Jak nazywa się nieprzemakalne prześcieradło po niemiecku? Proszę o pom

Witam serdecznie, muszę kupić nieprzemakalne prześcieradło (w aptece chyba dostanę? ) dla podopiecznego. Jak nazywa się takie prześcieradło wielokrotnego użytku? (Chodzi mi o takie jakby z grubszej tkaniny ale nieprzemakalne, które można prać)...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Choroby wieku starczego podopiecznych - aktualne tematy :

#1 2014-05-01 10:13:44

felicja
Member

Jak nazywa się nieprzemakalne prześcieradło po niemiecku? Proszę o pom

Witam serdecznie, muszę kupić nieprzemakalne prześcieradło (w aptece chyba dostanę? ) dla podopiecznego. Jak nazywa się takie prześcieradło wielokrotnego użytku? (Chodzi mi o takie jakby z grubszej tkaniny ale nieprzemakalne, które można prać). Z góry dziękuję za pomoc smile

#2 2014-05-01 10:30:32

urszula47
Member

Re: Jak nazywa się nieprzemakalne prześcieradło po niemiecku? Proszę o pom

Chyba w Aptece nie dostaniesz tego w wersji do prania ?tu masz linka http://www.medpex.de/unterlagen/W sklepach z posciela byc moze lub specjalistycznych ze sprzetem medycznym/Bettschutzeinlage zum waschen/.smile

#3 2014-05-01 10:46:03

kryspinka
Member

w aptece przysługuje 2 na rok dla podopiecznego sa takie na całe łózka na gumki i te tzw połowki zapytaj lekarza o to bo to jest na receptę przynajmniej ja tak mam ide do apteki raz na rok zanosze recepte na pampersy i do tego mogę sobie dobrac rekawiczki gumowe,chusteczki nawilżające,2 razy do roku te podkłady ,te gumowe podkolanówki.ja myslę że jak powiesz gummiunterlage to powinni wiedziec o co chodzi.zapytaj najpierw co przysługuje pdp w ramach recepty bo wiadomo co land to obyczaj.co miesiąc ustalam sobie w aptece ile czego potrzebuje i przynajmniej z tym nie ma problemu

#4 2014-05-01 11:23:39

felicja
Member

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Podopieczny nie ma problemu z nietrzymaniem moczu tylko robi w nocy siku do kaczki i już drugi raz ta kaczka mu się na materac wylała a wiecie jak to schnie cholerstwo długo... Kupiłabym takie prześcieradło nawet nie na receptę tylko normalnie (jedno spokojnie starczy, bo nie co noc takie wpadki się zdarzają), z lekarzem nie będę rozmawiać bo mój podopieczny by się wstydził, strasznie trudno mu się pogodzić z ograniczeniami wieku.

#5 2014-05-01 11:58:25

amelia
Przyjaciel Forum

Droga felicjo! Myślę , że to nie zbyt dobry pomysł aby nie mówić o tym lekarzowi. Starość postępuje i powoli należy się z tym oswajać. Twój pdp nie jest wyjątkiem. Na ogół wszyscy starsi ludzie nie chętnie przyznają się do swoich ułomności. Niestety często też przed rodziną i lekarzem. Najbardziej cierpi wówczas opiekunka, która posiada te wszystkie tajemnice i z nimi się męczy. Często rodzina dziwi się, że nagle sytuacja się pogorszyła. No przecież do tej pory wszystko było cacy.

Naszym zadaniem jest uświadomienie rodziny a i samego podopiecznego, że starość postępuje a my jako opiekunki (owie) jesteśmy tu między innymi po to by im to  uświadomić i pomóc się z tymi problemami uporać.

Możesz przecież dziadziowi wytłumaczyć, że to żaden wstyd.( bo i nie jest to wstyd).

Też miałam problem jak dziadzio miał zawroty głowy i się przewracał ale jak przyszła komisja do spraw inwalidztwa, to dziadzio mówił, że on jest zdrów i nic mu nie dolega.

Naraziłam się dziadziowi wówczas (na dwa dni ) i powiedziałam lekarzowi prawdę. Wytłumaczyłam na czym polega jego zachowanie.
Z początku nawet córka która była przy tym obecna , była zdziwiona, że wbrew dziadkowi wygadałam jego tajemnicę.

Skończyło się tym że dziadziowi przyznano grupę wyżej a moje zachowanie pochwalono.

#6 2014-05-01 12:11:51

felicja
Member

Amelio, nie chodzi mi o to, żeby nie mówić lekarzowi o stanie podopiecznego, bo mój podopieczny doskonale zdaje sobie z niego sprawę i przy cotygodniowych wizytach u lekarz sam opowiada, że mu ubieranie dłużej czasu zajmuje, że przy zakładaniu butów potrzebuje mojej pomocy, co tydzień temu jeszcze sam robił (fakt, że z trudem, ale robił). Gdyby zaczął się moczyć w nocy, pewnie wymagałoby konsultacji z lekarzem. Dziadek niedowidzi, więc logiczne że może zdarzyć mu się rozlać mocz z kaczki. Nie będę robiła afery i zawstydzała dziadka dodatkowo, już i tak przede mną mu głupio było. Sam prześcieradło zdjął i wrzucił do pralki smile  Kupię prześcieradło i po problemie, chodzi tylko o to, żeby nie musieć materaca tak długo suszyć:)

#7 2014-05-01 12:17:38

amelia
Przyjaciel Forum

felicja napisał:

Amelio, nie chodzi mi o to, żeby nie mówić lekarzowi o stanie podopiecznego, bo mój podopieczny doskonale zdaje sobie z niego sprawę i przy cotygodniowych wizytach u lekarz sam opowiada, że mu ubieranie dłużej czasu zajmuje, że przy zakładaniu butów potrzebuje mojej pomocy, co tydzień temu jeszcze sam robił (fakt, że z trudem, ale robił). Gdyby zaczął się moczyć w nocy, pewnie wymagałoby konsultacji z lekarzem. Dziadek niedowidzi, więc logiczne że może zdarzyć mu się rozlać mocz z kaczki. Nie będę robiła afery i zawstydzała dziadka dodatkowo, już i tak przede mną mu głupio było. Sam prześcieradło zdjął i wrzucił do pralki smile  Kupię prześcieradło i po problemie, chodzi tylko o to, żeby nie musieć materaca tak długo suszyć:)

OK. Może masz rację. Jesteś tam najbliżej  całej tej sytuacji. I masz prawo decydować i robić jak uważasz za stosowne.
Z mojej strony była to mała uwaga , która nie musi być trafna .
pzdr

#8 2014-05-01 13:11:14

urszula47
Member

amelia napisał:

felicja napisał:

OK. Może masz rację. Jesteś tam najbliżej  całej tej sytuacji. I masz prawo decydować i robić jak uważasz za stosowne.
Z mojej strony była to mała uwaga , która nie musi być trafna .
pzdr

Amelio mialas racje ,ze to opiekunka duzo potrafi zmienic !A jak nie chce to juz jej sprawa:):)niedwidzacy dziadek tez powinien miec podklady na recepte ,to zaden wstyd .Moj jeden podopoieczny byl calkowicie sprawny,ale nosil specjalne wkladki mial tez podklad/zawsze czysty byl ale wlal go miec /.Smialismy sie z tego sami.Zawsze na wesolo i da sie poprawic komfort .

#9 2014-05-01 14:02:45

jolki
Member

felicja napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Podopieczny nie ma problemu z nietrzymaniem moczu tylko robi w nocy siku do kaczki i już drugi raz ta kaczka mu się na materac wylała a wiecie jak to schnie cholerstwo długo...

Jesteś pewna, że tylko mu się ulewa z kaczki?
Ja też tak myślała, ale do czasu. Teraz uważam, żeby na noc za dużo nie pił. Jest znacznie lepiej. Czasami codziennie musiałam zmieniać pościel. Oczywiście mam gumowe prześcieradła i jednorazowe podkłady.

#10 2014-05-01 15:12:37

kryspinka
Member

to przeciez nie musisz wszystkiego wyjasniac przy dziadku lekarzowi na pewno znajdziesz ta chwile żeby zapytac o taka rzecz a podkladu tez nie nie dasz bo dziadkowi będzie wstyd nie rozumiem sama sobie robisz zle nie dziadkowi.starosc ma to do tego że przychodzi czy chcemy tego czy nie i niestety rzadko bywa piekna przyjdzie dzień kiedy to nie będzie wylewanie sie tylko z kaczki i będa potrzebne pampersy lepiej powoli dziadka do takich rzeczy przyzwyczajac bo potem będzie problem.ale rób jak uważasz zapytaj w aptece na pewno będą mieli

#11 2014-05-01 15:39:39

ANTONIA***
Member

Witaj Felicjo,

nigdy nie miałam dziadka do opieki, ale o ile się orientuję to panowie mają do siusiania Urinflaszen , a nie kaczki. Może źle Cię zrozumiałam. Wkładają te swoje nędzne resztki męskości tam gdzie
trzeba i nie ma mowy, żeby coś się ulało. Chyba, że faktycznie za dużo, przed pójściem do łóżka, pił.
Gdyby córka okazała się osobą kooperatywną, zgodziła by się na kupno specjalnych podkładek do , które kładzie się na prześcieradło. Zasugeruj jej...

100 Stück 60 x 90 cm 6-lagig Zellstoff Krankenunterlagen Wickelunterlagen Inkontinenz blau 100 Stück von A&G
EUR 24,80

Są nieprzemakalne . Parę moich babć miało takowe i sprawdzały się wspaniale. Czy je dostaniesz w aptece, nie wiem.Wiem, że są w sklepach sanitarnych.

Pozdrawiam...

#12 2014-05-01 19:33:35

amelia
Przyjaciel Forum

Urinflasche  i kaczka , to to samo. smile

#13 2014-05-01 21:03:09

ALEX52
Member

ANTONIA*** napisał:

Witaj Felicjo,

nigdy nie miałam dziadka do opieki, ale o ile się orientuję to panowie mają do siusiania Urinflaszen , a nie kaczki. Może źle Cię zrozumiałam. Wkładają te swoje nędzne resztki męskości tam gdzie
trzeba i nie ma mowy, żeby coś się ulało. Chyba, że faktycznie za dużo, przed pójściem do łóżka, pił.
Gdyby córka okazała się osobą kooperatywną, zgodziła by się na kupno specjalnych podkładek do , które kładzie się na prześcieradło. Zasugeruj jej...

100 Stück 60 x 90 cm 6-lagig Zellstoff Krankenunterlagen Wickelunterlagen Inkontinenz blau 100 Stück von A&G
EUR 24,80

Są nieprzemakalne . Parę moich babć miało takowe i sprawdzały się wspaniale. Czy je dostaniesz w aptece, nie wiem.Wiem, że są w sklepach sanitarnych.

Pozdrawiam...

Moze i sie nie uleje ale jak dziadek zaspany albo niedowidzi to czesto jest tak ze wlasnie wyleje te siuski na lozko moj tez to ma i czesto w nocy musze mu zmieniac posciel.

#14 2014-05-01 21:28:41

felicja
Member

Dziewczyny! Nie chodzi o to, żeby odsuwać od siebie, podopiecznego i rodziny myśli o starości, ułomności itp., tylko uważam że nie ma potrzeby BEZ POWODU zawstydzać dziadka i robić zamieszanie z lekarzem dla jednego prześcieradła.

Podopieczny na 100% nie ma kłopotu z nietrzymaniem moczu, w ciągu 2 miesięcy zdarzyło mu się drugi raz wylać mocz z kaczki, Urinflasche czy co tam chcecie,  na materac (w obu przypadkach zmoczony został bok materaca, więc ewidentnie nie popuścił w nocy pod siebie).

ANTONIA*** - podczas załatwiania potrzeby ulać się nie uleje ale po oddaniu moczu trzeba tę kaczkę/ Urinflasche odłożyć i potrafię sobie wyobrazić, że dla 90-letniego dziadka może się czasem coś wymknąć z rąk:)
Nie chcę też jednorazowych podkładów, bo się marszczą i gniotą. Przy conocnym moczeniu sprawdzają się świetnie ale tutaj nie zdadzą egzaminu.

kryspinka - gdy uważałam, że dziadkowi potrzebny jest rollator, bardzo długo namawiałam i przekonywałam do niego ale postawiłam na swoim . Wiem, kiedy muszę twardo i asertywnie powiedzieć, że coś jest potrzebne i coś trzeba zrobić. W tej sytuacji naprawdę nie ma konieczności jakiejkolwiek interwencji ze strony lekarza czy rodziny. Tzn wiecie, rozmawiam z córką, opowiadam o wydarzeniach ale przecież nie będę jej prosić o załatwienie podkładu (mieszka 200km stąd), kiedy sama mogę iść do apteki i kupić. Jak nie dostanę w aptece ruszę dalej.

Mi się zdarzyło parę razy wylać wodę z butelki, bo często piję w nocy. A co dopiero dziadkowi:) Nie sądziłam, że niewinne pytanie o prześcieradło wywoła taką dyskusję:)

Ok, Bettschutzeinlage, jutro jak zdążę, zapytam w aptece:)

To jeszcze dla rozluźnienia historia z rollatorem. PDP rollatora nie chciał, bo on przecież jeszcze sam chodzi o lasce i mu niepotrzebny, co sąsiedzi powiedzą itd. Teoretycznie rację ma, bo na spacerki chodzimy bez rollatora i daje radę bez większego problemu . Ale widzę, że z miesiąca na miesiąc stan się odrobinę pogarsza, więc lepiej żeby był i czekał w razie czego a i dziadek też niech się przyzwyczaja. Poza tym co jakieś dwa miesiące jeździmy z dziadkiem pociągiem do Augenklinik i  to już jest nieco problematyczne, bo z reguły nie ma gdzie usiąść a bilet trzeba kupić, potem na pociąg czekać, to zawsze trochę trwa. No i ostatnio, już rollator stał w piwnicy, mówię do dziadka tak 3 dni wcześniej, że może weźmiemy rollator na wycieczkę do Augenklinik. Pierwszego dnia wielkie oburzenie, że on jeszcze sam może chodzić i w ogóle, mało laską nie dostałam. Drugiego dnia wniosłam rollator do dużego pokoju, pooglądaliśmy jak się rozkłada, składa, hamulce jak działają itd. W efekcie tych podchodów na wycieczkę do Augenklinik wzięliśmy rollator, dziadek szedł przy lasce a ja obok przy rollatorze, który służył dziadkowi tylko jako przenośna ławeczka:) Po powrocie dziadek przyznał mi rację, że z rollatorem łątwiej ale i tak kazał mi go wynieść do piwnicy. Niech czeka na następną wycieczkę do Augenklinik:)

#15 2014-05-01 22:07:39

jolki
Member

Felicja,Ty się nie denerwuj. Każdy , kto miał jakieś doświadczenie w tym temacie, chce Ci pomóc.
A pro pos odległości. Wszystko można zamówić przez internet z dostawą do domy. Nawet z Nowego Jorku.
Pozdrawiam, miłej nocki     smile

#16 2014-05-02 00:10:17

pfleger
Member

W Aptece na 99% tego nie kupisz.
Waschbare Bettschutzeinlagen ,     waschbare Krankenunterlage....   nazw wiele a chodzi w sumie o to samo gruby material o wymiarach plus minus 90×90 cm, ktory chroni materac przed moczem/wodą itd . trzeba sie liczyc z wydatkiem rządu 20€.

#17 2014-05-02 08:12:02

kryspinka
Member

pfleger napisał:

W Aptece na 99% tego nie kupisz.
Waschbare Bettschutzeinlagen ,     waschbare Krankenunterlage....   nazw wiele a chodzi w sumie o to samo gruby material o wymiarach plus minus 90×90 cm, ktory chroni materac przed moczem/wodą itd . trzeba sie liczyc z wydatkiem rządu 20€.

ja mam zawsze w aptece wszystko ale jak to mówią metryka na końcu języka może trzeba wczesniej zamówić i będzie wystarczy zapytać .co do dyskusji nie ma tego złego czasem komus jeszcze może sie przydać różne ludzie problemy mają a tu wszystko wyłożone na wszystkie strony

Reklama