punkt w umowie - "świadczenie usług informacyjnych"

W umowie mam zamieszczoną informację: "Tytułem należności za wykonane usługi Informacyjno-Rekrutacyjne w czasie przebywania na terenie Polski Zleceniodawca zobowiązuje się uiszczać Zleceniobiorcy należność w formie co miesięcznej zryczałtowanej kwoty pieniężnej w kwocie stanowiącej wyrażoną w PLN równowartość 100 zł brutto (słownie: sto złotych)" Czy w takim razie ma to polegać tylko na tym, że będę polecać firmę na miejscu? Albo może jest jakiś inny sposób rozliczania tego zlecenia?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-06-12 09:38:58

gosia_1987
Member

punkt w umowie - "świadczenie usług informacyjnych"

W umowie mam zamieszczoną informację: "Tytułem należności za wykonane usługi Informacyjno-Rekrutacyjne w czasie przebywania na terenie Polski Zleceniodawca zobowiązuje się uiszczać Zleceniobiorcy należność w formie co miesięcznej zryczałtowanej kwoty pieniężnej w kwocie stanowiącej wyrażoną w PLN równowartość 100 zł brutto (słownie: sto złotych)"

Czy w takim razie ma to polegać tylko na  tym, że będę polecać firmę na miejscu? Albo może jest jakiś inny sposób rozliczania tego zlecenia?

#2 2012-06-12 12:59:06

simona1961
Member

Re: punkt w umowie - "świadczenie usług informacyjnych"

gosia_1987 napisał:

W umowie mam zamieszczoną informację: "Tytułem należności za wykonane usługi Informacyjno-Rekrutacyjne w czasie przebywania na terenie Polski Zleceniodawca zobowiązuje się uiszczać Zleceniobiorcy należność w formie co miesięcznej zryczałtowanej kwoty pieniężnej w kwocie stanowiącej wyrażoną w PLN równowartość 100 zł brutto (słownie: sto złotych)"

Czy w takim razie ma to polegać tylko na  tym, że będę polecać firmę na miejscu? Albo może jest jakiś inny sposób rozliczania tego zlecenia?

Moim zdaniem chodzi tu o ciągłość zatrudnienia, jesli zjedziesz do Polski na przerwę, to masz umowę zlecenie na usługi informatyczno-rekrutacyjne. Ciągłość ubezpieczenia jest potrzebna do otrzymania kolejnego A1 i karty EKUZ. Ja na przykład mam umowę na roznoszenie ulotek , również w kwocie 1000 brutto, a w zyciu żadnej ulotki nie widziałam na oczy. Musisz mieć tez świadomość, że na pewno te kwotę około 60 zł netto odliczą Ci przy nastepnym wynagrodzeniu za opiekę, przynajmniej ja tak mam. Nie przejmowała bym sie tak bardzo tym zadaniem informacyjno-rekrutacyjnym, no chyba , że firma jest dobra to wtedy jak najbardziej mozesz polecać innym:) robiąc dobry uczynek!

#3 2015-09-17 13:13:28

deizi6183
Member
Od: Saranowo

INTER KADRA NIE WYJASNIA TYLKO PRZESYŁA DRUKI DO WYPEŁNIENIA PRZECIEZ JA NIE BEDE NIKOGO SZKOLIC A JEST TAM TAKI PODPUNKY I PODANA ILOSC GODZIN DO WYKONANIA

#4 2015-09-17 20:09:47

Ksenia
Member

Tu chodzi o polecanie firmy innym osobom a to wiąże sie z werbowaniem nowych osób. Dostajesz ulotki, rozdajesz je i np. chwalisz firme do koleżanki która chce pracowac w opiece i tyle. Pózniej jest jakis druk do wypełnienia i odesłania do firmy ze te czynności wykonałas.

#5 2015-09-18 07:49:24

deizi6183
Member
Od: Saranowo

Ksenia napisał:

Tu chodzi o polecanie firmy innym osobom a to wiąże sie z werbowaniem nowych osób. Dostajesz ulotki, rozdajesz je i np. chwalisz firme do koleżanki która chce pracowac w opiece i tyle. Pózniej jest jakis druk do wypełnienia i odesłania do firmy ze te czynności wykonałas.

Ok dzięki tak będę robiła i ma nadzieje ze się nie przyczepia.POZDRAWIAM

#6 2015-09-18 21:37:38

lene
New member

Ja też muszę wypełniać takie oświadczenie, ilość dni, miejsce, rodzaj pracy, ulotki, rozmowy, itp  Muszę też kwitować odbiór ulotek których nie dostaję. Czy poświadczając nieprawdę nie poniosę kiedyś odpowiedzialności karnej?

#7 2015-09-19 07:17:57

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

lene napisał:

Ja też muszę wypełniać takie oświadczenie, ilość dni, miejsce, rodzaj pracy, ulotki, rozmowy, itp  Muszę też kwitować odbiór ulotek których nie dostaję. Czy poświadczając nieprawdę nie poniosę kiedyś odpowiedzialności karnej?

Według prawa polskiego TAK. Jedna różnica "Poświadczasz czy podrabiasz podpis ???
Kto w celu............ect

#8 2015-09-19 10:36:25

Franciszka
Member

lene napisał:

Odpowiedzialność karna, to nic innego jak konsekwencje za popełnione czyny określane przez prawo jako przestępstwo lub wykroczenie.

"Zgodnie z art. 271 par. 1 kodeksu karnego funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, popełnia przestępstwo. Grozi za nie kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat".

Lene, nie jesteś żadną z osób wymienioną w powyższym artykule. Postępując w sposób jaki opisałaś jesteś zmuszana przez firmę do takiej praktyki. Tak nie powinno być, oczywiście możesz odmówić, bo masz wybór. Podpisując, zgadzasz się na takie rozwiązanie czy praktykę proponowaną przez firmę z którą jesteś związana umową. Poświadczasz we własnym imieniu, ale na rzecz firmy a na dodatek taki dokument ma niewielkie znaczenie prawne.

Reklama