Dodatkowy zarobek

Kiedyś każdy Polak wyjeżdżający za granicę musiał zarobić i .... zarabiał!, mimo że jechał turystycznie- na wycieczkę! :D Wycieczka musiała się zwrócić! - nikt nawet nie myślał, że może być inaczej ;) Natomiast prócz zwrócenia się kosztów, wymagane było zarobienie z przebiciem parokrotnym ( w stosunku do zainwestowanych środków)...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Życie i przygody Opiekunek za granicą - aktualne tematy :

#1 2014-03-31 20:28:55

ST
Member

Dodatkowy zarobek

Kiedyś każdy Polak wyjeżdżający za granicę musiał zarobić i .... zarabiał!, mimo że jechał turystycznie- na wycieczkę! big_smile  Wycieczka musiała się zwrócić! - nikt nawet nie myślał, że może być inaczej wink  Natomiast prócz zwrócenia się kosztów, wymagane było zarobienie z przebiciem parokrotnym ( w stosunku do zainwestowanych środków).  Mi się akurat dobrze zarabiało w kraju, więc tylko słyszałem o kryształach, kremach Nivea, tureckich kożuchach itp.  I tak się zastanawiam: czy te czasy absolutnie minęły?  Czy nic przy okazji zagranicznego wyjazdu nie idzie już zarobić???
  Czy ktoś próbował wyjeżdżając na opieke, zarobić coś dodatkowo?   Oczywiście mam tu na myśli działanie przede wszystkim nie wpływające ujemnie na naszą pracę (czyli na opiekę nad PDP) i zgodne z prawem.   Czy np. próbował ktoś sprzedawać na tutejszym Flohmarkcie kupione w Pl-Cepelii (jest to jeszcze?) rzeźbione szachy?  Są tu też placówki skupujące złoto - czy kupując takowe w PL, opłacało by się je tutaj sprzedać? (sądzę że to całkowicie legalne). 
  Wiele z nas ma nie tylko cały dzień wolny w tygodniu, nie tylko 2 i więcej godz. wolnych dziennie, ale wręcz są osoby, które na opiece nudzą się całymi dniami! (tak mają ustawioną pracę! a nie z powodu lekceważenia obowiązków!).  Jestem przekonany, że wielu takim osobom przyszło na myśl, by jakoś dodatkowo zarobić w takim czasie.  Kiedyś może dobrym pomysłem dla pań było by robienie swetrów itp. na drutach, dla osób z zacięciem artystycznym malowanie obrazów na późniejszą sprzedaż, lub rzeźbienie...wink.  A może ktoś próbował zarabiać wioząc na Stellę walizę długopisów do skręcania lub kopert do klejenia??? big_smile  A może bardziej nowocześnie - próbował ktoś zarabiać on-line w internecie? 
  Jestem przekonany, że wielu osobom takie myśli chodziły po głowie wink - ale co z tego wyszło???  Udało się komus cos zarobić???

#2 2014-03-31 23:12:51

56sekund
Member

Re: Dodatkowy zarobek

nie wiem czy to pasuje do Twojego wątku, ale ja, w tzw. pauzy, chodzę sprzątać Niemcom mieszkania/domy. :3

#3 2014-03-31 23:16:02

jolki
Member

56sekund napisał:

nie wiem czy to pasuje do Twojego wątku, ale ja, w tzw. pauzy, chodzę sprzątać Niemcom mieszkania/domy. :3

Podejrzewam, że jesteś w dużym mieście, 56sekund, bo u mnie na wsi nic takiego nie znalazłam. Słyszałam, że wiele osób w ten sposób sobie dorabia.
Pozdrawiam

#4 2014-04-01 00:08:42

ST
Member

56sekund napisał:

Pasuje! - jak najbardziej smile  Jest to już jakiś pomysł - choć rzeczywiście tylko do miasta.  Można jednak pomyśleć nad modyfikacjami: na wsiach może w zimie potrzeba komuś odśnieżać? a w dzielnicach willowych zadbać o ogród... smile

#5 2014-04-01 00:16:33

56sekund
Member

jolki napisał:

56sekund napisał:

Podejrzewam, że jesteś w dużym mieście, 56sekund, bo u mnie na wsi nic takiego nie znalazłam. Słyszałam, że wiele osób w ten sposób sobie dorabia.
Pozdrawiam

jadąc do Niemiec rozmawiałam z Panią w autobusie, która mieszka na wsi i również sprząta ludziom w domach z tym, że za niższą stawkę/h.
nie przebywam też w dużym mieście, wręcz przeciwnie, ale większość to starsze osoby.

#6 2014-04-01 07:19:30

Tosia
Member

Podczas mojego pobytu u podopiecznej, sąsiadki pytały mnie czy lubię prasować. Może to być pomysł dla opiekunek na dodatkowe zarobki.Pozdrawiam z zachmurzonej Polski.

#7 2014-04-01 09:39:12

zuza
Member

mna poprzedniej stelli gdzie się trochę zasiedziałam robiłam rozne wypieki ponieważ naleze do lakomczuszkow i lubie wynajdywać tzw nowości
znajome mojej babki zaproponowaly zebym tez im upiekla za odplatnoscia oczywiście, i powiem ze upiekłam może ze 3 razy takie ciasto "na wynos" ale nie wzielam pieniędzy mowie sobie niech poznają nasza polska pazerność....od tego czasu nikt mnie już nie poprosil (może to dobry sposób?)

#8 2014-04-01 09:50:10

DanusiaS
Member

Tosia napisał:

Podczas mojego pobytu u podopiecznej, sąsiadki pytały mnie czy lubię prasować. Może to być pomysł dla opiekunek na dodatkowe zarobki.Pozdrawiam z zachmurzonej Polski.

Tosia u mnie słoneczko smile Poznań
Byłam raz sprzątać mieszkanie córki PDP.Dopłaciła mi oczywiście.

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-04-01 09:50:28)

#9 2014-04-01 10:34:02

kasia63
Member

56sekund napisał:

To się moze obrócić przeciw opiekunce,jeśli rodzina podopiecznego sie dowie ,ze wykorzystuje ona swoja przerwe na pracę u innych-albo obniża kas albo dowalą obowiązków.Bo przeciez skoro ma siłe pracowac u innych to znaczy ,ze nie jest zmęczona swoimi podstawowymi obowiązkami......juz sie z tym spotkałam.Tak więc ostrożnie smile

#10 2014-04-01 10:46:39

DanusiaS
Member

kasia63 napisał:

56sekund napisał:

To się moze obrócić przeciw opiekunce,jeśli rodzina podopiecznego sie dowie ,ze wykorzystuje ona swoja przerwe na pracę u innych-albo obniża kas albo dowalą obowiązków.Bo przeciez skoro ma siłe pracowac u innych to znaczy ,ze nie jest zmęczona swoimi podstawowymi obowiązkami......juz sie z tym spotkałam.Tak więc ostrożnie smile

Dlatego takie sprawy załatwia się z głową.

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-04-01 10:47:43)

#11 2014-04-01 14:18:39

ST
Member

zuza napisał:

....... zaproponowaly zebym tez im upiekla za odplatnoscia oczywiście, i powiem ze upiekłam może ze 3 razy takie ciasto "na wynos" ale nie wzielam pieniędzy mowie sobie niech poznają nasza polska pazerność....od tego czasu nikt mnie już nie poprosil (może to dobry sposób?)

Tak, to dobry sposób, ale na pozbycie się zajęcia wink  Często odmawiając zapłaty, drugi raz nas nie poproszą, bo nie będą chcieli mieć długu wdzięczności (lub wręcz będzie im głupio).  To dobry pomysł, gdy zapłata jest mizerna, a nam nie odpowiada wykonywanie takiego zajęcia (a nie chcemy odmówić).
Jeśli więc chcemy sobie dorobić, to na pewno nie jest dobry sposób !!! sad

PS: faktycznie, z dodatkową pracą fizyczną nie należy się afiszować!!!  Ale malowanie obrazów, rzeźbienie lub praca w internecie, to już na pewno zajęcia, godne wolnego czasu ! smile

#12 2014-04-01 15:39:25

amelia
Przyjaciel Forum

zuza napisał:

mna poprzedniej stelli gdzie się trochę zasiedziałam robiłam rozne wypieki ponieważ naleze do lakomczuszkow i lubie wynajdywać tzw nowości
znajome mojej babki zaproponowaly zebym tez im upiekla za odplatnoscia oczywiście, i powiem ze upiekłam może ze 3 razy takie ciasto "na wynos" ale nie wzielam pieniędzy mowie sobie niech poznają nasza polska pazerność....od tego czasu nikt mnie już nie poprosil (może to dobry sposób?)

Zuza nie gniewaj  się ale w tym przypadku nie poznali "polskiej pazerności" tylko " polską niezrozumiałą dumę",  żeby nie powiedzieć głupotę.

Na pewno się zdziwili.

Za pracę należy brać pieniądze, tym bardziej jak dają. Pogarda dla zapłaty ( bo tak to zostało na pewno przez nich odebrane) za uczciwą pracę stawia nas w niezbyt dobrym świetle. ( wiem co mówię- 20 lat exportu pozwala mi  mieć taką opinię).

Jeśli miałaś ochotę coś zrobić i miałaś na to czas , to dziwne jest że zrobiłaś to za darmo.
Jeśli nie miałaś ochoty  cokolwiek robić powinnaś, to wprost powiedzieć. Nie trzeba za wiele tłumaczyć. Np. Nie umiem, nie mam czasu, jestem zmęczona, i wiele innych powodów.
Na pewno też by zrozumieli.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-01 15:46:30)

#13 2014-04-01 18:40:34

zuza
Member

amelia napisał:

zuza napisał:

Zuza nie gniewaj  się ale w tym przypadku nie poznali "polskiej pazerności" tylko " polską niezrozumiałą dumę",  żeby nie powiedzieć głupotę.

Na pewno się zdziwili.

Za pracę należy brać pieniądze, tym bardziej jak dają. Pogarda dla zapłaty ( bo tak to zostało na pewno przez nich odebrane) za uczciwą pracę stawia nas w niezbyt dobrym świetle. ( wiem co mówię- 20 lat exportu pozwala mi  mieć taką opinię).

Jeśli miałaś ochotę coś zrobić i miałaś na to czas , to dziwne jest że zrobiłaś to za darmo.
Jeśli nie miałaś ochoty  cokolwiek robić powinnaś, to wprost powiedzieć. Nie trzeba za wiele tłumaczyć. Np. Nie umiem, nie mam czasu, jestem zmęczona, i wiele innych powodów.

wiesz amelia  ja bardzo sobie cenie twoje wypowiedzi i opinie i na pewno masz racje być może kiedyś naucze się wyciagac reke i z przymrużeniem oka podziekowac ale jakos tak lzej mi było ze wlasnie tak postapilam to sa starzy ludzie i na pewno już ich nic nie dziwi

choć zawsze jak wpadaly to nigdy z pusta reka, jakies czekoladki czy owoce ze swojego sadu były może tym rewanżem?

#14 2014-04-01 19:31:42

56sekund
Member

kasia63 napisał:

56sekund napisał:

na szczęście jestem u takiej rodziny, która sama nagrywa mi owe sprzątania. rozumieją to, że człowiek potrzebuje trochę grosza i bez niczego zgadzają się na dodatkowy zarobek.
wyjechałam prywatnie, po raz pierwszy w życiu i trafiłam tak dobrze, że jestem naprawdę w szoku.

#15 2014-04-01 19:42:54

amelia
Przyjaciel Forum

zuza napisał:

amelia napisał:

zuza napisał:

Na pewno się zdziwili.

wiesz amelia  ja bardzo sobie cenie twoje wypowiedzi i opinie i na pewno masz racje być może kiedyś naucze się wyciagac reke i z przymrużeniem oka podziekowac ale jakos tak lzej mi było ze wlasnie tak postapilam to sa starzy ludzie i na pewno już ich nic nie dziwi

choć zawsze jak wpadaly to nigdy z pusta reka, jakies czekoladki czy owoce ze swojego sadu były może tym rewanżem?

OK. Twoje odczucia Twoje samopoczucie jest najważniejsze. Każdy ma jakieś priorytety i nimi się kieruje. Tak postanowiłaś, dobrze Ci z tym i to jest najważniejsze. Ja tylko chciałam Ci przedstawić mój punkt widzenia z racji na duże doświadczenie.
Masz rację. Może jeszcze się nauczysz. Jednak proszę ( dla Twojego dobra) nie traktuj takich spraw jako wyciąganie ręki. Wyciąganie ręki kojarzy mi się z żebraniem, a Ty zarobiłaś to uczciwie.

Kochana, nam (Polakom) często  brakuje poczucia własnej wartości,  niemieckiego wyrachowania i pewności siebie.
Myślę, że jesteś osobą wrażliwą ( to stała cecha prawie wszystkich opiekunek) i skromną , dlatego tak to widzisz . Jednak do tych cech trzeba  być jeszcze trochę twardym i asertywnym  a nie nie tylko mieć twardą du..ę .
Myślę, że Cię nie uraziłam, nie miałam takiego zamiaru.
Czuję czasem potrzebę dać małego "kopa" młodszym koleżankom. Takiego pozytywnego kopa, który ułatwia życie.
Ja to mam już za sobą i wierz mi, też przeżyłam wiele trudnych chwil i popełniłam wiele błędów, dlatego tak śmiało o tym piszę.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę Tobie jak pozostałym koleżankom i kolegom   pełnego zadowolenia podczas wszystkich "turnusów".

#16 2014-04-01 20:41:54

ST
Member

amelia napisał:

.................

Amelia ! - G R A T U L A C J E  - przekroczyłaś  2000 postów ! big_smile

#17 2014-04-01 21:02:06

zuza
Member

amelia napisał:

Czuję czasem potrzebę dać małego "kopa" młodszym koleżankom. Takiego pozytywnego kopa, który ułatwia życie.
Ja to mam już za sobą i wierz mi, też przeżyłam wiele trudnych chwil i popełniłam wiele błędów, dlatego tak śmiało o tym piszę.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę Tobie jak pozostałym koleżankom i kolegom   pełnego zadowolenia podczas wszystkich "turnusów".

kopaj nas ile sil za ktoryms razem dotrze to do nas  :-))))

no tez gratuluje przekroczenia tego 2-tysiaczka

#18 2014-04-01 21:24:34

isiunia
Member

kasia63 napisał:

56sekund napisał:

Zależy na jaką rodzinę się trafi smile

#19 2014-04-01 22:39:47

amelia
Przyjaciel Forum

ST napisał:

amelia napisał:

.................

Dzięki. smile
Uauuu, nawet się nie spostrzegłam. Muszę chyba przejść na odbiór. wink

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-04-01 22:42:20)

#20 2014-04-01 22:41:23

amelia
Przyjaciel Forum

zuza napisał:

amelia napisał:

kopaj nas ile sil za ktoryms razem dotrze to do nas  :-))))

no tez gratuluje przekroczenia tego 2-tysiaczka

big_smile   dzięki!

#21 2014-04-02 00:19:27

ST
Member

A co do tematu wątku - NIE DO WIARY! - DUCH GINIE W NASZYM NARODZIE! sad  Jak to możliwe, by Polacy będąc za granicą, nie potrafili nic zahandlować?????  Zamiast dziesiątek wpisów, co się opłaca przywieźć, co sprzedać, a co kupić i sprzedać w kraju, pojawiły się wpisy o .... zarabianiu pieniędzy poprzez pracę!!! NIE DO WIARY !!!  Co się z Nami - Polakami podziało ?????  big_smile

#22 2014-04-02 00:42:49

simona1961
Member

ST napisał:

A co do tematu wątku - NIE DO WIARY! - DUCH GINIE W NASZYM NARODZIE! sad  Jak to możliwe, by Polacy będąc za granicą, nie potrafili nic zahandlować?????  Zamiast dziesiątek wpisów, co się opłaca przywieźć, co sprzedać, a co kupić i sprzedać w kraju, pojawiły się wpisy o .... zarabianiu pieniędzy poprzez pracę!!! NIE DO WIARY !!!  Co się z Nami - Polakami podziało ?????  big_smile

Ja mam do Ciebie pytanie ST, czy Ty się zatrzymałeś w rozwoju 30 lat temu??? Czym chcesz handlowac, skoro w krajach Unii i nie tylko, jest to samo?? Te same sieciówki, te same ubrania, buty i rózne inne rzeczy. Te same centra handlowe, te same salony samochodowe i wiele innych przybytków, gdzie można nabyć te same rzeczy w zblizonych cenach. Ponadto nie ma już mozliwości zwrotu podatku Vat od zakupionych za granicą towarów, bo równiez jesteśmy w Unii. ( kiedyś byłą taka możliwość, odbierało się podatek Vat na granicy, bądź w sklepie, lata 80 )
JAk chcesz handlowac to jedź do Egiptu, kup Viagre i sprzedaj ją z zyskiem w Polsce, albo pojedź do Kenii, wez lampki choinkowe i wymien na rekodzieło tubylców ( za gotówkę nie da rady sprzedać , bo tubylcy mają niewiele gotówki ), typu rzeźby zwierzątek itd.... i spróbuj sprzedac w Polsce.
Alternatywnie możesz jechać do Chin , kupić wyroby bawełniane, bez grama bawełny, ustawic się na bazarze i spróbowac to sprzedać, choć sadzę, że bliżej będziesz miał jednak do Wólki Kosowskiej pod Warszawą. Tam chińskiego towaru skolko ugodno big_smile
No, mozna jeszcze kraść w sklepach luksusowe ubrania, buty, futra, a potem  sprzedawać  je polskim celebrytom big_smile big_smile big_smile

Przypomnę Ci, że czasy kiedy się z Węgier przywoziło Vegette i czekolady Africany, tudzież sweterki minęły bezpowrotnie wiele, wiele lat temu. Podobnie jak wywóz cukierków krówek, biseptolu do Rumunii, czy kołnierzy z lisa do Bułgarii big_smile big_smile big_smile Powinieneś ST w telewizji występować, jako niereformowalny dinozaur, a może przy okazji by Ci jeszcze zapłacili, dorobiłbys sobie big_smile big_smile big_smile big_smile

#23 2014-04-02 06:53:23

ewal8
Member

ST napisał:

St, ja już od pewnego czasu, śledząc Twoje wpisy, mam wrażenie, że Ty nieźle coś jednak po kątach przypalasz i stąd te Twoje wizje przyszłości bądź przeszłości. Oczywiście, mogę to zrzucić na karb tego, że się po prostu pieruńsko nudzisz, co też jest zrozumiałe przy takim charakterze pracy, ale Ci powiem w tajemnicy, że od tych rozmyślań, moim zdaniem, zaczyna Ci palma odbijać big_smile big_smile

Weź poczytaj życiową książkę, znajdź sobie jakieś inne fajne źródło rozrywki, nie wiem – może robótki ręczne, teraz okres wielkanocny – maluj pisanki i sprzedawaj, jak ulał będzie się to komponowało z Twoimi ostatnimi przemyśleniami i jeszcze dobrze zarobisz big_smile   
W najgorszym/najlepszym wink wypadku spraw sobie może gumową lalę, bo chłop bez baby dziczeje  i mocno świruje big_smile big_smile big_smile

#24 2014-04-02 07:16:07

zuza
Member

simona1961 napisał:

Powinieneś ST w telewizji występować, jako niereformowalny dinozaur, a może przy okazji by Ci jeszcze zapłacili, dorobiłbys sobie big_smile big_smile big_smile big_smile

ale się usmialam big_smile

ST to sa fajne zart --nie przejmuj się dziewczyny maja widać dobre humorki  big_smile

#25 2014-04-02 09:19:51

simona1961
Member

ewal8 napisał:

ST napisał:

St, ja już od pewnego czasu, śledząc Twoje wpisy, mam wrażenie, że Ty nieźle coś jednak po kątach przypalasz i stąd te Twoje wizje przyszłości bądź przeszłości. Oczywiście, mogę to zrzucić na karb tego, że się po prostu pieruńsko nudzisz, co też jest zrozumiałe przy takim charakterze pracy, ale Ci powiem w tajemnicy, że od tych rozmyślań, moim zdaniem, zaczyna Ci palma odbijać big_smile big_smile

Weź poczytaj życiową książkę, znajdź sobie jakieś inne fajne źródło rozrywki, nie wiem – może robótki ręczne, teraz okres wielkanocny – maluj pisanki i sprzedawaj, jak ulał będzie się to komponowało z Twoimi ostatnimi przemyśleniami i jeszcze dobrze zarobisz big_smile   
W najgorszym/najlepszym wink wypadku spraw sobie może gumową lalę, bo chłop bez baby dziczeje  i mocno świruje big_smile big_smile big_smile

Ja mam lepszą propozycję dla naszego ulubieńca big_smile big_smile big_smile
ST, jesteś w pięknym, wielkim mieście, sporo tam pięknych, wolnych Polek, które możesz zaprosić na przykład na randkę. Wizualnie jesteś przecież atrakcyjnym facetem ( wiem, bo widziałam big_smile big_smile big_smile ) Mam tylko taka refleksję, czy to nie powinna być osoba głuchoniema, albo podpierająca się ,,marychą,, bo słuchać Twoich poglądów i przemyśleń, to jest na prawdę spore wyzwanie big_smile big_smile big_smile Jesteś oderwany od rzeczywistości i to potęznym granatem big_smile big_smile big_smile Jednakże, jak to mówią, każdy garnek znajdzie swą pokrywkę, myslę , że i Ty ze swoim światopoglądem znajdziesz fajną dziewczynę na pogaduszki, przytulanki i takie tam inne. Zarejestruj się chłopie na jakimś portalu randkowym, albo na społecznościowym, na przykład ,, My Polacy,, , wyjdź do ludzi i dopiero zobaczysz jakie zycie jest piękne, a we dwoje jeszcze piękniejsze big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez simona1961 (2014-04-02 09:22:34)

#26 2014-04-02 10:05:08

urszula47
Member

Chyba mniej lubie zarty:)Lecz idea watku jest jak najbardziiej na miejscu.ysle ze ST chodzilo o to czy da sie pogodzic prace w systemie 24/24 z dodatkowym zarobkiem?W suime tez mialam propozycje prasowania i sprzatania w czasie gdy pdp jest w Tagespflege,ale...ja pracuje 3 miesiace i daje sie to we znaki,wole rower lub zwiedzanie miasta,albo lezenie bykiem:)Jak bede "gotowa"to zawalcze o podwyzke,bo stan pdp jest juz gorszy.Jakbym skorzystala z propozycji dodatkowego zarobku,to uwazaliby ze jestem na wczasach i guzik by dali.Pieczenie ciast i robotki reczne mnie nie pociagaja/brak talentu/.Rodzinka roszczeniowa wiec ja tez tak sie zachowuje.

#27 2014-04-02 10:13:33

pfleger
Member

ST napisał:

A co chcesz z Polski na handel przywiesc?

Jedynie co sie oplaca przywiesc to papierosy.
Ubrania ? W Niemczech konkurencja ogromna ceny niskie
Chemia/kosmetyki ? Tez
Polskie jedzenie?

#28 2014-04-02 10:18:00

pfleger
Member

ewal8 napisał:

ST napisał:

Weź poczytaj życiową książkę, znajdź sobie jakieś inne fajne źródło rozrywki, nie wiem – może robótki ręczne...

He he he.. smile

#29 2014-04-02 10:26:45

simona1961
Member

pfleger napisał:

ST napisał:

A co chcesz z Polski na handel przywiesc?

Jedynie co sie oplaca przywiesc to papierosy.
Ubrania ? W Niemczech konkurencja ogromna ceny niskie
Chemia/kosmetyki ? Tez
Polskie jedzenie?

<

Zonk, Pfleger, papierosów się juz nie opłaca odkąd zwykły człowiek nie może ich kupić w hurtowni po cenie hurtowej! Oczywiście mozna handlowac ruskimi z przemytu, ale to jest niebezpieczne. Do Niemiec możesz wwieźc 4 kartony papierosów, karton kosztuje 110-130 zł, nie wiem czy znajdziesz kupca po 4 euro, bo  niewiele ponad 4 kosztują tutaj. Zarobek na kartonie papierosów wahałby się w granicach 40 zł , czyli plus minus 10 euro.Przy 4 kartonach daje to kwotę 40 euro. Jesli komuś to odpowiada to oczywiście ok, ale jeszcze trzeba znaleźć klienta i takie tam inne. Ruskimi papierosami pewnie Ruscy handlują  i sporo ryzykują, ale oni są kaskaderami big_smile big_smile big_smile big_smile
Alternatywnie można wejść w układ z osobami, które produkują pokątnie papierosy ( nielegalnie ) i wtedy to ma jakiś sens, przynajmniej finansowy big_smile
Od jakiegoś czasu opłaca się wywozić sam tytoń, na przykład do Anglii, nie wiem jak to jest w Niemczech, bo nie kręcę fajek wink, ale wiem, że moje kolezanki palaczki kręcą i to z niemieckiego tytoniu, więc chyba tutaj się nie opłaca.

#30 2014-04-02 11:03:13

ewal8
Member

amelia napisał:

ST napisał:

amelia napisał:

.................

Dzięki. smile

O ja Cie kręcę, Amelio - a kiedyż to "nadejszła ta wiekopomna chwila" big_smile big_smile big_smile???
Nie tak dawno Ci gratulowałam tysięcznego wpisu, a Ty już do dwóch tausendów dobiłas???

No też do gratulacji dołączam i nie przestawiaj się tylko na odbiór, bo jak to mówią "takich dwóch, jak Was trzech, to nie ma ani jednego" big_smile big_smile big_smile, a z wpisami powyżej tysiąca jest już Was  trójeczka. smile

#31 2014-04-02 14:13:08

DanusiaS
Member

ewal8 napisał:

amelia napisał:

ST napisał:

Dzięki. smile

O ja Cie kręcę, Amelio - a kiedyż to "nadejszła ta wiekopomna chwila" big_smile big_smile big_smile???
Nie tak dawno Ci gratulowałam tysięcznego wpisu, a Ty już do dwóch tausendów dobiłas???

No też do gratulacji dołączam i nie przestawiaj się tylko na odbiór, bo jak to mówią "takich dwóch, jak Was trzech, to nie ma ani jednego" big_smile big_smile big_smile, a z wpisami powyżej tysiąca jest już Was  trójeczka. smile

Jeszcze troszke i Ewa tez dobijesz do tysiaka wink
Amelio gratuluje takiej "sumki" big_smile

#32 2014-04-02 14:48:10

isiunia
Member

Najlepiej to papierosy idą, u nas są tańsze niż w Niemczech. Polacy najchętniej tak kupują od kogoś kto pracuje w Niemczech i przyjechał z urlopu z Polski smile

#33 2014-04-02 18:59:46

ALEX52
Member

isiunia napisał:

Najlepiej to papierosy idą, u nas są tańsze niż w Niemczech. Polacy najchętniej tak kupują od kogoś kto pracuje w Niemczech i przyjechał z urlopu z Polski smile

Ale od nowego roku weszly nowe przepisy mozna przewiezc tylko jeden karton to duzo na tym nie zarobi.

#34 2014-04-02 19:10:43

pfleger
Member

ALEX52 napisał:

isiunia napisał:

Ale od nowego roku weszly nowe przepisy mozna przewiezc tylko jeden karton to duzo na tym nie zarobi.

Dalej mozna 800 sztuk papierosów przenieść

#35 2014-04-02 19:22:45

ALEX52
Member

pfleger napisał:

ALEX52 napisał:

isiunia napisał:

Dalej mozna 800 sztuk papierosów przenieść

Tak w styczniu jechalam busem na poludnie miemiec i kierowca mowil ze od nowego roku tylko jedna sztanga juz niewiem komu wiezyc.

#36 2014-04-02 19:26:29

simona1961
Member

#37 2014-04-02 19:32:34

ALEX52
Member

simona1961 napisał:

Najlepiej wierzyć przepisom.

http://www.zoll.de/DE/Privatpersonen/Re … _node.html

Tak masz racje wlasnie znalazlam na necie od nowego roku mozna przewiezc 300sztuk,no i co pfleger masz stare informacje .

#38 2014-04-02 19:43:51

simona1961
Member

ALEX52 napisał:

simona1961 napisał:

Tak masz racje wlasnie znalazlam na necie od nowego roku mozna przewiezc 300sztuk,no i co pfleger masz stare informacje .

Nie wiem co znalazłaś w necie, ale ten limit dotyczy tylko niektórych państw Unii

Hinweis

Ab dem 1. Januar 2014 sind Zigaretten, die Privatpersonen in Bulgarien, Lettland, Litauen, Ungarn oder Rumänien für ihren Eigenbedarf erwerben und selbst in das deutsche Steuergebiet befördern, vorbehaltlich des vorzeitigen Erreichens der von der EU festgelegten Mindeststeuer durch einen der genannten Staaten, nur bis zu einer Menge von 300 Stück steuerfrei. Zum Erreichen der Mindeststeuersätze wurde diesen Staaten eine Übergangsfrist bis zum 31. Dezember 2017 gewährt.

#39 2014-04-02 19:52:49

pfleger
Member

ALEX52 napisał:

simona1961 napisał:

No i co ALEX52 masz stare informacje  smile http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,152 … ?pelna=tak 800 sztuk mozna wieść

Ostatnio edytowany przez pfleger (2014-04-02 19:53:32)

#40 2014-04-02 20:05:02

urszula47
Member

Mieli ograniczyc,ale jednak Polska sie wywiazala i mozna 800szt wziac na prywatny uzytek http://www.warschau.diplo.de/Vertretung … etten.html ,a swoja droga kolezanka probowala sprzedac rodzinie niemieckiej i nie chcieli polskich papierosow.Maja kuzynostwo  na Kanarach ,a tam za 13 eur sztange kupi sie.

#41 2014-04-02 20:59:29

ALEX52
Member

pfleger napisał:

ALEX52 napisał:

simona1961 napisał:

No i co ALEX52 masz stare informacje  smile http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,152 … ?pelna=tak 800 sztuk mozna wieść

Dobra pfleger sory moze byly stare ale czytalam to dzisiaj na necie ale widzisz ze w czwartek pisali o300szt ,to oni sie pomylili a pozniej to prostowali .

#42 2014-04-02 22:59:29

pfleger
Member

ALEX52 napisał:

pfleger napisał:

ALEX52 napisał:

Dobra pfleger sory moze byly stare ale czytalam to dzisiaj na necie ale widzisz ze w czwartek pisali o300szt ,to oni sie pomylili a pozniej to prostowali .

Co do artykułu :  03.01.2014 14:04 ..styczeń

#43 2014-04-03 18:47:13

ST
Member

simona1961 napisał:

..... bo słuchać Twoich poglądów i przemyśleń, to jest na prawdę spore wyzwanie big_smile big_smile big_smile Jesteś oderwany od rzeczywistości i to potęznym granatem big_smile big_smile big_smile ......

Jak dziadek coś chce, a nie jest mi to na rękę, to mimo że domyślam się o co mu chodzi, to "rżnę głupa", uśmiecham się, udaje że nie rozumiem (firma oceniła mój język na "mocny komunikatywny" więc się na to powołuję big_smile ) i robię swoje... big_smile i... cel osiągam big_smile   Wymyślając swoje "przemyślenia", też je mocno "podkręcam", by było o czym pisać, by sprowokować innych do pisania itp... i.... efekt osiągam big_smile  big_smile  big_smile

#44 2014-04-03 18:55:46

simona1961
Member

ST napisał:

simona1961 napisał:

..... bo słuchać Twoich poglądów i przemyśleń, to jest na prawdę spore wyzwanie big_smile big_smile big_smile Jesteś oderwany od rzeczywistości i to potęznym granatem big_smile big_smile big_smile ......

Jak dziadek coś chce, a nie jest mi to na rękę, to mimo że domyślam się o co mu chodzi, to "rżnę głupa", uśmiecham się, udaje że nie rozumiem (firma oceniła mój język na "mocny komunikatywny" więc się na to powołuję big_smile ) i robię swoje... big_smile i... cel osiągam big_smile   Wymyślając swoje "przemyślenia", też je mocno "podkręcam", by było o czym pisać, by sprowokować innych do pisania itp... i.... efekt osiągam big_smile  big_smile  big_smile

Brawo big_smile big_smile big_smile Jesteś mistrzem prowokacji, mistrzem kamuflażu i mistrzem w rżnięciu głupa big_smile big_smile big_smile big_smile, tylko ja głupia się nie poznałam na tym big_smile big_smile big_smile

#45 2014-04-26 03:44:36

Andrzej Winiarski
Member

Witam,
mam do sprzedania: garnier mineral deodorant (dobre pol flaszki) Gebissreiniger tabs (trzy tabletki) ,medipharma cosmetics, olivenoel intensivcreme-3 sztuki po 2 ml. jak tu mi to nie pojdzie wystawie na ebayu. koszty przesylki pokrywa oczywiscie kupujacy.

#46 2014-04-26 09:11:13

ewal8
Member

Andrzej Winiarski napisał:

Witam,
mam do sprzedania: garnier mineral deodorant (dobre pol flaszki) Gebissreiniger tabs (trzy tabletki) ,medipharma cosmetics, olivenoel intensivcreme-3 sztuki po 2 ml. jak tu mi to nie pojdzie wystawie na ebayu. koszty przesylki pokrywa oczywiscie kupujacy.

Widzę, się kolegi żarty trzymają w środku nocy big_smile big_smile Godneż to podziwu o tej porze wink  Zazdroszczę pomysłu na dodatkowy zarobek big_smile, i jednocześnie życzę ze szczerego serca udanych transakcji big_smile big_smile

#47 2014-04-26 09:52:23

simona1961
Member

ewal8 napisał:

Witam,

Widzę, się kolegi żarty trzymają w środku nocy big_smile big_smile Godneż to podziwu o tej porze wink  Zazdroszczę pomysłu na dodatkowy zarobek big_smile, i jednocześnie życzę ze szczerego serca udanych transakcji big_smile big_smile

Nooo, ja to myślę, że przy obmyslaniu tego biznesu to nie tylko pół flaszki pękło big_smile Rowniez szcześcia zyczę big_smile

#48 2014-04-26 10:14:04

Andrzej Winiarski
Member

simona1961 napisał:

ewal8 napisał:

Witam,

Nooo, ja to myślę, że przy obmyslaniu tego biznesu to nie tylko pół flaszki pękło big_smile Rowniez szcześcia zyczę big_smile

Witam,

co to to nieeeeeee,bylem pod presja,babcia sie krecila kolo mnie. Gebissreiniger tabs  to jej towar wink

#49 2014-04-26 10:34:27

Andrzej Winiarski
Member

simona1961 napisał:

ST napisał:

simona1961 napisał:

Brawo big_smile big_smile big_smile Jesteś mistrzem prowokacji, mistrzem kamuflażu i mistrzem w rżnięciu głupa big_smile big_smile big_smile big_smile, tylko ja głupia się nie poznałam na tym big_smile big_smile big_smile

Witam,
elegancko potrafi sprowokowac hehehe. Lepiej niz ja w swoim pierwszym poscie na forum o moim pracodawcy,

chcialbym oswiadczyc ze wyzej przeze mnie wymieniony towar SPRZEDANY,takze juz nie zawalajcie mi skrzynki mailowej wink

ST dzieki za pomysl, i oczywiscie dzieki temu ze tak wszyscy lubia czytac Twoje prowokacyjne posty moj towar tak szybko sie sprzedal,cos tam bede musial Tobie odpalic wink wink  ale dobra juz nie slodze bo pomysla ze tu jakas spolke zalozylismy i mamy sposob na zarobek wink

#50 2014-04-26 21:32:40

ST
Member

........ ze tu jakas spolke zalozylismy i mamy sposob na zarobek wink

Co dwie głowy, to nie jedna..... wink

#51 2014-04-27 21:06:16

ALEX52
Member

ST napisał:

........ ze tu jakas spolke zalozylismy i mamy sposob na zarobek wink

Co dwie głowy, to nie jedna..... wink

Hej panowie mam troche Balsamow do ciala i Zele pod prysznic nazbieralo sie tego nie chcecie kupic dla zon ,tanio sprzedam.

#52 2014-04-27 21:22:07

lenka57
Member
Od: hamburg

ja tam nie lubie dorabiac,wole odpoczac

Tosia napisał:

#53 2014-04-27 21:31:38

DanusiaS
Member

lenka57 napisał:

Tosia napisał:

Powiem szczerze ,ze też wole odpoczywać wink

#54 2014-04-27 21:50:51

ST
Member

DanusiaS napisał:

lenka57 napisał:

Tosia napisał:

Powiem szczerze ,ze też wole odpoczywać wink

Bo to zależy od tego, gdzie kto trafił wink  Ja mam kolejną Stellę, gdzie moja praca polega głównie na byciu do dyspozycji.  Nauczyłem się jednak wynajdywać sobie jakies choćby w miarę ciekawe zajęcia, ale na poprzedniej Stelli z powodu codziennej dawki monotonnej nudy, miałem ciężkie chwile ;(  Wiem także z różnych wpisów, że wiele osób również tego doświadcza, a termin "dzień świstaka" pasuje do tego jak najbardziej wink

#55 2014-05-06 21:55:22

ST
Member

Witam,   mam do sprzedania: .........

Ja też mam cos atrakcyjnego do sprzedania!!!  "Czas to pieniądz"- więc niech go ktoś ode mnie kupi!!! big_smile  Oferuję czas wolny-dyspozycyjny (niedrogo!!!), ale jeśli kogoś stać i dobrze zapłaci, to i wolnym-wolnym możemy pohandlować! big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez ST (2014-05-06 21:55:44)

#56 2014-05-07 09:27:03

larysazajcew@gmail.com
Member

ST napisał:

Ja też mam cos atrakcyjnego do sprzedania!!!  "Czas to pieniądz"- więc niech go ktoś ode mnie kupi!!! big_smile  Oferuję czas wolny-dyspozycyjny (niedrogo!!!), ale jeśli kogoś stać i dobrze zapłaci, to i wolnym-wolnym możemy pohandlować! big_smile big_smile big_smile

St ,tobie od tego leżenia( czy siedzenia,cyt.post z ,,ach,co.....) na mózg nie pada czasem?..Pobiegaj dla odmiany,krew zacznie szybciej krążyć..kurczę,znam nie jedną,co to chciałaby mieć taki ,,problem"z wolnym,wolnym-wolnym i tp..

#57 2014-05-07 10:29:12

kryspinka
Member

ST napisał:

zrobimy wymianę bo mnie tez juz od siedzenia na necie wali lekko na mózg tyle tego czasu wolnego dyspozycyjnego jest

#58 2014-05-07 21:19:53

ST
Member

larysazajcew@gmail.com napisał:

....Pobiegaj dla odmiany,krew zacznie szybciej krążyć.......

Kochaniutka, to można robić jedynie w wolnym-wolnym, którego mam mniej od innych ;(  Nie masz na myśli chyba biegania po pokoju??? big_smile

#59 2014-05-07 22:00:49

amelia
Przyjaciel Forum

ST napisał:

Kochaniutka, to można robić jedynie w wolnym-wolnym, którego mam mniej od innych ;(  Nie masz na myśli chyba biegania po pokoju??? big_smile

big_smile

#60 2014-05-07 22:06:22

DanusiaS
Member

amelia napisał:

ST napisał:

big_smile

Jak się miło kochani Was czyta big_smile Wasz czas wolny-wolny to rarytas big_smile mój wolny-wolny ,jeszcze dobrze się nie zacznie , a już się  kończy tongue mam całą 1 GODZINĘ . Napisałam dużymi literkami ,aby była troszkę  większa ha ha ha big_smile

#61 2014-05-08 11:27:38

larysazajcew@gmail.com
Member

DanusiaS napisał:

amelia napisał:

ST napisał:

big_smile

Jak się miło kochani Was czyta big_smile Wasz czas wolny-wolny to rarytas big_smile mój wolny-wolny ,jeszcze dobrze się nie zacznie , a już się  kończy tongue mam całą 1 GODZINĘ . Napisałam dużymi literkami ,aby była troszkę  większa ha ha ha big_smile

Ja też nie mam czym pochwalić się,mam wolne-wolne 5 i 2 godz.,dwa razy w tygodniu..ale jak wyrywam wtedy,to jak przysłowiowy pies z łańcucha...Można,ST?..Można!Padam po takim spacerku jak kawka..

#62 2014-05-08 14:39:40

kryspinka
Member

za to ja nie mam wcale jak tu wczesniej pisałam zmienniczce nie trzeba sama sie tego rok temu zrzekła wiec innym tez nie potrzeba no nie przeciez tyle sie nasiedzimy z babka że wiecej nam do szczęscia nie trzeba jeszcze te 4 tygodnie jakoś wytrzymam intensywnie szukając czegokolwiek innego jakies swiatełko w tunelu sie zaświeciło może rozbyłyśnie

#63 2014-05-08 16:15:15

DanusiaS
Member

kryspinka napisał:

za to ja nie mam wcale jak tu wczesniej pisałam zmienniczce nie trzeba sama sie tego rok temu zrzekła wiec innym tez nie potrzeba no nie przeciez tyle sie nasiedzimy z babka że wiecej nam do szczęscia nie trzeba jeszcze te 4 tygodnie jakoś wytrzymam intensywnie szukając czegokolwiek innego jakies swiatełko w tunelu sie zaświeciło może rozbyłyśnie

Ja też jeszcze 4 tygodnie i do domku ..... jakoś wytrzymam smile

#64 2014-05-08 18:26:07

amelia
Przyjaciel Forum

Ja mam codziennie wolne-wolne od 14-tej do 18-tej i co niedzielę po śniadaniu od 9-tej do 18-tej.
Nie myślcie, że tak jest zawsze.  Udało mi się tym razem jak " ślepej ......     "

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-05-08 18:26:35)

#65 2014-05-08 21:43:46

kryspinka
Member

DanusiaS napisał:

kryspinka napisał:

chyba wyjezdzamy w tym samym dniu w sobote 7 czerwca jak sie nie mylę ja wyjeżdzam z Ulm sindbadem a TY?

#66 2014-05-08 23:11:08

DanusiaS
Member

kryspinka napisał:

DanusiaS napisał:

kryspinka napisał:

chyba wyjezdzamy w tym samym dniu w sobote 7 czerwca jak sie nie mylę ja wyjeżdzam z Ulm sindbadem a TY?

Ja tez sindbadem ale z Ravensburg też 7 czerwca . Musze sprawdzić czy bede przejeżdżać przez Ulm smile

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-05-08 23:12:22)

#67 2014-05-12 22:23:58

Maksik
Member

Ja mam juz tak serdecznie dość tych wyjazdów ze zaczęłam szukać czegoś innego.
Można on-line zarobić , na początku niewiele ale z czasem coraz więcej.
Tylko nie licz na sukces bez wysiłku.Trzeba poświęcić czas i przy kompie popracować.Polecam ci do przeanalizowania ten system

http://podstawybiznesu.pl/mariolapajak  to jest AllinOne Businnes System.

Dla mnie najwiekszym atutem w tym jest to ze nie musze nic nikomu sprzedawac  ani wciskac. Do tego się nie nadaję.
Ja do tego dodałam sobie Szmaragdową Ligę

http://www.szmaragdowaliga.com/?sponsor=mariolapajak

i teraz w czasie wolnym od asystowania dziadkowi buduje system który mi pozwoli z tym skończyć smile.
Trzynasty rok jeżdzę, nie mam wiekszości tych problemów o których tu czytam ale i tak mam serdecznie dość rozstań z rodziną.Z ostatniej szteli musiałam w lutym po mięsiącu zjechać bo naderwałam sobie więzadło pachwinowe dzwigająć dziadka.Trochę chorobowego było ,ale na pewno nie na tyle by z tego wyzyc. Tak więc zaparłam się i dopnę swego, bo poznałam ludzi ktorzy na tym rzeczywiście zarabiają. Więc dlaczego nie ja?
Jak chcesz sobie coś poprawić to spróbuj,  ja byłam kompletny laik ale jak się coś chce to się trzeba uprzeć i dalej jechać.

#68 2014-05-14 19:39:57

ST
Member

Dzięki "Maksik", jeszcze nie wiem, co to jest, ale sprawdzę!  Właśnie o czymś takim myślałem zakładając ten wątek!!!  Przede wszystkim chodziło mi o wykorzystanie czasu wolnego-dyspozycyjnego!!!  Czasu wolnego-wolnego większość z nas nie ma zbyt wiele, a co-poniektórzy czekają na niego jak na zbawienie i na pewno nie chcieli by go poświęcić na pracę podobnę do tej, z której właśnie zerwali się "jak z postrąka" big_smile
  A że tak się da, to niech świadczy przypadek jednej z opiekunek: w PL prowadzi firmę komputerową, pisze programy itp.  Praca domowa, siedząca, więc wyjazd na opiekę jest dla niej wręcz psychicznym relaxem!!! wink   a w wolnym-dyspozycyjnym czasie pracuje tak samo jak w PL! - czyli w każdej godzinie zarabia jednocześnie (nie męcząc się dodatkowo) na 2 sposoby!!! smile smile smile   I właśnie o to chodzi big_smile big_smile big_smile

#69 2014-05-14 23:08:53

ahha
Member

ST napisał:

Dzięki "Maksik", jeszcze nie wiem, co to jest, ale sprawdzę!  Właśnie o czymś takim myślałem zakładając ten wątek!!!  Przede wszystkim chodziło mi o wykorzystanie czasu wolnego-dyspozycyjnego!!!  Czasu wolnego-wolnego większość z nas nie ma zbyt wiele, a co-poniektórzy czekają na niego jak na zbawienie i na pewno nie chcieli by go poświęcić na pracę podobnę do tej, z której właśnie zerwali się "jak z postrąka" big_smile
  A że tak się da, to niech świadczy przypadek jednej z opiekunek: w PL prowadzi firmę komputerową, pisze programy itp.  Praca domowa, siedząca, więc wyjazd na opiekę jest dla niej wręcz psychicznym relaxem!!! wink   a w wolnym-dyspozycyjnym czasie pracuje tak samo jak w PL! - czyli w każdej godzinie zarabia jednocześnie (nie męcząc się dodatkowo) na 2 sposoby!!! smile smile smile   I właśnie o to chodzi big_smile big_smile big_smile

Mam tylko nadzieje mily ST ze w swoim czasie wolno-dyspozycyjnym ( ciekawe co Prof.Miodek na to slowotworstwo?) nie bedziesz nam oferowal samoobslugujacych odkurzaczy czy innego ustrojstwa big_smilebig_smilebig_smile,ale jakbys wymyslil cos zeby PDP sam sie obslugiwal i zajmowal soba mnie nie absorbujac to w ciemno kupie big_smilebig_smilebig_smile.W mysl zasady jest popyt jest i podaz.No Prezio mysl a noz co wymyslisz smilesmilesmile

Ostatnio edytowany przez ahha (2014-05-14 23:13:01)

#70 2014-05-15 23:58:44

ST
Member

ahha napisał:

Mam tylko nadzieje mily ST ze w swoim czasie wolno-dyspozycyjnym ( ciekawe co Prof.Miodek na to slowotworstwo?) nie bedziesz nam oferowal samoobslugujacych odkurzaczy czy innego ustrojstwa big_smilebig_smilebig_smile,ale jakbys wymyslil cos zeby PDP sam sie obslugiwal i zajmowal soba mnie nie absorbujac to w ciemno kupie big_smilebig_smilebig_smile.W mysl zasady jest popyt jest i podaz.No Prezio mysl a noz co wymyslisz smilesmilesmile

Co do słowotwórstwa, to poza koparką przedsiębierną-zasięrzutną (o której już wspominałem), funkcjonowały jeszcze 3 słowa, określające kierunek jazdy przez skrzyżowanie: lewoskręty, prawoskręty i nawprosty wink
A co do urządzenia dla opiekunów - zanim go wymyślę, to przynajmniej nazwa: Pełnoautomatyczny Uniwersalny Samoopiekun Podopiecznego big_smile

#71 2014-05-17 10:53:22

ST
Member

Jak dotąd moje poszukiwania możliwości zarobkowania w czasie wolnym-dyspozycyjnym nie przyniosły skutku.  Nikt również nie złożył mi żadnej oferty na zakup mojego wolnego-dyspozycyjnego czasu sad(  Tak więc potwierdza się, że przysłowie "czas to pieniądz" jest totalna bzdurą sad  Gdyby tak było, to wszyscy pensjonariusze Domów Starów byli by najbogatszymi ludźmi, nie wspominając o żebrakach, przesiadujących na ulicach całymi dniami.... sad  Tak więc obnaża się cała smutna prawda: żeby zarobić, trzeba albo COŚ dobrze umieć robić, albo zainwestować i mieć duuuużo szczęścia (bo najczęściej inwestycja przynosi straty, lub jeszcze częściej przepada:(). 
  I tu OPTYMISTYCZNA dla Nas-Opiekunów wiadomość - nasza praca jest chyba jedyna!, w której nie trzeba NIC! umieć!!! smilesmilesmile - z jednym wyjątkiem: trzeba znać j.niemiecki.  I właśnie jedynie od stopnia znajomości tego języka, zależą nasze zarobki!  Na dowód tego niech posłuży fakt, że nauczyciele niemieckiego są przyjmowani przez wszystkie agencje z otwartymi rękami od razu na najwyższe stawki!  A po co agencje pytają się o doświadczenie??? - ano po to, by wiedzieć, czy dana osoba sobie poradzi, czyli "czy zatrudniając daną osobe, agencja nie będzie miała więcej kłopotów niż pożytku: smile  Tak się bowiem szczęśliwie składa, że prawo niemieckie ZABRANIA nam wykonywać jakichkolwiek czynności poza tymi, które potrafi każdy człowiek!!! smile smile smile
  A wracając do dodatkowych zarobków: 
1) Albo trzeba naprawdę COŚ umieć (np. grafikę koputerową, mieć dobrą znajomość informatyki - umieć pisać programy itp.) i poszukać zleceniodawcy na wykonywanie takiej pracy, albo
2) Zainwestować jakieś pieniądze "w ciemno" i wierzyć w obietnice, że się zarobi.... Jest to oczywiście oparte o starą metodę "Łańcuszek Św.Antoniego" - zarobimy, gdy znajdziemy odpowiednią ilość (liczoną w setkach!) osób, które tak jak my, wpłacą "startowy" haracz....  Kiedyś, na początku to zadziałało, ale było to dawno, dawno.....
UWAGA: jak na razie natknąłem się jedynie na 1 możliwość UCZCIWEJ oferty wg pktu 2) - "Casino on-line", gdzie bez jakiejkolwiek wpłaty, można grać wirtualnymi pieniędzmi i sprawdzić swoje szczęście (czyli możliwość zarobku).  Wszystko inne (np. inwestycje na rynku Forex, czy to "maxikowe") to wymyślanie "cudów", by wyciągnąć pierwszą, startową opłatę (która umożliwia zarobek założycielom "łańcuszka")  sad

PS: moje Optymistyczne Myślenie każe mi jednak czekać, że w końcu znajdzie się ktoś, kto doceni mój wolny-dyspozycyjny czas i pospieszy z atrakcyjną ofertą... big_smile big_smile big_smile

#72 2015-07-15 11:52:48

jolki
Member

???
Niedawno wróciłam na stare śmiecie.
Moja babka jest raczej sknerą.  Ale zdziwko mnie wzięło, jak wręczyła mi 20 e, mówiąc, że to za masaże. Co prawda smarowałam jej tylko plecy co wieczór voltarenem. Teraz bardziej przykładam się do tej czynności, bo obiecała mi płacić co tydzień.
Cieszę się, bo mam na basen i lody, tudzież inne przyjemności! cool

Ostatnio edytowany przez jolki (2015-07-15 11:55:08)

#73 2015-07-15 12:37:58

graga
Member

Oczywiście ,że czas to pieniądz smile
Ja sprzedałam swój czas wolny tzn. należący mi się 1 dzień wolny w tygodniu za całkiem przyjemną kwotę miesięczną.
Abym mogła korzystać z wolnego rodzina musiałaby wynająć kogoś na ten czas aby opiekował się PDP. Na oficjalny rachunek musieli by zapłacić naprawdę bardzo dużo więc ja zaproponowałam adekwatnie mniejszą kwotę i tak więc wszyscy jesteśmy zadowoleni : ja, PDP, rodzina wink , myślę że firma też bo jednak utrzymuję dla nich tą stelle już długo ( zarabiają nieźle  na tej rodzinie .
Policzyłam za każdy swój wolny tyle ile rodzina płaci brutto za mój jeden dzień pracy do firmy. Myślę, że to jest uczciwa propozycja z mojej strony, rodzina też tak myśli. Bądź co bądź to jest mój dzień wolny od pracy więc należy go traktować jako niedziela , która tak naprawdę jest we wszystkich cywilizowanych krajach płacona lepiej  ( +100% ) niż zwykły dzień tygodnia a ja nie zaproponowałam podwójnej stawki mojej netto wink a tylko dzień brutto jaki płaci rodzina firmie za mnie.

CZAS TO PIENIĄDZ ,  tylko powinniśmy być tego świadomi i realnie gdy tego  chcemy zamienić czas na pieniądz!!!

Reklama