MEDIPE

Obiecałam tej firmie, że przekażę ich stanowisko na Forum. No więc Kto ma uszy niechaj słucha. Kiedyś (może dwa lata temu) aplikowałam do Medipe. Nie podjęłam współpracy ze względu na "głupie" umowy...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2014-07-17 11:26:10

amelia
Przyjaciel Forum

MEDIPE

Obiecałam tej firmie, że przekażę ich stanowisko na Forum.
No więc Kto ma uszy niechaj słucha.
Kiedyś (może dwa lata temu) aplikowałam do Medipe. Nie podjęłam współpracy ze względu na "głupie" umowy.
Teraz kilka dni temu zadzwoniła do mnie Pan  (młody człowiek) , zapytaniem czy jestem zainteresowana opieką .

No więc wymieniliśmy parę meili , w końcu poprosiłam o wzór umowy aby zobaczyć co ewentualnie będę podpisywać.
W necie zapanowała cisza! smile Po przypomnieniu się otrzymałam odpowiedź.
No i zgadnijcie co mi odpowiedział  młody człowiek ?

Niestety umowy przesłać mi nie może.   sad

No więc nie wiem, czy oni już teraz wysyłają na czarno???  sad

#2 2014-07-17 11:39:26

Tercja
Member

Re: MEDIPE

Nie, ale szukają naiwnych nawet tutejszej gazecie. Od PR , mediki, laxo, i jakieś krzaki z okolicy.

#3 2014-07-17 11:51:05

amelia
Przyjaciel Forum

Tercja napisał:

Nie, ale szukają naiwnych nawet tutejszej gazecie. Od PR , mediki, laxo, i jakieś krzaki z okolicy.

No więc jak mi nie dadzą umowy , to na jakich zasadach chcą mnie zatrunić????? wink

No chyba, że  umowę "dają za 5 dwunasta" i każą podpisać bez czytania.

Albo powiedzą żeby wyrazić zgodę nie czytając umowy a potem mówią, umowa ustna też ma skutki prawne a oni wszystkie rozmowy nagrali !

Tak zrobiła firma (inna ) z moją koleżanką.

Niektóre firmy robią różne cuda! Cyrk!   Każą podpisywać jakieś umowy wstecz, albo z firmą o innej nazwie, tłumacząc opiekunce , że już za długo pracowała i muszą zmienić firmę. Robią to bezczelnie wstecz , grożąc zerwaniem kontraktu albo obciążeniem jakimiś głupimi karami.  sad

Nie dajcie się nabrać. Mówię , to szczególnie do "świerzynek".

Traktujcie każdą propozycję pracy "na już" jako podejrzaną i dokładnie sprawdzajcie umowy! Nie wyjeżdżajcie bez umów!

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-07-17 11:53:22)

#4 2014-07-22 15:47:53

Elizabeth68
Member

amelia napisał:

Obiecałam tej firmie, że przekażę ich stanowisko na Forum.
No więc Kto ma uszy niechaj słucha.
Kiedyś (może dwa lata temu) aplikowałam do Medipe. Nie podjęłam współpracy ze względu na "głupie" umowy.
Teraz kilka dni temu zadzwoniła do mnie Pan  (młody człowiek) , zapytaniem czy jestem zainteresowana opieką .

No więc wymieniliśmy parę meili , w końcu poprosiłam o wzór umowy aby zobaczyć co ewentualnie będę podpisywać.
W necie zapanowała cisza! smile Po przypomnieniu się otrzymałam odpowiedź.
No i zgadnijcie co mi odpowiedział  młody człowiek ?

Niestety umowy przesłać mi nie może.   sad

No więc nie wiem, czy oni już teraz wysyłają na czarno???  sad

Powiedz, ze sie decydujesz, zaraz przesla;)
Po przeczytaniu powiesz, ze sie rozmylialas;)

#5 2014-07-22 19:32:54

ulka
Member

Wracając z pracy do domku spotkałam panią, która miała umowę na 2 mce z Medipe- fakt umowa była przesłana  do  DE - z 2 tygodniowym  terminem wstecz, zlecenie oczywiście , 1000 euro na mc 2 osoby do opieki ciężkie przypadki, stan opisany przed wyjazdem  kompeltnie  nie pokrywał się z opisem - i żeby było śmiesznie musiała  podpisać  także jakieś oświadczenie, że będzie  roznosić ulotki z reklamą firmy! Ale to chyba jakiś  żart???? Czy to możliwe?

#6 2014-07-22 21:06:07

amelia
Przyjaciel Forum

ulka napisał:

Wracając z pracy do domku spotkałam panią, która miała umowę na 2 mce z Medipe- fakt umowa była przesłana  do  DE - z 2 tygodniowym  terminem wstecz, zlecenie oczywiście , 1000 euro na mc 2 osoby do opieki ciężkie przypadki, stan opisany przed wyjazdem  kompeltnie  nie pokrywał się z opisem - i żeby było śmiesznie musiała  podpisać  także jakieś oświadczenie, że będzie  roznosić ulotki z reklamą firmy! Ale to chyba jakiś  żart???? Czy to możliwe?

To nie jest żart. Niestety mamy takie prawo, że firmy muszą uciekać się do różnych kombinacji. Jeśli chodzi o to, to nie tylko Medipe ma takie umowy.

Gdyby, tego nie robili, to niestety , ale nie było by możliwe zatrudnianie na umowę zlecenie. Tutaj chodzi o to że 20 czy nawet 25 % pracy musimy wykonywać w Polsce.

#7 2014-09-23 18:56:03

barbara.b
Member

hmmm.. dziwna firma. ofert maja chyba dużo. ale jedna gorsza od drugiej. albo mi chcą wcisnąć jakiś badziew, gdzie nikt nie chce jeździć, bo wiedzą, że mam dopiero 8 tygodni doświadczenia. zwróciłam na nich uwagę, bo po wypełnieniu ankiety oddzwonili i powiedzieli, że to co napisałam w ankiecie było wspaniałe i muszą mi znaleźć coś fajnego. no to ucieszyłam się jak idiotka, że jakaś firma odebrała takie dobre wrażenie i będzie mi szukała czegoś dobrego.. no i zaczęli dzwonić. w ciągu kilku dni dwóch facetów z inkontynencją i demencją, dzisiaj babka na wózku. i dzisiaj przed babką na wózku też jeszcze coś było, ale nawet nie pamiętam co. w ankiecie zaznaczyłam, że chcę chodzącą kobietę, bez pampersów. no a jak oni dzwonią i opowiadają o ofercie to słyszę, facet, wózek, inkontynencja... po co się wypełnia te ankiety???? powiedziałam im, żeby moje dane sobie wykasowali i przestali dzwonić. dla mnie to jest niepoważne. chcę pracować w opiece, ale mam jakieś kryteria, którymi się kieruję. jeśli nie znajdę takiej podopiecznej to po prostu nie wyjadę, lub wyjadę z inną firmą. nie wiem w jakim celu się do mnie wydzwania z ofertami skoro wypełniłam ankietę i tam jest wszystko napisane. do tego przy pierwszym razie wspomniałam o ankiecie i żeby sobie uzupełnili, przy drugim razie i przy trzecim a tu tego samego dnia dzwoni babka z czwartą propozycją z kobietą na wózku. i tylko słyszę " opiekunka jest chora.. podnośnik... " słucham i myślę " czego ta kobieta ode mnie chce? " a zdanie " opiekunka jest chora i musi wrócić " w tłumaczeniu to jest opiekunka ucieka, bo nie daje rady... "
bardzo negatywnie odebrałam tą firmę. mam wrażenie, że próbują manipulować ludźmi. sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić. pochwałą coś chcą wskórać, a jak się nie da to właśnie tak beznadziejnymi ofertami chcą mnie chyba uświadomić, że kryteria które zaznaczyłam są raczej mało realistyczne. usłyszałam już, że większość osób starszych ma inkontynencję. odpowiedziałam, że chcę jechać w takim razie do mniejszości... mam nadzieję, że już nie będę miała takich tel.

amelia napisał:

ulka napisał:

To nie jest żart. Niestety mamy takie prawo, że firmy muszą uciekać się do różnych kombinacji. Jeśli chodzi o to, to nie tylko Medipe ma takie umowy.

Gdyby, tego nie robili, to niestety , ale nie było by możliwe zatrudnianie na umowę zlecenie. Tutaj chodzi o to że 20 czy nawet 25 % pracy musimy wykonywać w Polsce.

#8 2018-07-12 09:59:56

tola_zuch
New member

Byłam z Medipe w Niemczech i dobrze mi się układała współpraca.. Normalnie umowę podpisała, nic a nic na czarno więc nie wiem o co może chodzić. Mają przejrzysty regulamin bez żadnych kruczków i oferują dobre warunki smile

#9 2018-07-18 17:43:59

kajek111
Member

Dziwne, w Aktivmed24 umowy normalnie są pokazywane. Przecież wiadomo, że trzeba sprawdzić co się podpisuje i gdzie się wyjeżdża

Reklama