Praca Live-in Caregiver Canada 2014 – legalna praca w Kanadzie

Praca Live-in Caregiver Canada 2014 – legalna praca w Kanadzie Agencja Prowork.PL we współpracy z kanadyjską organizacją pośredniczy w organizacji pobytów Programie Caregiver in Canada...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Praca opiekunki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech i innych krajach UE - aktualne tematy :

#1 2014-03-06 15:39:28

proworkpl
Member
Od: Warszawa

Praca Live-in Caregiver Canada 2014 – legalna praca w Kanadzie

Praca Live-in Caregiver  Canada 2014 – legalna praca w Kanadzie

Agencja Prowork.PL we współpracy  z kanadyjską  organizacją pośredniczy w organizacji pobytów Programie Caregiver in Canada. Jest to oficjalny program imigracyjny desygnowany przez rząd kanadyjski skierowany do osób, które chcą pracować w Kanadzie jako opiekun i zdobyć nowe doświadczenie zawodowe. Ważne! Po 2 latach pracy jako caregiver w Kanadzie można
ubiegać się o pozwolenie na pobyt stały w Kanadzie.
Live-in Caregiver – to  osoba uprawniona do samodzielnej opieki  nad dziećmi, osobami starszymi  lub niepełnosprawnymi, która pracuje jako opiekun i zamieszkuje wspólnie z kanadyjska rodziną. Praca ta daje możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, nauczenia się języka angielskiego lub francuskiego i poznania kanadyjskiego stylu życia. Jeśli masz doświadczenie w opiece nad dziećmi (lub osoby starsze czy niepełnosprawne) i chcesz pracować w Kanadzie, prześlij CV.

Warunki kontraktu Live-in Caregiver
•    Kontrakt o prace na 12-24 m-ce jako live in caregiver (min 40 godz tydz)
•    Zamieszkanie z rodziną i wyżywienie
•    Praca min 40 godz/tyg wg min. według stawki ustalonej dla danego stanu Kanady (np. Ontario 10,86 cad/za godzinę brutto). Pracodawca  jest zobowiązany odliczyć następujące koszty: ryczałtowy koszt zamieszkania i wyżywienie u rodziny oraz podatek, ubezpieczenie  zdrowotne i składki emerytalne
•    Bezpłatny przelot z Polski do Kanady

Wymagania dla uczestników Programu Live –in Caregiver Canada
1.ukończona szkoła średnia
2. dobry angielski lub francuski (niewiele ofert z francuskim)
3.  minimum roczne doświadczenie  na stanowisku o charakterze zbliżonym do pracy  wykonywanej po przyjeździe do Kanady. Praktyka zawodowa powinna dotyczyć: opieki nad dziećmi, Au Pair,  edukacji przedszkolnej, opieki nad osobami starszymi, edukacji specjalnej, pielęgniarstwa pediatrycznego, udzielania pierwszej pomocy i inne. Uwaga: większość dostępnych oferty dotyczy opieki nad dziećmi.
4. wykształcenie związane z nauczaniem czy opieką medyczna będzie dodatkowym atutem
5. osoba zgłaszająca się musi być niepaląca i niekarana
6. gotowość do wyjazdu co najmniej na 12 miesięcy ( wymagane złożenie aplikacji min 6 m-cy przed planowanym wyjazdem)
7. prawo jazdy (preferowane)

Procedura rekrutacyjna Programu Caregiver  w Kanadzie
Jak wyjechać do Kanady jako Live-in Caregiver?
1. rejestracja  na stronie www.prowork.PL  i po wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej przygotowanie wymaganych  dokumentów aplikacyjnych  min: referencje, zdjęcia, świadectwo szkolne.
2. następnym krokiem jest dobór  odpowiedniej rodziny/pracodawcy za pośrednictwem naszego kanadyjskiego partnera i bezpośrednie rozmowy kwalifikacyjne na Skype. Dostępne oferty głownie ze stanu Ontario i praca przy opiece nad dziećmi, ponadto oferty do opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Po wzajemnym zaakceptowaniu rodziny i kandydata  agencja Prowork.PL pomaga w załatwieniu formalności w tym dokumentów niezbędnych do otrzymania pozwolenia na pracę i przyjazdu do Kanady.
Kontrakt i praca jako Live in Caregiver  w Kanadzie jest  realizowany po uzyskaniu wymaganego pozwolenia na pracę, które jest wydawane przez ambasadę kanadyjską w Warszawie.
Procedura związana z organizacja wyjazdu zajmuje kilka miesięcy ze względu na wymagane formalności w Kanadzie po stronie pracodawcy jak i uzyskanie pozwolenia na prace przez kandydata. Szacunkowy okres oczekiwania na pozwolenie na pracę wynosi ok. 8 tygodni.
Cały  okres realizacji wyjazdu wynosi min.6 m-cy od chwili złożenia pełnej aplikacji.
Koszty związane z udziałem w Programie Live-in Caregiver
Kandydat zobowiązany jest pokryć koszty uzyskania pozwolenia na pracę oraz
koszty tłumaczenia i przygotowania wymaganych dokumentów.
Prowork .PL nie pobiera żadnych kosztów administracyjnych ani opłat rejestracyjnych.

PROWORK.PL Profesjonalny dobór personelu do opieki
doradztwo personalne, usługi rekrutacyjne w kraju i za granicą
branża medyczna, edukacja i opieka nad dziećmi.
Nie pobieramy żadnych opłat ofert za usługi pośrednictwa pracy.
Wpis do rejestru agencji zatrudnienia certyfikat nr 9116 (www.kraz.praca.gov.pl).
Aktualne oferty  i informacje o rozmowach kwalifikacyjnych na www.prowork.pl
biuro:  ul. Smolna 38/8, 00-375 Warszawa, tel 022 323 63 35, email: hr@prowork.pl   
www.prowork.PL         FACEBOOK.com/Prowork.PL.PRACA

Reklama