a o nich co słyszałyście? proszę podpowiedzcie któr firmę wybrać

czytalam na jakimś forum, wypowiedz pracownika firmy Haus Engel gdzie Pan mówił, ze od rodziny biorą za pośrednictwo 570e a opiekunkom płacą 1200-1300...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

HausEngel - opinie o firmie - niemiecka działalność! - aktualne tematy :

#1 2011-02-06 19:50:26

rozważna43
New member

a o nich co słyszałyście? proszę podpowiedzcie któr firmę wybrać

czytalam na jakimś forum, wypowiedz pracownika firmy Haus Engel gdzie Pan mówił, ze od rodziny biorą za pośrednictwo 570e a opiekunkom płacą 1200-1300. czyli jak to jest? oni biora prowizję jednak? a nie tylko za prowadzenie gewerbe opłaty? kto z nimi pracował?

#2 2011-02-17 09:22:55

Karina
New member

Re: a o nich co słyszałyście? proszę podpowiedzcie któr firmę wybrać

Ja byłam z różnymi pośrednikami za granicą w pracy jako opiekunka i różnie to było z płaceniem. A to jest dla mnie istotne aby mieć gwarancje zapłaty. Z hausengel nie ma problemów. oni mają gewerbe, nie wiem, ile biorą za pośrednictwo, bya z nimi ponad roku temu wiee mogło sie zmienić.

#3 2011-02-17 20:45:16

Irmina_k
Member

ja pracuję w bonn, kiedyś przypadkiem spotkałam babeczkę, która dla nich pracowała - zaledwie kilka domów dalej od mojego. czasami gadałyśmy na temat firm itp, bo wiadomo, miło spotkać swojego za granicę... zwłaszcza jak jest sie w takiej samej sytuacji... no ale nieważne. ogólnie ona - chyba Monika, nie pamiętam już, nie miała zastrzeżeń do firmy. aczkolwiek dużo nie chciała mówić. wiem, że zrezygnowała ostatecznie z pracy, ale to bardziej z powodów osobistych niż przez firme. pozdraiam wszystkich!!!!

#4 2011-03-02 12:01:25

Janka
Gość

Ja pracuję przez Hausengel .Niemiecki dobry.Mówię całymi zdaniami.Mam jedną panią .Od 2 lat mam 1100 Euro na rękę,franczyza,H.E.biorą 570 Euro.Ubezpieczenie tylko w czasie pracy,do emerytury nic się nie liczy.Nie polecam!!!!!!!!!Ja myślę o zmianie.

#5 2011-03-03 07:12:11

Beatrycze
Member

o kurcze.... ktoś z HE w innym wątku pisał właśnie o franczyzie, ze to tak pięknie , łądnie i niskie opłaty - właśnie 570 eur. a tu jednak jeden z wazniejszych czynnikow nie jest załatwiony.... emerytura. no nie spodziewałam ię, że nic nie odprowadzają. zaraz zadam to pytanie smile

#6 2011-04-05 16:57:44

Anna
Gość

Dziewczyny,trzymajcie się Hausengel,bo to co zarobicie to jest Wasze.Ja pracowałam w ZUS 20 lat i mogę Wam powiedziec,że inne firmy odprowadzają składki do ZUS z najniższej polskiej płacy,która w przyszłości da Wam 400 zł.Lepiej więc odkładac zarobione pieniądze i miec pewnośc,że nikt Was nie oszuka-przynajmniej sprawę stawiają jasno,a za to,że za nas Firma Hausengel załatwia masę spraw papierkowych należy Im się zapłata.W jaki sposób to robią to nie nasza broszka,dobrze że są i nam pomagają.Sprawdziłam inne spółki działające na terenie Polski rekrutujące do pracy do Niemiec.Jedno wielkie oszustwo,nie mają dla nas podopiecznych,a w ogłoszeniach podają nieprawdziwe dane np:dziadek z pieskiem,babcia z depresją tzw.lekkie prace,na które Polki się łapią i tworzą profile.
Nie wolno im zaufac,bo obwarowania prawne są i będziecie pracowac dopiero za frajer.Byłam raz z Hausengel i naprawdę polecam.Pozdrawiam.Anna

#7 2011-04-26 03:28:09

HALINA1375
Member

czy ktoś zna firme tess

#8 2011-08-02 18:07:01

szumwiatru
New member

znam pana ktory dla nich pracowal ,byl bardzo zadowolony  ,chwalil zachecal do wyjazdu z nimi (dostawal za kazda osobe polecona przez niego 50 euro) ale kiedy przejrzalam jego umowe smile nie polecam ,owszem zakladaja i "prowadza"gewerbe ,owszem zalatwiaja grupowe ubezpieczenie tylko ze ono nie spelnia warunkow obowiazkowego ubezpieczenia w niemczech ,  zapominaja powiedziec ze obowiazek ubezpieczenia  spoczywa na nas jako na prowadzacych gewerbe (  a wiec od tej zarobionej kwoty powinno sie jeszcze zaplacic ubezpieczenie w kwocie okolo 300euro ,) ,nie odprowadzone sa skladki nie ma emeryturki, a na dodatek sama gewerba staje sie jakby ciut nielegalna ,jest to balansowanie na granicy prawa i zerowanie na nieznajomosci przepisow przez opiekunki ktore mysla ze jak zaplaca te bagatelka 570 euro to maja wszystko legalnie i moga spac spokojnie ,nic bardziej blednego tylko czekac az ktos sie obudzi i upomni o zalegle skladki sad mysle ze za duzo szumu juz sie wokol tego wytworzylo i stad pomysl z franczyza i tu sie zacznie wolnoamerykanka ....................

#9 2011-08-09 14:23:27

Hausengel GmbH
Member

szumwiatru napisał:

znam pana ktory dla nich pracowal ,byl bardzo zadowolony  ,chwalil zachecal do wyjazdu z nimi (dostawal za kazda osobe polecona przez niego 50 euro) ale kiedy przejrzalam jego umowe smile nie polecam ,owszem zakladaja i "prowadza"gewerbe ,owszem zalatwiaja grupowe ubezpieczenie tylko ze ono nie spelnia warunkow obowiazkowego ubezpieczenia w niemczech ,  zapominaja powiedziec ze obowiazek ubezpieczenia  spoczywa na nas jako na prowadzacych gewerbe (  a wiec od tej zarobionej kwoty powinno sie jeszcze zaplacic ubezpieczenie w kwocie okolo 300euro ,) ,nie odprowadzone sa skladki nie ma emeryturki, a na dodatek sama gewerba staje sie jakby ciut nielegalna ,jest to balansowanie na granicy prawa i zerowanie na nieznajomosci przepisow przez opiekunki ktore mysla ze jak zaplaca te bagatelka 570 euro to maja wszystko legalnie i moga spac spokojnie ,nic bardziej blednego tylko czekac az ktos sie obudzi i upomni o zalegle skladki sad mysle ze za duzo szumu juz sie wokol tego wytworzylo i stad pomysl z franczyza i tu sie zacznie wolnoamerykanka ....................

Witam. zastanawiam sie jak mozna kogos "nie polecac" nie znajac firmy i tego jakie naprawde jest prawo, mowiac ze dane ubezp. czegos nie spelnia nie wiedzac naprawde jakie to ubezp.,  itp. ale ok. W niemczech osoba na wlasnej dzialalnosci gosp. pracujaca jako opiekunka "betreuungskraft" zeby jako taka mogla pracowac musi mies 2 ubezp. Ubezpieczenie zdrowotne/chorobowe i ubezp. od odpowiedzialnosci cywilno prawnej. Osoby wspolpracujace z firma Hausengel takie posiadaja. To o czym Pani mowi to sa skaldki miedzy innymi emerytalne, a to NIE jest w niemczech obowiazkowe. Oplacalnosc takiej emerytury jezeli sie pracuje w niemczech 5,10,15 lat juz wiele razy opisywalem. Prosze powiedziec ile emerytury sie otrzyma placac te 300 EURO przez min 5 lat? Od 65 roku zyca nalezy sie mniej niz 60 EURO! I jakim kosztem? Przecietny zarobek opiekunki na wlasnej dzialalnosci gosp. za pomoca Hausengel u rodziny to 1770 EURO. Koszty wynosza 570. Reszta to czysty zysk i pewnosc ze wszystko jest legalne i uczciwe. Panie decyduja ktore zlecenie wybieraja i jak dluga pracuja. Wszystkie Panie zanim podpisuja u nas co kolwiek przebywaja szkolenie na ktorym wszystko jest tlumaczone i tam otrzymuje sie rowniez odpowiedzi na wszystkie pytania, ale skad moze Pani o tym wiedziec, jak nie byla Pani u nas ani sekundy.Pozdrawiam

#10 2011-09-04 10:38:11

HALINA1375
Member

Czy wszystkie posty piszefilipe,co jest takiego fajneo w pracy z  hausangel ,frnaszczynza  najgorszy sposob  dla pracownika  1100 euro,z dobym niemieckim to jest,,,,, malo ja mam 1450.

#11 2011-09-16 14:20:14

Hausengel GmbH
Member

HALINA1375 napisał:

Czy wszystkie posty piszefilipe,co jest takiego fajneo w pracy z  hausangel ,frnaszczynza  najgorszy sposob  dla pracownika  1100 euro,z dobym niemieckim to jest,,,,, malo ja mam 1450.

Witam. Nikt nie pisal ze jest 1100 z dobrym jezykiem. Paniom sa przedstawiane zlecenia i to Panie decyduja ktore przyjmuja i na jak dlugo. Na czystko ma sie przecietnie 1200. (min. 1100) ale mamy tez przypadki gdzie opiekunki dostaja na czystto wiecej niz ma Pani w tej chwili smile
Pozdrawiam

#12 2011-10-12 13:30:08

ewaes
Member

WITAM .Mam pytanie,czego pytają na rekrutacji języka niemieckiego.Chciałabym się przygotować,bardzo się denerwuję.Jeżeli nie dam rady to nici z wyjazdem....A zależy mi na pracy.Doświadczenie mam 20 lat w służbie zdrowia,gorzej z językiem,w nerwach nic nie powiem i nic nie zrozumiem....

#13 2011-10-15 13:31:20

Barbara45
Member

Jak masz bardzo słaby język to się żadna rodzina się na Ciebie nie zdecyduje bo nie będą w stanie się z tobą dogadać.

#14 2011-12-13 12:17:48

Becia
New member

Witam drogie Panie.Otóż pragnę Was poinformować i ostrzec przed przed firmą Hausengel.To najgorsza z możliwych firm.Oszuści!!!!!Przed wyjazdem do nich do pracy wiele złego się o nich naczytałam jednak stwierdziłam że nie ma co wierzyć w ciemno.Trzeba przekonać się na własnej skórze.No i się przekonałam.Szkoda tylko że tyle mnie to kosztowało zdrowia,nerw i pieniędzy.Jadąc tam miałam już na 100% zapewnioną pracę za 1200 Euro,u jednej Pani.Kiedy zajechałam na miejsce okazało się że właśnie przed chwilą oferta przestała być aktualna.Zero konkretnej informacji od pracowników co i dlaczego.Każdy ten problem wyjaśnienia mi sytuacji zwalał na kogoś innego.I tak przewinęłam się przez ręce sześciu osób gdzie dalej nikt nie umiał wyjaśnić mi zaistniałej sytuacji.Kłamcy i chachmęci jakich mało.Zaproponowano mi w końcu inną ofertę dużo,duzo....gorszą od poprzedniej a za te same pieniądze.Bandytyzm.Suma sumarum zostałam zmuszona do pojęcia decyzji o powrocie do Polski bo żadnej więcej oferty nie umiano mi przedstawić tłumacząc się że innych ofert nie ma.Ha,ha.Firma niby och i ach a dysponuje jedną ofertą pracy?Zart i kpina.Kiedy zapytałam o zwrot kosztów podróży nabrano wody w usta i zaczęli wykręcać kota ogonem.I oczywiście kasy nie zwrócili.Ale bez obaw...Mój adwokat już szykuje do nich pismo.Ja tego tak nie zostawię.To 140 Euro=630,00 zł.W mojej sytuacji to majątek.Jeśli zwrócą mi te pieniądze to ok,ale jeśli nie to czeka ich długa batalia ze mną.Nie jestem naiwną Polką,która się da wykorzystać.To ewidentnie ich wina że tam się znalazłam i że stało się tak jak się stało.A Pan Filip niech tutaj nie kłamie i nie wyróżawia swojej firmy,chociaż zresztą przecież za te kłamstwa nieżle Panu płacą.Jak można tak ludzi nabijać w butelkę.Nigdy i nigdzie nie wyjeżdżajcie z tą firmą.Dobrze radzę.Pozdrawiam Was kobitki.

#15 2011-12-13 19:54:02

Barbara45
Member

Trzymam za Ciebie kciuki, nie można dać się takim oszustom. Życzę powodzenia!!!

#16 2011-12-13 22:41:48

lucy32
New member

Ojojoj a włąsnie ta firma tak ładnie się nazywa Haus Engel dom aniołów chyba można przetłumaczyć. No nazwa bardzo ładna.

#17 2012-01-10 15:30:51

Hausengel GmbH
Member

Becia napisał:

Witam drogie Panie.Otóż pragnę Was poinformować i ostrzec przed przed firmą Hausengel.To najgorsza z możliwych firm.Oszuści!!!!!Przed wyjazdem do nich do pracy wiele złego się o nich naczytałam jednak stwierdziłam że nie ma co wierzyć w ciemno.Trzeba przekonać się na własnej skórze.No i się przekonałam.Szkoda tylko że tyle mnie to kosztowało zdrowia,nerw i pieniędzy.Jadąc tam miałam już na 100% zapewnioną pracę za 1200 Euro,u jednej Pani.Kiedy zajechałam na miejsce okazało się że właśnie przed chwilą oferta przestała być aktualna.Zero konkretnej informacji od pracowników co i dlaczego.Każdy ten problem wyjaśnienia mi sytuacji zwalał na kogoś innego.I tak przewinęłam się przez ręce sześciu osób gdzie dalej nikt nie umiał wyjaśnić mi zaistniałej sytuacji.Kłamcy i chachmęci jakich mało.Zaproponowano mi w końcu inną ofertę dużo,duzo....gorszą od poprzedniej a za te same pieniądze.Bandytyzm.Suma sumarum zostałam zmuszona do pojęcia decyzji o powrocie do Polski bo żadnej więcej oferty nie umiano mi przedstawić tłumacząc się że innych ofert nie ma.Ha,ha.Firma niby och i ach a dysponuje jedną ofertą pracy?Zart i kpina.Kiedy zapytałam o zwrot kosztów podróży nabrano wody w usta i zaczęli wykręcać kota ogonem.I oczywiście kasy nie zwrócili.Ale bez obaw...Mój adwokat już szykuje do nich pismo.Ja tego tak nie zostawię.To 140 Euro=630,00 zł.W mojej sytuacji to majątek.Jeśli zwrócą mi te pieniądze to ok,ale jeśli nie to czeka ich długa batalia ze mną.Nie jestem naiwną Polką,która się da wykorzystać.To ewidentnie ich wina że tam się znalazłam i że stało się tak jak się stało.A Pan Filip niech tutaj nie kłamie i nie wyróżawia swojej firmy,chociaż zresztą przecież za te kłamstwa nieżle Panu płacą.Jak można tak ludzi nabijać w butelkę.Nigdy i nigdzie nie wyjeżdżajcie z tą firmą.Dobrze radzę.Pozdrawiam Was kobitki.

Ale ktos sie tutaj wygadal... Witam. No to jak juz sprawa u adwokata, to moze pomoge wyjasnic. Prosze przeslac na moj adres swoje imie i nazwisko w celu zweryfikowania Pani wypowiedzi. Obiecuje prowadzic sprawe anonimowo. Odpowiem Pani pisemnie na przekazany mail. Co do zarzutow: Uzywajac takich slow chyba Pani sama sobie wystawila opinie i nie trzeba nic tlumaczyc. Pozdrawiam i czekam na info. Pozdrawiam Filip Krupinski krupinski@hausengel.de

#18 2012-05-26 00:44:50

stokrotka
New member

Przykro mi Panie Filipie, ale... sami tracicie w oczach ludzi , nie wszystkie opiekunki są nie w porządku. Wręcz przeciwnie im jest ktoś bardziej ugodowy tym bardziej kogoś oszukujecie. Nie chodzi o pieniądze, o te 570 euro ,  ale o poczucie tego,że jak czyta się Pańskie posty z ogromną siłą odczuwa się, Pana czy też Pańskich pracowników czy współpracowników,  czegoż to Pan nie ma do powiedzenia. Widać,że czuje się Pan bardzo silny w całym tym bałaganie. Nie wiem czy są ta Pana znajomości w Niemczech czy Bóg jeden wie co. Ale często nie postępujecie w porządku. Trzeba mieć moralną odwagę ,aby tak postępować . Jakiś czas temu poleciłam firmę dwóm kobietom, okazało się,że ta pierwsza dostała opiekę nad kobietą chyba ze stwardnieniem rozsianym, ale nikt wcześniej nie poinformował jej,że akurat ta praca jest bardzo ciężka i opiekunki zmieniają się tam notorycznie . Tej drugiej też zatailiście wiele rzeczy , nie wymienię ich, bo jeszcze na razie tam siedzi . W każdym razie  poprzedniczka informowała o wszystkim firmę. Na wypadek Pańskiego odzewu, od razu piszę,że zostałam o tym poinformowana telefonicznie , z tego względu,że to ja firmę poleciłam. Ze mną postąpiliście też podobnie, też zatailiście fakty, niby jesteście tylko firmą pośredniczącą, ale macie wszystko pod kontrolą. Jednak są jeszcze ludzie na tym świecie i pomogła mi rodzina u której pracowałam ,siłą rzeczy znaleźli mi pracę ale już bez takich numerów.

Swoją drogą tej Pani za bilet faktycznie należy się zwrot smile) . Wy macie socjal a my nic oprócz siebie.

#19 2012-05-30 21:30:42

Joanna
New member

O firmie Hausengel znalazłam tez opinie na stronie Opiekunki24.pl. Niezbyt pochlebne.

#20 2012-07-20 15:43:24

Krysi
New member

Opinie ktore znalazla Pani Joanna na stronie Opiekunki24.pl to nie wymysly tylko fakty.

#21 2012-07-20 16:56:56

krysta63
Member

hm,tak to chaotycznie i niezrozumiale napisałaś,ze nie wiem o co chodzi.to przedstawiciel czy kierowca znajdują prace?jesli opiekunka widzie ,że jest żle na miejscu to chyba może reklamowac to miejsce,na siłe nie musi tam pracowac.A ten kierowca jej w kajdany i dyby nie zakłuje

#22 2012-09-03 10:44:47

poziomka
Member

Mam kolejna prośbę do doświadczonych koleżanek, może tym razem któraś z Was mi poradzi ?
       Jestem jeszcze na urlopie, ale przeglądam oferty pracy wieczorem, posyłam zgłoszenia.
       Odpisał mi ktoś wystawiający interesującą ofertę na : my Polacy
       dostałam odpowiedź, że to firma legalna,polska, zatrudniająca na umowę,ale nic ich nazwa mi nie mówi,
      brak opinii na ich temat  w internecie, a proszą o  kontakt ,  ale chciałabym o niej coś wiedzieć z  innego źródła.
      Jej nazwa:         www.polnische-pflegerinnen24h.cba.pl
       Proszę też o Wasze opinie   o     Active Intercare   i   Medipe
      jeżeli  któreś  koleżanki z nimi pracowały lub wiedzą coś bliżej o nich.

Z góry dziękuję tym osobom, które zechcą podzielić się ze mną informacjami.
Serdecznie pozdrawiam z chłodnej już  Gdyni !

#23 2012-09-09 14:32:13

iza46
Member

poziomka napisał:

Mam kolejna prośbę do doświadczonych koleżanek, może tym razem któraś z Was mi poradzi ?
       Jestem jeszcze na urlopie, ale przeglądam oferty pracy wieczorem, posyłam zgłoszenia.
       dostałam odpowiedź, że to firma legalna,polska, zatrudniająca na umowę,ale nic ich nazwa mi nie mówi,
      brak opinii na ich temat  w internecie, a proszą o  kontakt ,  ale chciałabym o niej coś wiedzieć z  innego źródła.

Wyczytalam na stronie tej firmy /polnische-pflegerinnen24h/ze wspolpracuja z firma Guliver z Kluczborka ,wiec trzeba po prostu zadzwonic i poprosic o warunki wspolpracy ,czy to umowa zlecenie?jak tak to dochodzenie ewentualnych brakow w zarobku/wplaty na konto/odbywa sie tylko w sadach cywilnych,a nie prze PIP.ogolnie trzeba naprawde dobrze orientowac sie w tym rynku ,aby nie zostac oszukanym.Polecam oglaszc sie w internecie /pajeczyna,my polacy/moze w ten sposob znajdziesz prace?jezeli mozesz zalozyc dzialalnosc to polecam Pflegepool24 Bad Honef,lub Kowal Iwona z Bonn,jest agencja Krolikowski z Koln i chwala sobie kobiety ich.Ja pytalam duzo znajomych Polek i w busach tez o kontakty.Wolalam prywatnie pracowac i zawsze sie udawalo .

#24 2012-09-09 16:21:53

iza46
Member

iza46 napisał:

poziomka napisał:

Wyczytalam na stronie tej firmy /polnische-pflegerinnen24h/ze wspolpracuja z firma Guliver z Kluczborka ,wiec trzeba po prostu zadzwonic i poprosic o warunki wspolpracy ,czy to umowa zlecenie?jak tak to dochodzenie ewentualnych brakow w zarobku/wplaty na konto/odbywa sie tylko w sadach cywilnych,a nie prze PIP.ogolnie trzeba naprawde dobrze orientowac sie w tym rynku ,aby nie zostac oszukanym.Polecam oglaszc sie w internecie /pajeczyna,my polacy/moze w ten sposob znajdziesz prace?jezeli mozesz zalozyc dzialalnosc to polecam Pflegepool24 Bad Honef,lub Kowal Iwona z Bonn,jest agencja Krolikowski z Koln i chwala sobie kobiety ich.Ja pytalam duzo znajomych Polek i w busach tez o kontakty.Wolalam prywatnie pracowac i zawsze sie udawalo .

Kontakt

SeniorenService Goldener Herbst
Monika Krolikowska
Schmiedegasse 158, 50739 Köln

Sie erreichen uns montags bis donnerstags
in der Zeit von 09.00 Uhr bis 17.00 Uhr
und freitags
in der Zeit von 09.00 Uhr bis 14.00 Uhr unter

Telefon: 0221/47 44 66- 0
Fax: 0221/474466- 49

e-Mail: mksenior24@netcologne.de
Homepage: www.seniorenbetreuung24nrw.de
Wkleilam strone tej ostatniej agencji

#25 2012-09-09 17:55:02

poziomka
Member

Iza 46!

Może niejasno napisałam o co mi chodzi . Rozumiem, że o warunki zatrudnienia należy pytać  samą firmę, ale ja miałam nadzieję,
że może  któraś z koleżanek pracuje już w tej firmie i pozyskam jej opinię, a nie tylko samej firmy. Z tego co piszą doświadczone koleżanki, często   
są to zróżnicowane opinie. Dlatego również chciałam zasięgnąć koleżeńskiej informacji o Active Intercare i Medipe.
Jest internet, ogłoszeń sporo,ale ufałam, że bardziej wiarygodne są opinie osób jeżdżących już dłużej. Dlatego zapytałam tutaj.
Wbrew pozorom dla każdej początkującej osoby oprócz własnego poszukiwania informacji o firmach, opinii,  samodzielnej nauce języka itp.
często bezpośrednia Wasza informacja jest bezcenna!
I chyba temu też służy takie forum, tak przynajmniej myślę, ż to taka społeczna solidarność kobiet pracujących w tym zawodzie.
Jeżeli chodzi o własną działalność śmieszne może to co napiszę, ale nie mam akurat" smykałki "do prac biurowych w przeciwieństwie do innych rzeczy.Raz próbowałam z Aloe Vera, ale człowiek,który  zachęcił wiele osób do tej działalności,okazał się okropnym kanciarzem...Ale te informacje,które podałaś nie pójdą na marne,na pewno skorzysta z nich niejedna osoba i dziękuję Ci za to w ich imieniu ! Za tydzień kończę urlop i jeżeli kilka osób z Pajęczyny mi nie odpowie ,skorzystam z oferty polecanej tu firmy,albo dam ogłoszenie na Poloniuszu,rozgłosie lub inne.
Jeszcze raz Ci dziękuję Iza,pozdrawiam z Gdyni Ciebie i  wszystkie forumowiczki !

#26 2012-09-09 17:58:51

poziomka
Member

zjadłam literę, miało być: że to taka społeczna solidarność..
przepraszam,
buziak i!

#27 2012-09-10 17:37:45

iza38bp
New member

Hej! Do dziewczyn,ktore pytaly o firme ACTIVE INTERCARE ;
Jestem na wyjezdzie z ta firma pierwszy raz,ale nie pierwszy do opieki,wczesniej 6 lat we Wloszech wiec nie nowicjuszka,jesli juz to w kwestii pracy w DE.
Na zlecenie czekalam bardzo krotko,wczesniej rozmawialam z Pania z biura,nastepnie propozycja miejsc wyjazdu,moja akceptacja,rozmowa po niemiecku z Pania z Niemiec. Dokladnie po 3 godzinach informacja o zaakceptowaniu mnie przez rodzine niemiecka.

Plusy to;jasno okreslilam czego oczekuje,pod tym katem szukanie zlecenia, wczesniejsza rozmowa ze zmienniczka, satysfakconujace wynagrodzenie, zero stersu-ktos z rodziny oderal mnie na dworcu.
Przyjechalam 2 dni wczesniej,zeby miec czas na pokazanie wszystkiego przez zmienniczke( mysle,ze mily gest w postaci zaplaty za te 2 dni ze strony firmy)umowa zawarta byla od 01.nastepnego miesiaca
Rodzina super( chociaz to raczej kewstia szczescia),internet,telefon,wystarczajaca ilosc gotowki na zakupy

Poniewaz pacjentka zmarla w czasie trwania umowy,myslalam,ze bede musiala zjechac do domu,rodzina postanowila,ze zostaje,a firma nie zmieniala stawki umowy( w domu sprawny dziadek).
Teraz Panie z biura dzwonily i pytaly czy chce juz jakies propozycje pracy,poniewaz zjezdzam na koniec miesiaca.

Wyplata na koncie byla 3 dni przed ustaloanym terminem na umowie.
Zdaje sobie sprawe,ze wiele zalezy gdzie sie trafi,ale opowiesci pan o niektorych firmach nadawalyby sie na scenariusz filmu grozy,sama zrezygnowalam z podjeciem wspolpracy z Promedica24 mimo,ze chodzilam na kurs niemieckiego,utopione 200zl.

Mysle o podjeciu stalej wspolpracy z ta firma.Pozdrawiam wszystkich.

#28 2012-09-11 13:23:31

poziomka
Member

Dzięki Iza
za info o Aktive Intercare.Byłoby super gdybyś nam jeszcze dorzuciła jaką stawkę proponują
opiekunce  przy jednej lub dwóch podopiecznych jak w Twoim przypadku.
Pozdrawiam, buziaki

#29 2012-09-11 14:03:50

dominik
New member

Drogie Panie czytam co piszecie i milo ze sobie wzajemnie pomagacie,  wiec morze i mi odpiszecie .  Mam 28 lat obecnie tez poszukuje pracy jako opiekunka  ( jezyk niemiecki komunikatywnie , gdyz pracowalam wczesniej w niemczech ) . Nawiäzalam kontakt z firmä GoWork warunki majä dobre, ale mam male obawy ,czy morze ktos mial juz stycznos z tä firmä? . Bardzo prosze o wiadomosc.

#30 2012-10-18 19:43:28

malgos
Member

Pamiętajcie o jednym,w przypadku,gdy rodzina nie wypłaci Wam pieniędzy,Hausengel nie pomoże Wam ich odzyskać(tak jest w moim przypadku),dowiedziałam się,że mogłam nie brać tej pracy ,przecież nikt mnie nie zmuszał.Próbowałam na własną rękę odzyskać kasę,przedstawicielka (to ona płaci opiekunkom) pani u której pracowałam ,nie odbierała ode mnie telefonu,a oprócz jej nr komórki nie posiadałam nic,ktoś pomógł mi zdobyć adres gdzie pracuje ta pani,więc napisałam do niej esemesa ,że przyjadę do niej pod ten adres  z policją, Pani przedstawicielka rodziny,poskarżyła się hausenel,powiedziała,że poda mnie do sądu za to że jej grożę.

#31 2012-10-31 08:54:46

Hausengel GmbH
Member

malgos napisał:

Pamiętajcie o jednym,w przypadku,gdy rodzina nie wypłaci Wam pieniędzy,Hausengel nie pomoże Wam ich odzyskać(tak jest w moim przypadku),dowiedziałam się,że mogłam nie brać tej pracy ,przecież nikt mnie nie zmuszał.Próbowałam na własną rękę odzyskać kasę,przedstawicielka (to ona płaci opiekunkom) pani u której pracowałam ,nie odbierała ode mnie telefonu,a oprócz jej nr komórki nie posiadałam nic,ktoś pomógł mi zdobyć adres gdzie pracuje ta pani,więc napisałam do niej esemesa ,że przyjadę do niej pod ten adres  z policją, Pani przedstawicielka rodziny,poskarżyła się hausenel,powiedziała,że poda mnie do sądu za to że jej grożę.

Tak takie rzeczy pisze sie bardzo latwo.....ale je potem wszedzie wyprostowac to jest juz trudniej... otoz opisany wyzej przypadek juz sie wyjasnil. Pani opisala juz na innej stronie. Problem polegal na technicznych problemych przelania naleznosci ze strony rodziny/banku. Tyle szumu o nic.

pozdrawiam
Hausengel

#32 2012-10-31 09:04:18

simona1961
Member

Hausengel GmbH napisał:

malgos napisał:

Tak takie rzeczy pisze sie bardzo latwo.....ale je potem wszedzie wyprostowac to jest juz trudniej... otoz opisany wyzej przypadek juz sie wyjasnil. Pani opisala juz na innej stronie. Problem polegal na technicznych problemych przelania naleznosci ze strony rodziny/banku. Tyle szumu o nic.

pozdrawiam
Hausengel

O nic??? Co za bezczelność! Dziewczyna czekała prawie 2 miesiące na nalezne wynagrodzenie i to jest NIC?????
Jak zwykle Pan Filipek czujny jak ważka, ale znów się skompromitował! Żałosne!

#33 2012-10-31 09:44:31

Gabi55
Member

simona1961 napisał:

Hausengel GmbH napisał:

malgos napisał:

pozdrawiam
Hausengel

O nic??? Co za bezczelność! Dziewczyna czekała prawie 2 miesiące na nalezne wynagrodzenie i to jest NIC?????

Rzeczywiście bezczelność niesamowita! Wypowiedź Filipka świadczy o podejściu firmy i jej kierownictwa do opiekunek!!!
Niby sprawa zalatwiona i zamiast przeprosić dziewczynę za sytuację ....to jeszcze po niej!
Aaaa przepraszam -odsetki za opóżniony przelew zapłacone?

#34 2012-10-31 11:49:57

Milena65
Member

Katastrofa jakas ...:-(((z tym "domowym aniolem"

#35 2012-11-01 14:16:33

Hausengel GmbH
Member

Gabi55 napisał:

simona1961 napisał:

Hausengel GmbH napisał:

pozdrawiam
Hausengel

Rzeczywiście bezczelność niesamowita! Wypowiedź Filipka świadczy o podejściu firmy i jej kierownictwa do opiekunek!!!
Niby sprawa zalatwiona i zamiast przeprosić dziewczynę za sytuację ....to jeszcze po niej!
Aaaa przepraszam -odsetki za opóżniony przelew zapłacone?

Widze ze jak ktos ma odpowiednie nastawienie, to i jedno slowo moze wywolac bezsensonwe reakcje. Platnikiem tutaj byl zleceniodawca czyli rodzina. Po nastu rozmowach z opiekunka i rodzina (zleceniobiorca/zleceniodawca) mozna powiedziec ze mowa o niczym. bo: mozna by bylo z naszej strony wlaczyc prawnika ktory w imieniu opikeunki by walczyl z rodzina, mozna by bylo grozic rodzinie kara itp. a mozna tez zalatwic sprawe spokojnie, zeby opiekunka swoja naleznosc otrzymala jak najszybciej. Bo jeszcze raz: problemem bylo tylko to ze rodzina nie potrafila poradzic sobie (technicznie) z przelewem! zanim pieniadze wracaja czyli otrzymuje sie info ob banku troche trwa, i tak kilka razy. czyli problemem nie bylo wcale ze rodzina nie chce zaplacic. Wyczuwajac problem dzialalismy jak dzialalismy dazac do celu ktory zadowoli opiekunka. i o to chidzilo. tym samym wypisywanie , insyunowanie roznych tajemnych urkytych celow firmy i rozpisywanie sie na forum, nie mowiac o sednie sprawy bylo nie potrzebne. I o to chodzilo mi piszac "o nic".

Pozdrawiam
Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH
Filip Krupinski
krupinski@hausengel.de
www.facebook.com/Hausengel
https://twitter.com/DieHausengel

#36 2012-11-01 15:28:24

ruda
Member

Czy do Pana nie dociera,że firma zachowała się skandalicznie dopuszczając do takiego opóźnienia?!Niezależnie z jakiego powodu do niego doszło.
Firma powinna zapłacić opiekunce,a potem odzyskać pieniądze od rodziny.I wtedy dopiero podchodzić do problemu z takim luzem,spokojem i zrozumieniem jaki wykazała w sprawie nie swoich pieniędzy.Dla Was jako firmy kwota niewielka,a dla opiekunki być może decydująca o egzystencji całej rodziny.Jakim trzeba być zadufanym w sobie,bezmyślnym i ograniczonym(hmm..,ciśnie się na usta inne słowo)człowiekiem,żeby tego nie rozumieć?!

A brak zwykłego "przepraszam" to już zwyczajne chamstwo.Na takie deficyty nie pomoże ani kasa,ani pożal się Boże"szefowanie",ani bufonada,która wylewa się z każdego zdania sformułowanego przez Pana Krupinskiego.

Powinien Pan sobie słowo"nic"umieścić między imieniem i nazwiskiem:Filip"Nic"Krupinski.Prawda,że się pięknie komponuje?

#37 2012-11-01 17:21:33

simona1961
Member

ruda napisał:

Czy do Pana nie dociera,że firma zachowała się skandalicznie dopuszczając do takiego opóźnienia?!Niezależnie z jakiego powodu do niego doszło.
Firma powinna zapłacić opiekunce,a potem odzyskać pieniądze od rodziny.I wtedy dopiero podchodzić do problemu z takim luzem,spokojem i zrozumieniem jaki wykazała w sprawie nie swoich pieniędzy.Dla Was jako firmy kwota niewielka,a dla opiekunki być może decydująca o egzystencji całej rodziny.Jakim trzeba być zadufanym w sobie,bezmyślnym i ograniczonym(hmm..,ciśnie się na usta inne słowo)człowiekiem,żeby tego nie rozumieć?!

A brak zwykłego "przepraszam" to już zwyczajne chamstwo.Na takie deficyty nie pomoże ani kasa,ani pożal się Boże"szefowanie",ani bufonada,która wylewa się z każdego zdania sformułowanego przez Pana Krupinskiego.

Powinien Pan sobie słowo"nic"umieścić między imieniem i nazwiskiem:Filip"Nic"Krupinski.Prawda,że się pięknie komponuje?

Komponuje się przepieknie smile , a jakże adekwatnie smile

#38 2012-11-01 17:50:51

Lisa50
Member
Od: ziemie wschodnie

Mam pytanie czy HausEngel  to jest to samo co PFLEGEENGEL znaczy czy jest to ta sama firma tylko nazwa inna ?
czy oni maja siedzibe we Wrocławiu a właścicielem  jest  niemiec ?

#39 2012-11-13 13:58:45

Hausengel GmbH
Member

Lisa50 napisał:

Mam pytanie czy HausEngel  to jest to samo co PFLEGEENGEL znaczy czy jest to ta sama firma tylko nazwa inna ?
czy oni maja siedzibe we Wrocławiu a właścicielem  jest  niemiec ?

Witam.

Odpowiadajac na pytanie. Hausengel nie ma nic do czynienia z Pflegeengel, Engelhaus, i innymi podrobkami.

Pozdrawiam
Filip Krupinski
krupinski@hausengel.de
www.hausengel.de
www.facebook.com/Hausengel
https://twitter.com/DieHausengel

#40 2012-11-13 14:05:55

Hausengel GmbH
Member

simona1961 napisał:

ruda napisał:

Komponuje się przepieknie smile , a jakże adekwatnie smile

Szanowna Pani,

dziekuje za rady i przyjemne wytlumaczenie.
Szkoda ze nie zna Pani calosci i pozwala sobie na obwinianie i stawianie zarzutow.
Firma NIE MOZE placic opoekunce, bo to opiekunka placi firmie. Jezeli opiekunka nie otrzyma od rodziny(zleceniodawcy) pieniedzy, to Hausengel tez ich nie otrzymuje. Mozliwosci sa takie: stawianie sprawy na ostrzu noza dzwonienie do rodziny grozenie sadem itp. lub tak jak w tym przypadku, rozpoznanie calosci, czyli tego ze rodzina ma problemy techniczne (i tylko takie) ktore pokazywaly ze chca ale nie moga zaplacic bo poprostu nie potrafia wpisac przez "online-banking" odpowiednich liczb. i zanim bank odpowiadal kilka dni mijalo.
Dlatego Hausengel dzialal w imieniu opiekunki spokojnie i z sensem tak zeby opiekunka pieniadze otrzymala. Ot to cala sprawa.

Pozdrawiam
Filip Krupinski

#41 2012-11-17 23:08:20

Krychna
New member

Powiem Wam jedno.Strzeszcie się ich.To naciągacze i CHAMY a Ty Filipie spiepszaj z tego forum bo mydlisz tylko Nam oczy.Zresztą nie Ty sam.Siedzą tam same LAMPUCERY wraz z nijakim GIENKIEM i dupę podcierają samej szefowej,synusiowi itd itd.A to co dzieje się w HOTELIKU
( burdelu)przechodzi ludzkie pojęcie.Jednym słowem PATOLOGIA.I nie naskakujcie na inne młode opiekunki podejmujące w HAUSENGEL roboty bo i tak się przejadą jak będą same tego chciały.

#42 2012-11-17 23:27:34

Krychna
New member

Hausengel GmbH napisał:

Becia napisał:

Ale ktos sie tutaj wygadal... Witam. No to jak juz sprawa u adwokata, to moze pomoge wyjasnic. Prosze przeslac na moj adres swoje imie i nazwisko w celu zweryfikowania Pani wypowiedzi. Obiecuje prowadzic sprawe anonimowo. Odpowiem Pani pisemnie na przekazany mail. Co do zarzutow: Uzywajac takich slow chyba Pani sama sobie wystawila opinie i nie trzeba nic tlumaczyc. Pozdrawiam i czekam na info. Pozdrawiam Filip Krupinski krupinski@hausengel.de

Nie bądź bezczelnym chamem.Wygladasz jak dieta z pereleowska tylko za co Ci płacą?Chyba za kłamstwa.Nawet nie potrafisz się ukłonić szczeniaku na ulicy.Wielki goguś aż capi.Tylko potrafi wpierdalać za stolikiem i udaje wielkiego Pana,ale jakoś się Tobie to nie udaje.

#43 2012-11-17 23:57:16

Krychna
New member

ja pierdole.Prosi o dane kobiety a tu nagle pisze,że się wygadała.I czy to  nie jest dziewczyny żałosne?Weź szczeniaku wsadź swoją dziewuchę,matkę do takich opiek jak nam oferujecie i ciekawe czy długo tam wytrzymają...............Ha ha ha

#44 2012-11-18 00:04:40

Maytaya
Member

Krychna napisał:

Hausengel GmbH napisał:

Becia napisał:

Nie bądź bezczelnym chamem.Wygladasz jak dieta z pereleowska tylko za co Ci płacą?Chyba za kłamstwa.Nawet nie potrafisz się ukłonić szczeniaku na ulicy.Wielki goguś aż capi.Tylko potrafi wpierdalać za stolikiem i udaje wielkiego Pana,ale jakoś się Tobie to nie udaje.

ojojojoj. mnie ciekawi co to za hotelik - burdelik , o ktorym tak opowiadacie  hi,hi?

#45 2012-11-19 19:50:52

Ramona1
New member

Oczywiscie ze ma placone! Chodzi o to zeby on bronil firme przed opiekunkami ktore na temat HE zle pisza poniewaz jesli nie bedzie tego robil to coraz mniej opiekunek bedzie przyjezdzac do HE. Wracajac do wypowiedzi ze Pan Filip (chodzaca Anoreksja) klamie zeby nastawiac Opiekunki pozytywnie na temat firmy to rzecz oczywista. Tylko ze tak Paaaan Filip robi z siebie skonczonego Blazna.

#46 2012-11-19 20:55:10

Maytaya
Member

Pan Filip ma anoreksje ?

#47 2012-11-20 18:42:49

Krychna
New member

Do anoreksji dużo mu nie brakuje big_smile

#48 2012-12-13 18:03:24

Prawde Mowiac 007
New member

Czesc dziewczyny. Slyszalam od kolezanki ze Pan Wenz szef firmy Hausengel zoastal aresztowany i chwilowo siedzi w wiezieniu.
Podobno za pare miesiecy bedzie sprawa sadowa i w tedy sie okaze co bedzie z nim i z firma Hausengel.
Teraz wychodzi jaka ta firma jest wspaniala i ciekawe co wielki Pan Filip wam bedzie pisal na ten temat.

#49 2012-12-17 17:39:22

Ramona1
New member

Czesc Prawde Mowiac. Powoli coraz wiecej osob opowiada o tej sytuacji wiec cos prawdy w tym jest! Predzej czy pozniej prawda wyjdzie na swiatlo dzienne.
Pozddrawiam

#50 2012-12-23 13:27:45

malgos
Member

Dziewczyny! Z okazji Swiat Bożego Narodzenia,jak i zbliżającego się Nowego Roku ,życzę Wam wszystkiego NAJ!!!!! Obyście były cały 2013 Rok Radosne i Szczęśliwe,życzę Wam (jak i sobie) życzliwych podopiecznych,czyli pracy bez stresu!!!!!!

#51 2013-01-07 20:08:44

Anielka 62
New member

Dziewczyny co do informacji ktore otrzymalyscie ze Szef firmy Hausengel jest wiezieniu to nie prawda. Jadac z jednym kierowca firmy dowiedzialam sie ze Szef tej firmy wyszedl z wiezienia ale za wplata kaucji o wysokosci 350.000 Euro. Pozdrawiam

#52 2013-01-07 22:09:50

lubklon
New member

Ku..a toż to opiekunki teraz powinny być w lektyce noszone do pracy, wachlarzyk, śniadanko do łóżeczka, chłop , itp  no i 2 tys Euro ! Opanujcie się trochę , generalnie to pielęgniarkom i opiekunkom wali coś pod sufitem

#53 2013-01-08 05:44:50

amelia
Member

lubklon napisał:

Ku..a toż to opiekunki teraz powinny być w lektyce noszone do pracy, wachlarzyk, śniadanko do łóżeczka, chłop , itp  no i 2 tys Euro ! Opanujcie się trochę , generalnie to pielęgniarkom i opiekunkom wali coś pod sufitem

A co to za troll zza krzaka wyskoczył. To, co my sobie życzymy to nasza sprawa. A ty zapchlona kłamliwa firemko, jak chcesz z nami walczyć, to walcz  na argumenty a nie obrzucaj inwektywami. My też tak potrafimy.
Czujesz się winny i targasz się jak gówno w błocie!
A może jesteś zabytkiem faszystowskim?, to  ale pamiętaj, że faszystowska władza już w 1945 się skończyła.

Reklama