polecacie heart? ja się nad nimi zstanawiam...

witam, proszę pomóżcie, zastanawiam się nad wyjechaniem do Niemiec jako opiekunka z heart 24. Jest wiele firm, które się tym zajmują, ale obawiam się, że któraś nabijąe mnie w butelkę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Heart 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-02-06 19:38:24

rozważna43
New member

polecacie heart? ja się nad nimi zstanawiam...

witam, proszę pomóżcie, zastanawiam się nad wyjechaniem do Niemiec jako opiekunka z heart 24. Jest wiele firm, które się tym zajmują, ale obawiam się, że któraś nabijąe mnie w butelkę... Słyszałam, że  Heart24 działa legalnie i płaci zawsze na czas. Ze wszystkich rzeczy to mnie przekonuje najbardziej, żeby się do nich wybrać, bo jednak pieniądze są głównym motywatorem mojego wyazdu.. proszę Was o opinie o tej firmie. jak nie oni, to kogo innego polecacie?

#2 2011-02-17 03:12:39

AnnaKrakowska
New member

Re: polecacie heart? ja się nad nimi zstanawiam...

Moja kolezanka jeździ do Niemiec razem z nimi. Nigdy nie słyszałam żeby były jakieś problemy z tą firmą. Jeśli już to z samymi niemieckimi rodzinami czy podopiecznymi, które czasami wymagają od opiekunek za dużo lub po prostu podle je traktują. Ale to tez raczej jednorazowe kwestie a nie reguła... Myślę że to jest jak w każdej iinnej pracy - zależy na kogo się trafi  - czy dobry czy nie dobry, Ale nie zmienia to faktu że na pewno jest to dobry sposób (a w pewnym wieku i sytuacji życiowej chyba jedyny...) żeby zarobić trochę pieniędzy.

rozważna43:  poproszę koleżankę żeby napisała ci trochę opinii "z pierwszej ręki"

#3 2011-02-17 21:07:16

EwaN.
Member

ja też byłam nimi zainteresowana, dzwoniłam nawet do biura. niestety za wiele nie chciały panie powiedzieć, trzeba było umówić się na spotkanie. nie znalazłam w internecie wielkich narzekań na nich, ale ta sytuacja dziwna była. eh, wiadomo, że na spotkaniu zawsze lepiej można sie wielu rzeczy dowiedzieć, to może dlatego tak się stało. trudno, zdecydowałam sie na inną firmę smile

#4 2011-02-22 23:51:58

śnieżynka
New member

pracowałam 2,5 roku w heart24, jestem zadowolona, b.dobra organizacja pracy i kontaktu z firmą nawet z terenu Niemiec, moge tylko polecić

#5 2011-03-20 12:19:40

bonika
Member
Od: Kielce

AnnaKrakowska napisał:

Moja kolezanka jeździ do Niemiec razem z nimi. Nigdy nie słyszałam żeby były jakieś problemy z tą firmą. Jeśli już to z samymi niemieckimi rodzinami czy podopiecznymi, które czasami wymagają od opiekunek za dużo lub po prostu podle je traktują. Ale to tez raczej jednorazowe kwestie a nie reguła... Myślę że to jest jak w każdej iinnej pracy - zależy na kogo się trafi  - czy dobry czy nie dobry, Ale nie zmienia to faktu że na pewno jest to dobry sposób (a w pewnym wieku i sytuacji życiowej chyba jedyny...) żeby zarobić trochę pieniędzy.

rozważna43:  poproszę koleżankę żeby napisała ci trochę opinii "z pierwszej ręki"

Proszę Was BARDZO opowiedzcie dokladnie i w szczególach o firmie Heart24! Jestem na etapie podjęcia ew. wspolpracy. Obawiam się bo to pierwszy mój raz. Jak ktoś pracuje z nimi to proszę o odpowiedz. Będę bardzo bardzo wdzięczna!!!

#6 2011-04-27 18:42:06

HALINA1375
Member

Firma płąci 900 euro w złotówkach dopiero po 1,5 miesiąca bardzo...bardzo dokładnie przeczytaj umowy mają dwie.... nie moge  wiecej napisać ale bądż bardo ostrożna i dokładnie bardzo dokłądnie przeczytaj umowy,od jednej odprowadzają podatek i zus od drugie-nie i nie ma w niej wysokośći wynagrodzenia,są różne kary o wysokości 3000 zł  potrącane z wynagrodzenia,nie ma zwrotu kosztów podrozy. Ja jadę  teraz już tylko z taką firmą,gdzie pieniądze dostaję w Niemczech.

#7 2011-05-07 23:46:08

mirella
Member

Halino 1375 ja jezdzę z Heart 24 od początku jak są na rynku, Ty nie musisz ale szczytem podlości jest świadczenie nieprawdy. To jest oczernianie ! Kobiety z firmy sa bardzo fair i przede wszystkim dbaja o to by wszystko było zgodne z prawem. Nikt Cię nie musza do korzytania a ich usług ale wciskanie nieprawdy to .... brak słów i myślę ze to ty byłas nie fair , może się spiłaś albozanieddbałaś obowiązki a atak to najlepsza forma obrony.żal mi Ciebie

#8 2011-05-08 00:00:10

mirella
Member

EwaN. napisał:

ja też byłam nimi zainteresowana, dzwoniłam nawet do biura. niestety za wiele nie chciały panie powiedzieć, trzeba było umówić się na spotkanie. nie znalazłam w internecie wielkich narzekań na nich, ale ta sytuacja dziwna była. eh, wiadomo, że na spotkaniu zawsze lepiej można sie wielu rzeczy dowiedzieć, to może dlatego tak się stało. trudno, zdecydowałam sie na inną firmę smile

Czyżby ? bo pachnie ...kłamstwem

#9 2011-05-08 00:04:16

mirella
Member

rozważna43 napisał:

witam, proszę pomóżcie, zastanawiam się nad wyjechaniem do Niemiec jako opiekunka z heart 24. Jest wiele firm, które się tym zajmują, ale obawiam się, że któraś nabijąe mnie w butelkę... Słyszałam, że  Heart24 działa legalnie i płaci zawsze na czas. Ze wszystkich rzeczy to mnie przekonuje najbardziej, żeby się do nich wybrać, bo jednak pieniądze są głównym motywatorem mojego wyazdu.. proszę Was o opinie o tej firmie. jak nie oni, to kogo innego polecacie?

Działa legalnie, płaci terminowo i wypłata i ZUS a dla mnie to ważne.latego jeżdże mimo otwartych granic , z pania Kasią czuje się bezpieczna,pracujemy od początku firmy.Dzwonię z probblemami niemalo każdej porze,zawsze mnie wysłucha.są w przadku

#10 2011-05-08 00:10:25

mirella
Member

HALINA1375 napisał:

Firma płąci 900 euro w złotówkach dopiero po 1,5 miesiąca bardzo...bardzo dokładnie przeczytaj umowy mają dwie.... nie moge  wiecej napisać ale bądż bardo ostrożna i dokładnie bardzo dokłądnie przeczytaj umowy,od jednej odprowadzają podatek i zus od drugie-nie i nie ma w niej wysokośći wynagrodzenia,są różne kary o wysokości 3000 zł  potrącane z wynagrodzenia,nie ma zwrotu kosztów podrozy. Ja jadę  teraz już tylko z taką firmą,gdzie pieniądze dostaję w Niemczech.

Moja Pani, po co te oszczerstwa?Jestem na tydzień w kraju i wracam do Niemiec.Praca ciężka i tak mi ja przedstawiła pani  z Heart. Ale płaca w terminie, nie ma probblemu .Kobieta działa zgodnie z prawem i jest w porzadku.Wypłata na czas i tojest ważne,pozdrawiam

#11 2011-05-08 00:11:48

mirella
Member

HALINA1375 napisał:

Coś pani n mile nie odpowida a może wstyd?

#12 2011-05-08 00:19:07

mirella
Member

AnnaKrakowska napisał:

Ja z nimi jeżdżę odp oczątku,nie narzekam.Zobaczę teraz czy dalej z nimi czy na własną rękę ale póki co ... są OK

#13 2011-05-08 12:08:17

Irena
New member

a ja jeżdże z Heart 24 od stycznia i jestem zadowolona mam pieniądze na koncie w terminie i opłacony ZUS.Firma dba o mnie ,jak mam problem dzwonie,pomagają i mogę się wygadać. Jedynie co mnie gnębi to tęsknota za domem.Praca ciężka ale moja babcia jest miła choc schorowana to pogodna. W pobliżu nie ma Polek więc zostaje mi radio i telefon smile

#14 2011-06-10 16:32:17

HALINA1375
Member

śnieżynka napisał:

pracowałam 2,5 roku w heart24, jestem zadowolona, b.dobra organizacja pracy i kontaktu z firmą nawet z terenu Niemiec, moge tylko polecić

Co kłamiesz, lepiej pisz prawde jak mogłaś jeżdzić 2,5 roku ja oni  istneija od 2010 - uważajcie na nich

#15 2011-06-10 16:35:05

HALINA1375
Member

No to się firma rozpisała o sobie  ,która to praowała 2,5 roku?- przecież istnieją od 2010 - uważajcie na nich,najlepiej jechać z niemieckiej agencji

#16 2011-06-23 19:54:34

mirka
New member

HALINA1375 napisał:

No to się firma rozpisała o sobie  ,która to praowała 2,5 roku?- przecież istnieją od 2010 - uważajcie na nich,najlepiej jechać z niemieckiej agencji

Bardzo fajnie Pani Halino!  Pracowałam w firmie zatrudniającej opiekunki, już nie pracuję bo sama postanowiłam być opiekunką. Moją pracę w sporej części zapamiętam dobrze ale co 10 przypadek zatrudnionych pań to opiekunka "patologia" ,
1.podczas rozmowy sprawdzałam znajomość języka niemieckiego - 3 wypadki to szepcząca obok przyszła opiekunka,  bo słuchawkę trzymała koleżanka z dobrym niemieckim smile  Czułam się jak idiotka ! Czy te kobiety nie rozumieją,że opieka nad chorymi wymaga znajomości języka w stopniu komunikatywnym ???
2. przypadek ciężarnej która zatrudniła się tylko po to żeby dostać zasiłek bo pracować jej się nie chciało
3.niezliczona ilość popijających opiekunek (losy różne a w Niemczech izdebka tania nie jest)
4.okradanie rodzin przez opiekunki
w końcu się zeźliłam teraz jestem opiekinkąi sobie chwalę,znam dobrze niemiecki, lubięmoją pracę, nie piję,nie palę i nie okradam pracodawcy.
Bardzo proszę moje Panie przyjrzyjcie się koleżankom opiekunkom smile

#17 2011-07-01 11:51:37

HALINA1375
Member

Dla Pani Mirki,byc moze ma  Pani racje,przekroj opiekunek jest taki  jak przekroj spoleczenstwa. A to ze opiekunki sa takie a nie inne ,bo nie ma zadnej merytorycznej selekcji,agencjom zalezy tylko na kasie,gdyby tak nie bylo to nie wysylaliby  drugiej opiekunki na miejcse z ktorego 2  wczesniej uciekly ze wzgledu na patologiczny  charakter podopiecznych, niech pani wejdzie na forum o2,bo ba gowork to szkoda czasu ,tam dziewczyny dziela sie swoimi bardzo roznymi i w wcale nie rozowymi spostrzezeniami. osoba na opiekunke w niemczech powinna posiada to  srednie wyksztalcenie,aczest sa to dziewczyny z upadlych PGR-ow  z roznymi dalszymi skutkami Pozdrawiam Przepraszam za moje pismo,bo pisze z Niemiec na niemieckim laptopie,prace zalatwilam przez niemieckiego posrednika,mam godziwe wynagrodzenie i moja praca polega na towarzyszeniu pani,ktora ma lekka demencje,aletak dzieci postanowily i jest dobrze

#18 2011-10-13 16:03:19

ewaes
Member

Witam Dostałam formularz do wypelnienia z firmy HEART24.Czy jest szansa z tej firmy na wyjazd w grudniu do pracy.Pozdrawiam.

#19 2012-01-17 17:37:12

mwilkos122@wp.pl
New member

NAPISZCIE COŚ NOWEGO O TEJ FIRMIE BO MAM ZAMIAR Z NIMI JECHAC A SĄ TYLKO STARE OPINIE.

#20 2012-01-17 20:42:51

zwariowana
Member

dla mwilkos122
witam, ja właśnie współpracuję z tą firmą,na początku lutego albo w połowie wyjeżdżam.
kontakt z firma jest bardzo dobry,za każdym razem gdy dzwoniłam,zawsze dostawałam odpowiedzieć,oczywiście trzeba wypełnić kwestionariusz,wysłać bądż dostarczyć dokumenty oraz przejść rozmowę w języku niemieckim.

#21 2012-01-18 17:46:15

mwilkos122@wp.pl
New member

zwariowana napisał:

dla mwilkos122
witam, ja właśnie współpracuję z tą firmą,na początku lutego albo w połowie wyjeżdżam.
kontakt z firma jest bardzo dobry,za każdym razem gdy dzwoniłam,zawsze dostawałam odpowiedzieć,oczywiście trzeba wypełnić kwestionariusz,wysłać bądż dostarczyć dokumenty oraz przejść rozmowę w języku niemieckim.

dziękuję bardzo za odpowiedż:)

#22 2012-02-03 18:43:33

ulkaer
Member

witam! a ja mam takie pytanie: na jakiej zasadzie oni zatrudniają? czy to jest tak, że jak jestem w niemczech to mam ubezpieczenia a jak wracam do polski to przez ten czas w polsce nie mam ubezpieczenia??

#23 2012-02-04 18:34:36

zwariowana
Member

w niemczech masz ubezpieczenia,niestety jak wracasz do polski musisz mieć aktualne ubezpieczenie,albo rejestrujesz się w urzędzie pracy albo prywatnie się ubezpieczasz. tak to właśnie wygląda.

#24 2012-02-04 22:40:56

ulkaer
Member

dzięki Zwariowana
a niech mi ktoś jeszcze powie jak rozwiązujecie tą kwestie, czy ryzykujecie i nie jesteście ubezpieczone przez ten miesiąc czy macie jakieś inne ubezpieczenia a jak tak to jakie?
z góry dziękuję za informacje

#25 2012-02-06 15:18:23

gosica120
New member

Ja po powrocie do Polski jestem ubezpieczona u męża.
A firmę Heart24 a teraz Herz24 polecam wapółpracuje z nimi od sierpnia 2010 i już 2 osoby z mojej rodziny również.
To co na umowie to na koncie,a od nie dawna nawet wypłata w euro nie cała ale mi to pasuje.
Pozdrawiam i póki co zachęcam do współpracy.
Mają też wyjazdy do Szwajcarii.Można próbować,wszystko zależy od znajomości języka.

#26 2012-02-06 18:37:18

ulkaer
Member

kurczę ale ja nie mam męża hmm. chciałabym właśnie z tą firmą podpisać umowę ale nie wiem jak zorwiązać to ubezpieczenie sad

#27 2012-02-06 22:42:07

elka19692
Member

ula Ty lepiej sie nie napalaj na te firme, dobrze Ci radze bys potem nie zalowala, pozdro

#28 2012-02-06 23:40:19

ulkaer
Member

Elka a dlaczego?? pracowałaś u nich?? pisz tu co wiesz smile bo mi w kwietniu się umowa kończy i chcę zmienić firmę

#29 2012-02-09 14:17:12

ulkaer
Member

strasznie mało osób tu zagląda a szkoda sad

#30 2012-02-09 15:29:09

aui
New member

Dlatego trzeba reklamować wszystkim koleżanką te forum bo jest jednym z lepszych smile a co do heart24 kolezanka pracowala miala chyba 950 EURO na reke kasa na czas nic zlego jej sie nie stało smile

#31 2012-02-09 17:15:27

ulkaer
Member

ale mi chodzi o ubezpieczenie a nie zarobki wink jak byłyście ubezpieczone przez ten miesiąc pobytu w polsce??

#32 2012-02-09 18:26:12

Barbara45
Member

To ciężkie by mieć konto w Polsce i wybierać z niego pieniądze w euro zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Jest to praktycznie niemożliwe bo banki za granicą a banki w Polsce to odrębne instytucje finansowe które między sobą rozliczają się jak obce instytucje. Jest wiele banków niemieckich na polskim rynku ale to odrębne instytucje. (Deutche Bank, Reifeisenbank, Volksbank, ING )
Jedyne co możesz zrobić to założyć konto w Niemczech wtedy możesz w Niemczech wypłacać z niego pieniądze w euro a w Polsce za pomocą karty z tym że i tak bankomat ci wypłaci złotówki bo polska nie jest w strefie euro a na dodatek bank przeliczy ci te pieniążki po gorszym kursie niż w kantorze.

Możesz mieć też konto walutowe w Polsce ale na jakich zasadach będziesz mogła i czy w ogóle będziesz mogła wypłacać pieniądze w Niemczech z konta walutowego ( bo to są inne konta niż zwykły ROR) to indywidualna sprawa banku. Musisz iść do banku i zapytać jakie mają oferty, opłaty itp.

#33 2012-02-09 20:05:42

KRYSIA5555
Member

dzieki Basiu.......... ja  kiedyś miałam konto w jakims amerykańskim banku........... muszę to sprawdzić, jak one działąją dzisiej.
Hmmmmmmmm moja siostra ma konto w Deutsche Bank w PL...a wybiera funty w Angli.......... Ale dostaje na konto złotówki,,,,,,,,,, więc sprawa prosta....... A ja dostanę EUR na konto niemieckie to ok.......... ale jak wybiore EUR w PL ???????? jak np wrocę  do PL .przed kasą na koncie?
Wtedy EUR w Niemcach będzie zamrożone. ACHA MAM  PYTANIA...................
1.
jak wy macie to rozwiązane??????  Bierzecie  ZA PRACĘ ZŁOTÓWKI????
2.
CZY OBYWATEL PL MOŻE BEZ PROBLEMU ZAŁOŻYĆ KONTO W NIEMCACH?

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-02-09 20:07:03)

#34 2012-02-09 20:25:01

ulkaer
Member

eee dziewczyny, myślę, że to nie na temat... wink

#35 2012-02-09 23:00:32

Barbara45
Member

Nie możesz wybrać euro w polskim banku po Polska nie jest w strefie euro!!!!!!

Taki mały przykład:
JAk byś miała konto w Deutsch Banku w Polsce i pojedziesz do Norwegii to wypłacą ci pieniądze w norweskich koronach a jak pojedziesz do Niemiec to ci wypłacą z takiego konta euro a w Angli wypłacą ci funty ale w Polsce tylko złotówki!!!!

W niemczech możesz bez problemu założyć konto. Idziesz do banku i zakładasz. Z tego co pamiętam nie miałam z tym żadnych problemów. Jedna jest tylko różnica że w niemczech mają do kont tzw. EC-karty. Nimi możesz pobierać pieniądze z bankomatów i płacić w sklepach ale tylko na terenie niemiec. By wypłacać pieniądze za granicą np. w Polsce musisz mieć kartę kredytową do konta a by bank przyznał ci taką kartę musisz mieć stałe i regularne dochody na koncie przez jakiś czas.

Dobrym wyjściem jest posiadanie dwóch kont lub nawet trzech

1. Konto w Niemczech - normalne rozliczeniowe (GiroKonto) czyli polski ROR
2. Konto w Polsce- zwykły ROR i
3. Konto walutowe w Polsce które dodatkowo jest też oprocentowane

I co mozesz z tym zrobić:
Pieniązki zarobione w Niemczech wpłacasz w euro na konto niemieckie i mozesz je przez internet przelać do polski. Jak je przelejesz na konto rozliczeniowe to ci je bank automatycznie przewalutuje na złotówki. Czy możesz na konto walutowe robić przelewy z zagranicy tego nie wiem nie próbowałam. Ale możesz część pieniędzy ulokować w euro na polskim koncie i potem z niego w polsce wybierać kasę.

#36 2012-02-09 23:20:05

ulkaer
Member

Barbara dlaczego zaśmiecasz wątek przecież na tego typu dyskusje jest inny temat. ja tu próbuję się czegoś dowiedzieć

#37 2012-02-09 23:21:18

ulkaer
Member

ulkaer napisał:

ale mi chodzi o ubezpieczenie a nie zarobki wink jak byłyście ubezpieczone przez ten miesiąc pobytu w polsce??

odświeżam pytanie

#38 2012-02-10 08:54:25

ulkaer
Member

Krysiu to Ty czytaj uważnie! zwariowana mi odpowiedziała, że trzeba mieć jakieś ubezpieczenie to fakt ale ja się pytam JAKIE miały to ubezpieczenie. i czepiam się bo zaśmiecacie wątek a przecież to nie jest odpowiedni temat i przez takie zaśmiecanie, ktoś kto będzie szukać informacji o firmie Heart24 przeczyta o bankach hmm
i jeszcze jedno, gdybym pracowała w tej firmie to bym się przecież o nią nie pytała wink

#39 2012-02-10 08:57:45

ulkaer
Member

aha i napisałam "Barbara" dlatego, że to Barbara napisała znów nie na temat po tym poście:

ulkaer napisał:

eee dziewczyny, myślę, że to nie na temat... wink

no ale cóż, masz rację, przepraszam Barbara i zwracam się do Ciebie Krysiu - proszę nie zaśmiecaj tego tematu wink jestem pewna, że dla nie jednej opiekunki temat banku się przyda ale na pewno nie będzie szukać tego w opinii o firmie wink

Ostatnio edytowany przez ulkaer (2012-02-10 08:58:06)

#40 2012-02-10 09:40:28

KRYSIA5555
Member

NO NO Reakcja błyskawiczna moja droga ULKAER......... twoje pytanie zostało juz wyczerpująco odpowiedziane przez ZWARIOWANĄ. ale skoro dale nie rozumiesz, to ci  odpowiem wyczerpująco........................bo to akurat wiem !!!!!!!
1. Zalezy w jakiej firmie jestes zatrudniona..............załużmy że polskiej..........i jestes rozliczana z wynagrodzenia minimalnego plus 25 EUR za 1-dzień tzw. delegacji/nazywa się to fachowo.........odelegowanie pracownika do pracy za granicę a po neimiecku/Leierarbeter/. przy założeniu że masz umowe zlecenie..........itd.
Sama widzisz e tych założeń jest duzo..............zeby ci opowiedzieć na te twoje upierdliwe pytanie............ MUSZE ZNAĆ :
1.w jakiej firmie pracujesz polskiej czy niemieckiej
2. jaka forma umowy o pracę/umowa zleceni, umowa o pracę czy oddelegowanie pracownika itd
3.czy masz druk naszego międzynarodowego ubezpieczenia????????  i na jak długo ?
4. czy założyli ci /albo masz STEUERNUMMER/..... i na jak długo?
5. po kazdym miesiącu parcy winnas mieć  2 dni urlopu jak pracujesz w firmie PL itd...
JAK ODPOWIESZ NA WSZYSTKIE PYTANIA DAM CI ODPOWIEDZ.............ACHA.......... jak będziesz niezadowolona tematem.........to miej to na uwadze że robię to dla ciebie.....

#41 2012-02-10 09:42:14

KRYSIA5555
Member

NOOOOOOOOOOOOO jak się dziewczyny więcej nie odezwe to znaczy e mnie HERTE zablokowało..........

#42 2012-02-10 10:19:03

ulkaer
Member

no i widzisz, nie rozumiesz bo mi nie chodzi o ubezpieczenie w niemczech tylko w POLSCE. bo Heart24 zatrudnia tak, że jak wyjeżdzasz to masz ubezpieczenie a jak wracasz i jesteś przez miesiąc w polsce to właśnie tu w polsce nie ma się ubezpieczenia i się pytam jak dziewczyny rozwiązują ten problem. jedna dziewczyna napisała, że jest ubezpieczona u męża ale ja męża nie mam i się pytam czy jest jakieś inne rozwiązane - teraz zrozumiałaś??

#43 2012-02-10 10:30:34

ulkaer
Member

KRYSIA5555 napisał:

1. Zalezy w jakiej firmie jestes zatrudniona.... ..

piszę w temacie "polecacie heart? ja się nad nimi zstanawiam..." to chyba mówi samo za siebie hmm

#44 2012-02-10 10:54:10

KRYSIA5555
Member

Poddaje się............ nie mam już siły polemizować z tobą ULKAER...........ja jestem ugodowy człowiek........
ale jak się nad HERTE  zastanawiasz, to może poczytasz opinie o firmie> z rozmów autokarowych>firma nawet dobra>opinia MONIKI z dn.17.02 o 23.03 i o 23.09......... miłej lektury!!!!!!!! Ciekawa jestem jak to zkomentujesz!!!!!!!!!!!!!! Swietnie się bawię. jest REWELKA
Chyba mi pupa przyrośnie do krzesła jak tak dalej będę z tobą pisać !!!!!!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-02-10 11:01:07)

#45 2012-02-10 11:51:33

ulkaer
Member

Krysiu nie znalazłam takiego wątku, możesz mi podać linka to przeczytam i skomentuję wink

#46 2012-02-10 11:53:38

ulkaer
Member

KRYSIA5555 napisał:

Swietnie się bawię. jest REWELKA!

też się świetnie bawię ale chciałabym przy okazji znaleźć odp na nurtujące mnie pytanie

ps. i naprawdę nie wiem czego nie rozumiesz w moim pytaniu <myśli>

#47 2012-02-10 13:36:07

Grazka
New member

Witam prosze o opinie Gulliver Polnische Pflegerinnen 24h moze ktos był z tej firmy , bardzo prosze ,bo nie wiem czy wypełniac umowe przedstępna , nic nie moge znazesc w necie . pozdrawiam

#48 2012-02-10 13:42:59

KRYSIA5555
Member

DO ULKAER.................. dla ciebie wszystko.............oto opinia o ktorą mi chodzi...a ktorej ty nie możesz znależć
Uważajcie na tą firmę to oszuści i złodzieje mają 2 pseudo umowy zlecenie nakierowanie na okradannie opiekunek,a potem pod pseudo pozorem nie wypłacają pieniędzy  omijajci ich wielkim łukiem
Napisała ją MONIKA................... NIE JA.....ŻEBY BYŁO JASNE.........
http://www.opiekunki-forum.pl/.........A TO LINK o ktory prosiłaś.............

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2012-02-10 13:45:03)

#49 2012-02-10 13:52:52

Barbara45
Member

Po co sie tak denerwować dziewczyny???
Przecież można normalnie po ludzku odpowiedzieć czy napisać bez urażania siebie nawzajem.

Co do pytania o ubezpieczenie to wygląda w ten sposób że firmy polskie opłacaja twoje składki na ubezpieczenie tylko jak pracujesz w niemczech gdy wracasz do Polski musisz sama o to zadbać np. zarejestrować się u urzędzie pracy jako bezrobotna lub wybrac formę prywatnego ubezpieczenia np. z PZU

#50 2012-02-10 13:55:09

ulkaer
Member

o Krysiu ale w tej wypowiedzi nie ma nic o ubezpieczeniu, no chyba że jestem ślepa i nie umiem czytać ze zrozumieniem wink jakoś nie chce mi się wierzyć, że to są aż tacy oszuści ...

a linka nie udało Ci się wkleić wink

Grażka nie tu z tym pytaniem...   (a na marginesie nie znam tej firmy)

#51 2012-02-10 13:58:08

ulkaer
Member

Barbara45 napisał:

Przecież można normalnie po ludzku odpowiedzieć czy napisać bez urażania siebie nawzajem.

Co do pytania o ubezpieczenie to wygląda w ten sposób że firmy polskie opłacaja twoje składki na ubezpieczenie tylko jak pracujesz w niemczech gdy wracasz do Polski musisz sama o to zadbać np. zarejestrować się u urzędzie pracy jako bezrobotna lub wybrac formę prywatnego ubezpieczenia np. z PZU

po 1. ja się nie denerwuję tylko szukam odp
po 2. ja nikogo nie uraziłam a jeśli ktoś się poczuł urażony to przepraszam..
po 3. Barbaro ja się nie znam na ubezpieczeniach, możesz mi coś więcej napisać, jeśli wiesz, o tym prywatnym ubezpieczeniu w PZU??

#52 2012-02-10 14:02:10

ulkaer
Member

Barbaro już nie musisz wygogluję sobie wink i dzięki za odp smile

#53 2012-02-10 15:32:07

Barbara45
Member

Barbara45 napisał:

Pisząc to miałam na myśli bardziej Ciebie KRYSIA5555 niż Ulkaer sorry

#54 2012-02-10 17:16:26

ulkaer
Member

Kryśka naprawdę nie wiem o co Ci chodzi ale trudno Barbara mi udzieliła odp i jestem bardzo wdzięczna a co do reszty bez komentarza...

#55 2012-02-10 19:07:58

Marysia50
New member

hmmmmmm ale bigos!!!! ula odpuść..tu jesteśmy po to żeby coś się dowiedzieć...  mam pytanie, czy ta firma jest taka dobra,

#56 2012-02-10 19:22:15

ulkaer
Member

Marysia ale co Ty chcesz ode mnie?? ja tylko zwróciłam uwagę, żeby nie zaśmiecać wątku - czy to przestępstwo??

co do Twojego pytania to nie wiem, myślę, że nie jest zła tylko nie podoba mi się to, że oni dają ubezpieczenie tylko na czas wyjazdu a jak jesteś w polsce to musisz się na własną rękę ubezpieczyć albo po prostu być nie ubezpieczona hmm

#57 2012-02-10 19:24:13

ulkaer
Member

Marysia a Ty czasem nie jesteś Kryśką?? wink

#58 2012-02-10 19:31:08

ulkaer
Member

ulkaer napisał:

Marysia a Ty czasem nie jesteś Kryśką?? wink

pytam się bo to dość podejrzane, że Maryśka zarejestrowała się dziś i od razu tu pisze z pretensjami do mnie i po tym jak Barbara przyznała mi rację. poza tym Krysia5555 i Marysia50 - bardzo podobnie wink. jeśli się mylę to bardzo przepraszam

Ostatnio edytowany przez ulkaer (2012-02-10 19:32:09)

#59 2012-02-10 19:58:16

Marysia50
New member

ula jestes b. niesprawiedliwa, ale  nie będę ci przeszkadzać. Juz tu nie wejde.zycze powodzenia i duzo szczęscia tym co bedą mieli kontakt z takimi ludżmi jak ty.......... wspólczuje ci !!!!!!! masz chyba straszne życie, i to pewnie nie twoja wina.Coś o tym wiem.........paaaaaaaa

#60 2012-02-10 20:25:20

ulkaer
Member

Marysia przecież napisałam, że jak się mylę to bardzo przepraszam napisałam to szczerze i jeśli to rzeczywiście nieprawda to nie rozumiem Twojego oburzenia, po prostu wydało mi się to podejrzane.
i nie potrzebuje Twojego współczucia bo życie mam całkiem udane smile

#61 2012-02-10 20:39:18

Barbara45
Member

Marysia50 napisał:

ula jestes b. niesprawiedliwa, ale  nie będę ci przeszkadzać. Juz tu nie wejde.zycze powodzenia i duzo szczęscia tym co bedą mieli kontakt z takimi ludżmi jak ty.......... wspólczuje ci !!!!!!! masz chyba straszne życie, i to pewnie nie twoja wina.Coś o tym wiem.........paaaaaaaa

Po stylu powyższej wypowiedzi trudno nie oprzeć się wrażeniu że napisała to ta sama osoba używająca nika KRYSIA5555

Wykrzykniki, wykropkowane zakończenia zdań itp. Tak samo jak u KRYSIA5555

#62 2012-02-10 20:40:20

Barbara45
Member

Proponuje zakończyć ten cały spór bo to do niczego nie prowadzi a już w szczególności ubliżanie innym osobą i złośliwe uwagi.

#63 2012-02-10 20:46:01

ulkaer
Member

Barbara45 napisał:

Proponuje zakończyć ten cały spór bo to do niczego nie prowadzi a już w szczególności ubliżanie innym osobą i złośliwe uwagi.

też tak uważam

#64 2012-02-15 00:45:17

dobramiłakobieta
New member

kochane opiekunki:)czy ktoras z pan orientuje sie moze czy wchodząc we współprace z firmą HEART24,na podpisanie umowy trzeba koniecznie jechac do Warszawy czy maja swoje siedziby w innych miastach?bo w sumie do Warszawy mam bardzo daleko:)

#65 2012-03-04 19:17:39

gosica120
New member

Do Pani Uli
Pani Ulu po powrocie do Polski z Niemiec ma Pani ubepieczenie ważne przez 30 dni,więc nalepsze dla Pani jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o ubezpieczenie zdrowotne wyjechac znowu do pracy przed upływem tych 30dni.Jeżeli tak Pani zrobi nie ma problemu z leczeniem w Polsce. Jeżeli chodzy o firmę Heart24 a teraz Herz24 wszystkim po raz kolejny polecam.Są problemy ale nie z firmą tylko z rodzinami podopiecznych bądz z samymi podopiecznymi.Ja osobiście jeden raz uciekalam z miejsca pracy bo żona podopiecznego była NIENORMALNA psychiczna to mało powiedziane i od tamtej pory w każde nowe miejsce jade samochodem bo nie zamierzam spać pod domem,bądz na dworcu.Kończąc moją wypowiedz wszystkim z czystym sumieniem polecam POKI CO do dnia dzisiejszego firmę HEART24 HERZ24.

#66 2012-03-04 19:34:15

gosica120
New member

Do Dobrej miłej kobiety!
Nie musisz do nich jechać wystzrczy,że do nich zadzwonisz albo wyślesz ankiete jest na ich stronie a one same do Ciebie odpiszą i oddzwonią.Mnie sprawdzały przez telefon znaczy mój niemieckiUmowę przyślą ci pocztą w 2 egz a jeden do nich będziesz musiala odesłać. Ja osobiście robię tak,zeby w Niemczech nie naciągać sie na koszty skanuje umowę wysłaną przez vfirmę na e-mail i im odsyłam podpisaną.Radzę wszystkim opiekunką nie dawajcie za siebie nikogo na egzamin z niemieckiego bo będziecie miały póżniej tylko same kłopoty.Ja osobiscie musiałam z dnia na dzień jechać do pracy,bo Pani ktora tu przyjechała niemiecki ZALICZYŁA na dobry a nie umiała dzień dobry powiedzieć po niemiecku.Uczzulam was moje drogie koleżanki......ale za to ja skorzystałam mam baaaaaaaaaaardzo fajną pracę z bardzo fajnymi niechorymi ludzmi,gdzie do moich obowiązków należy towarzyszenie dziadkom do lekarza,apteki sklepu,na spacer,w odwiedziny do rodziny.Mam swój pokoik,internet,telefon,jedzenia pod dostatkiem,a rodzina jest mi tak wdzięczna ze brak mi słow na określenie ich wdzięczności.Ale to wszystko zależy gdzie się trafii.
Pozdrawiam wszystkie opiekunki życzę Wam samych spokojnych zleceń i dobrze płatnych OCZYWIŚCIE

Ostatnio edytowany przez gosica120 (2012-03-04 19:38:51)

#67 2012-04-06 06:21:21

HALINA1375
Member

Ja na waszym miejscu byłabym bardzo ostrozna, w tej chwili mam sprawe w  sądzie o niewypłacone wynagrodzenie. Firma ta ma powiązania  z Time Work z Bydgoszczy,poczytajcie opinie...... nigdy więcej. Rodziny płaca im 2000 euro a ile Wy dostajecie i jeszcze z tego okradają

#68 2012-06-21 10:22:29

balonik120
New member

ja się na nich bardzo zawiodłam,kiedy potrzebowałam pomocy umyły ręce....
babka wygoniła mnie z domu pozamykała dom na 10 spustów jest wieczór a ja na dworze,dobrze,ze miałam przy sobie telefon,więc zaraz powiadomiłam firme co ja mam zrobić....a to było w piątek albo w sobotę nie chce teraz kłamać,a one łaskawie w poniedzialek zadzwoniły i to na babki numer czy jest wszystko dobrze.....nie interesowalo ich co ja robie gdzie śpie,czy w ogóle śpie.....
Tą firme interesuje tylko kontrakt i pieniądze jakie dla nich zarabiamy a nie my OPIEKUNKI jest mi bardzo przykro ale za nic mają nas opiekunki.
Powracając do tematu po chwili jak babka mnie wygoniła przypomniało mi się,że mam taras otwarty i przez taras weszlam do domu i spałam normalnie a nie na dworze,od tej pory drzwi balkonowe były nonstop uchylone w razie czego....
uczuliłam rownież zmienniczke aby zawsze miała drzwi balkonowe otwarte.....

#69 2012-09-24 15:13:54

ewapil
New member

Witam,

Jestem pielęgniarką i szukam pracy w Niemczech jako opiekunka. Bardzo potrzebuje tej pracy , może możecie mi pomóc. Nie chcę jechac z z firmy , bo wiem, ze tam bardzo mało placa. Może któras z Pań potrzebuje zminniczki?

pozdrawiam
ewapil

#70 2013-04-09 11:20:52

helena42
New member

Nie wiem czemu niektórzy oczerniają tą firmę, ja jechałam z Herz 24 i wszystko było ok. Dobry kontakt z biurem, wypłata na czas, opłacony ZUS. Nie było do czego się przyczepić. Poleciłam im koleżankę to dostałam jeszcze dodatkowo kasę za polecenie. JAK DLA MNIE SĄ OK

Ostatnio edytowany przez helena42 (2013-04-09 14:00:35)

#71 2013-04-09 15:02:38

Zuzanna54
New member

Też wyjechałam z firmą Herz24,na razie byłam raz - w Bremen, aktualnie czekam na kolejne zlecenie. Nie mam im nic do zarzucenia, pieniądze wpłacili na konto na czas,wyjazd legalny, a panie miłe - po dojeździe na miejsce dostałam od nich telefon, czy wszystko w porządku, czy dogaduję się z podopieczną.Mogę ich śmiało polecić!

#72 2013-04-10 15:31:38

Margarita35
New member

a moze tak drogie Panie napiszemy wspólnie jakąs powiesc o posrednikach, zmienniczkach samej pracy i rodzinach podopiecznych?Wyjezdzam z polskimi posrednikami juz prawie 6 lat (we wrzesniu br minie kolejna rocznica) i naprawdę nie mam dobrego zdania o wiekszosci z nich(najbardziej spektakularne przypadki opisałam kiedys na prosbę redakcji w Pracy i Życiu za Granicą)..Mam opracowany sprawdzony patent na nieuczciwców:najpierw nasyłam skarbówkę wlasciwą miejscu istnienia placówki która mnie uraczyła niedopiętym kontraktem, informuję PIP j.w, a na koniec rozsyłam powszechne info w necie i oczywiscie poczta pantoflowa wsród znajomych które zamierzają wyjechac..I nigdy nie zgadzam się na reaktywację kontraktu z agencja której poczynania pieczetuję kolejnym siwym włosem..przezyłam juz i formę przekupstwa (bo własciciel agencji przestraszył się moich poczynan, chociaz ostrzegałam ze tak się moze zdarzyc), jakichs gratyfikacji finansowych na moim koncie cudem odnalezionych, próby straszenia jakims urzędem w Niemczech jesli "puszczę farbę"..mam wygrane dwa procesy odszkodowawcze na moją rzecz ze strony Time Worka, Bydgoszcz i Primamman (chyba juz jej nie ma na firmamencie agencji) ale..i tak nic się nie zmienia jesli mówię o profesjonalnosci i kompetencjach zawodowych..Mam wrazenie ze wiekszosc werbujących agentów to jacys niedouczeni ignoranci zawodowi, bardzo czesto nie znajacy nawet języka niemieckiego..

#73 2013-07-26 13:35:43

essatia21
New member
Od: Kraków

Na każdą firmę trzeba uważać smile Praktycznie nie ma sprawdzonych w branży hmm Ile osób tyle jakiś zastrzeżeń do każdego, więc też nie ma co ufać opiniom w internecie hmm

#74 2013-07-26 15:20:53

jakniew
Member

essatia21 napisał:

Na każdą firmę trzeba uważać smile Praktycznie nie ma sprawdzonych w branży hmm Ile osób tyle jakiś zastrzeżeń do każdego, więc też nie ma co ufać opiniom w internecie hmm

essatia21, nie jesteś opiekunką od razu wyczuwa się to po Twoim wpisie. Opiniom w internecie ufamy, bo one są prawdziwe pod warunkiem że wpisują je wyłącznie opiekunki i opiekunowie. Na szkoleniach firm rekrutujących właśnie takie słowa padały: " nie ufajcie opiniom na forach internetowych", "nie wierzcie w to co opowiadają inne opiekunki w busach"........

#75 2014-04-10 11:05:00

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

Ja dziś podpisałąm umowę z tą firmą... umowa wydaje się być ok... bilet na autobus też już mam, napiszę coś więcej, jak już dojadę na miejsce i jak dostanę wypłatę big_smile
Ja będę dostawać i w złotówkach i w euro bo tak chciałam wink A konta mam w BZWBK smile

#76 2014-04-10 13:21:38

iza46
Member

marcelinka napisał:

Ja dziś podpisałąm umowę z tą firmą... umowa wydaje się być ok... bilet na autobus też już mam, napiszę coś więcej, jak już dojadę na miejsce i jak dostanę wypłatę big_smile
Ja będę dostawać i w złotówkach i w euro bo tak chciałam wink A konta mam w BZWBK smile

Marcelinko pamietaj o karcie Ekuz i polisie na zycie,tu opinie o firmie.Nie sa dobre:(http://opiekunkaosobstarszych.frix.pl/t … iemczech/2   ktos polecal Work Ekspres na umowe o prace,te smieciowki to ryzyko.Zycze Ci dobrej sztelli:)

#77 2014-06-09 20:59:40

Opiekunka1990
Member

marcelinka napisał:

i jak sztella? zgadza sie z opisem ?

#78 2014-07-16 15:22:52

Oleczka
New member

Byłam z tą firmą w zeszłym roku i nie było problemów. Pieniądze na czas, biuro pomocne

#79 2014-07-16 15:35:25

amelia
Przyjaciel Forum

Oleczka napisał:

Byłam z tą firmą w zeszłym roku i nie było problemów. Pieniądze na czas, biuro pomocne

I od zeszłego roku myślałaś nad tym jakie "wejście smoka" zrobić na forum opiekunek?

#80 2014-07-16 15:38:36

iza46
Member

Oleczka napisał:

Komu  pomagaja?Napisz jaka umowe daja?skladki od sredniej krajowej?daja druk A1?

#81 2015-07-13 15:56:49

czeszko
New member

moja koleżanka była i sobie chwali i ja może też pojadę.

#82 2015-10-07 13:51:12

Frau Ribbentrop
New member

HALINA1375 napisał:

Dla Pani Mirki,byc moze ma  Pani racje,przekroj opiekunek jest taki  jak przekroj spoleczenstwa. A to ze opiekunki sa takie a nie inne ,bo nie ma zadnej merytorycznej selekcji,agencjom zalezy tylko na kasie,gdyby tak nie bylo to nie wysylaliby  drugiej opiekunki na miejcse z ktorego 2  wczesniej uciekly ze wzgledu na patologiczny  charakter podopiecznych, niech pani wejdzie na forum o2,bo ba gowork to szkoda czasu ,tam dziewczyny dziela sie swoimi bardzo roznymi i w wcale nie rozowymi spostrzezeniami. osoba na opiekunke w niemczech powinna posiada to  srednie wyksztalcenie,aczest sa to dziewczyny z upadlych PGR-ow  z roznymi dalszymi skutkami Pozdrawiam Przepraszam za moje pismo,bo pisze z Niemiec na niemieckim laptopie,prace zalatwilam przez niemieckiego posrednika,mam godziwe wynagrodzenie i moja praca polega na towarzyszeniu pani,ktora ma lekka demencje,aletak dzieci postanowily i jest dobrze

Halino,
czy mogłabyś polecić mi jakichś niemieckich pośredników? trochę cieżko szukać w ciemno

#83 2015-10-07 13:55:15

mobilna
Member

Frau Ribbentrop napisał:

HALINA1375 napisał:

Halino,
czy mogłabyś polecić mi jakichś niemieckich pośredników? trochę cieżko szukać w ciemno

Halinko , czystą prawdę piszesz.
Pozdrawiam

#84 2016-10-14 00:13:21

Ich
New member

Nie polecam tej firmy, o ile to jest to samo co Herz24. Jeżeli będą jakiekolwiek problemy, w żaden sposób Ci  nie pomogą. Ja musiałam wrócić po 7 dniach pracy ze względu na bardzo złe traktowanie przez rodzinę niemiecką. Nie zwrócono mi kosztów przejazdu. Musiałam sobie sama radzić z powrotem do Polski, bez dostępu do internetu, w zabitej dechami wsi. Dobrze, że zabezpieczyłam się i miałam wykupiony bilet powrotny. Nikogo nie interesowało, czy mam pieniądze na drogę powrotną. Ostrzegam, nie liczcie na żadną pomoc od pracowników tej agencji. Agencja podpisuje z rodziną niemiecką umowę, z której wynika, że obowiązuje nas 21 godzinny dzień pracy(3 godziny wolnego) i zakres obowiązków bez żadnego ograniczenia, wg widzimisię rodziny. W moim przypadku było to m.in. obrabianie ogrodu i porządkowanie grobów na cmentarzu. Krótko mówiąc makabra, niewolnictwo XXI wieku. Przeliczcie sobie, jaka to jest stawka za godzinę.

#85 2016-10-14 07:43:11

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Ich napisał:

Nie polecam tej firmy, o ile to jest to samo co Herz24. Jeżeli będą jakiekolwiek problemy, w żaden sposób Ci  nie pomogą. Ja musiałam wrócić po 7 dniach pracy ze względu na bardzo złe traktowanie przez rodzinę niemiecką. Nie zwrócono mi kosztów przejazdu. Musiałam sobie sama radzić z powrotem do Polski, bez dostępu do internetu, w zabitej dechami wsi. Dobrze, że zabezpieczyłam się i miałam wykupiony bilet powrotny. Nikogo nie interesowało, czy mam pieniądze na drogę powrotną. Ostrzegam, nie liczcie na żadną pomoc od pracowników tej agencji. Agencja podpisuje z rodziną niemiecką umowę, z której wynika, że obowiązuje nas 21 godzinny dzień pracy(3 godziny wolnego) i zakres obowiązków bez żadnego ograniczenia, wg widzimisię rodziny. W moim przypadku było to m.in. obrabianie ogrodu i porządkowanie grobów na cmentarzu. Krótko mówiąc makabra, niewolnictwo XXI wieku. Przeliczcie sobie, jaka to jest stawka za godzinę.

Po północy moim zdaniem "agentka" by nie pisała. Tylko pierwszy post - bez żadnego wstępu typu "kto zacz"??? i od razu na firmę.....

#86 2016-10-14 19:55:26

Ich
New member

copyfield napisał:

Ich napisał:

Po północy moim zdaniem "agentka" by nie pisała. Tylko pierwszy post - bez żadnego wstępu typu "kto zacz"??? i od razu na firmę.....

Do copyfield- nie wiem, co to za funkcja"agentka". Mój wpis dotyczy pytania, zadanego przez "rozważną", dlatego od razu na firmę... A post pierwszy i jedyny, bo nie będzie drugiej okazji do mojego jakiegokolwiek kontaktu z w/w przybytkiem. A że po północy... To co? Kto zacz? Wyraźnie napisałam:  zleceniobiorca agencji Herz24. Nie bardzo wiem, o co ci chodzi. Jesteś jakimś cenzorem, mam pytać o pozwolenie i dyrektywy odnośnie godziny pojawienia się na forum? Herz 24 to, z punktu widzenia zleceniobiorcy, dno, o każdej porze dnia i nocy.

#87 2016-10-14 22:17:56

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Ich napisał:

Do copyfield- nie wiem, co to za funkcja"agentka". Mój wpis dotyczy pytania, zadanego przez "rozważną", dlatego od razu na firmę... A post pierwszy i jedyny, bo nie będzie drugiej okazji do mojego jakiegokolwiek kontaktu z w/w przybytkiem. A że po północy... To co? Kto zacz? Wyraźnie napisałam:  zleceniobiorca agencji Herz24. Nie bardzo wiem, o co ci chodzi. Jesteś jakimś cenzorem, mam pytać o pozwolenie i dyrektywy odnośnie godziny pojawienia się na forum? Herz 24 to, z punktu widzenia zleceniobiorcy, dno, o każdej porze dnia i nocy.

Widzisz, dzięki mnie już masz dwa posty smile
Odpowiadasz na post dokładnie z przed roku !!!!. Jak ja wchodziłem na forum, to się najpierw przywitałem. Tą formułę stosuję....na różnych portalach i......  o dziwo zauważyłem, że jest ona ogólnie przyjęta.
Cenzorem nie jestem..reaguję impulsywnie na to, co mi nie pasowało. Tak to wygląda

#88 2016-10-15 16:42:02

Kasia31
Member

copyfield napisał:

Ich napisał:

Widzisz, dzięki mnie już masz dwa posty smile
Odpowiadasz na post dokładnie z przed roku !!!!. Jak ja wchodziłem na forum, to się najpierw przywitałem. Tą formułę stosuję....na różnych portalach i......  o dziwo zauważyłem, że jest ona ogólnie przyjęta.
Cenzorem nie jestem..reaguję impulsywnie na to, co mi nie pasowało. Tak to wygląda

Bez przesady. Ja tez nie widze potrzeby aby sie wpiersc witac i przedstawiac. Ja tez wole od razu czytac i udzielac sie w tematach ktore mnie interesuja... .

#89 2016-10-15 17:16:25

barbara.b
Member

Ich napisał:

ja ywjeżdżałam z herz 24. przed wyjazdem sama rozmawiałam z rodziną i ustaliłam sobie jeden cały dzień wolny i 3 godziny dziennie przerwy. na moją prośbę firma zmieniła umowę ( zamiast od 2- 3 godzin napisano 3 oraz napisano, że jeśli dodatkowo ustalę sobie z rodziną dodatkowy czas wolny to mam do niego prawo ). miałam internet, tv. własny pokój i spokojną babcię. gdy stan podopiecznej bardzo sie pogorszył i znalazła się w szpitalu a potem z tego szpitala w nadal złym stanie już jako osoba niechodząca miała wrócić do domu firma szybko zareagowała i wysłała zmienniczkę. w piatek po południu dałam im znać, że podopieczną chcą przewieść do domu a w poniedziałek już była zmienniczka. babcie przywieziono dzień wcześniej wieczorem. jakoś tak to było. może pomyliłam dni :-)))) ale nikt mnie nie zmuszał do zostania na stelli. dla firmy było jasne, że nie zajmuję się tak ciężkimi przypadkami, rodzina tez była w porządku. trochę może zniesmaczona na kończy i niezadowolona no ale cóż. im się wydaje, że my opiekujemy się każdym aż do śmierci. a ja nie jestem pracownikiem hospicjum tylko opiekunką.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2016-10-15 17:19:20)

#90 2016-10-16 21:45:55

Ich
New member

barbara.b napisał:

Ich napisał:

ja ywjeżdżałam z herz 24. przed wyjazdem sama rozmawiałam z rodziną i ustaliłam sobie jeden cały dzień wolny i 3 godziny dziennie przerwy. na moją prośbę firma zmieniła umowę ( zamiast od 2- 3 godzin napisano 3 oraz napisano, że jeśli dodatkowo ustalę sobie z rodziną dodatkowy czas wolny to mam do niego prawo ). miałam internet, tv. własny pokój i spokojną babcię. gdy stan podopiecznej bardzo sie pogorszył i znalazła się w szpitalu a potem z tego szpitala w nadal złym stanie już jako osoba niechodząca miała wrócić do domu firma szybko zareagowała i wysłała zmienniczkę. w piatek po południu dałam im znać, że podopieczną chcą przewieść do domu a w poniedziałek już była zmienniczka. babcie przywieziono dzień wcześniej wieczorem. jakoś tak to było. może pomyliłam dni :-)))) ale nikt mnie nie zmuszał do zostania na stelli. dla firmy było jasne, że nie zajmuję się tak ciężkimi przypadkami, rodzina tez była w porządku. trochę może zniesmaczona na kończy i niezadowolona no ale cóż. im się wydaje, że my opiekujemy się każdym aż do śmierci. a ja nie jestem pracownikiem hospicjum tylko opiekunką.

Wg relacji babci, płaciła ona firmie 750 euro miesięcznie, czyli defacto to płaciły opiekunki. Nie wiem, jakie faktyczne koszty ponosi firma i co ma za te pieniądze w zakresie obowiązków, ale u mnie nie dopilnowano 1) zakupu rękawiczek jednorazowych ,a myłam Toilettenwagen z odchodami 2) nie zaopatrzono mnie w rękawice gumowe do sprzątania i zmywania naczyń, a zmywarki nie bylo 3) nie zwrócono mi pieniędzy za przejazd 4) wymagano pracy poza zakresem podanym w umowie, wrzeszcząc, że nie przyjechałam tu leżeć
O tym wszystkim informowałam agencję, ale przez tydzień nic się nie zmieniło.  Nie wiem, jaki wpływ na rodzinę ma agencja, skoro nawet nie była w stanie wyegzekwować kupna rękawic. Ech, szkoda gadać... Pozdrawiam Was " pomoce domowe" bo tak jesteśmy nazwane w umowach, które dostaje rodzina. Nie żadne tam opiekunki

Reklama