referencje od rodzin

Ostatnio agencje pracy prosiły mnie o referencje od poprzednich rodzin. Wcześniej nie było "mody" na branie jakiegoś pisemnego zaświadczenia. Zastanawiałam się czy dzwonić do córki mojej podopiecznej...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Niemczech - aktualne tematy :

#1 2012-05-29 13:29:51

Ilonka_P
New member

referencje od rodzin

Ostatnio agencje pracy prosiły mnie o referencje od poprzednich rodzin. Wcześniej nie było "mody" na branie jakiegoś pisemnego zaświadczenia. Zastanawiałam się czy dzwonić do córki mojej podopiecznej. Tylko waham się, bo ta Pani, którą się opiekowałam już nie żyje... Myślicie, że wypada? Albo czy mogę podać poprostu numer bezpośrednio do rodziny? Ale to chyba powinnam ich uprzedzić?

#2 2012-05-29 15:32:00

jakniew
Member

Re: referencje od rodzin

Ilonka_P napisał:

Ostatnio agencje pracy prosiły mnie o referencje od poprzednich rodzin. Wcześniej nie było "mody" na branie jakiegoś pisemnego zaświadczenia. Zastanawiałam się czy dzwonić do córki mojej podopiecznej. Tylko waham się, bo ta Pani, którą się opiekowałam już nie żyje... Myślicie, że wypada? Albo czy mogę podać poprostu numer bezpośrednio do rodziny? Ale to chyba powinnam ich uprzedzić?

Powinnaś śmiało poprosić rodzinę o referencje, tym bardziej że Twoja podopieczna już nie żyje. Wyjasnij rodzinie, że szukać nowej pracy i firma chce mieć potwierdzenie, że pracowałaś z Niemczech i jak zostałaś przez rodzinę oceniona. Tak było w moim przypadku, kiedy pracowałam na czarno. Referencje przysłano mi mailem, wydrukowałam i to było fajne bo na mailu była też wizytówka rodziny włącznie z ich numerem telefonu.

#3 2012-05-29 16:13:57

Barbara45
Member

Ja miałam podobną sytuację z pierwszą rodziną u której byłam. Też nie pomyślałam o tym by brać referencje. Choć upłynęło sporo czasu i obaj moi podopieczni(małżeństwo)  zmarli w międzyczasie zadzwoniłam do syna i spytałam czy by nie mógł mi referencji wystawić. Nie było z tym najmniejszego problemu. Napisany tekst wysłał mi najpierw e-mailem do sprawdzenia i czy jestem zadowolona smile a potem przesłał mi pisemnie na mój adres.

#4 2012-06-04 08:57:01

katarzynka
Member

Jeśli chodzi o referencje to ostatnio rodzina zapytała mnie co chce, żeby tam było napisane. Więc ładnie ubrałam w słowa to co robiłam i mam gotowy dokument. Nigdy nie ma z tym problemu, im to w sumie bez różnicy, a dla nas to jest dość ważne przy szukaniu kolejnej pracy.

#5 2012-06-04 10:44:34

krysia60
New member

Koniecznie zadzwoń i poproś o referencje. Sama tak robiłam. Udało mi się od większości rodzin uzyskać referencje pisemne. Co do telefonicznych to myślę, że najpierw powinnaś powiadomić o tym rodzinę swojego poprzedniego podopiecznego. Nie każdy wyraża na to zgodę, więc po co później mieć jakieś problemy.

#6 2013-03-29 16:11:29

swistak
Member

krysia60 napisał:

Koniecznie zadzwoń i poproś o referencje. Sama tak robiłam. Udało mi się od większości rodzin uzyskać referencje pisemne. Co do telefonicznych to myślę, że najpierw powinnaś powiadomić o tym rodzinę swojego poprzedniego podopiecznego. Nie każdy wyraża na to zgodę, więc po co później mieć jakieś problemy.

zbieram referencje od kazdego gdzie pracowalam, wszystkie trzymam w koszulce nawet w komputerze ale przyznam sie szczerze, ze jeszcze nikt mnie o nie nie poprosil ani agencja ani rodzina

i nie wiadomo czy kiedykolwiek mi sie to kiedys przyda   ale co mi to szkodzi zbierac---wiecej makulatury

Reklama