Odpowiedzialnosc cywilna za szkody wyrzadzone podczas pracy

Jak moge sie ubezpieczyc wl od odpowiedzialnosci cywilnej?

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-06-06 15:58:41

bernadeta
Member

Odpowiedzialnosc cywilna za szkody wyrzadzone podczas pracy

Jak moge sie ubezpieczyc  wl od odpowiedzialnosci cywilnej?

#2 2012-06-06 16:55:20

Barbara45
Member

Re: Odpowiedzialnosc cywilna za szkody wyrzadzone podczas pracy

wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W niemczech ok 10 euro na miesiąc

#3 2012-06-06 17:57:23

bernadeta
Member

Ale ja pracuje na umowe zlecenia w polskiej firmie, jestem oddelegowana do pracy w Niemczech. Do tej pory firma z ktora wspolpracowalam wykupywala nam polise oc, teraz obecna nie i niestety przytrafil mi sie wypadek przy pracy, nie jestem tez zameldowana tutaj.
W Polsce sie dowiadywalam w dwoch ubezpieczalniach , moge sie tylko ubezpieczyc jak prowadze dzialalnosc , a nie na etacie. Pozdrawiam

#4 2012-06-06 18:59:40

Barbara45
Member

Ale można się też normalnie ubezpieczyć w niemczech. Wtedy jest się chronionym nie tylko na wypadek spowodowania strat w domu podopiecznego ale jak np. idąc po zakupy niechcący przewrócisz komuś zaparkowany rower i dana osoba będzie domagać się od ciebie zwrotu kosztów naprawy. Wtedy takie koszty pokryje ubezpieczenie. Takie przypadki w niemczech wcale nie należą do rzadkości. Większość niemców ma wykupione takie ubezpieczenie. TO trochę tak jak w Stanach Zjednoczonych można w filmach zaobserwować te wszystkie pozwy o odszkodowania pod byle pretekstem. Tylko tu jak i w Stanach spotyka się to na codzień.
Jak się nie ma takiego ubezpieczenia a nie daj boże coś się przytrafi nawet jak by się nie było winnym spowodowania szkody to można mieć mega problemy. Bo jak ktoś cię pozwie o odszkodowanie to ty musisz sprawe oddać do sądu i udowodnić że to nie prawda i pokryć koszty tego procesu z własnej kieszeni. Ale najpierw oczywiście zapłacić odszkodowanie a potem ubiegać się o zwrot jeżeli uda ci się udowodnić w sądzie swoją niewinność. Jak mas wykupione ubezpieczenie to wezwanie do zapłaty oddajesz ubezpieczycielowi i już on się tym zajmuje.

#5 2012-06-06 19:04:46

jakniew
Member

Barbara45 napisał:

Ale można się też normalnie ubezpieczyć w niemczech. Wtedy jest się chronionym nie tylko na wypadek spowodowania strat w domu podopiecznego ale jak np. idąc po zakupy niechcący przewrócisz komuś zaparkowany rower i dana osoba będzie domagać się od ciebie zwrotu kosztów naprawy. Wtedy takie koszty pokryje ubezpieczenie. Takie przypadki w niemczech wcale nie należą do rzadkości. Większość niemców ma wykupione takie ubezpieczenie. TO trochę tak jak w Stanach Zjednoczonych można w filmach zaobserwować te wszystkie pozwy o odszkodowania pod byle pretekstem. Tylko tu jak i w Stanach spotyka się to na codzień.
Jak się nie ma takiego ubezpieczenia a nie daj boże coś się przytrafi nawet jak by się nie było winnym spowodowania szkody to można mieć mega problemy. Bo jak ktoś cię pozwie o odszkodowanie to ty musisz sprawe oddać do sądu i udowodnić że to nie prawda i pokryć koszty tego procesu z własnej kieszeni. Ale najpierw oczywiście zapłacić odszkodowanie a potem ubiegać się o zwrot jeżeli uda ci się udowodnić w sądzie swoją niewinność. Jak mas wykupione ubezpieczenie to wezwanie do zapłaty oddajesz ubezpieczycielowi i już on się tym zajmuje.

Bardzo dobrze, że opisałaś sprawę szerzej. Napisz jak nazywa się to ubezpieczenie po niemiecku, pomyślałam żeby poruszyć to z rodziną aby pomogli mi to załatwić. Oczywiście, w Niemczech tak jest że można się po uszy za szkodę albo posądzenie o szkodę "utopić".

#6 2012-06-06 19:15:49

bernadeta
Member

Dziekuje Barbaro, 10 euro to taniej niz ja teraz musze placic ponad 100 euro! Jak pracowalam na dzialalnosc to agencja zawierala w moim imieniu polise oc, szesc lat temu to bylo 7 euro na miesiac, poprostu mi odciagali z pensji. Teraz bylam pewna ze jestem ubezpieczona , pracuje w porzadnej firmie.

#7 2012-06-06 19:17:46

bernadeta
Member

Wtedy mialam ubezpieczenie w czasie pracy i w czasie wolnym, tak jak piszesz. Haftversicherung?

#8 2012-06-06 20:34:15

kasia63
Member

Barbaro -napisz jakie warunki tzreba spełnic do tego ubezpieczenia -czy trzeba byc zamedowanym?czy jak się ma w PL działalnosc to wystarczy polskie ubezbieczenie ewentualne inne szczegóły-na pewno się nam to przyda.

#9 2012-06-06 20:57:01

Barbara45
Member

Haftpflichtversicherung. Z tego co wiem nie ma żadnych konkretnych warunków poza tym że podpisujesz umowe na określony czas np. rok i miesięczne opłaty są potrącane z konta (niemieckiego oczywiście)

#10 2015-01-29 11:52:07

pinmikaa
New member

Czy jeśli wrócę 15.06 - piątek (to też będzie ostatni dzień umowy), a w Urzędzie Pracy zarejestruję się  18.06 - poniedziałek, to czy ciągłość jest zachowana czy nie? Niby jest dwa dni przerwy, ale z drugiej strony to 70-414
weekend i nie ma możliwości się zgłosić.
Może któraś z Was ma więcej informacji na ten temat?

Ostatnio edytowany przez pinmikaa (2015-01-29 11:52:47)

#11 2015-01-29 17:41:39

barbara.b
Member

pinmikaa napisał:

Czy jeśli wrócę 15.06 - piątek (to też będzie ostatni dzień umowy), a w Urzędzie Pracy zarejestruję się  18.06 - poniedziałek, to czy ciągłość jest zachowana czy nie? Niby jest dwa dni przerwy, ale z drugiej strony to 70-414

nie będziesz ubezpieczona na weekend

#12 2015-01-29 18:00:36

urszula47
Member

pinmikaa napisał:

Jestes ubezpieczona do 30dni od wygasniecia umowy(jezeli oczywiscie firma placi Zus),mozesz isc do lekarza po zwolnienie tez i korzystac z tzw zasilku chorobowego .Moze sa jakies wynalazki stosowane przez firme .ale zadzwonic mozesz do Pup i podpytac czy do Zusu napisac?

#13 2015-01-29 19:18:39

ania1968
Member

pinmikaa napisał:

Czy jeśli wrócę 15.06 - piątek (to też będzie ostatni dzień umowy), a w Urzędzie Pracy zarejestruję się  18.06 - poniedziałek, to czy ciągłość jest zachowana czy nie? Niby jest dwa dni przerwy, ale z drugiej strony to

Masz 7 dni na zarejestrowanie się w Pup

Ostatnio edytowany przez ania1968 (2015-01-29 19:19:11)

#14 2015-01-29 23:05:37

Gabi55
Member

barbara.b napisał:

pinmikaa napisał:

nie będziesz ubezpieczona na weekend

A to jakim cudem?
Ubezpieczenie zdrowotne działa jeszcze 30 dni od ustania stosunku pracy czy zlecenia.
Inaczej jest z chorobowym (L-4) ....należy zachorować w ciągu 10 czy 14 dni od ustania zatrudnienia i zwolnienie nie może być krótsze niż 2 tygodnie - przy um. o pracę;
przy zleceniu tak samo, ale składka chorobowego musi być przedtem płacona cięgiem przez co najmniej 90 dni.

Ostatnio edytowany przez Gabi55 (2015-01-29 23:06:45)

#15 2019-12-05 14:12:25

maxx44
Member

Dobrym pomysłem jest szukanie polisy przez jakąś porównywarkę. Można i czas i nerwy zaoszczędzić, kiedyś sprawdzałem sobie składki – na piechotę, czyli od firmy do firmy chodziłem i po 3 krotnym wypełnieniu tych samych danych już miałem dość...Profesjonalnie działa na pewno strona https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl … tor/oc-ac/ tutaj biorą pod uwagę 60 kilka różnych ofert, także nie ma takiej sytuacji, że wysyłają Twój formularz do 2 -3 towarzystw tylko...i to jeszcze tych nie do końca korzystnych.

Ostatnio edytowany przez maxx44 (2019-12-05 14:12:36)

#16 2020-01-19 17:50:14

paniusiabogusia01
Member

maxx44 napisał:

Dobrym pomysłem jest szukanie polisy przez jakąś porównywarkę. Można i czas i nerwy zaoszczędzić, kiedyś sprawdzałem sobie składki – na piechotę, czyli od firmy do firmy chodziłem i po 3 krotnym wypełnieniu tych samych danych już miałem dość...Profesjonalnie działa na pewno strona https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl … tor/oc-ac/ tutaj biorą pod uwagę 60 kilka różnych ofert, także nie ma takiej sytuacji, że wysyłają Twój formularz do 2 -3 towarzystw tylko...i to jeszcze tych nie do końca korzystnych.

Dzięki za info, sprawdze

Reklama