Formularz aplikacyjny

Zawsze jeżdżę przez firmy. Ostatnio wysłałam swoją aplikację do agencji, z którą jeszcze nie współpracowałam. Po rozmowie kwalifikacyjnej przesłali mi formularz aplikacyjny do wypełnienia...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Formalności, organizacja wyjazdu Opiekunki za granicę - aktualne tematy :

#1 2012-06-19 11:10:19

helutka
New member

Formularz aplikacyjny

Zawsze jeżdżę przez firmy. Ostatnio wysłałam swoją aplikację do agencji, z którą jeszcze nie współpracowałam. Po rozmowie kwalifikacyjnej przesłali mi formularz aplikacyjny do wypełnienia. Troszkę się nim zdziwiłam, bo w swoim życiu wypełniłam już wiele formularzy, ale w żadnym nie musiałam podawał takich danych jak NIP, PESEL, nie podpisywałam również zgody na przetwarzanie moich danych. Nie odesłałam jeszcze formularza, ponieważ waham się. Proszę poradźcie co mam zrobić? Czy podawałyście już takie dane w swoich formularzach?

#2 2012-06-19 13:50:16

kasia63
Member

Re: Formularz aplikacyjny

helutka -teraz wiele formularzy aplikacyjnych ma rubryczke nt zgody na przetwarzanie danych - zazwyczaj poprostu nie wyrazam na to zgody.Natomiast NIP ,PESEL to owszem tak ale dopiero w momencie jakbys sie na wspolprace zdecydowala,a wczesniej to nie wiem po co im to?W różnych firmach różnie z tym bywa,wszystkich ,nie tylko tych co zatrudniaja opiekunki.Zobacz np w necie jak wysylasz aplikacje do potencjalnego pracodawcy to o przetwarzaniu danych zawsze jest na samycm końcu napisane  ale nr identyfikacyjne tylko na niektorych.

#3 2012-11-20 15:08:19

triga
New member

Re: Formularz aplikacyjny

Teraz chyba kazdy wymaga w cv takiej zgody. Przecież w prawie wszystkich ofertach jest dopisek, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie danych. Nie jest to żaden haczyk, ale raczej zwyczajne zabezpieczenie. Chodzi chyba tylko o przepisy. Inaczej nie moga prowadzić rekrutacji. Tak mi się przynajmniej wydaje. Z NIPem i nr PESEL to może przesada jak na formularz. Chociaż nikt tego nie powinien wykorzystać do innych celów. Ja bym podała, bo nie sądzę, żeby coś mi groziło. Każda agencja wymaga innych rzeczy, a jesli się nie dostosujesz, to możesz mieć problem ze znalezieniem pracy.

Reklama

Stopka forum