UK - Barclays Bank - uwaga

Ja do dziewczyn pracujących w UK, mających konto w banku Barclays. Dziś (sobota) około godziny 11 dostałąm esa z banku, że proszą o potwierdzenie transakcji na 44 funty...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2014-04-06 00:51:31

Yagga66
Member

UK - Barclays Bank - uwaga

Ja do dziewczyn pracujących w UK, mających konto w banku Barclays.

Dziś (sobota) około godziny 11 dostałąm esa z banku, że proszą o potwierdzenie transakcji na 44 funty.
Napisano mi, ze "ostatnio" mieli kilka niezweryfikowanych transakcji na mojej karcie i chcę żeby wysłać im esa z odpowiedza Yes lub NO.
Nie umiałam wysłać esa, nie wychodził, brak zasięgu czy co.

Ale zajrzałam na konto - znikło 240funtów !!!

Zacząłam wydzwaniać na infolinię. Okazało się, że sa jakieś transakcje online z mojej karty (która grzecznie cały czas spoczywała w torebce) - zablokowałam kartę, bo nic innego nie przyszło mi do głowy. Co dalej z brakiem kasy, gdzie są moje pieniądze?
Podano mi inny numer, na który dzwoniłam, tam pani powiedziała, ze mam sprawdzać konto, i jesli sie transakcje pojawią jako money out to przepadło hahhaa
Jesli się nie pojawią, to znaczy, że bankowi udało się zablokować wypływ pieniędzy. Wiec do poniedziałku siedze i gryze palce.
Jestem na wiosce, z dziadkiem, pod lasem, nie ma tu banku, nie moge zadzwonic z komórki, musiałam korzystac z telefonu dziadka.
Nie mogę leciec do banku, nie wiem co z moimi pieniędzmi. Nie mogę kupic biletu na pociąg, nie mam kasy na taksówkę, żeby stąd wyjechać.

Zaczęłam mysleć.... dlaczego Barclays prosił o zweryfikowanie transakcji na 40f? Przecież wielokrotnie robiłam zakupy za większe pieniądze i nikt niczego nie weryfikował.

Uważajcie na Barclays.
Dam znac co dalej z kasą...

#2 2014-04-06 06:38:32

urszula47
Member

Re: UK - Barclays Bank - uwaga

Yagga ja tez od pewnego czasu dostaje meile ze swojego/niby/banku proszace o ptwierdzenie swich danych i numerow karty,konta lub o probach wlamania na moje konto,Poszlam zaraz do banku i pytam,a pracownik zrobil wielkie oczy i poinformowal mnie ze bank nigdy nie wysyla meili i nigdy nie otwierac tego,od razu kasowac!Podobnie moze byc z smsami,gdyz ktos wlamal sie na strone banku,wykradl dane .Radze Ci jak masz mozliwosc zmienic komputer/chyba to ma zwiazek z IP komputera,bo skad wiedza ze jestem klientem tego banku?z innych bankow nie dostaje takich info!Program antywirusowy juz kupilam,gdyz poprzedni widac do bani.Mojej znajomej w Sparda Bank znikalo co miesiac 20eur na jakies stale zlecenie i rowniez to przepadlo/2 raty/.

#3 2014-04-06 09:15:02

Yagga66
Member

ja nie dostalam maila, ale esemes, dzwonilam na bank telefonem stacjonarnym na numer podany na stronie banku.

#4 2014-05-03 20:58:54

Aponcja
New member

Yagga66 jak Twoje problemy z bankiem? Wyjaśniło się coś, pieniądze się odnalazły?

#5 2014-05-10 17:12:54

Yagga66
Member

okazalo sie, że ktos uzyl mojej karty debetowej online i ladowal telefon. Bank zablokowal te transakcje i nie doszly do skutku, karte zablokowalam. Czekalam okolo tygodnia na decyzje banku, czy zwroca mi kase - zwrocili wszystko - a bylo tego 240 futnow. Ktos jakism cudem dorwal numer karty i kod ccv. Dlatego rada - od razu zakladajcie konto Savers, do niego nie ma dostepu z karty debetowej. POtem na koncie zostwaic sobie mala kwote i placic debetowa, a jak chcecie wiekszy zakup robic to przelew z Savers na Current. Na szczescie wyjasnilo sie, ale bank nadal prowadzi sledztwo kto to ukradl i w jaki sposob. Ktos karte sklonowal.

#6 2014-05-27 22:43:49

managerseo@uk.pl
New member

Również mam nieprzyjemne wspomnienia z bankiem Barclays. Polecam omijać ich z daleka...

Reklama