ja chcę do domu... :( tęsknię :(

zima sie kończy, coraz lepsza pogoda, a ja mam kryzys.. tęsknię za mężem, córkami.. ale wiem że to przejciowe, kwestia przyzwyczajenia się.. dawno nie widziałam się z nimi, no ale już niedługo wracam...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Helper 24 - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2011-02-06 18:25:56

Anonim15
New member

ja chcę do domu... :( tęsknię :(

zima sie kończy, coraz lepsza pogoda, a ja mam kryzys.. tęsknię za mężem, córkami.. ale wiem że to przejciowe, kwestia przyzwyczajenia się.. dawno nie widziałam się z nimi, no ale już niedługo wracam...  pozdrawiam was gorąco

#2 2011-02-17 18:54:05

Beatrycze
Member

Re: ja chcę do domu... :( tęsknię :(

Moje koleżanki które od lat wyjeżdżają ze mną też wielokrotnie miały różne chwile załamania. Ale trzeba niestety zdecydować czego się chce i co się bardziej opłaca. Moim zdaniem praca w Polsce na dwóch etatach jako pielęgniarka w domu spokojnej starości za jeszcze mniejsze pieniądze to też jest niedorzeczność! Anonim, chwilę jeszcze popracujesz, uzbierasz pieniądze i zjedziesz do domu na dłuższy urlop smile spokojnie, trzymaj się :*

#3 2011-02-18 00:06:58

Anonim15
New member

hej Beatrycze smile mi już jest lepiej, telefony do domu, rozmowy z mężem, córkami działają cuda smile teraz na szczęście jestem w domu, mogę się nimi nacieszyć, a potem znowu pojade z radościa z naszym helperem do pracy smile

#4 2011-02-23 19:01:28

alessandra
Gość

Tęsknota za domem czy pracą jest w tej robocie najgorsza. Ile ja nocy przepłakałam, a ile moja córcia i synek ? Ale dzieciom tłumaczymy zawsze, że mamusia musi jechać po pieniażki. No i teraz mam rodzinę taką, że mogę dzwonić ile chcę. Bo wcześniej to było różnie. Więc codziennie rozmawiamy i jest lepiej, mniej boli rozłąka.

#5 2011-03-11 05:19:11

lili
Gość

Zgadza się, ta firma oferuje nam lipę, a nie pracę.  Helper 24 to oszust. Z umową byłam w inspekcji pracy. Okazało się, że firmy typu Helper 24, czyli tzw agencje pracy tymczasowej biorą pieniacze od Niemnców z góry, a nam na delegacje nie dają nic. Nie zawierają w umowie gdzie będziemy spały i co będziemy jadły, chociaż na delegacje i wyżywienie wg kodeksu pracy powinniśmy dostawać z góry. Umowa to nie żaden etat, tylko pół etatu w Polsce, czyli na delegacji nic, a przypominam pracę mamy wykonywać na terenie Niemiec, co już jest niezgodne z kodeksem pracy. 30% wg umowy to usługi opiekuńcze, a 70% usługi sprzątania, zastanówmy się czy wszystkie jesteśmy przygotowane do zawodu sprzątaczki, bo do opieki na pewno. Następna rzecz to odpowiedzialność za zepsute urządzenia w domu, wg umowy spada na nas. Urządzenia domowe mamy prawo wykorzystywać tylko do pracy i na zlecenie Niemca, więc nie wolno nam wyprać rzeczy, czy zrobić sobie herbaty bez jego zgody, a w takim razie jesteśmy na jego lasce, to obóz koncentracyjny, nie praca. Nie wyliczono nam w umowie dokładnych godzin pracy, wynagrodzenia za nocki oraz za weekendy, czyli wg umowy pracujemy 4 godziny dziennie przez 5 dni, a resztę na czarno. Dziewczyny nie podpisujcie tej umowy, za nim podpiszecie husteczkę, idźcie do prawnika. Panie w ciągu 5 minut potrafią przysłać nową inną umowę, tak jakby prawnik siedział nad nimi 24h na dobę albo miały ją gotową. Te wszystkie agencje to oszuści w biały dzień. Żądajcie umów na minimum 7 dni wcześniej, te panie umowy przysyłają w dzień waszego wyjazdu, abyście nie miały czasu się nad nią zastanowić. Jeżeli agencje biorą z góry, to starajcie się z Niemcem zawrzeć taką umowę same, działalność możemy sobie same otworzyć i te pieniądze na nią przeznaczyć. Nie dawajmy się pracy na czarno i oszustom. Żle mamy w Polsce, a wyjeżdżając do pracy za granice liczymy na lepszy byt, a nie na poniewierkę i straty. Chcecie wg umowy 300 euro to powodzenia, ja zostałam i w poprzedni czwartek nie podpisałam tej umowy. Mało tego wypowiedziałam umowę przedwstępną i z umową przysłaną mi przez panie z Helper 24 wybrałam się do Państwowej Inspekcji Pracy w swoim mieście, panie tylko straszą, że załatwiły wam kontrakt i nie możecie się teraz wycofać, to wszystko co napisały w umowie nie trzyma się kupy, jeśli chodzi o prace za granicą. Takie agencje powinno się zamykać i szkoda, że działają na rynku, bo niestety mają do tego prawo, a my godzimy się na to, co podpiszemy. Pozdrawiam, Lili. Tyle.

#6 2011-03-18 07:41:59

Joanna Bu
New member

Też słyszałąm o takich praktykach, o których pisze lily. Trzeba mieć się na baczności.

#7 2011-04-01 14:37:00

aneta
Gość

ja bylam z firmy helpner 24 i jestem bardzo zadowolona.

Reklama