Pomóżcie i podpowiedzcie co robić????

Słuchajcie moja koleżanka potrzebuje pomocy i chciałabym zapytać czy ktoś z Was miał albo słyszał o podobnej sytuacji i ewentualnie co radzicie jak postąpić?? Mojej koleżance jutro mija miesiąc pracy, nagle na 2 dnie przed końcem miesiąc najprawdopodobniej pod jej nieobecność w domu (była na zakupach) znika tablet...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2014-04-03 12:22:15

takajedna
Member

Pomóżcie i podpowiedzcie co robić????

Słuchajcie moja koleżanka potrzebuje pomocy i chciałabym zapytać czy ktoś z Was miał albo słyszał o podobnej sytuacji i ewentualnie co radzicie jak postąpić?? Mojej koleżance jutro mija miesiąc pracy, nagle na 2 dnie przed końcem miesiąc najprawdopodobniej pod jej nieobecność w domu (była na zakupach) znika tablet. Kto go zabrał/ukradł tego nie wiadomo. Problem w tym, że poza wyzwiskami (tego nie będę tu pisała co jej powiedział) kazał jej się spakować i wynosić i wszystko jeszcze jest to przełknięcia gdyby nie to, że powiedział jej, że za pracę jej w ogóle nie zapłaci.
Macie jakiś pomysł jak postąpić żeby jednak zapłacił?? Nie muszę chyba dodawać, że sama sobie pracę organizowała i nie ma się do kogo zwrócić o pomoc.

#2 2014-04-03 12:42:01

myszkamiki
Member

Re: Pomóżcie i podpowiedzcie co robić????

takajedna napisał:

Słuchajcie moja koleżanka potrzebuje pomocy i chciałabym zapytać czy ktoś z Was miał albo słyszał o podobnej sytuacji i ewentualnie co radzicie jak postąpić?? Mojej koleżance jutro mija miesiąc pracy, nagle na 2 dnie przed końcem miesiąc najprawdopodobniej pod jej nieobecność w domu (była na zakupach) znika tablet. Kto go zabrał/ukradł tego nie wiadomo. Problem w tym, że poza wyzwiskami (tego nie będę tu pisała co jej powiedział) kazał jej się spakować i wynosić i wszystko jeszcze jest to przełknięcia gdyby nie to, że powiedział jej, że za pracę jej w ogóle nie zapłaci.
Macie jakiś pomysł jak postąpić żeby jednak zapłacił?? Nie muszę chyba dodawać, że sama sobie pracę organizowała i nie ma się do kogo zwrócić o pomoc.

Moim zdaniem to było ukartowane aby nie zaplacic za prace. Ryzyko pracy na czarno!

#3 2014-04-03 12:45:10

iza46
Member

Odsylam do watku "zgloszenie do zollamt.."jak wyjechala stamtad to bedzie ciezko cokolwiek udowodnic .Oczywiscie sasiedzi moga a nie musza pomoc .Zglosic nalezy ze sie jest tu i tu i rodzina nie podpisala umowy jako zatrudnienie na   Haushaltshilfe i nie chce wyplacic pieniedzy,a z  tabletem bedzie chyba ciezka sprawa.Podaj jej te telefony do instytucji ,ktre pomagaja obcokrajowcom i sa umieszczone w tym watku w/w

#4 2014-04-03 12:48:26

DanusiaS
Member

takajedna napisał:

Niech tam dzwoni natychmiast
http://www.dw.de/poradnie-dla-oszukanyc … a-16145767
Dr. Sylwia Timm
Keithstraße 1 – 3
10787 Berlin
Tel.: (+49) 030 - 21 01 64 37
Fax: (+49) 030 - 21 24 01 16

E-Mail: sylwia.timm@bfw.eu.com
Web: www.faire-mobilitaet.de

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do czwartku – od 10:00 do 13:00
lub po uprzednim uzgodnieniu terminu

#5 2014-04-03 12:54:57

simona1961
Member

takajedna napisał:

Wezwanie Policji, postraszenie gościa Zollamtem i zdaje się , że to wszystko co może zrobić. Trzeba mieć nadzieję, że strach gościa przed Policją i Zollamtem  pomoże. Ileż to razy było już mówione, że jak się pracuje na czarno to wynagrodzenie odbiera się co tydzień. Zatrważająca jest beztroska niektórych kobiet i brak instynktu samozachowawczego.

#6 2014-04-03 14:00:20

takajedna
Member

Dzięki bardzo za rady, przeczytam zaraz ten wątek i zobaczymy co uda się uzyskać od gościa. Na początek go postraszymy a co dalej to zależy od reakcji. Dam znać jak się sprawa potoczyła.

#7 2014-04-04 15:54:10

jolki
Member

I jak skończyła się afera z tabletem i wynagrodzeniem?
Mam nadzieję, że dobrze dla koleżanki a dziadziuś dostał nauczkę.

#8 2014-04-04 17:11:08

żonaHamleta
New member

Tak,należy to zgłosić.Poza tym ,powinna zgłosić Pani także kradzież tableta, jeśli pobierała pani internet w miejscu pracy łatwiej będzie go namierzyć Policji, po uruchomieniu tableta i połączeniu z siecią.

http://www.coreblog.pl/odzyskanie-skradzionego-tabletu/

#9 2014-04-04 19:49:24

evelin93
New member

Witam.. Mam pytanie wiem, ze to moze za szybko ale.. wyslalm swoje zgloszenie do seniovita Pani do mnie odzwonila przeprowadzial rozmowe powiedziala, ze wysle mi na poczte jakas ankiete/formularz czy jakos tak zeby dopasowac mnie do jakiejs rodziny i zebym odeslala wypelniona jak najszybciej i do tej pory mi jej nie wyslala pewnie panikuje bo minelo dopiero 2 dni od tego telefonu ale zalezy mi na tej pracy..

#10 2014-04-04 20:08:41

kakadu
Member

A nie mają swojej strony internetowej?Zazwyczaj tam są zamieszczane formularze zgłoszeniowe.
Poza tym-dzwoń do nich,pytaj,ponaglaj.

#11 2014-04-04 20:21:55

jolki
Member

evelin93 napisał:

Witam.. Mam pytanie wiem, ze to moze za szybko ale.. wyslalm swoje zgloszenie do seniovita Pani do mnie odzwonila przeprowadzial rozmowe powiedziala, ze wysle mi na poczte jakas ankiete/formularz czy jakos tak zeby dopasowac mnie do jakiejs rodziny i zebym odeslala wypelniona jak najszybciej i do tej pory mi jej nie wyslala pewnie panikuje bo minelo dopiero 2 dni od tego telefonu ale zalezy mi na tej pracy..

A w SPAMie sprawdziłaś? Może tam wpadło. Czasami z nowego adresu tam wpada.

#12 2014-04-04 23:08:29

amelia
Przyjaciel Forum

evelin93 napisał:

Zadzwoń do nich. Może ktoś coś zgubił albo przeoczył. Tylko nie mów ze Ci tak bardzo zależy i walcz o kasę.

#13 2014-04-05 00:02:03

simona1961
Member

amelia napisał:

evelin93 napisał:

Zadzwoń do nich. Może ktoś coś zgubił albo przeoczył. Tylko nie mów ze Ci tak bardzo zależy i walcz o kasę.

Z tego co wiem, Seniovita jest powazną firmą, nie wiem jak płacą, ale pewnie tak jak wszędzie. Moje kolezanki pracowały w tej firmie i raczej oprócz wynagrodzenia ( jak wszedzie ) nie miały uwag, tak więc monituj, bo moze panienka zapomniała o tobie. Tam tez pracują ludzie i to na ogół młodzież mało ogarnięta.

#14 2014-04-05 09:37:02

amelia
Przyjaciel Forum

simona1961 napisał:

amelia napisał:

evelin93 napisał:

Z tego co wiem, Seniovita jest powazną firmą, nie wiem jak płacą, ale pewnie tak jak wszędzie. Moje kolezanki pracowały w tej firmie i raczej oprócz wynagrodzenia ( jak wszedzie ) nie miały uwag, tak więc monituj, bo moze panienka zapomniała o tobie. Tam tez pracują ludzie i to na ogół młodzież mało ogarnięta.

Ja miałam u nich 1200 E za lekki przypadek. Plus rodzina zaraz po przyjeździe dawała mi 150 E za dojazd.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-05 09:38:34)

#15 2014-04-05 10:02:00

evelin93
New member

kakadu napisał:

A nie mają swojej strony internetowej?Zazwyczaj tam są zamieszczane formularze zgłoszeniowe.

W tym problem ze to byl numer prywatny i nie da sie oddzwonic sad

#16 2014-04-05 10:12:33

urszula47
Member

evelin93 napisał:

kakadu napisał:

Wiec nie wiesz czy to byla Seniovita ,czy jakis oszust!Wejdz na strone www.seniovita.pl /kurcze nie daj sie naciagac!nie wysylaj danych na meile krysi czy zosi/tylko pisz kobieto z tej strony!!!!!!!!!!!!/.Na stronie www.mypolonia.pl masz firmy polskie i adresy.Ech uwazaj!

#17 2014-04-05 22:16:55

evelin93
New member

urszula47 napisał:

evelin93 napisał:

kakadu napisał:

Wiec nie wiesz czy to byla Seniovita ,czy jakis oszust!Wejdz na strone www.seniovita.pl /kurcze nie daj sie naciagac!nie wysylaj danych na meile krysi czy zosi/tylko pisz kobieto z tej strony!!!!!!!!!!!!/.Na stronie www.mypolonia.pl masz firmy polskie i adresy.Ech uwazaj!

Oki dzieki bede uwazac.. juz sie wyjasnilo kobieta, ktora ze mna rozmawiala o mnie zapomniala :-)

#18 2014-04-12 16:12:05

azalia
Member

takajedna napisał:

Może zrobił to specjalnie, upozorował kradzież, aby zwalić wszystko na twoją koleżankę i jej nie zapłacić! Jeśli koleżanka jest niewinna, niech dzwoni na policję! Niech się nie boi. To on będzie miał tylko problemy, że zatrudnia na czarno i jeszcze wkręca numery. Wszystko jest do sprawdzenia, tylko niech nie zaciera śladów.

#19 2014-04-23 10:00:54

halina56
New member

Mam pytanie ,dla mnie ważne.Pomóżcie proszę.Przed podpisaniem umowy Pani z firmyX prosi mnie o wysłanie na maila ksero dowodu osobistego i zaświadczenie o zarobkach (pracuję w szpitalu wyjadę biorąc urlop bezpłatny),czy to jest prawidłowe ?????

#20 2014-04-23 10:13:49

takajedna
Member

Wątek niech sobie żyje swoim życie, ale ja tylko dopiszę jaki koniec tej historii o której pisałam.
Ostatecznie skończyło się na tym, że koleżanka została bo to syn podopiecznego, który miał na koleżankę "ochotę" nakręcił całą sytuację, żeby ją nie wiem przestraszyć i zmusić do kontaktów z nim?nie wiem
ale po przyjeździe dobrego znajomego koleżanki i krótkiej męskiej rozmowie została, mało tego Pan którym opiekuje się koleżanka sprzeciwił się temu, żeby wyjechała, także wszystko się dobrze skończyło.
Wam serdecznie dziękuje za rady, oby nikomu innemu nie musiały się przydać!

#21 2014-04-23 10:15:36

Gabi55
Member

halina56 napisał:

Mam pytanie ,dla mnie ważne.Pomóżcie proszę.Przed podpisaniem umowy Pani z firmyX prosi mnie o wysłanie na maila ksero dowodu osobistego i zaświadczenie o zarobkach (pracuję w szpitalu wyjadę biorąc urlop bezpłatny),czy to jest prawidłowe ?????

Absolutnie nie !!
Ani nr konta bankowego i innych tego typu rzeczy.

Ja w takich wypadkach piszę: wszelkie wymagane dokumenty dostarczę przy podpisywaniu umowy.

#22 2014-04-23 10:41:35

halina56
New member

Gabi 55 bardzo dziękuję ,tak myślałam
,że coś jest nie tak.

#23 2014-04-23 10:58:34

urszula47
Member

halina56 napisał:

Nie wolno wysylac swoich danych ,numerow konta,ksera dowodu przed podpisaniem umowy.Warto poczytac w necie o umowach zleceniach i uzgodnic wszystkie obowiazki na pismie ,zazadac kontaktu ze zmienniczka,rodzina i miec wglad do Fragebogen/stan pacjenta/.Moja kuzynka tak robi i jest zadowolona ,gdyz nie ma duzych niespodzianek na miejscu w postaci drugiej podopiecznej np:)

#24 2014-04-23 11:36:44

simona1961
Member

halina56 napisał:

Ksero dowodu i zaświadczenie o zabrokach, może być potrzebne do wzięcia kredytu na Twoje nazwisko. Ja bym nie ryzykowała, pierwsze słyszę o koniecznosci dostarczania zaświadczenia o zarobkach.

#25 2014-04-23 11:38:55

GarśćWiatru
Zbanowany

Nie wysyłaj tych dokumentów przed podpisaniem umowy. Takie dokumenty często firmy "krzak" wykorzystują do nielegalnych pożyczek bankowych . Już wiele razy były takie przypadki ,że zaciągnięto pożyczki z banku na konto nieświadomych osób . Trzymaj się od nich z daleka, sprawdź ich dodatkowo a w razie jakiś nieścisłości powiadom policję.

PO CO IM ZAŚWIADCZENIE O TWOICH ZAROBKACH!!!!  Z całą pewnością nie do podpisania umowy zlecenie na wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych.

halina56 napisał:

#26 2014-04-24 22:25:45

halina56
New member

GarśćWiatru napisał:

Nie wysyłaj tych dokumentów przed podpisaniem umowy. Takie dokumenty często firmy "krzak" wykorzystują do nielegalnych pożyczek bankowych . Już wiele razy były takie przypadki ,że zaciągnięto pożyczki z banku na konto nieświadomych osób . Trzymaj się od nich z daleka, sprawdź ich dodatkowo a w razie jakiś nieścisłości powiadom policję.

PO CO IM ZAŚWIADCZENIE O TWOICH ZAROBKACH!!!!  Z całą pewnością nie do podpisania umowy zlecenie na wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych.

halina56 napisał:

Dzięki bardzo.Jak nie ja to inni się nabiorą i szkoda."Panienka "co do mnie dzwoniła siedzi cicho,a i sprawdziłam firma nie ma dobrych opinii.

#27 2015-03-29 10:57:24

morzy
Member

takajedna napisał:

jednej z moich koleżanek na czarno córka też nie chciała zapłacić, tej nogi się ugięły, ale na policję doszła, mając w uszach pokrzykiwanie córki a bitte, gehen Sie! ale jak ginie tablet, to tylko można chyba machnąć ręką, albo zapytać nasze poprzednie pokolenie jak to trawili, kiedy odbierano im ich własność?

#28 2015-03-29 23:26:16

morzy
Member

evelin93 napisał:

nie panikuj, tej roboty jest w bród, firm też

#29 2015-03-29 23:36:49

morzy
Member

takajedna napisał:

Wątek niech sobie żyje swoim życie, ale ja tylko dopiszę jaki koniec tej historii o której pisałam.
Ostatecznie skończyło się na tym, że koleżanka została bo to syn podopiecznego, który miał na koleżankę "ochotę" nakręcił całą sytuację, żeby ją nie wiem przestraszyć i zmusić do kontaktów z nim?nie wiem
ale po przyjeździe dobrego znajomego koleżanki i krótkiej męskiej rozmowie została, mało tego Pan którym opiekuje się koleżanka sprzeciwił się temu, żeby wyjechała, także wszystko się dobrze skończyło.
Wam serdecznie dziękuje za rady, oby nikomu innemu nie musiały się przydać!

niesamowite, jaki miał pomysł, a co oni sobie myślą, że my tam po seks wyjeżdżamy??? KOSZMAR na takiego synka trafić, mało, że nas przez kamery podglądają, to jeszcze podstępem najlepiej wykorzystać. I tak bym u takich ludzi nie została, u mnie w pracy nikt nie ma prawa nawet do mojego pokoju wejść, bo to moja oaza, to mój problem, czy moje majtki leżą na podłodze, czy krześle. Od dawna kieruję się takimi zasadami i jakoś nie narzekam, ale takie potraktowanie, to bezczelność. Jeszcze jedno, ja jak wychodzę po zakupy, to laptopa pozbawiam baterii, biorę ze sobą, a tablet nie jest duży, więc też lepiej zabrać!!!!!

#30 2016-07-13 09:42:47

Frusia
Member

A propo tych kamer. Jak je znaleźć? Bo odkąd jestem w nowym miejscu mam właśnie dziwne wrażenie że rodzina wie więcej niż ja mówię. Kilka razy specjalnie czegoś nie powiedziałam a oni i tak wiedzieli. I w ogóle od początku czuje jakiś dyskomfort. Wcześniej w żadnym miejscu nie miałam takich odczuć a tu jakoś dziwnie się czuję. Myślicie że możliwe że gdzieś są kamerki? A jeśli tak to czy to legalne?

A poza tym. Ma ktoś jakiegoś informatyka znajomego? Bo mam wrażenie również że historia odwiedzanych przeze mnie stron jest jako+ś śledzona. Syn co tydzień w przychodzi w niedzielę i przychodzi z laptopem którego podłącza kablem do routera i coś tam zawsze robi. Dziwne że robi to regularnie co tydzień....

Wiem że brzmie jak paranoiczka ale serio w żadnym innym miejscu nie miałam takiego dziwnego uczucia a tu czuje ze coś jest nie tak....

#31 2016-07-13 10:13:18

Tosia
Member

Frusiu
Jeśli masz podejrzenia, że wchodzi na Twoje strony napisz mu list, witaj Helmutku itd...
Co do kamerek rozejrzyj się. Odwróć niektóre urządzenia. Zobaczysz jak zachowuje się syn, wokół czego chodzi najbliżej. Jeżeli jesteś uczciwa, to nie masz się czego obawiać. Pozdrawiam

#32 2016-07-13 10:46:01

Frusia
Member

Tosia napisał:

Frusiu
Jeśli masz podejrzenia, że wchodzi na Twoje strony napisz mu list, witaj Helmutku itd...
Co do kamerek rozejrzyj się. Odwróć niektóre urządzenia. Zobaczysz jak zachowuje się syn, wokół czego chodzi najbliżej. Jeżeli jesteś uczciwa, to nie masz się czego obawiać. Pozdrawiam

Obawiać się nie mam czego. Jestem uczciwa i wykonuję swoją pracę należycie. Jednak nie chciałabym być podglądana chociażby z tego powodu że kiedy podopieczny śpi a ja wychodzę spod prysznica to nie krępuje się i chadzam po mieszkaniu w samych majtkach koszulce. Jak się nasmaruję kremem to i bez aż mi się wchłonie. Jestem sama tutaj więc czemu miałabym się krepowac.  Po drugie nie chciałabym być inwigilowana tak po prostu. Muszę się dobrze rozejrzeć...

A co do stron www  to myślę że nie tyle wchodzi na strony czy śledzi maile. Tylko że w jakiś sposób przegląda moją historię przeglądania więc żaden list nic nie da.
Też nie mam nic do ukrycia bo nie wchodzę na podejrzane strony ani nie ściągam plików ale chodzi o zwyczajne prawo do prywatności. O jakąś godność.  Wystarczy że czuję się jak w więzieniu, mam chyba prawo do bycia traktowanym jak człowiek.

Jak przyszedł raz wnuk i wszedł mi do pokoju kiedy ja byłam w kuchni to opieprzyłam go z góry do dołu bo to moje miejsce. Podobno chciał tylko spojrzeć czy nic mi nie brakuje haha. Ale złapałam go na gorącym uczynku no i łatwiej mi było go opieprzyć bo mimo że jestem młoda to on jeszcze nastolatek więc dyszkę mniej ode mnie ma. Więcej nie wchodził.

#33 2016-07-13 11:23:19

barbara.b
Member

frusia. moja koleżanka ( była żona byłego szefa ) ciągle mi pisze o tych kamerkach, żebym uważała bo niemcy się wycwanili i podglądają. hahah trochę mi się śmieszne to wydaje, ale opowiadała, że niemiecka rodzina pokazywała jej na telefonie co właśnie robi ich opiekunka do dziecka. raczej jest to nielegalne bo jak sama pisałaś godzi w twoją prywatność. ale jak nei masz na to dowodów. tak więć jak ci ktoś już pisał- radziła bym się rozejrzeć. taka kamerka raczej jest do zauważenia. w jakimś kwiatku, gdzieś na szafie między bibelotami, ewentualnie w kracie wentylacyjnej, w lampce, pod żyrandolem. ja mam mało rzeczy w pokoju i jeśli bym miała kamerkę i się rozejrzała to raczej bym ją znalazła.  :-)))) hahahha. ale jestem nawet zbyt leniwa, żeby się rozglądnąć. też chodzę nago, czasami godzinami leżę bykiem, czy 2 dni temu gotowałam sobie łososia na parze w pokoju w thermomiksie bo kupiłam a babka stwierdziła, że nie jada. nie wiedziałąm co z nim zrobić aż wkońću stwierdziłam, że go sama zjem. ale jak bym jadła co innego niż babka to ta by wścieklizny dostała. no i gotowałam go w pokoju o 20 wieczorem. i jak to mają na kamerce to co? huj im w dupę. jak takie warunki, że człowiek sobie łososia musi po kryjomu goować to hallo.... niech sobie nakrywają na kamerkę. tylko jak mi z taką taśmą wyskoczą i powiedzą, że leżałam pół dnia do góry brzuchem to powiem, że ja mam prawo leżeć do góry brzuchem a oni mnie podglądać i nagrywać nie mają. i odrazu policja. póki nic nie wiem to serce mnei nie boli, że mogę być pod obserwacją. i wolę sobie nie wkręcać takich filmów. koleżanka mi ciągle o tym pisze. ja chwilę pomyślę. może mieć rację. ale żebym sobie jeszcze z tego powodu stres robiłą. babki nie biję, nei krzyczę na nią, nie głodzę jej. tak więc no problem. a wczoraj weszłam z nudów na strony z filmami erotycznymi. jak to sprawdzą- halllo, wszystko jest dla ludzi. :-))))) rano stwierdziłam, że musi mi już walić na dekiel niezle, że chodzę po takich stronach ale cóż.... nikogo nie zamordowałam, nie zgwałciłam i nikt nie ponosi żadnych kosztów.

Frusia napisał:

Tosia napisał:

Frusiu

Obawiać się nie mam czego. Jestem uczciwa i wykonuję swoją pracę należycie. Jednak nie chciałabym być podglądana chociażby z tego powodu że kiedy podopieczny śpi a ja wychodzę spod prysznica to nie krępuje się i chadzam po mieszkaniu w samych majtkach koszulce. Jak się nasmaruję kremem to i bez aż mi się wchłonie. Jestem sama tutaj więc czemu miałabym się krepowac.  Po drugie nie chciałabym być inwigilowana tak po prostu. Muszę się dobrze rozejrzeć...

A co do stron www  to myślę że nie tyle wchodzi na strony czy śledzi maile. Tylko że w jakiś sposób przegląda moją historię przeglądania więc żaden list nic nie da.
Też nie mam nic do ukrycia bo nie wchodzę na podejrzane strony ani nie ściągam plików ale chodzi o zwyczajne prawo do prywatności. O jakąś godność.  Wystarczy że czuję się jak w więzieniu, mam chyba prawo do bycia traktowanym jak człowiek.

Jak przyszedł raz wnuk i wszedł mi do pokoju kiedy ja byłam w kuchni to opieprzyłam go z góry do dołu bo to moje miejsce. Podobno chciał tylko spojrzeć czy nic mi nie brakuje haha. Ale złapałam go na gorącym uczynku no i łatwiej mi było go opieprzyć bo mimo że jestem młoda to on jeszcze nastolatek więc dyszkę mniej ode mnie ma. Więcej nie wchodził.

#34 2016-07-13 12:36:58

maja35
Member

jezeli sa jakies podejrzenia z Waszej strony o kamrkach to musi byc cos na rzeczy u Was ,jezeli chca kamery mogą je miec oczywiscie ale powinno sie byc o tym uprzedzonym,  co do internetu proponuje wchodzic w trybie inkognito jak ktos sprytny to i z inkognito sciągnie kto gdzie wchodził ale zawsze bezpiecznie, ja z nudów tez oglądam różne strony ale raczej nikt mnie nie sledzi

#35 2016-07-13 23:31:26

KRYSIA5555
Member

Frusia napisał:

A propo tych kamer. Jak je znaleźć? Bo odkąd jestem w nowym miejscu mam właśnie dziwne wrażenie że rodzina wie więcej niż ja mówię. Kilka razy specjalnie czegoś nie powiedziałam a oni i tak wiedzieli. I w ogóle od początku czuje jakiś dyskomfort. Wcześniej w żadnym miejscu nie miałam takich odczuć a tu jakoś dziwnie się czuję. Myślicie że możliwe że gdzieś są kamerki? A jeśli tak to czy to legalne? -------------------------------------

A poza tym. Ma ktoś jakiegoś informatyka znajomego? Bo mam wrażenie również że historia odwiedzanych przeze mnie stron jest jako+ś śledzona. Syn co tydzień w przychodzi w niedzielę i przychodzi z laptopem którego podłącza kablem do routera i coś tam zawsze robi. Dziwne że robi to regularnie co tydzień....
------------------------------------

Wiem że brzmie jak paranoiczka ale serio w żadnym innym miejscu nie miałam takiego dziwnego uczucia a tu czuje ze coś jest nie tak....

-------------------------------------
Ja uważam że masz racje, na bank  w tym jest coś  !!!!!!!!
Sprawdż triki z filmów , nic innego nie wymyślą;  w  oku misa, w maskotce w lampce,Ogladałaś ZDRADĘ ???????????? Tam było jak chłopak wkładał kamerki w 3 min ,Lampa na górze jest najbezpieczniejsza  dla nich bo tam nie wejdziesz, a   co do kompa to oczyść historię, albo ustaw bez zapisywania historii przeglądarek, Znajdziesz na bank !!!!!!!!

#36 2016-07-14 02:07:35

barbara.b
Member

co wy robicie w necie, że historię będziecie czyścić? :-)))) historia jest w waszych komputerach. nie wiem, czy jej czyszczenie coś da. przecież nie udostępniacie rodzinom własnych komputerów? to samo z chodzeniem nago po domu.. nie chcę tu nikogo o nic posądzać ale zastanawiające, że ktoś sobie tyle stresu robi w obawie, że mogą być kamerki.

#37 2016-07-14 06:23:42

KRYSIA5555
Member

Jak korzysta z kąpa domowego to każdy zobaczy historie, gdzie byłaś i jakie strony oglądałaś, Jeżeli masz własnego laptopa, to oczywiście może to zrobić jak ciebie nie ma , wyśle cię na zakupy, Ja zauważyłam że kiedy wyjeżdżam i nie wracam, i mam walizkę na dole w dzień wyjazdu to nagle coś potrzeba !!!
Nagle pies musi  ze mną wyjść albo pilnie coś kupić, wiadomo po co !!!
Ale nie mam nic do ukrycia więc niech szukają, Na zakupy mam w większości paragony, nawet na herbatę i kosmetyki, Mam w portfelu, wywalam dopiero w domu, jak do mnie dotrze jaką fortunę wydałam na bzdety.

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-07-14 06:24:16)

#38 2016-07-14 08:37:55

barbara.b
Member

co ty opowiadasz. wariaci. też na wszelki wypadek trzymam paragony bo zawsze robię zakupy do polski. żeby ktoś mnei nie posądził, że za babki pieniądze zrobione... ale nikt mnei nie sprawdzał a zakupy rzucam luzem lub w siateczkach tak że wszystko widać na tył samochodu ale jeszcze nigdy nikt mnie nie sprawdzał.

KRYSIA5555 napisał:

Jak korzysta z kąpa domowego to każdy zobaczy historie, gdzie byłaś i jakie strony oglądałaś, Jeżeli masz własnego laptopa, to oczywiście może to zrobić jak ciebie nie ma , wyśle cię na zakupy, Ja zauważyłam że kiedy wyjeżdżam i nie wracam, i mam walizkę na dole w dzień wyjazdu to nagle coś potrzeba !!!
Nagle pies musi  ze mną wyjść albo pilnie coś kupić, wiadomo po co !!!
Ale nie mam nic do ukrycia więc niech szukają, Na zakupy mam w większości paragony, nawet na herbatę i kosmetyki, Mam w portfelu, wywalam dopiero w domu, jak do mnie dotrze jaką fortunę wydałam na bzdety.

#39 2016-07-14 09:18:19

..?eto
Member

Bozu!
Ja się chyba skontaktuję z Wołoszańskim!
Toć to sensacja 21szego wieku!
Niech prześledzi tę opisywaną aferę podłuchowo-kamerkowo-komputerową!
Te niemce muszą ciągle prowadzić jakieś wojenki ajajaj!
Niech zrobi filmik!
To dobry temat ujjjjj.................! lol

Ostatnio edytowany przez ..?eto (2016-07-14 09:20:03)

#40 2016-07-15 10:37:59

..?eto
Member

Oj ludzie !
Zamachowcy ruszyli do ataku.
W nocy w Nicei zamach ter. 84 ofiay śmiertelnie, kilkadziesiąt rannych i wśród ofiar są Polacy!
Uśpili czujność w tracie euro, a teraz sru ...zaatakowali.
Jak to  mówią pod latarnią najciemniej.
Straszno się znowu robi .

#41 2016-07-15 17:13:24

KRYSIA5555
Member

a ty eto skąd wiesz że w Paryżu  są Polacy?, ale przeżyli czy nie ???Nas wszędzie diabli poniosą, tacy biedni  a  wszędzie nas  pełno !!!!!

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2016-07-15 20:35:09)

#42 2016-07-15 19:06:06

..?eto
Member

KRYSIA5555 napisał:

a ty eto skąd wiesz że w Paryżu  są Polacy?, ale przeżyli czy nie ???Nas wszędzie diabli poniosą, tacy biedni  wszędzie nas  pełno !!!!!

Chyba jednak nie ma Polaków wśród ofiar, są napewno dzieci ,  , ponad stu rannych z czego polowa w stanie krytycznym, ...

Tym islamistom kompletnie pie.....li się w głowach Mówią o tym wszędzie tw, radio...

Reklama