pomoc w zalezieniu agencji

Witajcie Czy znacie jakieś agencje gdzie proponują umowę o pracę? Bo jak na chwilę obecną znalazłam agencje która się odezwała do mnie Favoris czy ktoś może polecić tę firmę...

Potrzebujesz darmowej porady lub wsparcia innych Opiekunek ? Nie zwlekaj - dołacz do nas !!!

Reklama

Poradnik dla Opiekunki - aktualne tematy :

#1 2014-02-28 16:57:05

judysm
Member

pomoc w zalezieniu agencji

Witajcie

Czy znacie jakieś agencje gdzie proponują umowę o pracę? Bo jak na chwilę obecną znalazłam agencje która się odezwała do mnie Favoris czy ktoś może polecić tę firmę. Bo zbyt szybko przeprowadzają rekrutacje nawet nie wychodząc z domu co jest dla mnie dziwne. A zaproponowali mi 850 między 950 euro. Szukam dobrej firmy bo chcę wyjechać .Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy?

#2 2014-02-28 17:14:40

urszula47
Member

Re: pomoc w zalezieniu agencji

http://www.mypolonia.pl/index.php/pl/pr … eka-niemcy    tu masz prawie wszystkie agencje,dzwon i pytaj .Umowa o prace ze skladkami od najnizszej krajowej to minimum.Sa jakies firmy,ktore zatrudniaja na 1/18 czy wiecej etatu a to juz kretactwo.Nie podpowiem za duzo,bo pracuje albo na gewerbie albo na etacie u rodzin,reszta opcji mnie nie zacheca:)

#3 2014-02-28 18:54:09

ewa99
Member

Urszula47,powiedz prosze dlaczego na forach mozna mówic źle o firmach a jezeli juz ktoś jest szczęsliwcem i ma farta pracowac z rzetelna,wiarygodną firmą to automatycznie ma jakby zakaz jej "chwalenia"(nie chce tu uzyc słowa promowania bo to nie to chodzi!)czytam to forum od dawna i czesto spotykam sie z negatywnymi opiniami o firmach a pozytywów jakos nie spotkałam,czegoś tu nie rozumiem,przeciez firmom powinno zalezec na  pracownikach :-(

#4 2014-02-28 20:12:01

kryspinka
Member

widać nie ma idealnej firmy czasem na poczatku wydaje sie nam że trafilismy na akurat dobrą i po jakims czasie przekonujemy sie że i ta nasza traktuje pracowników jak i inne .ja jak czytam i widze co dzieje sie w mojej to dochodze do wniosku że w agencjach tez pracuja przypadkowe osoby jedna potrafi pomóc inna ma to wszystko gdzieś i takie osoby nie działaja na korzyśc firmy.niestety my na to wpływu nie mamy a szkoda powinny byc jakies ankiety oceniające naszych koordynatorów wtedy przynajmnie by sie starali a nie olewali opiekunki

#5 2014-03-03 14:49:38

KRYSIA5555
Member

Nikt nie ma nic przeciw chwaleniu firm, tylko wiarygodne są osoby które są na forum chociaż 1 rok, Wtedy wiemy że taka opiekunka pisze prawdę i jest opiekunka a nie pracownikiem firmy. Są dobre firmy porządne , ale jest ich niewiele. Zależy wiele też od ciebie, jaki będziesz miała kontakt z firma.My to zazwyczaj hrabianki , czekamy az zadzwonią zapytaja , poproszą nas ,,, tak postępuje większość, Ja po zjeździe umawiam się kiedy będę miała czas na nową pracę i wysyłam do firmy ocenę Stelli w której byłam. Zawsze tak jest, co stosuje b. mało firm. Przez to firmy maja aktualny stan pacjęta, tego co tam się dzieje i informację czy tam pojadę po raz następny.ja sie przekonałam że to nie firmy czy Stelle są złe, ale to że nie trafiamy do tych które by nam odpowiadały, Ze nie umiemy się dogadać na początku, ustalić zasady i ich się trzymać, Nie wychodzić przed szereg, nie piec ciast i siedzieć 12 godz w kuchni, Niemcy nas nie docenią , bo zużywacie prąd, produkty i brudzicie, Więc po co to???????????? Ustalić co ma robić , kiedy i wszyscy szczęśliwi jak dotrzymamy słowa, Nie robić tragedii z pierdół typu, nie mogę zjeść zupy bo nie daj, lub za mało czy za dużo........ Jesteśmy tylko 1 -2 mies, a więc bez rosołku można wyżyć, albo zrobić go tylko dla siebie bez teroryzowania innych. Jak zadzwonimy do firmy i powiemy że nam dobrze to korona nam z głowy nie spadnie. Niby firma powinna zadzwonić, ale jak ma dużo pracy i kłopotów z innymi to o nas moga zapomnieć, To nie targedia. jak firma jest uczciwa to poznamy po ty że wysyła nam wszystko na czas o resztę mozemy same zadbać.

Ostatnio edytowany przez KRYSIA5555 (2014-03-03 14:53:39)

#6 2014-03-03 17:36:56

amelia
Przyjaciel Forum

ewa99 napisał:

Urszula47,powiedz prosze dlaczego na forach mozna mówic źle o firmach a jezeli juz ktoś jest szczęsliwcem i ma farta pracowac z rzetelna,wiarygodną firmą to automatycznie ma jakby zakaz jej "chwalenia"(nie chce tu uzyc słowa promowania bo to nie to chodzi!)czytam to forum od dawna i czesto spotykam sie z negatywnymi opiniami o firmach a pozytywów jakos nie spotkałam,czegoś tu nie rozumiem,przeciez firmom powinno zalezec na  pracownikach :-(

Droga Ewo, to nie jest tak jak piszesz i myślisz. Nikt nie zakazuje chwalenia firm.

Jeśli wyjeżdżam z firmą, która spełnia moje oczekiwania, to opisuję tę sytuację. Jeśli doświadczyłam złego, to śpieszę donieść na forum.

Może być tak, że w niektórych umowach są wręcz zakazy odnośnie wydawania złej opinii firmie (pod groźbą kary), to ze zrozumiałych względów nie można o tym pisać (chociaż?).

Może być tak, że dziewczyny nie chcą ujawniać firmy w której pracują (szczególnie dobrej firmy), gdyż robimy sobie konkurencję.

Ja np. nie jestem upoważniona do przekazywania jakichkolwiek danych o firmie, gdyż jest to mała firma, która ma dość opiekunek.
Szef mojej firmy traktuje tą firmę jako dodatkową pracę i nie chce jej rozbudowywać.

Ja trafiłam tutaj z czystego przypadku.

A teraz do "brzegu":
Jeśli, czytam pierwszy wpis, reklamujący jakąś firmę , jakiejś Kasi , czy Asi i jest to jedyny (no może 5-10 postów) wpis tej osoby, to mogę podejrzewać że jest to agencja a nie opiekunka.  Taka osoba wpada na chwilkę, namiesza, czasem napyskuje a potem znika. Czasem zagląda tu cichaczem, czasem zmienia nik.
Nie trzeba wielkiej filozofii aby rozpoznać  co jest co ? i komu można ufać.
Krysia 5555 też bardzo dobrze uwypukliła ten aspekt.
Pozdrawiam jak zwykle całe opiekunkowo!

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-03 17:38:14)

#7 2014-03-03 19:25:19

mama5536
Member

kochane jestem tu od niedawna  ale mysle, ze to jest czasem wina koordynatorki ze nie wszystko wiemy o danym miejscu bo to ona nagania miejsca i bierze za to kase . Jezeli zle mysle  to mnie poprawcie ,A w biurze mowia to co  koordynator napisze  Ja zauwazylam ze podawali mi metry mojego pokoju zeby wiecej mowic a o podopiecznej malutko a na miejscu dopiero od zmienniczki dowiadywalam sie wiecej

#8 2014-03-03 19:45:10

amelia
Przyjaciel Forum

mama5536 napisał:

kochane jestem tu od niedawna  ale mysle, ze to jest czasem wina koordynatorki ze nie wszystko wiemy o danym miejscu bo to ona nagania miejsca i bierze za to kase . Jezeli zle mysle  to mnie poprawcie ,A w biurze mowia to co  koordynator napisze  Ja zauwazylam ze podawali mi metry mojego pokoju zeby wiecej mowic a o podopiecznej malutko a na miejscu dopiero od zmienniczki dowiadywalam sie wiecej

Nie bardzo wiem jakiego postu  czy tematu dotyczy Twój wpis. To co napisałaś jest prawdą.

Nie powinniśmy się zgadzać na jakiekolwiek uzgodnienia telefoniczne.
Ja zawsze stanowczo tego się tego trzymam i jak mi próbują wciskać kit przez telefon, to mówię aby to wszystko potwierdzili meilem. Często wtedy jest inna śpiewka.

UWAGA !
Powinniśmy żądać ( powtarzam żądać) Fragebogen.
To jest dokument, który wypełnia rodzina Niemiecka o stanie podopiecznego i warunkach mieszkalnych.
Nie przystawać na jakiś krótki, lakoniczny opis, tylko wyczerpujący opis.

Ja zawsze przed wyjazdem życzę sobie rozmowy z rodziną niemiecką telefonicznie, meilowo, bądź przez skyp.
Oczywiście koniecznie życzę sobie rozmowy z poprzednią opiekunką jeśli takowa była.

Zawsze składam firmie takie oświadczenie na piśmie, że jeżeli warunki nie będą zgodne z opisem, będę zmuszona opuścić   stanowisko pracy, nie ponosząc konsekwencji i będą mi zwrócone koszty podróży.

Jeśli tak się napisze , to mają trochę respektu i będą się zastanawiać zanim nas wpuszczą na "minę".

To są moje uwagi, ale oczywiście nikogo nie zmuszam.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-04 08:38:27)

#9 2014-03-04 02:23:48

aneta30076
Member

amelia napisał:

ewa99 napisał:

Droga Ewo, to nie jest tak jak piszesz i myślisz. Nikt nie zakazuje chwalenia firm.

Jeśli wyjeżdżam z firmą, która spełnia moje oczekiwania, to opisuję tę sytuację. Jeśli doświadczyłam złego, to śpieszę donieść na forum.

Może być tak, że w niektórych umowach są wręcz zakazy odnośnie wydawania złej opinii firmie (pod groźbą kary), to ze zrozumiałych względów nie można o tym pisać (chociaż?).

Może być tak, że dziewczyny nie chcą ujawniać firmy w której pracują (szczególnie dobrej firmy), gdyż robimy sobie konkurencję.

Ja np. nie jestem upoważniona do przekazywania jakichkolwiek danych o firmie, gdyż jest to mała firma, która ma dość opiekunek.
Szef mojej firmy traktuje tą firmę jako dodatkową pracę i nie chce jej rozbudowywać.

A teraz do "brzegu":
Jeśli, czytam pierwszy wpis, reklamujący jakąś firmę , jakiejś Kasi , czy Asi i jest to jedyny (no może 5-10 postów) wpis tej osoby, to mogę
podejrzewać że jest to agencja a nie opiekunka.  Taka osoba wpada na chwilkę, namiesza, czasem napyskuje a potem znika. Czasem zagląda tu cichaczem, czasem zmienia nik.

Droga Pani AMELIO zaprzecza Pani sama sobie ale to juz temat rzeka..... Wedle Pani ktos kto mowi dobrze o swojej Firmie bo jest dobrze traktowany jest odrazu "AGENTEM lub PREZESEM..." Osmiesza sie Pani, bardzo duzo  tu siedze jak mam dostep do neta i no niestety czesto czytam co Pani pisze i dochodze do wniosku ze wedlug Pani zadna inna firma nie ma prawa bytu tylko Pani Pracodawca ciekawa jestem ile kasy Pani za to dostaje napewno nie malo bo dziwnym trafem chyba nawet kojarze i Pania i Pani firme.... Na roznych ludzi sie trafia w roznych miejscach.... a jak juz ktos jest za bardzo wygadany i nie wie co komu klepie....... hymmmm no coz........ Powodzenia

#10 2014-03-04 07:27:32

urszula47
Member

Pani Aneto czyta Pani to forum?Czy tylko psty Amelii?Ile tu nieprofesjonalnych firm jest na tym rynku!Doswiadczone opiekunki maja prawo wyrazic swoje zdanie i pdpowiedziec pytajacym,zastraszonym dziewczynom,no chyba ze sa zupelnie pozbawione jakichkolwiek cech nazywanych "czlowieczenstwem".Przyklad?Ostatnie strony watku "moja stella".

#11 2014-03-04 07:41:11

copyfield
Member
Od: Mława - Malbork

aneta30076 napisał:

Droga Pani AMELIO zaprzecza Pani sama sobie ale to juz temat rzeka..... Wedle Pani ktos kto mowi dobrze o swojej Firmie bo jest dobrze traktowany jest odrazu "AGENTEM lub PREZESEM..." Osmiesza sie Pani, bardzo duzo  tu siedze jak mam dostep do neta i no niestety czesto czytam co Pani pisze i dochodze do wniosku ze wedlug Pani zadna inna firma nie ma prawa bytu tylko Pani Pracodawca ciekawa jestem ile kasy Pani za to dostaje napewno nie malo bo dziwnym trafem chyba nawet kojarze i Pania i Pani firme.... Na roznych ludzi sie trafia w roznych miejscach.... a jak juz ktos jest za bardzo wygadany i nie wie co komu klepie....... hymmmm no coz........ Powodzenia

Pomijając prywatne animozję i nie broniąc Amelii - zauważam, że może się zdarzyć, iż 100 osób będzie krytykować firmę a jednej to przypasuje i wystawi dobry komentarz.
Ponadto, za dużo na tym forum oskarżęń typu - "jesteś agentką czy agentem danej firmy" - nawet jeśli są tu takowe osoby, to świadczy o tym że poszukuje się ciągle ludzi do TEJ pracy i rynek się rozwija. Warunki, płace...ect - weryfikuje zdrowa konkurencja. Trzeba być ostatnim idiotą(tką) mając do wyboru tyyyyyyyyle firm - wybrać tą która płąci najmniej. Oprócz tego forum - można porównać zarobki i jasne wsio.
Nie lubie np. PR24, ale tęsknie czasami za jej atmosferą czyli stanem totalnego chaosu informacyjnego - można się postawić rodzince, zjechać jak warunki są inne niż podane wcześniej, można postraszyć tą firmę procesem sądowym. Owszem nie zrobi tego nowicjusz na pierwszym wyjeżdzie.
Są także firmy poważne i te reklam nie wymagają.
Ja stosowałem jedną zasadę nie dzwoniłem i nie pisałem do firemek podających do wiadomości jedynie telefon komórkowy - często są to agenci rekrutujący pracowników na rzecz większych firm i pobierający od "znalezionego łebka" swoją prowizję - tacy potrafią oskubać gościa

Ostatnio edytowany przez copyfield (2014-03-04 07:42:43)

#12 2014-03-04 08:41:22

amelia
Przyjaciel Forum

aneta30076 napisał:

amelia napisał:

ewa99 napisał:

A teraz do "brzegu":
Jeśli, czytam pierwszy wpis, reklamujący jakąś firmę , jakiejś Kasi , czy Asi i jest to jedyny (no może 5-10 postów) wpis tej osoby, to mogę
podejrzewać że jest to agencja a nie opiekunka.  Taka osoba wpada na chwilkę, namiesza, czasem napyskuje a potem znika. Czasem zagląda tu cichaczem, czasem zmienia nik.

Nie będę dyskutować z agencją big_smile

#13 2014-03-04 08:50:20

iza46
Member

"Droga Pani AMELIO zaprzecza Pani sama sobie ale to juz temat rzeka..... Wedle Pani ktos kto mowi dobrze o swojej Firmie bo jest dobrze traktowany jest odrazu "AGENTEM lub PREZESEM..." Osmiesza sie Pani, bardzo duzo  tu siedze jak mam dostep do neta i no niestety czesto czytam co Pani pisze i dochodze do wniosku ze wedlug Pani zadna inna firma nie ma prawa bytu tylko Pani Pracodawca ciekawa jestem ile kasy Pani za to dostaje napewno nie malo bo dziwnym trafem chyba nawet kojarze i Pania i Pani firme.... Na roznych ludzi sie trafia w roznych miejscach.... a jak juz ktos jest za bardzo wygadany i nie wie co komu klepie....... hymmmm no coz........ "koniec cytatu z posta Anety.

Pytanko..ile pani kasy dostaje za naganianie do swojej firmy?Wszyscy widac sfiksowani na punkcie premii ,prowizji ...za co?Za znalezienie taniej wyrobnicy?Az mnie praza brak jakis podstawowych zasad w dzialaniu niektorych/czyt 80 procent/agencji nazywajacymi sie dumnie Profesjonalnymi!Dlaczego czesto w ogloszeniach napisane jest,ze wyksztalceniem wymaganym jest PODSTAWOWE?To zbrodnia w bialy dzien!

#14 2014-03-04 09:03:42

simona1961
Member

No bo droga Izo, wystarczy, że opiekunka będzie umiała czytac i pisać (liczyc juz niekoniecznie ) i stąd to podstawowe wykształcenie. Po co opiekunka ma miec dobre wykształcenie, być oczytana, mieć szersze horyzonty?
Takie na ogół same nie wiedza czego chcą zdaniem firm i firemek. Chciałaby być godnie traktowane, chciałyby dobrze zarabiać, chciałyby mieć uczciwie postawione warunki pracy, chciałyby mieć przysługujące wolne, chciałyby jeść do syta i mieszkać w normalnych warunkach. ale to już za wielkie wymagania. Wygodniej więc zatrudnić osoby o niskim poczuciu własnej wartości, bo sa po prostu łatwiej sterowalne i boją się odezwac, jesli jest coś nie tak. Zacisną zeby i pracują nierzadko w warunkach urągających człowiekowi, ku zadowoleniu i bogaceniu się firm. big_smile

#15 2014-03-04 09:47:56

amelia
Przyjaciel Forum

Dzięki Izo, dzięki Simono. Dobrze że zabrałyście głos. smile

Tak . Najlepiej jakby opiekunka była głupia i silna, a może jeszcze do tego pijana. Takimi łatwiej rządzić. Ruskie metody.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-15 11:21:31)

#16 2014-03-04 09:53:28

larysazajcew@gmail.com
Member

copyfield napisał:

aneta30076 napisał:

Pomijając prywatne animozję i nie broniąc Amelii - zauważam, że może się zdarzyć, iż 100 osób będzie krytykować firmę a jednej to przypasuje i wystawi dobry komentarz.
Ponadto, za dużo na tym forum oskarżęń typu - "jesteś agentką czy agentem danej firmy" - nawet jeśli są tu takowe osoby, to świadczy o tym że poszukuje się ciągle ludzi do TEJ pracy i rynek się rozwija. Warunki, płace...ect - weryfikuje zdrowa konkurencja. Trzeba być ostatnim idiotą(tką) mając do wyboru tyyyyyyyyle firm - wybrać tą która płąci najmniej. Oprócz tego forum - można porównać zarobki i jasne wsio.
Nie lubie np. PR24, ale tęsknie czasami za jej atmosferą czyli stanem totalnego chaosu informacyjnego - można się postawić rodzince, zjechać jak warunki są inne niż podane wcześniej, można postraszyć tą firmę procesem sądowym. Owszem nie zrobi tego nowicjusz na pierwszym wyjeżdzie.
Ja stosowałem jedną zasadę nie dzwoniłem i nie pisałem do firemek podających do wiadomości jedynie telefon komórkowy - często są to agenci rekrutujący pracowników na rzecz większych firm i pobierający od "znalezionego łebka" swoją prowizję - tacy potrafią oskubać gościa

Zgadzam się z tobą,Copyfileld,każda wybierze w końcu,co jej pasuje,czy metodą prób i błędów,czy idąc za radą koleżanek z branży-i nie tylko!-więc ile opiekunek w firmie,tyleż może być o niej opinii,"na wkus i cwiet towarzysza niet"!Prawdą jest również to ,że dobra firma reklamy nie potrzebuje,nie wypisuje postów tu i tam,poprostu PRACUJE i jest w porządku wobec swoich pracowników...Widzę,że ja na początku popełniłam trochę błędów(Amelko,gdzie byłaś z dobrymi radami???bardzo by mi wtedy się przydały..)ale szczęśliwie spadłam na cztery łapy,w miarę szybko ogarniając temat,ale i dzięki pomocy firmy,i koordynatorek pracujących w Niemczech,a nie za biurkami w Polsce.

#17 2014-03-04 09:59:08

amelia
Przyjaciel Forum

larysazajcew@gmail.com napisał:

copyfield napisał:

aneta30076 napisał:

Zgadzam się z tobą,Copyfileld,każda wybierze w końcu,co jej pasuje,czy metodą prób i błędów,czy idąc za radą koleżanek z
branży-i nie tylko!-więc ile opiekunek w firmie,tyleż może być o niej opinii,"na wkus i cwiet towarzysza niet"!Prawdą jest również to ,że dobra firma reklamy nie potrzebuje,nie wypisuje postów tu i tam,poprostu PRACUJE i jest w porządku wobec swoich pracowników...Widzę,że ja na początku popełniłam trochę błędów(Amelko,gdzie byłaś z dobrymi radami???bardzo by mi wtedy się przydały..)ale szczęśliwie spadłam na cztery łapy,w miarę szybko ogarniając temat,ale i dzięki pomocy firmy,i koordynatorek pracujących w Niemczech,a nie za biurkami w Polsce.

Dzięki. Nie wiem gdzie byłam? big_smile Nie zawsze zabieram głos. Też bywam zaganiana, a poza tym nie znam się na  wszystkim.
Może mi gdzieś "umkłaś"? Ale przyrzekam już poprawę big_smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-04 09:59:34)

#18 2014-03-04 10:35:34

KRYSIA5555
Member

Boże dziewczyny, co wam??????? Nie atakujcie siebie wzajemnie bo nie ma powodu się wzajemnie oskarżać, Takie ostre sformułowania i skarżenia nic nie dają, To prawda że można zarabiać na prowizji od znalezionej opiekunki, Dlatego dziewczyny którym się nie chce pracować w opiece wchodzą na forum , chwalą  firmy od których dostaja prowizję za łebka 200zł, to chyba standart, Są tez pracownice firm które rejestruja się na forum i szukają pracownic, My które tu jesteśmy długo wiemy kto jest kto i dlatego te zarzuty, Mogą pracownice firm się reklamować , ale w  jakiejś przystępnej formie, Zachęcać raczej a nie na wydrę wciskać ciemnotę,

#19 2014-03-04 11:37:55

iza46
Member

KRYSIA5555 napisał:

Boże dziewczyny, co wam??????? Nie atakujcie siebie wzajemnie bo nie ma powodu się wzajemnie oskarżać, Takie ostre sformułowania i skarżenia nic nie dają, To prawda że można zarabiać na prowizji od znalezionej opiekunki, Dlatego dziewczyny którym się nie chce pracować w opiece wchodzą na forum , chwalą  firmy od których dostaja prowizję za łebka 200zł, to chyba standart, Są tez pracownice firm które rejestruja się na forum i szukają pracownic, My które tu jesteśmy długo wiemy kto jest kto i dlatego te zarzuty, Mogą pracownice firm się reklamować , ale w  jakiejś przystępnej formie, Zachęcać raczej a nie na wydrę wciskać ciemnotę,

Proponuje abys doczytala jak jakas pani Aneta!!!  wmawia  Amelii "czerpanie zysku za zaganianie opiekunek"!Nieobecna wiele   tygodni nagle wyskakuje z powaznymi zarzutami ,to po prostu niesmaczne.Jezeli Amelii agencja jest dobra firma ,to nie potrzebuje nowych opiekunek!Moje znajome tak trafily/bardzo dobry jezyk,prawo jazdy,doswiadczenie/i nie musza werbowac nowych!Maja godne wyplaty ,ale....sa na gewerbie.Korzystaja czasem z posrednictwa agencji,ale wiekszosc juz znajduje bezposrednio prace ku zadowoleniu rodzin.

Ostatnio edytowany przez iza46 (2014-03-04 12:06:55)

#20 2014-03-04 11:55:55

Adela100
Member

Pani Aneta , nie Adela !

#21 2014-03-04 12:07:51

iza46
Member

Adela100 napisał:

Pani Aneta , nie Adela !

Przepraszam i poprawilam.smile

#22 2014-03-04 14:23:28

amelia
Przyjaciel Forum

KRYSIA5555 napisał:

Krysiu, możesz napisać do kogo skierowałaś ten post?

#23 2014-03-09 09:27:05

ewa99
Member

Amelio ok,dzięki za info,poniekąd nie jest ono w pełni satysfakcjonujące.Ja pracowałam kilka lat na czarno,potem legalnie,nigdy przez firmę.Chciałabym abyśmy na tym forum sobie faktycznie pomagali:-) Z tego co tutaj czytam to dziewczyny muszą poprostu dzwonic i przekonac sie na własnej skórze czy wdepnęły w....:-) czy w złoto:-)Nikt z forumowiczek(-ów) nie da namiarów na sprawdzoną agencję,a tym samym nie pomoże ...bo.....nie może!!!Tego właśnie nie mogę zrozumieć:-( Jeśli firma jest w 100%legalna to powinno zależeć jej na renomie !(chociaż nie przewiduje naboru)

#24 2014-03-09 11:20:13

ewal8
Member

Droga imienniczko, jest wiele powodów niepodawania nazw dobrych firm na forum i wcale nie ma to związku z brakiem chęci niesienia pomocy. Posłużę się może przykładem: ja Ci podam nazwę firmy, a za chwilę na moją głowę polecą gromy, że skoro reklamuję, to mam z tego niebotyczne profity, że jestem naganiaczką, albo nawet samą prezeską firmy.

Poza tym trudno doradzić jakąkolwiek firmę, bo to co jednemu pasuje, wcale nie musi pasować komuś innemu. Jednemu wystarczą zarobki rzędu 1100 euro, dla drugiego będą to śmieszne pieniądze.  Firmę zazwyczaj oceniamy przez pryzmat przede wszystkim wypłacalności. I zdarzyć się może, że firma płacić będzie przyzwoicie, ale trafisz na stellę trudną, z podopiecznym nie do wytrzymania i opinia o firmie kształtować się będzie właśnie poprzez tę jedną stellę. Dlatego też opinie o firmach należy traktować trochę lajtowo. Są one jakimś wyznacznikiem, ale jak naprawdę jest przekonujemy się dopiero na własnej skórze.
Pokuszę się jednak i pozwolę sobie na minilistę firm, które wg moich informacji są przede wszystkim wypłacalne. Natomiast, to czy trafisz w dobre miejsce, to już kwestia szczęścia. A więc firmy, które cieszą się względnym uznaniem wśród opiekunek: Aterima, Interkadra,Seniovita, APN, Europa Care 24, Trefo z Poznania,  Medipe – zdania podzielone. Zresztą zdania podzielone są w przypadku każdej firmy… więc taka lista jest raczej mało pomocna, ale jakiś punkt zaczepienia jest.

Ps.
Oczywiście podzielone zdania dotyczą nie tyle samej wypłacalności firm, co innych czynników, które jak już pisałam: dla jednych są do przyjęcia, dla innych wprost przeciwnie.

Ostatnio edytowany przez ewal8 (2014-03-09 12:50:06)

#25 2014-03-09 18:37:49

ewa99
Member

Dzieki.Ja kiedys tez chciałam spróbowac firmy,ale po przemysleniach za i przeciw zostałam przy pracy na czarno,promedica przed 7 czy 6 laty proponowała mi 750"ojro"na rękę,tylko ze wtedy zarabiałam 900.Potem wszystko potoczyło się szybciej i jestem na legalu.Mój sąsiad szukał opiekunki do zony rozwazał współprace z agencja,jednak zrezygnował gdy ta zabroniła mu rozmawiac na temat jej obciązen finansowych z opiekunką,nie mogł tego zrozumiec.Skoro legalnie to dlaczego tajnie?Zaznaczam,że facet jest dyrektorem duzej firmy,zatrudnił więc dziewczyne na własny rachunek.Dlatego jezeli słysze o uczciwych i nieuczciwych agencjach dostaje gęsiej skórki bo faktycznie albo zaleza one od naszych układów z paniami w biurach lub tak jak napisałas od szczęscia :-)

Ostatnio edytowany przez ewa99 (2014-03-09 18:39:06)

#26 2014-03-09 20:54:08

amelia
Przyjaciel Forum

Do "ea99:.

Zgadzam się z "ewal8" więc nie będę się powtarzać. Dorzucę tylko jeszcze dla Twojej orientacji 5 groszy z mojego podwórka.

Nie jest tak, że mogę Ci zagwarantować dobrą firmę.  Jeśli z jakiegokolwiek powodu kończy mi się Stella, to jasne jest że jestem zmuszona poszukać sobie nowej.
I jak to robię?.
Wysyłam zgłoszenia do kilku firm, ( takich jak podała Ewa lub kilkunastu innych ) i czekam na odzew.
Jak mi ktoś coś zaproponuje to proszę o umowę i opis Stelli i podopiecznego, oraz wzór umowy i dogaduję się co do wynagrodzenia i sposobu zatrudnienia.

To zajmuje niejednokrotnie miesiąc grzebania w necie oraz negocjacji.

Teraz moja doświadczona koleżanka już ponad miesiąc szuka dobrej Stelli.
Nie wiem jak Ty byś chciała żeby Ci pomóc?

Na naszym forum masz sporo opinii firmach. Poczytałaś?

Jeszcze jeden przykład. Byłam kiedyś z Senioviitą. Moją opinię zamieściłam na forum. Gdybym jednak zdecydowała się szukać nowej Stelli, to znów bym wszystko od nowa uzgadniała.
Poza tym w tej firmie też podobno nastąpiły jakieś zmiany. Gdańsk połączył się z Warszawą. Zatrudnili jakiś nowych ludzi. Sama nie jestem pewna jak tam jest. Trzeba brać kompa i telefon i pytać. Tego nikt za mnie nie zrobi.
No więc trzeba by było od nowa wszystko "dogrywać".

Trudno jest Ci może to wszystko zrozumieć. Uwierz mi, dla każdej i każdego z nas początki były trudne, tak trochę po omacku trzeba było się wszystkiego uczyć, bo inaczej się nie da. Wyobraź sobie że jak ja  zaczynałam to nie było netu ani  komórki.

Wierzę, że dasz radę. Powodzenia.

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-09 20:54:57)

#27 2014-03-09 21:41:23

ewa99
Member

Amelio nie szukam pracy!ja tylko chciałam poznac głębiej ten rynek i przy okazji zwrócic uwage na trudności jakie napotykaja nowe opiekunki poszukujące pracy!ja tez jak Ty siedzę w de bardzo długo.Tutaj gdzie jestem praca jest rozchwytywana przez pośredniczki,które kasuja niezłe pieniadze,wiesz napewno o jakie sumy chodzi.,powiem Ci jeszcze ze ludzie wolą zatrudniac nas na czarno,w tej okolicy znam osobiście tylko dwie rodaczki,które pracuja jak ja.Kiedyś przemknęła mi myśl zeby założyc firmę jednoosobowa ale ze nie mam smykałki do interesów odpuściłam:-(jednak cały czas rozważam taką alternatywę....

Ostatnio edytowany przez ewa99 (2014-03-09 21:42:39)

#28 2014-03-09 22:30:56

amelia
Przyjaciel Forum

ewa99 napisał:

Amelio nie szukam pracy!ja tylko chciałam poznac głębiej ten rynek i przy okazji zwrócic uwage na trudności jakie napotykaja nowe opiekunki poszukujące pracy!ja tez jak Ty siedzę w de bardzo długo.Tutaj gdzie jestem praca jest rozchwytywana przez pośredniczki,które kasuja niezłe pieniadze,wiesz napewno o jakie sumy chodzi.,powiem Ci jeszcze ze ludzie wolą zatrudniac nas na czarno,w tej okolicy znam osobiście tylko dwie rodaczki,które pracuja jak ja.Kiedyś przemknęła mi myśl zeby założyc firmę jednoosobowa ale ze nie mam smykałki do interesów odpuściłam:-(jednak cały czas rozważam taką alternatywę....

Aaaaa, no teraz kumam. Też pracowałam kiedyś koło Frankfurtu nad Menem. Multum opiekunek było tam na czarno. Ja też wtedy tak byłam tam zatrudniona. Zastępowałam koleżankę, która złamała rękę. Bardzo fajnie wspominam ten pobyt, ale tylko ze względu na to specyficzne środowisko i obyczaje tam panujące.
Otóż, wszystkie miałyśmy przerwę obiadową między 13 a 15-tą i na rowerkach spotykałyśmy się w parku. Wszystkie opowiadałyśmy swoje przeżycia , a jak któraś była w potrzebie (np. głodowała) to znosiłyśmy jej jedzenie ( co się dało) aby tylko przetrwała. 
Niektóre z nas miały jeszcze drugą pauzę między 19-21 lub 22-gą. Piękne ścieżki rowerowe i mrowie królików nad rzeką.

Dziewczyny tam pracowały  przez pośredniczki, które kasowały koło 300 Euro miesięcznie i więcej. Pośredniczki szantażowały, zabierały paszporty, gdy dziewczyny nie chciały płacić, bo Stelle były dziadowskie. Paszporty, to musiały dziewczyny oddawać pośredniczkom do zkserowaniaprzed podjęciem pracy a potem te z kolei ich straszyły, że pójdą z tym na policję.
Niektóre dały się zastraszać.   

Wydaje mi się, że jednak większość Niemców boi się zatrudniać na czarno.
pzdr

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-09 22:38:04)

#29 2014-03-10 06:48:40

copyfield
Member

ewa99 napisał:

tyle kasy za pośrednictwo - nie wiem czasami czy żałować tych ludzi?? Czy karać ich za głupotę?? - Myślę, że czasami mając dodatkowe dochody w PL, muszą pracować na czarno. Kwestia ile haraczu trza oddać
Ewa99 -na pewno jako polka masz główę do interesu smile to mamy we krwi. Za dużo jest jednak tzw. biurokracji (niemiecka nie lepsza od polskiej). Ja na twoim miejscu założyłbym Gewerbe na zasadach niemieckich - za pośrednictwem firmy NIEMIECKIEJ.
Nie będe pisał jaka firma - bo podniesie się krzyk o reklame ...agenturę ....Bóg wie jeszcze o co

#30 2014-03-10 09:18:29

amelia
Przyjaciel Forum

copyfield napisał:

ewa99 napisał:

tyle kasy za pośrednictwo - nie wiem czasami czy żałować tych ludzi?? Czy karać ich za głupotę?? - Myślę, że czasami mając dodatkowe dochody w PL, muszą pracować na czarno. Kwestia ile haraczu trza oddać
Ewa99 -na pewno jako polka masz główę do interesu smile to mamy we krwi. Za dużo jest jednak tzw. biurokracji (niemiecka nie lepsza od polskiej). Ja na twoim miejscu założyłbym Gewerbe na zasadach niemieckich - za pośrednictwem firmy NIEMIECKIEJ.
Nie będe pisał jaka firma - bo podniesie się krzyk o reklame ...agenturę ....Bóg wie jeszcze o co

Dobrze radzisz, ale jeżeli chodzi o zdradzenie adresu czy nazwy firmy to nie masz racji. Na pewno krzyk się nie podniesie.
Już tyle razy było o tym klepane.
Jesteś już "starym"  bywalcem tego forum i nikt nie ma wątpliwości, czy jesteś opiekunem czy "naganiaczem".
Nie miała bym nawet Tobie, ani żadnej opiekunce czy opiekunowi za złe, jakbyś za szczerą reklamę dostał kasę.
Myślę, że  nie jest to tylko moje zdanie.

#31 2014-03-10 09:42:46

odradzam_gowork
New member

Firma GoWork.pl Andrzej Kosieradzki, wystawiła mnie na dwie godziny czekania na przystanku autobusowym w listopadzie (podali rodzinie zły czas mojego przyjazdu) - moją zmienniczkę wystawili na sześć godzin dzień lub dwa pózniej i mówią, że to przypadek.

Kiedy musiałam skorzystać w niemczech z pomocy lekarskiej usłyszałam,ze sama muszę za wizyte u lekarza zapłacić,a oni mi póżniej oddadzą, jak zrobiłam awanturę (przecież odstaję wypłatę w złotówkach, na polskie konto) , to przystali na opcję, ze wyślę im rachunek i zapłcą (do mojej zmienniczki ciągle przychodziły na niemiecki adres rachunki za lekarza, właściwie już wezwania do zapłały, które firma gowork.pl miała zapłcicić)

pomijam oczywisty fakt,że niemieckie rodziny płaca 1800-1900 euro miesięcznie za opiekunkę, a opiekyunka w pośrednictwie gowork zarobi najwyżej 1000euro.

o ile przyjęte jest, ze tydzień wokól wigilii, Bożego Narodzenia i sylwestra płaci sięopiekunce podwójną stawkę gowork zapewne skasuje podwójną stawke za tydzień, ale mi wypłacili podwójną stawkę jedynie za dwa dni - wigilie i sylwestra.

no i najgorsze - utrudniona komunikacja z firmą,kiedy ja od nich czegos potrzebowałam. Przez kilka tygodni - ppo kilka razy dopominałam się,żeby wysłali mi wyliczenie, co składa się na moją pensję. Teraz od miesiaca nie moge się doprosić potwierdzenia rozwiązania umowy - dokument jest mi potrzebny, zeby zarejestrowac się jako osoba bezrobotna i móc skorzystać z wizyty lekarskiej. Twierdza,ze wysyłali dwa razy - tylko ja niczego od nich nie dostałam. To skandal.

Nie polecam firmy, bardzo podnosi ciśnienie krwi, wpływa też na wzrost użycia wulgaryzmów

#32 2014-03-10 14:50:00

anna bedzia
New member

teraz mało kto daje umowę o prace. Ja pracuje od 2 lat i zawsze pracowalam na umowe zlecenie. Najpierw pracowalam pywatnie, teraz jezdze tylko z firma. Ostatnio jezdze z Centrum Adiutor do Niemiec i jestem zadowolona, dobrze placa i zawsze mozna do nich zadzwonic, jak jest jakis problem. SZczerze polecam, mozna sprobowac!

#33 2014-03-10 15:11:38

amelia
Przyjaciel Forum

anna bedzia napisał:

teraz mało kto daje umowę o prace. Ja pracuje od 2 lat i zawsze pracowalam na umowe zlecenie. Najpierw pracowalam pywatnie, teraz jezdze tylko z firma. Ostatnio jezdze z Centrum Adiutor do Niemiec i jestem zadowolona, dobrze placa i zawsze mozna do nich zadzwonic, jak jest jakis problem. SZczerze polecam, mozna sprobowac!

Anno, zostaniesz a nami czy wpadłaś na chwilkę podzielić się wspaniałą wiadomością? smile

#34 2014-03-10 20:19:34

ewa99
Member

Amelio ja mam do ciebie małe pytanko,(pracuje na opiece jak zresztą wszyscy tutaj) nie wiem jak sie zachowac zeby było "fair"wobec rodziny otóż zaprzyjazniona niemka poprosiła mnie o sprzatanie raz na 2 tygodnie-2 godz.,w czasie wolnym byłam tam raz ale teraz nie wiem czy mam powiedziec o tym pracodawcom czy mój czas wolny należy w całości do mnie? Moja kolezanka przed kilku laty zrobiła tak samo i w chwili gdy rodzina sie dowiedziała kazali jej pracowac w ogrodzie,skoro nie potrzebuje odpoczynku!atmosfera była nie do zniesienia i dziewczyna musiała odejść.Oni motywowali to tak"myslelismy ze potrzebujesz odpoczynku i dlatego miałas czas wolny jesli nie czujesz się zmęczona to prosze pracuj w czasie wolnym w ogrodzie bo u nas pracujesz!!!!"Wizja dodatkowego zarobku zawsze jest jakąś motywacją  tym bardziej ze tam nie ma zbyt wiele do roboty:-( Czy utrzymywac to w tajemnicy czy powiedziec???

#35 2014-03-10 21:06:48

amelia
Przyjaciel Forum

ewa99 napisał:

Amelio ja mam do ciebie małe pytanko,(pracuje na opiece jak zresztą wszyscy tutaj) nie wiem jak sie zachowac zeby było "fair"wobec rodziny otóż zaprzyjazniona niemka poprosiła mnie o sprzatanie raz na 2 tygodnie-2 godz.,w czasie wolnym byłam tam raz ale teraz nie wiem czy mam powiedziec o tym pracodawcom czy mój czas wolny należy w całości do mnie? Moja kolezanka przed kilku laty zrobiła tak samo i w chwili gdy rodzina sie dowiedziała kazali jej pracowac w ogrodzie,skoro nie potrzebuje odpoczynku!atmosfera była nie do zniesienia i dziewczyna musiała odejść.Oni motywowali to tak"myslelismy ze potrzebujesz odpoczynku i dlatego miałas czas wolny jesli nie czujesz się zmęczona to prosze pracuj w czasie wolnym w ogrodzie bo u nas pracujesz!!!!"Wizja dodatkowego zarobku zawsze jest jakąś motywacją  tym bardziej ze tam nie ma zbyt wiele do roboty:-( Czy utrzymywac to w tajemnicy czy powiedziec???

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć , gdyż nie znam Twoich pracodawców.
Czas wolny jest naszym prywatnym czasem i nie powinno nikogo interesować co Ty robisz. Nie powinno, ale czasem interesuje.
Moja znajoma lata na sprzątania i rodzina o tym wie i nawet się cieszą ze sobie "dorobi".

Spotkałam firmy, które mają w umowach paragraf o zakazie dodatkowej pracy. Wydaje się to być logiczne.
Rozumowanie jest takie:  Skoro masz wolne to powinnaś odpoczywać, a jeśli nie odpoczywasz, to prawdopodobnie nie pracujesz wydajnie, bo jesteś zmęczona.
Myślę, że powinnaś wyczuć jak Twoja rodzina na to zareaguje. Może podpytaj , mówiąc ze Twoja koleżanka tak dorabia, i niech powiedzą czy to słuszne.

Jeśli byś chciała wiedzieć co ja bym zrobiła, to odpowiadam: Ja lubię jasne , klarowne sytuacje i zapytałabym. Gdybym otrzymała odpowiedź negatywną , to trudno.
Możesz im np powiedzieć że przecież u nich masz nie za duży zarobek i chciałabyś zarobić na prezenty dla dzieci, lub na dojazd, albo wymyśl jakieś kłamstewko. smile No i obiecaj, że swoje obowiązki będziesz wykonywać jak zwykle prawidłowo.

Ukradkiem, chyba nie warto . Jak nie wielka miejscowość, to znajdzie się ktoś, kto Cię podkabluje. Możesz nie przyznać się, że idziesz tam co tydzień, tylko raz na miesiąc albo sporadycznie.

Nie wiem czy jesteś pryw. czy przez firmę? Firma prawdopodobnie byłaby przeciwna. Rodzina może prędzej się zgodzić.
A z tym ogrodem to "dali w dupę" , to chamstwo. Prędzej bym się zgodziła gdyby zabronili.
Kiedyś mojej znajomej zabraniała rodzina w czasie wolnym spotykać się z inną Polką  a nawet z sąsiadką! To już przegięcie.
Tacy niestety bywają nasi chlebodawcy.
Pewnie nie za wiele Ci pomogłam ale po prostu napisałam co wiem na ten temat.
3m się!

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-10 21:12:25)

#36 2014-03-11 09:54:06

anna bedzia
New member

oczywiście, ze zostaje smile dobrze wiecie, jaka samotnosc czasami dopada opiekunki z dala od domu. Wreszcie dorobilam sie laptopa i teraz moge sobie poszalec troche w internecie jak juz babcia po sniadanku oglada sobie telewizje. Bez internetu to teraz jak bez reki - same wiecie jak to jest. a tak przy okazji- Czy mozecie doradzic mi jakis dobry slownik niemieckiego? moj jest troche slaby, nic nie moge w nim znalezc jak potrzebuje.

#37 2014-03-11 12:49:43

ewa99
Member

Ja korzystałam kiedys z tego wydawnictwa :
http://www.net-books.pl/duy-sownik-niem … d-rom-lang
ale skoro jesteś już "zainternetowana" to korzystaj lepiej z tego:
http://www.translatica.pl/translatory/
musisz tylko wybrac opcję naturalnie polsko-niemiecką:-)

#38 2014-03-11 13:59:34

kakadu
Member

pomoc w zalezieniu agencji----------------taką nazwę nosi ten wątek.Pytanie mam-gdzie chcecie "zależć" agencjom???:lol

#39 2014-03-11 14:07:27

amelia
Przyjaciel Forum

kakadu napisał:

pomoc w zalezieniu agencji----------------taką nazwę nosi ten wątek.Pytanie mam-gdzie chcecie "zależć" agencjom???:lol

Chyba z pośpiechu  big_smile napisałaś "troszku" niezrozumiale. Możesz napisać pomału i wyraźniej.
Wiem, że w tytule "zjedzono"  literkę ale ja domyśliłam się o co chodzi . A Tobie o co chodzi z tą "agencjom".

Nie piszę złośliwie ale naprawdę nie wiem co chciałaś powiedzieć, a może to tylko żarcik?  smile

Ostatnio edytowany przez amelia (2014-03-12 00:13:31)

#40 2014-03-11 14:30:47

iza46
Member

amelia napisał:

kakadu napisał:

Chyba z pośpiechu  big_smile napisałaś "troszku" niezrozumiale. Możesz napisać pomału i wyraźniej.
Wiem, że w tytule "zjedzono"  literkę ale ja domyśliłam o co chodzi . A Tobie o co chodzi z tą "agencjom".

Nie piszę złośliwie ale naprawdę nie wiem co chciałaś powiedzieć, a może to tylko żarcik?  smile

Amelia tu chodzi o agencje,wiec agencjom:)A zarcik fajny,mozna zalezc agencjom oj mozna....

#41 2014-03-11 19:27:13

amelia
Przyjaciel Forum

iza46 napisał:

amelia napisał:

kakadu napisał:

Wiem, że w tytule "zjedzono"  literkę ale ja domyśliłam o co chodzi . A Tobie o co chodzi z tą "agencjom".

Amelia tu chodzi o agencje,wiec agencjom:)A zarcik fajny,mozna zalezc agencjom oj mozna....

Chyba jednak j.niemiecki jest dla mnie prostszy.  smile

#42 2014-03-12 00:06:26

ruda
Member

Chyba nawet na pewno smile.

#43 2014-03-13 12:29:56

nelly344
New member

Witam drogie Panie.
Jestem Agentem Agencji pracy zajmującej się
zatrudnianiem osób do opieki osób starszych na terenie całych Niemiec.
Warunki pracy dobre, firma odpowiedzialna, chyba największa w Polsce w tym temacie.
Dajemy umowę o pracę.
Zainteresowane osoby proszę o kontakt, podam więcej szczegółow.
Pozdrawiam

#44 2014-03-13 15:24:41

amelia
Przyjaciel Forum

nelly344 napisał:

Witam drogie Panie.
Warunki pracy dobre, firma odpowiedzialna, chyba największa w Polsce w tym temacie.
Dajemy umowę o pracę.
Pozdrawiam

No, przynajmniej odważna dziewczyna. Od razu przedstawia się  i nie ma zbędnych podejrzeń.
Moim skromnym zdaniem jeszcze by się przydała nazwa firmy.

#45 2014-03-14 10:40:05

2jello
New member

No właśnie gdzie są dane firmy. Ryzykować można, ale jak ogłoszenie wygląda zbyt dobrze, znaczy że coś jest na rzeczy.

#46 2014-03-14 11:31:55

amelia
Przyjaciel Forum

2jello napisał:

No właśnie gdzie są dane firmy. Ryzykować można, ale jak ogłoszenie wygląda zbyt dobrze, znaczy że coś jest na rzeczy.

Witaj, 2 jello,  jesteś opiekunką czy opiekunem czy może agencją?

#47 2014-03-14 12:34:36

krysta63
Member

Porządna agencja się w ten sposób nie ogłasza.To za mało informacji.
co to znaczy warunki pracy dobre?dla kogo dobre?gdzie jakiś przedział zarobków?A u mowa o pracę od średniej krajowej?
przydało by się imię i nazwisko i nazwa agencji.

nelly344 napisał:

Witam drogie Panie.
Dajemy umowę o pracę.
Pozdrawiam

#48 2014-03-14 17:59:19

copyfield
Member

nelly344 napisał:

Witam drogie Panie.
Dajemy umowę o pracę.
Pozdrawiam

Jak największa w Polsce to tylko PR24

#49 2014-03-15 08:52:03

DanusiaS
Member

Czy ktoś może podzielić się opinią o firmie "Prosenioren24 ,jakoś tylko 1 opinie znalazłam ,a chciałabym się dowiedzieć więcej.

#50 2014-03-15 09:32:32

iza46
Member

DanusiaS napisał:

Czy ktoś może podzielić się opinią o firmie "Prosenioren24 ,jakoś tylko 1 opinie znalazłam ,a chciałabym się dowiedzieć więcej.

Calkiem niedawno znalazlam to http://www.zielonakarta.com/ogloszenia.php?p=20   ,warto miec na uwadze.Danusia jak "ratuje"Cie zatrudnienie na umowe o prace to szukaj takich firm.http://praca-za-granica.jobleer.pl/index.php?f=search_f&keywords=&region=140&x=78&y=6&form=true&start=240   dwie ostatnie oferty na tej stronie.Znalazlam dzis na zielonakarta.com to"HALO-OSZUSTKI (03.11.2014) wykasuj 6929

UWAGA-PANIE OPIEKUNKI NA OGLOSZENIE ZA 1500 EURO TO NIE JEST FIRMA TO SA 2 SIOSTRY OSZUSTKI,KTORE KRZYWDZA POLSKIE KOBIETY,TA CO MIESZKA W NIEMCZECH MA TURASA,POTRAFI OPIEKUNCE NAUBLIZAC,NAWET UDERZYC,NIE RADZE SIE DO PANI E.W-O-N-OSTRZEGAM, ------

Email:      helena@wp.pl.XYZ    byc moze to ta sama cwaniaczka?

Ostatnio edytowany przez iza46 (2014-03-15 10:56:23)

#51 2014-03-15 11:42:48

DanusiaS
Member

iza46 napisał:

DanusiaS napisał:

Calkiem niedawno znalazlam to http://www.zielonakarta.com/ogloszenia.php?p=20   ,warto miec na uwadze.Danusia jak "ratuje"Cie zatrudnienie na umowe o prace to szukaj takich firm.http://praca-za-granica.jobleer.pl/index.php?f=search_f&keywords=&region=140&x=78&y=6&form=true&start=240   dwie ostatnie oferty na tej stronie.Znalazlam dzis na zielonakarta.com to"HALO-OSZUSTKI (03.11.2014) wykasuj 6929

UWAGA-PANIE OPIEKUNKI NA OGLOSZENIE ZA 1500 EURO TO NIE JEST FIRMA TO SA 2 SIOSTRY OSZUSTKI,KTORE KRZYWDZA POLSKIE KOBIETY,TA CO MIESZKA W NIEMCZECH MA TURASA,POTRAFI OPIEKUNCE NAUBLIZAC,NAWET UDERZYC,NIE RADZE SIE DO PANI E.W-O-N-OSTRZEGAM, ------

Dziekuję za info ,ale zaciekawiło mnie to, że kobieta może mieć rację ,ponieważ rzeczywiście dziwna umowa i płatność .

#52 2014-04-17 12:54:02

maranini
Member

#53 2015-05-05 18:27:58

Kasssia
Member

copyfield napisał:

nelly344 napisał:

Witam drogie Panie.
Dajemy umowę o pracę.
Pozdrawiam

Jak największa w Polsce to tylko PR24

Masz na myśli ProCAre? Ja z nimi właśnie wyjechałam i jest w porządku. A ostatnio moi podopieczni zachwycają się LEwandowskim:D U Was też tak jest?big_smile

#54 2016-03-31 12:49:12

Madzia25
New member

Kochane potrzebuje waszej porady. Widzę, że sporo piszecie o nieuczciwości agencji, dlatego postanowiłam tu napisać. Dostałam wstępną propozycję od pewnej firmy. Wiadomo, pierwsza propozycja, więc radość, podniecenie, że ktoś mnie chce, ogólnie cała w skowronkach. Pani sprawdziła mój język i uznała go jako komunikatywny na poziomie dobrym/bardzo dobrym. Zapytała też o doświadczenie, którego no jeszcze nie mam ;/ ale bez doświadczenia zaproponowała mi wstępną współpracę. no i teraz...dostałam propozycję 800e pensji. Niby ok jak na początek, bo widzę, że takie są przedziały, ale jednak kurcze ;/ język tak wysoko oceniony, a jednak taka słaba propozycja (?). Powiedzcie mi co o tym myślicie? Iść w to czy jednak poczekać na coś lepszego, bo mam do tego możliwości? Czyżby agencja chciała zrobić mnie w jajo, widząc, że jestem jeszcze zielona w tym wszystkim :<

#55 2016-03-31 13:06:04

krysta63
Member

Odpowiedz jest prosta i tylko jedna----- dlaczego trzymasz się kurczowo tylko tej agencji??są dziesiątki innych.ta ktorą wybrałeś chce cię jako kozła ofiarnego-- myślą....głupia gąska nigdy nie pracowała w opiece,to damy jej 8 stowek,niech się cieszy.
Otóż nie......skoro masz język nawet bardzo dobry,to świat (Niemcy) stoją przed Tobą otworem.

Poczytaj i przeszukaj to forum,a znajdziesz lepsze agencje,co dadzą ci co najmniej 1100 na początek.Wiele.naprawdę wiele dziewczyn ma odwrotną sytuacje-- ma doświadczenie,a nie zna języka.i one dostają 800 na początek,ale Ty musisz się cenić wyżej.
Powodzenia

AAA  i jeszcze jedno,zawsze możesz powiedzieć agencji,że opiekowałas się dziadkiem,babcia,sąsiadka,matka,ojciec.kto to sprawdzi?
Mam nadzieję że nie wybrałas PR24?

Madzia25 napisał:

Kochane potrzebuje waszej porady. Widzę, że sporo piszecie o nieuczciwości agencji, dlatego postanowiłam tu napisać. Dostałam wstępną propozycję od pewnej firmy. Wiadomo, pierwsza propozycja, więc radość, podniecenie, że ktoś mnie chce, ogólnie cała w skowronkach. Pani sprawdziła mój język i uznała go jako komunikatywny na poziomie dobrym/bardzo dobrym. Zapytała też o doświadczenie, którego no jeszcze nie mam ;/ ale bez doświadczenia zaproponowała mi wstępną współpracę. no i teraz...dostałam propozycję 800e pensji. Niby ok jak na początek, bo widzę, że takie są przedziały, ale jednak kurcze ;/ język tak wysoko oceniony, a jednak taka słaba propozycja (?). Powiedzcie mi co o tym myślicie? Iść w to czy jednak poczekać na coś lepszego, bo mam do tego możliwości? Czyżby agencja chciała zrobić mnie w jajo, widząc, że jestem jeszcze zielona w tym wszystkim :<

Ostatnio edytowany przez krysta63 (2016-03-31 13:09:40)

#56 2016-03-31 13:07:30

urszula47
Member

http://www.mypolonia.pl/praca-opieka-ni … mp;start=1 bierz telefon i dzwon ,aplikuj tez .800eur? zenada .Acha doswiadczenie  mozez miec bo opiekowalas sie chora ciocia czy babcia.Wazne ze znasz jezyk ,nauczysz sie wszystkiego.Teraz jest internet popatrz na filmiki youtube typu opieka nad lezaca soba,transfer itp firma bierze od rodzin informujac iz jestes cala dobe do dyspozycji/powinnas przeczytac umowe przed podpisaniem!/wiec bierze ok 2500eur a Tobie nawet polowy nie da!Zrobisz jak zechcesz,ale walcz!

#57 2016-03-31 13:07:39

oszukana14
Member

Madzia25 napisał:

Szukają frajera nie daj się. Babka pewnie wyczula , ze jestes zielona i ucieszysz sie za jakakolwiek propozycje bo jestes bez doswiadczenia....

#58 2016-03-31 14:15:26

Madzia25
New member

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi smile własnie wydało mi się to dziwne ;/ ehh przykre, że wszędzie takie "złodziejstwo". No nic, czekam na inne propozycje :> A o takim doświadczeniu jak mówicie, to nawet nie pomyślałam ;p dzięki za poradę

#59 2016-06-08 20:18:54

ProSenioren24
New member

iza46 napisał:

DanusiaS napisał:

Witam,
jesteśmy FIRMĄ ProSenioren24 Elżbieta Wrońska
ul. Kazimierza Wielkiego 61
66-400 Gorzów Wlkp.

tym samym chciałam sprostować powyższy post z nieprawdziwą informacją. Nie będę się wypowiadać na temat "tej co mieszka w Niemczech i ma turasa", bo świadczy to o kulturze osoby, która to pisała. Pracuje u nas od wielu lat wiele zadowolonych opiekunek i nie interesuję się, która Pani ma męża "Turasa", nie wypisuję również która Pani się w pracy np. upija czy naubliżała. Krzywdzące są takie opinie, nie przedstawiające prawdziwych faktów, zwłaszcza od osób anonimowych (hejterów).
Firmę prowadzimy od wielu lat, nie istnielibyśmy na rynku, gdyby firma była niewypłacalna jak to przedstawia opinia, że "oszustki".
Wynagrodzenie wypłacamy w terminie wg umowy, wymagana jest u nas działalność gospodarcza lub Gewerba. Wynagrodzenie wynosi od 1400 do 1700 euro miesięcznie. Zainteresowane Panie proszę o kontakt, przedstawię aktualne oferty. Wszystkie rodziny są sprawdzone, możliwość kontaktu z Panią już pracująca w danej rodzinie w celu wybrania odpowiedniego miejsca dla siebie, zapewniona jest pomoc koordynatora na terenie Niemiec.
Tel. do Polski 95-3335033, kom. 506858455, do Niemiec: 0049-54248095191

Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Wrońska

#60 2016-06-09 05:56:37

mobilna
Member

Od 1400 do 1700 ?Jak sobie Pani "uczciwa" z Gorzowa wyobażasz utrzymanie gewerby za taką stawkę ?

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-06-09 07:47:42)

#61 2016-06-09 07:49:54

barbara.b
Member

ja mam 1200- 1300 ze składkami od średniej krajowej więc faktycznie jak na gewerbie to raczej skromnie.

mobilna napisał:

Od 1400 do 1700 ?Jak sobie Pani "uczciwa" z Gorzowa wyobażasz utrzymanie gewerby za taką stawkę ?

#62 2016-06-09 15:39:08

ProSenioren24
New member

mobilna napisał:

Koszt Gewerby w Niemczech to kwota miesięczna ok. 50 euro. Panie tyle płacą za Gewerbę od lat, w Polsce koszt działalności z podatkiem ok. 400 euro już przy dużym ZUS-ie. Dla Pań emerytek koszt w Polsce dział. ok. 200 euro, więc chyba nie wychodzi mniej niż przy wyżej wymienionych stawkach na umowę.

Ostatnio edytowany przez ProSenioren24 (2016-06-09 15:40:59)

#63 2016-06-10 11:07:49

mobilna
Member

Pro Senioren.
50 miesięcznie ?
A ciekawe kto płaci obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne , które dla osoby około 50tki wynosi jakieś 340 euro ?
Kto płaci za steuerberatera ?Kto płaci podatki ?
Proszę tutaj nie pociskać takich bzdur !!!

Za lewa gewerbę może jest taka stawka. Nie dziwota że potem po latach są tysiące euro do zwrotu. Zasmakowała tego moja dalsza znajoma dostając rachunek na 15 tyś euro  . I wtedy biuro ma w nosie by nie powiedzięc że niżej !!!

Zastanów się co piszesz.

I przestrzegam wszystkie panie . To że się nie przekroczyło progu podatkowego nie znaczy że nie trzeba złożyć zeznania rocznego w Finanzamcie.
Takie zeznanie należy potem przedłożyć w Polsce w Urzędzie Skarbowym i podać dochód osiągnięty w DE.

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-06-10 11:21:12)

#64 2016-06-10 12:20:22

urszula47
Member

mobilna napisał:

Pro Senioren.
50 miesięcznie ?
A ciekawe kto płaci obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne , które dla osoby około 50tki wynosi jakieś 340 euro ?
Kto płaci za steuerberatera ?Kto płaci podatki ?
Proszę tutaj nie pociskać takich bzdur !!!

Za lewa gewerbę może jest taka stawka. Nie dziwota że potem po latach są tysiące euro do zwrotu. Zasmakowała tego moja dalsza znajoma dostając rachunek na 15 tyś euro  . I wtedy biuro ma w nosie by nie powiedzięc że niżej !!!

Zastanów się co piszesz.

I przestrzegam wszystkie panie . To że się nie przekroczyło progu podatkowego nie znaczy że nie trzeba złożyć zeznania rocznego w Finanzamcie.
Takie zeznanie należy potem przedłożyć w Polsce w Urzędzie Skarbowym i podać dochód osiągnięty w DE.

Mmobilna masz racje ,znam 3 opiekunki pracujace przez rok ostatni na takiej gewerbie dla cudzoziemcow .Obie placily ok 2000eur domiaru i comiesiecznie tez jakies kwoty im agencyjka potracala akonto podatku plus oplaty "manipulacyjne" rocznie 250eur .Dodam,ze wiekszosc opiekunek pracuje na czarno w tych agencjach,bo inaczej poszlyby z torbami....... Ryzyko jest wielkie,bo rodzina wymaga i placi za legalnosc .Slowem nikt tego nie kontroluje i jakos nikomu nie zalezy aby zatrudniac bezposrednio na etacie u rodzin pomoc domowa .

#65 2016-06-10 13:13:50

mobilna
Member

Dlatego mam pianę jak czytam takie wpisy majace na celu wykiwać opiekunki.
Spotkałam taką 2 tygodnie temu co sobie właśnie narobiła takich kłopotów i teraz trzeba mędrca by z tego wybrnął.
Szanowna pani nigdy nie złożyła tutaj rocznego zeznania. Nie przedłożyła go również w polsce ( tam pobierała rente)
Nie uwzględniała niemieckich dochodów w PiT. Meldowana od 2014 bez ubezpieczenia.I na takich wariackich papierach prowadzi gewerbę i beztrosko wystawia rachunki.

Złamała 2 ustawy karno skarbowe w obydwu krajach , wisi kasie chorych za 3 lata i jedzie dalej na EKUZ rencistki.
Brak wyobrażni i doradcy rodem z  takich Anty Senioren robią swoje a ludzie nieświadomie brną w długi które kiedyś ich dopadną.
I wtedy już będzie tyle do zapłacenia że mieszkania nie starczy.

#66 2016-06-10 17:07:49

ProSenioren24
New member

Panie pracujące u mnie od 2009 r. mające Gewerbę nigdy nie zapłaciły kar czy tak horendalnych podatków w Polsce, o których Panie piszecie, rozliczają się w Niemczech lub w Polsce, płacą podatki te, które przekroczyły kwotę dochodu lub te, które posiadają polską działalność. Proszę dopytać w biurach podatkowych rozliczających panie z Gewerb, jak również o koszty prowadzenia Gewerby.
Przedstawiłam się jako firma, prostując tym samym anonimowe powielanie nieprawdziwych informacji, że nie jesteśmy firmą. Ale oczywiście każdy wybiera formę pracy i firmę, jaką uważa dla siebie za najlepszą. Zapraszam zainteresowane Panie do kontaktu telefonicznego, Paniom "anty" dziękuję. Bo lepiej dopytać niż anonimowo pisać "jedna pani drugiej pani", czy przedstawiać nieprawdziwe zarzuty, wychodząc z założenia, że "pośrednicy" to "oszuści". Ja nie generalizuję Pań,  musiałabym już dawno zamknąć firmę, gdybym zakładała z góry, po przykrych doświadczeniach, że panie są nieuczciwe. Na szczęście współpracuję również z bardzo dobrymi, życzliwymi i zadowolonymi opiekunkami.
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Wrońska

#67 2016-06-10 18:13:15

mobilna
Member

Zadałam pani konkretne pytania .
Na gewerbie trzeba opłacać obowiązkowo składki zdrowotne i opiekuńcze.
Jakim cudem wasze biuro mieści je w 50 euro ? W której kasie chorych ?

Jakie horrendalne podatki ? W jakim ty świecie żyjesz kobieto ?

Gdzie meldujesz panie na gewerbie ? Jak je rozliczasz ?

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-06-11 07:52:42)

#68 2016-06-13 13:34:44

ProSenioren24
New member

mobilna napisał:

Doga Pani "mobilna",
składki zdrowotne czy "opiekuńcze" nie są w Niemczech obowiązkowe. A żyję w świecie, gdzie na szczęście jest łatwy i rzetelny dostęp do informacji, łatwo można sprawdzić choćby to czy ktoś jest firmą, czy nie zanim powieli się nieprawdziwe informacje. Więc jak sama Pani widzi forum anonimowych osób takim źródłem nie jest. Dlatego wyżej podałam konkretne dane kontaktowe.
Pozdrawiam

#69 2016-06-13 14:47:27

mobilna
Member

ProSenioren24 napisał:

mobilna napisał:

Doga Pani "mobilna",
składki zdrowotne czy "opiekuńcze" nie są w Niemczech obowiązkowe. A żyję w świecie, gdzie na szczęście jest łatwy i rzetelny dostęp do informacji, łatwo można sprawdzić choćby to czy ktoś jest firmą, czy nie zanim powieli się nieprawdziwe informacje. Więc jak sama Pani widzi forum anonimowych osób takim źródłem nie jest. Dlatego wyżej podałam konkretne dane kontaktowe.
Pozdrawiam

Składki zdrowotne w Niemczech są jak najbardziej obowiązkowe.
Proszę przeczytać przepis z 1.01.2009 roku
&193p.3

Ostatnio edytowany przez mobilna (2016-06-13 14:48:01)

#70 2016-06-13 15:00:27

A&J PARTNERS
New member

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z agencją pracy A&J Partners.

Jesteśmy agencją z ogromnym doświadczeniem, której zaufało setki Pań.

Wystarczy wejść na stronę: ajpartners.pl lub zadzwonić pod numer 12 265 56 23

#71 2016-06-17 12:32:27

mobilna
Member

Dodałam do notatnika.
Dziękuje Krysiu za informacje smile

#72 2016-07-01 13:33:39

deizi6183
Member
Od: Saranowo

Witajcie mili informatory. Szukam osoby która może coś powiedzieć o warunkach i płacy w firamię Bravecom z Warszawy. Ponoć współpracją  z Seniorcare 24 w Niemczech. Ale z tego co czytam Seniorcare 24 zatrudnienia  pielęgniarki na 24 godzinny pracę. Obecnie jestem w pracy z Eurocare  ale zarobki nie są  zbyt  błyskotliwe.
Może znajdę bratnią duszy części która coś podpowie.
POZDRAWIAM Z SŁOŃCEM

#73 2016-07-04 22:38:41

mobilna
Member

Pielęgniarka i tak nie dostanie więcej bo jej uprawnienia bez języka i nostryfikacji dyplomu nic tutaj nie znaczą.
Mogą sobie pomarzyć o pielęgniarkach.

#74 2016-07-05 00:57:02

ava
Member

deizi6183 napisał:

Witajcie mili informatory. Szukam osoby która może coś powiedzieć o warunkach i płacy w firamię Bravecom z Warszawy. Ponoć współpracją  z Seniorcare 24 w Niemczech. Ale z tego co czytam Seniorcare 24 zatrudnienia  pielęgniarki na 24 godzinny pracę. Obecnie jestem w pracy z Eurocare  ale zarobki nie są  zbyt  błyskotliwe.
Może znajdę bratnią duszy części która coś podpowie.
POZDRAWIAM Z SŁOŃCEM

To agencja reklamowa big_smile

http://krs-pobierz.pl/bravecom-i5341297

Jakieś półtora może dwa lata temu dzwonili do mnie, wtedy nie ukrywali że werbują dla Konika. Przeszłam rekrutację i Konik wysłał mi umowę przedwstępną. Zgodnie z ową umową powinnam brać każdą ofertę którą mi dadzą, bo jak nie to kara 1200 ojro big_smile big_smile big_smile
Od Eurocare też mam listy miłosne, pewnie piszpanna poszła sobie z Konika do Eurocare razem z kontaktem na mnie big_smile A może bardzo pracowita i działa na dwie agenturki big_smile big_smile big_smile
A Renatce F wsio ryba czy pielęgniarka, czy germanistka, przecie 800 ojro w Polsce to baaaardzo duuuużo.

#75 2016-07-05 06:41:26

KRYSIA5555
Member

Czy znacie jakieś agencje gdzie proponują umowę o pracę? Bo jak na chwilę obecną znalazłam agencje która się odezwała do mnie Favoris czy ktoś może polecić tę firmę. Bo zbyt szybko przeprowadzają rekrutacje nawet nie wychodząc z domu co jest dla mnie dziwne. A zaproponowali mi 850 między 950 euro. Szukam dobrej firmy bo chcę wyjechać .Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy?
judystyn........nie wiem od kiedy jeździsz na opiekę ale czasami umowa o pracę nie jest korzystna. To zależy co chcesz osiągnąć i za ile. Takie pieniądze o jakich piszesz to początki. Zwróć uwagę czy brutto, czy netto !!!!!!!!!!! Jeszcze ile dostaniesz zależy od rodzaju waluty przy wypłacie.
np., jak weżniesz umowę o pracę na terenie PL, są złotówki, a jak umowę zlecenie to są dwie korzyści:
1. każde zlecenie jesz inaczej płatne
2.mozesz wybrać wypłatę w EUR.
Umowa o pracę jest zawsze ta sama kasa i to w ZŁ
Musisz się prosić o podwyżkę,
Umowa o pracę jest liczona do emerytury ,pełne  ubezpieczenie, więc w czym problem???
Tylko w umowie zlecenie patrz od jakiej kwoty jest płacony ZUS, od średniej krajowej , najniższej krajowej, czy od tego ile zarobisz.
Musisz wiedzieć czego chcesz i wybrać .Mało  firm ma umowę o pracę bo kram z meldowaniem, ZUSami , listami płac itd. jest ogromny, a po co???
No i urlop wypoczynkowy przysługuje, a po co ci urlop????? Możesz nawet 6 miesięcy wypoczywać jak cię stać, Ja uważam że umowa zlecenie jest najlepsza, dale wolność i swobodę.

#76 2016-07-05 17:20:51

..?eto
Member

Z tego co czytałam kiedyś favoris placi zus od średniej placy krajowej.
W związku z powyższym nie ma , co liczyć na pensję wyższą niż +- 1000Euro.
No ale odprowadzasz wiekszą składkę i teoretycznie bedziesz miala wyższą emeryturę.
Wybór.....po uważaniu..... może lepiej byloby by jednak tę róznicę w składce od najniższej i od najwyzszej krajowej placy po prostu odkladac na konto oszczędnosciowe,bo te PL emerytury są ciągle coraz niższe. smile

#77 2016-07-05 21:21:19

deizi6183
Member

..?eto napisał:

No ale odprowadzasz wiekszą składkę i teoretycznie bedziesz miala wyższą emeryturę.
Wybór.....po uważaniu..... może lepiej byloby by jednak tę róznicę w składce od najniższej i od najwyzszej krajowej placy po prostu odkladac na konto oszczędnosciowe,bo te PL emerytury są ciągle coraz niższe. smile

Eurocare z Głogowa ZUS płaci od 4000,PLN a pensja ponad 1000€

#78 2016-07-05 21:22:44

deizi6183
Member

..?eto napisał:

#79 2016-07-05 22:41:14

mobilna
Member

Eurocare to mutant . Pensję obiecają a składki na ZUS sobie domaluj i jeszcze wyciągnij wypłatę.
Konika bieguny poniosły.

#80 2016-07-05 23:20:08

kasia63
Member

mobilna napisał:

Eurocare to mutant . Pensję obiecają a składki na ZUS sobie domaluj i jeszcze wyciągnij wypłatę.
Konika bieguny poniosły.

Byłam z nimi w styczniu tego roku.Naprawdę płacą składki od 4050zł-sprawdziłam w ZUS jak tylko wypłata mi wpłynęła.Byłam 6 tygodni na zastąpić znajomą.Kasę dostałam na czas i dokładnie tyle, ile sobie wyliczyłam.Osobiście nie miałam zastrzeżeń,poza kontaktem z koordynatorką na miejscu.Moja opinia jest na "siostrzanym" forum pod tym samym nickiem,w dziale OPINIE.

#81 2016-07-06 08:36:49

deizi6183
Member

kasia63 napisał:

mobilna napisał:

Konika bieguny poniosły.

Byłam z nimi w styczniu tego roku.Naprawdę płacą składki od 4050zł-sprawdziłam w ZUS jak tylko wypłata mi wpłynęła.Byłam 6 tygodni na zastąpić znajomą.Kasę dostałam na czas i dokładnie tyle, ile sobie wyliczyłam.Osobiście nie miałam zastrzeżeń,poza kontaktem z koordynatorką na miejscu.Moja opinia jest na "siostrzanym" forum pod tym samym nickiem,w dziale OPINIE.

j
JA TEŻ PRACUJĘ W EUROCARE I WSZYSTKO JEST NA CZAS I SOLIDNIE.
KONIK TO WŁAŚNIE TA NOWA SPÓŁKA BRAVECOM która się  tworzy ponoć i diabli wie co wymyśli.Tak że z Eurocare Wrocław nie ma żadnych problemów z Wypłatą na czas i ZUS od 4000 pln

#82 2016-07-06 11:37:18

..?eto
Member

deizi6183 napisał:

..?eto napisał:

1010euro smile

#83 2016-07-06 14:59:02

519649047
Member

..?eto napisał:

deizi6183 napisał:

..?eto napisał:

1010euro smile

w MedCare24 mam 1300 i też składki od 4000zł

#84 2016-11-07 14:59:59

AniaLis
Member

Która agencja płaci najwięcej?

#85 2016-11-07 15:51:41

krysta63
Member

Kochana--- nikt ci na to nie odpowie.Bo to zależy nie od agencji ale w głównej mierze od ciebie.
Bo.....jeśli masz wiele lat doświadczenia to zasługujesz na dobrą pensja.A jezli znasz niemiecki jak germanistka,to zasługujesz na bardzo dobra pensja.A jeśli jesteś do tego pielęgniarka ,to już Prima.Nooo gdyby te trzy cechy połączyć w jedno to trza wołać prawie dwa tysiaki euraskow.
Zależy też na jakich składkach ci się bardziej opłaca.czy od najniższej czy średniej.
Ogółem biorąc wielekszosc opiekunek zarabia  w granicach 1000 do 1400 e.

AniaLis napisał:

#86 2016-11-07 17:33:58

Kasia31
Member

AniaLis napisał:

Ciezko powiedziec. Pensje sa ustalane indywidualnie wg znajomosci niemieckiego,doswiadczenia,pflegestufe pacienta/pacientów, tego jak zaprezentujesz sie na 1 rozmowie

#87 2016-11-10 09:49:45

AniaLis
Member

Kasia31 napisał:

AniaLis napisał:

Ciezko powiedziec. Pensje sa ustalane indywidualnie wg znajomosci niemieckiego,doswiadczenia,pflegestufe pacienta/pacientów, tego jak zaprezentujesz sie na 1 rozmowie

A co najbardziej waszym zdaniem liczy się na takiej rozmowie? Na co zwracają uwagę? Zastanawiam się też czy mając niewielkie doświadczenie można czymś zabłysnąć smile Moja koleżanka jest przesympatyczna, tylko ma małe doświadczenie, ale chciałaby wynegocjować lepszą stawkę, zastanawiam się, czy jest to w ogóle możliwe smile

#88 2016-11-10 20:26:12

bozencina50
Member

AniaLis napisał:

Kasia31 napisał:

AniaLis napisał:

A co najbardziej waszym zdaniem liczy się na takiej rozmowie? Na co zwracają uwagę? Zastanawiam się też czy mając niewielkie doświadczenie można czymś zabłysnąć smile Moja koleżanka jest przesympatyczna, tylko ma małe doświadczenie, ale chciałaby wynegocjować lepszą stawkę, zastanawiam się, czy jest to w ogóle możliwe smile

Niestety za samą sympatyczność nie placą.A kolezanka już gdzieś aplikowala? Jak kilka razy zaaplikuje , to się dowie co najważniejsze.Najlepiej mówić prawdę a jak kłamać , to z przekonaniem .Najlepiej samemu uwierzyć w to kłamstwo big_smile

#89 2016-11-10 21:14:54

krysta63
Member

Przed świętami to wszystkich biorą,liczy się każda para rąk ,więc ta koleżanka miała by okazję wyjechać.
Doświadczenie nie jest aż tak ważne,wazniejszy jest język.

#90 2016-11-14 15:58:38

AniaLis
Member

bozencina50 napisał:

AniaLis napisał:

Kasia31 napisał:

Niestety za samą sympatyczność nie placą.A kolezanka już gdzieś aplikowala? Jak kilka razy zaaplikuje , to się dowie co najważniejsze.Najlepiej mówić prawdę a jak kłamać , to z przekonaniem .Najlepiej samemu uwierzyć w to kłamstwo big_smile

Hehe dzięki za odpowiedź, no właśnie doświadczenia nie ma niestety smile

Reklama