Organizacja czasu w ciągu dnia

Witam wszystkie Opiekunki, jestem aktualnie w Niemczech i mam pod opieką starszego bardzo miłego pana, który przez całe życie jest w ciągłym ruchu. Pan jest sprawny fizycznie, jedyny jego problem to początek demencji...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-05-11 11:13:47

agnes
New member

Organizacja czasu w ciągu dnia

Witam wszystkie Opiekunki,
jestem aktualnie w Niemczech i mam pod opieką starszego bardzo miłego pana, który przez całe życie jest w ciągłym ruchu. Pan jest sprawny fizycznie, jedyny jego problem to początek demencji. Codziennie chodzimy na długie spacery z jego psami, pracujemy w ogrodzie, nawet kawę popijamy na tarasie, a nie przy telewizorze smile i ucinamy sobie miłe pogawędki. Chciałabym mu jakoś inaczej zorganizować dzień. Mieszkamy pod Monachium. Ja jestem tutaj pierwszy raz i nie wiem gdzie moglibyśmy pojechać, aby była możliwość zabrania dwóch piesków (mały i duży). Mam do dyspozycji samochód, więc z dojazdem nie będzie problemu. Pan może jeździć na całodzienne wycieczki, więc proszę poradźcie jakie miejsca mogłyby mu sprawić przyjemność. Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi. Agnieszka

#2 2012-05-13 09:31:02

Kamilakoz
Member

Re: Organizacja czasu w ciągu dnia

Jak lubi przyrodę to pewnie będzie chciał w jakies malownicze miejsce. A moze bedzie chciał pozwiedzać z Tobą miasto. Może zapytaj go na co ma ochotę. Jak jest taki sprawny i ruchliwy to może sam marzy o jakiejs wycieczce.

#3 2012-10-24 10:17:25

piona777
New member

W południowych Niemczech sa przecież góry. Z Monachium niedaleko jest np. do Garmisch-Partenkirchen. Skoro masz auto to zróbcie sobie dalszą wycieczkę. Wspinać po górach się przecież nie musicie, ale pochodzić, poogladać widoczki, moze wjechac sobie wyciągiem na górę. Może Twój podopieczny nie miał okazji tego spróbować? Na taki wyjazd jednak ciezko zabrać ze sobą psy, chociaż spróbować zawsze mozna. W samym Monachium jest wiele ciekawych miejsc, są piękne parki i nawet nie trzeba dojeżdzać tam samochodem, bo wiem, że bardzo dużo pociągów i metra kursuje. To też moze być ciekawe doświadczenie dla niego.

#4 2012-10-24 10:41:59

krysta63
Member

hej.Ja jestem w samym Monachium,może byś Herra zabrała do muzeów obrazów-Starej i Nowej Pinoteki.Ja tam byłam ostatnio i bardzo mnie zainteresowały obrazy.W niedzielę wstęp 1 euro.Po za tym może Englisch Garten,ZOO,górka przed lotniskiem,skąd rozciąga się widok na lotnisko i pasy startowe.I co minuta startują i ląduję samocloty a obok tej górki jest muzeum lotnictwa-bardzo interesujące rzeczy.I stoją 3 stare samoloty.Ale to musi być pogoda na takie wycieczki i nie wszędzie pieski można zabrać.Ja w niedzielę jadę  do domu,dawno juz tak do muzeów nie chodziłam jak podczas ostatniego pobytu.

#5 2012-10-24 14:05:06

janka
Member

a może Ogród Angielski? jakiegoś słonecznego, jesiennego dnia? smile http://pl.wikipedia.org/wiki/Englischer_Garten

Reklama