moja pierwsza praca

wyjechałam z interkadrą na wymianę, podróż zorganizowana dobrze pomijając fakt, że po przyjeździe na końcową stację, pomimo zapewnień pań z interkadry, nikt na mnie nie czekał, ale koniec języka za przewodnika, dojechałam do właściwego miejsca odległego ok 30km bez problemu, praca jak praca, chociaż trochę irytowała mnie arogancja rodziny, uważam, że nasza praca zasługuje na chociaż trochę szacunku, wypłata na czas, chociaż stawka żenująca, zastępowałam kobietę, chyba zza wschodniej granicy, mówiła po polsku dobrze, ale miała mocny wschodni akcent, po niemiecku znała parę zwrotów i wyrazów i to wszystko, ale była tu już ponad dwa lata, zastanawiałam się jak ona tą robotę złapała skoro wszędzie wymagają znajomości języka, starałam się, uważam że poradziłam sobie jak na pierwszy wyjazd bardzo dobrze, dziadek odżył, poprawił się, zaczął chodzić o lasce, bez balkonika, śpiewał, stał się bardziej kontaktowy, polubiłam go, nie sprawiał problemów, syn przyjechał w sumie 2 razy, wyjadł co ugotowałam, poprosił o przepis, zabrał świeżo upieczonego placka, zostawił pieniądze i tyle go widziałam, miałam na m-c 200 euro, to spoko wystarcza, niemiluchem w tej sytuacji okazał się zięć dziadka, taki ubermensch co to mu się ganze welt należy, na utrzymaniu żony, facet po 50-tce, którego utrzymuje żona, porażka, pani po powrocie była bardzo poirytowana, że nie dzwoniłam do firmy, nie jęczałam że źle, ciężko i nie do wytrzymania, bo jak powiedziała, trzeba łapać punkty, nie było na co narzekać, ona siedzi tam jak u Pana Boga za piecem, jakiś czas po przyjeździe dowiedziałam się, że coś tam na mnie nawymyślała, w trakcie nie było skarg, dopiero później, zostałam wyeliminowana na dzień dobry, a wcale nie chciałam być dla niej konkurencją, zresztą z takim niemieckim ciężko byłoby jej znaleźć nową pracę, siedzę 2-gi m-c w domu, zakuwam język, firma mnie ignoruje, pieniądze zainwestowałam w remont mieszkania matki, za chwilę zostanę bez środków do życia, nie tego się spodziewałam, jestem bardzo zawiedziona i rozgoryczona, może ktoś mi doradzi jakąś firmę, gdzie można pracować bez focha, pozdrawiam opiekunki i opiekunów, zwłaszcza świeżynki

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Interkadra - opinie o firmie - aktualne tematy :

#1 2014-03-02 13:39:53

małgosia511
New member

moja pierwsza praca

wyjechałam z interkadrą na wymianę, podróż zorganizowana dobrze pomijając fakt, że po przyjeździe na końcową stację, pomimo zapewnień pań z interkadry, nikt na mnie nie czekał, ale koniec języka za przewodnika, dojechałam do właściwego miejsca odległego ok 30km bez problemu, praca jak praca, chociaż trochę irytowała mnie arogancja rodziny, uważam, że nasza praca zasługuje na chociaż trochę szacunku, wypłata na czas, chociaż stawka żenująca, zastępowałam kobietę, chyba zza wschodniej granicy, mówiła po polsku dobrze, ale miała mocny wschodni akcent, po niemiecku znała parę zwrotów i wyrazów i to wszystko, ale była tu już ponad dwa lata, zastanawiałam się jak ona tą robotę złapała skoro wszędzie wymagają znajomości języka, starałam się, uważam że poradziłam sobie jak na pierwszy wyjazd bardzo dobrze, dziadek odżył, poprawił się, zaczął chodzić o lasce, bez balkonika, śpiewał, stał się bardziej kontaktowy, polubiłam go, nie sprawiał problemów, syn przyjechał w sumie 2 razy, wyjadł co ugotowałam, poprosił o przepis, zabrał świeżo upieczonego placka, zostawił pieniądze i tyle go widziałam, miałam na m-c 200 euro, to spoko wystarcza, niemiluchem w tej sytuacji okazał się zięć dziadka, taki ubermensch co to mu się ganze welt należy, na utrzymaniu żony, facet po 50-tce, którego utrzymuje żona, porażka, pani po powrocie była bardzo poirytowana, że nie dzwoniłam do firmy, nie jęczałam że źle, ciężko i nie do wytrzymania, bo jak powiedziała, trzeba łapać punkty, nie było na co narzekać, ona siedzi tam jak u Pana Boga za piecem, jakiś czas po przyjeździe dowiedziałam się, że coś tam na mnie nawymyślała, w trakcie nie było skarg, dopiero później, zostałam wyeliminowana na dzień dobry, a wcale nie chciałam być dla niej konkurencją, zresztą z takim niemieckim ciężko byłoby jej znaleźć nową pracę, siedzę 2-gi m-c w domu, zakuwam język, firma mnie ignoruje, pieniądze zainwestowałam w remont mieszkania matki, za chwilę zostanę bez środków do życia, nie tego się spodziewałam, jestem bardzo zawiedziona i rozgoryczona, może ktoś mi doradzi jakąś firmę, gdzie można pracować bez focha, pozdrawiam opiekunki i opiekunów, zwłaszcza świeżynki

#2 2014-03-02 14:18:45

barbababa
Member

Re: moja pierwsza praca

A dlaczego Cię ignoruje, nie mają ofert, ja jestem od nich i nie mam zmienniczki bo Pdp nie chcę ale ja bez zmiany nie będe skakac do domu na  tyg. potrzebuje więcej,urabiam  Pdp na zzmianę , jak coś to napiszę.

#3 2014-03-02 14:25:08

kryspinka
Member

no jak bedziesz czekac na telefon ze strony firmy to sie nie doczekasz ofert maja na pewno duzo trzeba niestety byc upierdliwą ja nie czekam na oferte dłuzej jak tydzień po zjezdzie zawsze cos tam mają jedynie z Twojej strony musi byc teraz ruch dzwonic dzwonic jak trzeba to nawet kilka razy dziennie

#4 2014-03-02 15:55:57

krysta63
Member

A czy tylko Interkadra jest jedyna agencją w Polsce?Umowa cię trzyma,podpisałaś ją na jakiś czas?i tak możesz się zwolnic.Ja bym dzwoniła kilka razy dziennie lub znalazła na inną  firmę.

#5 2014-03-02 16:37:09

małgosia511
New member

dostałam ofertę po dwóch tygodniach od zjazdu, spakowałam manele ale nic z tego nie wyszło i w sumie nie wiem dlaczego bo nikt nie zadzwonił z firmy, że sprawa jest nieaktualna, do dzisiaj siedziałabym na tej walizie, dopiero zaczęłam, więc nie bardzo jeszcze wiem jak to działa, po dwóch tygodniach czekania zaczęłam dzwonić, był taki dzień, że dzwoniłam co chwilę, ale albo nr był zajęty, albo nikt nie odbierał, w końcu dodzwoniłam się na inny numer, więc pani powiedziała, że powie koleżankom, że się przypominam i jak coś będzie to będą dzwonić, do dzisiaj dupa, dziwne to wszystko, zacznę szukać innej firmy, tylko jakiej, bądź człowieku mądry

#6 2014-03-02 17:59:57

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

Czytam, czytam 2 razy, ale nie za bardzo rozumię. Krysta 63 ma rację. Czy to jedyna firma w POlsce????.
Ja mam w kompie gotowe CV po polsku, niemiecku, fotki, skany dowodu, dyplomu...etc - . na pierwszy wyjazd zanim wyjechałem (2007) wysłałem kilka CV.
Jestem na praca info -codziennie są nowe ogłoszenia, przysyłane mi na skrzynkę pocztową
Wsyłałem po kilkanaście Cv do różnych firm - nie ważne że "palisz mosty" jak się odzywają a  ty nie jedziesz bo masz pracę
Agencje rosną jak grzyby po deszcu - wyslij od razu kilkanaście CV a potem przebieraj - inaczej się da

#7 2014-03-02 19:47:38

małgosia511
New member

tak zrobię, dzięks

#8 2014-03-21 16:22:22

Anna1
New member

małgosia511 napisał:

dostałam ofertę po dwóch tygodniach od zjazdu, spakowałam manele ale nic z tego nie wyszło i w sumie nie wiem dlaczego bo nikt nie zadzwonił z firmy, że sprawa jest nieaktualna, do dzisiaj siedziałabym na tej walizie, dopiero zaczęłam, więc nie bardzo jeszcze wiem jak to działa, po dwóch tygodniach czekania zaczęłam dzwonić, był taki dzień, że dzwoniłam co chwilę, ale albo nr był zajęty, albo nikt nie odbierał, w końcu dodzwoniłam się na inny numer, więc pani powiedziała, że powie koleżankom, że się przypominam i jak coś będzie to będą dzwonić, do dzisiaj dupa, dziwne to wszystko, zacznę szukać innej firmy, tylko jakiej, bądź człowieku mądry

Małgosia, a możesz zdradzić nazwę tej firmy?
Ja miałam podobną sytuację.

#9 2014-03-21 16:27:08

Anna1
New member

Anna1 napisał:

małgosia511 napisał:

Małgosia, a możesz zdradzić nazwę tej firmy?
Ja miałam podobną sytuację.

Oj, sorry. Doczytałam się. Widocznie przeoczyłam.
Moja to był Perfecton.

#10 2014-03-21 23:08:51

ALEX52
Member

Witam moge ci polecic SHN-europa ja pracuje u nich juz 1,5 roku i nie narzekam pieniadze zawsze na czas a nawet przed czasem ,praca zawsze jest ja bedac na swojej steli zadzwonilam ze potrzebuje jeszcze jednej pracy i nie bylo problemu ,zakonczylam prace tutaj i do domciu na trzy dni i zaraz mialam nastepna .Na zastepstwie przerobilam 6tyg pojechalam do domu na dwa tyg i wrocilam na swoja stele gdzie obecnie jestem ,niestety mam potrzeby wiec w czerwcu znowu bede jechac na zastepstwo.Tagze polecam prace zawsze maja i dlugo nie czekasz,pozdrawiam

#11 2014-03-22 14:01:46

21072
New member

malagosia napisał:

ALEX52 napisał:

Witam moge ci polecic SHN-europa ja pracuje u nich juz 1,5 roku i nie narzekam pieniadze zawsze na czas a nawet przed czasem ,praca zawsze jest ja bedac na swojej steli zadzwonilam ze potrzebuje jeszcze jednej pracy i nie bylo problemu ,zakonczylam prace tutaj i do domciu na trzy dni i zaraz mialam nastepna .Na zastepstwie przerobilam 6tyg pojechalam do domu na dwa tyg i wrocilam na swoja stele gdzie obecnie jestem ,niestety mam potrzeby wiec w czerwcu znowu bede jechac na zastepstwo.Tagze polecam prace zawsze maja i dlugo nie czekasz,pozdrawiam

Napiszesz coś więcej o zarobkach i wymaganiach Firmy.

tak to prawda ta fima już trochę działa i naprawdę jest ok a pensje?--no coz jak wszędzie ale te 1000e na początek zawsze masz a niekiedy  i więcej ale najważniejsze ze placa termoinowo i czesto przed czasem

dzwon oni się mieszcza w gliwicach a szefowa ,mloda dziewczyna mieszka w de

#12 2014-03-22 16:45:09

ALEX52
Member

Tak to wszystko prawda ja na poczatku tez zaduzo nie umialam po niemiecku bo wczesniej pracowalam na czarno u polakow ale jakos przeszlam ,zadzwonia do ciebie i przez tel zadadza kilka pytan takich podstawowych i koniec ,ale naprawde firma solidna podaje ci do nich numer 322322203 a placa  mniej jak 1000 nie zarobisz ,odezwij sie jak cos zalatwisz .pozdrawiam ps.dzwon zaraz w poniedzialek przyjmuja od 9.00

#13 2014-03-22 16:50:32

ALEX52
Member

A placa zawsze przed czasem ja wyplate powinnam miec 15stego a zawsze mam 11juz na koncie a ostatnio to juz 10tego i nigdy zadnego opuznienia .

#14 2014-03-25 12:45:49

ALEX52
Member

Hej malgosia jak tam zalatwilas sobie ta prace dzwonilas do tego SHN ,daj znac napisz cos.pozdrawiam

#15 2014-03-29 11:29:20

anaf777
New member

Witajcie wszyscy opiekunowie i opiekunki.Chciałabym rozpocząć pracę jako opiekunka w Niemczech .Język na razie komunikatywny według Promedica 24, Professional Care 24, Prosenior 24 .Jeśli mieliście do czynienia z tymi firmami proszę o opinie.

#16 2014-03-29 15:09:24

DanusiaS
Member

anaf777 napisał:

Witajcie wszyscy opiekunowie i opiekunki.Chciałabym rozpocząć pracę jako opiekunka w Niemczech .Język na razie komunikatywny według Promedica 24, Professional Care 24, Prosenior 24 .Jeśli mieliście do czynienia z tymi firmami proszę o opinie.

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,82485
http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/z … 39/page/77
http://www.opiekunki-forum.pl/t2405-pro … re-24.html
Wpiszesz w google nazwę firmy i masz opinię

#17 2014-03-29 17:27:15

anaf777
New member

Dzięki DanusiuS

#18 2014-03-29 18:36:56

copyfield
Member

anaf777 napisał:

Zdziwiło mnie że według Promedici24 masz "komunikativ" Ja od nich zawsze dostawałem max 2+smile, ich testy zawsze są same. W innych firmach rzetelniej oceniają. Znajomość języka i tak zweryfikuje życie w DE. Powodzenia:)

#19 2014-03-30 19:44:54

anaf777
New member

Wysyłałam zgłoszenia do kilku Agencji.Te trzy o których pisałam dały mi "komunikativ "reszta poczeka na lepszy "szlif", dlatego jestem ciekawa , czy wspomniana Trójka nie szuka naiwnego. Wiem , że  znajomość języka zweryfikuje się w trakcie pobytu w DE .Dzięki za odpowiedz i życzenia.Idę "szlifowac":-),

#20 2014-03-30 20:39:24

mama5536
Member

Witam. Chcialabym napisac Wam jak ja jechalam do mojej pierwszej pracy. Bylo to 2 lata temui bylam juz po krotkim kursie języka niem. a potem córka zobaczyla że nie jestem zadowolona to kupila mi płyty. No ale cóz dalej nic nie wchodziło i koleżanka powiedziala jak nie pojedziesz to nie załapiesz.Nagle po 2 tyg. przychodzi do mnie i mowi pakuj się jedziesz....O mamusiu!!  Sluchajcie nie wiem czy ktoś to miał ale ja ten tydzień do wyjazu to w ubikacji spędziłam. W Busie tez nerwy.  Po przyjezdzie przedstawilam się  rodzinie dość pokażnej bo wszystkie córki przyjechaly żeby opiekunkę mamy zobaczyć. A moja bacia zla że córka kogoś obcego do domu wzieła. Potem bylo tylko lepiej , ale ubikacja jeszcze przez 2 tyg była moja ha ha...  Moja oma po 3 mieś prawie plakała że jadę do domu. Ale wszystko co dobre  , szybko się kończy jak wrócilam po 6 tyg. moja oma  tydzień żyla ...  Póżniej nie miałam już takiej wyrozumiałej rodziny . Do dziś pamiętam jak z córką  szukałysmy slowa  hering bo nie wiedziałam co to jest... Wszystkim NOWYM opiekunom życzę takiej ,,sztelii''

#21 2014-03-30 20:50:25

copyfield
Member

anaf777 napisał:

Wysyłałam zgłoszenia do kilku Agencji.Te trzy o których pisałam dały mi "komunikativ "reszta poczeka na lepszy "szlif", dlatego jestem ciekawa , czy wspomniana Trójka nie szuka naiwnego. Wiem , że  znajomość języka zweryfikuje się w trakcie pobytu w DE .Dzięki za odpowiedz i życzenia.Idę "szlifowac":-),

Pamiętam PR24 miała jedno zdanie w tescie " Dzisiaj przyjdą goście, proszę przygotować więcej nakryć do stołu" - moja odpowiedź brzmiała oczywiście po niemiecku " Przepraszam ale obsługa Pani gości nie nalezy do moich obowiązków" =po tej wypowiedzi w słuchawce zapanowała cisza:)

#22 2014-03-30 20:54:44

simona1961
Member

copyfield napisał:

anaf777 napisał:

Pamiętam PR24 miała jedno zdanie w tescie " Dzisiaj przyjdą goście, proszę przygotować więcej nakryć do stołu" - moja odpowiedź brzmiała oczywiście po niemiecku " Przepraszam ale obsługa Pani gości nie nalezy do moich obowiązków" =po tej wypowiedzi w słuchawce zapanowała cisza:)

Super odpowiedz, ale podaj ją po niemiecku , z pewnoscia przyda się innym big_smile

#23 2014-03-30 21:10:26

DanusiaS
Member

simona1961 napisał:

copyfield napisał:

anaf777 napisał:

Super odpowiedz, ale podaj ją po niemiecku , z pewnoscia przyda się innym big_smile

Normalnie superek smile big_smile

#24 2014-03-31 18:23:27

copyfield
Member

Meine Frau, es tut mir Leid, aber es gehort nicht zu meinen Aufgabe.
Nie wiem, to mi wpadło do głowy - można dodać że mojej umowie nie widzę żadnych gości........itd
w zależności od sytuacji mówi się lepiej niż pisze - bo udajemy zdziwienie oooooogromne takim poleceniem.

Ostatnio edytowany przez copyfield (2014-03-31 18:24:33)

#25 2014-04-01 20:33:11

anaf777
New member

Moi drodzy odezwał się jeszcze Pronobel, Favoris i Gowork wszyscy oferują od 800-900 euro z tym że dwie pierwsze mają jeszcze jakieś premie za przepracowanie pełnego miesiąca( 30.euro) Dostałam dokumenty aplikacyjne i czekam na oferty.Prosenior 24 chciał mnie wysłać za tydzień do  babci 90 lat z opisu wynika że na chodzie, płacą 920 euro, ale jest jedno ale ... babcia mieszka z mężem .Do opieki jest zgłoszona 1 osoba i nie da się nic wynegocjować.Odmówiłam i czekam na resztę propozycji.Jeśli wiecie coś o "moich"następnych firmach piszcie proszę :-)

Ostatnio edytowany przez anaf777 (2014-04-01 20:38:41)

#26 2014-04-01 21:28:05

urszula47
Member

anaf777 napisał:

Moi drodzy odezwał się jeszcze Pronobel, Favoris i Gowork wszyscy oferują od 800-900 euro z tym że dwie pierwsze mają jeszcze jakieś premie za przepracowanie pełnego miesiąca( 30.euro) Dostałam dokumenty aplikacyjne i czekam na oferty.Prosenior 24 chciał mnie wysłać za tydzień do  babci 90 lat z opisu wynika że na chodzie, płacą 920 euro, ale jest jedno ale ... babcia mieszka z mężem .Do opieki jest zgłoszona 1 osoba i nie da się nic wynegocjować.Odmówiłam i czekam na resztę propozycji.Jeśli wiecie coś o "moich"następnych firmach piszcie proszę :-)

Moze wejdz na www.poloniusz.pl?tam jest mnostwo ogloszen.Sprawdz te firme http://www.poloniusz.pl/o1-21i8ga/  niby zachecaja konkretnie do wspolpracy:)znajoma jezdzila z Margos ze Swidnicy ale przerzucila sie na Work Expres ze wzgledu na skladki od sredniej .

#27 2014-04-01 21:35:42

DanusiaS
Member

anaf777 napisał:

wysłałam maila

http://www.poloniusz.pl/praca-opieka-na … mi-niemcy/
https://pl.senioport.com/offers/agencies

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-04-01 21:37:04)

#28 2014-04-02 22:00:25

anaf777
New member

Dzięki moje drogie :-) Sprawdzam wszystko co  podsyłacie ...

#29 2014-04-05 22:28:27

anaf777
New member

Zamieściłam na poloniusz.pl moje ogłoszenie.Niewiarygodne.Czy nikt poza mną nie szuka pracy ? Telefon dzwoni jak szalony,poczta non stop z nowymi ofertami ...Wiem, wiem, szukają zastępstw i mam nadzieję że się wstrzelę. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc.

#30 2014-04-05 23:31:30

DanusiaS
Member

anaf777 napisał:

Zamieściłam na poloniusz.pl moje ogłoszenie.Niewiarygodne.Czy nikt poza mną nie szuka pracy ? Telefon dzwoni jak szalony,poczta non stop z nowymi ofertami ...Wiem, wiem, szukają zastępstw i mam nadzieję że się wstrzelę. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc.

Powodzenia życzę smile Ja jutro jadę juz na nowe miejsce smile

#31 2014-04-08 14:30:35

anaf777
New member

Moi kochani czy ktoś miał do czynienia z  firma Witold Zablocki Katarzyna Berger  sc? Mam ofertą od nich ale nigdzie nie mogą znaleźć opinii.

#32 2014-04-08 15:37:16

kakadu
Member

DanusiaS napisał:

simona1961 napisał:

copyfield napisał:

Nie bardzo rozumiem,co jest tu super?PODANIE większej ilości nakryć do stołu jest przekroczeniem obowiązków????-to po pierwsze.A po drugie-to był t e s t językowy!TEST!Załamujecie mnie czasami.

#33 2014-04-08 17:33:21

hanka256
New member

czy bez znajomosci języka można wyjechać ?

#34 2014-04-08 17:41:17

zuza
Member

kakadu napisał:

DanusiaS napisał:

simona1961 napisał:

Nie bardzo rozumiem,co jest tu super?PODANIE większej ilości nakryć do stołu jest przekroczeniem obowiązków????-to po pierwsze.A po drugie-to był t e s t językowy!TEST!Załamujecie mnie czasami.

tak,  tylko test językowy,

nie zdaje mi się być problemem dla copyfielda przygotowaniem  większej ilości nakryc -bo tylko o tym była mowa,ale asertywność zdającego ten test wywolala  wlasnie te cisze, zaskoczenie na egzaminatorze i to jest ten "superek"  big_smile

#35 2014-04-30 14:24:55

ALEX52
Member

Moja pierwsza praca w niemczech byla na czarno ale jak do tej pory to byla najlepsza stella ,pracowalam u polsko niemieckiej rodziny ktora 50 lat temu przyjechala do niemiec .Babka 95lat nic juz nie kumata poprostu jak robot gdzie  ja nakierowalas tam szla malo co mowila ,rano o godz osmej bralam ja z lozka oczywiscie mosialam bo inaczej nawet by nie zawolala tylko by spala caly dzien ,a wiec babke pod reke i do lazienki tam ja mylam pozniej sniadanie kromka chleba wiecej nie zjadla ,no i prowadzilam ja do pokoju sadzalam na fotel i tak siedziala do poludnia do obiadu ,zadnej rozmowy nic po obiedzie znowu na dwie godz do lozka ,o 15.30 znowu toaleta na siusiu potem kawa i ciastko no i babcia dalej siedziala tak do 19stej do kolacji,zadnego wstawania w nocy przez dwa lata jak tam pracowalam ani razu nie wstalam w nocy do babki,niestety babcia zmarla majac 97lat.Podobno mowia ze jak sie robi u polakow w niemczech to jest przerabane ,w moim przypadku tak nie bylo ,na dole mieszkal syn babki 68lat stary kawaler troche dziwaczny ale szlo z nim wytrzymac do niczego sie nie wtracal ,ja tylko robilam liste zakopow a on jezdzil i kupowal ,rano przychodzil na gore na sniadanie ale sam sobie robil jedynie obiad co gotowalam dla nas troje kolacje tez robil sobie sam ,pranie tez on robil prasowania tam nie bylo bo on twierdzil ze nie potrzeba pracowac ,wiec prasowalam tylko swoje rzeczy,po poludniu jak babka spala a ja potrzebowalam zrobic sobie zakupy wiozl mnie do marketu siedzial w aucie a ja latalam po sklepach.Ale nie myslcie ze tak za darmo mu gotowalam te obiady ,mialam tam 1000euro ,ale za gotawanie jemu dokladal mi 100 moze to nie zawiele ale mialam tam spokoj ,nikt mi nie mowil co i jak mam robic ,robilam jak chcialam ,sprzatalam kiedy ja mialam ochote a nie kiedy ktos mi kaze ,nieraz jak sprzatalam to on przychodzl i mowi co ty robisz przeciez tutaj czysto jest ,na wyjazd zawsze byly czekolady do domu i butelka koniaku no i dodatkowe 100euro ,juz chyba nie znajde takiej stelli ,a moze.

Ostatnio edytowany przez ALEX52 (2014-04-30 14:33:26)

#36 2014-04-30 17:08:48

DanusiaS
Member

ALEX52 napisał:

Moja pierwsza praca w niemczech byla na czarno ale jak do tej pory to byla najlepsza stella ,pracowalam u polsko niemieckiej rodziny ktora 50 lat temu przyjechala do niemiec .Babka 95lat nic juz nie kumata poprostu jak robot gdzie  ja nakierowalas tam szla malo co mowila ,rano o godz osmej bralam ja z lozka oczywiscie mosialam bo inaczej nawet by nie zawolala tylko by spala caly dzien ,a wiec babke pod reke i do lazienki tam ja mylam pozniej sniadanie kromka chleba wiecej nie zjadla ,no i prowadzilam ja do pokoju sadzalam na fotel i tak siedziala do poludnia do obiadu ,zadnej rozmowy nic po obiedzie znowu na dwie godz do lozka ,o 15.30 znowu toaleta na siusiu potem kawa i ciastko no i babcia dalej siedziala tak do 19stej do kolacji,zadnego wstawania w nocy przez dwa lata jak tam pracowalam ani razu nie wstalam w nocy do babki,niestety babcia zmarla majac 97lat.Podobno mowia ze jak sie robi u polakow w niemczech to jest przerabane ,w moim przypadku tak nie bylo ,na dole mieszkal syn babki 68lat stary kawaler troche dziwaczny ale szlo z nim wytrzymac do niczego sie nie wtracal ,ja tylko robilam liste zakopow a on jezdzil i kupowal ,rano przychodzil na gore na sniadanie ale sam sobie robil jedynie obiad co gotowalam dla nas troje kolacje tez robil sobie sam ,pranie tez on robil prasowania tam nie bylo bo on twierdzil ze nie potrzeba pracowac ,wiec prasowalam tylko swoje rzeczy,po poludniu jak babka spala a ja potrzebowalam zrobic sobie zakupy wiozl mnie do marketu siedzial w aucie a ja latalam po sklepach.Ale nie myslcie ze tak za darmo mu gotowalam te obiady ,mialam tam 1000euro ,ale za gotawanie jemu dokladal mi 100 moze to nie zawiele ale mialam tam spokoj ,nikt mi nie mowil co i jak mam robic ,robilam jak chcialam ,sprzatalam kiedy ja mialam ochote a nie kiedy ktos mi kaze ,nieraz jak sprzatalam to on przychodzl i mowi co ty robisz przeciez tutaj czysto jest ,na wyjazd zawsze byly czekolady do domu i butelka koniaku no i dodatkowe 100euro ,juz chyba nie znajde takiej stelli ,a moze.

Oj dobrze tam miałaś smile Chyba mam jakiegoś pecha ,zawsze trafiają mi się trudne przypadki. sadZ biegiem czasu nauczyłam się trochę, jak postępować i jak się nie dać .Może jeszcze kiedyś zobaczę światełko w tunelu i trafie na dobra sztelę smile

Ostatnio edytowany przez DanusiaS (2014-04-30 17:09:12)

#37 2014-04-30 18:43:49

ALEX52
Member

DanusiaS napisał:

ALEX52 napisał:

Oj dobrze tam miałaś smile Chyba mam jakiegoś pecha ,zawsze trafiają mi się trudne przypadki. sadZ biegiem czasu nauczyłam się trochę, jak postępować i jak się nie dać .Może jeszcze kiedyś zobaczę światełko w tunelu i trafie na dobra sztelę smile

Dobrze ale i tak najlepiej wspominam prace w Grecji pracowalam tam piec lat to byl moj pierwszy wyjazd do pracy za granice ,tylko ze tam nie pracowalam na opiece .
Napewno kiedys trafisz na dobra stelle zycze Ci tego .

#38 2014-11-11 00:37:41

małgosia511
New member

Alex52, pozdrawiam, nie odzywałam się bo trafiłam w tak obłędne miejsce, że zapomniałam o wszystkim, rodzina świetna, babka po 90-tce ale kumata i na chodzie, traktuje mnie jak najmłodszą córkę, a ma czworo dzieci, trzech synalków przystojniaków i córkę, z którą się zaprzyjaźniłam, wszyscy dużo starsi ode mnie, zaraz na początku jeden z nich przyjechał z żoną w odwiedziny, żona totalny pasztet ale z tych co wyżej sra niż dupę ma /rodzice Polacy ale ona słowa po polsku nie zna/, facet powiedział, żebym zrobiła herbatę, mogłam zrobić ale nie przyjechałam obskakiwać całej familii, zapytałam: ich bin deine kelnerin oder? ich ferstehe nicht..., i nie ruszyłam tyłka, gościa zatkało ale poszedł do kuchni i sam zrobił, potem było ok, sami się wszyscy obsługiwali, ja miałam na głowie tylko babkę, wozili mnie po okolicy, zwiedziłam wiele miejsc, bardzo poprawiłam język, wszyscy mnie uczyli, kasy też mi nie brakowało, nie mam oczywiście na myśli tej żenady, jaką są zarobki w firmie, kilka miesięcy zleciało nie wiadomo kiedy, na święta jadę do domu i wracam z powrotem, wszyscy przyzwyczaili się do moich fochów, do tego, że nikt nie będzie mi gadał co mam robić, a ile dostałam prezentów!, modlę się o zdrowie babci, żeby jak najdłużej żyła, pozdro dla wszystkich

#39 2015-11-12 19:09:12

deizi6183
Member
Od: Saranowo

małgosia511 napisał:

W INTERKADRZE TO norma zadnego planu i koordynacji nastepnej pracy tylko czekasz na nastepne oferty wiekami.ROZSYŁAJ aplikacje do innych firm ,teraz masz dobry okres wszedzie na swieta beda potrzebowac  albo podaj adres internetowy to ci doradze gdzie.INTERKADRE CMOKNEŁAM BEZ SKRUPUŁÓW ZA ICH PSIE PIENIĄDZE I PODEJŚCIE DO PRACOWNIKÓ

#40 2015-12-10 12:22:00

Madzia
Member

Ja powiem szczerze, że miałam różne początki z firmami. Teraz zdecydowałam się na ProCare24. Macie jakieś doświadczenia z tą firmą? Bo na początku było i jest dużo formalności, ale podobno dla mnie, która nie ma doświadczenia w wyjazdach, nigdy nigdzie nie była wyjazd bez zabezpieczenia to trochę niebezpieczna sprawa.

#41 2015-12-10 15:30:52

nowa1963
Member

Madzia, nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym wyjazdem bez zabezpieczenia? mozesz troche rozwinac temat? bede wdzieczna:)

#42 2015-12-28 10:07:41

Oluchna
Member

DanusiaS napisał:

simona1961 napisał:

copyfield napisał:

Nie wiecie jakie umowy oferuje interkadra po nowym roku?

Reklama