img

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - do?acz do nas !!!



Jak zdobyć zaufanie rodziny podopiecznego?

Jestem w Niemczech pierwszy raz. Do tej pory pracowałam jako opiekunka w Polsce. Moja podopieczna jest bardzo miłą osobą, świetnie się czujemy w swoim towarzystwie, spędzamy dużo czasu na rozmowach, spacerach...

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2012-05-09 10:42:30

ola55
New member
Zarejestrowany: 2012-05-09
Posty: 2

Jak zdobyć zaufanie rodziny podopiecznego?

Jestem w Niemczech pierwszy raz. Do tej pory pracowałam jako opiekunka w Polsce. Moja podopieczna jest bardzo miłą osobą, świetnie się czujemy w swoim towarzystwie, spędzamy dużo czasu na rozmowach, spacerach. Mam wrażenie że traktuje mnie nie jak pracownika, ale jak własną córkę. Niestety rodzina Pani Irene nie jest zadowolona, że mamy z sobą taki dobry kontakt. Cały czas sprawdzają czy coś nie zginęło, na zakupy zaczęli sami jeździć bo ponoć mi nie ufają. Jest mi bardzo przykro, bo na samym początku obdarzyli mnie większym zaufaniem, a po tym jak się zaprzyjaźniłam z podopieczną, zmienili do mnie stosunek. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Jakie są Wasze doświadczenia z rodzinami podopiecznych?

Offline

 

#2 2012-05-12 10:06:57

jakniew
Member
Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 1829

Re: Jak zdobyć zaufanie rodziny podopiecznego?

ola55 napisał:

Jestem w Niemczech pierwszy raz. Do tej pory pracowałam jako opiekunka w Polsce. Moja podopieczna jest bardzo miłą osobą, świetnie się czujemy w swoim towarzystwie, spędzamy dużo czasu na rozmowach, spacerach. Mam wrażenie że traktuje mnie nie jak pracownika, ale jak własną córkę. Niestety rodzina Pani Irene nie jest zadowolona, że mamy z sobą taki dobry kontakt. Cały czas sprawdzają czy coś nie zginęło, na zakupy zaczęli sami jeździć bo ponoć mi nie ufają. Jest mi bardzo przykro, bo na samym początku obdarzyli mnie większym zaufaniem, a po tym jak się zaprzyjaźniłam z podopieczną, zmienili do mnie stosunek. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Jakie są Wasze doświadczenia z rodzinami podopiecznych?

Najważniejszy jest twój bardo dobry kontakt z podopieczną. No , a rodzina taka jakich wiele i zdarza się że kontrolują opiekunkę  sądzę że pod wpływem różnych informacyjnych przestróg od innych ludzi. Co powinnaś zrobić? Po prostu robić to co do ciebie należy, nie zwracać uwagi na zachowania rodziny i myślę że za jakiś czas przekonają się do ciebie. Powiem ci, że dawno, dawno temu też mnie sprawdzano, czy skuszę się na wzięcie niby to w roztargnieniu pozostawianych na wierzchu różnych kwot pieniędzy, czy wartościowych przedmiotów. Nawet nie przekładałam tych rzeczy w inne miejsce, nie dotykałam niczego i po pewnym czasie sytuacja się zmieniła, a mnie do końca wspaniale się pracowało.

Offline

 

#3 2012-05-12 10:52:33

Kamilakoz
Member
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 343

Re: Jak zdobyć zaufanie rodziny podopiecznego?

Ola to zależy na jaką rodzinę trafisz. Niektórzy są otwarci i doceniają pracę opiekunki, widzą starania to i zaufaja. Inni ciągle będa o coś podejrzewali. Jesli podopieczna nie miała wczesniej opiekunów to rodzina też mogła się nasłuchac o opiekunkach z Polski że sa nieuczciwe i kradną. Bo przeciez wiele osób tak robiło i czasami jestesmy tak postrzegane. Może z czasem bedzie lepiej i się przekonają że mozna Ci ufac.

Offline

 

#4 2012-05-12 19:31:07

abate52
Member
Zarejestrowany: 2012-05-12
Posty: 10

Re: Jak zdobyć zaufanie rodziny podopiecznego?

Tak,to prawda,różne są Polki,ale uczciwość popłaca,oddadzą z nawiązką.

Offline

 

Reklama

Podobne tematy :

jakie rodziny Wam się trafiają? dobre czy złe? - słuchajcie, jakie Wam rodziny się trafiają? takie, które rozumieją naszą pracę i ją szanują, czy takie, u których spędzacie zalednie kilka dni??

Zmiana podopiecznego w Niemczech - Cześć dziewczyny. Nurtuje mnie taka kwestia, czy będąc w Niemczech przy opiece przez polską agencję i coś by sie podopiecznemu stało, tzn...

Zmiana podopiecznego-wielki dylemat. Proszę o rady. - Witam Nazywam się Hanna, mam 27 lat i pracuję jako opiekunka od początku bieżącego roku, do tej pory nie miałam doświadczenia w opiece, jestem po studiach kulturoznawczych i chcę odłożyć konkretną kwotę na rozwój własnej działalności w Polsce, stąd też decyzja o podjęciu tej pracy...

Czy firma może interweniować u rodziny? - Sytuacja w rodzinie strasznie się pogorszyła w ostatnim tygodniu. Im dziadek bardziej podupada na zdrowiu, tym bardziej rodzinka się od niego odsuwa ;/ Nie mogę się w żaden sposób dogadać z córką podopiecznego, w ogóle u nich to pół rodziny jest strasznie skłócone...

choroby zakaźne u podopiecznego - Szukam różnych ofert pracy i ostatnio trafiłam na ogłoszenie, gdzie podopieczny chorował na gronkowca...

Stopka forum