zdrowa dieta

zdrowa dieta http://maratonczyksklep.pl/

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Kuchnia dla seniora - aktualne tematy :

#1 2014-04-07 15:58:06

SklepM
New member

zdrowa dieta

zdrowa dieta

http://maratonczyksklep.pl/

#2 2016-11-23 13:22:45

amorka
New member

Re: zdrowa dieta

Ja spróbowałabym genodiety, o której od znajomej słyszałam ostatnio sporo dobrego. Zajrzyjcie na http://www.dfmedica.eu/ , gdzie znajdziecie specjalistów wykonujących właśnie tego typu badania.

#3 2016-12-19 07:15:44

Eliza
Member

Zdrowa dieta, to taka w której jest minimalna ilość szkodliwych przede wszystkich cukrów i tłuszczów które sprawiają, że przybieramy na wadze oraz w perspektywie czasu doprowadzają do zaburzeń metabolicznych jak cukrzyca czy miażdżyca.
Obecnie wielu dietetyków prowadzi strony/blogi można zaglądać i czytać co proponują. Np http://sports-med.pl/ (mogą też ułożyć dietę, za pośrednictwem maila).

#4 2016-12-19 22:13:18

zuzanna.gas
New member

zdrowa dieta to podstawa

Ostatnio edytowany przez zuzanna.gas (2017-01-17 16:03:38)

#5 2016-12-20 07:50:52

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

zuzanna.gas napisał:

zdrowa dieta to podstawa

Jak dostaniesz dwa dni pod rząd bułkę na parze na obiad Heffeklusse to zmienisz zdanie

#6 2016-12-20 10:47:38

squonk
Member

Eliza napisał:

Zdrowa dieta, to taka w której jest minimalna ilość szkodliwych przede wszystkich cukrów i tłuszczów które sprawiają, że przybieramy na wadze oraz w perspektywie czasu doprowadzają do zaburzeń metabolicznych jak cukrzyca czy miażdżyca.
Obecnie wielu dietetyków prowadzi strony/blogi można zaglądać i czytać co proponują. Np http://sports-med.pl/ (mogą też ułożyć dietę, za pośrednictwem maila).

Obecnie odchodzi się od demonizowania tłuszczy, zwłaszcza zwierzęcych i smalec oraz masło wracają do łask. Moim zdaniem na szczęście. Teraz na cenzurowanym jest raczej cukier, także ten z owoców i oczywiście wysokoprzetworzone jedzenie, ale co do tego, że zdrowe ono nie jest, to chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać.

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak zdrowa dieta dla wszystkich. Każdy ma inną tolerancję na grupy produktów a także na konkretne produkty. Jedni się lepiej czują na diecie wegetariańskiej, wysokowęglowowodanowej, a inni wręcz przeciwnie, na wysokotłuszczowej, z węglowodanami w małej ilości i tylko z warzyw, bez pieczywa, makaronów, ziemniaków, kasz.

#7 2016-12-20 11:20:07

barbara.b
Member

Eliza napisał:

odnośnie tłuszczów to ja się szczegłam jak diabła a ostatnio stwierdziłam, że człowiek potrzebuje tych dobrych tłuszczy. lekarka kazała mi rano brać dwie łyzki oleju lnianego. mojej siostrze dietetyczka do każdego posiłku olej lniany, rzepoakowy z pierwszego tłoczenia lub oliwę...
regularne odżywianie jest najazniejsze. jak tak patrze to u babek gdzie jadłam z zegarkiem w ręce i nie podjadałam chudłąm ale i nie byłam głodna. w domu jem kiedy jestem głodna i może nawet mneij jem ale tyje bo jem o róznych godzinach. czasami cały dzień nie jem a na wieczór się najem. albo wieczór nic nie jem bo nic nie mam w domu i nie chce mi się jechać na zakupy  za to rano pojade na zakupy i nadrobię... a moja osttania podopieczna to zwierzęce jakieś podgardle kupowała czy co i tez to do różnych rzeczy dodawała i jakoś gruba nie była. są różne metody. każdy musi może swoją znaleść. są przecież np. diety według grupy krwi. moja grupa to wegetariańska, więc w sumie mięcha nie powinnam jeść.

#8 2016-12-20 11:39:57

squonk
Member

barbara.b napisał:

odnośnie tłuszczów to ja się szczegłam jak diabła a ostatnio stwierdziłam, że człowiek potrzebuje tych dobrych tłuszczy. lekarka kazała mi rano brać dwie łyzki oleju lnianego. mojej siostrze dietetyczka do każdego posiłku olej lniany, rzepoakowy z pierwszego tłoczenia lub oliwę...
regularne odżywianie jest najazniejsze. jak tak patrze to u babek gdzie jadłam z zegarkiem w ręce i nie podjadałam chudłąm ale i nie byłam głodna. w domu jem kiedy jestem głodna i może nawet mneij jem ale tyje bo jem o róznych godzinach. czasami cały dzień nie jem a na wieczór się najem. albo wieczór nic nie jem bo nic nie mam w domu i nie chce mi się jechać na zakupy  za to rano pojade na zakupy i nadrobię... a moja osttania podopieczna to zwierzęce jakieś podgardle kupowała czy co i tez to do różnych rzeczy dodawała i jakoś gruba nie była. są różne metody. każdy musi może swoją znaleść. są przecież np. diety według grupy krwi. moja grupa to wegetariańska, więc w sumie mięcha nie powinnam jeść.

Dla mnie też najważniejsza jest regularność posiłków oraz zjedzenie porządnego ciepłego obiadu. Bez obiadu do końca dnia podżeram różne rzeczy, każdą z innej parafii, jest mi niedobrze, a pomimo to nie mam uczucia sytości.
Endokrynolog kazała mi odstawić nabiał, ale udało mi się tylko ograniczyć, bo całkiem zrezygnować nie potrafię. Staram się też trzymać dietę niskowęglowodanową, ale różnie to wychodzi. W każdym razie prawie nie jem pieczywa, żadnych makaronów, raczej kasze, w ogóle słodyczy i żadnych przetworzonych, gotowych produktów.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-12-20 11:40:38)

#9 2016-12-20 13:05:16

barbara.b
Member

squonk napisał:

barbara.b napisał:

Dla mnie też najważniejsza jest regularność posiłków oraz zjedzenie porządnego ciepłego obiadu. Bez obiadu do końca dnia podżeram różne rzeczy, każdą z innej parafii, jest mi niedobrze, a pomimo to nie mam uczucia sytości.
Endokrynolog kazała mi odstawić nabiał, ale udało mi się tylko ograniczyć, bo całkiem zrezygnować nie potrafię. Staram się też trzymać dietę niskowęglowodanową, ale różnie to wychodzi. W każdym razie prawie nie jem pieczywa, żadnych makaronów, raczej kasze, w ogóle słodyczy i żadnych przetworzonych, gotowych produktów.

moja siora w związku z tarczycą też odłożyła nabiał. ja hmmm w sumie nie jest trudno ale jakoś tak mi się wydaje, że nabiał taki zdrowy. jem praktycznie dwie łyżki stołowe jogurtu do płatków i tyle mojego nabiału :-) namiętnie kupuję kefiry ale zawsze stoją w lodówce aż się przeterminują... mówisz nabiał. ja sobie myślę, że białko jest potrzebne a z dwojga złego nabiał kontra mięso to chyba lepiej nabiał ale z tą tarczycą mam właśnie problemy. a i ostatnio mleko słodkie żłopałam kartonami. jakąś taką miałam chętkę... noi jeszcze 3 kartony mleka stoją w lodówce :-))) napewno wypije ale może potem skońćzę z mlekiem :-)) w nietolerancjo pokarmowej nie wyszła mi nietoleranja na mleko i właśnie dlatego jakoś nie potrafię się przekonać do odrzucenia. odstawiłam jedynie jaja i grejpruity, że faktycznie nie jem. ponoć niektóre warzywa też przy chorej tarczycy nie powinno się jeść...
a z regularnością to jest tak, że miałam jeść o 12 tak jak się je u podopiecznych a tu już pierwsza :-)))) a mi się nie chce iść do kuchni :-))):-))) to chyba mój główny problem.

#10 2016-12-20 13:40:18

squonk
Member

barbara.b napisał:

moja siora w związku z tarczycą też odłożyła nabiał. ja hmmm w sumie nie jest trudno ale jakoś tak mi się wydaje, że nabiał taki zdrowy. jem praktycznie dwie łyżki stołowe jogurtu do płatków i tyle mojego nabiału :-) namiętnie kupuję kefiry ale zawsze stoją w lodówce aż się przeterminują... mówisz nabiał. ja sobie myślę, że białko jest potrzebne a z dwojga złego nabiał kontra mięso to chyba lepiej nabiał ale z tą tarczycą mam właśnie problemy. a i ostatnio mleko słodkie żłopałam kartonami. jakąś taką miałam chętkę... noi jeszcze 3 kartony mleka stoją w lodówce :-))) napewno wypije ale może potem skońćzę z mlekiem :-)) w nietolerancjo pokarmowej nie wyszła mi nietoleranja na mleko i właśnie dlatego jakoś nie potrafię się przekonać do odrzucenia. odstawiłam jedynie jaja i grejpruity, że faktycznie nie jem. ponoć niektóre warzywa też przy chorej tarczycy nie powinno się jeść...
a z regularnością to jest tak, że miałam jeść o 12 tak jak się je u podopiecznych a tu już pierwsza :-)))) a mi się nie chce iść do kuchni :-))):-))) to chyba mój główny problem.

Ogólnie to badań nt nabiału jest sporo, ale wyniki zależą od tego, kto zlecał badanie. Smutne to.
Nabiał działa insulinogennie, może się przyczyniać do rozregulowania gospodarki insulinowej, a to często idzie w parze z różnymi zaburzeniami hormonalnymi, zwłaszcza jajnikowo-nadnerczowymi.
Inny zarzut pod adresem nabiału jest taki, że to produkt pochodzący od ssaka w okresie laktacji tzn zawiera dużo hormonów, które dorosłym osobnikom i ich gospodarkom hormonalnym nie służą.
Inni z kolei piszą, że jak nabiał, to eko albo od owiec i kóz - no ale tak na zdrowy chłopski rozum to przecież też zawiera hormony tak samo jak krowie.
Na pewno jak już jeść  nabiał to najbardziej polecany jest właśnie fermentowany (kefir), mozarella, a nie jogurty owocowe i nie samo mleko a już na pewno nie to stojące poza lodówkami z roczną datą przydatności.

Ja właśnie z mleka zrezygnowałam. Kawę nauczyłam się pić z roślinnym, mleczkiem kokosowym albo samą. Ale zupa ciągle bez śmietany? Ani plasterka sera? Ciężka sprawa;)

W ogóle to mi się marzy taka technologia, że każdy może sobie kupić do użytku domowego urządzenie, które rejestruje i mierzy różne parametry ciała np po spożyciu jakiegoś produktu. Z alergiami pokarmowymi to jest łatwo, bo przeważnie dają natychmiastowe i nie do  przegapienia objawy, ale są też różnie nasilone nietolerancje, które dają objawy słabsze i często odwleczone w czasie i ciężko jest wyśledzić związek przyczynowo - skutkowy, a na dłuższą metę jednak nam te produkty mogą szkodzić. Jedyne wyjście to dieta eliminacyjna.

Jak na razie to na pewno zauważyłam zależność między węglowodanami a wypchanym brzuchem. Na diecie niskowęglowodanowej mam normalny brzuch, jak zwiększam ich ilość, to wywala mi taki bęben, że już nie raz słyszałam pytanie czy jestem w ciąży.
Tylko że niskowęglowodanowa dieta z kolei nie jest dla "tarczycowców" dobra.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-12-20 13:41:56)

#11 2016-12-20 20:15:38

barbara.b
Member

squonk napisał:

barbara.b napisał:

Ogólnie to badań nt nabiału jest sporo, ale wyniki zależą od tego, kto zlecał badanie. Smutne to.
Nabiał działa insulinogennie, może się przyczyniać do rozregulowania gospodarki insulinowej, a to często idzie w parze z różnymi zaburzeniami hormonalnymi, zwłaszcza jajnikowo-nadnerczowymi.
Inny zarzut pod adresem nabiału jest taki, że to produkt pochodzący od ssaka w okresie laktacji tzn zawiera dużo hormonów, które dorosłym osobnikom i ich gospodarkom hormonalnym nie służą.
Inni z kolei piszą, że jak nabiał, to eko albo od owiec i kóz - no ale tak na zdrowy chłopski rozum to przecież też zawiera hormony tak samo jak krowie.
Na pewno jak już jeść  nabiał to najbardziej polecany jest właśnie fermentowany (kefir), mozarella, a nie jogurty owocowe i nie samo mleko a już na pewno nie to stojące poza lodówkami z roczną datą przydatności.

Ja właśnie z mleka zrezygnowałam. Kawę nauczyłam się pić z roślinnym, mleczkiem kokosowym albo samą. Ale zupa ciągle bez śmietany? Ani plasterka sera? Ciężka sprawa;)

W ogóle to mi się marzy taka technologia, że każdy może sobie kupić do użytku domowego urządzenie, które rejestruje i mierzy różne parametry ciała np po spożyciu jakiegoś produktu. Z alergiami pokarmowymi to jest łatwo, bo przeważnie dają natychmiastowe i nie do  przegapienia objawy, ale są też różnie nasilone nietolerancje, które dają objawy słabsze i często odwleczone w czasie i ciężko jest wyśledzić związek przyczynowo - skutkowy, a na dłuższą metę jednak nam te produkty mogą szkodzić. Jedyne wyjście to dieta eliminacyjna.

Jak na razie to na pewno zauważyłam zależność między węglowodanami a wypchanym brzuchem. Na diecie niskowęglowodanowej mam normalny brzuch, jak zwiększam ich ilość, to wywala mi taki bęben, że już nie raz słyszałam pytanie czy jestem w ciąży.
Tylko że niskowęglowodanowa dieta z kolei nie jest dla "tarczycowców" dobra.

ja na szczęście nie zabielam zup śmietana, do serów mnie nei ciągnie. lubiałam jogurty właśnie słodzone ale tez nie jadłam ich czesto. teraz nie jadam wogóle. zupe możesz sobie zabielić lekką zasmażką lub jeśli możesz jajka jeśc to jajkiem z cytryną. jak ktoś nie wie to by pomyślał, że jest zabielana śmietaną- wyciskasz połówkę cytryny, dodajesz jajo, ubijasz, dodajesz szklanke zimnego ywaru z zupy i chwilkę unijasz całośc wlewasz do zupy. ale zupa musi być pare minut po gotowaniu taka gotująca to się zważy.

a ja bym chciała dostęp do lekarzy i dietetyków i żeby nie ignorowali ludzi. teraz chyba wyjadę z firmą, która płąci mi neimieckie ubezpieczenie  będe miała 2 dni wolne. zdecydowałam się właśnie dlatego by móc zająć sie swoim zdrowiem.

#12 2016-12-20 21:48:03

iza46
Member

Polecam artykul  na temat chorob autoimmunologicznych i zwiazku ich z niedoborem wit D3 http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d … 05904.html    robie co roku prywatnie badanie z krwi.Wyszedl niedobor niestety.Powtarzam sie ale mysle ze to lepsze niz lykanie sztuczbych hormonow.

#13 2016-12-21 07:51:33

barbara.b
Member

iza46 napisał:

Polecam artykul  na temat chorob autoimmunologicznych i zwiazku ich z niedoborem wit D3 http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d … 05904.html    robie co roku prywatnie badanie z krwi.Wyszedl niedobor niestety.Powtarzam sie ale mysle ze to lepsze niz lykanie sztuczbych hormonow.

łykam ds od zawsze. a hormonów końską dawkę. to trzeba wyeliminować wszystkie produkty, których nie można. ale ciężko. a przede wszystkim stres jest również przyczyną chorej tarczycy. a tego wyeliminować się nie da. ja widzę, że od zawsze wszystko bardzo biorę do siebie, wszystko przeżywam, w ciągłym stresie. a odkąd pracuję wopiece to już wogóle. rano się budzę i mnie mdli tak jestem zestresowana. dzisiaj mi się babka śniła. pojechałąm do neij ze zninniczką. zmnienniczka przerażona. ja się śmiałam i mówiłam, że to normalne. córka podopiecznej zamiast z nami siedzieć wzięła się za pranie dywanu, aby dać nam do zrozumienia, że do roboty trzeba się wziąć a nie siedzieć. w śnie miałam dobry humor ale wstałąm w nienajlepszycm...

#14 2016-12-21 09:34:08

iza46
Member

Barbara zrob badanie na poziom witaminy D3 ,tego raczej NFZ nie zrefunduje ,to samo z homocysteina ktora uszkadza caly uklad krwionosny i jest przyczyna wysokiego cholesterolu. W kazdej klinice mozna zrobic te badania http://diag.pl/katalogi/badanie/diagnos … olit-25oh/  byc moze z tych hormonow masz nadwage,teraz juz odchodzi sie od sterydow i innych dziadostw.Ogladam te filmiki Neti Aneti ,sa skarbnica wiedzy na temat biochemii  https://www.youtube.com/watch?v=qhBcd2AWhiY

#15 2016-12-21 10:26:25

squonk
Member

barbara.b napisał:

ja na szczęście nie zabielam zup śmietana, do serów mnie nei ciągnie. lubiałam jogurty właśnie słodzone ale tez nie jadłam ich czesto. teraz nie jadam wogóle. zupe możesz sobie zabielić lekką zasmażką lub jeśli możesz jajka jeśc to jajkiem z cytryną. jak ktoś nie wie to by pomyślał, że jest zabielana śmietaną- wyciskasz połówkę cytryny, dodajesz jajo, ubijasz, dodajesz szklanke zimnego ywaru z zupy i chwilkę unijasz całośc wlewasz do zupy. ale zupa musi być pare minut po gotowaniu taka gotująca to się zważy.

a ja bym chciała dostęp do lekarzy i dietetyków i żeby nie ignorowali ludzi. teraz chyba wyjadę z firmą, która płąci mi neimieckie ubezpieczenie  będe miała 2 dni wolne. zdecydowałam się właśnie dlatego by móc zająć sie swoim zdrowiem.

O  dziękuję, na pewno spróbuję.

#16 2016-12-21 10:30:56

squonk
Member

iza46 napisał:

Wielu edokrynologów przepisuje wit D z automatu, nawet bez badań, bo większość z nas ma jej niedobory. Ja dostałam zalecenie 4000 jednostek dziennie. Niestety sama witamina D nie wyleczy wszystkich zaburzeń hormonalnych sad Bo medycyna nawet nie wie, skąd się one biorą, jak je zaleczać bez skutków ubocznych, a cóż dopiero całkiem wyleczyć.
Mnie przepisano antykoncepcję hormonalną i sterydy, a śmieszne w tym wszystkim jest to, że powodują one takie same skutki uboczne jak schorzenie samo w sobie. Bardzo vym chciała, żeby endokrynologia miała mi coś więcej do zaoferowania ponad tabletki anty do menopauzy, ale obecnie niestety nie ma.

#17 2016-12-21 10:33:13

squonk
Member

iza46 napisał:

Barbara zrob badanie na poziom witaminy D3 ,tego raczej NFZ nie zrefunduje ,to samo z homocysteina ktora uszkadza caly uklad krwionosny i jest przyczyna wysokiego cholesterolu. W kazdej klinice mozna zrobic te badania http://diag.pl/katalogi/badanie/diagnos … olit-25oh/  byc moze z tych hormonow masz nadwage,teraz juz odchodzi sie od sterydow i innych dziadostw.Ogladam te filmiki Neti Aneti ,sa skarbnica wiedzy na temat biochemii  https://www.youtube.com/watch?v=qhBcd2AWhiY

Też uważam, że stres jest w tym wszystkim kluczowy. Zresztą jedna z teorii nt powstawania zaburzeń typu PCOS mówi, że powodem jest nasilony stres w okresie nastoletnim, z którym organizm sobie nie umie poradzić. Za drugi kluczowy czynnik uważam dietę, dlatego eksperymentuję, bo przecież nie będę brać sterydów do końca życia.

#18 2016-12-21 12:38:00

iza46
Member

Wiadomo ,ze nie powinno sie przerywac brania lekow przepisanych przez lekarza na wlasna reke.Ale mozna pogadac z nim ,mnie sie udalo uniknac brania hormonow przy menopauzie.Leczyl mnie tzw Heilpraktiker Cimicifuga Al http://rozanski.li/456/pluskiwca-cimici … toterapii/  ziolo stosowane przez indian z Ameryki Polnocnej ,potem wdrozone do leczenia w Eurpie/Niemcy go przywlekli/ ,jest tez niepokalanek mnisi /Warto podpytac lekarza co sadzi o tym.

#19 2016-12-21 14:01:47

squonk
Member

Przyznaję, że ziół się boję tak samo jak i leków. Po wierzbownicy miałam po 2 tygodniach o wiele dotkliwsze skutki uboczne niż obecnie po 8 miesiącach na sterydach. Ale nie wykluczam, że może jakiś zielarz potrafiłby mi dobrać lepszą kurację.

Ostatnio edytowany przez squonk (2016-12-21 14:35:48)

#20 2016-12-21 16:07:15

barbara.b
Member

squonk napisał:

Przyznaję, że ziół się boję tak samo jak i leków. Po wierzbownicy miałam po 2 tygodniach o wiele dotkliwsze skutki uboczne niż obecnie po 8 miesiącach na sterydach. Ale nie wykluczam, że może jakiś zielarz potrafiłby mi dobrać lepszą kurację.

ja piję rożne ziółka ale nie słyszałam o żadnych leczących tarczycę:-) a tak jak ktoś pisał takich tabletek nie odkłada się z dnia na dzień. z dawki jaką teraz mam pewnie przy pomocy lekarza musiała bym schodzić z kilka lat. to trzeba stopniowo zmniejszać dawkę. ale dlaczego mam z nich rezygnować? nawet 12, 5 mniej dawki a mi od razu tsh rośnie... broniłam się tych tabletek jak mogłam, podnoszenia dawki itd. w końcu biorę końską dawkę ale tsh mam dobre. a wraz z prawidłowym tsh na dzieja na skuteczne odchudzanie.. moja mama pierw przez pomyłkę kilka dni brała dużo większą dawkę. nie zorientowała się, że brała większą dawkę ale wiedziała, że po tych tabletkach zle się czuła i odłożyła je całkiem na tydzień. potem się zorientowała i wróciła do dawnej dawki. krótko po tym miała zawał. nie wykluczam, że przyczyną było właśnie odłożenie tych tabletek natychmiastowe. jak raz w de brakło mi tabletek i tydzień nie brałam lekarka w polsce powiedziła mi, że mam nigdy więcej tak nie robić, bo się to mogło zle skończyć. tabletek nie można brac jak się komuś podoba. lekarka przepisała mi też jakieś na cukier w ciemno i psychotropy. jak poczytałam, że potem problem z odłożeniem i trzeba odkładać z lekarzem to ja dziękuję. tym bardziej, że nie ma jeszcze potrzeby, żebym brała takie tabletki. nie ma co uzależniać siebie i organizmu od tabletek. dwa lata brałam inhalacje na astme. tez nie wiem, czy to było konieczne. pewnie wystarcyzło by zrezygnowanie z pracy w kuchni i z towarzystwa osób palących...

#21 2016-12-21 17:28:52

LidiaSz
Member

barbara.b napisał:

squonk napisał:

ja piję rożne ziółka ale nie słyszałam o żadnych leczących tarczycę:-) a tak jak ktoś pisał takich tabletek nie odkłada się z dnia na dzień. z dawki jaką teraz mam pewnie przy pomocy lekarza musiała bym schodzić z kilka lat. to trzeba stopniowo zmniejszać dawkę. ale dlaczego mam z nich rezygnować? nawet 12, 5 mniej dawki a mi od razu tsh rośnie... broniłam się tych tabletek jak mogłam, podnoszenia dawki itd. w końcu biorę końską dawkę ale tsh mam dobre. a wraz z prawidłowym tsh na dzieja na skuteczne odchudzanie.. moja mama pierw przez pomyłkę kilka dni brała dużo większą dawkę. nie zorientowała się, że brała większą dawkę ale wiedziała, że po tych tabletkach zle się czuła i odłożyła je całkiem na tydzień. potem się zorientowała i wróciła do dawnej dawki. krótko po tym miała zawał. nie wykluczam, że przyczyną było właśnie odłożenie tych tabletek natychmiastowe. jak raz w de brakło mi tabletek i tydzień nie brałam lekarka w polsce powiedziła mi, że mam nigdy więcej tak nie robić, bo się to mogło zle skończyć. tabletek nie można brac jak się komuś podoba. lekarka przepisała mi też jakieś na cukier w ciemno i psychotropy. jak poczytałam, że potem problem z odłożeniem i trzeba odkładać z lekarzem to ja dziękuję. tym bardziej, że nie ma jeszcze potrzeby, żebym brała takie tabletki. nie ma co uzależniać siebie i organizmu od tabletek. dwa lata brałam inhalacje na astme. tez nie wiem, czy to było konieczne. pewnie wystarcyzło by zrezygnowanie z pracy w kuchni i z towarzystwa osób palących...

Hormony tarczycy biorę juz ok 14 lat.I tylko lekarz może ustalać dawkę, samemu można sobie bardzo rozstroić organizm. Mają wpływ na wszystko. Serce, przemianę materii, skórę, włosy, bardzo szybko można utyć, a ciężko schudnąć. Nie radze nikomu eksperymentować na własnym zdrowiu.

#22 2016-12-22 11:52:14

Dietetyk VITAGENUM
New member

Zdrowa dieta to podstawa. Ważna jest również aktywność fizyczna. Dobrym wsparciem są badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzoną skłonność do otyłości oraz jakie geny odpowiadają za nasz apetyt. Wyniki badań pokażą, m.in. jak skomponować właściwą dietę, ile powinieneś jeść białek, tłuszczów i węglowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które są dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywności fizycznej ułatwi Ci zrzucenie kilogramów. Zalecam skorzystanie z badania „Otyłość” laboratorium Vitagenum. Zachęcam również do przeprowadzenia badania „Fit On” lub „Fit Ona”. Dzięki nim dowiesz się jak maksymalnie wykorzystać tkwiący w organizmie potencjał oraz jakie czynniki w największym stopniu wpływają na zachowanie prawidłowej masy ciała, jaki rodzaj diety i aktywności fizycznej jest wskazany właśnie dla Ciebie. Przeprowadzenie badań jest bardzo proste. Zestawy zamawia się przez internet do domu, pobiera próbkę materiału genetycznego, a następnie odsyła się do laboratorium, gdzie analizują je specjaliści. Wyniki otrzymuje się drogą elektroniczną.

#23 2016-12-22 12:50:31

squonk
Member

Złości mnie automatyczne wiązanie diety z odchudzaniem. Jak się powie, że się czegoś nie je, to od razu jest komentarz "Odchudzasz się", "dbasz o linię" itp. No tak, bo jak człowiek jest szczupły, to może bez zastanowienia futrować wszystko, dopiero jak się rozwinie insulinooporność, cukrzyca, inne problemy metaboliczne, to wtedy się nagle cudownych diet szuka.

A jeszcze co do witaminy D. Problem z jej suplementacją jest taki, że lekarze nie mogą się zdecydować, jaka dawka powinna to być. Obecnie jest to 1000-2000 jednostek, wcześniej było o wiele mniej, a postuluje się, że to za mało i powinno być 10 000. A nie jest to witamina C, że nadmiar się bez skutków ubocznych wysika.

#24 2017-01-12 10:26:38

latinka
Member

Nie wiem czy jest sens ściągania z sieci różnych diet..... Takie diety zawsze dają duże obietnice.My mamy oczekiwania. Wychodzi na to,że chudniemy szybko ale po zakończeniu diety działa efekt jojo i tyjemy. Wiem ponieważ sama przetestowalam wiele takich możliwości i jedyne co mi w zasadzie pomogło to konsultacja z dietetykiem

Możecie wybrać się stacjonarnie. Ale również skorzystać z takiej ponocy online.Ze swojej strony polecam konsultacje u pani Elżbiety: http://www.kolczynska.dietetyk-vita.pl/

#25 2017-06-19 10:29:28

mijam
Member

Jeśli osoba starsza ma problem z jakąś chorobą to jasne,że warto jest skorzystać z porad dietetyka. Jednak jeśli nie to w sieci jest bardzo wiele informacji na temat zdrowego żywienia.

Polecam kupno wyciskarki do soków i codzienne picie soków. Takie soki dostarczają o wiele więcej witamin niż leki. Poza tym mikroelementy i witaminy z nich są o wiele lepiej i łatwiej wchłaniane przez organizm.
Tylko nie polecam oszczędzać i kupować najtańszej ale jeśli już to kupić porządną, dobrej jakości.
Szczególnie,ze w sklepach bywają na takie wyciskarki promocje:
https://www.eujuicers.pl/wyciskarki-przecenione

Ostatnio edytowany przez mijam (2017-07-06 12:37:53)

#26 2017-07-11 06:50:57

arias
Member

Zdrowa dieta to dosyć szerokie pojęcie. Niestety, ale silna wola też jest niezbędna do osiągnięcia końcowego sukcesu. Zdrową dietę można sprowadzić do kilku punktów w których należy wyszczególnić takie nawyki żywieniowe jak spożywanie większej ilości warzyw, ziaren i roślin strączkowych, cukier tak, ale tylko w ograniczonych ilościach. Najlepiej ograniczyć lub wykluczyć z codziennej diety alkohol. Poza tym picie wody, jedzenie regularne oraz aby nie jeść najlepiej na 4 godziny przed spaniem.
Na http://brodatyrebel.pl/10-zasad-zdrowej … zic-zycie/ masz tekst w którym zebranych zostało kilka zasad jakimi należy się kierować komponując dietę.

Ostatnio edytowany przez arias (2017-07-14 06:55:51)

#27 2017-07-11 12:35:00

barbara.b
Member

arias napisał:

Zdrowa dieta to dosyć szerokie pojęcie. Niestety, ale silna wola też jest niezbędna do osiągnięcia końcowego sukcesu. Zdrową dietę można sprowadzić do kilku punktów w których należy wyszczególnić takie nawyki żywieniowe jak spożywanie większej ilości warzyw, ziaren i roślin strączkowych, cukier tak, ale tylko w ograniczonych ilościach. Najlepiej ograniczyć lub wykluczyć z codziennej diety alkohol. Poza tym picie wody, jedzenie regularne oraz aby nie jeść najlepiej na 4 godziny przed spaniem.

Woda na 1 kg masy ciala 300 ml!. Niech każdy sobie przeliczyć ile musi pić. Ponoć niejednokrotnie nadciśnienie, Hashimoto można wyleczyć woda bo wynika z odwodnienia. Mi w morfologi ostatnio wyszło, że jestem odwodnienia. Pytam lekarki co to a ona, że jakies tam wartości świadczą o tym, że jestem odwodnienia Ale że to nieważne. Od 3 dni pije ponad 4 litry wody dziennie. Tabletkę pierwszego dnia na nadciśnienie  ( o zgrozo miczopedna więc wyrażająca to co w moim organizmie powinno zostać by moje organy mogły normalnie funkcjonować)  zredukowana do połowy. Ciśnienie 100 na 70 plus 50. Patrzę co będzie dalej i bede całkiem odkładać. Ważne jak pić ta wodę. Na każda szklankę szczypta dobrej soli np. Klodawska lub himalajska, żeby nie wysikac odrazu wody tylko, żeby krążyła tam gdzie powinna. Sól zawiera minerały, które mam są potrzebne. Ostatnio na zleceniu piłam Tak wodę i po powrocie do pl zredukowana tabletki na tarczycy z 225. Dzisiaj bez badań zredukowana do 200. W piątek robię badania się w piątek termin a w poniedziałek badania i będę dalej redukowala. Powoli mam wrażenie, że lekarze to mafia, która robi nas chorymi. Moje problemy z nadciśnieniem zaczęły się, gdy do szpitala trafiłam osłabiona, z wymiarami i dusznosciami. Zbadano ciśnienie i stwierdzono, że mam nadciśnienie. Bez żadnego holtera przepisami mi tabletki. Jestem przekonana, że to nadciśnieniem było skutkiem ogólnego osłabienia i tego co mi się wtedy działo. Nikt jednak nie badał skąd mi się to nadciśnienie wzięło. Pamiętam, że po tym wyjściu ze szpitala jeszcze z rok byłam bardzo osłabiona. Pajace. Z odwodnienia wynikaja tez inne choroby jak astma, alergia ponoc nawet sa pacjenci chorzy na raka odratowani woda. Oczywiscie moga byc rowniez inne skutki tych chorob ale radze kazdemu sprobowac pić wodę Tak jak się powinno. Nie chce się wtedy też tyle jeść. A tabletki na tarczycy też mam wrażenie , że podnoszą ciśnienie. Zaobserwowałem skok ciśnienia po tym jak biorę tabletkę na tarczyce. Moja siostra na holterze teZ z rana miała zawsze skok ciśnienia akurat jak brała tabletkę.

Ostatnio edytowany przez barbara.b (2017-07-11 12:41:08)

#28 2017-07-20 19:06:23

perka
New member

Czy ktoś z Was zna Slimunox- http://www.legalneodchudzanie.pl/# ? Czy pomógł Wam w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

Reklama