Polski koordynator na terenie Niemiec

Drogie Panie czy agencja powinna mieć koordynatora na terenie Niemiec? Przyznam szczerze wyjeżdżam po raz pierwszy przez firmę i dowiedziałam się, że stały kontakt mam tylko z pracownikami w Polsce, a w Niemczech przedstawiciela nie mają...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2012-06-20 09:33:01

alicja40
New member

Polski koordynator na terenie Niemiec

Drogie Panie czy agencja powinna mieć koordynatora na terenie Niemiec? Przyznam szczerze wyjeżdżam po raz pierwszy przez firmę i dowiedziałam się, że stały kontakt mam tylko z pracownikami w Polsce, a w Niemczech przedstawiciela nie mają. Czy tak działa każda agencja czy ja tak trafiłam?

#2 2012-06-20 13:56:25

kasia63
Member

Re: Polski koordynator na terenie Niemiec

z jednej strony przydaje się ktoś taki jak są jakieś problemy a z drugiej -nie jest komfortem żadnym jak ci do domu wpada z 3x w tygodniu obca osoba i wręcz patrzy na ręce.....Mnie się nie trafił nikt taki,ale koleżanki to różnie opowiadają.Jedne firmy maja koordynatorow inne nie i tez jest ok.Ja wszystkie sprawy załatwiam telefonicznie z agencją i na mcu z rodzina ,ale akurat na szczescie trafilam na normalnych ludzi.

#3 2012-06-20 17:23:23

simona1961
Member

alicja40 napisał:

Drogie Panie czy agencja powinna mieć koordynatora na terenie Niemiec? Przyznam szczerze wyjeżdżam po raz pierwszy przez firmę i dowiedziałam się, że stały kontakt mam tylko z pracownikami w Polsce, a w Niemczech przedstawiciela nie mają. Czy tak działa każda agencja czy ja tak trafiłam?

Według mojej wiedzy wiekszość firm koordynatorów na terenie Niemiec nie posiada. Oczywiście mówię tu tylko o Polskich firmach. Niemieckie, a raczej prowadzone przez polskich Nimeców pewnie mają, tak samo jak mają swoje przedstawicielstwa w Polsce! Nie łudziłabym się jednak zbytnio, bo nawet jesli mieliby koordynatora na terenie Niemiec, to cóż on pomoże, skoro priorytetem zawsze jest zadowolenie klienta, a nie pracownika? W skrajnych przypadkach pomagają telefonicznie, ale zawsze z duzym naciskiem na dobre samopoczucie podopiecznego i jego rodziny, niestety!

#4 2012-06-20 17:52:00

jakniew
Member

Mnie firma delegująca do pracy, podała nr tel. i nazwisko Pani  z którą w  RAZIE KONIECZNOŚCI miałabym się skontaktować na terenie  Niemiec, zaznaczając że jest koordynatorką. W rzeczywistości jest to pani, która pracuje u niemieckiego pośrednika i z którą można porozumieć się w j. polskim. Mam  swoje wyobrażenie co do polskiego koordynatora danej firmy. Tak więc osoba mieszkająca w Niemczech, będąca w kontakcie z opiekunkami, natychmiast reagująca na nieprawidłowości - przecież kogoś takiego żadna firma nie utrzymuje w Niemczech!
Z tą koordynacją o której firmy w Polsce piszą na swoich stronach internetowych to pic i tyle. W skrajnych sytuacjach sprawą opiekunki w Niemczech zajmie się ewentualnie ktoś z biura pośrednika niemieckiego z którym polska firma współpracuje.

#5 2012-06-20 17:59:23

simona1961
Member

jakniew napisał:

Mnie firma delegująca do pracy, podała nr tel. i nazwisko Pani  z którą w  RAZIE KONIECZNOŚCI miałabym się skontaktować na terenie  Niemiec, zaznaczając że jest koordynatorką. W rzeczywistości jest to pani, która pracuje u niemieckiego pośrednika i z którą można porozumieć się w j. polskim. Mam  swoje wyobrażenie co do polskiego koordynatora danej firmy. Tak więc osoba mieszkająca w Niemczech, będąca w kontakcie z opiekunkami, natychmiast reagująca na nieprawidłowości - przecież kogoś takiego żadna firma nie utrzymuje w Niemczech!
Z tą koordynacją o której firmy w Polsce piszą na swoich stronach internetowych to pic i tyle. W skrajnych sytuacjach sprawą opiekunki w Niemczech zajmie się ewentualnie ktoś z biura pośrednika niemieckiego z którym polska firma współpracuje.

Nic dodać, nic ująć. Wszystkie kolezanki , które już są w zawodzie jakiś czas, wiedzą, ze pomóc to może tylko znajomośc języka i samodzielna walka o swoje, w sytuacjach tego wymagających! Nie mniej jednak trzeba zawsze myśleć pozytywnie ,że nic się złego nie wydarzy!

#6 2015-05-08 21:04:00

Agnes44
Member

umiesz liczyć, licz na siebie.

#7 2015-05-08 22:34:55

morzy
Member

ja kiedyś potrzebowałam pomocy koordynatora, za cholerę nie szło się do niego dodzwonić, a kiedy się już po paru dniach udało, to on znał tylko język niemiecki, ok, poradziłam sobie, ale i tak mi w niczym nie pomógł

Reklama