Dyskryminacja - czy ktoś się spotkał z tym?

Pierwszy raz dziś miałam jawna konfrontację z babką i poczułam się zaatakowana werbalnie. Ja zaczynam coraz bardziej lubić demencje, babcie sa odrealnione i niezłoślwie, a jesli są złośliwe to dla każdego, bez względu na kolor skóry czy kraj z którego przyjechał...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2014-07-07 00:11:53

Yagga66
Member

Dyskryminacja - czy ktoś się spotkał z tym?

Pierwszy raz dziś miałam jawna konfrontację z babką i poczułam się zaatakowana werbalnie.
Ja zaczynam coraz bardziej lubić demencje, babcie sa odrealnione i niezłoślwie, a jesli są złośliwe to dla każdego, bez względu na kolor skóry czy kraj z którego przyjechał.
Ci, którzy maja w miare normalna głowe, sa zjadliwi i nacjonalistyczni, dziś babcia zaczela na głos gadać o emigrantach i tak sie zagalopowala, ze powiedziała, że wszystkich należy stąd wyrzucić, bo imigrantów jest w Anglii więcej niż Brytyjczyków. Jaka mądrość, chyba objawiona przez UKIP.
Dobrze, że weszła druga pomoc, bo już miałam pare komentarzy na języku.
Oni maja straszny problem z muzułmanami tutaj, jest ich już około 7-9 mln. Większośc na juz Brytyjskie paszporty, bo się tutaj urodzili, duża część nie pracuje i jest na zasiłkach.
Straszą terrorem, wielu młodych chłopaków jedzie do Syrii walczyć i nawołuja ich do wyjazdów i do walki w imię Allaha i widzisz, jak nagle chłopaki, którzy urodzili się w UK, tutaj chodzili do szkoły i mówią z angielskim akcenetm nagle w jednej sekundzie przeobrażają się w bełkoczących o Allahu oszołomów i jadą zabijac ludzi.
Anglicy nie wiedzą jak sobie z tym poradzić, tematem zastępczym sa zawsze cięzko pracujący Polacy i inne nacje z bloku postkomunistycznego.
Nie pomagają też w polepszaniu opinii Rumuni, a raczej Rumunscy cyganie, których żebrzących w Londynie jest jakaś ogromna ilość, całkiem jak kiedyś u nas, śpią na trawnikach, sikają po krzakach.
Tylko, że Polska powoli sobie poradziła z tym problemem, po prostu się ich deportowało, zniknęli z miast.
Teraz są tutaj i robia opinię jak to należy wyrzucic imigrantów bo o, kopuluja w parku...
Z drugiej strony Anglicy sa tak nafaszerowani uprzejmością, że policja zachęca żebraka do wstania z chodnika, bo nie wolno go dotknąć ani skrzywdzić bo się podniesie jazgot zaraz, że przemoc jest.
Druga strona tej uprzejmości pozornje jest taka, że w Anglikach kumuluje sie agresja i wystarczy ich lekko sprowokowac, i zaczyna się robić niebezpiecznie, bo oni albo sa mega uprzejmi, albo mega chamscy.
Mają problem z prowadzeniem dyskusji i analizowaniem informacji. No, ale tutaj to już ich szkolnictwo się kłania... 
Nikt jakoś nie mówi, o tym, ze 80 procent imigrantow pochodzi w UK spoza Unii.
Tematy zastępcze i sterowanie tepymi, angielskimi mózgami z klasy średniej.
Sa tutaj fajni ludzie, ja się osobiście nie spotkałam z jakąs jawną dyskryminacją, ale dzis babcia mnie doprowadziłą do białej gorączki za tą głupia gadkę.
Chciałam jej pwiedzieć, ze Anglicy latami napadali, mordowali i grabili inne kraje (patrz "kolonie") to teraz mają za to odwet, w postaci zalewu ludzi biorących od nich benefity.
Skarbiec Wielkiej Brytanii wciąz pęka w szwach od klejnotów zagrabionych w Indiach, diamentów z RPA, oraz innych bogactw pochodzących z innych krajów.
Kiedyś za panowania królowej Victorii Anglia miala flotę piracka, która byłą chroniona przez marynarkę brytyjską, bo królowa wydała taki rozkaz.
To był okropny problem, bo te statki grasowaly po morzach i kradły całe okręty handlowe.
Za nimi stało wojsko, więc szanse załogi na ochronienie towarów były marne, najlepiej było od razu sie poddać i liczyć, ze ich nie pozabijają.
Całe to złoto i kosztowności UK ma do dziś, więc na benefity na pewno nie zabraknie. 
W historii Polski są epizody jak to statki idące z towarem z Hiszpanii do Polski nie docierały, bo UK sobie zabrała całe pokłady np win, które polski król zakupił w Hiszpanii, albo towary takie jak tkaniny czy złoto, które z kolei Hiszpanie ukradli Inkom.
Widać płytkie umysły chwytają gadkę jak to pracownicy z Unii strasznie szkodza UK, ciekawe z której strony....

#2 2014-07-07 11:29:59

orchid
Member

Re: Dyskryminacja - czy ktoś się spotkał z tym?

A to trzeba było jej odpowiedzieć o tych koloniach. Ale by się babka zapieniła wink

Byłaś w British Museum w Londynie? tam są całe greckie budynki! Akropol lepiej zobaczyć w Londynie bo to co zoststało w Atenach to tylko kupa kamieni. Egipskie sarkofagi, mumie, kamień rosetta, naścienne płaskorzeźby perskie, indyjskie klejnoty, i cała fura złotych kielichów ze średniowiecznej europy. W prezencie tego nie dostali przecież od żadnego kraju wink

Anglicy nie są zdolni do drastycznych rozwiązań wiec problemu muzułmańskich imigrantów się tak łątwo nie pozbędą. Potrafią tylko gadać trzy po trzy przy herbatce. Za bardzo boją są posądzeń o jawną niechęć do jakiejkolwiek grupy. A nie da się tego problemu rozwiązać zachowując poprawnośc polityczna wink

#3 2014-07-08 11:17:43

ewal8
Member

orchid napisał:

Byłaś w British Museum w Londynie? tam są całe greckie budynki! Akropol lepiej zobaczyć w Londynie bo to co zoststało w Atenach to tylko kupa kamieni. Egipskie sarkofagi, mumie, kamień rosetta, naścienne płaskorzeźby perskie, indyjskie klejnoty, i cała fura złotych kielichów ze średniowiecznej europy. W prezencie tego nie dostali przecież od żadnego kraju wink

Byłam w British Museum i bardzo mnie rozśmieszyły informacje prawie pod każdym eksponatem zaczynając od najmniejszego do największego: wszystkie zostały ZNALEZIONE big_smile big_smile big_smile Jakież to szczęście mieli Angole, że udało im się znaleźć tak drogocenne rzeczy. No po prostu w czepku urodzeni big_smile big_smile big_smile
Człowiek 5 zeta nie znajdzie, a oni sobie np. faraona znaleźli, o reszcie nie wspominając. big_smile big_smile

#4 2014-07-08 12:35:10

amelia
Przyjaciel Forum

ewal8 napisał:

orchid napisał:

Byłam w British Museum i bardzo mnie rozśmieszyły informacje prawie pod każdym eksponatem zaczynając od najmniejszego do największego: wszystkie zostały ZNALEZIONE big_smile big_smile big_smile Jakież to szczęście mieli Angole, że udało im się znaleźć tak drogocenne rzeczy. No po prostu w czepku urodzeni big_smile big_smile big_smile
Człowiek 5 zeta nie znajdzie, a oni sobie np. faraona znaleźli, o reszcie nie wspominając. big_smile big_smile

No!!!!! ciekawa sprawa. Niektórzy mają szczęście. smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-07-08 12:57:52)

#5 2014-07-12 11:31:29

Hilary
Member

Nasze złoto, też w Anglii.

#6 2014-07-12 12:47:27

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

- Jak wynika z Pani badań, Polki pracują nielegalnie, bo tak im wygodniej czy łatwiej zaistnieć na niemieckim rynku? Czy też po prostu nie mają wyboru?

- Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony Polacy od 1 maja 2011 roku mogą być zatrudniani legalnie, ale podpisanie umowy z niemiecką rodziną przez pracownice z Polski oznaczałoby, że może ona pracować najwyżej 38,5 godziny tygodniowo, gdyż w niemieckim prawie pracy nie ma oficjalnie takiej formy jak praca 24 h na dobę. Jeśli ktoś potrzebuje całodobową opiekę, to musi zatrudnić kilka opiekunek, co kosztuje kilka tysięcy euro. Dlatego przede wszystkim, ze względów finansowych, polskie kobiety nie są zatrudniane legalnie.

- Problem polega na tym - i o tym się nie mówi - że polsko-niemieckie agencje pośrednictwa pracy często wykorzystują luki prawne między dwoma krajami. Panie są zatrudniane na umowę-zlecenie w Polsce i wysyłane na tzw. delegacje za granicę. Zazwyczaj dostają około 1.000 euro netto za miesiąc. Według niemieckiego prawa pracy osoby, które są wysyłane za granicę (tzw. Entsendung) powinny dostać minimalną stawkę za godzinę. Od 1 stycznia 2010 stawka minimalna w branży opiekuńczej wynosi 8 euro/h w Niemczech Wschodnich i 9 euro/h w Niemczech Zachodnich. Poza tym kobiety często mają w umowach zakaz wypowiedzenia umowy o prace np. przez pierwsze dwa miesiące. Ale jeśli rozwiążą stosunek pracy, to są zmuszane do zapłacenia kary za ten czas. Tymczasem warunki pracy często nie są adekwatne do rzeczywistości, o czym wspomniałam wcześniej. Niestety opiekunki rzadko decydują się na podanie agencji do sądu, choć chciałabym je do tego gorąco zmotywować. Poradnictwo i wsparcie w tym kierunku prowadzą związki zawodowe w Niemczech. Niestety, ze strony władz państwa polskiego obserwuję postawę obojętną, a nawet ciche przyzwolenie na tego typu sytuację, gdyż polskie kobiety swoją ciężką pracą ratują budżet państwa polskiego wysyłając rodzinom pozostającym w domu pieniądze.

Czytaj więcej na http://praca.interia.pl/news-cale-zycie … gn=firefox

#7 2014-07-29 21:26:54

Dalia
Member

To fakt, Anglicy są zbyt uprzejmi i dlatego nie rozwiążą łatwo problemu emigracji, myślę głównie o muzułmanach od zarąbania ich tam. Ja jak widzę te kobiety w chustach i w tych dziwacznych ciuchach to  śmiać mi się chce, wyglądają jak idiotki, jak by wyszły z balu przebierańców - myślę sobie, że jak się przyjeżdża do obcego kraju i chce się tam mieszkać to trzeba się dostosować. Francuzi potrafili się postawić i zakazali w szkołach chust, a Anglicy chcą być mili. Jak się zatrudnia takie kobiety to do diabła w banku chyba obowiązuje jakiś dress code? Ale obowiązuje wszystkich poza tymi idiotkami w chustach - nie bardzo rozumiem, dlaczego urzędniczka musi być tak a tak ubrana a muzułmanka straszy klientów jakimś kretyńskim baniakiem na głowie. Kapuściński już dawno pisał, że Europa się muzułmanizuje, spójrzcie na Niemcy - nie mieli kolonii jak Brytyjczycy czy Francuzi, a ile u nich Turków i innych muzułmańskich nacji - ta poprawność polityczna doprowadzi do tego, że  człowiek będzie się bał przyznać, że jest hetero czy katolik, już teraz nie wiesz co powiedzieć jak widzisz czarnego, Negro źle, black źle podobno teraz mówi się dark skinned - świra można dostać.

#8 2014-07-29 22:03:48

ALEX52
Member

Dalia napisał:

To fakt, Anglicy są zbyt uprzejmi i dlatego nie rozwiążą łatwo problemu emigracji, myślę głównie o muzułmanach od zarąbania ich tam. Ja jak widzę te kobiety w chustach i w tych dziwacznych ciuchach to  śmiać mi się chce, wyglądają jak idiotki, jak by wyszły z balu przebierańców - myślę sobie, że jak się przyjeżdża do obcego kraju i chce się tam mieszkać to trzeba się dostosować. Francuzi potrafili się postawić i zakazali w szkołach chust, a Anglicy chcą być mili. Jak się zatrudnia takie kobiety to do diabła w banku chyba obowiązuje jakiś dress code? Ale obowiązuje wszystkich poza tymi idiotkami w chustach - nie bardzo rozumiem, dlaczego urzędniczka musi być tak a tak ubrana a muzułmanka straszy klientów jakimś kretyńskim baniakiem na głowie. Kapuściński już dawno pisał, że Europa się muzułmanizuje, spójrzcie na Niemcy - nie mieli kolonii jak Brytyjczycy czy Francuzi, a ile u nich Turków i innych muzułmańskich nacji - ta poprawność polityczna doprowadzi do tego, że  człowiek będzie się bał przyznać, że jest hetero czy katolik, już teraz nie wiesz co powiedzieć jak widzisz czarnego, Negro źle, black źle podobno teraz mówi się dark skinned - świra można dostać.

Bez przesady co ty rasistka jestes tez mi sie nie podoba jak chodza ubrani bo w niemczech tez ich widze ,ale to ich sprawa,a ty jak bys pojechala do ich kraju to ubierzesz sie w te ich ciuchy zeby sie do nich dostosowac .

#9 2014-07-29 23:51:07

Dalia
Member

No i sama widzisz Alex jak to jest, napisałam tylko parę słów, że nie podoba mi się afiszowanie się wszem i wobec, oto ja muzułmanka, a ty już mnie posądzasz o rasizm, najlepiej się nie wypowiadać, albo wyłącznie pozytywnie, nie jestem rasistką, daleko mi do tego, zastanawiam się tylko, co kieruje tymi kobietami, że chcą być natychmiast rozpoznawalne - co one w ten sposób mówią, bo coś tym przekazują, inaczej wszystkie by tak się ubierały a są przecież muzułmanki ubrane normalnie więc od czegoś to zależy, może od wykształcenia, nie wiem.
I twierdzę, że Muzułmanie są traktowani trochę inaczej, tzn. chodzi mi o to, że wszyscy starają się być ostrożni w kontaktach z nimi byle przypadkiem ich nie urazić, nie wiem czy dobrze tłumaczę,  o co mi chodzi, ale uważam, że oni sami są przez to przewrażliwieni na własnym punkcie.

Ostatnio edytowany przez Dalia (2014-07-29 23:59:16)

#10 2014-07-30 00:06:48

ALEX52
Member

Dalia napisał:

No i sama widzisz Alex jak to jest, napisałam tylko parę słów, że nie podoba mi się afiszowanie się wszem i wobec, oto ja muzułmanka, a ty już mnie posądzasz o rasizm, nie jestem rasistką, daleko mi do tego, zastanawiam się tylko, co kieruje tymi kobietami, że chcą być natychmiast rozpoznawalne - co one w ten sposób mówią, bo coś tym przekazują, inaczej wszystkie by tak się ubierały a są przecież muzułmanki ubrane normalnie.

Nie wydaje mi sie ze chca byc rozpoznawalne poprostu pochodza z takiego kraju tak sie ubieraja i koniec ,to ze niektore sa ubrane normalnie a inne nie to nie trzeba wszystkich zmuszac zeby byli tacy sami.Jak pojdziesz na plaze i zobaczysz kilka kobiet w skapym bikini a wiekszosc bedzie w strojach kapielowych pelnych to tez bedziesz chciala zeby sie dostosowaly do tych nie wyzywajacych bo tak nie pasuje ,to to samo .

#11 2014-07-30 00:20:49

ALEX52
Member

Dalia napisał:

No i sama widzisz Alex jak to jest, napisałam tylko parę słów, że nie podoba mi się afiszowanie się wszem i wobec, oto ja muzułmanka, a ty już mnie posądzasz o rasizm, najlepiej się nie wypowiadać, albo wyłącznie pozytywnie, nie jestem rasistką, daleko mi do tego, zastanawiam się tylko, co kieruje tymi kobietami, że chcą być natychmiast rozpoznawalne - co one w ten sposób mówią, bo coś tym przekazują, inaczej wszystkie by tak się ubierały a są przecież muzułmanki ubrane normalnie więc od czegoś to zależy, może od wykształcenia, nie wiem.
I twierdzę, że Muzułmanie są traktowani trochę inaczej, tzn. chodzi mi o to, że wszyscy starają się być ostrożni w kontaktach z nimi byle przypadkiem ich nie urazić, nie wiem czy dobrze tłumaczę,  o co mi chodzi, ale uważam, że oni sami są przez to przewrażliwieni na własnym punkcie.

Niewiem ale wydaje mi sie ze wyksztalcenie tu niema nic do rzeczy czy w polsce czlowiek mniej wyksztalcony ubiera sie gorzej od doktora czy magistra chyba nie ,nieznam muzulmanow widze tylko ich na ulicy i jedyne co mnie dziwi to to ze nie jest im goraca w takie upaly to wszystko ,a ubrani niech chodza jak chca .

#12 2014-07-30 01:12:31

Yagga66
Member

Muzułmani w UK to troche jak disabled, jak coś powiesz nie tak o nich to zaraz masz przewalone....

#13 2014-07-30 21:49:48

Dalia
Member

Yagga ujęłaś zgrabnie to co ja miałam na myśli, właśnie o to mi chodzi, traktuje się ich jak święte krowy, broń Boże coś nie tak powiedzieć, o to mi właśnie chodziło.

A co do Brytyjczków, co się czepiacie, że tyle skarbów nazbierali - a Nefretete co robi w Berlinie?
Brali ci, którzy znaleźli, Egipcjanie nie mieli nic do gadania i powiem wam, że nie potrafią zadbać o te swoje skarby, muzeum kairskie jest ciemne, przygnębiające i zakurzone - zupełnie nie potrafią wyeksponować takich cudów jak grobowiec Tutanhamona (notabene odkryty przez Brytyjczyka)
W Egipcie trochę jak w Polsce od wielu lat chcą rozbudować muzeum w Kairze, ale jak na razie na chceniu się kończy.
I przyczepię się jeszcze do czegoś - dlaczego Mona Lisa jest w Luwrze a nie we Włoszech? Pewnie takich przykładów jest więcej bo o ile się nie mylę słoneczniki Van Gogha w Londynie - chociaż on namalował nie jedne takie słoneczniki.
  Ale może to wszystko to nie dziedzictwo danego kraju tylko  dziedzictwo świata i dlatego takie porozrzucane po świecie i może tak ma być.

#14 2014-07-30 22:38:14

ALEX52
Member

Dalia napisał:

Yagga ujęłaś zgrabnie to co ja miałam na myśli, właśnie o to mi chodzi, traktuje się ich jak święte krowy, broń Boże coś nie tak powiedzieć, o to mi właśnie chodziło.

A co do Brytyjczków, co się czepiacie, że tyle skarbów nazbierali - a Nefretete co robi w Berlinie?
Brali ci, którzy znaleźli, Egipcjanie nie mieli nic do gadania i powiem wam, że nie potrafią zadbać o te swoje skarby, muzeum kairskie jest ciemne, przygnębiające i zakurzone - zupełnie nie potrafią wyeksponować takich cudów jak grobowiec Tutanhamona (notabene odkryty przez Brytyjczyka)
W Egipcie trochę jak w Polsce od wielu lat chcą rozbudować muzeum w Kairze, ale jak na razie na chceniu się kończy.
I przyczepię się jeszcze do czegoś - dlaczego Mona Lisa jest w Luwrze a nie we Włoszech? Pewnie takich przykładów jest więcej bo o ile się nie mylę słoneczniki Van Gogha w Londynie - chociaż on namalował nie jedne takie słoneczniki.
  Ale może to wszystko to nie dziedzictwo danego kraju tylko  dziedzictwo świata i dlatego takie porozrzucane po świecie i może tak ma być.

Juz cie nie rozumie Dalia najpierw przyczepilas sie do muzulmanek ze nie tak chodza ubrane ,teraz czepilas sie histori ze jakies obrazy wisza nie tam gdzie trzeba Mona Lisa prezentuje sie dobrze w Luwrze widzialam bo bylam w paryzu ,jak bym miala myslec o histori to teraz nie siedzialabym z 95letnim niemcem i sie nim opiekowala myslac co on robil w czasie wojny ,ale takie czasy ty w Angli ja w Niemczech taka wybralysmy prace albo zycie nas do tego zmusilo ,wiec zostawmy historie niec tym sie zajma historycy gdzie co ma byc.

#15 2014-07-30 23:04:18

Dalia
Member

Alex 52 zostawmy spory, ja tylko nawiązałam do tego co, tu było pisane wcześniej, ile Brytyjczycy nagrabili, może nie czytałaś od początku.
Nieważne, nie zrozumiałyśmy się.
Tu w Anglii jest godzina wcześniej, moje współlokatorki idą spać dla mnie to trochę za wcześnie, chyba pobuszuję po facebooku.

#16 2014-07-30 23:32:16

ALEX52
Member

Dalia napisał:

Alex 52 zostawmy spory, ja tylko nawiązałam do tego co, tu było pisane wcześniej, ile Brytyjczycy nagrabili, może nie czytałaś od początku.
Tu w Anglii jest godzina wcześniej, moje współlokatorki idą spać dla mnie to trochę za wcześnie, chyba pobuszuję po facebooku.

To nie byly spory tylko  takie doswiadczeenia ,a tak to  masz fejsa  ja tez ,no i grzebie w nim wlasnie teraz ,jak chcesz to moge ci naapisac na priv log .mojege fejsa odpisz na moj mail .

#17 2014-07-30 23:49:53

ALEX52
Member

ALEX52 napisał:

Dalia napisał:

To nie byly spory tylko  takie doswiadczeenia ,a tak to  masz fejsa  ja tez ,no i grzebie w nim wlasnie teraz ,jak chcesz to moge ci naapisac na priv log .mojege fejsa odpisz na moj mail .

Reklama