no i że w komputerach jestem dosłownie zielona , czy jakbym poszła np. Z tabletem to by mi to od razu zainstalowali w sklepie , czy raczej jest to czasochłonne , obawiam sie że sama nie dam rady, prosze o pomoc ,

Ostatnio edytowany przez image123456 (2015-05-15 23:04:16)

Offline

 

#11 2015-05-16 15:34:36

Monika26
Member
Zarejestrowany: 2015-05-06
Posty: 44

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Można kupić Internet jako kartę SIM.
Kupujesz kartę SIM  doładowujesz ją jak zwykłą kartę tel. ( bo ona ma normalnie numer i możesz z niego dzwonić ).

Raczej wszystkie sieci komórkowe oferują coś takiego.

Ja miałam kiedyś z Lebary.
Wejdź na stronę Lebary i poczytaj,  informację są również po polsku.

Tylko jeśli masz tablet,to potrzebujesz takiego modemu ( wygląda jak większy pendriv).
Zawsze musi być podpięty do komputera, żeby działał.

Czy lebara ma coś takiego, to nie mam pojęcia, bo lebara chyba w ogóle nie ma swoich salonów.

Ale poczytaj na ich stronie.

Na pewno coś takiego ma sieć o2, znaczy te modemiki przenośnie z internetem.

Z resztą wszystkie sieci zapewne to mają.
Musiałabyś wybrać się do salonu.

Jeśli chodzi o instalację, to jest banalnie prosta.
Podłączasz modem i samo się instaluje, mówi Ci co masz klikać.

Chociaż w salonie powinni Ci pomóc, to trwa chwilę.

Mam nadzieję, że coś pomogłam wink
Jak coś to pisz wink

Offline

 

#12 2015-05-16 16:18:20

squonk
Member
Zarejestrowany: 2014-08-11
Posty: 366

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

image123456 napisał:

Dziewczyny ja teraz mam problem , zawsze u podopiecznych miałam internet , i nigdy nie korzystalam, z żadnych stickow ani nic takiego , teraz będę musiała kupić , czy możecie coś poradzić gdzie , i jaki , dodam tylko że mam tableta nie laptopa , no i że w komputerach jestem dosłownie zielona , czy jakbym poszła np. Z tabletem to by mi to od razu zainstalowali w sklepie , czy raczej jest to czasochłonne , obawiam sie że sama nie dam rady, prosze o pomoc ,

Wszystko zależy od tego, jaki to tablet. Większość "łapie" tylko wi-fi czyli w praktyce trzeba mieć stałe łącze/hasło do niego. Żeby mieć internet 3G czyli taki jak oferują sieci komórkowe O2/Aldi/Lidl/inne trzeba mieć dodatkowo modem 3G
www

Może też być tak, że tablet nie ma zwykłego portu USB, żeby ten modem bezpośrednio podłączyć. Wtedy trzeba jeszcze dodatkowo mieć kabelek do wejścia microusb i tym kabelkiem połączyć modem z tabletem. Instrukcja
www

Do modemu pakujesz kartę SIM danej sieci. Kartę oczywiście wcześniej musisz zarejestrować i zabuchować odpowiednią opcję internetu na miesiąc (najlepiej, inaczej jest drogo).

Ostatnio edytowany przez squonk (2015-05-16 16:30:01)

Offline

 

#13 2015-05-16 16:44:34

image123456
Member
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 41

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

W sumie tablet mam taki GALAXY TAB 2 SAMSUNG , i powiem szczerze że moja siostra ma taki sam , i tylko że w Polsce kupuje sobie internet mobilny we freschu, czyli w żabce wkłada ta karte jak do telefonu , do tableta i ma internet , tylko jak to wygląda w niemczecg , gdzie taki internet kupić ?  W aldiku mają chyba ten na stick

Offline

 

#14 2015-05-16 16:49:12

squonk
Member
Zarejestrowany: 2014-08-11
Posty: 366

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

image123456 napisał:

W sumie tablet mam taki GALAXY TAB 2 SAMSUNG , i powiem szczerze że moja siostra ma taki sam , i tylko że w Polsce kupuje sobie internet mobilny we freschu, czyli w żabce wkłada ta karte jak do telefonu , do tableta i ma internet , tylko jak to wygląda w niemczecg , gdzie taki internet kupić ?  W aldiku mają chyba ten na stick

Po co Ci stik, skoro jak piszesz masz tablet do którego możesz bezpośrednio wsadzić kartę? Stik jest do laptopa, do którego nie wsadzisz karty, bo nie ma fizycznie takiej możliwości.
Popatrz sobie na ofertę Lebary, Lyca, Aldi Talk, wybierz taryfę, która Cię interesuje, kup kartę SIM, zarejestruj, wykup opcję (np w Lyca robi się to smsem czy tam kodem) i wsadź do tabletu.

Offline

 

#15 2015-05-16 18:41:09

image123456
Member
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 41

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Ok a, wiem ze stick jest nie do tableta , jeszcze jedno pytanie, jak mam karte do telefonu , czyli numer niemiecki itp, to jeżeli wsadze ja do tableta , to bedzie działał telefon na pewno , i czy wystarczy tylko iść do aldi i kupić doładowanie do internetu, i zabuchować, dodam tylko ze numer i cały zestaw startowy kupowałam w tamtym roku w aldi

Offline

 

#16 2015-05-16 19:40:22

Monika26
Member
Zarejestrowany: 2015-05-06
Posty: 44

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Będzie działał, bo ja tak robiłam.
Tylko używałam tego modemu przenośnego.

Kartę musisz doładować i wykupić pakiet internetowy.
Poczytaj na stronach co dane sieci komórkowe oferują.

Offline

 

#17 2015-05-16 20:33:21

image123456
Member
Zarejestrowany: 2012-05-08
Posty: 41

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

Ok dzięki , właśnie o to mi chodziło czy do tableta kupuje sie do internetu inną karte czy wystarczy ta od telefonu , wiem że w aldi jest doładowanie internetu za 15 e na 30 dni

Offline

 

#18 2015-07-27 14:12:09

kamlilia
New member
Zarejestrowany: 2015-06-25
Posty: 2

Re: problem z Aldi Talk na tablecie z androidem

ja myślę że aktualizacja powinna pomóc smile

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

mam problem z firma egida opieka - czekam na zmiane tydzien

problem z higieną podopiecznego - mam pewien problem .Otóż od kilku dni opiekuje sie pewna pania która jest osoba nie chodzaca. siedzi, sama je ale nie chodzi i kozysta z pieluch...

zakladanie cewnika - problem psychologiczny - Dla mnie przyznam najgorszą czynnością jakoś tak najbardziej przerażającą u pacjentów była wizja zakładania cewnika ( tego worka ) Nijak nie wiedziałam jak i z czym to się je...

Problem z nadpotliwością - Moje pytanie kieruję do pań chodzi oto że moja koleżanka bardzo się poci a na skutek tego wszystkie jej białe bluzki są zniszczone bo pod pachami zostają żółte ślady trudne do usunięcia dodam że jest to czysta kobieta i używa różnych dezydorantow może ktoś mógłby coś doradzic z góry dziękuję

Czy ktoś potrzebuje doładowania do ALDI TALK (e-plus) ? - Cześć dziewczyny, w mojej poprzedniej Stelli nie było Internetu, dlatego sama go sobie organizowałam i zostało mi niewykorzystane doładowanie 15 euro z e-plusa (również do Aldi Talk), które można wykorzystać do internetu lub telefonu...

Stopka forum