Czy ktoś coś słyszał o tych firmach lub współpracował z nimi

Witam czy ktoś zna te firmy lub słyszal o jakiej z tych firm. Proszę o pomoc - Global servis ,Majster med. ,Polger24.

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

...inne firmy oferujące pracę dla opiekunek osób starszych? - aktualne tematy :

#1 2014-04-01 21:05:02

marchewka
New member

Czy ktoś coś słyszał o tych firmach lub współpracował z nimi

Witam czy ktoś zna te firmy lub słyszal o jakiej z tych firm. Proszę o pomoc   -  Global servis ,Majster med.  ,Polger24.

#2 2014-04-01 21:47:01

DanusiaS
Member

Re: Czy ktoś coś słyszał o tych firmach lub współpracował z nimi

marchewka napisał:

Witam czy ktoś zna te firmy lub słyszal o jakiej z tych firm. Proszę o pomoc   -  Global servis ,Majster med.  ,Polger24.

Tu masz opinie
o Majster med ,Polger24,nic nie powiem ,nie znam ....
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,24664

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-04-01 21:47:24)

#3 2014-04-02 10:07:50

marchewka
New member

Dziękuję bardzo .Ale jak zawsze nie wiadomo które opinie są dodane przez opiekunki .Kazda z nas wie ,że agencje same dodają pozytywy .I bądż tu człowieku mądrym!

#4 2014-04-02 14:52:37

isiunia
Member

marchewka napisał:

Dziękuję bardzo .Ale jak zawsze nie wiadomo które opinie są dodane przez opiekunki .Kazda z nas wie ,że agencje same dodają pozytywy .I bądż tu człowieku mądrym!

Tak jak mówisz! Może znajdą się jakieś osoby, które pracowały za pośrednictwem tych firm i udzielą Ci potrzebnych informacji smile

Ostatnio edytowany przez isiunia (2014-04-02 14:53:01)

#5 2014-04-10 14:38:40

Anna.Kap
New member
Od: Kalisz

Jeżdżę od kilku lat do pracy w Niemczech jako opiekunka i nigdy o nich nie słyszałam... Teraz tych agencji jest sporo i wyrastają jak grzyby po deszczu... Trzeba się przekonać i wypróbować jakąś i samemu sie przekonać.. Ja jak na razie trafiłam dobrze

#6 2014-04-10 22:03:24

isiunia
Member

Anna.Kap napisał:

Jeżdżę od kilku lat do pracy w Niemczech jako opiekunka i nigdy o nich nie słyszałam... Teraz tych agencji jest sporo i wyrastają jak grzyby po deszczu... Trzeba się przekonać i wypróbować jakąś i samemu sie przekonać.. Ja jak na razie trafiłam dobrze

a za pośrednictwem jakiej agencji jeździsz?

#7 2014-09-18 11:52:55

liza j
New member

Nie polecam Polger24. Są nieuczciwi.

#8 2014-09-18 18:45:31

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Jedno wiem, że firmy coraz głupsze nazwy wymyślają. Wkrótce zabraknie słówek do odmian Help...pflege... 24h...itd. Nie nadążysz za nimi

#9 2014-09-18 21:59:52

krystynka
Member

copyfield napisał:

Jedno wiem, że firmy coraz głupsze nazwy wymyślają. Wkrótce zabraknie słówek do odmian Help...pflege... 24h...itd. Nie nadążysz za nimi

Copyfield! smile Jak miło,że wpadłeś...Nawet na urlopie nie zapominasz... A co do powyższego jak najbardziej się zgadzam...

#10 2014-09-19 11:22:16

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

krystynka napisał:

copyfield napisał:

Copyfield! smile Jak miło,że wpadłeś...Nawet na urlopie nie zapominasz... A co do powyższego jak najbardziej się zgadzam...

Wpadłem, bo przyjechałem, deko się zastanowiłem. Wysłąłem CV do 3 fir. Dwie z nich się odzwały - sprawdziły niemiecki - coby jaj nie było - oczywiście bez zarzutów. Tak szukam czegoś innego duże miasto Berlin, bo blisko... Jedna mi proponuje nawet 1600...
A może Heim... Z jednej strony są obawy, lecz ktoś mi powiedział że zasiedziałem się na tej wiosce i co z tego, że z zamkniętymi oczami trafie do każdej szuflady, lecz jak sobie pomyslę o tych dniach "milczących" bez muzyki, radia ...i ludzi.. to tak samo mie diabli biorą.....zobacze.
Firmy wziąłem od nas z forum na chybił trafił:) jedna to ta copracę dla mężczyn polecała -było na forum

#11 2014-09-19 13:23:45

jolki
Member

copyfield napisał:

krystynka napisał:

copyfield napisał:

Wpadłem, bo przyjechałem, deko się zastanowiłem. Wysłąłem CV do 3 fir. Dwie z nich się odzwały - sprawdziły niemiecki - coby jaj nie było - oczywiście bez zarzutów. Tak szukam czegoś innego duże miasto Berlin, bo blisko... Jedna mi proponuje nawet 1600...
A może Heim... Z jednej strony są obawy, lecz ktoś mi powiedział że zasiedziałem się na tej wiosce i co z tego, że z zamkniętymi oczami trafie do każdej szuflady, lecz jak sobie pomyslę o tych dniach "milczących" bez muzyki, radia ...i ludzi.. to tak samo mie diabli biorą.....zobacze.
Firmy wziąłem od nas z forum na chybił trafił:) jedna to ta copracę dla mężczyn polecała -było na forum

No to masz dylemat. Jedno wiesz, że nie chcesz już oglądac krowich zadów.  Tak, Berlin, blisko i duże miasto. Ale tam zarobki nie za specjalne. Chociaż są wyjątki.
Życzę Ci jak najlepszego  wyboru.

#12 2014-10-10 10:01:36

DariaSz
New member

Cześć dziewczyny wiele opinie można też zobaczyć na jakimś nowym forum dla opiekunek osób starszych. www.forumopiekunka.pl
Jest tam sporo opinii na temat wielu firm działających w branży opiekuńczej.

#13 2014-10-10 14:44:39

GarśćWiatru
Zbanowany

amelia napisał:

DariaSz napisał:

Cześć dziewczyny wiele opinie można też zobaczyć na jakimś nowym forum dla opiekunek osób starszych. www.forumopiekunka.pl

Dorwałaś się do tego forum "jak głupi do mydła". Po co tyle postów nasiałaś. Jak ktoś jest żółtodziobem , to powinien zapoznać się z zasadami tutaj panującymi a potem wychodzić do "publiki" Kompromitacja Ciebie i Twojej firmy!!!!!!!!!!!

big_smile big_smile  big_smile dozorczyni amelia znowu zamiata big_smile  big_smile  big_smile

Nie zapomnij polecieć z donosem do admina wink

A tabletki na uspokojenie to czasami dziś nie zapomiałaś zażyć ?

big_smile

#14 2014-10-10 15:11:15

iza46
Member

GarśćWiatru napisał:

amelia napisał:

DariaSz napisał:

Dorwałaś się do tego forum "jak głupi do mydła". Po co tyle postów nasiałaś. Jak ktoś jest żółtodziobem , to powinien zapoznać się z zasadami tutaj panującymi a potem wychodzić do "publiki" Kompromitacja Ciebie i Twojej firmy!!!!!!!!!!!

big_smile big_smile  big_smile dozorczyni amelia znowu zamiata big_smile  big_smile  big_smile

Nie zapomnij polecieć z donosem do admina wink

A tabletki na uspokojenie to czasami dziś nie zapomiałaś zażyć ?

big_smile

Kolezanko ,czasem fajnie czyta sie Twoje posty.Ale dzis chyba nie jest twoj dzien.http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Pory%20roku/Jesie%C5%84/010.gif

#15 2014-10-10 16:15:51

ewal8
Member

Myślę, że już pora zabrać głos…
Oczywiście, że pojawiające się trollujące wpisy, mogą być irytujące, a nawet wkurzające, bo robi się przez nie bałagan i chaos. Ale też uważam, że takie zwracanie uwagi i opindalanie publiczne nie przyniesie żadnego efektu. Czy taką osobę ochrzanimy, czy nie - i tak to nic nie da, bo taki ktoś zamieści jeden czy dwa denerwujące wpisy z reklamą i więcej go tu już nie ma. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest po prostu zgłaszanie do administratora spamujących wpisów, bez roztrząsania tego na forum. Czy ukróci to tego typu wpisy – nie gwarantuję, ale na pewno polepszy atmosferę na forum, która od pewnego czasu moim, być może subiektywnym zdaniem, jest jakaś dziwna.

Amelio, wiesz, że Cię lubię i cenię bardzo za Twoje rady, poczucie humoru i dobre słowo, ale wydaje mi się, że Twój sposób na zrobienie porządku na forum to walka z wiatrakami, która powoli zaczyna się przekształcać również  w swego rodzaju walkę niestety między opiekunkami, a to już nie jest fajne.

#16 2014-10-10 21:11:23

myszkamiki
Member

Do Amelii!
Dlaczego zawsze na kogoś nowego napdasz ze złością i mieszasz go z błotem? Wystarczy napisac cos pochebnego o jakiejs agencji a Ty zaraz wpieprzasz sie miedzy wódke a zakaskę. Skąd w Tobie tyle złośliwości? Czesto tu zaglądam, czytam ale jakoś przez Ciebie nie chce mi sie nawet madrych i fajnych rad poczytać od innych fajnych koleżanek po fachu. Robisz tu taki zamęt że aż rzygać się chce. Kto dał Ci miano "przyjaciel forum" skoro 80% Twoich wypowiedzi to ataki na tych co mają choć troszkę inne zdanie niż Ty?

#17 2014-10-10 21:21:51

jogi45
Member

w 100% zgadzam sie z Ewal. Malo pisze na forum bo po prostu czasem strach sie odezwac. Nasze firmy nas tu "podgladaja" i do tego mozna oberwac czasem zupelnie nieslusznie przez to ze sie zle sformulowalo zdanie czy zrobilo blad ortograficzny. Ja oberwe za brak polskich znakow ale nie bede grzebac w nie moim lapku by te znaki znalezc.
Na forum przeszkadza mi to ze czesto posty daleko odbiegaja od tematu/ tytulu watka.
Brak adresow i innych namiarow na firmy ktore nas zatrudniaja wynika moze z tego ze w umowach mamy dziwne zapisy o tajemnicy. Ja takiego zapisu nie mam z firmy Future Options. Z firmy Daks tez nie mialam. Wiecej namiarow nie mam w tej chwili przy sobie ale odpowiadam na maile, wiec prosze pytac.

#18 2014-10-10 21:38:56

urszula47
Member

jogi45 napisał:

w 100% zgadzam sie z Ewal. Malo pisze na forum bo po prostu czasem strach sie odezwac. Nasze firmy nas tu "podgladaja" i do tego mozna oberwac czasem zupelnie nieslusznie przez to ze sie zle sformulowalo zdanie czy zrobilo blad ortograficzny. Ja oberwe za brak polskich znakow ale nie bede grzebac w nie moim lapku by te znaki znalezc.
Na forum przeszkadza mi to ze czesto posty daleko odbiegaja od tematu/ tytulu watka.
Brak adresow i innych namiarow na firmy ktore nas zatrudniaja wynika moze z tego ze w umowach mamy dziwne zapisy o tajemnicy. Ja takiego zapisu nie mam z firmy Future Options. Z firmy Daks tez nie mialam. Wiecej namiarow nie mam w tej chwili przy sobie ale odpowiadam na maile, wiec prosze pytac.

Ja rowniez meiluje i podaje to co wiem od znajomych.Najbardziej przeszkadzala mi na forum Opieekunka czy niezapminajka czy jak jej tam.Nasza Marcelinka zniknela,pamietam,ze tez byla brana nie na serio i nawet zakpiono z niej/bodajze Ruda?/.Kazdy cos ma ,a reklamy pod postem powinny byc zglaszane adminowi Piszcie tez do niego .Smutne,ze wlasnie jedna z fajnych babek tak oceniacie.Nie wiem czy to zmowa jakas?http://s10070.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=iSq6wUBWxXdGoGVVIIwMuCqSJ5WHXB6vUCimY30JCTPSIRrwSjXXna_hQ8bSWC7O-NP90xbjZ_lRDgxriDsN1fZZzEU_g3zYOzSKxBUSmfA&pv=2

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2014-10-10 22:21:17)

#19 2014-10-10 23:03:34

Franciszka
Member

myszkamiki napisał:

Do Amelii!
Dlaczego zawsze na kogoś nowego napdasz ze złością i mieszasz go z błotem? Wystarczy napisac cos pochebnego o jakiejs agencji a Ty zaraz wpieprzasz sie miedzy wódke a zakaskę. Skąd w Tobie tyle złośliwości? Czesto tu zaglądam, czytam ale jakoś przez Ciebie nie chce mi sie nawet madrych i fajnych rad poczytać od innych fajnych koleżanek po fachu. Robisz tu taki zamęt że aż rzygać się chce. Kto dał Ci miano "przyjaciel forum" skoro 80% Twoich wypowiedzi to ataki na tych co mają choć troszkę inne zdanie niż Ty?

To zapewne pokazowa lekcja dobrego wychowania? Jestem przekonana, że po tej wypowiedzi staniesz się dla wszystkich na forum wzorem osoby niezwykle zrównoważonej i niezwykle kulturalnej.

#20 2014-10-11 07:47:23

ewal8
Member

Amelio, odpowiadam na Twoje wczorajsze pytanie kierowane do mnie.
Zasadniczo nie chodzi o to kto ma rację, a kto nie. Mój post nie jest również jakąś krytyką, tylko wolną uwagą, których i Ty tutaj udzielasz. Ja wiem, że Twoją intencją jest porządek tutaj na forum i naprawdę doceniam Twoje starania, ale sama przyznasz, że chyba ostatnio stały się one troszkę Twoją obsesją. Naprawdę, nie było moim celem ani wywołanie burzy, ani broń Boże obrażenie Ciebie. I na pewno Urszulo nie jest to żadna zmowa przeciwko Amelii – przynajmniej ja w niej nie uczestniczę smile

Chodziło mi przede wszystkim o powrót normalności na forum, jakkolwiek zostanie to odebrane.
Z mojej strony tyle w temacie, chyba że mocno mnie ktoś sprowokuje. wink big_smile big_smile

Pozdrawiam Cię Amelio serdecznie i mam nadzieję, że nie postrzegasz mnie w kategoriach „wróg najgorszy”. wink

#21 2014-10-11 08:07:59

ANTONIA***
Member

Normalny, droga Ewo, ten profil przestał już być jakiś czas temu. I nigdy do naszych "starych czasów" nie wróci. A szkoda...Tyle osób zniknęło...
Nie mam nic do Amelii, ale czasami odnoszę wrażenie, że bezustannie ( dzień i noc ) tkwi w bloku startowym i czeka...Twarda dziewczyna - ani odrobiny zmęczenia.

Pozdrawiam i miłej soboty życzę.

PS. Jeżeli komuś się mój wpis nie spodobał, może zaapełować do Amelii, aby wywalono mnie na zbity pysk . To normalka ostatnimi czasy ...

#22 2014-10-11 08:52:23

iza46
Member

ANTONIA*** napisał:

Normalny, droga Ewo, ten profil przestał już być jakiś czas temu. I nigdy do naszych "starych czasów" nie wróci. A szkoda...Tyle osób zniknęło...
Nie mam nic do Amelii, ale czasami odnoszę wrażenie, że bezustannie ( dzień i noc ) tkwi w bloku startowym i czeka...Twarda dziewczyna - ani odrobiny zmęczenia.

Pozdrawiam i miłej soboty życzę.

PS. Jeżeli komuś się mój wpis nie spodobał, może zaapełować do Amelii, aby wywalono mnie na zbity pysk . To normalka ostatnimi czasy ...

Kazde forum opiekunek zostalo praktycznie "usmiercone".Dziewczny sprobujcie skupic sie na sensie i celu istnienia forum.Ciagle poruszacie jeden prblem,"kogo Amelia wywali,kiedy znow zaatakuje itd".Specjalnie to robicie?moze warto zastanowic sie na tym?Jestem w kontakcie z 1 dziewczyna z forum,wisimy na telefonach.Ale nie da sie wszystkich lubic i zrozumiec .Po co te analizy i przytyki?Czemu to ma sluzyc?

#23 2014-10-11 09:27:16

Tosia
Member

Forum jest potrzebne zwłaszcza dla nowych opiekunek. Nie warto wchodzić w utarczki słowne. Szkoda na to życia. U mnie słoneczny poranek. Chciałabym, aby promyki słońca ogrzały serca wszystkich Opiekunek i Opiekunów.

#24 2014-10-11 14:23:43

Mary Poppins
Member

ewal8 napisał:

Amelio, odpowiadam na Twoje wczorajsze pytanie kierowane do mnie.
Zasadniczo nie chodzi o to kto ma rację, a kto nie. Mój post nie jest również jakąś krytyką, tylko wolną uwagą, których i Ty tutaj udzielasz. Ja wiem, że Twoją intencją jest porządek tutaj na forum i naprawdę doceniam Twoje starania, ale sama przyznasz, że chyba ostatnio stały się one troszkę Twoją obsesją. Naprawdę, nie było moim celem ani wywołanie burzy, ani broń Boże obrażenie Ciebie. I na pewno Urszulo nie jest to żadna zmowa przeciwko Amelii – przynajmniej ja w niej nie uczestniczę smile

Chodziło mi przede wszystkim o powrót normalności na forum, jakkolwiek zostanie to odebrane.
Z mojej strony tyle w temacie, chyba że mocno mnie ktoś sprowokuje. wink big_smile big_smile

Pozdrawiam Cię Amelio serdecznie i mam nadzieję, że nie postrzegasz mnie w kategoriach „wróg najgorszy”. wink

Ewal to ładnie i dyplomatycznie podumowała , na poziomie i nie urażając nikogo.Podoba mi sie. Dodam tylko,że każdy zasługuje na szacunek bez względu czy jest opiekunką czy pracuje dla agentury.Kazdy wykonuje tylko swoją prace za którą dostaje wynagrodzenie.

I Droga Amelio sformuowania typu "wszawicę trzeba tępić " skierowane do drugiego człowieka nie przystoją kobiecie. Człowiek to nie insekt! Postaraj się o wiecej delikatności w przekazach smile

#25 2014-10-11 19:10:49

jolki
Member

Hej dziewczyny!
Ja myślę, że po prostu brakuje nam, no, ale za wszystkich nie mogę się wypowiadać, więc mi witaminy h. A mówiąc jaśniej – chłopa. Dlatego jestem taka ZOŁZA!
Posypuję swa głowę popiołem, bo mam jęzor niewyparzony, ale czasami tak trudno mi się powstrzymać  przed ostrym komentarzem, jak z daleka czuć np. podszywanie się pod kogoś, kim się nie jest, albo w pierwszym poście wysławia jakąś agencję lub beszta z błotem.
Kiedyś któraś napisała, że dla obrażalskich, nie ma miejsca na forum. Sama na początku dostałam kubeł zimnej wody na łeb. Zabolało, ale jak się z czasem okazało, takie ostre słowa, krytyka, były mi potrzebne żeby coś zrozumieć.
Bardzo cenię sobie nasze forum, szczególnie tu na emigracji. Wiele mi dało, nauczyło i zawsze czuję, że w razie problemu mogę się do Was zwrócić o pomoc.
Nie rozumiem tej nagonki na Koleżankę, która stara się jak może, aby forum miało ręce i nogi.  Mało tego, to jeszcze obrywa jej się za mnie, przypisując jej moje słowa. Wiadomo, każdy z nas jest tylko człowiekiem, omylnym.
A ja dzisiaj kupiłam sobie nowe buty!  Zostały mi jeszcze 4 tygodnie pracy i do domku w nowych bucikach śmignę. Ale jak zawsze, najpierw do Berlina na wódeczkę!
Każdy ma prawo pisać, jeżeli pisze prawdę i jest to zgodne z REGULAMINEM FORUM.
Pozdrawiam, tyle ode mnie.
Ps. Mam słaby sprzęt a obrazki spowalniają jeszcze bardziej otwieranie się stron.

#26 2014-10-11 19:35:22

arielka
Member

jolki napisał:

Hej dziewczyny!
Ja myślę, że po prostu brakuje nam, no, ale za wszystkich nie mogę się wypowiadać, więc mi witaminy h. A mówiąc jaśniej – chłopa.

Jak chłopa, to raczej "c" tongue

#27 2014-10-11 19:42:50

arielka
Member

Mary Poppins napisał:

Podoba mi sie. Dodam tylko,że każdy zasługuje na szacunek bez względu czy jest opiekunką czy pracuje dla agentury.Kazdy wykonuje tylko swoją prace za którą dostaje wynagrodzenie.

A ja w trochę w obronie Amelii: każdy zasługuje na szacunek, pod warunkiem, że nie udaje nikogo innego. Jeżeli pracownica agencji udając opiekunkę zachwala swoją firmę, to po prostu nas oszukuje. I koniec.
Inaczej wygląda sprawa, gdy firmy same  się ogłaszają, mogą się przedstawiać z jak najlepszej strony. Od nas należy weryfikacja tego, co piszą.

A w ogóle to nie warto się kłócić, trzeba wyjaśnić swoje stanowisko bez obrażania innych i skończyć wątek.

#28 2014-10-11 21:33:27

jolki
Member

arielka napisał:

jolki napisał:

Hej dziewczyny!
Ja myślę, że po prostu brakuje nam, no, ale za wszystkich nie mogę się wypowiadać, więc mi witaminy h. A mówiąc jaśniej – chłopa.

Miałam na myśli nie tyle samego chłopa, ile to co on posiada, czego kobiety nie mają. Nie słyszałaś nigdy o witaminiw "H"??? Chyba za młoda jesteś.

#29 2014-10-11 21:55:13

iza46
Member

jolki napisał:

arielka napisał:

jolki napisał:

Hej dziewczyny!

Miałam na myśli nie tyle samego chłopa, ile to co on posiada, czego kobiety nie mają. Nie słyszałaś nigdy o witaminiw "H"??? Chyba za młoda jesteś.

Te czesc ciala pisze sie przez"ch"ale witamina "ch"to znana witamina lol Polska strzelila teraz gola

#30 2014-10-11 23:06:06

jolki
Member

iza46 napisał:

jolki napisał:

arielka napisał:

Te czesc ciala pisze sie przez"ch"ale witamina "ch"to znana witamina lol Polska strzelila teraz gola

No przecież wiem jak sie pisze pens. Chodzi o głoske "h", nie ważne czy napiszesz ją przez "c" i tak będzie "H".
Przepraszm. Mogę to usunąć

Ostatnio edytowany przez jolki (2014-10-11 23:06:45)

#31 2014-10-11 23:27:11

arielka
Member

jolki napisał:

Za młoda????? A może ja już o tym zapomniałam tongue

#32 2014-10-12 00:29:22

bozencina50
Member

Miałam się już nie wypowiadać bo niestety (pisze niestety ,ponieważ podoba mi się to forum , wciągnęło mnie..) mam wrażenie , że jest ono  zarezerwowane dla stałych bywalców.Wszystkie nowe osoby ( moja subiektywna opinia) traktowane są  Persona non grata.I nie chodzi mi o to , jak było w moim przypadku , że Amelia na mnie napadła.Z tym nie mam problemu.. Obroniłam się .W gwoli ścisłości Amelia mnie intryguje, jest taka "barwna'..Czasmi  brzmi niedorzecznie a zdrugiej strony , mądrość i do tego jeszcze niesamowite  poczucie humoru  , cięty język (ja osobiście uważam , że złośliwość jest domeną ludzi inteligentnych)...
Chodzi o to ,że my nowe jesteśmy ignorowane..Nasze posty zostają bez odpowiedzi.
Nie mamy nic do powiedzenia...?Wypowiadamy się głupio ?, a może nie piszemy w tych wątkach co trzeba( z tego co zauważyłam ,"starzy "bywalcy piszą też czasami gdzie popadnie)?.
Czym się różni opiekunka  (opiekun) zatrudniona w agencji (z tego co się oriętuję to wszystkie agencje działają na pograniczu prawa albo też wogóle bezprawnie)  , od opiekunki  (opiekuna)zatrudnionej prywatnie ,czy też w końcu od opiekunki pracującej na czarno ?
Wszyscy wykonujemy tę samą ciężką robotę i jak byśmy się nie szanowali to jesteśmy nota bene "niewolnicą starszej pani ".!
Jesteśmy z dala od rodzin , w obcym państwie o tak odmiennej mentalności.Myślałam ,że intencją tego forum oprócz informacji jest  też wspieranie się.
Szkoda , miałam nadzieję ,że trochę odreaguję.Lubię inteligentnych ludzi....
Da kann man nichts machen ! A swoją drogą nigdy nie rozumiałam tego powiedzenia bo dla nas Polaków nie ma rzeczy niemożliwych ,zawsze jest rada...
P.S.Miło było Was poznać.

#33 2014-10-12 00:51:49

iza46
Member

bozencina50 napisał:

Miałam się już nie wypowiadać bo niestety (pisze niestety ,ponieważ podoba mi się to forum , wciągnęło mnie..) mam wrażenie , że jest ono  zarezerwowane dla stałych bywalców.Wszystkie nowe osoby ( moja subiektywna opinia) traktowane są  Persona non grata.I nie chodzi mi o to , jak było w moim przypadku , że Amelia na mnie napadła.Z tym nie mam problemu.. Obroniłam się .W gwoli ścisłości Amelia mnie intryguje, jest taka "barwna'..Czasmi  brzmi niedorzecznie a zdrugiej strony , mądrość i do tego jeszcze niesamowite  poczucie humoru  , cięty język (ja osobiście uważam , że złośliwość jest domeną ludzi inteligentnych)...
Chodzi o to ,że my nowe jesteśmy ignorowane..Nasze posty zostają bez odpowiedzi.
Nie mamy nic do powiedzenia...?Wypowiadamy się głupio ?, a może nie piszemy w tych wątkach co trzeba( z tego co zauważyłam ,"starzy "bywalcy piszą też czasami gdzie popadnie)?.
Czym się różni opiekunka  (opiekun) zatrudniona w agencji (z tego co się oriętuję to wszystkie agencje działają na pograniczu prawa albo też wogóle bezprawnie)  , od opiekunki  (opiekuna)zatrudnionej prywatnie ,czy też w końcu od opiekunki pracującej na czarno ?
Wszyscy wykonujemy tę samą ciężką robotę i jak byśmy się nie szanowali to jesteśmy nota bene "niewolnicą starszej pani ".!
Jesteśmy z dala od rodzin , w obcym państwie o tak odmiennej mentalności.Myślałam ,że intencją tego forum oprócz informacji jest  też wspieranie się.
Da kann man nichts machen ! A swoją drogą nigdy nie rozumiałam tego powiedzenia bo dla nas Polaków nie ma rzeczy niemożliwych ,zawsze jest rada...

Jestem pod wrazeniem meczu i spac nie moge z radosci big_smilebig_smile ,co do Twoich przemyslen ,to mysle ze masz podobny odbior Amelii jak ja .Malo jest tak przyjaznych osob jak ona.Narobilyscie durnego zamieszania kolezanki ,Co Was opetalo?Juz naprawde nic nie dociera do Waszych serc?ST tez widzi tylko swoj tylek i korzysta z akcji przyjaznie nastawionyh osob a teraz ?Za duzo wiem........milej nocki.

#34 2014-10-12 00:54:11

ania1968
Member

bozencina50 napisał:

Ja też jestem nowa, a czuję się tu ok. Czasami są polemiki, czasami nawet ostre, ale generalnie dużo tu można się dowiedzieć od bardziej doświadczonych koleżanek. A jak komuś się czyjaś wypowiedź nie podoba to albo polemizuje, albo przemilcza. A co do braku odpowiedzi to taka nasza praca, że nie zawsze jest czas na internet, pa.

#35 2014-10-12 11:15:43

bozencina50
Member

Napisałam wyraźnie PODOBA MI SIĘ ! WCIĄGNĄŁ MNIE! SKARBNICA INFORMACJI!
HUT AB!
Ale masz rację Aniu , nie pomyślałam o tak prozaicznej sprawie ,że jesteśmy w pracy i nie zawsz mamy ochotę na internet....
Sorry...
Pewnie jestem już za długo (siódmy tydzień.Zawsze jeżdże na 6 , potem mi odwla), od 2 tygodni nowa Stelle no i napewno brak wit Ch :-)
Pozdrawiam!

#36 2014-10-12 17:18:48

agama
Member

...''Napisałam wyraźnie PODOBA MI SIĘ ! WCIĄGNĄŁ MNIE! SKARBNICA INFORMACJI!
HUT AB!''''

Nie dosc ,że błednie napisane wyrazenie, to co ma znaczyć w sensie ogólnym????

#37 2014-10-12 22:32:46

bozencina50
Member

agama napisał:

...''Napisałam wyraźnie PODOBA MI SIĘ ! WCIĄGNĄŁ MNIE! SKARBNICA INFORMACJI!
HUT AB!''''

Nie dosc ,że błednie napisane wyrazenie, to co ma znaczyć w sensie ogólnym????

Które wyrażenie jest błędne Twoim zdaniem ?
Hut ab!  gwoli informacji  znaczy to czpki z głów ! lub moje uznanie!
Lub jak  ktoś woli chapeau bas ( czytaj szaPO Ba) i nie cytuj fragmentu wypowiedzi lecz całą .Nie ma tu ukrytych podtekstów.
Pozdrawiam !

#38 2014-10-12 23:20:10

jolki
Member

agama napisał:

...''Napisałam wyraźnie PODOBA MI SIĘ !

O! Agama, fajnie, że znowu jesteś na tej swojej mietle, bo dawno Cie tu nie widzialam. I czegoś mi brakowało.

#39 2014-10-13 21:18:23

arielka
Member

bozencina50 napisał:

Miałam się już nie wypowiadać bo niestety (pisze niestety ,ponieważ podoba mi się to forum , wciągnęło mnie..) mam wrażenie , że jest ono  zarezerwowane dla stałych bywalców.Wszystkie nowe osoby ( moja subiektywna opinia) traktowane są  Persona non grata.I nie chodzi mi o to , jak było w moim przypadku , że Amelia na mnie napadła.Z tym nie mam problemu.. Obroniłam się .W gwoli ścisłości Amelia mnie intryguje, jest taka "barwna'..Czasmi  brzmi niedorzecznie a zdrugiej strony , mądrość i do tego jeszcze niesamowite  poczucie humoru  , cięty język (ja osobiście uważam , że złośliwość jest domeną ludzi inteligentnych)..

Amelia jest w porzadku. Jestem tu od niedawna, ale to ona mnie na tym forum zatrzymała. Ma poczucie humoru, które mi odpowiada, a kiedy udziela rad, to mają one sens i są jasne.
Jest tutaj kilka podobnych do niej osób i tak trzymać!
Bozencia50, trzeba mieć dystans do Internetu i wziąć porwakę, że nie wszytko ma takie znaczenie, jakie mu nadajemy. Kiedy się nie widzi kogoś, nie zna jego temperamentu, trudno zrozumieć jego intencje wink

..?eto napisał:

I do sudoku.

Moje gratulacje smile Sudoku rozwiązuje moje dziecko. Mnie się przy tym mózg zawiesza, nigdy tego nie rozwiązałam sad

#40 2014-10-13 23:11:38

ahha
Member

ewal8 napisał:

Myślę, że już pora zabrać głos…
Oczywiście, że pojawiające się trollujące wpisy, mogą być irytujące, a nawet wkurzające, bo robi się przez nie bałagan i chaos. Ale też uważam, że takie zwracanie uwagi i opindalanie publiczne nie przyniesie żadnego efektu. Czy taką osobę ochrzanimy, czy nie - i tak to nic nie da, bo taki ktoś zamieści jeden czy dwa denerwujące wpisy z reklamą i więcej go tu już nie ma. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest po prostu zgłaszanie do administratora spamujących wpisów, bez roztrząsania tego na forum. Czy ukróci to tego typu wpisy – nie gwarantuję, ale na pewno polepszy atmosferę na forum, która od pewnego czasu moim, być może subiektywnym zdaniem, jest jakaś dziwna.

Amelio, wiesz, że Cię lubię i cenię bardzo za Twoje rady, poczucie humoru i dobre słowo, ale wydaje mi się, że Twój sposób na zrobienie porządku na forum to walka z wiatrakami, która powoli zaczyna się przekształcać również  w swego rodzaju walkę niestety między opiekunkami, a to już nie jest fajne.

Podpielam sie od post Ewal8 poniewaz rowniez mysle ze pora zabrac glos (nie pierwszy raz zreszta)smile
jest takie stare porzekadlo:
      Jak Ci jedna osoba powie ze masz ogon mozesz  sie smiac, ja dwie nawet zlekcewazyc ale jak kolejne to sie odwroc za  siebie i dokladnie popatrz bo cos jest na rzeczy.

To by bylo na tyle.

#41 2014-10-14 09:31:13

DanusiaS
Member

bozencina50 napisał:

Dokładnie tak ...... popieram ,masz zupełną rację . Kiedyś napisałam o tym  big_smile

#42 2014-10-14 10:19:46

iza46
Member

Bozenka,ech te slowa "Chodzi o to ,że my nowe jesteśmy ignorowane..Nasze posty zostają bez odpowiedzi.
Nie mamy nic do powiedzenia...?Wypowiadamy się głupio ?, a może nie piszemy w tych wątkach co trzeba( z tego co zauważyłam ,"starzy "bywalcy piszą też czasami gdzie popadnie)?."To przeciez nie jest prawda!A tak gwoli zamkniecia tematu naszej /wedlug mnie przyjaznej dziewczyny,dzialajacej meilowo tutaj/uwazama,ze jestescie bardzo niesprawiedliwe .Mam info ,ze nie pojawi sie juz na tym forum ......Za duzo atakow widac ja tu spotkalo.Nie bede analizowac co,kto kiedy....Marcelinka tez zostala potraktowana w ten sposob ,ale jest roznica :Amelka podpowiadala innym i mnie rowniez wiele rzeczy a Marcela ?No coz 100mysli na godzine.Dajcie spokoj juz z ocenianiem Amelii bo to niesmaczne i niezdrowe nawet .

#43 2014-10-14 10:38:50

jogi45
Member

AMELIO WROC !!! tyle tylko powiem.
Amelia mi tez pomogla.
Nie warto sie obrazac. To dotyczy wszystkich.

#44 2014-10-14 10:59:18

ania1968
Member

jogi45 napisał:

AMELIO WROC !!! tyle tylko powiem.
Amelia mi tez pomogla.
Nie warto sie obrazac. To dotyczy wszystkich.

No cóż powiedzieć, mnie też pomogła. Na skype trochę mi rozjaśniła w głowie. Ja cały czas się uczę, a trafiłam w niełatwe miejsce.
Podpisuję się i pozdrawiam.

#45 2014-10-14 11:02:14

arielka
Member

iza46 napisał:

.Dajcie spokoj juz z ocenianiem Amelii bo to niesmaczne i niezdrowe nawet .

Amelia chyba nie wróci, wielka szkoda, bo mogła jeszcze wielu osobom pomóc.
Pozostaje jeszcze pytanie:
KOMU ZALEŻAŁO NA TYM, BY ODESZŁA?
Taki zmasowany atak, szczególnie osób, które są tu od niedawna? To daje do myślenia. Amelia otwierała nam oczy na wiele rzeczy, które są związane prawami opiekunek, z umowami w nieuczciwych agencjach...

#46 2014-10-14 12:01:23

urszula47
Member

Wypowiem swoje zdanie.Nie jestem ani mundra ani popleczniaczka Amelii,ale nie mozna tak obojetnie przejsc obok tych krytyk.No nie da sie.Kazdy ma swoje zdanie ale odwagi jakos brak ......mnie jej tez brakuje czasem.Zrobilo sie szambo na rynku opiekunczym,to chyba wszystkie wiemy.Trzeba sie wspierac choc dobrym slowem.Obrazcie sie na mnie,ale z osob krytykujacych Amelie wiele szukalo tu rady i JA DOSTALO!Od niej tez!Do cholery co jest?

#47 2014-10-14 12:20:20

ania1968
Member

urszula47 napisał:

Wypowiem swoje zdanie.Nie jestem ani mundra ani popleczniaczka Amelii,ale nie mozna tak obojetnie przejsc obok tych krytyk.No nie da sie.Kazdy ma swoje zdanie ale odwagi jakos brak ......mnie jej tez brakuje czasem.Zrobilo sie szambo na rynku opiekunczym,to chyba wszystkie wiemy.Trzeba sie wspierac choc dobrym slowem.Obrazcie sie na mnie,ale z osob krytykujacych Amelie wiele szukalo tu rady i JA DOSTALO!Od niej tez!Do cholery co jest?

smile

#48 2014-10-14 16:02:05

bozencina50
Member

Odwieczny problem co autor miał na myśli ..?
Do Izy46 i innych wirtualnych koleżanek(piszę koleżanek ,bo nie jestem do nikogo wrogo nastawiona ).W mim poście nr.32 na tej stronie jest cała moja wypowiedż ,z której wręcz wynika ,że Amelia nie jest dla mnie problemem(właściwie powinnam napisać nie był dla mnie problemem.bo już ten post jest nieaaktulny.Zadomowiłam się tu z lekka :-) )Piszę wyrażnie... intryguje (czytaj :zaciekawia....)mnie i td..Piszę też , że się obroniłam przed jej atakiem gdzie w poście 538 w wątku "witam na forum" Amelia przyznaje mi po niekąd racjęCzyli nie jest zadufana w sobie ,umie się przyznać do "błędu".Wniosek mądra dziewczyna.
Jest ona dla mnie jak" barwny ptak".Odrobiłam lekcję i prześledziłam jej posty i wniosek chciałabym mieć taką koleżankę...
Napewno jest nie nudna..A dla mnie osobiście to plus poczucie humoru(odsyłam do wątku na wesoło) to cechy które bardzo sobie cenię :-)
Amelio jak czytasz ten post , chciałabym żebyś wiedziała (chociaż jestem tu nowa i  pewnie moje zdanie niewiele znaczy) ,że w pewnym sensie  ,ze względu na Twoje posty postanowiłam się tu zalogować i uczestniczyć w nim.Nie lubię wazeliny i nie jest to lizustwo ale naprawdę było by mi przkro gdybyś odeszła.Niestety tacy ludzie  jak Ty którzy nie ściemniają ,walą prawdę prosto w oczy, czasami nie do końca przemyślaną, (ja sama należe do tych impulsywnych)są kontrowersyjni  i muszą się liczyć z krytyką.Ponadto internet to faktycznie niebezpieczna zabawka.Sama się o tym przekonałam :-) Wydaje nam się ,że chcemy dobrze a wyszło żle...Myślę jednak ,że odwagi Ci nie brakuje i weżmiesz to na klatę.
Jesteśmy różni.Ile ludzi tyle opini.cyt" ...prawdę swą głoś spokojnie i jasno , słuchając też tego ,co mówią inni:nawet głupcy i ignoranci , oni też mają swoją opowieść.."Cały tekst można znależć na stronie http://dezyderata.ovh.org/
Amelio wracaj cyt "Warszawa jest smutna bez Ciebie..",zobacz ile masz życzliwych osób.
Pozdrawiam:-)

#49 2014-10-14 20:24:18

Franciszka
Member

Mam wrażenie, że Amelia już tutaj nie wróci, ponieważ zna swoją wartość i zna ludzi. Od czasu, kiedy tutaj jestem, cyklicznie niektóre opiekunki okazywały jej bezwzględną i bezpodstawną wrogość, nie przebierając w słowach. Najczęściej kwestionowano jej tytuł "Przyjaciel forum", bardzo często złośliwie komentowano jej wpisy, niektórym nawet nie podobał się jej avatar?! Z czasem ta jawna, niczym nie usprawiedliwiona wrogość narastała aż osiągnęła Apogeum.

To jest bardzo smutne, że w ten sposób został potraktowany dobry człowiek, doświadczona opiekunka i prawdziwy przyjaciel tego forum. U Amelii zawsze zwycięża rozsądek a na forum, niestety po raz kolejny chamstwo zawistnych, złośliwych i pustych jak bańka mydlana niektórych opiekunek...NIEZALEŻNEGO FORUM DLA OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH.

#50 2014-10-14 21:36:44

iza46
Member

Dla dziewczyn ciezko pracujacych http://miroska78.free.fr/Globes/papilllon06.gif

#51 2015-03-17 08:15:59

betty0709.73@o2.pl
New member

Witam jestem tu nowa i mam pytanie czy ktos slyszal o firmie paloma pflege 24 i czy to uczciwa firma ?

#52 2015-03-17 08:58:48

marcelinka
Member
Od: gdzieś na świecie :)

A ja tobie Amelio dziękuję - i za słowa krytyki (które były słuszne) i za słowa pocieszenia -- dziękuję wam wszystkim - bo dzięki wam wiele się nauczyłam smile

#53 2015-03-17 09:07:43

urszula47
Member

betty0709.73@o2.pl napisał:

Witam jestem tu nowa i mam pytanie czy ktos slyszal o firmie paloma pflege 24 i czy to uczciwa firma ?

http://www.wroclawiak.pl/opiekunka-osob … ech-118287   tylko takie maja ogloszenia z telefonem komorkowym,nawet swojej strony nie posiadaja,slowem firma krzak.Wbij w google nazwe firmy i otworz pare stronek ,pousuwane ogloszenia dla zatarcia sladow.Wykaz firm masz tutaj http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/pr … eka-niemcy  aplikuj do conajmniej 5 ciu ,sprawdz w KRS kapital firmy,wiele ma 5000zl te od razu skresl. Na przyklad wpisalam w google Work Ekspres krs i mam to  http://www.krs-online.com.pl/work-expre … 06959.html na tym rynku jest mnostwo pseudofirm liczacych na szybki zysk.A jeszcze lepiej jak wbijesz nazwe firmy i napiszesz kapital firmy http://workexpress.pl/praca/kontakt  alboo http://www.imsig.pl/pozycja/2015/19/KRS … 9ACI%C4%84

Ostatnio edytowany przez urszula47 (2015-03-17 09:11:48)

#54 2015-03-17 09:30:11

amelia
Przyjaciel Forum

marcelinka napisał:

A ja tobie Amelio dziękuję - i za słowa krytyki (które były słuszne) i za słowa pocieszenia -- dziękuję wam wszystkim - bo dzięki wam wiele się nauczyłam smile

Dziękuję Marcelinko. Ja jestem człowiekiem otwartym, szczerym i bez uprzedzeń. Nie zawsze wychodzi mi to na dobre ale nie umiem być fałszywa. Kiedyś (bardzo dawno temu) miałam  nieciekawą sytuację życiową, miałam "doła" i czułam się fatalnie. Wówczas moja bardzo dobra koleżanka dała mi tak do wiwatu, zmusiła mnie do zmiany toku myślenia, uznała ( wraz ze swoim mężem), że słowa pocieszenia nic nie pomogą. To był dla mnie policzek, który mnie przebudził. Pamiętam, wówczas , że nawet nie chciałam z nią rozmawiać. Miała w sobie to "coś", co powodowało, że jej słowa choć bolesne , trafiały do mnie.
Każdy człowiek robi błędy i na nich się uczy, ale czasem potrzeba nam "kopa", aby mieć siłę się podnieść albo przynajmniej iść dalej.
Teraz już nie wiem kiedy Cię skrytykowałam i  jakich słów użyłam, ale wiem , że na pewno były to słowa szczere.
Marcelinko, życzę Ci  aby los był dla Ciebie łaskawy  a jeśli będziesz musiała brać na swoje barki jakieś ciężary, to aby były one niezbyt ciężkie, a tylko takie  które potrafisz unieść.
Wierzę, że zrobisz jeszcze dużo dobrego w życiu mimo, że jest Ci nie łatwo. Ale komu jest łatwo ? smile albo kto nam  mówił, że będzie łatwo? wink

#55 2015-03-19 21:05:58

wampirek
Member
Od: slaskie

Witam!szukam wiadomisci na temat- soft care24,moze ktoś wie coś? co to za firma,

#56 2015-03-19 21:14:02

urszula47
Member

wampirek napisał:

Witam!szukam wiadomisci na temat- soft care24,moze ktoś wie coś? co to za firma,

Ja bym sobie dala spokoj http://krs-pobierz.pl/soft-care-24-i5562507  no chyba zeby moja znajoma lub rodzina tam byla rekruterka lol

#57 2016-08-03 12:44:49

anna52
New member

urszula47 napisał:

wampirek napisał:

Ja bym sobie dala spokoj http://krs-pobierz.pl/soft-care-24-i5562507  no chyba zeby moja znajoma lub rodzina tam byla rekruterka lol

Pracuje dla tej firmy od prawie roku. Dla mnie jest ok, pieniądze są czas, kontakt mam podczas wyjazdu o każdej godzinie jakby sie coś działo. Jak dla mnie nie mają niskich zarobków bo dostawałam od innych firm niższe propozycje wink

#58 2016-08-18 21:38:37

aleksm
New member

EJ JOB wg mnie najlepsi są wink oferują bardzo dobre warunki, zapewniają transport w dwie strony, zakwaterowanie i wyżywienie. w każdej chwili można się ze swoim koordynatorem skontaktować, płacą na czas

#59 2016-08-18 21:47:15

urszula47
Member

aleksm napisał:

EJ JOB wg mnie najlepsi są wink oferują bardzo dobre warunki, zapewniają transport w dwie strony, zakwaterowanie i wyżywienie. w każdej chwili można się ze swoim koordynatorem skontaktować, płacą na czas

Moja firma nie zapewnia mi spania ani wyzywienia ,kurcze zle trafilam lol bo rodzina pdp mi to zapewnia i 200eur zwrotu za podroz /Musze pomyslec na spokojnie smile

#60 2016-08-18 22:52:50

barbara.b
Member

ej to europajob? fajne miałam zlecenie ale koordynatorka była tak głupia, że szkoda gadać. przy mnie, podopiecznej i rodzinie powiedziała, że przecież wiadomo, że wszystkie polskie firmy działają w szarej strefie. do rodziny, która skrupulatnie dobrała wyboru firmy z myślą, że znaleźli tą najlepszą i dla nich i dla opiekunki. :-) powtórzyłam to w biurze. mogłam poprosić o szefa. a wszystko dlatego, że ja twierdziłam swoje a ona swoje i nie mogła z tego wybrnąć. córka i tak wierzyła bardziej jej niż mi opiekunce. bo ja jestem tylko opiekunką a ona pani koordynator więc nie musiała nic mówić o tym, że działa w szarej strefie :-))) potem córce pokazałam, że miałam rację i córka świadomie zdecydowała się na dalszą współpracę w szarej strefie:-)))) hahaha.

aleksm napisał:

#61 2016-08-19 00:05:52

..?eto
Member

barbara.b napisał:

ej to europajob? fajne miałam zlecenie ale koordynatorka była tak głupia, że szkoda gadać. przy mnie, podopiecznej i rodzinie powiedziała, że przecież wiadomo, że wszystkie polskie firmy działają w szarej strefie. do rodziny, która skrupulatnie dobrała wyboru firmy z myślą, że znaleźli tą najlepszą i dla nich i dla opiekunki. :-) powtórzyłam to w biurze. mogłam poprosić o szefa. a wszystko dlatego, że ja twierdziłam swoje a ona swoje i nie mogła z tego wybrnąć. córka i tak wierzyła bardziej jej niż mi opiekunce. bo ja jestem tylko opiekunką a ona pani koordynator więc nie musiała nic mówić o tym, że działa w szarej strefie :-))) potem córce pokazałam, że miałam rację i córka świadomie zdecydowała się na dalszą współpracę w szarej strefie:-)))) hahaha.

aleksm napisał:

No tak to już jest, że głupi trafia na głupiego, a nie inaczej.
Masz przechlapane do końca życia lol

#62 2017-09-01 15:28:08

Lenaa52
Member

Tyle tych firm, których trzeba unikać, że to przerażajace dosłownie.

Reklama